Keresés

Részletes keresés

Zoolka Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1763

"Sokan nem tudják, hogy a fűtésben nem a vízkő, hanem az iszaposodás okozza a problémát."-egy éve savaztattam szakival akkor ő olajat mondott,hogy az keletkezik a rendszerben és az rosszabb mint a vízkő,mivel jobban szigetel.Akkor még nem értettem,hogy ez az anyag,vagyis iszap  képletes neve.Azóta másban is fejlődtem pl. kb. 2 napja savaztam  ecettel a (bitermikus)HMV kört egy takarítógép segítségével.....Adalék(és 10ezrek) ide-oda,nekem az esővíz + némi fagyáló a tutti 2 évente újratöltve,így a drága iszapleválasztó is fölösleges,amúgy is a szerelő mondta,hogy a radiátorok alján gyűlik össze az olaj....

Előzmény: CiluHS (1762)
CiluHS Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1762

Ha jól látom, ez egy 24kW-os kazán. Ennek 60Cfokos vizet kellene tudnia gond nélkül előállítani... szóval itt már sok a baj, valószínűleg nyakig el van iszaposodva az egész rendszer. A jó hír az, hogy a rendszer tisztítását még a régi kazánnal kell megcsinálni, máskülönben az újat a régiben lévő mocsok azonnal tönkreteszi. (azonnal=pár hónap) Egy helyszíni egésznapos savszivattyús tisztítás, plusz rendszerfeltöltés védőszerrel kb. 70eFt. Házilag ugyanez több napos meló, és az alapanyagok miatt 40eFt minimum, plusz úszik az egész ház... azaz érdemes inkább spórolni, és Sentinel illetve Fernox gyártmánysorozat valamelyikével dolgozó céget megkeresni, és befizetni rá. Én saját magam csináltam, szakemberként, utólag inkább jobb lett volna a drágábbik változat, rengeteg idő ez házilag...

Nem tartom kizártnak, hogy még ezután mindkét hőcserélőt külön savazni is kelleni fog, mivel a ráégett szennyeződést más nem hozza le. Ha olyan a kazán, és van hozzáértő ember, ez házilag is lehetséges, ha nem, akkor ez is szakemberes feladat, ilyet már szinte minden normális gázszerelő cég tud csinálni.

A konkrét problémád jelenleg az, hogy a váltószelep átereszt. Ezért nincs melegvíz. Javaslom, hogy fűtésnél tekerjétek le a szobatermosztátot a legkisebb értékre, vagy a  kazánt kapcsoljátok át csak melegvízre (nyári), és a fűtés előremenő szelepet zárjátok el. Így a váltószelep akár vált, akár nem, a víz belülre van kényszerítve, és a teljes áramlás a HMV körön megy. Itt viszont a lerakódások miatt lehet, hogy forralni fogja a vizet a fűtőkörön, és lekapcsol a kazán túlmelegedés miatt. Egy próbát megér, legalább látjátok, mi van. Sokan nem tudják, hogy a fűtésben nem a vízkő, hanem az iszaposodás okozza a problémát. És a gázszámlát akár a 3x-osára is felviheti... (azaz ha tényleg mocskos volt a rendszer, egy takarítás téli időszakban 2-3 számlában vissza is jöhet)

Előzmény: pohutukawa (1761)
pohutukawa Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1761

Sziasztok!

Egy Junkers ZWR 24 K 12 típusú kazánom van (kb. 15-20 éves). A meleg víz hőmérséklete csupán 40 fok körül lehet, amivel mosogatni még lehet, de fürdéshez már nem elég. Tudja-e valaki, hogyan lehet a melegvíz hőmérsékletét megnövelni? (Amikor fűtés + melegvíz állásban van, akkor a melegvíz kicsit mindig alacsonyabb hőmérsékletú, mint amikor nincs fűtés. Az idei télen viszont ez már túl hideg. Próbáltam a neten kézikönyvet keresni, de sajnos nem találtam (valószínű már túl öreg típusú). Úgy tűnik, valami hőmérséklet szabályozó elállítódott, de nem tudom, hol van az a "varázs csavar".

Előre is köszönök bármilyen segítséget!

printer71 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 1760

Sziasztok .

