Keresés

Részletes keresés

Pépépe Creative Commons License 2006.03.28 0 0 590
Ha jól tudom Plus is 12*12-es rácsot használ, nekem 15*15-ös van, felnőtt múkusnak az is tökéletes, az éppen már mászni tudó kölykök lehet, hogy kijönnének belőle..ki tudja...

A plexit nem igazán ajánlom alj tálcának, sokkal jobban vág, mint a csiszolt üveg. Az üveg csak akkor jelent veszélyt, ha eltörik. Ennek általában elég kicsi a valószínűsége. Szóval szvsz üveg a legjobb megoldás. Nekem az alsó rész "vitrines" jellegű, azt gyakran kell nyitni-csukni ezt csináltam plexiből.
Előzmény: Tofi (589)
Tofi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 589

Gratulálok tea, és köszi hogy felhoztad a tanácsot, plexi engem is érdekel.

Illetve még egy dolgot kérdeznék a nagyérdeműtől: a 12x12mm-es ponthegesztett rács megfelel egy eleven mókusnak? Mert ezt láttam boltban, de tudom, hogy létezik sűrűbb is.

Előzmény: tea222 (588)
tea222 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 588

Sziasztok Mindenki a fórumon!

 

A mókus kb. négy-három hétmulva lesz 6 hetes, de születnek később is kissebbek. Így remélem kézhez szokik és nem szökik a kicsike. A  férjem mondta, hogy megcsinálja a ketrecet mert van is anyag hozzá. Plexi lap kéne még, mert az alját nem akarom üvegből nehogy megvágja magát. Tudom, hogy ez nem barkács fórum de mindenkit érdekelhet valaki tud plexit olcsón?

 

KÖZÉRDEKŰ!!!! Plexit agasztani az FBS akvárium ragasztóval lehet , vízálló és hamar szárad.

 

 

 

 

Tofi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 587

Sziasztok!

Köszi a tippet a ketreccel kapcsolatosan, sosem gondoltam volna, hogy ott ki tudja préselni magát a mókus... Mindenesetre most fogok csinálni egy ketrecet, ezek szerint jó az a tekercses rács, azt fogok használni, ha minden jól megy, akkor ma megyek venni anyagokat, és akkor uccu neki...

Mogyi tegnap megint kihasználta, hogy nyugi van és kijött táplálkozni, a csapdát természetesen rutinosan kikerülte... De halljuk, a nyomait látjuk :) Talán ha lesz majd neki egy szép ketrece, akkor ott fog maradni, vagy majd megint be kell cserkésznünk valahogy.

 

A 2000 forint így utólag nekem is szúrja a szememet, akkor ott nem esett le, hogy most ezért pénzt kér, de mindegy, legközelebb okosabb leszek... Hasüreget egyébként tapogatott, de mindegy...

 

Fenyőmulcs: tegnap láttam Brico katalógust, abban volt, 70 literes 900 pénzért, én fogok venni Mogyi-Hudinak.

Lászy Creative Commons License 2006.03.27 0 0 586
Ha valakit érdekel, még vannak elvihető kicsik!!!:))))))
Előzmény: Lászy (585)
Lászy Creative Commons License 2006.03.27 0 0 585
Szia!
Ugye milyen tüneményesek! Nekünk volt szerencsénk már 5 naposan látni a sok apró kukacot. Már nem sokat kell nektek várni, hogy hazavihessétek Őket.
Előzmény: berni81 (583)
plus1 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 584

"A tarifa rettentő baráti volt, 2000 Ft-ot kért "

Ezen azért kiakadtam. Én egy fillért nem fizettem volna. Nagyobb kárt okozott ennél. Nekem is van csonka farkú mókusom, imádom, de egy mókusnál igenis számít a farok. És hogy nem tudja 100%-osan megállapítani a nemét?! Hasüreget tapogat...

Valószínűleg nem látott még mókust közelről. És nem kezelte (az általa okozott sebet kivéve).

 

Előzmény: Tofi (540)
berni81 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 583

 Szia Lászy!

 Ma voltunk a sógorodéknál megnézni a kismókusokat.

