Keresés

Részletes keresés

ketyo61 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 262

Felenk vannak olasz kavezok, ott is remek kavek vannak. Venni is lehet olyanokat amikrol elkepzelesem sem volt hogy milyen finomak. Az egyik kedvencem a Kona, amit Hawaii-rol hoznak. Amerikai kavezokba nem is jarok nagyon, talan neha a Peerless-be.

 

Előzmény: ZsuR (260)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 261

A sima eszpresszójukat nem hívnám nagyon jónak, a tejes italok lehet, hogy azok.

Előzmény: ZsuR (260)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 260

Boszi - biztos van Starbucks nalatok, nem?  Nagyon jot foznek... ki kene probalnod.

Előzmény: Boszorka (254)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 259

Pedig igaz, nincs illata iden a fenyonek.  Ugyanott veszem minden evben, ugyanazt a fajtat, ugyanattol a farmertol - es iden nincs illata.  Eddig viszont volt...

Előzmény: szkati (257)
ketyo61 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 258

Itt nalunk is szep formajuak a fenyofak es szinten szagtalanok.:-(

Előzmény: szkati (257)
szkati Creative Commons License 2012.12.27 0 0 257

Nem akarok állandóan ellenkezni veled( japán konyha, meg egyéb), de a hagyományos fenyőnek ma is van illata. Igaz, hogy hullik szinte azonnal, de isteni illata van. Nálunk főleg ez az érv, amiért hagyományos fenyőt veszünk minden évben.

Előzmény: Boszorka (255)
ketyo61 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 256

nagyon dizajnos! :-) Vajon milyen kavet csinal? 

Nekem kulonlegesnek ilyen van, neha nem figyelek oda, olyankor takarithatom a tuzhelyet, de a cappuccinot szuper jol kesziti. :-)  Napi hasznalatra egy Krups, az csinal, teat, kavet.

 

 

 

Előzmény: Caipi (247)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.27 0 0 255

Így igaz. A régi fenyőknek határozott illatuk volt. Emlékszem remek volt a fenyőillatú szobában felébredni.

De már 20 éve se volt semmi illata a vett valódi fenyőnek. Ezeket már direkt erre termelik, szépek formásak, de az illatuk valahogy elmaradt utközben..-(

Előzmény: anblock_italia (248)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.27 0 0 254

Ez nagyon klassz! Amerikába utazóknak ajánlom, mert itt igencsak pocsék kávékat árulnak.:-(

Nekünk van gépünk és azzal remek kávét tudunk főzni.

Előzmény: Caipi (247)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 253

Dehogynem... fel is ajanlotta... mielott rabolintok, kerek arajanlatot a hivatalos szereloktol.  Papus diagnosztikaja azt mondja, egy tomites ment el, mert valamennyi van - kis ideig.  Az meg ugye... nem draga.  Gondolom en...

Előzmény: Caipi (252)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 252

Hát ez nagyon szomorú....:-( Papus nem tudja megcsinálni? (Az én Emberem már szerelt a miénkbe időzítőt, de meggondolta magát és kiszerelte, majd beszerelt valami hőfokszabályzót. Én meg csak csendben aggódom...:-D)

Előzmény: ZsuR (251)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 251

Kepzeld el, a kavefozom elromlott... nincs benne nyomas... :((  

Előzmény: Caipi (250)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 250

Azt még nem tudom, de a férjem vásárlás után kipróbálta, és azt mondja, hogy igen.

Előzmény: szkati (249)
szkati Creative Commons License 2012.12.27 0 0 249

És jó kávét csinál?

Előzmény: Caipi (247)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 248

Ez érdekes:-) Emlékeimben nagyon erős fenyőillat volt gyerekkoromban, de amióta felnőtt vagyok már sosem érzek ilyesmit...

Előzmény: Caipi (246)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 247

Képzeljétek kávésok, ezt kaptam a férjemtől.... nézegettem valamikor, és tetszett, de nem vettem volna meg, így igen jó ajándék volt. :-) E.S.E.-podom amúgyis van, mert itt bent azt iszom.

http://www.handpresso.com/produit-1-2-handpresso_wild_e_s_e_.html

Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 246

Nálunk sima lucfenyő van, de egy szál fenyőillatot nem érzek, és az emlékeimben sem fordul elő, persze lehet, hogy az orrommal van baj. :-)

anblock_italia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 245

Egyszer mi is kivágott fát díszítettünk, de az is ilyen volt, konkrétan Kaukázusi jegenyefenyő, szegényke nem szeretett nálunk, elég csúnyácska volt és rengeteg helyet foglalt a kertben...., de megadtuk neki a végtisztességet:-)

Előzmény: szuszetti (244)
szuszetti Creative Commons License 2012.12.27 0 0 244

Pont ez jutott eszembe nekem is, hogy a normand volt itthon éveken át, annak nem hullott a tüskéje, de semmi fenyőillata nem volt, így ahelyett simán lehetett volna műfenyő is.

