Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4610
Ha van ilyened, akkor jó eséllyel próbálkozhatsz az ESE podokkal tényleg!

Darálóból pedig mostanában az Iberital Challenge ajánlható.
Előzmény: Ambiente (4606)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4609
Ilyesmi illene legyen, csak az oldala ennél laposabb, mivel ez egy 1személyes+POD kombiszűrő.

Előzmény: _MrB_ (4607)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4608
Az az!
Előzmény: _MrB_ (4607)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4607
Az lesz az. lapos, közepén 20forintosnyi vagy kicsit nagyobb "bemélyedés".
Előzmény: Ambiente (4606)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4606
Tudnatok esteleg konkret markat es tipust ajanlani daralobol? Olyant ami a minimum szintet mar meguti, es bevallt tipus?

Pod-szuro: hogy nez ki egy ilyen pontosan? Neztem a Gaggia oldalon, hatha talalok kiegeszitok kozott ilyesmit, de nem volt. Viszont a Gaggiahoz van 3 db szuro, egy 2 szemelyes, egy 1 szemelyes es egy egesz kicsi. Nekem ugy tunt ez az utobbi lehet a pod szuro. Mert masra sztem nem jo - vagy?
Előzmény: H_G (4603)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4605
Koszonom elkuldtem emailen!
Előzmény: 5star (4604)
5star Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4604

tegnap jőtt rendelés, de valami zagyva szöveggel. Sajnos ez néha előfordul, hogy szórakoznak és marhaságokat írnak bele a rendelésbe (de mielőtt még félreérhető lenne a dolog, nem gondolom, hogy a te rendelésed is ez volt). Ezért kérem, hogy küld el ismét az e-mailes variácioban is.

Köszönöm

Előzmény: Ambiente (4602)
H_G Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4603
Pedig az tudná a legjobbat adni az 3 készülékből (persze jó darálóval párosítva, amire úgyis szükség lenne a Saecóhoz is). Azért nem ördöngősség...

Podos KVt viszont nem fog olyan jót adni, mintha egy speciális pod-szűrővel próbálnád. (Nem föltétlenül a Gaggiával, olyan létezik Saecókhoz is.)

Előzmény: Ambiente (4593)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4602
En mar tegnap leadtam a rendelest a webes feluleten. Csak biztos akarok lenni benne: odaer igy is a rendeles ugye, nem kell ujbol leadnom emailban? A kedvezmenyt meg majd legkozelebb :-)
H_G Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4601
52 mm-eset kaptál?

Előzmény: handras (4591)
5star Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4600

A rendelés történjen úgy, hogy a honlap bal felső sarkában található boritékra klikkelve, e-mailben elkülditek az igényt.

Két lehetőség van a szállításra.

1.) póstai utánvétel+póstaköltség, (ez egy-két nap)    

2.) b.pesti átvétel, amit meg kell beszélnünk, hogy kitől mikor és hol?

 V.szleg yeahhh nál lesz egy kis "raktár" és vele is lehet rendelés ügyben tárgyalni.

Remélem ez segít

Előzmény: Ambiente (4599)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4599
Igen, nekem sem sikerult sehova beirnom :-(
Előzmény: Zsolti2003 (4596)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4598
Nincs, de rendelni azért lehet, az említett módokon.
Előzmény: Törölt nick (4597)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 4596
A nick név beírását nem teszi lehetővé.
Előzmény: yeahhh (4587)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4595
Na, le is adtam a Molinarinal egy csomagra a rendelest. Majd beszamolok.

Nespressobol ma sikerult feltankolni, ugyhogy este mar rendes kavet ihattam. Csak mindig zuros, hogy valakinek aki epp Bp-en jar plusz egy ora (minimum), hogy elmenjen kaveert.

