Keresés

Részletes keresés

toccata Creative Commons License 2005.02.02 0 0 37
Szia balex!

Igaz, a bambusz örökzöld, de nem minden fajtája bírja a fagyokat. Tudtomma kb. 150 fajta van ami többé-kevésbé bírja a fagyokat. Van olyan is ami -35 fokot is túl éli.
Ami Horvátországban áttelel, nem biztos, hogy nálunk is átvészeli a jóval hidegebb telet.
A szerencsebambusz csak nevében bambusz, valójában nem az. Idővel talán tudunk majd cserélni, de az enyémek még túl fiatalok hozzá. Talán jövőre már tudok levenni róla, de azkat már elígértem .

Képet a hozzászólás ablak alatt az Új kép: sornál a kiválasztás gombra kattintva tudsz feltölteni a Zindex szerverére, majd ha ez megtörtént a beilleszt feliratra kattintva beillesztheted a hozzászólásodba. Ne ijedj meg, ha nem jelenik meg azonnal, hanem csak a felirata. A képed a hsz elküldésekor meg fog jelenni.
Szöveges fájlt ide csak linkelni tudsz. Töltsd fel valahova a netre, aztán add meg az elérési útvonalát, mi pedig letöltjük.
Előzmény: balex (36)
balex Creative Commons License 2005.02.02 0 0 36
Kedves Mindenki! De jó, hogy Rátok találtam…

Nagyon  régi bambus imádó vagyok….

Egy örökzöld fajtát, pár tövet többször is hoztam már nyáron Horvátból, gyökeresen, de sajnos mindig elpusztulnak. Vajon miért???

Nekem jelenleg 2 fajta van, + lucky bamboo.     Szívesen cserélek töveket.…..……..

Egész gyűjteményem van a neten elérhető honlapokról……….

Hogy lehet ide befűzni képet vagy pl. egy doc file.-t???

Üdv…

toccata Creative Commons License 2004.12.10 0 0 35
Azt még nem is meséltem, hogy tavaly, amikor még csak egy szál magasodott, egyik kedves ismerősöm "levadkanderezte". Győztem kidumálni, hogy nem is. :))
crataegus Creative Commons License 2004.12.10 0 0 34

Szia zsoltbarca!

Egyetértek veled, a neve az ami bekavar. Infót  olvasni a dracénáról a bambusz lapon is lehet, ha valakit érdekel a téma.  

zsoltbarca Creative Commons License 2004.12.08 0 0 33

Sziasztok!

A luky bamboo NEM bambusz! Csak a kereskedelmi neve az :)). A Dracena fragrans valamelyik fajtája.

Zsolt

Előzmény: crataegus (22)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 32
Itt már egész szép lombos:
20041101
Előzmény: toccata (31)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 31
Előzmény: toccata (30)
toccata Creative Commons License 2004.11.30 0 0 30
Sziasztok!

Ime az én drágaságom: Semifartuosa viridis (remélem, jól írtam)

Két éve nyáron vettem egy tövet. Tavaly egy hajtást hozott, kb. 120 centiset. Ez a kép idén júniusban készült. A sok-sok levél mind a tavalyi hajtáson van. Az idén már összesen nyolcat hajtott. A képen az első kettő látszik. Jó két hét alatt mind a 8 hajtás előbújt és a legmagasabb elérte a 230 centis magasságot. Azóta folyamatosan lombosodik. Ma már szép sűrű.
Majd mutatok képet is, csak meg kell keresnem.
Don Palesz Creative Commons License 2004.10.21 0 0 29
Nekem is van bambusznádam kinn a telken a (beton)medence partján, vagy 4-5 m magasak, és annyira elburjánztak, hogy lassan írtani kell, mert elveszik a fényt a gyümölcsfák elől. Nálam eddig minden telet gond nélkül elviseltek, a nádak, ha nem vágom el őket, többnyire tavasszal kihajtanak, emellett mindig nő tőről is újabb és újabb.
crataegus Creative Commons License 2004.10.18 0 0 28

Szia Nerdy!

Nekem télálló a bambusz ami  mínusz 24-25 ° C is kibírt, erről van tapasztalatom. Az első bambuszt mikor ültettem egy- két nappal a tartós hideg beállta előtt takartam. Trágyával raktam körbe, úgy 80 cm átmérőjű lehetet és kb. 10 cm vastagon. De most már gyűjtöm a lehulló faleveleket és  növényi szárakat mert ezzel is nagyon jól lehet takarni. Tavasszal pedig mehet a komposztba. Egy jó tanács, ha nagy a kerted a bambusz mehet, de ha kicsi kordában kell tartani, erre jó ötletet ad a http://www.tuja.hu/

Előzmény: Nerdy (27)
Nerdy Creative Commons License 2004.10.16 0 0 27

nekem is van bambuszom, rendeltem, drága volt

aztán Akarattya és Balatonfőkajár között nyílt egy kertészet, ott 1.000.- ft/cserép árulják, igaz kisebb, de majd megnő!

volna egy kérdésem: télre kell takarni???? nem fog kifagyni??

Nerdy Creative Commons License 2004.10.16 0 0 26

nekem is van bambuszom, rendeltem, drága volt

aztán Akarattya és Balatonfőkajár között nyílt egy kertészet, ott 1.000.- ft/cserép árulják, igaz kisebb, de majd megnő!

volna egy kérdésem: télre kell takarni???? nem fog kifagyni??

fubajos Creative Commons License 2004.09.27 0 0 25
Köszönöm a gyors választ! Laci
Előzmény: crataegus (24)
crataegus Creative Commons License 2004.09.24 0 0 24

Szerintem nyugodtan átültetheted most az időjárás is kedvez ennek a munkának. Pár darabot kb. egy hete átültettem át és semmi baja. Többet a www.tuja.hu alatt találsz.

