Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2019.04.28 0 0 41710

Jó nagy hülyeség. Képességet követni? Fejleszteni lehet, de ha valakiből teljesen hiányzik egy képesség (pl. nulla üzleti érzéke van), az hogyan követi azt, akinek van?

Előzmény: Pac (41709)
Pac Creative Commons License 2019.04.28 0 0 41709

Egy network marketinges ugyanarra büszke, mint a többi magas szintet elért vállalkozó: a képességeire. Ennek kell a "követendő példának" lennie a csoporttagjai számára (és nem a vagyona mértékének)

 

Na igen, a képességeire Lajos, a Hercsulafalva FC hajdani játékosa is nagyon büszke, a csoporttagjai (=a többi, szintén a pultot támasztó haver) is felnéznek rá és tudják, hogy semmivel sem rosszabb, mint Messi vagy CRonaldo.

Ja, hogy eredményei nincsenek? Az nem számít.

Előzmény: Törölt nick (41698)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.28 0 1 41708

A nevekre csupán kíváncsi vagyok, nem akarok velük semmit sem "kezdeni". 

 

Ha valaki az MLM-ből gazdagodott meg, úgy vélem, büszke rá, és nem lehet belőle gondja, ha megismerik a nevét. Kivéve, ha adócsaló, de úgy tudom, az Amway mindig mindenről számlát ad, tehát ezt akár ki is zárhatjuk. 

Előzmény: Törölt nick (41707)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41707

Kapnál neveket is, csak látnom kéne a válaszod arra, mihez kezdesz velük.

Ennek az az oka, hogy láttam már tök mást kezdeni az általam adott válaszokkal, mint amire azokat kérték (lásd: párizs73).

Azóta meg kell válogatnom, kinek milyen neveket és egyéb infókat adok a noném nickes fórumokon.

 

Előzmény: Albertinka (41706)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41706

Majd az utókor eldönti, valódi válaszokat kaptam-e Tőled, vagy csak mellébeszélést. 

Én ezekkel a válaszokkal semmire se mentem. 

Meglátjuk, a többiek mit kezdenek vele. 

Előzmény: Törölt nick (41705)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41705

Kaptál válaszokat, épp csak érteni is kéne azokat.

Egyhez pedig feltételt adtam meg. Csak rajtad múlik, hogy akarsz-e rá választ.

Eddig úgy látszik, nem...

Előzmény: Albertinka (41704)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41704

Jajj, istenem... Ennyi mellébeszéléssel kormányszóvivő is lehetnél. 

Ugye Te is tudod, hogy egyetlen kérdésemre se válaszoltál?!

Előzmény: Törölt nick (41702)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41703

Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...

 

:)))))

Előzmény: Törölt nick (41702)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41702

"A 100 leggazdagabb magyar közül egyet sem kell személyesen ismernem ahhoz, hogy lássam, honnan szerezte a nyilvántartott, bevallott vagyonát."

 

Úgy érted, szerinted mind a száznak "nyilván van tartva a vagyona" a legelső fillér bevételüktől kezdve?

 

"Ha ezzel nem értesz egyet, említs meg néhányat közülük, aki szerinted az MLM-nek köszönhetően került be a 100 leggazdagabb közé."

 

Nem ismerem egyiket sem személyesen. Te hányat ismersz közülük?

 

"Amiikor az Amway elkezdte a terjeszkedést hazánkban, számtalan előadáson és kazettán hirdették, ki hány hét vagy hány hónap alatt ért el komoly százalékokat és mennyit keresett vele."

 

Nem láttam olyan előadásokat és nem hallottam olyan kazettákat, hogy ki, mennyi idő alatt, mennyit keresett vele. Ha pedig elhangoztak ilyenek, ettől a lentebb írt véleményem nem változik. Hogy esetleg azzal ellentétben ki mit tesz, vagy "mire büszke", az ő dolga.

