Keresés

Részletes keresés

panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1463

Amúgy Gallus tyúkot jelent és valóban annyi esze lehetett mint tyúknak.

 

.

Ha én lettem volna a püspöke ezért magem elé kéretem és személyesen rúgom picsán úgy hogy csillagokat lát!!

 

 

Ráadásul kenyérrel etette a medvét, hülye! gondolom kapott érte tőle néhány körmös mancsos pofont mielőtt errébb húzta az irháját!

Előzmény: vörösvári (1458)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1462

"nemes egyszerűséggel bedobták az istenek szobrait a tóba, ez nem tetszett a helyieknek és távozniuk kellett."

.

Ezt el bírom képzelni és még így is szerencsésen jártak. Ökrök! 

.

Szerencsére voltak normális térítők, akik provokáció helyett megnyerték a pogány királyokat, azáltal, hogy gyakran saját nyelvükön megírták törvényeiket, saját nyelveiken megőrizték kulturális emlékeiket,  és a pogány törzsek történetét ezéltal nemcsak az egyháznak de a történetírásnak és az emberi kultúrának is szolgálatott tettek.

1. Ilyen volt St. Cyrill és Method.

2. Így térítette meg St. Gergely Clovis első keresztény frank királyt is 503-ban leírva neki a frank szokásjogot és írott törvényekkel szolgáltatva neki a király ízlése szerint. 

3. Ezzel a módszerrel térítették meg Aethelbertet Kent királyát 597-ben, kelta nyelvet használva!

4. 643--ban Rothari langobard királyt, törvényeket írva számára (Rothari ediktum)

5. és 587-ben Reccared vízigót királyt is.

 

etc. etc. etc. 

 

 

Csak azért mert Nagy Szent Gergely pápa volt annyira bölcs, hogy semmit nem erőltetett, nem dobatott vízbe, hanem helyette az egyház SZOLGÁLTATÁSOKAT VÉGZETT A TÖRZSI KIRÁLYSÁGOKNAK!

 

Előzmény: vörösvári (1458)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1461

egy borász egyesületi zászló Mödlingből, 1755 , Szent Otmár van rajta és a hordó

 

Előzmény: vörösvári (1460)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1460

Szent Otmár ( 689 - 759 ) Szent Gallen apátság megalapítója és első apátja. 864-ben I.Salamon Konstanz püspöke szentté avatta. 

Egy alemann családban született, vsz Szent Gallenban. Churban tanult és lett szerzetes. Megbízták Szent Gallus remetelakjának gondozásával. Ő alapított egy települést ott, az eddig önállóan élő szerzetesek kolostorba költöztek és szerzetesi szabályok szerint éltek, 719-ben Otmár lett az első apát. 

746-ban Canstattban a Karoling Karlmann lemészároltatta az alemann nemeséget. Ezután feszültség alakult ki közte és az apát közt. Ennek ellenére később birtokadományokat kapott Pipin királytól. 

A kolostorban szegényeket és betegeket gondoztak. Épült egy épület a szegényeknek és egy kórház a leprásoknak és haldoklóknak, ez volt Svájc legrégibb kórháza. 

Voltak különböző konfliktusai. A frank Warin és Ruthard grófok a földadományok miatt voltak vele vitában. Sidonius Konstanz püspöke pedig azt akarta volna, hogy ismerjék el hogy ő a kolostor tulajdonosa.

759-ben végül ellenfelei letartóztatták, megvádolták házasságtöréssel és szexuális bűncselekményekkel, majd halálra elítélték bíróságon és halálra éheztették. 

A jelképe a boroshordó. A legenda szerint mindig tele volt a hordója, hiába adott másoknak vagy ívott belőle. 

Egy másik legenda szerint testét a halála után tíz évvel vitték haza az apátságba, egy vihar tört ki az úton, de sértetlen maradt a hajó és a zarándokok borosüvegei nem ürültek ki a hajóúton. 

Előzmény: vörösvári (1456)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1459

Szent Gallus megalapítja Szent Gallent, 1450 körüli kódex Szent Gallen apátság

 

Előzmény: vörösvári (1458)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1458

Szent Gallus ( 550 - 640 ) ír szerzetes és misszionárius, a Boden tó környékén térített főleg.