Adott egy Laing Solar cirko kombi gázkazán . A kazán 6 éves soha nem volt megbontva ,viszont 99%-ban csak melegvízre használtuk ,mert a fűtésrendszeren van egy patkó cserépkályhával és azt használjuk ,a cirkóval esetleg felmelegítettem a rendszert ha sürgősen kelett a meleg . A csapvíz nálunk extrém vízköves ,ha lemosom az autót és nem törlöm át úgy néz ki mintha finom fehér homokkal leszórtam volna . A kazánon kigyúlt egy piros égő ,és azóta nem hajlandó csinálni semmit .Kibontottam semmi rendellenességet nem láttam a gázégők és a hőcserélők lamellái szép szürkék mintha újak lennének . Teszt állapotban indúl a kazán azaz van gáz ,van víz ,és dolgozik a szivatyú . A fórumot olvasgatva arra gondolok ,hogy kik kellene savazni a hőcserélőt .

A véleményeteket kérdezem ,hogy segíthet-e a savazás ,ha igen akkor a következő kérdés hogy bontsam meg a rézcső és a hőcserélő csatlakozását ,mert ilyet még nem láttam ,és vissza tudom -e tenni ?

M63FUN Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1759

foszforsav alapúval próbáltad már? (rozsdamaró spec az és elég olcsó lötty) egyébként én hasonló kényszerből cseréltem kazánt (mármint a régire nem voltam hajlandó tovább költeni)

Előzmény: stingervst_2 (1758)
stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1758

Persze, teljesen releváns, ha nem megy akkor sajnos új, csak azért húzóckodok a vásárlástól, mert minden évben van valami nyűge, most alkatrész terén 50.000+ amit rá kellene költeni, és a már lassan egy másik cirkó árának egy darabja, amire gar. van, új minden benne, stb. Igazából menteni a menthetőt alapon próbálkozok.

Köszi

Előzmény: M63FUN (1757)
M63FUN Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1757

nagyon szívesen. ha nem sikerült belőle az érdemi részt kivenni akkor megpróbálok rávilágítani, aztán úgy küzdesz a problémával ahogy csak akarsz. szóval 21. század ide meg oda, a kémia nem nagyon követi le a naptárat. vagyis citromsav, ecetsav, vagy foszforsav alapú termékekben bízhatsz. ezek el szokták intézni a vízkövet. persze csak akkor ha képesek bejutni a vízköves részbe namost nálad nem működnek mint írtad, vagyis 3 dolgot tehetsz: növeled a töménységüket, vagy növeled a rászánt időt esetleg mind2-t(csak ha van rá 1 hónap is akkor nyilván nem használod ergo minek a pucolás) vagy marad hogy veszel egy újat. ez lett volna a lényeg. hidd el nem vagyok százalékban egyik forgalmazónál sem.

Előzmény: stingervst_2 (1749)
Zoolka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1756

Kis sósavval is próbálnám,talán valamennyire higítva,először.........

Előzmény: stingervst_2 (1751)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1755

Délután kint volt a szerelő. Haldoklik az elektronikája a kazánnak. :-(

Előzmény: 63-as Gyuri (1754)
63-as Gyuri Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1754

Helló Tif 01 !

Ha a gáz fűtőértéke csökkent vólna akkor csak a felfűtési idő és a gázfelhasználási mennyiség növekedne,de ettöl még a visszajövő csőben meleg lenne a víz!

Sajna ez most nem nyert!:((     /szerintem!?/

Félek,hogy szivattyú gond lesz, hármas fokozaton csinálja az álltalam leírtakat!:(

Előzmény: Tif_01 (1753)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1753

Hello

Ugyanez a hiba jött elő ma reggel nekem is. Szóról, szóra ahogy leírtad. Gáz minősége nem játszik itt?

Előzmény: 63-as Gyuri (1752)
63-as Gyuri Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1752

Szép napot mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ill. hozzáértőtöl!

C-24-es cirkóm tegnap óta érdekes dolgot,de bosszantót, kezdet produkálni!

A vizet felfűti a beállított hőfokra deee , a vissza jövő csőben a víz hideg ezért egyfolytában ki-be kapcsól!Ennek következtében a helységek hőfoka is esett jelentősen a fogyasztás viszont rendesen megnőlt!:((

Szóval a lényeg,hogy a kimenő víz meleg a visszajövő hideg,még a cirkótol kb. 6m-re lévő radiátornál is érezhető,felső cső forró alsó hideg! Olyan mintha a szivattyú nem menne,de megy!