A 2x7 grammos tipp eleg jo kozeitesnek tunik, egesz normalisan folyik a kave ennyi orlemennyel. Illetve valamlyik angol forumon irta valaki, hogy o nem tomoriti, a szuro tetejetol pedig kb 2 mm-ert hagy. Ha igy rakja fel a talpat, az orlemenyt a gep egesz jol tomoriti. Ez is mukodokepesnek tunik. Szoval vmi azert lesz.
Előzmény: yeahhh (4594)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4594

Nem jársz Pesten? Tankolj fel a boltban Nespressóból.

 

A Molinari POD-ok (E.S.E.) jók a Gaggiába.

 

Ha a Saeco Gran Cremámhoz :-)) adott adagolókanalat peremig töltöm - nem púpozva! -, akkor az biza éppen 7 gramm. Ki lett mérve! :-) 

Előzmény: Ambiente (4593)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4593
Urak,

koszonom mindenkinek a valaszokat.

Bar a Nespresso tema gondolom benneteket annyira nem hoz lazba, megosztom veletek a 'nyomzas' eredmenyet. Jelen pillanatban barmely orszagban legy is, csak a Nespresso Club uzletekben tudsz kapszulat venni, ha rendelsz azt Svajcbol kuldik mindenhova. Jovo ev elejere igerik, hogy lesz lehetoseg rendelesre a lokal Nespresso Club uzletekbol is.

Azert csak kipobalnank a Gaggia-t egy ilyen pod kaveval, lassuk mi sul ki belole. Egesz konkretan: ha a Molinari oldalrol rendelek egy csomag Oro kavepatront (ez ugye pod?) akkor az hasznalhato lesz a Gaggiaban?

Daralonk ket fele van egy remekbeszabott Hauser tipusu, errol tobbet nem is mondanek, es egy Braun, ahol szabalyozhato a daralas finomsaga, de ugy gyanitom, ez is a kuka kategoria. Meg majd utanaolvasok itt a forumon mit mondtatok eddig a daralokrol.

A 7g kave az annyi amennyi az automatakhoz adott standard kanalba belefer? Sajnos nincs rajuk irva semmi es nincs alkalmas eszkozom se, hogy lemerjem mennyi az az annyi.

A Saeco hasznalatban van jelenleg is, ezt hasznaljuk mi, a Gaggia es Nespresso a szuloknel van. Kizartnak tartom, hogy valaha megtanulnank a Gaggiaval igazan jo kavet csinalni, nem lesz turelmuk hozza, hogy mindezt vegigjatszak, ugyhogy mindenkepp erdekes lesz a pod-os megoldas.
handras Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4592
Expolygon-nál vettem. Kv-ikról tudunk valamit?
Előzmény: handras (4591)
handras Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4591

Semmi, ma vettem vízkőoldót, meg tampert, azt meglátjuk.

A tamperből valószínüleg le esztergáltatok 1-2 mmm-t mert nagyon passzentos.

Előzmény: H_G (4590)
H_G Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4590
A Te pumpáddal mi van?
Előzmény: handras (4589)
handras Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4589
Azért egy jó ügyvéd, csak kihozna belőle egy kis családon belüli erőszakot. :)
Előzmény: _MrB_ (4588)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4588
Mit is vétett... igazából semmit, lefőztem, majd közölte, nem kéri most. Aztán kicsit később meg megitta. Nem vót erőszak. ~ : )
Előzmény: H_G (4580)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4587

A hazai Molinari-honlapon lévő "Rendelés" menüpontban is megteheted - a végére írd oda a KVfórumos nick nevedet -, s megkapod postán, illetve (lásd 4568.hsz.) én is hozok szívesen, nálam is leadhatod a kívánságlistát.

Előzmény: Törölt nick (4584)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4586

Persze ez benne van a pakliban, ami elromolhat az el is romlik.

Erre találták ki a garanciát.

Csak a macera ami vele jár: ma oda autóztam (1,5óra) majd, ha megyek érte, szintén annyi. Ja és nem tudok KV-t főzni, normálisat. Ma reggel már leporoltam a kotyogót. Meg picit a frász, hogy nem lesz-e más baja.