Nálam most még marad a kivágott fenyő, mert nagy élmény volt idén a 13-11 éves gyerekeimmel fenyőket fürkészni :)

Előzmény: anblock_italia (242)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.26 0 0 243

Finom is, ki lehet majd próbálni! Ha az én gyerekeim korán ideérnek, akkor annak oka van:-)

Előzmény: Caipi (239)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.26 0 0 242

Azt nem mondtam, hogy hiányoznak..., na meg lesznek is, raktam sokfelé fenyődíszeket, hozott egy olyan szép csokor nordmann ágat a férjem, hogy majd sírvafakadtam tőlük. De azoknak nincs olyan jellegzetes illatuk, és mert az utóbbi időkben mindig ilyenünk volt, igazán mindig is hiányzott az a gyerekkori  fenyőillat..., amit persze cseppek formájában élvezhetünk:-(

Előzmény: Caipi (236)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.26 0 0 241

Pontosan arra. Ma olvastam róla elég érdekes összefüggésben és nem találtam a jó magyar szót.

Előzmény: Caipi (237)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.26 0 0 240

Nalunk attol fugg a kamat a hiteledre (pl ha hazat veszel vagy autot), hogy mennyi a score.  Minnel magasabb, annal megbizhatobb vagy - annal tobb hitel ajanlatot kapsz, amivel aztan ott a lehetoseged elrontani a hiteledet, es akkor ha kell, magasabb szazalekra adnak majd :)).  Ordogi kor...

Előzmény: Caipi (237)
Caipi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 239

Nekem tetszik, amiket írsz, és az a kifli is nagyon jól hangzik.

Előzmény: anblock_italia (233)
Caipi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 238

Ne mondd már, hogy az emlékeknek pont az igazi tűlevél fontos szereplője...:-)

Előzmény: anblock_italia (229)
Caipi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 237

Én meg azt nem tudom pontosan, mire használják, esetleg hitelképességi besorolás, ilyesmi?

Előzmény: Boszorka (227)
Caipi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 236

Jövőre rakj egy pár igazi ágat valahova külön egy vázában, hátha attól megnyugszik a lelked.

Előzmény: anblock_italia (223)
Caipi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 235

Igen, tényleg kedves. :-) Én műfából olyan 90 cm-est szeretnék majd, a komód csak 50 cm mély.

Előzmény: ZsuR (222)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.26 0 0 234

Olyan képem, amin én vagyok gyerek, karácsonyi nincs, amiket elő tudtam venni, azok a kislányaim gyerekkorát idézik..., és mivel a legnagyobb már 35 éves, az ő első és második karácsonyán ott vannak még a szüleim.

Előzmény: ZsuR (231)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.26 0 0 233

Érdekes, amit írsz, elgondolkoztam rajta. Ez is gyerekkori emlék, magam sem gondoltam. Karácsony első napjának reggelét szerettem a legjobban, a fenyőillat, a kevés, de mégis oly becses ajándékok, és évente talán egyszer a közös reggeli. Nem volt finom, többnyire úgy emlékszem, estéről megmaradt hideg rántotthalat ettek a felnőttek, én talán beiglit..., nem tudom, de együtt voltunk és fantasztikus emlék.

Mi sem vagyunk olyan közösen reggelizős család, mégis..., bizonyára az emlék kapcsán alakítottam úgy, hogy karácsonykor és húsvétkor is közös reggeli van..., és a lányok leginkább ezt várják:-) Csinálom azokat a gyümölcskenyereket, eszünk előtte ugyan mást is (ekkor kell a kalács), de a végén jön a gyümölcskenyér a tejszínhabos kakaóval. Még a vejem sem hagyná ki ezt az alkalmat, szegények este elmennek, de reggelre már itt vannak:-)

A kalács elvben valóban a húsvéthoz illik, de akkor azt szoktam csinálni, hogy ledarálok sonkát, sajtot, kis tejföllel és reszelt tormával összedolgozom és a levelestésztába töltve kifliket formázok belőlük, és ha olyan tavaszias az idő, akkor már a teraszon reggelzünk:-) (egyébként mi már nagyszombat este vacsorázunk sonkát, ez is gyerekkori örökség, viszonylag kevesen csinálják, pedig "szabályos", hazajönnek a koraesti feltámadási körmenetről és lehet véget vetni a böjtnek) Szép dolgok ezek, és a lányoknak is fontosak, remélem az unokáimnak is azok lesznek!:-)

Előzmény: Caipi (219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!