Keresés

Részletes keresés

Geitenbeffer Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7031
Nem is igazi magyar film akkor, ha nincs a tankon egy jó nagy Conti-Car felirat ;-)
Előzmény: lesifotos (7029)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7030
Érdemes megnézni. Tömegfilm, ennek megfelelően kell bele egy szerelmi szál, meg kell bele Dóbó Kata (de semmi csipkebugyi) de ezzel együtt jó film.
Előzmény: lesifotos (7029)
lesifotos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7029

Az is lenne a normális, az ingyen kaja.

Hülyén nézett volna ki, ha pl. háborúban fizetni kellett volna a kiskatonának a hadtápért.

 

Sajna a XXI. században már mindenhol megy a nyerészkedés.

Az új magyar filmektől kicsit tartok. Érdemes megnézni a Szabadság, szerelmet?

(Értve ez alatt, hogy remélem nincs tele alibiből bújtatott reklámokkal, erőlködő színészekkel stb.)

Előzmény: v_peti (7028)
v_peti Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7028
Amilyen pofátlanul magas árak voltak ott, még el is hinné az ember. Bár alapjában nm igaz.
56-ban ingyen adták a kaját. (Tegnapelőtt néztem a szabadság-szerelem című filmet.)
Előzmény: lesifotos (7018)
lesifotos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7027

A gázos történet elérte a célját. Már sok helyen hallottam, hogy hivatkoztak rá, nagy, kerek szemekkel. Mint akik valami szenzációt mesélnek, tudod. :)

 

Fejből azonban nehezen megy a történet összerakása, ezért rövidítenek a mesélők és érthetőbben adják elő. :)

 

A falvakban, vagy internetelérés kapcsán elmaradottabb régiókban pedig nagy hatása van ennek az elmesélt gyurcsány-Putyin sztorinak, vagy a kinyomtatott változatának. Ott tényként kezelik és mondják tovább.

 

Biztosan lesz, aki még évek múlva is felemlegeti.

 

Ezért gratula a szerzőnek! :)

Előzmény: TTAMAS (7025)
lesifotos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7026

A FIB-es levél elemzését kezdjük az elején és meg is állhatunk.

 

Mi az a forrásként feltüntetett DNA?

Hú de ismerős, hú de ismerős, melyik hírügynökség is lehet? :)

 

DNA, magyarul DNS :) De hagyjuk a genetikát.

 

A DNAPress tudományos könyvek kiadásával foglalkozik, mi köze hát a Kossuth térhez? (http://www.dnapress.com/)

 

Magyar DNA nevű ügynökségről nem tudok, ettől persze lehet. De minek a rövidítése?

 

Daily News Agency? Esetleg Dezinformációs Hírügynökség? :)

 

Szóval alapból csak a forrással van baj, innentől kezdve pedig az egésszel.

 

Szerintem :)

Előzmény: TTAMAS (7025)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7025
Vajon hány Fw: után lesz a zagyva katyvaszból UL?
Előzmény: lesifotos (7024)
lesifotos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7024

Így van. :)

 

Gondolom Ti is olvastátok a nagy Gyurcsány -Putyin - Bush gáz-összeesküvéselméletet.


Arról is komoly viták folytak és néhány topikban én is voltam szemellenzős hülye, mert elmondtam, hogy szerintem egy hitelesnek tűnő, valós adatokat is felhasználó, de összerakott, zagyva kotyvasz az egész.

Később kiderült, hogy valóban.

 

Ezzel a levéllel kapcsolatban ugyanez a véleményem. :)

Előzmény: TTAMAS (7023)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7023

Ezért írtam, hogy kicsit olyan...

 

Gondolm, emilben kapta, de nincs meggyőződve a valóságtartalmáról.

Előzmény: Rokakoma (7022)
Rokakoma Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7022

Én azt mondanám, hogy a hasonlat kicsit erős, sőt.

Ja és a hír miért ebbe a topicba került? Miért nem a polidilibe?