Írországban született. 590 körül Luxeuil apátságban élt, ahol Szent Kolumbán tanítványa volt.

610-ben elmentek téríteni együtt Alemannia területére, a Boden tó vidékére.

Tuggen településen nemes egyszerűséggel bedobták az istenek szobrait a tóba, ez nem tetszett a helyieknek és távozniuk kellett. Azután Bregenzbe mentek ahol létezett már egy keresztény közösség. Majd Arbon településre, ahol szintén éltek keresztények.

Később Kolumbán és a többiek Itáliába távoztak, Bobbio településre. Gallus maradt, mert előtte megbetegedett.

612-ben az Arbon környéki erdőkbe távozott, majd megállt egy vízesésnél, itt belesett egy tüskés bokorba, ezt isteni jelként értelmezte és ott épített remetelakot magának, itt jött létre később Szent Gallen. 

Szent Gallus és a medve

Miközben társa Hiltibod aludt és ő ébren volt, megjelent egy medve. Gallus nem ijedt meg tőle, megparancsolta neki Isten nevében hogy dobjon fát a tűzre, a medve meg is tette, ezután adott neki egy darab kenyeret és a medve távozott. 

A medve lett Szent Gallus és Szent Gallen település jelképe.

Gallus és társai építettek egy remetelakot, voltak diákjai és harcolt a pogányság ellen. 

612-ben az alemann Gunzo herceg zsinatot hívott össze, ahol ott voltak az alemann előkelők és egyházi vezetők, hogy legyen új püspöke Konstanznak. Gallust akarta püspöknek mert meggyógyította lányát Fridiburgát egy komoly betegségből, de ő nem vállalta és Johannes szerzetest ajánlotta maga helyett, aki püspök is lett.

640-ben halt meg miután prédikált Arbonban. A halála napja Szent Gallus napja. A sírja zarándokhely lett.

Előzmény: vörösvári (1456)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1457

az apátság temploma

 

Előzmény: vörösvári (1456)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1456

Az apátság eredete 614-re nyúlik vissza, az ír Szent Gallus - Szent Kolumbán tanítványa épített itt remetelakot. 

747-ben a bencés szerzetes Szent Otmár alapított itt egy apátságot, amely Európa egyik kulturális központja lett. 

926-ban a magyarok megtámadták az apátságot. 

1026-ban II. Ulrik apát hercegi rangot kapott, az apátság egy önálló hercegség lett, csak a császár állt felette.

Előzmény: vörösvári (1455)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1455

írok a Szent Gallen apátságról röviden, mert elég komoly egyházi és kulturális központ volt a korai középkorban

vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1454

csodálkoztam a belsején, megnéztem a wikipédián, egy szerzetesrend temploma volt, a reformáció idején feloszlatták őket Hessenben és kórház lett belőle, azután magtár

Előzmény: panthera negra (1453)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1453

Ezekre majd reagálok, csak azért irok ide gyorsan, mert a neten barangolva én is találtam egy igen érdekes Karoling emléket és ezúttal Németország mai területéről. 

 

Ezt a bazilikát 815-ben kezdték el építeni és 850-re elnyeri jórészt ma ismert formáját.

 

Végtelenül egyszerű és ezért ad valami időtlen érzést a szemlélőnek.

 

Valamennyi kép lopott :((( Sose voltam itt. 

 

Einhardsbasilika (Steinbach)

 

.

vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1452

a piactér és a városháza

 

Előzmény: vörösvári (1451)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1451

egy Fachwerk ház

 

 

 

Előzmény: vörösvári (1450)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1450

1683 a Börze épülete

 

Előzmény: vörösvári (1449)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1449

1562-ből

 

Előzmény: vörösvári (1448)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1448

mármint Quedlinburgból

Előzmény: vörösvári (1447)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1447

felrakok néhány régi házat 

Előzmény: vörösvári (1446)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1446

nagyon jó ez az olasz konstrukció, nálunk is bevezethetnék

én azért úgy tudom sok középkori kisváros megmaradt, az amerikaiak a nagyobb városokat törölték el a föld felszinéről a bombázásaikkal

Előzmény: panthera negra (1444)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1445

akkor lehet hogy tévedett a wikipédia amit olvastam, nem ez lenne az első eset :)

Előzmény: panthera negra (1442)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1444

"erről a képről jobban látni a templomot"

.

