Keresés

Részletes keresés

Tofi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 650

Szia Fessi!

Nálunk felhasználta az éléskamráját, legalábbis amikor téli álomhoz elvonult, akkor kint nem hagytunk túl sok kaját általában, hátha akkor elöl marad. Nem jött össze...

Előzmény: Fessi (649)
Fessi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 649
Nem hagyom magam ilyen könnyen lerázni,én azt szerettem volna megtudni,hogy az éléskamra örök tabu e vagy ha a szükség ráviszi azért onnan is eszik?Plus honlapját ismerem köszi,de erre vonatkozót nem igazán találtam,vagy elkerülte a figyelmemet.
Előzmény: Pépépe (646)
berni81 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 648

Szia Lászy!

 Köszi, de már közbe ma elhoztuk a picit.  Nagyon szép, és szelíd!!! :)))

Előzmény: Lászy (647)
Lászy Creative Commons License 2006.04.26 0 0 647

Szia Berni!

 

még nem alszanak külön, de keresd fel a sógoroméket telefonon, mert már lassan lehet elválasztani őket. Nagyon aranyosak!

Előzmény: berni81 (638)
Pépépe Creative Commons License 2006.04.26 0 0 646
Olvasd el Plusz lapját. ott részletesen kitér erre is.

ez a kajás lap
Előzmény: Fessi (645)
Fessi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 645
Sziasztok !

Táplálási tanácsokra,tapasztalatokra lenne szükségem.Eddig nem volt probléma az etetéssel,mint a papagájoknak állandóan tele tányér,amikor ugy gondolta beletelepedett,eszegetett,tovább ment,visszatért.Egy ideje megváltozott a helyzet,alig várja,hogy megtöltsem a tányért,beleül,feltankol a pofiba és széthordja az egész tányér tartalmát egy óra alatt.Amikor a csemegéket diót, mogyorót,sajtot stb kap úgy viselkedik mint akit az éhhaláltól fog megmenteni a következő falat.Szinte vetődik rá.Nem tudom figyelemmel kisérni mennyi kajája van,és egyáltalán hozzányúl e a spejzhoz.Ti hogyan csináljátok?Esznek a tartalékból is vagy arra csak vigyáznak?Ha beraknék 3 kg magot egyszerre azt is képes lenne eltüntetni.A ketrec alján a talaj meg folyamatosan emelkedik.Bennünket nem a viz fog elönteni,hanem a mag elöbb utóbb. Hogyan fogok odabennt takaritani az a jövő titka.
Pépépe Creative Commons License 2006.04.26 0 0 644
Mostmár csak türelem, türelem, türelem kell hozzá. Nekem az első mókusom szintén állatkereskedésből való felnőtt mókus. 2 hónap kellett hozzá, hogy lássam is, ne csak abból tudjam, hogy mókusom van, hogy fogy a kaja meg a víz...
Ha már adtatok neki odút, akkor ne vegyétek el tőle. Én is ugyanezt a hibát követtem el. A második mókusom plusztól van, gyerekként került hozzám, nem kapott odút, csak ronygot az első két hónapban. Utána kapott odút, de nem teljesen zártat. Ha bújkálni akar akkor ott a rongy, abba tekeri magát, de mostanában inkább az házában alszik bár gyakran cserélgeti a helyét (hol a rongy, hol a ház)
Szóval kitartás, türelem, próbáljátok a csemegéket kézből adni (mogyoró, lisztkukac. alma stb...) előbb utóbb meg fog barátkozni.
Előzmény: vindu1 (641)
Tofi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 643

Sziasztok!

 

Mi igyekeztünk a tvtől messze rakni, persze ez nálunk sem sikerült tökéletesen, de eddig nem panaszkodok a Mogyi. Ettől függetlenül ha tudod akkor nem árt. Amikor közelebb akartuk rakni, akkor gondoltam arra, hogy a ketrec oldalára rakok valami takarót, amit fel tudunk rakni ha tvzünk (olyan gyakran azért nem, mert hát a műsorok... - de ez egy másik topic :)))

Az, hogy egy hét után sem jött elő az elég kellemetlen... Nekünk annyiból volt hasonló, hogy eltünt a lakásban (bele a falakba, éljen), és csak munkaidőben jött ki, amikor nem volt otthon senki, de ez nem ugyanaz a szitu, nálunk csak nem akart visszakerülni a ketrecbe, meg téli álmot aludt. Mindenesetre sok sikert kívánunk, bár konkrét ötlettel nem tudok szolgálni :((

Előzmény: vindu1 (641)
berni81 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 642

 Szia!

 Hát a tévés dolgot én is olvastam, ám nálam pont majdnem a tv mellett van,

 ( kicsi a lakás, nincs máshol hely ) és egyáltalán nem zavarja, és semmi baja tőle.

 Apósoméknál meg a tv-vel szemben van, kb. 2 éve, és annak sem lett baja.

vindu1 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 641

Sziasztok!

