Keresés

Részletes keresés

balex Creative Commons License 2005.02.10 0 0 54

Üdv…De jó ez a topic...

 

 

Kisszszoros

Kb: 50 Mb.-om van, zippelve..

Toccata

Keresgetem a semifar(s)tuosa viridis ????.-ed…

Kíváncsi lennék én is arra a címre, ahonnan rendeltél, főleg az áraik miatt..!!

 

Más…December elején láttam egy virágboltban Kínai Óriásbambuszt,

~ 5 lit.-es cserépben, egy szál kb.: 1 m-es új hajtással, 6900 Ft.-ért.   Hm..????,

 

toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 53
Amikor ültettem, a gödör aljára tettem bőven lombtrágyát. Helye van neki bőven.
Amikor nagyon melegek voltak szoktam öntözni kicsit. De nem vittem túlzásba. Remélem.
Előzmény: kisszszoros (52)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 52

Neked a 48-ast írtam, a fajtameghatározást megkönnyítendő, a képeket Magiszter Baleksz-nek javasoltam keresgélni :-)

 

A 7-8m szép... de örülhetsz, hogyha az itteni viszonyok mellett 5m-re megnől, amúgy ezeknek (az ismertetők alapján) 25-40 nm tenyészterület kell, akkor tudnak csak a max magasságra megnőni...

Adtál neki induló trágyát? Locsolgatod nyáron?

Előzmény: toccata (51)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 51
Köszi a jó tanácsokat. Már sokat, sok felé keresgéltem. Még nem adtam fel. Egy időben gyűjtöttem egy csomó képet, de minek? :)))
Ígéret szerint 4-5 centis lesz az átmérője és 7-8 méterre nő meg.
Előzmény: kisszszoros (48)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 50

Balex!

 

indulj el a www.bambusz.lap.hu -ról és nem tudsz eleget netezni annyi bambuszos képed lesz.

Előzmény: balex (40)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 49
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 48

a keresés:  viridis bamboo -phyllostachys
én az alábbiakat találtam hirtelen:

Semiarundinaria fastuosa - Bamboo
Narihira-Dake Semiarundinaria fastuosa var viridis - Bamboo

 

Nem vagyok nagy botanikus, a latinhoz még kevésbé értek, de elég jó támpontot adhat a további vadászatra...

 

Amúgy mi az ígéret, mekkora lesz ha kifejlődik a telep?

Az idei szaporulat várhatóan 10-30 szál lesz, attól függ a gyökérnek mennyi helye volt terjeszkedni.

toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 47
Bambuszrügyek. Hogy ehetőek-e, azt nem tudom.
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 46
Ha jól tudom: semifar(s)tuosa viridis
Hiába kerestem a neten, ilyet sehol nem talátam.
Három éve vettem egy tövet. Tvaly előtt egy hajtást hozott, kb. 1 méteresre nőtt meg.
Tavaly nyolcat hajtott, a legmagasabb kb. 230 centis. És mindezt két hét alatt nőtte. Utána már csak levelesedett.
Kíváncsi vagyok nagyon az idei szaporulatra. :)
Előzmény: kisszszoros (45)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 45

Nagyon csinos. Mennyi idős? Milyen fajta?

Előzmény: toccata (44)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 44
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 43
Szia kisszszoros !

Küldtem egy mélt, benne egy címmel. Írj neki! Remélem, még él a címe. Én 3 éve rendeltem tőle.

Tavaly Nerdy mondta, hogy valahol Lepsény körül látott nagyon olcsón bambuszt.
Remélem, ideolvas náha és beírja ismét.
Előzmény: kisszszoros (42)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 42

Na az előbb kicsit hamari voltam, nem igazándiból ment a képek beillesztése, de mostan itt vannak: (remélem)

csak_levelek

 

levelek_es_szarak
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 41

Sziasztok!

 

Tőlem egy nem internetező (számítógép fóbiája van :-) ) barátom kérdezte, mert neki van egy kisebb ültetvénye, de a rügyeket nem meri leszedni, nehogy megártson a növénynek. Tehát azért tettem fel a kérdést, hátha akad aki tudja, hogy hogyan kell szakszerűen a bambuszrügyet szüretelni...

 

Amúgy két hete én is elhatároztam, hogy telepítek, és az alábbi 4 fajtát szemeltem ki:

Phyllostachys nigra 'Henonis'
Phyllostachys viridis 'Sulphurea'
Phyllostachys flexuosa
Phyllostachys nuda

hol lehet őket legolcsóbban beszerezni? amit eddig láttam 4-6 ezer/palánta, és az egy kicsit húzós szerintem.

 

amúgy aki szereti a háttereket annak ajánlom az alábbi mozaikokat:

 

 

 

saját termék, több órányi meló volt a képek elkészítése, hogy ne legyen éles határuk...

Előzmény: toccata (39)
balex Creative Commons License 2005.02.09 0 0 40

 

Sziasztok....!!!

Tavasszal bárki, bárhol bambuszt lát, szóljatok, légyszi…

 

http://www.bamboodownunder.com.au/default.asp

Néhány kedvenc....

Bocs.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

toccata Creative Commons License 2005.02.09 0 0 39
Utána kell nézni (ki kell próbálni???) mely fajták rügye fogyasztható.
Gondolom, amikor a földből kibújik és nem nőtt túl magasra (20-30 centiig talán????), akkor kell(?) levágni.
Tavaly a szívem, majd megszakadt, amikor betonoznom kellett az alőző évben telepített bambusz mellett és ahogy ástam az árkot, egy rügyet még a föld alatt le kellett vágnom. Nem kóstoltam meg.
Talán valamelyik kínai étteremben kellene megkérdezni, mikor kell levágni.
Előzmény: kisszszoros (38)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.08 0 0 38

Üdv!

