Keresés

Részletes keresés

toccata Creative Commons License 2005.02.12 0 0 67
Előzmény: Nerdy (66)
Nerdy Creative Commons License 2005.02.12 0 0 66

sajnos a lap nem jeleníthető meg

Előzmény: toccata (65)
toccata Creative Commons License 2005.02.11 0 0 65
Asszam megtaláltam a abmbuszomat:
Semiarundinaria fastuosa 'Viridis'
Nerdy Creative Commons License 2005.02.11 0 0 64
nagyon szívesen
Előzmény: toccata (63)
toccata Creative Commons License 2005.02.11 0 0 63
Köszi az infót. :)
Előzmény: Nerdy (62)
Nerdy Creative Commons License 2005.02.11 0 0 62

sziasztok! toccata hívott ide, hogy mondjam el, hogy vettünk tavaly 1.000.- ért bambuszt

a Balatom keleti partjánál, Akarattya és Balatonfőkajár között, de egészen Akarattuyánál nyílt egy diszfaiskola, ott lehetett kapni a toccata féle bambuszt tövenként 1.000.- Ft-ért, cserépben, ha jól emléxem

olyan jó 1 m nagyságban, több szál is volt, eléggé szépek voltak

vettünk magunknak is és ajándékba is

Előzmény: toccata (60)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.11 0 0 61

Hát a fóliával nem hiszem, hogy lehetne korlátozni a terjedését, a kövek a talajban ugyancsak bizonyos mértékben "talajlazítónak" foghatók fel. Mi annak idején gombatrágyát raktunk a gödör aljára és a végén a tetejét szalmás földkeverékkel szórtuk meg. Eredeti élőhelyeken sem egyértelműen kőmentes talajban burjánzik a bambusz!

Ha nagyon nekiindul majd, akkor lehet ásót alkalmazni és a nem kívánt hajtásokat vagy elajándékozni, vagy egy újabb helyre telepíteni. Ha pedig a környékén nyírott fű "lakik", akkor a fűnyíró is jó ellensége a szaporulatnak...:)) 

Előzmény: kisszszoros (59)
toccata Creative Commons License 2005.02.11 0 0 60
Úgy olvastam valahol, hogy nagyon erős, kemény gyökérzete van bambusznak. Nem tudom, vajon nem szakítja-e át a fóliát, legyen az bármilyen is. Már nem emléxem, hogy hol olvastam, de ott javasolták a kútgyűrűs megoldást, vagy egy keskeny beton falat 50-60 centi mélységig.

Én nem kerítettem neki ekkora feneket. :)) Ástam egy gödröt, az alját megszórtam lombtrágyával és bele tettem a bambuszt. A talaj meg elég vacak nálam is. Eddig jó viseli.
Előzmény: kisszszoros (59)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.11 0 0 59

Éjjel kissé rosszul aludtan, és 1-3 közt ébren voltam. Volt időm gondolkodni, és az jutott eszembe, hogy körbeveszem (beások) 50 centis fólia csíkkal az ültetvényt a tervezett határai körül. Lehet kapni viszonylag jó áron kerti tóhoz való fóliát 0,5mm vastagot. (Olcsóbbnak tűnik mint a kútgyűrű...)  Aztán a talajjavítást is átgondoltam jó alaposan. Arra jutottam, hogy kiásom a teljes tervezett területet és kirostálom belőle a köveket. Az így nyert földet elkeverem perlittel  (perlit:föld = 1:4) és ezek után trágyázom meg műtrágyával és szervestrágyával is. Valahogy így:

ültetvény

tehát alul több fölfele haladva egyre kevesebb mű és szerves trágyát adok a föld-perlit keverékhez. Ezáltal viszonylag laza és tápanyagdús lesz a helye neki, viszont baromi sokat kell majd lapárolni... Így a telepítésk bambustól függően kb 30e ből megúszom.

Előzmény: toccata (57)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 58
Küldtem a címet.
6900 szerintem kissé húzós.
Előzmény: balex (54)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 57
Gondolom, fajtától is függ, hogy mennyire igényes a talaj minőségére.
Vegyél kútgyűrűket és ásd le őket, majd ültesd beléjük a bambuszokat. Onnan tuti, hogy nem terjednek szanaszét.
Asszony is bele fog szeretni. Remélhetőleg. :)
Előzmény: kisszszoros (55)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.10 0 0 56

Sziasztok!

Javaslom, nézzetek be a japánkertes topicba is...:)) Van ott is szó és kép is bambuszokról.

kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 55
Nálunk k.rossz a talaj, valószinűleg horror összeget kell majd költenem a feljavításra, aztán eleve szeretném behatárolni is, az sem lesz 2 forint, úgyhogy a telepítés kissé sokba lesz... kb 50-100 e a várható költség ebből a palánta a kb negyede... Az asszony meg fog ölni, úgyhogy mindenképp tuttira kell mennem :-)
Előzmény: toccata (53)
balex Creative Commons License 2005.02.10 0 0 54

Üdv…De jó ez a topic...

Kisszszoros

Kb: 50 Mb.-om van, zippelve..

Toccata

Keresgetem a semifar(s)tuosa viridis ????.-ed…

Kíváncsi lennék én is arra a címre, ahonnan rendeltél, főleg az áraik miatt..!!

