Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 109
Talkin'bout You, Little Queenie, I'm Gonna Sit Right Down And Cry Over You, Slow Down - a későbbi évekből Yer Blues, I've Got A Feeling, Helter Skelter, Watching Rainbows

Én se mondtam egy szóval se, hogy a Stones akkor volt a legkeményebb. A kezdeti időkre akartam célozni vele.

Előzmény: Jordi Culé (107)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.27 0 0 108
én mindenütt Hazlewoodot olvastam, Link Wray egy másik történet.
Előzmény: Jordi Culé (106)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.27 0 0 107
Ez is egy vélemény, de szerintem a Stones nem a 63-65, hanem a a 65-69 korszakban volt a legkeményebb.
Mondjad már meg mit játszott a Beatles, ami fele olyan kemény lenne, mint a Paint it Black.
Előzmény: Törölt nick (105)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.27 0 0 106
Azt Link Wray találta ki. Teljesen összezavarodtál az ötvenes években.
Előzmény: zeuszka (104)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 105
A Beatles számszerúen több Berry-feldolgozást játszott, mint a Stones. Sőt megkockáztatom: a Beatles George Martin és Brian Epstein megjelentéig keményebb volt, mint a korai, 1963-1966-os Stones.
Én a Stones-nak a kései dolgait szeretem, amit mondjuk 1978 után csinált.
Előzmény: Jordi Culé (100)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.27 0 0 104
és a Duane Eddy révén elhíresült gitárhangzást ki találta ki? amit aztán másolt a fél mezőny a hatvanas évek elején? Lee volt, bizony.
Előzmény: Jordi Culé (103)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.27 0 0 103
Lee Hazlewood jó számokat írt, de azért nem egy kategória az eddig felsoroltakkal.
Előzmény: zeuszka (102)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.27 0 0 102
és akkor Spectornak már egy lábjegyzet sem jut a popfeltalálók között?

valamint még egy zseni a korszakból, akiről itt még nem esett szó, pedig: Lee Hazlewood. a fenti folyamatban neki is része volt.

Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.26 0 0 101
Buddy Hollyt is tömegével vették, a halála előtti másfél évben kábé nagyobb király volt, mint Elvis.
Előzmény: Szőrös (97)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.26 0 0 100
Chuck Berry szerintem a rockot találta ki, nem a popot. Őt a Stones nyúlta, Lennonék meg Buddy Hollyt.
Előzmény: Törölt nick (95)
Szőrös Creative Commons License 2003.06.26 0 0 99
Elvis-ben nagyon egyetértünk, a Stones-ban már nem, mert szerintem 1970-ig nagyot alkottak
Bacharach-David dalait nem tekintem popnak, inkább swingnek a sok vonós miatt. Bacharach olyan mintha 1954-ben megállt volna a zenei fejlődésben, a dalai viszont zseniálisak, az tény
Előzmény: Törölt nick (98)
Szőrös Creative Commons License 2003.06.26 0 0 97
szerintem a mai értelemben vett popzenét Berry Gordy találta ki a Mr Postman-nel, meg a Supremes-szel, azt tényleg tömegével vették, meg persze Elvis
attól még Berry meg Holly istenek voltak
Előzmény: Törölt nick (95)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.26 0 0 94
Pedig nyugodtan lyukadj arra ki, hogy az egész popzenét Brian Wilson találta ki, mert tényleg ő találta ki. Na jó, igazából Buddy Holly, de BW dolgozta ki a részleteket.

A Weezertől amúgy csak a klipes számok jók (El Scorcho, leginkább), szóval a lemezeikkel ne vessződj.

Előzmény: Törölt nick (93)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.26 0 0 91
a haverral mentünk lemezt venni, még kicsik voltunk, én egy judas priest japán koncerttel tértem haza, a haver queen rajongó volt, egy freddy mercury lemezt vett, amelyiken azzal az operaénekes tyúkkal áriázik, meg is hallgattuk őket azon nyomban, na onnan kezdve az volt, hogy én mé nem tudok olyan szép zenéket hallgatni, mint zolika...
Előzmény: zeuszka (90)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.26 0 0 90
és nem volt igaza???
Előzmény: leos carax cornelius (89)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.26 0 0 89
"nem hogy wilsoni dallamokat, de az égvilágon semmilyen dallamot nem bírtam felfedezni"

a nagyfaterom volt ilyen, isten nyugtassa, akármi szólt, minden zaj volt neki, a carcasstól kezdve a smithsig

Előzmény: zeuszka (86)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.26 0 0 88
nekem úgy általánosságban a gondolkodással vannak problémáim, de ettől még hallom, ha valami jó, vagy nem. de legyen, majd kölcsönkérem a Fenneszt Kornéltól.

Lemonheads: arra én sem mondanám.

Előzmény: Jordi Culé (87)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.26 0 0 87
Jó, de rólad közismert, hogy már alsó tagozatban is gondod volt az absztrakt gondolkodással.

