Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 852

Köszönöm szépen a kedvességeteket, de úgy látom, ez a projekt most idö szükében nem jön össze. Ma 3 napra vidékre megyek, ezért nem valószínü, hogy fogom tudni figyelni a topicot, kedden visszajövök, aztán szerda reggel már hazamagyek. Innen nézve viszont úgy tünik, talán augusztusban mégegyszer jövök egy pár napra, valamikor 15 és 20 között.

Sokat nem értek ehhez, de úgy tünik a fö probléma az, hogy a müanyag csatlakozók nem szabványos meneteket alkalmaznak, ezért semmi sem kompatibilis a standardizárt gépészeti szerelvényekkel. Van itthon egy csomó ilyen, de semelyiknek se jó a menete.

Csiki 74 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 851

Akkor viszont szabályozás szempontjából a golyóscsap tényleg jobb mint a tekerős.

Előzmény: gergerg (850)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 850

A csap nem csak ezért kell neki, ahogy kivettem, beállítja a sugár szélességét, és a csappal szabályozza a hosszát.

Előzmény: Csiki 74 (849)
Csiki 74 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 849

gerqerg, taormina001 nem akarok okoskodni én víz stoppos gyorscsatlakozót használok a slagvégén,és nem kelzárogatni semmit locsolófej cserénél lezárja saját magát.

Azt hiszem ez a legegyszerűbb megoldás,nem kell csap meg egyéb más hozzá.

gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 848

Ilyen a KB-s golyóscsap (csak olcsóbb)

http://temp.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=256654

 

Gyorscsatinak meg itt az első kép szerintem jó is, de össze kell próbálni, a fekete részt kell levenni hogy a menet előbujjon.

http://temp.praktikerwebshop.hu/reszletes_kereses/?kategoria=Kert&alcsoport=Locsol%E1stechnika&cikkcsoport=Es%F5ztet%F5k,%20locsol%F3fejek

gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 847

Később nem jössz vissza? Vagy németbe kell a locsoló?

Előzmény: gergerg (846)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 846

Bp-től 100km-re lakom, 7-délután 4 ig vagyok kb pesten, de nem minden nap. Megvenni is csak úgy tudnám a cuccot, hogy hazafelé bemennénk valamelyik barkácsáruházba. De nem egy nagy ördöngősség, praktikerből összeszedhető minden, csak ott elég drágának találom. Ha be tudsz menni egy vízvezetékszerelő boltba akkor nagyon egyszerű a helyzet. Veszel egy vízvezetékszerelő boltban (mert ott olcsóbb) (kb 800ft) egy 3/4-es KB-s golyóscsapot (egyik vége külső, másik vége belső menetes, ezért KB) Meg kérsz hozzá egy hollander a slagod méretének megfelelőt, ezt tekered a külső menetes végére. Gyorscsatit bárhol vehetsz, olyat keress ami félcolos slaghoz való. Annak ha letekered azt a gyűrűjét, ami a slag oldalán van. Igy a gyorscsatlakozó vége egy 3/4-es külső menet lesz. Ezt már bele is lehet tekerni a csap belső menetes felébe. A vízvezeték szerelő boltba vegyél teflon szallagot is (nem drága) és a külső menetekre tekerj összeszerelés előtt. 

 

  Ha nem sürgetne ennyire az idő szivesen össze is szerelném neked, de ha hétfőn nem is mennék dolgozni, postával akkor sem érne szerda előtt hozzád. Vagy kedden napközben kellene érte jönnöd. Na mindegy, majd meglátom, lehet hogy még összejön, figyeld a topicot, jelzek amint bejjebb kerültünk. Ha csak egy picit előbb szólsz..... ma délelőtt is voltam vizes boltban de holnap nincs nyitva.

Előzmény: taormina001 (842)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 845

Annyira nem; a királyok is székelnek

Előzmény: peoplex31 (844)
peoplex31 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 844

Ezt hívják magas labdának: "...merre székelsz?"

 

:-D

Előzmény: taormina001 (842)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 843

A csatit már egy csomó boltban próbáltam, pl. ma is, de nem boldogulok. Nem vagyok túl járatos a vásárlásban, úgyhogy örülnék, ha tudnál segíteni és azt is elárulnád, hogy mit kérsz cswerébe a fáradságodért:-)

Előzmény: gergerg (841)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 842

Kedden este tudnék értemenni.

Amúgy mikor nem dolgozol, merre székelsz?

Előzmény: gergerg (840)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 841

De nem egy nagy ördöngősség, vízvezetékszerelő bolt, meg egy olyan hely kell hozzá ahol tudsz gyorscsatit venni. (vizes boltban olcsóbb a csap) Ha nekifutsz, szivesen elmondom hol mit vegyél.

Előzmény: gergerg (840)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 840

Ja, Bp.-n dolgozom, ha el tudsz jönni érte (mindig változó a hely) akkor el tudom vinni. Előbb persze meg kell venni. Nem tudom pár nap alatt össze tud-e jönni.

Előzmény: gergerg (839)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 839

Azon a képen, a spriccelőről letekered a gyorscsati "apa" felét, helyette feltekered a csapot, a csapra meg a letekert "apát" Így meg van a működési elvben a régi locsolóddal azonos locsoló, csak 1000x tartósabb.

Előzmény: taormina001 (838)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 838

Ezt nem nagyon értem, hiszen ez a saját farkába harap!

Amúgy meg nagyon szépen megköszönném a segítséget, mert nekünk nem sikerült beszerezni a szükséges eszközöket. Viszont nem tudom, hogy Te hol székelsz?