 Hát nagyon édesek! Még soha nem láttam ilyen kicsi mókust

 élőben! És az anyjuk is nagyon szép!!! :))))))))))))))))))))

Előzmény: Lászy (582)
Lászy Creative Commons License 2006.03.26 0 0 582
Tofi!
Valószínűleg tudom, hogy szökött meg a Mogyi. A hörink is ilyen ketrecbe voltak, és egyszer a saját szememmel láttam, mikor felhúzta magát a rács tetejére, ahol a rács tetején, ahol hajlik a drót, kinyomta magát. Valószínú, hogy Mogyi is lépett le. Talán segít valamiben, esetleg a későbbi lógások megelőzésében.
Szia
Előzmény: Tofi (566)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 581
Bárhol lehet olyat venni.. pl. OBI, Brico stb. Talán 1000 Ft lehet egy hatalmas zsákkal...
Előzmény: Pépépe (579)
berni81 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 580

 Akkor a Mogyival is rokonok, ugyanis a függöny a kedvence, és mesteri ügyességgel szlalomozik a csipeszek között! :)

 

Előzmény: Pépépe (579)
Pépépe Creative Commons License 2006.03.26 0 0 579
Ezt a fenyőmulcs dolgot hol lehet beszerezni? Kisállatboltban csak fél kilós kiszerelésben találtam, és az elég drága...

Ja, és Batman ugyanugy szlalomozik a függönycsipeszek között :-)))) Lehet, hogy rokonok??!! :-))
Előzmény: Törölt nick (578)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 578
Ja... egyébként az is jó megoldás, ha szerzel egy kiszuperált szekrényt, az ajtajait kivágod, hogy csak egy váz maradjon belőlük - vagy csinálsz néhány lécből újat- és kifeszíted rá a hálót... a ketrecbe jó nagy fadarabok, hoyg otthon érezze magát, alá vagy 10 cm fenyőmulcs (a mieink ezt imádják a legjobban... állandóan abban áskálódnak, mint az erdőben)... néhány terasz stb. aztán kész... fillérekből megvan...
Előzmény: Tofi (576)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 577
Ki kell feszíteni... mi is azt csináltuk a sima tekercsessel... (a merev hálós tábla iszonyú drága... )
Előzmény: Tofi (576)
Tofi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 576

A háló ilyen tekercses változat, vagy a komolyabb, merevebb, "táblás"? Ez utóbbit láttam, csak féltem, hogy ez annyira képlékeny lesz, hogy nem lesz jó.

Előzmény: Törölt nick (574)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 575
Egyébként Töki is nagy függönymániás... mi azon röhögtünk, ahogy a csipeszek között szlalomozik... és egyet sem hagy ki, szóval teljesen szabályosan csinálja:))))))
Előzmény: Pépépe (573)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 574
Egyetértek... nekünk még az égvilágon semmit nem rágtak meg rajta... nem véletlen, hogy a csinekkel ellentétben az ő ketrecük sima pozdorja + fa... ráadásul pont azért mert nem rágnak kifejezetten szép ketrecet tudtunk nekik összedobni.. szép fa ajtókkal stb. A miénk is csak a pozdorja miatt lett drága, maga a háló (Baumax asszem) jó, ha 2000 Ft. volt...

Szóval a mókusketrec nem nagy kunszt és ha valaki nem sok nm méretre vágatott színes pozdorjából csináltatja (hogy színben passzoljon a nappali szekrénysorához:) akkor tényleg filléres tétel...
Előzmény: Pépépe (572)
Pépépe Creative Commons License 2006.03.25 0 0 573
Felrakok két képet Batmanről is:
(imád a függönyön szaladgálni - ha nincs bekapcsolva a konvektor :-))) )
Pépépe Creative Commons License 2006.03.25 0 0 572
Nem egy óriási történet megcsinálni egy ketrecet. Én bementem a gagyikerbe, és vettem 2 db 120*40-es és egy 60*40-es falapot, pár szál lécet, ponthegesztett rácsot, egy marék csavart, egy darab plexit. Aztán nekiálltam és összraktam ezt:
Igaz, hogy nem ajánlják a fa ketrecet, merthogy szétrágják, nekem 3 éve nincs ilyen tapasztalatom. Illetve Batman egy kicsit megrágta, de nem nagyon....