A Fennesz koncert tényleg nem volt tuti (bazeg, Almássy tér) de hallgasd meg az Endless Summer lemezt, mert az tényleg jó. A Weezernek én is bírok az első két lemezéről dolgokat, de nekem például a Lemonheads a szívem csücske, Evan Dando is tök jó popzenét írt, de ettől még nem raknám Brian Wilson közelébe.

Előzmény: zeuszka (86)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.26 0 0 86
hát nem tudom. nekem a Weezer vokáljairól inkább jut eszembe a Beach Boys, mint mondjuk Fenneszről, akinek a tavalyi X-Peripheria fellépésén nem hogy wilsoni dallamokat, de az égvilágon semmilyen dallamot nem bírtam felfedezni. persze lehet, hogy albummal más a helyzet, de attól el is ment a kedvem. viszont az új Manitoba-lemezt azt aláírom, azon voltak egész hallgatható számok.
Előzmény: Jordi Culé (85)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.26 0 0 85
Ezzel megintcsak az a baj, hogy akkor mindenkit, aki popdalokat ír, azt Brian Wilson utánérzések kell tekinteni. Ez persze így van, de a Weezert hagyjuk már. Maximum a Surf Wax America.
Előzmény: Törölt nick (84)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.25 0 0 83
persze nem, de mondjuk a niun niggung játékossága meg hangszerelési ötletei nekem elég erősen wilsont juttatják az eszembe, legalábbis hangulatra, és az se lehet véltelen, hogy a high llamas lollo rosso remix lemezén cornelius meg jim o'rourke mellett a mose on mars is szerepel, szóval mindenképp rokon világ szerintem
Előzmény: Jordi Culé (82)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.25 0 0 82
Akkor most az a gondolatmenet vége, hogy a Mouse On Mars is Brian Wilson származék? Ne már.
Előzmény: leos carax cornelius (80)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.25 0 0 81
god
Előzmény: leos carax cornelius (80)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.25 0 0 80
corneliust hogy felejthettem el... különös tekintettel a gos only knows c. oratóriumára az előző, különösen lökött lemezéről...

az idm-et kikérem magamnak, súlyos rosszindulatú csúsztatás, nem a neszezés a kritérium szerintem, hanem a játékos neszezés, pl a mouse on mars azért kicsit belefér

Előzmény: Jordi Culé (75)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.25 0 0 78
ezt meg nem lehet nem aláírni: az SFA csinálja a legjobb vokálokat ebben az egész hóbelevancban, bizony.
Előzmény: Szőrös (76)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.25 0 0 77
vagy akár a Primal Scream. a Screamadelicán az 'Inner Flight' is akkora Beach Boys utánérzés, mint ide Lacháza. és kurva jó.
Előzmény: Szőrös (76)
Szőrös Creative Commons License 2003.06.24 0 0 76
bátran említsd még a Super Furry-t, annál korszerűbb Beach Boys utánérzés nincs jelenleg, tökéletes énekharmóniák, idióta zenei ötletek, stb.
játszák néha koncerten a Warmth Of the Sun-t, nem a legjobb választás, azt hiszem nincs is több feldolgozásuk
Előzmény: Törölt nick (72)
Jordi Culé Creative Commons License 2003.06.24 0 0 75
Ilyen alapon a fél IDM-vonalat Brian Wilson klónnak lehetne tekinteni, hiszen mind imádják a neszezést meg a motozást...

A Fenneszt viszont aláírom, neki konkrétan van a Plays című EP-je, amin két számot a Paint It Black-et meg a Don't Talk (Put Your Head On My Shoulder)-t dolgozza fel, kurva jól, bár az eredetire nehéz ráismerni.

Ha már Brian Wilson-klón, akkor Cornelius mindenképpen.

Előzmény: leos carax cornelius (73)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.24 0 0 73
említeném még akkor a four tetet, az is ilyesmi, valamicskével visszafogottabb talán, imádja a pali a kis csengettyűket, itt-ott neszezést, motozást, akárcsak wilson... meg szerintem jim o'rourke tud fasza hangzást csinálni mostanában, saját magának is, meg a stereolabnek, a wilconak, ő is szívesen maszatol, azután meg szeret fúvósokkal megjelenni a legváratlanabb pillanatban, és ne feledkezzünk meg christian fenneszről, aki tiszta elektronikát csinál, vagy ötszáz sávot pakol egymásra, zörög, pöfög, csilingel, de a vége mégis egy ilyen nagyon éteri valami, a legjobb lemezének a címe: endless summer
Előzmény: Törölt nick (72)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.06.24 0 0 70
most nem azért, de az első stone roses úgy hibátlan, ahogy van, és a bends produkciójába se tudok belekötni, most függetlenül attól, hogy persze megvan a véleményem a radioheadről, viszont az end of the century tipik öszvér lemez, se nem ortodox ramones, se nem megreformált ramones, nem az, hogy nem jó lemez, mert jó, csak éppen nem a produceri munka miatt, hanem mert van egy-két-hár telitalálat szám

figyu szörfös, az új manitoba lemezt hallottad? akkora brian wilson ihletésű produkció, mint ide hanoi, kagylózd csak ezt a számot például

Előzmény: Törölt nick (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!