Már légtelenítettem a rendszert de semmi váltózás, mikor a láng kikapcsól az utókeringetés még kb 45mp-ig megy,de mivel a visszajövő víz hideg így gyorsan újra bekepcsól!

Várom szíves segítségeteket!

Elöre is köszi!

stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1751

Most lesz 7 vagy 8 éves.

Köszönöm, lehet megpróbálom.

Előzmény: Zoolka (1750)
Zoolka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1750

Volt már ilyen is:Katt

Amúgy hány évet futott?Azért kérdezem mert nekem is az egyik cirkóm bitermikus,kb 6 éves de semmi gond vele.

Előzmény: stingervst_2 (1749)
stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1749

Kösz a 0 értékű kozzászólást.

Gondolom vannak eceten kívül bevethető technikák.

Sajnos mivel réz, ezért a HCL elvetve, bitermikussága lévén a külső csövek vágása is.

Amúgy nem elromlott, eltömődött, nem hiszem el, hogy a XXI században a vízkövet nem lehet megszüntetni egy ilyen eszközben.

Előzmény: M63FUN (1748)
M63FUN Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1748

most mi mondjuk ki amit te is érzel?!

igen akkor venned kell(ene) egy új hőcserélőt............ tudom nem nagy öröm, de ha egy

eszköz elromlik, és a javítása nem sikerül  akkor ez az általánosan elfogadott viselkedés.

Előzmény: stingervst_2 (1747)
stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1747

Sajnos nem segített, sőt, teljesen el van tömődve. A 8 baros kompresszor nem nyom rajta keresztül egy gramm levegőt sem. Ecet és vízkőoldó nem segít.

Ez a vacak Renova C24 E, bitermikus hőcserélője. Valakinek van ötlete? A fűtés kör tejlesen frankó.

http://www.gazbolt.hu/renova-star-c-24-e/prod_1257.html

Előzmény: nemnyaralo (1742)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1746

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni Fernox típusú kazánzaj csökkentő folyadékkal kapcsolatban.

A kazánom egy Immergás Eolo Mini 24Kw. Vastag vas csövek és radal radiátoraim vannak a nyitott rendszerbe. Ősszel feltöltöttem a rendszer és utána a kazán nagyon zajos lett a felfűtés alatt. Ahogy a lángmoduláció visszaveszi a lángot csökken, de még így is hangos. Valószínűleg, hogy a feltöltés felkeverte a lerakódott üledéket a rendszerből és ezt kapta be a kazán ami csak egyszerűen műanyagcsővel van bekötve.

Most annyi átalakítást tervezek, hogy készítetek egy kis kört egy hőcserélővel a gázkazánnak és a hőcserélő adja át a meleget a nyitott rendszernek amit megforgatok egy szivattyúval. Így nyomás alá tudom helyezni a gázkazánt (valószínűleg működni fog az automata légtelenítés is) és elkerülöm a további szennyeződést a kazánba ami szerintem hosszútávon tönkretenné azt.

A kérdés elég-e a Fernox, vagy más tisztítószer, vagy elkerülhetetlen egy kazán hőcserélő kiszerelés és savazás a zaj megszüntetése miatt.

Mennyire életképes ez két körös ötlet?

Köszönöm a válaszokat

Üdv,

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1745

Sziasztok , Kedves Tik .

Derüljetek . belépsz  a FÉG honlapjánakaz ügyfélszolgálati oldalára . a  sok jámbor (, mint magam is ) , beír föltesz 1--1 kérdést a  FÉG-termékjével kapcsolatban , erre 95 % esélye van arra , hogy  azt  a választ kapja , hogy  "a termék nem a  FÉG konvektor Zrt. erméke , a választ nem tudjuk ."

Feleségem női nevével beír az itthoni gépről újév első napján  déltájt , hogy ha mégis van válasz , ne  a nyelvstúdiómba  menjen  a  válasz . Válasz jön is arra a kérdésemre , hogy miért játszik a cég  a  rojaltival laikusok esetében , erre válasz szinte azonnal . Megszólítás semmi , per letegez  a kis  proli . . .