 

"Ha egy hálózat a "dinamikus növekedést" hirdeti, akkor minden ebből meggazdagodó embert példaképként kellene a hívek elé állítani, hiszen őt kellene másolnia hiszékenyeknek."

 

Ha a meggazdagodást kéne példaként állítani, tök mindegy lenne, ki hogy szerez bevételt.

Nálam az számít, milyen képességek birtokában teszi.

 

"Ma egyetlen emberről sem tudok, aki hazánkban büszkén állíthatná, hogy az MLM-nek köszönhetően vált vagyonos emberré."

 

Én többről is tudok aki ezt állítja. Lehet, hogy nem azonos az ismerősi körünk?

 

"Ha Te tudsz ilyeneket, kérném szépen a neveket is... :)"

 

Szívesen mondok neveket, miután megmondod, mit is fogsz kezdeni az információval.

Előzmény: Albertinka (41701)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.27 0 0 41701

A 100 leggazdagabb magyar közül egyet sem kell személyesen ismernem ahhoz, hogy lássam, honnan szerezte a nyilvántartott, bevallott vagyonát. Ha ezzel nem értesz egyet, említs meg néhányat közülük, aki szerinted az MLM-nek köszönhetően került be a 100 leggazdagabb közé.

 

Szerintem a második állításod is tévedés. Amiikor az Amway elkezdte a terjeszkedést hazánkban, számtalan előadáson és kazettán hirdették, ki hány hét vagy hány hónap alatt ért el komoly százalékokat és mennyit keresett vele. Ha egy hálózat a "dinamikus növekedést" hirdeti, akkor minden ebből meggazdagodó embert példaképként kellene a hívek elé állítani, hiszen őt kellene másolnia hiszékenyeknek. 

 

Ma egyetlen emberről sem tudok, aki hazánkban büszkén állíthatná, hogy az MLM-nek köszönhetően vált vagyonos emberré. 

Ha Te tudsz ilyeneket, kérném szépen a neveket is... :)

Előzmény: Törölt nick (41698)
Párizs73 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 41700

"
Nem. Egy network marketinges ugyanarra büszke, mint a többi magas szintet elért vállalkozó: a képességeire." Milyen képességekre gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (41698)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.04.26 0 0 41699

Hülye kérdéssel próbálod elodázni a választ...

 

Semmi köze hozzá, hogy milyen életutat jártak be. Nyilvános a leggazdagabb magyarok listája.

Miért nincs közte MLM-es...??

 

Holott a mantrákban úgy próbáljátok láttatni, mintha a top 100-ban bőven képviseltetnének...

 

 

Előzmény: Törölt nick (41698)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.26 0 0 41698

"Nem véletlen, hogy a 100 leggazdagabb magyar listáján talán még sose szerepelt olyan ember, aki az MLM-ből gazdagodott meg. Sőt, én még olyanról sem tudok közülük, akit valaha is komolyan érdekelt volna ez a páratlan lehetőség."

 

Hányat ismersz személyesen "a 100 leggazdagabb magyar" közül? Ők milyen életutat jártak be?

 

"Persze, erre az MLM-fanatikusok mindig azt mondják, hogy a vagyonával senki sem dicsekszik. Holott egy termékforgalmazónak erre kellene büszkének lennie, ez lehetne a követendő példa a hívők számára."

 

Nem. Egy network marketinges ugyanarra büszke, mint a többi magas szintet elért vállalkozó: a képességeire. Ennek kell a "követendő példának" lennie a csoporttagjai számára (és nem a vagyona mértékének).

Előzmény: Albertinka (41697)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.25 0 0 41697

Okos meglátás.

Nem véletlen, hogy a 100 leggazdagabb magyar listáján talán még sose szerepelt olyan ember, aki az MLM-ből gazdagodott meg. Sőt, én még olyanról sem tudok közülük, akit valaha is komolyan érdekelt volna ez a páratlan lehetőség. 