Félek, hogy ez logisztikailag kicsit nehezen lesz kivitelezhetö, mert én már csak néhány napig leszek itt, ahol a kert van (Budapest); különben pedig innen 1000 km-re lakom.

Előzmény: gergerg (831)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 837

Megnéztem, műanyagból is van olyanom amin 3/4-es menet van ha leveszem a gyűrűt.

Előzmény: gergerg (836)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 836

De lehet hogy műanyag gyorscsatin is stimmel a menet, majd megnézem azt is, az olcsóbb lenne.

Előzmény: gergerg (835)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 835

Ha kell segítek a beszerzésben, de kb egy hét az átfutási idő.

Előzmény: gergerg (834)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 834

Ha azt szeretnéd hogy a csap elzárja a slagot miközben a fejet másra cseréled, és ne legyen slag közötte, akkor így is megoldhatod. Lényeges hogy mikor veszed a dolgokat hozzá, nálad legyen ami már megvan, hogy az üzletben össze lehessen próbálni őket. Főleg a gyorscsatit mert nem biztos hogy mindegyiken ilyen menet van. Az enyémen igen.

 

Előzmény: taormina001 (829)
tgwh3 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 833

Ha mindenképpen el akarod zárni, akkor kell csap, ahogy gergerg is írta.

De a lány-fiú csatlakozást menet közben is össze lehet dugni, illetve szét lehet húzni, pár deci folyik csak mellé, ha nem kell messze vinned.

 

Vannak másfajta locsolófejek is, amit el lehet zárni, pl. mint a benzinkutakon, tehát ilyen pisztolyféle.

Ez pl. nem elromlós fajta, legalábbis úgy gondolom.

Előzmény: taormina001 (829)
tgwh3 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 832

Én úgy tudom, hogy van lány-lány, illetve fiú-fiú összekötő elem is. Bár lehet most másról beszélek.

Lány-lány csatlakozás összekötéséhez:

 

Fiú-fiúhoz ugyan ez, csak fordítva, a két végén van egy-egy nagyobb lik :D

Előzmény: taormina001 (828)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 831

 

 

  A biztonság kedvéért vidd magaddal a csapboltba a locsolót.

Előzmény: gergerg (830)
gergerg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 830

Ez a csap helytt vegyél golyóscsapot, azt könnyebb kezelni, nem kell annyit tekergetni. Ha ez a csap 3/4-es Kb-s akkor a képen látható dolgokat össze tudod rakni.

Előzmény: taormina001 (829)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 829

Remek, a képek meg itt maradtak, pedig már be voltak illesztve.

Előzmény: taormina001 (828)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 828

A következö probléma megoldásához kérném az eszkábáló topictársak szíves segítségét:

Tanácsotokra  rátettem az öntözöcsövemre egy ilyen, ajobb oldalon látható elzárós csodát, de persze úgy ahogy gondoltam, nem jó semmire. A vízsugár erejét nem változtatja, bár lexélsöbb állásában csakugyan hirtelen és átmenet nélkül elzárja.

 

 

(Az újak kedvéért; régen az elsö képen látható csöfejem volt, a tetejen látható, számomra létfontosságú szabályzófunkcióval; de sajnos ez elromlott, és a konstrukció olyan, hogy megint el fog.)

Ezenkívül, minthogy az öntözörendszer különbözö köreire történö kézi vezérlésü csatlakoztatás miatt szükségem lenne arra is, hogy cserélni tudjam a fejet anélkül, hogy folyton visszafussak a vízcsaphoz, most ezt a konstrukciót eszeltem ki. (2. kép)

Azonban -az ergonomiai képtelenségtöl eltekintve is - van vele egy komoly probléma:

mind a csap, mind a fej "fiú" formájú csatlakozóvéggel rendelkezik, tehát közvetlenül nem tudom összekapcsolni öket. sajnos nem létezik azonban olyan csatlakozó/fordító idom, melynek mindkét bemenete "lány. A lány bemenetü idomok másik fele mindig slagcsatlakozó, ezért az ábrán látható két elemet csak úgy tudom összekapcsolni, hogy mindkettöre fölteszek egy-egy slagcsatlakozót, és közéje erösítek egy darab pár centis locsolócsövet.

Tudtok jobbat?

zlota Creative Commons License 2012.07.14 0 0 827

Kimaradt:Amúgy jó ötlet, mert lehet szabályozni!

Előzmény: zlota (826)
zlota Creative Commons License 2012.07.14 0 0 826

Ja kérem, ha valakinek már van csatornája :)

Amúgy jó ötlet!A földben lévő cső hová folyik?

Előzmény: gergerg (825)
gergerg Creative Commons License 2012.07.13 0 0 825

Szóval ez a terv. Ha a kifolyó kögyököt fölhajtom, akkor a fekete lyukon át elfolyik a víz a földben lévő csőbe. Ugyan ez történik akkor is ha nem birja a kifolyó elvezetni a vizet. Ahogy számolgattam 1000 ft körül van az anyagköltsége. A fekete lyukas csövet télen kihúzom, elkerülni a szétfagyást. Az egyész tetejére lehet hogy teszek mégegy dugót amit csatornalefolyó méretre fúrok, és akkor nem lötyög rajta.

 

Előzmény: gergerg (824)
gergerg Creative Commons License 2012.07.13 0 0 824

Holnap új eszkábálásba kezdek, vízfogót csinálok az esőcsatornára.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 823

kb 1m-re a föld alatt ott ahol elágazik a cső... de  :)

Hívj szerelőt fagasd ki de vedd videóra mit is mond és tesz.

Előzmény: Mártus46 (820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!