Keresés

Részletes keresés

dremmettbrown Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151087
ronin s8 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151086
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151085

Szerintem meg ez a normális...

Előzmény: sztívndráj (151083)
405GRX Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151084

Biztos, hogy nem sajátja, főállásban órakereskedéssel foglalkozik az eladó, és tényleg 100% korrektnek tűnik, visszajelzései is azok. Igazából a korábbi életútja lenne érdekes a példánynak, de gondolom illúzió az, hogy ezt vissza lehetne követni bármilyen módon is...

Utolsó szerviz dátuma könnyen kideríthető, mert nemrég járt felújításon, tényleg szép állapotban van.

Előzmény: Wreck Diver (151082)
sztívndráj Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151083

Ahogy látom ezzel a "háklimmal" magamra maradtam. Ez biztos valami gyerekkorból maradt behatás eredménye, hogy ennyire ragaszkodom a dolgaimhoz. A kocsihoz tartozik a törzskönyv+ forgalmi, az órához meg a doboza és papírjai. Mindegy, erre a pár évre ami még hátra van megpróbálok együtt élni ezzel. :)

 

Előzmény: APT (151081)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151082

Az esetek nagy részében egyszerűen nem a saját órájukat árulják a népek.
Így jutottak hozzá, doboz, papírok nélkül. Talán jobb nem is tudni, hogyan.

Sokszor az utolsó szervíz dátumát sem tudni, nyilván nem feledékenységből.

 

Mindenesetre, ha a dobozt helyhiány miatt nem is

( elképzelem a múltkori glashutte gyűjtőt, a 100+ darab órájának a dobozaival, amikkel egy télen át simán fűtene... ),
de a dokumentációt sok szempontból érdemes lenne megtartani a kidobálósoknak. 

Előzmény: sztívndráj (151080)
APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151081

Pedig annyira nem extra, hogy saját magam láttam olyat, hogy a boltban vett bűndrága IWC-hez a tulaj bedobta a garanciakártyát a tárcájába, eltette a számlát, felcsatolta az órát, és a dobozt meg a rátukmálni szándékozott félszatyornyi A4-es prospektust már eleve el sem vitte azzal, hogy ez neki csak a helyet foglalja, nem kell, nincs szüksége rá, dobja ki a bolt, ha akarja...

Nem, nem szokás megőrizni a körítést, ráadásul a másodlagos piacra kerülő órák nagyon sokszor örökségből származnak, ahol meg ha meg is van valahol a dobozuk, nem találják meg, nem párosítják össze - vagy éppen az órát eladják, a dobozt megtartják emlékbe, stb...

 

Számomra semmi "gyanús" nincs abban, ha egy már legalább 10-15 éves használt órának nincsenek meg a körítései, sőt, inkább ez az általános.

Előzmény: sztívndráj (151077)
sztívndráj Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151080

Nem vitatom, igazad van Neked is. Valószínűleg ezért sincs 20 db. órám csak 5, ilyen mennyiségű papírral és dobozokkal még elbírok. Igaz a digit Casio már egy szelektív gyűjtőben pihen valahol, megadta magát. De a doboza megvan... :D

Előzmény: glashuette (151078)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151079

Én nem érkeztem "túlzottan nagy robajjal", a fogadtatás volt kissé tüzes (na jó, inkább füst volt mint tűz):

- azonnal az egyik (bizonyára igényes) nagyokos megírta, hogy milyen drágán adom, de azóta is várjuk a linket egy olcsóbbról...

- volt ugye a "vajúdnak a hegyek és megszületett a kisegér" link (felért egy öngóllal)...

- vannak ugye az értetlenkedők (miért kell a pénzt szórni fadobozra?), akik természetesen szintén igényesek

- aztán a végén itt van ez az igényes hazudozó, ki még nem fedte fel inditékait

 

Hát ennyit az én "robajos" érkezésemről.

Előzmény: B7J (151072)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151078

Pedig elkallódnak és kidobják őket. Antik óráknál egyenesen az a világszám, ha megvan a doboz, papír, etikett hozzá, és az árat is erőteljesen emeli.

 

Ha új óráim lennének én akkor sem kerülgetném otthon  ezeket a ménkű nagy fadobozokat, hanem felhánynám a padlásra maximum. Sokobanozni maximum a számítógépen szeretek. Meg hát ki a rossebet érdekli a fadoboz úgy a mindennapokban? Képzeld el, hogy van 20 ilyen órád, az húsz fadoboz...

 

Még belegondolni is rossz.

