Keresés

Részletes keresés

Lászy Creative Commons License 2006.05.26 0 0 699
Szia!
Nagyon szívesen, és csak így tovább!
Előzmény: berni81 (698)
berni81 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 698

Szia !

Köszi a válaszodat. Csak annyira sajnálom, hogy ennyire fél, és nem tudok mit tenni.

A tanácsod be fog válni, tegnaptól azt csináljuk, hogy nappalra elfordítjuk az odút, hogy ne tudjon aba kuksolni egész nap. Úgy gondoltam, ha nagyon kétségbeesik, akkor visszaadom neki. De meglepően mozgékony lett, eszik, mosakszik, felfedezi a

ketrecét. Itt ülök mellette, és idejön a rácshoz, nézelődik kifelé. De kiengedni még nem merem, mert ez a 4. napja nálunk. Majd később azzal is próbálkozunk.

Szóval puszi a tanácsért, bevált !!!   :)

Előzmény: Lászy (697)
Lászy Creative Commons License 2006.05.25 0 0 697
Szia!
Nekem két ilyen mókusom is volt, aki ennyire félt mindenkitől. Az egyik az a lány volt, aki tavasszal megette a kicsinyeit. Ő több, mint egy év után sem volt hajlandó elfogadni az ételt még rácson keresztül sem, nemhogy azon belül csipesszel vagy kézzel.Horribe dictu!!! A másik egy másik kimentett lányka. Ő karácsony óta van nálunk. Vele más egy kiscsit. Félénk, keveset mozog napközben, pláne ha ott vagyunk. Ketrcen belül meg lehet simizni, a kaját viszont nem minden esetben veszi el kézből. A közös bennük, hogy sétáltatásról egyik mókus esetében sem lehetett szó, annyira féltek. A harmadik eset a Szöszi, a "férfi". Ő is simizhető házon belül, a kaját elveszi, de azértelugrik, a nyitott ajtónál nem mászik bele a szállítóketrecbe, viszont lehet sétáltatni. Szóval ahány mókus, annyi helyzet. Csak annyi a biztos, hogy próba cseresznye, valamint kitartás. Plusnál olvastam, hogy segítheti a szelidítést, ha az első időkben nincs háza, csak mondjuk egy zoknija, és nem tud teljesen elbújni. Tapasztalatom szerint van bene nem is kevés igazság! Az így szelidítet mentett mókusaim kezesebbek lettek, mint a legelső, akivel semmi eredményt nem tudtunk elérni.
Előzmény: berni81 (696)
berni81 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 696

 Sziasztok!

 Nekem van egy fehér lánymókusom, aki nagyon szelíd. Most 2 napja került hozzánk egy fiú, kb. 1 éves lehet. De annyira fél, hogy egész nap ki sem bújik az odújából.

Még a lisztkukacot sem fogadja el, pedig azt is csipesszel adnám neki.

Most úgy gondoltam, pár napig hagyom, hogy megszokja a helyét, hátha utána

kicsit több bizalommal lesz felénk. Nektek volt már ilyen, hogy egy ennyire félős

mókust sikerült megszelidíteni?

berni81 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 695

 Szia 4csin!

 Mostmár értem, köszi. Ezt nem tudtam eddig.  :)

Előzmény: Törölt nick (694)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.21 0 0 694
Nem egészen:) Minden a felmenőktől függ... tehát attól, hogy egy mókus fehér, még lehetnek benne barna gének... a tenyésztőtől függ a dolog... simán lehet, hogy a Tiédben CSAK fehér gének vannak... és akkor soha nem lesz barna kölyke... (hiszen a fehér tudtommal nem egy mutáció, hanem egy külön alfaj)... (az én barnáimban fehér ÉS barna mókusvér csörgedezik... ezért lehet nekik fehér kölykük is...)
Előzmény: berni81 (693)
berni81 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 693

 Sziasztok!

 Bocsi, hogy közbeszólok, de amit itt leírtatok nem értem.

 2 fehér mókusnak lehet barna kölyke...  Nálunk a 2 fehérnek 3 fehér kölyke lett!

 Nem inkább 1 fehérnek + 1 barnának lehet vagy barna, vagy fehér kölyke?

Előzmény: Törölt nick (692)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.17 0 0 692
ja és igen, lehet...
Előzmény: Törölt nick (691)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.17 0 0 691
Szerintem a tenyésztőtől tudod meg... vagy az első alom után :)
Előzmény: krizso007 (690)
krizso007 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 690

Most honnan lehet tudni egy mókusról hogy,kínai -e vagy tibeti- kínai keverék? két barna mókinak lehet fehér kölyke ha jól értem , és két fehérnek lehet barna kölyke ?