 

Persze, erre az MLM-fanatikusok mindig azt mondják, hogy a vagyonával senki sem dicsekszik. Holott egy termékforgalmazónak erre kellene büszkének lennie, ez lehetne a követendő példa a hívők számára.

Arról nem beszélve, hogy ha valaki szerényen eltitkolja az MLM-ből származó vagyonát, akkor ő meg szimpla adócsaló. 

Előzmény: Pac (41695)
.psp Creative Commons License 2019.04.24 0 0 41696

Nagyon jó !

Előzmény: Pac (41695)
Pac Creative Commons License 2019.04.24 0 0 41695

Talán érdemes azt is megnézni, hogy hány ember az, aki komoly vagyont szerzett (sőt megengedő vagyok:

legalább tartósan, azaz minimum 3 évig az átlagnál magasabb jövedelmet húzott) bármelyik MLM-ből Magyarországon az elmúlt 25 évben.

 

És akkor vessük össze az eredményt a 90-es évek óta idehaza MLM-mel próbálkozók tömegével.

Előzmény: Albertinka (41694)
Albertinka Creative Commons License 2019.04.24 0 0 41694

Tényleg nagyon jó cikk. 

Még egy szempontot érdemes vizsgálni: milyen arányban növekedik a cégnél az aktív munkát végző tagok létszáma.

Ugyanis az én tapasztalatom az, hogy nagyon rövid idő alatt beáll a maximum, ami aztán évekig, évtizedekig stagnál vagy visszafejlődik. (lásd: Amway)

Vagyis minden rendszer eléri azt a pontot, ami után már képtelen a növekedésre. És

ez az a pont, ahonnan a külső körökön lévők a hoppon maradt torkos borzhoz hasonlatok.

Előzmény: .psp (41693)
.psp Creative Commons License 2019.04.23 0 0 41693

https://iflgazdasag.blog.hu/2016/11/02/hogyan_szamold_ki_hogy_az_mlm_atveres_vagy_sem_megeri_vagy_sem

 

Nagyon jó cikk.

 

 

"Honnan jön a pénz?

Bemutatják neked a kereseti lehetőségeket. Tök jó! Most tedd félre az üzlet modellt, az ilyen-olyan százalékokat és józan paraszti ésszel gondold végig a folyamatot. Kinek a pénzét kapod meg? Tegyük fel, hogy eladsz egy terméket, ami 50.000 forintba kerül. Te ebből megkapsz 10.000 forintot. A kérdés, hogy reális ez az összeg?

Vezesd le:

50.000 forintból le kell vonni jellemzően 27% ÁFA-t= 13.500 forint

50.000 forintból vondd le az iparűzési adót (ha nem offshore a cég)= 1.000 forint

A különféle céges adókat is vondd le, egyszerűség kedvéért most 10%-ot= 5.000 forint

Marad 30.500 forint.

Hanyadik szinten vagy? Az 5. értékesítői szinten? Mindenki feletted kap 10%-ot a bruttó eladási árból? Ez azt jelenti, hogy 4en előtted megkapnak 5-5.000 forintot, azaz 20.000 forintot.

Már csak 10.500 forintnál járunk. Ha te megkapsz 10.000 forintot, akkor el tudod képzelni, hogy a cég a maradék 500 forintból fenn tudja tartani a marketinget, adminisztrációt, irodát, rendezvényeket és még a nyereségét is el tudja tenni?"

Párizs73 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 41692

Van tulajdonrészük is az általuk vezetett cégben és ez általtal cégek tulajdonában lévő gyárakban. Az egyik közgazdász az egész cég igazgatója, a másik közgazdász ugyanott termelési igazgató, de szintén van tulajdonrésze a cégben. A tulajdoni arányokat nem tudom. Ugyanakkor mind ketten végigpróbáltak több MLM céget a passzív jövedelem reményében és még mindig az MLM hívei. Azt mondják, hogy még közgazdász egyetemi hallgatóként csatlakoztak az MLM rendszerekhez először és az ottani képzési rendszer nagyban segített nekik abban, hogy sikeresek legyenek a hagyományos üzleti világban. Egyébként valamelyik MLM cégnél még mindig aktívak valamilyen szinten, de nem lettek gyémántok.