Előzmény: sztívndráj (151077)
sztívndráj Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151077

Ez biztos csak az én rigolyám, de én nem hiszek ebben az elkallódott papír és doboz dologban. Egy több százezres esetleg milliós értékű órának "csak úgy" nem vesznek el a dolgai. Ezeket általában nem a padláson vagy a garázsban a téli gumik mellett tartja az ember. Nekem a 84-ben vásárolt digitális Casionak vagy a tizenéves koromban kapott Pobeda doboza is megvan. A hajam tépem ki amikor olvasom, hogy egy 1,5-2 milliós Rolexhez max. egy baráti kézfogást mellékel az eladó...

Előzmény: 405GRX (151074)
innovations Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151076

Talán ezt próbáld ki. Nem mondom, hogy teljesen mérvadó, de valamit csak jelent.

http://www.watchsearcher.com/en/

 

 

Előzmény: 405GRX (151074)
innovations Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151075

Hatvanas évek esetleg hetvenes eleje. Valószínűleg 17 köves cal 6922 kézi húzós. Pontos típust nem tudok. Egyébként meg úgy tűnik,hogy beázott.

Előzmény: Ratcustom (151068)
405GRX Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151074

Kicsit kapcsolódva a lenti témához, akut dilemmában vagyok, segítsenek az Urak, ha tudnak:

 

Megtaláltam a korábban fehér számlapos Speedy-t, megnéztem, találkoztam az eladóval, élőben is tetszett az óra. Eredetiségét természetesen bevizsgáltathatom, egyébként is teljesen korrektnek, szimpatikusnak tűnik az eladó (vaterán sok értékelés mellett 100%-os). Árban is megegyeztünk.

 

Az egyetlen, ami miatt vacillálok, hogy se doboza, se papírja nincs az órának, tehát nem lehet tudni a származásáról semmit. Értem én, hogy egy ~15 éves darabnál már előfordulhat, hogy ezek nincsenek meg, és távol áll tőlem, hogy alaptalanul bármilyen gyanút megfogalmazzak, de sajnos a mai világban semmi sem kizárható...megnyugtatóbb lenne ezek tudatában az érzés, hogy rajtam kívül más már nem keresi ugyanezt a példányt valahol Európában :-) ... a márkaszervizekben vajon van erre vonatkozóan valamilyen adatbázis, ahol utána tudnak nézni?

 

Mi a véleményetek?

glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151073

Kár. Engem csak Patek dobozzal érdekelt volna ;-(   

 

Vagy cseréljük ki a számlapot Bentleysre? 

B7J Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151072

Mintha túlzottan nagy robajjal érkeztél volna ide, meg osztani kezded az eszet azonnal, utána pedig csodálkozol.

Tényleg nem is értem.

Előzmény: pppaulusz (151071)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151071

Mi volt itt a durci? Hogy rákérdeztem, hogy miért hazudozik?! Ha ez durci, akkor legyen durci.

"Svájci órák" a fórum neve, nincs kiírva, hogy mechanikus órákról lehet csak regélni.

Azt látom, hogy itt azért elég igényes a csapat (mint írod) és sajnálom, hogy igénytelenségemmel (csak a nagyon pontos órák érdekelnek: +/-10mp/év) kilógok a sorból, de hát nem lehet mindenki olyan igényes, mint ti...

Előzmény: python 357 (151070)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151070

Ezek után itt már biztos nem fogod eladni a Bretyódat!!!!!!! Itt azért elég igényes a csapat, a mechanikus órákra vagyunk főleg ráindulva!!!! No meg a hsz.-ekre adott reakcióid is elég gyerekesek ezzel a durcival!:-D:-D:-D

Esetleg valami jobb órád nincs??????............:-D:-D:-D

Előzmény: pppaulusz (151069)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151069

Ezt írtad: "Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot?"

 

Kezdjük a végén (mert az a legsúlyosabb): Honnan a fészkes fenéből veszed, hogy én utólag vettem certifikátot?! Én ilyet sohasem állítottam. A certifikát gyárilag tartozéka az órának (benne van a nem éppen olcsó árában és a dokumentációk részét képezi).

Szóval a kérdés adott: Főúri passzióból hazudozol itt összevissza vagy ez nálad zsigeri dolog, hogy úgy mondjam gyári tartozékod, mint az Aerospace esetében a certifikát?

 

Ami az elejét illeti, hogy te mit értesz vagy mit nem, az a te problémád (nyilvánvalóan nem vagyunk egyformák az értelmi képességek terén, de ezt ne vedd kritikának, csak egyszerű tényt állapítok meg).

Azt viszont már elvártam volna (ezt már veheted kritikának), hogy még a te képességeiddel is túl tudod tenni azon magad, hogy én mire "szórom" a pénzem és hogy nekem mi az ami "bőven elég".