Sokkal többet látni:

a csodás érintetlen középkori belvárost ami ritkaság Németországban és talán még csak Rothenburg ilyen. Vagy K. H. által emlegetett ékszerszépségű Tübingen. A többi elpusztult. 

.

Itáliában viszont gyakori és emberek milliói ma is az érintetlen középkorban élnek. Sziciliában igen nagy probléma az 1150-1500 között épült városok megőrzése a szegénység miatt, ezért találták fel az 1 EUR-ós házakat. Szicilia számos középkori városában 1 EUR-ért megvehetsz egy egész középkori házat, annyi a dolgod, hogy ne hagyd elpusztulni. 

Előzmény: vörösvári (1435)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1443

Apropo Nagy Otto,

 

Biztos hallottál róla, mert nagy hír volt, a legutóbbi Lech mezei ásatás eredménye.

Itt látod mit találtak, de szerintem magad is ismered a leletet.

.

http://www.focus.de/wissen/mensch/archaeologie/spektakulaerer-archaeologischer-fund-erster-beweis-der-schlacht-auf-dem-lechfeld_id_3454492.html

Előzmény: vörösvári (1434)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1442

"Nagy Ottó király is itt lett megkoronázva és eltemetve."

.

Hoppá, itt azt írják, hogy Magdeburg székesegyházában van eltemetve, adnak is egy képet a sírjáról, most akkor nálad a Nagy Otto az hányadik? (Itt az első).

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Magdeburger_Dom

 

 

Előzmény: vörösvári (1434)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1441

Vörösvári,

 

Annyit találtam róla, hogy Himmler két sír előtt áll:

 

1. Az egyik I. (Madarász) Henriké

2. A mellette levő Szent Mathildáé

 

.

De akkor hol van Ottó??????

Előzmény: panthera negra (1440)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1440

Valószínűleg a háború során igen súlyos károkat szenvedett, mert a belső tere egy középkori oltártól eltekintve teljesen modernizált. 

 

.

Próbáltam megkeresni a császársírokat, lehet hogy azok is sérültek vagy odavesztek.

.

Ezt a képet találtam Henrik és Ottó sírjáról, ezen Heinrich Himmler koszorúz.

Himmlernek fontos volt Madarász Henrik, mint a két Heinrich a Himmler és a Madarász.... 1938-ban

 

Várom hogy a Himmler naplót nyilvánosságra hozzák, ami most került elő, rengeteg új dolgot lehet megtudni belőle a koncentrációs táborokban folyó szadizmusról.

 

.

Lehet azért nincs újabb mert a háború során feldúlták?

.

Előzmény: vörösvári (1435)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1439

"A film után – ekkor már gyakran éjfélre járt az idő – zenehallgatás következett: Johann Strauss, Richard Wagner és Lehár Ferenc művei gyakran kerültek a lemezjátszó tűje alá. "

.

Igen a németek rajonganak Kálmán Imréért és Lehárért és nem csoda ha Hitlernek is kedvenc szerzője volt. 

Előzmény: Afrikaans8 (1436)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1438

"A pártvezető egy körülbelül egy órán át tartó ebéddel kezdte napját, majd ezt jó időben séta, rosszabb időjárás esetén „kályha melletti pihenés” követte. A vacsora annál hosszabb ideig tartott: akár három-négy órán keresztül is étkezhetett "

.

Ezt a napirendet én is elviselném.... 

Előzmény: Afrikaans8 (1436)
panthera negra Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1437

"hogy a falon egy aktrajz ékeskedett, amit a Führer maga készített a lányról."

.

Nem tom megvan-e valahol a festmény? Milliókat érhet!

Előzmény: Afrikaans8 (1436)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1436

A történelem nagy csalódása

Szerző: Kalmár Miklós 1939. szeptember 1-jén kitört a II. világháború, és ez – már a kezdeti, német győzelmekkel gazdagon meghintett szakaszban is – közelebb hozta egymáshoz Adolf Hitlert és Eva Braunt. A Führer ugyanis – rá igencsak kevéssé jellemző módon – nem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

vörösvári Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1435

erről a képről jobban látni a templomot

 

Előzmény: vörösvári (1432)
vörösvári Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1434

Nagy Ottó király is itt lett megkoronázva és eltemetve.

Előzmény: vörösvári (1432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!