 

Hát a mókusunk ha mi ott vagyunk még mindig nem hajlandó kijönni az odujából. Lassan már egy hete. Nem vagyok türelmetlen csak aggódom.

Más. Valóban igaz, hogy tévé mellé nem lehet tenni  a ketrecüket?

Tofi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 640
Bocsánat, természetesen azt akartam mondani, hogy az ilyen kisállat-boltokban, Plusnál bizonyára (képek alapján) ilyeneket lehet beszerezni!
Előzmény: Tofi (639)
Tofi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 639

Szia berni!

 

Szökésbiztos ketrec nincs ... kereskedelemben. Azt hiszem a mi Mogyink a szökésben nagymester, igazi Hudini ;)) de a saját építésű ketrec eddig jól állja a próbát, eddig nem tudott túljárni rajta :D

Előzmény: berni81 (638)
berni81 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 638

 Szia Lászy!

 Szökésbiztos ketrec, amit úgy veszel, sajnos nincs! Ugyanis a miénk az ajtót simán

 kinyitja, úgyhogy le szoktam karabinerrel zárni mind a 2 ajtót. A Tescoban most

 vannak kismókusok? Ja, még azt akartam kérdezni tőled, hogy mi a helyzet a

 picikkel, még nem alszanak külön?  Már nagyon várják, megvan a ketrec, minden !!!

 Puszi :)

Előzmény: Lászy (636)
Tofi Creative Commons License 2006.04.24 0 0 637

Szia Lászy!

Örülök, hogy a mókusod meglett ilyen gyorsan, nekünk nem volt anno ilyen szerencsénk.

Viszont az állatkereskedős rész elég rosszul hangzik... Mi egyébként ott szereztük be Mogyit, akkor a nagy vitrinbe voltak vagy 10-15en, óriási hellyel, oduval, ágakkal és úgy tűnt, hogy szeretik őket. De hát változnak a dolgok...

A ketrec tényleg nem túl megbízható, bár én nem láttam, hogy hol szökött meg, így még megerősíteni sem tudtam.

Előzmény: Lászy (636)
Lászy Creative Commons License 2006.04.24 0 0 636
Sziasztok!
Tofi, nálunk is megpattant a mókink a ketrecből, ami ugyan olyan volt, mint a tiéd. De hála Istennek, kb 2 óra alatt levadásztuk, most törjük a fejünket a szökésbiztos megoldáson. A pláne az egészben, hogy az a mókus lépett le, akit eddig ki se lehetett dobni a kalitkából. Először visszatettük, aztán a szemünk láttára lépett olajra megint a rácsot felül széttolva!
Mindenkinek! Senki ne vegyen kereskedésbe sima ketrecet, csak olyat, ami tyúkháló rácsos, és a szélei nagyon jól zárnak. A kereskedésbeli ketrecek nem mókusbiztonságosak.
Vindu! Légy nyugodt, előbb utóbb kijön az odúból. Ha nem vadon befogott, akkor biztos sikerül megnyerned a kegyeit.
Képzeljétek! A budaörsi tescoban van egy amazonas nevű állatkereskedés, ahol vadon befogott ókusokat árulnak. Csak szalma van nekik, és semmi más. Se ház, se odú, ráadásul többen vannak egy átlagos 40*60*60 as ketrecben! Szegény állatok!
Tofi Creative Commons License 2006.04.24 0 0 635

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hogy ennyi ideig nem jelentkeztünk, de kissé besűrüsödtek a dolgok körülöttünk, munka, kert, család, ünnepek, stb.

Egy a lényeg: Mogyi az új ketrecben tölti napjait, egyre jobban megbarátkozva a gondolattal, hogy már nem övé az egész lakás, hanem visszahódították tőle a kétlábúak :))

Felrakok egy képet a ketrecről, akkor még nem volt benne a Mókus. Még nem tökéletes, kisajtó nincsen rajta, de napokon belül az is meglesz, egyelőre megvagyunk nélküle.

berni81 Creative Commons License 2006.04.23 0 0 634

 Hát ha állatkereskedésből vetted, akkor nehezebb dolgod lesz.

 A legtöbb helyen a kereskedésben nincs megfelelő búvóhelyük,

 zavarja őket a sok ember, félénkek, idegesek lesznek.  Kell neki

 pár nap, amíg megnyugszik, és feltérképezi, hogy nem bántja

 senki, nyugalom van, és szeretik.  Szóval kitartás, és meg fog

 szelídülni... :)

Előzmény: vindu1 (633)
vindu1 Creative Commons License 2006.04.23 0 0 633

Budapestről vettük egy állatkereskedésből az Árkád üzletházból.

Nagyon kis ravasz a mókusunk kaját rekunk neki a ketrec különböző pontjaira és kitesszük a lábunkat a lakásból akcióba lendül összszedi az összes kaját majd amikrra felérünk a ketrecéhez már ismét az odujába gubbaszt és ki sem mozdul onnan. ja és a kaját hiába nyújtjuk be neki az oduba nem veszi el.

berni81 Creative Commons License 2006.04.23 0 0 632

 Hát ehhez türelem kell, biztosan változni fog a helyzet.