A másik dolog: minek "árulom el" (mintha itt most valami nagy lelepleződés történne vagy mi...), hogy vettem hozzá fadobozt?! Hát azért mert gyárilag nem azt adják mellé, hanem a bakelit dobozt amit eladtam, mert jobban tetszett a fadoboz és kompenzálnom kellet a fadobozzal járó költségeimet. Két doboz meg minek egy óra számára?! Arról már nem is beszélve, hogy esetleg azért "árultam el" (imádom ezt a szóhasználatot!), mert része az információ a korrekt és teljeskörű tájékoztatásnak, ami megilleti a potenciális vevőket. A megrökönyödésedből látni, hogy te ezt másként gondolod, de már írtam, hogy nem vagyunk egyformák...

 

Azért a beírásod elolvasván adja magát a kérdés: mi vezérelt téged (hogy így "ez kikivánkozott" belőled):

a) irígység?

b) rosszindulat?

c) primitívség?

d) a fenti három kombinációja?

 

 

Előzmény: Explorer2 (151065)
Ratcustom Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151068

Sziasztok!
Az alábbi Longines óra konkrét típusát meg tudná nekem valaki mondani? Végignéztem már rengeteget, hasonlót találtam, de pont ilyet még nem.

Előre is köszönöm!

Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151067

Bezony. A kérdés, hogy egyáltalán nincs is Svájban egyik márkának sem
fadoboz készítő manufaktúrája, vagy van, csak nem vonatkozik rá a swiss made. 
A végeredmény nyilván ugyanaz, csak azért kíváncsi lennék. :)

Előzmény: Explorer2 (151066)
Explorer2 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151066

Egyébként dobozt, papírt könnyebb hamisítani, mint órát. A Rolexekhez Kínából az eredetivel összevethető szett 30-40 dollárért rendelhető (plusz áfa). Ez aztán az extra!

Explorer2 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151065

Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot? Én mechanikus órát hordok, megvan a doboza és egy csomó papír is hozzá, de ahogyan írtam, az órát viselem... A doboz, papír eladásnál jól jön, de ha a termék bevizsgálható, eredeti, akkor többet számít, milyen időközönként szervizelték, a termék szempontjából. Többet ér az eredeti (!) tartozékaival együtt, de anélkül is eladható! Az utólag összeszedett kellékek inkább gyanússá teszik a származást. Az normális, ha egy költözésnél, padlásrendezésnél véletlenül elkeverednek használaton kívüli dolgok, vagy a gyerek elpakolja jó helyre, de azt egy vevő hová tegye, hogy más óra cuccai vannak hozzá? Nem akarok észt osztani, Breitlingben nem vagyok otthon, de ez kikívánkozott.

Előzmény: pppaulusz (151063)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151064

Na, most majdnem ledőltem a gép mellől.. :D

Előzmény: sztívndráj (151059)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151063

Olvassam el mégegyszer?! Azért annyira nem volt jó... :)

Előzmény: innovations (151062)
innovations Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151062

Olvasd még egyszer és figyelmesebben majd akkor érteni is fogod mert így csak mellé beszélsz!

Ágyő!

;-)

Előzmény: pppaulusz (151060)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151061

Mint a régi viccben (by Nagy Bandó):

Svéd volvos ütközik a magyar trabantossal - a Volvón néhány karc, a Trabant darabokban -

Megszólal honfitársunk: Uram, tudja, hogy egy élet munkája van ebben az autóban?!

Mire a svéd: Hát kellett Önnek ilyen drága kocsit venni...!

Előzmény: sztívndráj (151059)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151060

Nézd, azt írtad, hogy ebben a márkában semmilyen kiszerelés nem érdekel... ahhoz képest itt osztod magvas gondolataidat arról ami nem érdekel... Elképzelem, mi lenne ha érdekelne?!

Rajtam pont méretre van szabva az a bizonyos mellény, Te viszont meglehet, konfekcióméretben kaptad... :)

Előzmény: innovations (151058)
sztívndráj Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151059

Nem, a Q&Q tourbillonnal jártam így...

Előzmény: pppaulusz (151057)
innovations Creative Commons License 2014.01.23 0 0 151058

Őszinte leszek ebben a márkában semmilyen kiszerelés  nem érdekel tehát olyan nagyon nézni se szoktam.

;-)

És abban is biztos vagyok, hogy te általad felkínált portéka nem tartozik a bőrüléses luxus kivitelek közé, de végül is álmodozni lehet, de azért nem kell hanyatt esni egy három kilós Bretyótól még akkor sem ha néhány kínai összeütött hozzá egy fadobozt.

;-)

 

Arra meg, hogy mire van pénzem meg igényem körülbelül fogalmad sincs és persze nem is fogom a te orrodra kötni,de megnyugtatásodul közlöm a fa dobozokon már túl vagyok. Egy ideje már csak a külső karton papír dobozokban utazom.

;-)

Egyébként pedig nem mintha lötyögne rajtad az a mellény?

;-)

 

Előzmény: pppaulusz (151055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!