Előzmény: TTAMAS (7021)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7021
Nem igazán. Kicsit olyan, mintha kiderülne, hogy a koncentrációs táborokat zsidó vállalkozók építették volna.
Előzmény: Rokakoma (7019)
bandikaa Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7020
Mocccccssssskosss kapitalisták! :D
Előzmény: lesifotos (7018)
Rokakoma Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7019
Ezt hívják piacgazdaságnak, nem ? :-DDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: lesifotos (7018)
lesifotos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 7018

FwFwFwFwFwFwFwFwFw:

 

 "A FIB aktivistái gazdagodtak a tüntetéseken" (DNA, november 5., 11:06)

 

Nem mindennapi leleményességről és bátorságról tettek tanúbizonyságot a Fiatal Baloldal nevű magyarországi politikai ifjúsági szervezet tagjai, akik zászlókat, emléktárgyakat és élelmiszert adtak el a közvetve ellenük is tiltakozó demonstrálóknak.

 

Öt hete tart a Gyurcsány-kormány elleni demonstráció a magyar fővárosban. Az elégedetlen polgárok kisebb-nagyobb csoportja azóta vonul utcára minden nap. Az elégedetlenkedők főhadiszállása sokáig a Parlament előtti tér volt, itt sátrakban is laktak tüntetők. Már az első napokban megjelentek a területen a zászlókat, kitűzőket, pólókat, joboldalhoz köthető kegytárgyakat árusítók, akik komoly forgalmat bonyolítottak le. Később mozgó konyhák, étel-italárusok is felütötték a fejüket a téren. A demonstrálók nem is sejtették, hogy csaknem minden vásárlásukkal az MSZP közeli ifjúsági szervezetet támogatták.

 

Információink szerint a FIB több mint tíz árussal képviseltette magát a Parlament előtt. A zászlókat, kitűzőket ismerősök készítették. Mint megtudtuk a magyar, illetve árpádsávos zászlók előállítási költsége kb. 240 forint (0,9 EUR) volt és ezeket 1300-2000 forint körüli áron (5-8 EUR) adták tovább. A nemzeti, esetleg ún. szittya motívumos pólókon még nagyobb haszonkulcs volt. A perec és forró tea árusok sem panaszkodhattak, hiszen az éhező, szomjazó demonstrálók mélyen a zsebükbe nyúltak, de az élelmiszer-üzletnek végül az ÁNTSZ véget vetett.

 

Azt pontosan nem lehet tudni, mekkora összeg ütötte a leleményes kereskedők markát, az azonban biztos, milliós összegekről van szó.

v_peti Creative Commons License 2006.11.04 0 0 7017
Így van.



Előzmény: TTAMAS (7015)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7016
Való igaz, nyerés után rögtön felállni az nem tanácsos, ezért jobb helyeken lőnek. De ha még bent maradsz pár kört, és mondjuk csak beteszed az alapot és máris kiszállsz. De jobb ha maradsz minimáltéten, és ha ki akarok szállni már és pont nyertem, akkor ezt csinálom. Pár körig még minimáltéten bentmaradok ( ha valakisokat emel rá kiszállok), csere után ha nincs jó lap kiszállok.
Előzmény: v_peti (7014)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7015
Játékteremben meg a limitált tétek mellett lassan jön össze a milliárd :))
Előzmény: v_peti (7014)
v_peti Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7014
Igen. Meg egy haveri pókerpartiból nem szerencsés a csúcson kiszállni, mert morcosak lesznek a haverok.
Játékteremben meg ha valaki nem túl mohó, akkor próbálják meg valamilyen módon kidobni.