 Tenyésztőtől vettétek? Vagy állatkereskedésből?

 

Előzmény: vindu1 (631)
vindu1 Creative Commons License 2006.04.22 0 0 631

Szia!

Köszi a jó tanácsokat. Egyébként 11 hetes a mókusunk. Az oduból csak akkor mozdul ki, ha eltűnünk a lakásból vagy csak éjszaka és a kirakott kajákat (alma) megeszi. Hiába nyújtunk neki ennivalót nem veszi el de még ki sem mozdul az oduból.

Reméljük lassan ez változni fog.

berni81 Creative Commons License 2006.04.21 0 0 630

 Szia !

 Hát lehet, hogy túl félénk, ez az első napokban lehet normális.

 Miondjuk az enyém mozgékony volt, csak ha nyúltunk felé, akkor

 menekült.  Türelem, és szelídülni fog. Kicsi, vagy már idősebb?

 A miénk is félénk volt, de 1 hónap elteltével alig tudom levakarni

 magamról, úgy futkos rajtam folyton.

 Leginkább a kajával lehet szelidíteni, amit nagyon szeret ( pl:

 nálunk a dió ) én azt csak kézből adtam neki, először félt ugyan,

 de aztán a dió iránti vágy erősebb volt :)))

 Szóval türelem.....

Előzmény: vindu1 (629)
vindu1 Creative Commons License 2006.04.21 0 0 629

Sziasztok!

 

2 napja vettünk egy amerikai csíkos mókust és azóta egy sarokban gubbaszt.

Tegnap kapott egy odut éjszaka beleköltözött, de azóta onnan se mozdul ki.

Ez normális?

berni81 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 628

Szia Lászy!

 

Köszi a felvilágosítást ! Nem az enyémről van szó, apósoméknak van fiú mókusa, és ő vitte el megbeszélés alapján egy lányhoz. Azóta már született 3 kicsi, csak ők nem állapodtak meg konkrétan semmiben. Pedig apósom nagyon szeretne egy lány kismókust.  Hát hogy a fiúd nem tudja a dolgát, arra nem tudom a gyógyírt, apósoméké eddig 2 x akciózott, egyszer 2 majd 3 kismóki az eredmény:)))))

Előzmény: Lászy (627)
Lászy Creative Commons License 2006.04.16 0 0 627
Szia Berni!
Általában ez megállapodás kérdése. van, aki kissmókust kér, van, aki pénzt, van, aki semmit. Ezt minden esetben előre kell tisztázni, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések (tapasztalat). Miért, fütyül a kislányod? Képzeld, nekünk az egyik lányun csak éjjszaka fütyült, most már ez a harmadik alkalom volt. A fehér fiúnk meg hatalmas mogyorókkal nem tudja, vagy nem akarja a konkrét akciót megcsinálni! Add össze. édes fiú, csak arra nem alkalmas, amire nekem tulképpen kellett volna:((((
No de ez van, nem tudok ellene tenni semmit.
Előzmény: berni81 (626)
berni81 Creative Commons License 2006.04.16 0 0 626

 

 Sziasztok!

 Az lenne a kérdésem, hogyha a pároztatás két részről jön össze, és én megállapodok valakivel, hogy hoz fiú mókust az én lányomhoz, akkor ez hogy szokott működni, pénzben állapodnak meg, vagy egy kismókusban?

Segítsetek, ha valaki csinált már ilyet, hogy szokták ezt? Köszike!

vagyula Creative Commons License 2006.04.12 -1 0 625
Ime egy kép a leendő kismamáról.
Lászy Creative Commons License 2006.04.10 0 0 624
Szia Berni!
Képzeld, már nyitva van egy pár napja a picik szeme!:) olyan tüneményesek...
Lászy Creative Commons License 2006.04.09 0 0 623
csinos lett!
nekünk is két mókusunk volt ilyen mentőakció eredménye, nem bírtuk otthagyni őket. de ilyen esetben hatásoso a panaszkönyve történő beírás is, mivel kínozzák az állatokat
Előzmény: pincebogar (622)
pincebogar Creative Commons License 2006.04.09 0 0 622

Szia Lászy!

 

Köszönöm szépen!
Nem értem, hogy nekem mért nem sikerült.

 

  Amikor elhoztam az állatkereskedésből szörnyen csabzott volt. Az eladó nemrakott be neki elég szalmátsem nemhogy kisházikót. Megkérdeztem, hogy mért nem - azt mondta úgy nem tudja eladni mert nem látják az emberek.

 

De azért elég jól helyrejött nem? :)

 

Aki ilyet lát nehadja!!!

 

 

 

 

Lászy Creative Commons License 2006.04.07 0 0 621
Szia pincebogár!
gondoltam segítek, így feltöltöttem Nusi képét, ne csak a neve legyen ismert, hanem ő maga is:))
Előzmény: pincebogar (619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!