Más…December elején láttam egy virágboltban Kínai Óriásbambuszt,

~ 5 lit.-es cserépben, egy szál kb.: 1 m-es új hajtással, 6900 Ft.-ért.   Hm..????,

toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 53
Amikor ültettem, a gödör aljára tettem bőven lombtrágyát. Helye van neki bőven.
Amikor nagyon melegek voltak szoktam öntözni kicsit. De nem vittem túlzásba. Remélem.
Előzmény: kisszszoros (52)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 52

Neked a 48-ast írtam, a fajtameghatározást megkönnyítendő, a képeket Magiszter Baleksz-nek javasoltam keresgélni :-)

A 7-8m szép... de örülhetsz, hogyha az itteni viszonyok mellett 5m-re megnől, amúgy ezeknek (az ismertetők alapján) 25-40 nm tenyészterület kell, akkor tudnak csak a max magasságra megnőni...

Adtál neki induló trágyát? Locsolgatod nyáron?

Előzmény: toccata (51)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 51
Köszi a jó tanácsokat. Már sokat, sok felé keresgéltem. Még nem adtam fel. Egy időben gyűjtöttem egy csomó képet, de minek? :)))
Ígéret szerint 4-5 centis lesz az átmérője és 7-8 méterre nő meg.
Előzmény: kisszszoros (48)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 50

Balex!

indulj el a www.bambusz.lap.hu -ról és nem tudsz eleget netezni annyi bambuszos képed lesz.

Előzmény: balex (40)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 49
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 48

a keresés:  viridis bamboo -phyllostachys
én az alábbiakat találtam hirtelen:

Semiarundinaria fastuosa - Bamboo
Narihira-Dake Semiarundinaria fastuosa var viridis - Bamboo

Nem vagyok nagy botanikus, a latinhoz még kevésbé értek, de elég jó támpontot adhat a további vadászatra...

Amúgy mi az ígéret, mekkora lesz ha kifejlődik a telep?

Az idei szaporulat várhatóan 10-30 szál lesz, attól függ a gyökérnek mennyi helye volt terjeszkedni.

toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 47
Bambuszrügyek. Hogy ehetőek-e, azt nem tudom.
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 46
Ha jól tudom: semifar(s)tuosa viridis
Hiába kerestem a neten, ilyet sehol nem talátam.
Három éve vettem egy tövet. Tvaly előtt egy hajtást hozott, kb. 1 méteresre nőtt meg.
Tavaly nyolcat hajtott, a legmagasabb kb. 230 centis. És mindezt két hét alatt nőtte. Utána már csak levelesedett.
Kíváncsi vagyok nagyon az idei szaporulatra. :)
Előzmény: kisszszoros (45)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 45

Nagyon csinos. Mennyi idős? Milyen fajta?

Előzmény: toccata (44)
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 44
toccata Creative Commons License 2005.02.10 0 0 43
Szia kisszszoros !

Küldtem egy mélt, benne egy címmel. Írj neki! Remélem, még él a címe. Én 3 éve rendeltem tőle.

Tavaly Nerdy mondta, hogy valahol Lepsény körül látott nagyon olcsón bambuszt.
Remélem, ideolvas náha és beírja ismét.
Előzmény: kisszszoros (42)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 42

Na az előbb kicsit hamari voltam, nem igazándiból ment a képek beillesztése, de mostan itt vannak: (remélem)

csak_levelek

levelek_es_szarak
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 41

Sziasztok!

Tőlem egy nem internetező (számítógép fóbiája van :-) ) barátom kérdezte, mert neki van egy kisebb ültetvénye, de a rügyeket nem meri leszedni, nehogy megártson a növénynek. Tehát azért tettem fel a kérdést, hátha akad aki tudja, hogy hogyan kell szakszerűen a bambuszrügyet szüretelni...

Amúgy két hete én is elhatároztam, hogy telepítek, és az alábbi 4 fajtát szemeltem ki:

Phyllostachys nigra 'Henonis'
Phyllostachys viridis 'Sulphurea'
Phyllostachys flexuosa
Phyllostachys nuda

hol lehet őket legolcsóbban beszerezni? amit eddig láttam 4-6 ezer/palánta, és az egy kicsit húzós szerintem.

amúgy aki szereti a háttereket annak ajánlom az alábbi mozaikokat:

saját termék, több órányi meló volt a képek elkészítése, hogy ne legyen éles határuk...

Előzmény: toccata (39)
balex Creative Commons License 2005.02.09 0 0 40

Sziasztok....!!!

Tavasszal bárki, bárhol bambuszt lát, szóljatok, légyszi…

http://www.bamboodownunder.com.au/default.asp

Néhány kedvenc....

Bocs.....

toccata Creative Commons License 2005.02.09 0 0 39
Utána kell nézni (ki kell próbálni???) mely fajták rügye fogyasztható.
Gondolom, amikor a földből kibújik és nem nőtt túl magasra (20-30 centiig talán????), akkor kell(?) levágni.
Tavaly a szívem, majd megszakadt, amikor betonoznom kellett az alőző évben telepített bambusz mellett és ahogy ástam az árkot, egy rügyet még a föld alatt le kellett vágnom. Nem kóstoltam meg.
Talán valamelyik kínai étteremben kellene megkérdezni, mikor kell levágni.
Előzmény: kisszszoros (38)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.08 0 0 38

Üdv!

A nevelgetés során jutott-e már valamelyikőtök odáig, hogy saját bambuszrügyet szedett kajálni?

Hogyan is kell a bambuszrügyet szedni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!