Keresés

Részletes keresés

smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41728

mit jelent a közepes nagyitas???

Előzmény: Wordan81 (41726)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41727

sajnos mi meg ezt nem mondhatjuk el.

amint alul irtam meg nem kaptunk semmi kielegitöt töle.

 

Előzmény: Wordan81 (41724)
Wordan81 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41726

Keressetek Messier objektumokat. Nyílthalmazok, gömbhalmazokat. Közepes nagyításokkal.

Előzmény: smithi19791227 (41725)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41725

vasarnap kitettem gyereknek a tavcsövet ,kb fel 10 es ejfel között.gyönyörü csillagos volt az eg,de szinte semmi erdemlegeset nem lattunk.

tehat olyat amire azt mondanank hu ez durva.vagy valami ilyesmit.

kertböl keleti,deli iranyba nezhetünk.többi szoba se jöhet,haz, kert fekvese es utca fenyek miatt.a levegö meg olyan paras volt mint az allat.tobus total vizes lett.

illetve paras ha pontosan akarok fogalmazni.

be kellett vinni.de hat itt nalunk ritka a szellös ,szaraz este.nem olyan mint magyarorszagon.olyanok az ejszakak ,hogy reggel ugy nez ki minden  mintha esett volna.pedig csak magas a paratartalom.nehez ügy.

itt van ez ajo kis szerkezet de total be vagyunk korlatozva.mi mindenre jön ra az ember menet közben.

talan egyszer eljön az az idö ,hogy kielegitö latvanyt kapunk.

okularokkal meg vagyok akadva mert olvasom ,hogy sokmindentöl függ.ertekelesek alapjan tudok valasztani.

kineztem parat ha eljutok a vetelig elöte azert megkerdem töletek jok lesznek e.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pleonat (41722)
Wordan81 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41724

Elég szuper távcsövet vettek! ;) meg amit kinéztek korábban APO-t, az is.

Előzmény: Törölt nick (41723)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.29 0 0 41723

OK, semmi gond. De én nem szuper távcsöveket mutattam volna, hanem olyanokat, amiket meg akartatok venni :). De már túl vagytok rajta, szerintem klassz cuccot vettetek, ha megtanuljátok, élmény lesz. A Haláp oldalából meg egészen biztosan, a Balatonfelvidék kifejezetten sötét éggel bír magyar viszonylatban. Mi is június végén megyünk Horvátország déli részére, valószínűleg én is viszek valamit, mert előfordul ott is jó ég. Bár a turizmus miatt a part menti részek tudnak brutálisan fényszennyezettek lenni.

Előzmény: smithi19791227 (41721)
pleonat Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41722

Örülök, hogy sikerült beüzemelni a műszert.

  

Ha nagyon párás a levegő, akkor a pára a hőmérséklet különbség miatt lecsapódik az üvegfelületeken. Ez igen komoly probléma az észlelőknek. Az M13 ezzel a távcsővel és a 24 mm-es okulárral tökéletesen pontszerű csillagokat kellett volna látni. Rá fogtok jönni, mikor érdemes kitenni a távcsövet. Az is komoly problémát jelent, ha az észlelésre szánt idő péntekre, szombatra korlátozódik, mert a válogatási lehetőség nagyon leszűkül.

  

A Gyűrűsköd a 24 mm-es okulárral nem olyan látványos, mint gondolnád, ehhez olyan 10 mm környékén levő vagy ennél kisebb fókusztávolságú okulár szükséges. Ha jó idő van, akkor 5 mm-sel már szépen lehet nézni. Sajna a levegő nyugtalansága miatt legtöbbször 8 mm használatos.

 

 

Előzmény: smithi19791227 (41716)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41721

köszi sikerült.

most mar bevallhatom miert mondtam vissza az altalad felajanlott lehetöseget aprilisban,hogy nalad több tavcsöbe belenezhet.

mielött mentünk volna haza gyerek mondta,hogy megsem szeretne!azt mondta ha lesz egyszer sajat tavcsöve abba szeretne elöször belenezni.

ez volt az ok ,hogy visszamondtam.en nem befolyasoltam!

tehat ezert.

felt hogy belenez valami super tavcsöbe,az öve meg majd nem tud annyit ha kapja,es csalodik.

mindg ugy jo hogy van.