Előzmény: Törölt nick (689)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 689

jaja... a mieink tibeti - kínai keverékek... bár külsőre sima kínaiak... (a kölykök viszont vegyesen tibetiek és kínaiak...)

 

(megjegyzem, a tibeti fehér és a kínai karaktere annyira más... a tibeti nyugodt cukorfalat, a kínai pedig inkább izgága... szóval szerintem a tibeti ezerszer könnyebben szelidíthető...)

Előzmény: krizso007 (688)
krizso007 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 688

Köszi. Közben én is utánanéztem, úgy tudom hogy,a kina csikos a tibeti fehér csíkos legközelebbi rokona , a szibériai csíkos mókus más faj ezér összepároztatni igazából a tibetit és a kinait szerencsésebb, bár ha minden igaz a tibeti és a szibériai is összepároztatható. Ha nem jók az információim valaki javitson ki. Köszönöm

Előzmény: berni81 (687)
berni81 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 687

 Szia!

 Nekem is egy lány tibetim van. Én utánanéztem ennek, és össze lehet pároztatni a barnát a fehérrel.  ( Legalábbis ezt olvastam. )  A kicsik fele barna, fele fehér színű lesz.  A különbség tudtom szerint csak annyi, hogy a fehér pár centivel nagyobb.

 Én is egy barna fiúval akarom összepároztatni a lányt. :)

Előzmény: krizso007 (686)
krizso007 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 686

SZIASZTOK. Nekem is van egy tibeti fehér mókusom, lány. Átolvasgattam a fórumot sok hasznos dolgot tanultam belőle. Későbiekben lehet hogy szeretnénkk egy fiú mókust is, és szeretném megtudni hogy, a tibeti fehér mókust lehet -e pároztatni kínai vagy szibériai csíkos mókussal? A kínai csikos és a tibeti fehér ugyanaz a faj?ha nem mi a különbség?

Pépépe Creative Commons License 2006.05.15 0 0 685
Szerintem ez természetes. Nappal kelnek, nappal fekszenek. Legalábbis nálam mindketten...
Előzmény: Tofi (684)
Tofi Creative Commons License 2006.05.15 0 0 684

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nálatok mikor kel a mókus? Nálunk mostanság Mogyi felvette azt a "jó" szokását, hogy reggel 6kor felkel és elkezd futkározni keresztül kasul a ketrecbe, ami nem kis hanggal jár. Mivel egy légtérben van velünk (és nem is tudjuk máshova rakni) ez eléggé bosszantó. Hétközben annyira még nem, mert akkor csak kicsit kelt korábban a kelleténél, de hétvégén... Vasárnap felkeltem 7kor, és kiraktam ketrecestül a teraszra, a napra :D Élvezte nagyon, tetszett neki a kilátás ;)

dezsokutya Creative Commons License 2006.05.14 0 0 683
Sziasztok !

Véleményeteket szeretném kérni: Harci Marci ugyanis mostanság új szokást vett fel: idáig is gyakran előfordult, hogy "nyolcasozott" a farkával, de mostanság a farokcsóválás közben a hátsó lábaival is dübög illetve helyben "megkapar, mint egy ZIL teherautó. Szerintetek ez mit jelenthet nála ?
berni81 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 682

 Szia!

 Nagyon jók ezek a képek! És a rövidebb farok semmit sem csorbított a Mogyi

 szépségén!!!   :)))))

Előzmény: Tofi (681)
Tofi Creative Commons License 2006.05.11 0 0 681

szörfölMogyi szörfölni tanul

 

Mogyi rövid farokkal, de büszkén :)

Tofi Creative Commons License 2006.05.11 0 0 680

Szia Lászy!

 

Köszi érdeklődésedet, Mogyi-Hudini jól van, bár szerintem depis, hogy most nem akar összejönni a szabaduló trükk ;)

Egyébként nagyon élvezi a ketrecét, meg hogy sok hely van, bár néha átmegy majomba (csak az elülső végtagjaival kapaszkodva lóg), de nagyon aranyos! Azóta a lakásba nem mertük kiengedni, még foltozzuk a lyukakat, meg szoktatjuk a ketrechez, hogy tudja milyen jó ott neki, és menjen csak vissza ;)

A farkán kezd kinőni a szőr is lassan, szóval szépül a kis huncut! Majd próbálok felrakni képeket, csak még nem tudtam letölteni.

Előzmény: Lászy (678)
Lászy Creative Commons License 2006.05.10 0 0 679
Szia 4csin!