Előzmény: TTAMAS (7003)
v_peti Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7013
A 48%-ból ha levonjuk a 20%-os adót, akkor 38,4% marad.
Előzmény: TTAMAS (7003)
Rokakoma Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7012
Nekem volt gimis osztálytársam, Béka, aki ugyanezt csinálta  :-DD
Előzmény: wayland_carruthers (7006)
mouser Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7011
ami ugye nem véletlen, mert a kontroll tele van a besson-féle metroból vett utalásokkal :-)
Előzmény: Infomaker (7010)
Infomaker Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7010
Ilyen meg a Kontroll c. filmben :)
Előzmény: wayland_carruthers (7006)
mouser Creative Commons License 2006.11.03 0 0 7009
a metro c besson filmben volt egy ilyen jelenet.
Előzmény: vénólánzsahleF (7004)
elefantkillah Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7008
meghalt volna szerintem
Előzmény: vénólánzsahleF (7004)
orangutan Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7007

a moszkva téri mozgólépcső állítólag az egyik, ha nem a leghosszabb európában

 

A feleségem keresztapja szerint a tér nevét adó városban még a dobogóra sem pályázhatna.

Előzmény: vénólánzsahleF (7004)
wayland_carruthers Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7006
Egyik haverom hirtelen felindulásból felugrott, aztán gatyaféken lecsúszott. Na ő is jól begyorsult. Röhögve pattogott a leállítógombokon, csak a vége felé kezdett egy kicsit sikongatni, amikor vészesen közeledett a tízcentis vascsőből készült elválasztókorlátokból álló ék. Ott egy hatalmas előrebukfenccel pofáraesett, de semmi baja nem lett, azon kívül, hogy egy idősebb hölgy leanyázta. A diszpécser unott hangon bejelentette, hogy indul a mozgólépcső, aztán minden folyt tovább eredeti medrében. Azért szerintem görkoriban már durvább lett volna.
Előzmény: vénólánzsahleF (7004)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7005
Nem maradna ép csontja.
Előzmény: vénólánzsahleF (7004)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7004

régebben budapest görkoris/rollerblades mozgalma a moszkva téren gyűlt össze hétvégente.

a moszkva téri mozgólépcső állítólag az egyik, ha nem a leghosszabb európában.

nos ezen a mozgólépcsőn történt meg (?) egy hétvégi délutánon, hogy az egyik vállalkozó görkoris elszánta magát, a mozgólépcsők közti elválasztóra felugrott és

vadul leszáguldott az alsó utastérbe a döbbent utazóközönség szeme láttára.

 

rég volt, tán igaz se volt de má sok felöl hallottam bár sztem kivitelezhetetlen.  

TTAMAS Creative Commons License 2006.11.02 0 0 7003

Ez logikus, mivel a Lottónál csak ca. 30-40% a nyereményre kifizetett pénz,

 

A befizetett összeg 48 %-át osztják szét. A nagy összegű nyeremény után még adót is kell fizetni, ami (ha jól tudom) a nyeremény 20%-a.

 

egy otthoni pókerjátéknál meg ez 100%

 

És ráadásul adómentes. Viszont nagyon jól kell megválogatni a havrokat, ha ebből akarsz milliárdos lenni. :))

Előzmény: v_peti (6975)
Vadista Szandál Creative Commons License 2006.10.31 0 0 7002

Trabanttal még lehet is valami alapja az UL-nek,

de pont Lada, relative vastag anyagból? Egy Wartburg csomagtartóját sem bírná beszakítani senki egy ütéssel, ami jóval vékonyabb és horpadósabb lemez. A ladáé ráadásul tele van keresztmerevítésekkel. Rozsdálni meg sosem a csomagtartó rozsdál elsősorban, ha mégis akkor max az alsó, függőleges pereme ladáéknál.

 

Imho, választott az elbeszélő egy autótípust ami megfelel az alábbi követelményeknek:

 

1, régi, szakadt autó ugrik be az embereknek a név hallatán

2, a kisebbség gyakran használja

3, a régmúlt ködében (10-20-30 év?) is hihető, létezett típus

 

Az egész cikkről ordít, hogy tendenciózus, a mondanivalójának erősen alárendeli a tényeket.

 

VSZ.

Előzmény: Dulifuli (6925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!