 

 

Előzmény: Törölt nick (41714)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41720

Kuyarashi,Szilentium 2!

 

hat nem kene olyan messze menni ehhez.

de en nem birnam sajna fizikailag.bennem is megmozgatott valamit a tegnapi este ,de az nekem mar sok lenne nagyon.

nemigen birom az ejszakai eletet.

marad a Halap hegy augusztusban,ha magyarorszagra megyünk.

ott is eleg szep szokott  lenni a hegy nyugati oldalarol szabad szemmel.sokkal szebb mint itt.kivancsiak vagyunk ra milyen lesz.

del horvatorszagba megyünk egy szigetre ket het mulva,gyerek mar azt leste milyen szamu az egminöseg de megha el is vinnenk a szerelest nem birnek km-ket vezetni fel a hegyre,ejszakazni,pakolni stb.sajna.eleg lesz a nappal ket heten keresztül.

ha lesz egyszer aku hozza majd talan egyszer kitelepülünk.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kuyarashi (41718)
szilentium2 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41719

Ha van rá módod és lehetőséged települjetek ki a távcsővel egy fényszennyezésmentes magasabb hegyre ( arrafelé gondolom akad egy-kettő) úgy 1500-2000 m körülre és csodákat láthattok ezzel a műszerrel . 

Előzmény: smithi19791227 (41716)
kuyarashi Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41718

A párás levegő, a fényszennyezés (akár a Hold fénye is), a füst, stb. mind rontja a vizuális élményt.

Egy nyugodt estén mindenféleképp vigyétek ki a távcsövet a városból egy koromsötét helyre! Ha egy évben egyszer összejön, már megéri. Csak ilyenkor van rá esély, hogy kiderüljön, mit tud a felszerelés valójában.

Előzmény: smithi19791227 (41716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41717

Gratula. És mennyivel nagyobb a siker, mikor kicsit harcolunk is érte :)

Előzmény: smithi19791227 (41716)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 41716

jo reggelt mindenkinek!

 

tegnap gyereknek alkalma volt megint csillagaszkodni.

megsporolhattunk volna ket kiakadast sajat hibankbol.na mindegy.miutan megadta a batanulas igent utana 1*1 szinten müködött neki a dolog.

mindent tökeletesen pontosan megtalalt ami lathato volt.visszavonom amit lentebb irtam.tenyleg a termekleiras alapjan müködik.

elöször a gyürüsköd ami sajnos a 82 fokos 24 mm-es explore s. okularral elvezhetetlen volt.tiszta homalyos volt.mi lehet ennek az oka.sok feny a kertünkben az utcarol?sajnos tegnap olyan paras volt a levegö hogy fedett terasz ala tettük,nehogy tiszta viz legyen.vagy nagyobb okular kene?

jupiter viszont tökeletesnek tünt szabad szemmel.szines volt,eles kepet adott,haromdimenzios latvanya volt.

M13 szinten tiszta homaly volt.vagy szürök kellenenek?

szoval ügyes volt a gyerek,megoldotta.es sikerelmenye is volt.

köszi mindenkinek megegyszer minden eddigi hozzaszolast,biztatast.sokat segitet,es tudtuk hogy velünk a baj,ezert nem ment el kedve töle.elmagyaraztam gyereknek amiket irtatok,idö,türelem,tanulasi folyamat stb stb.megertette.

szep napot mindenkinek!

 

 

Wordan81 Creative Commons License 2019.05.21 0 1 41715

Akinek van "elfekvőben" az 1999-es Napfogyatkozásaról felvétele, ossza itt meg az utókor számára:   :)

https://capacenter.hu/napfogyatkozas/

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.21 0 0 41714

Eredményes észlelést :)

smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 41713

ja es köszi megegyszer a segitseget mindenkitöl!

majd jövök meg szerintem.

szep napot mindenkinek!

Előzmény: smithi19791227 (41712)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 41712

"Kicsit küzdjetek meg a sikerért"

 

igen köszönöm!

 

kezdjük elöröl.felületesen kapkodva olvastuk a hasznalati utasitast!azt hittük egyszerübb lesz.türelmetlenek is voltunk stb.

elsö csillagos ajszakai napon delelött meg megtudtam,egy halalhirt egy nagyon jo ismerösröl is amin meg tegnap is agyaltam.total kihatott ram napokig.meg mindig.

következö alkalommal probalunk nyugodtan tiszta fejjel inditani.