Előzmény: Tofi (571)
Tofi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 571

Sziasztok!

Aláírom, rendesen hibáztunk azzal, hogy a lakást nem tettük teljesen biztossá, de mentségünkre legyen mondva, régi ház, ha akar, akkor szinte biztos, hogy tud találni valami helyet, ahol elbújhat. Ezeknek egy jó részét már megszüntettük, ahogy felfedezzük őket. Sajnos ezt a lyukat a falban elszúrtam, valamilyen oknál fogva kivettem a zacskókat, amikkel eltömtük, és nem gondoskodtam arról, hogy mással véglegesen megszüntessem. Igaz, a fene se gondolta volna, hogy megszökik a ketrecből, amit én sem értek, de tény: reggel bent volt, este nem, az ajtót senki sem nyitotta ki közben. És a ketrecet a mókussal együtt vettük, tehát nem volt okunk feltételezni, hogy nem szökés-biztos. Most már tudjuk, intézkedünk is. Egyébként is akartunk venni vagy csinálni egy nagyobbat, de ez sajnos pénz és idő, és mindkettő szűkös.

Viszont sokat nem tehettünk azután, hogy beszökött még decemberben a falba: ki csak akkor jött, amikor nem volt itthon senki (amikor hétközben véletlenül itthon voltunk, akkor nem dugta elő az orrát), szétszedni a fél házat meg szerintem senki sem teszi szivesen. Nem néztem ki a mókusból, hogy direkt olyan helyre megy, ahol neki rossz, ellenkezőleg. De hát nem vagyok mókus, így nem tudhatom, lehet, hogy Mogyi tényleg ilyen bolond. Amint tudtuk elkaptuk, hiszen a csapdák sajnos rendre nem váltak be (ma is ügyesen elszedte a mogyorót, de kint maradt...).

 

Azt sem szeretném, hogy amíg az összes apró lyukat, rést fel nem fedeztük, addig bent kelljen lennie egy akármekkora ketrecben. De majd meglátjuk, most sikerüljön megint elkapni először...

berni81 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 570

 

 Azért meg kell mondjam, hogy 4csinnel értek egyet. 

 Nem akarok bántani senkit, de ez felelőtlenség, hogy megint

 volt alkalma kiszökni, és visszament az üveggyapotba.

 Milyen ketrec az, ahonnan ki tud szökni egy mókus?

 Ha bezárom, bent van, és kész, az ajtót ő nem tudja kinyitni!

 Vigyázzatok rá jobban, és sokat engedjétek szaladgálni a

 lakásban ( természetesen mókusbiztos lakásban ) akkor talán

 nem fog elszökni!

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 569
Nos én azért bevallom, hogy keményen Tofiékat hibáztatom ezért.

Nálunk pl. ha meglép a mókus, nem tud hová elbújni... vagy ha mégis, akkor addig nem nyugszunk amíg elő nem kerítjük - nehogy véletlenül megegyen valamit ami árthat neki stb. Nem veszünk olyan növényeket amik mérgezők lehetnek és hasonló.

Én már azt is iszonyú felelőtlenségnek tartottam, hogy Mogyi az üveggyapotban lakhatott egész télen. A mókusnak nem az a természetes állapota, hogy egy szűk ketrecben raboskodjon így teljesen érthető, ha ki akar törni. Elég nagy önzőség az ember részéről, ha nem teremt neki ideális körülményeket. Mi pl. 1,5 évig vártunk a mókusra pont amiatt. Aztán amikor elkészült nekik a hatalmas (és mellesleg szökésbiztos) ketrec akkor jöhettek a mókusok... Az pedig tuti, hogy jól érzik magukat benne, mert hiába jönnek ki néha, soha nem látjuk azt, hogy csak a szökésen járna az eszük. Sőt... ha meg is szöknek, utána azonnal mennek vissz a a ketrecükbe... mert szeretik...

A lényeg, hogy az állattartás felelősséggel jár... (a mi felelősségünk pl., hogy a mókusok minden szükséges tápanyagot megkapjanak, hogy jól érezzék magukat a ketrecükben ha már egyszer oda kényszerítettük őket stb.)