Képzeld, nálunk se jött össze a szerelem. Szöszinek akkora a mogyorója, mint a fene, de nem tud mit kezeni a nővel, pedig volt vagy 4 alkalma rá, az egyik lány leszerepelt már, de a kis mafla csak éjjszaka fütyült (még soha nem találkoztam ilyennel), a másik lány meg elhagyta a farkáról a szőrt, kapott Dr. Fáncsi Gábortól egy szurit, mondván jobban lesz tőle, ekkor mutatta a fütyülést megelőző testi és visekedésbeli jeleket (idegesség, agresszivitás, megdagadt, lila borsószem alul), aztán azóta sincs semmi nyoma a fütyülésnek, de ez van. Csak az a baj, hogy dilis maradt a lányka, ne tudott megnyugodni, és sokszor harapni akar azóta, noha ez nem volt jellemző rá régebben.
Előzmény: Törölt nick (665)
Lászy Creative Commons License 2006.05.10 0 0 678
Szia Lóga!

Berni a sógoromtól vette a mókit, de már nincsenek ott, hanem a Kovács Katalin nevű hölgynél, aki az Üteg utcában van, ott az üzlete. Dr. Kovács Katalin, Telefon: 06-1-3201050 ,Üzlet: 1139 Bp., Üteg u. 11. A fia Fáncsi Gábor állattenyésztő és állatorvos, megtalálod a nevét a neten. Ott tudsz érdeklődni. Sok sikert a dologhoz! Plus1 emilje publikus, az egyetlen normális ismeretanyaggal rendelkező mókuslap az övé, ahonnan minden szükséges információ beszerezhető. Az emilcíme : andrasszabo@vnet.hu., telefonja 06-30/472-3536
Még egy tapasztalatból eredő javaslat, ne vedd meg a normál 60×60×40 es kalitkát, mert nagyon könnyen szét tudják nyomni a tetején a rácsot és lelécelnek belőle. Legjobb, ha magad készítesz egyet.
Tofi!
Mi a helyzet a szikiszökvénnyel, jól van már?
Előzmény: Lóga (671)
Tofi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 677

Ez aztán a jól sikerült kép! :D Tündéri ;)))

Előzmény: dezsokutya (676)
dezsokutya Creative Commons License 2006.05.09 0 0 676
Köszönöm az ötletet Tofi !

Megpróbálok én is összeeszkábálni házilag valamit és persze megpróbálok majd Harci Marci lelkére is beszélni, hogy aztán nem ám kritizálni. :)) Talán ilyenkor a legkönnyebb !Egy tárgyalóképes állapot
vindu1 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 675

Tehát vakarózik. Köszi. Csak az a helyzet, hogy fiú a mókus legalábbis azt mondták az állatkereskedésben.

Ha doki kell hozzá akkor megköszönném az állatorvos számát.

Előzmény: Pépépe (674)
Pépépe Creative Commons License 2006.05.09 0 0 674
Vakarózik!!! Egyedül tartott lánymókusoknál előfordulhat a hormonháztartás felborulása. Ilyenkor kisérőjelenségként előfordul vakarózás, szőrhullás a comb környékén... valahogy csalogassátok elő, és nézzétek meg. Ha szükség van orvosra megadom az elérhetőségét.
Előzmény: vindu1 (669)
Tofi Creative Commons License 2006.05.09 0 0 673

Szia!

Mi anno egy kb. 40x60x60-as ketrecbe hoztuk el, az nem tetszett neki, ki is szökött kétszer, meg ha kint volt nem nagyon akart visszamenni. Az első 3-4 hónapban nem volt gond, csak utána, amikor megnőtt ő is meg a mozgásigénye.

Nemrég készítettem magam egyet, az már 100x50x120-as, az tetszik neki, állandóan rohangál fel alá, bújócskázik. De lehet, hogy csak keresi a ketrec gyenge pontját, ismerve őt ;)))

Ha összebarkácsolsz egyet, akkor itt találsz nagyon jó képeket (nem a sajátomra gondolok, az kicsit házilagos lett, de nekem akkor is tetszik), amik alapján ki tudod gondolni milyen legyen.

Előzmény: dezsokutya (672)
dezsokutya Creative Commons License 2006.05.09 0 0 672
Sziasztok mókustartók !

Tapasztalat alapján szerintetek egy mókus számára mekkora az ideális méretű ketrec? Készen vettétek vagy esetleg csináltattátok azt ?
Lóga Creative Commons License 2006.05.08 0 0 671
Köszönöm :-DD
Előzmény: berni81 (670)
berni81 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 670

 Szia Lóga!

 Az e-mail cím: szabota@vipmail.hu

 Szabó Tamásnak hívják. Nekem is itt a fórumon ajánlották, mi tőlük vettünk barna mókust. Biztosan van még, mert összesen 6 db. volt.  Sok szerencsét!  :)

Előzmény: Lóga (668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!