Előzmény: pleonat (41706)
Wordan81 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 41711

Akkor már legyünk pontosak, D, mint Dobson. Nagy D-vel. :)

Előzmény: lesi fotós (41709)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.20 0 0 41710

Nekem pár havonta olyan a tükröm, hogy néha látszólag csodálni való, hogy egyáltalán rögzít valamit a gép. Aztán gyakorlatban kiderül, hogy alig van jelentősége. A csillagda sokat segített ezen, de míg nyitottan észleltem, tényleg gyorsan koszosodott. De a finom porréteg, ami pár nap alatt megjelenik, vagy az első lecsapódások után ott maradt némi nyom: nem érdekesek.

Előzmény: lesi fotós (41709)
lesi fotós Creative Commons License 2019.05.20 0 0 41709

A dobson a mechanika tipsa,hogy milyen rendszeű a távcső.az egy másik dolog. Newton rendszerű távcsőnek ellenben teljesen mindegy,hogy milyen machanikán van:a cső nyitott, a csillagokhoz pedig felfelé kell irányítáni. Por,pára belemehet.

 

Előzmény: Diótörő (41708)
Diótörő Creative Commons License 2019.05.20 0 0 41708

Elismerem, hogy életemben még csak újjal sem érintettem Dobsont :-(

Gondoltam a relatíve nagy átmérő, a felfelé néző cső vonzza  a port, amit a tulaj meg is említett.

Hát ha nem így van, akkor bocsesz.

Előzmény: lesi fotós (41707)
lesi fotós Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41707

"Amúgy a Dobson nagy baja a porosodás, mert a tükör védtelen."

Ezen azért jót mosolyogtam! :-)

Előzmény: Diótörő (41659)
pleonat Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41706

Mindegy, ezen már túl vagy. Legalább két lépcsőt átugrottál a fejlődésben. Mivel írod, hogy nincs arra fele senki aki önzetlenül segítene, le kell nyelned a békát és a fiaddal visszamentek a boltba és akár némi készpénz fejében az alapokat megtanuljátok. Vagy feladsz egy hirdetést, hogy valaki adjon alapfokú leckéket. Itt Mo-n biztosan nem lenne ilyen problémád, mert az általam ismert két boltban az eladók messzemenően segítőkészek, vagy ha amatőr csillagászhoz fordulsz, akkor az szívesen segít, mondjuk egy fél liter pálesz azért járna részedről.

 

A legrosszabb verzió részedről most az, ha fél áron eladod. Kicsit küzdjetek meg a sikerért.

 

Amúgy meg a Holdat minden felkészülés nélkül meg fogjátok találni kézi irányzással is. Mondjuk a tele Hold nem a legszerencsésebb célpont ekkora távcsővel, de legalább be tudjátok hozni a látómezőbe. Holdszűrőt tegyetek az okulárra.

Előzmény: smithi19791227 (41704)
szilentium2 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41705

Ahhoz , hogy a go-to tudja , hogy mi merre van , neked kell kézzel ráállítanod két fényes csillagra . A függőleges , vízszintes + a két ismert csillag ( no meg az aktuális idő + földrajzi koordináta ) kell a számítógépnek , hogy kiszámolja mi , merre van .  

Előzmény: smithi19791227 (41702)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41704

elnezest de ahol mi vettük ott kezdöknek es haladoknak ajanljak!!!

profiknak nem.

megnezheted ha nem hiszed el nekem.

több mint egy eve keretünk vetelre valamit!!!

ezerszer atragtuk a fürdöben fiammal mikor elmentünk fürdeni!

nem volt olyan tavcsö ami ne jött volna szoba tipusilag!

 

Előzmény: pleonat (41703)
pleonat Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41703

"ez sehol nem allt a termek leirasban vasarlas elött. hangoztattak az egyszerü kezelhetöseget,gyors bevethetöseget,kenyelem, egy gombnyomasra objektumokra stb stb."

   

Az nem tűnt fel, amikor a távcsöveket nézegetted, válogattad, hogy a 300-as átmérőjű távcsövet mindegyik bolt a haladó, "profi" szinten álló amatőr csillagászoknak ajánlják. Egyáltalán nem véletlenül. Ez a könnyedség, kényelem azoknak szól.