Aztán lehet sajnálni azt akinek állandóan megszökik a "galád" mókusa...
Előzmény: Fessi (567)
berni81 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 568

Sziasztok!

Hát ezt nem hiszem el! Ez a Mogyi egy igazi szabadulóművész!

Én megőrülnék, ha csak egyetlen napig nem találnám a Mogyót.

Most már bontsátok le azt a falat! :)))))))))

Előzmény: Tofi (566)
Fessi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 567
Tofi


Humorosra vesszük a témát,de nem szivesen lennék a helyetekben.Amit az utóbbi időben müvelt Veletek ez a csepp jószág az nem semmi.Azt mondják,hogy a mókusok nagyon okosak de a Tietek valószinüleg korrekciós osztályba való,ha nem tud különbséget tenni a falban levő élet és a kinti kánaán között.Jó vadászatot,és sok kitartást kivánok Nektek.
Előzmény: Tofi (566)
Tofi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 566

Hát sziasztok, itt vagyunk (a párommal, de Mogyi nélkül).

Köszönjük a sok együttérzést, a felvidítást, sikerült :)

Pépépe: úgy elképzeltem az általad vázolt első szökési kísérletet, nagyon jót mulattunk rajta :) Egyébként már írtam is Plusnak, hogy hogyan és mennyi egy nagyobb, rendes ketrec.

4csin: egy képzőművész veszett el benned, remélem hamarosan megint adunk egy kis munkát, hogy át kell írni a feliratot :D

Fessi: igérem, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk a Mogyi visszaszerzéséért: éjszakára már állítunk is csapdát, és ha megvan, akkor az egész lakást berácsozzuk, vagy inkább bebetonozzuk! Majd néha hozzatok kaját nekünk :) Egyébként szerintünk is kamaszodik a kishölgy(?)... Egyébként igen, megint a régi lyukban tünhetett el, délután 95% hogy hallottam mögötte mászkálni.

 

Ha nem sikerül megtalálni, akkor jövő héten tartunk egy "Szedd szét a lakásunkat és keresd meg a galád Mogyit"-partyt tartunk :)))

 

 

Mogyi, 9 hónapos, eltünt. Utoljára csíkos bundát viselt. Ismertetőjele: rövid farka van és veszettül fürge

 

Előzmény: Fessi (564)
Lászy Creative Commons License 2006.03.24 0 0 565
Tofi!
Ez szinte hihetetlen, iért nem nevezet ezentúl Mogyit Hudininek? Szerintem ez jobban illene rá ezentúl. Kérlek találd meg minnél hamarabb, mert most álmatlan éjjszakáim lesznek emiatt. Végig izgultuk, hogy megtaláld a falból, hogy ne legyen beteg attól a valamitől, amit bent szedett össze a falba, tetejébe a farok- história, most meg még ez is... Nem bírom. Kérlek találd meg!!!!(:˘)
Előzmény: Tofi (558)
Fessi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 564
Tofi!

Ezt én nem hiszem eeeeeeeeelllllllllllll.Két hónapja izgulok a mókusod miatt és megint elvesztetted?Ez egy notorius szabaduló müvész.Kalodát,bilincset,madzagot neki.Lehet,hogy a mókiknál is van " kitörős " kamaszkor?Ujra a régi lyukban tünhetett el?Annyira jól érezte magát a jéghideg falban?Követelem mindannyiunk nevében,hogy keresd meg.Ez a feszültség már kibirhatatlan.Szólj ha menjünk segiteni keresni.Sok sikert.
Előzmény: Tofi (558)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 563

(Azért ha meglesz a Mogyi, akkor át lehet írni a kevesebbet többre:)))))

Előzmény: Törölt nick (559)
Pépépe Creative Commons License 2006.03.24 0 0 562
Az igazság inkább az lehet -a ketrecről készült képet nézve-, hogy kipréselte magát a rácsok között. Ezért ajánlják mókusoknak a négyzetrácsos ketrecet....
Előzmény: Tofi (560)
Pépépe Creative Commons License 2006.03.24 0 0 561
Kinyitotta az ajtót, kiment rajta, majd jólnevelt mókoshoz illően visszacsukta :-))
Előzmény: Tofi (560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!