Nem  rossz. . .

Mi a  Rovat véleménye  a  Va-ra FÉG  C-24H és  aC- 24HE és  a ZC 24HE-ről  ? Mi az , hogy ionizációs  gyújtású , meg hogy  ventillátoros ? Köszönöm szépen .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1744

Kedves Tik.

Mint olyan , aki már  azelőtt fórumozott  ( a Hirdetés nevű , azóta  zsurnalisztikai történelmi lapban ), mielőtt még lett vón internet , három szemmel nézem az itteni Hozzászólások  sorszámait . Hhhmmm , hát mit is mondjak , most , hogy még fél óra s utolérem ezen lap jelenjét . . . Hát itt aztán szépen voltak kimoderálások . . .Egymásnak esett sok . De mivégből ? Kár . . .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1743

Tisztelt újabb  újságom .

Mint anno a  hangszigetelési rovat 7 évével , végigolvastam azt . Ezen újágot illetően már  2009. januárjánál tartok a kijegyzetelésel . Who111 hozzáírásai és sjohné-i FANTAsztikusak ( bár én nem vagyok olaszutáló , sőt...).

Gyorsan 3 kérdés  mielőtt széttép  a  megatherm.hu-n bévüli fórumba merülés . Szóval .

---1.,Igaz-e az , hogy  az embör ne  vegyen nagyobb  kazánt , mint amekkora  kéne  ( félvést egy jövóbeli hidegtűű ), mert az túl soxor kapcsolna  ki--s--be  alacsonyabb  kihasználtsága  fojtán , s a  kazánok épp akkor  a legkevésbé  potensek ,amikor ki meg be kapcsolnak . Nos , skacok ?

---2., Télleg igaz-é az , amit  a falu beszél , hogy  jobb  a  régi vascsövektű  a vékonyfalú , kisebb kaliberű rézcső  a  káros hődisszipáció okán ?

---3., Oszt az igaz-e , amit meg a máááásik falu sutyorog , hogy  a régi vasradiátorok  a  modern  lapradiátoroknak csak 30---50 % felszínével rendelkeznek ?

Aki bújt , aki nem , most megnézheti  a  "Szobrot a Google-nak" topikot .

sane  venuto

nemnyaralo Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1742

Háztartási ecet, 20%. Ne töltsd teljesen tele, mert bubisodni fog jó ideig. Apránként tölts utána. Szivattyú nélkül csináltam, jó sokat töltögettem meg mosattam (zuhanyrózsa helyett rákötöttem a csaptelepre :-D).

Előzmény: stingervst_2 (1741)
stingervst_2 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1741

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hőcserélő ha tiszta vízköves belülről (alig folyik a víz, és azaz ok) mivel lehet vízkőmentesíteni?

Köszi előre is!

nixon70 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1740

Álló szivattyúval nézd meg mindkettőt.

Előzmény: Koczkás* (1739)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1739

Mármint az oldalán nem?

Pont délután volt eszembe, hogy azt is, meg a szivattyún lévőt is megnézem.

Csak kitekerem egy kicsit, szivattyús vagy alap helyzetben?

Előzmény: nixon70 (1738)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1738

A hőcserélő tetején nézted a légtelenítőt?

Előzmény: Koczkás* (1737)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1737

Az sem kizárt, minden esetre  a szezont így kell kiküszködni, és jövőre szétszedni, már látom.

Előzmény: sjohn (1735)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1736

Nincs rajta kapcsoló sajnos.

Igen lehet valami szűkület, bár az az érdekes, hogy szinte új korában is volt olyan gond, amit évekig nem tudtunk megoldani, hogy túlfűtötte a vizet, felforrt benne és amikor leállt egy nagyot csattant az egész rendszer.

Ez megszűnt amikor vissza lett véve a lángból.

Szépen ment, megy, de lehet hogy gazdaságtalan viszont kisebb lánggal.

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1735

Vagy dzsuvás a szivattyú lapátja , vagy már öreg és gyenge, vagy...

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1734

Nézd meg , ha van rajta kapcsoló , akkor lehet , ha nincs...!

Alighanem vízköves a hőcserélő , leszűkült a keresztmetszet , azért nem tudja a szivattyú áttolni.

Előzmény: Koczkás* (1733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!