  

Fel a fejjel meg lehet tanulni, bár picit rázós lesz, egy év múlva nevetni fogsz az egész küzdelmen.

 

 

Előzmény: smithi19791227 (41699)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41702

ezt nem tudtuk. követtük egyszerüen a füzetben az utasitasokat!

ott pedig azt irja hogy No!

 

Előzmény: Fat old Sun (41698)
pleonat Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41701

Olvasd el még ezt is, bár már linket adtam:

 

https://tavcso.hu/termekcsoport/SWD300gt

Előzmény: pleonat (41700)
pleonat Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41700

Pont akkor fejezted be, amikor el kellett volna kezdeni a távcső beállítását, betanítását. "9:begin aligment ide megadjuk hogy No" A NO helyett a YES-t kellett volna.

 

Olvassátok el a távcsőhöz adott használati utasítást.

 

Belinkelek egy magyar nyelvű használati utasítást, bár nem a te vezérlődé, de nagyon hasonlóan kell szerintem beállítani a két csillagos módszerrel értelemszerűen a te vezérlőd utasításainak megfelelően. A gyakorlati lépések lehet mások, de az elv ugyanaz.

 

"Mozgassa a távcsı tubusát egyszerően függılegesbe, míg el nem éri az ütközőt. Nyomja le az Enter gombot. Egyszerő kétcsillagos betanítás Miután a tubust függıleges irányba állította, mindössze két csillagra kell a távcsövet mozgatnia ahhoz, hogy az IntelliScope rendszer mőködésre kész legyen. A csillagok beállítása elıtt a kézivezérlınek meg kell adnia melyek ezek. A legjobb eredmény érdekében egymástól 60°-nál távolabb látható csillagokat válasszon ki. (A csuklója kinyújtott kartávolságban 10°-osnak látszik.) Legjobb, azonban ha az ég átellenes pontjairól választ csillagokat. Használja a mellékelt térképet a csillagok megkeresésében és beazonosításában.  A kijelzı felsı sorában a „ALIGN STAR 1” felirat olvasható, alatta egy csillag neve villog. Az égbolton válasszon ki egy fényes, ismert nevő csillagot, melyet a kézivezérlı listájában keressen meg a fel/le nyilak segítségével. (Az Enter gombot azonban NE nyomja le!) Amint megtalálta, a dobson zsámoly ill. a távcsı mozgatásával állítsa az okulár látómezejének közepére. Ha ez megtörtént nyomhatja meg az Enter gombot. A kijelzı felsı sorában most az „ALIGN STAR 2” felirat jelenik meg. Az elızı bekezdésben leírtakhoz hasonlóan állítsa be a második referencia csillagot is. Az Enter lenyomását követıen egy szám jelenik meg, ez az ún. warp mutató. "

 

https://www.tavcso-mikroszkop.hu/manual/hu/orion_intelliscope.pdf

 

Nem feladni, mert a betanítás után már tökéletesen fog működni.

Előzmény: smithi19791227 (41696)
smithi19791227 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 41699

"Ezt a hobbit nem lehet ennyire kevés türelemmel űzni, ezt minden bántás nélkül írom."

 

teljesen igazad van.de ez sehol nem allt a termek leirasban vasarlas elött. hangoztattak az egyszerü kezelhetöseget,gyors bevethetöseget,kenyelem,

egy gombnyomasra objektumokra stb stb.

 

itt nem segit senki.föleg nem egy küföldinek.szarik itt mindenki a masikra nagyivben.

nekem meg csillagaszati talalkozokra jarni, erre se idöm se kedvem,se energiam.gyerekert igy is megteszek amit tuduk bar ismetlem teljesen megtevesztö a termekleiras.kellet nekem letölteni az egon es döncit mikor 3 eves volt.onnan indult az egesz szamomra ertelmetlen csillagaszat.

ha esetleg lenne valaki aki megnezne az utolso beirasomat megköszönnem.

hogy minden jol van e megadva az iranyitoba,es segitene odaig eljutni hogy a go-to menjen es megtalaja a dolgokat.csak ennyit szeretnek kerni!

többit mar megoldana agyerek.szerintem.

nem nem is akarok itt se zaklatni senkit.

köszönöm

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (41697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!