Az jó előjel, hogy a szervízben egy ilyen készülék sem volt (pedig sorakozott pár a polcokon) ezért kellett a raktárból hozni egy másik kart.

Majd rákérdezek.

Előzmény: Törölt nick (4585)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4583

KVgép a szervízben:-((((

 

Sajnosszerencsére a szervízben is produkálta a jelenséget.

Csináltak pár próba lefőzést (sárga csíííbót használnak e célra) nem jött egy csepp sem.

Előszőr a karban lévő szelepre tippeltek, ki is csavarták alul és szétnyitották, de elvileg semmi gond vele.

Leszedték a felsőszűrőt is, bekukucskáltak alá, de ránézésre ott sem találtak semmit.

Raktárból hoztak egy vadi új kart, de azon sem jött át egy csepp KV sem.

Így ott kellett hagynom, kb. 2 hét.

Majd megírom, hogy mi volt a kehessége.

Kicsit keserű a szám íze:-(, de sajna nem egy KV-tól:-)

matti70 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4581

...kapcsoló 2 x balra (gőzöl), amíg levegőmentes, tiszta víz nem jön...

 

Itt már bukott a projekt, mert csak gőz fog ottan jönni, víz sosem. Illetve ha nem várja meg az ember a gőzig felfűtést, tehát egyből kettőt teker, akkor előbb köpköd egy kis vizet, de elég hamar gőzzé alakul. Erre persze tekinthetünk hátrányként, mert nuku forróvízadagolás...

Viszont themoblock-os gépeknél többször láttam már a "self-priming pump" kifejezést, na valószínűleg ez az lesz.

 

Kávékra térvén: vettem Danesi podot, mivel presszós őröltet még a forgalmazónál sem kaptam. Elég jól leírta H_G, az Illyvel rokon, sima, harmonikus íz, nekem bejött.

Ez mellett egy doboz 250g-os őrölt Lavazza inBlu-t is bespájzoltam a Trewex-től. Már alig várom, hogy felbonthassam, remélem, tényleg ez a top kávéjuk, és kellemesen csalódom végre a márkában :)

Előzmény: yeahhh (4575)
H_G Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4580
Vagy ha már cikiz, akkor ő se használja egyetlen hsz.-on belül a következőket: stabil paraméter, korreláció, tamperolás.

Asszonykád mit vétett, hogy így bünteted? 3/4 órás KV még a melegentartó lappal fölszerelt filteres készülékekből is borzalmas.

Előzmény: _MrB_ (4579)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4579
Topictárs, felajánlok 1-2 POD, hogy teszteljen, de ne cikizzen ittend ~ ; )
Crema az s jóvan. ~ : D
Előzmény: Törölt nick (4578)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4577
Hja, mindezek mellett én reggel bekapcsolom, melegedik 7:00-7:10 közöttől 7:30-7:35ig, aztán megtömöm, lefőzöm.

Hétvégén csináltam kiscsészébe Excelsior Blue-ból két espressot, s még én megittam azonnal, kedvesem jó fél, háromnegyed órával később. Crema még akkor is volt a KVn, bár már kisebb, s száradófélben, de még crema volt. ~ : )
Előzmény: _MrB_ (4576)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 4576
Majdnem.

A Krups leírásában sem, és sehol nem találtam légtelenítési leírást. Annyit írnak, hogy ne járassam üres víztartállyal, amugy pedig bekapcsolás, bemelegedés után a még üres szűrőt mossam át, mintha KV-t főznék (valszin itt légtelenedik a pumpa, illetve mossa ki a rendszerből a régi vizet+ melegíti üzemmelegre a szűrőt és a kart), aztán kar le, szűrő megpakol, vissza, s KV lefőz.
Előzmény: yeahhh (4575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!