Előzmény: fubajos (23)
fubajos Creative Commons License 2004.09.22 0 0 23
Sziasztok! A közönséges kerti erőszakos bambuszról szeretnék érdeklődni: lehet-e átültetni most, és ha igen, levághatom-e a szárakat, nem rohad meg télen? Üdv: Laci
crataegus Creative Commons License 2004.09.22 0 0 22

Én is kaptam egy lucky bamboe az elmúlt év decembere táján, tavaszig egy nagyobb üvegbe tettem. Esővizet használtam a további gyökereztetéshez. Kora tavasszal ültettem cserépbe normál talaj keveréket használtam. Tényleg, mint ahogy Don Kihót lentebb leírta nagy túlélő. Most kb. 25 cm-es egyenes hajtása van.

Előzmény: Fayex (21)
Fayex Creative Commons License 2004.09.12 0 0 21

Ha már valaki kérdezte elnézést a kérdésért:

Vettem egy lucky bamboe megnevezésű helyes bambuszt a KIKÁban, kis fiólában árulták, vízben állt és kigyökerezett, viszont most nme tudom mit kellene tennem, valaki segítsen. Köszönöm előre is!

dendron Creative Commons License 2004.03.04 0 0 20
Találtam egy bizonyos Pogonantherum peniceumot,ami wmi bambusz,de képet nem tudtam letölteni,mert wmi hiba wolt benne.(Error in loading picture) Ennyit tudtam.Keress rá ezen a néwen,de ne csak a google-wal. dendron
sfnx Creative Commons License 2004.03.03 0 0 19
feladtam, ha valaki kihívásnak érzi megkeresheti :-)
Előzmény: dendron (18)
dendron Creative Commons License 2004.03.01 0 0 18
Általában Bambusa néwen árulják a bambuszokat.Próbáld meg Phyllostachys pogonantherum alatt keresni,bár ilyet még nem láttam.Keress rá külön a pogonantherumra,talán sikeresebb lesz. -dendron-
Előzmény: sfnx (17)
sfnx Creative Commons License 2004.03.01 0 0 17
megint megnéztem a bambuszt az OBIban, már csak néhány maradt, nem néztek ki túl jól, felemeltem a cseretpet, jól látszottak a gyökerek, gondolom már el kellett volna adni őket a vevőknek meg átültetni
bambusa pogonantherum volt ráírva, nem is találta a google ezt a szóösszetételt
Előzmény: dendron (10)
dendron Creative Commons License 2004.02.24 0 0 16
Sajnos ebben nem tudok segíteni.Nézz be minden faiskolába,hátha...Egyébként csüngôágút ("glauca pendula") is wettem,majd' 10E Ftért,bár az jówal nagyobb.
Előzmény: endru (15)
endru Creative Commons License 2004.02.22 0 0 15
Egy ilyen Cédrus érdekelne!!!!
Előzmény: dendron (14)
dendron Creative Commons License 2004.02.22 0 0 14
Bocs,hogy ilyen szaggatottan írok,de mobiltelefonról netezek,és a böngészm nem enged többet írni!Egyébként a bambusz sem faiskolai,de megbízható helyrl wan.
dendron Creative Commons License 2004.02.22 0 0 13
Tehát cédrust 900,mondom kilencszáz(!!!) Forintért.Igaz,hogy nem egy óriás,de sztem megérte,kb 60-70 centi magas.Faiskolában 20E alatt még nem láttam...
dendron Creative Commons License 2004.02.21 0 0 12
Üdw!Konkrét helyet sajnos nem tudok ajánlani.Minden faiskolában wan wmi,amit érdemes megwenni,illetwe lelkes nöwényszaporítók is wannak,akik nagyon olcsón adnak nöwényeket,csak ugye ôket meg kell találni... Én például Cedrus atlantica "glauca"-t wettem =>
Előzmény: endru (11)
endru Creative Commons License 2004.02.21 0 0 11
Mint már irtam a bambuszhoz nem tudok hozzászólni, de az OBIt védelmembe venném. Többször vettem érdekes növényeket (pl.Olea europea) olcsóbban mint máshol. De ha tudsz nem drága helyet ahol érdekes fák-bokrok vannak ird meg légyszi.
Előzmény: dendron (10)
dendron Creative Commons License 2004.02.21 0 0 10
Üdw!OBIban,egyéb nagy áruházakban nem érdemes bambuszt (és egyáltalán nöwényt) wenni.Ha wki bambuszt akar,wegyen kertészetben.Megbízható,és adnak tanácsot a fajra/fajtára illôt.Nekem egy Phyllostachys bissettim wan,3500 Ftért wettem.Kb 2 méter magas.
Előzmény: sfnx (8)
endru Creative Commons License 2004.02.20 0 0 9
Ha valamelyitek nem ismerné:
http://bambusz.lap.hu
egy csomó linkkel, köztük magyarok is. Én csak a kinai éttermek bambuszrügyét ismerem. Pedig kellen egy jó néhány bambusz szál, csakhogy méregdrágán árusitják. Nem merek termelni mert kis kertemet beboritaná, ugyanis elfelejteném irtani
sfnx Creative Commons License 2004.02.19 0 0 8
idén láttam a közvágóhídi OBIban tizenvalahanyas cserépben egy bokrot 700Ft-ért, amire bambusz volt írva, ha olyan gyorsan nő ahogy illik neki, akkor nem rossz "befektés", ha lenne kertem vennék bele 1 cseréppel, kiülteném és kíváncsian várnám, mi lesz belőle
Előzmény: Tortoise (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!