Előzmény: kellyboy2006 (41691)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 41691

Saját gyáruk van ,  vagy csak kinevezett igazgatók ?😊

Előzmény: Párizs73 (41688)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41690

És te mióta foglalkozol vele?

Előzmény: lanura52 (41683)
Párizs73 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41689

Mind a kettő " véletlenül" egyetemi hallgató, de lehet, hogy "a házi sasunk" próbált  a" Lackó gyereknek" a  " Karinthy színházzal" besegíteni.

Előzmény: Albertinka (41685)
Párizs73 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41688

Hát azért ne gondoljuk azt hogy csak a bölcsész egyetemi hallgatók naivak. Közgazdász hallgatók is simán beléphetnek MLM üzletekbe. Nekem vannak közgazdász  gyárigazgató ismerőseim akik végig próbáltak már néhány MLM üzletet, de nem lettek gyémántok.

Előzmény: kellyboy2006 (41686)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41687

*"plagizálnak"

Előzmény: kellyboy2006 (41686)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41686

Gondolom egyikőjük sem reál tagozatos, vagy gazdaságis Egyetemen. Azoknál azért komolyabb üzleti lehetőségek is vannak, vagy épp maguk fejlesztenek, nem pedig másolódnak ( "palgizálnak").

Albertinka Creative Commons License 2019.04.11 0 0 41685

"Lanura52" hozzászólásainak száma összesen 1 db. (azaz egy darab). 

Ez igen-igen meggyőző. 

Mi lehet az oka annak, hogy úgy érzem, "Lanura52" nem is létezik, hanem egy másodnick... 

Ha nagyon elkezdenék gondolkodni, talán még arra is rájönnék, kié... :)

 

Bakker, ez az Amway kezd olyan lenni, mint a politika.

A hívők sokkal jobban hisznek a hitüknek, mint annak, amit a saját szemükkel látnak. 

Párizs73 Creative Commons License 2019.04.10 0 1 41684

Ne játsszátok itt a " színházat", mert láttunk már ilyet. Nem kell színészkedni. Aki valóban üzletet épít az nem a " keresztvonalától" kér egy nyilvános fórumon segítséget, hanem megkeresi a szponzorát, felső vonalát akikkel együtt dolgozik. Nem kell a színház. Köszönjük Lanura, de inkább ne égessétek magatokat itt.

Előzmény: lanura52 (41683)
lanura52 Creative Commons License 2019.04.09 -1 0 41683

De jó, hogy ezt ide leírtad, mi anyukámmal kezdtünk bele az egész Amway-be közösen, tapasztalom, hogy megosztó az emberek fejében a vélemény az MLM-ről, de nem érzem veszett ügynek. A kis monológodat olvasva, még jobban kedvet kaptam rá. Én is egyetem mellett csinálom jelenleg. Tudnál segíteni egy konkrét dologgal kapcsolatban? és gratulálok a Platina szinthez :) Ez nem kis dolog!

Előzmény: hlaci1995 (41657)
.psp Creative Commons License 2019.04.07 0 0 41682

Pontosan !

 

Előzmény: Párizs73 (41681)
Párizs73 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 41681

Úgy látszik, hogy a " Lackó gyerek"  egyetlen egy kommentel  be is fejezte itteni pályafutását. Ide jött, előadta a 30. éve avasodó szokásos kioktató, fölényeskedő MLM szöveget, és aztán mivel rájött, hogy itt jól ismerik az amwayt, szépen elsunnyogott innen.

Előzmény: .psp (41679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!