 

A nevelgetés során jutott-e már valamelyikőtök odáig, hogy saját bambuszrügyet szedett kajálni?

 

Hogyan is kell a bambuszrügyet szedni?

 

 

toccata Creative Commons License 2005.02.02 0 0 37
Szia balex!

Igaz, a bambusz örökzöld, de nem minden fajtája bírja a fagyokat. Tudtomma kb. 150 fajta van ami többé-kevésbé bírja a fagyokat. Van olyan is ami -35 fokot is túl éli.
Ami Horvátországban áttelel, nem biztos, hogy nálunk is átvészeli a jóval hidegebb telet.
A szerencsebambusz csak nevében bambusz, valójában nem az. Idővel talán tudunk majd cserélni, de az enyémek még túl fiatalok hozzá. Talán jövőre már tudok levenni róla, de azkat már elígértem .

Képet a hozzászólás ablak alatt az Új kép: sornál a kiválasztás gombra kattintva tudsz feltölteni a Zindex szerverére, majd ha ez megtörtént a beilleszt feliratra kattintva beillesztheted a hozzászólásodba. Ne ijedj meg, ha nem jelenik meg azonnal, hanem csak a felirata. A képed a hsz elküldésekor meg fog jelenni.
Szöveges fájlt ide csak linkelni tudsz. Töltsd fel valahova a netre, aztán add meg az elérési útvonalát, mi pedig letöltjük.
Előzmény: balex (36)
balex Creative Commons License 2005.02.02 0 0 36
Kedves Mindenki! De jó, hogy Rátok találtam…

Nagyon  régi bambus imádó vagyok….

Egy örökzöld fajtát, pár tövet többször is hoztam már nyáron Horvátból, gyökeresen, de sajnos mindig elpusztulnak. Vajon miért???

Nekem jelenleg 2 fajta van, + lucky bamboo.     Szívesen cserélek töveket.…..……..

Egész gyűjteményem van a neten elérhető honlapokról……….

Hogy lehet ide befűzni képet vagy pl. egy doc file.-t???

Üdv…

 

toccata Creative Commons License 2004.12.10 0 0 35
Azt még nem is meséltem, hogy tavaly, amikor még csak egy szál magasodott, egyik kedves ismerősöm "levadkanderezte". Győztem kidumálni, hogy nem is. :))
crataegus Creative Commons License 2004.12.10 0 0 34

Szia zsoltbarca!

Egyetértek veled, a neve az ami bekavar. Infót  olvasni a dracénáról a bambusz lapon is lehet, ha valakit érdekel a téma.  

zsoltbarca Creative Commons License 2004.12.08 0 0 33

Sziasztok!

 

A luky bamboo NEM bambusz! Csak a kereskedelmi neve az :)). A Dracena fragrans valamelyik fajtája.

 

Zsolt

Előzmény: crataegus (22)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 32
Itt már egész szép lombos:
20041101
Előzmény: toccata (31)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 31
Előzmény: toccata (30)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 30
Sziasztok!

Ime az én drágaságom: Semifartuosa viridis (remélem, jól írtam)

Két éve nyáron vettem egy tövet. Tavaly egy hajtást hozott, kb. 120 centiset. Ez a kép idén júniusban készült. A sok-sok levél mind a tavalyi hajtáson van. Az idén már összesen nyolcat hajtott. A képen az első kettő látszik. Jó két hét alatt mind a 8 hajtás előbújt és a legmagasabb elérte a 230 centis magasságot. Azóta folyamatosan lombosodik. Ma már szép sűrű.
Majd mutatok képet is, csak meg kell keresnem.
Don Palesz Creative Commons License 2004.10.21 0 0 29
Nekem is van bambusznádam kinn a telken a (beton)medence partján, vagy 4-5 m magasak, és annyira elburjánztak, hogy lassan írtani kell, mert elveszik a fényt a gyümölcsfák elől. Nálam eddig minden telet gond nélkül elviseltek, a nádak, ha nem vágom el őket, többnyire tavasszal kihajtanak, emellett mindig nő tőről is újabb és újabb.
crataegus Creative Commons License 2004.10.18 0 0 28

Szia Nerdy!

Nekem télálló a bambusz ami  mínusz 24-25 ° C is kibírt, erről van tapasztalatom. Az első bambuszt mikor ültettem egy- két nappal a tartós hideg beállta előtt takartam. Trágyával raktam körbe, úgy 80 cm átmérőjű lehetet és kb. 10 cm vastagon. De most már gyűjtöm a lehulló faleveleket és  növényi szárakat mert ezzel is nagyon jól lehet takarni. Tavasszal pedig mehet a komposztba. Egy jó tanács, ha nagy a kerted a bambusz mehet, de ha kicsi kordában kell tartani, erre jó ötletet ad a http://www.tuja.hu/

Előzmény: Nerdy (27)
Nerdy Creative Commons License 2004.10.16 0 0 27

nekem is van bambuszom, rendeltem, drága volt

 

aztán Akarattya és Balatonfőkajár között nyílt egy kertészet, ott 1.000.- ft/cserép árulják, igaz kisebb, de majd megnő!

 

volna egy kérdésem: télre kell takarni???? nem fog kifagyni??

Nerdy Creative Commons License 2004.10.16 0 0 26

nekem is van bambuszom, rendeltem, drága volt

 

aztán Akarattya és Balatonfőkajár között nyílt egy kertészet, ott 1.000.- ft/cserép árulják, igaz kisebb, de majd megnő!

 

volna egy kérdésem: télre kell takarni???? nem fog kifagyni??

fubajos Creative Commons License 2004.09.27 0 0 25
Köszönöm a gyors választ! Laci
Előzmény: crataegus (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!