Akinek már tele van a hócipője a Transferwise-zal, annak tudom ajánlani a Currencyfair.com oldalt.
Csak egy példa : Próbáltam egy kisebb összeget (300 EUR) átutalni a TW-zal. 7 napig (!) ment a konvertálás (ha jól számolom óránként 2 eur-os sebességgel :D ) és utána elkezdtek érdeklődni hogy kinek, minek, miért küldöm ezt az összeget. Na akkor töröltem az átutalást.
Másnap reggel utalás a currencyfairnak, délre ott a pénzt, azonnal (!) konvertálták és utaltam tovább. Este jelezte a címzett, hogy megkapta (Portugáliában).
Sziasztok Most utaltam egy nagyobb összeget angol HSBC bankszámláról magyar számlára, de az angol számlán még semmi nyoma az utalásnak, az összeg nem vonódott le. Pedig jóváhagytam a tranzakciót, ki is lett nyomtatva...
Ez fura, mert az IBAN ugy van kitalalva, ha csak egy szamot rontasz el, akkor nem fogadja el a bank az utalast. Az elso ket szamjegy az ellenorzo kod, es pont az elirasok miatt tettek bele.
Ha megse jott vissza a penz, vagy ment at, irj a supportnak.
Kipróbáltam a Transferwise szolgáltatást és rögtön elrontottam egy karaktert (az utolsót) a cél számla IBAN-jában. Ez ápr.28.-án történt. (Eurót utaltam Gibraltári számlára) Május 6.-án jöttem rá az elírásra és rögtön megírtam ezt a Trasferwise supportnak. Másnap válaszoltak, hogy amennyiben rossz számlaszámra ment az összeg az hamarosan visszakerül hozzájuk és majd értesítenek. Ma máj.14. van. Érdemes még várnom? (Szerncsére nem nagy összeg, 40 euró)
Nekem az lenne a kerdesem hogy egy tobb millios atutalas hogyan oldhato meg Magyarorszagrol Kanadaba, forintbol kanadai dollarba, hogy az hozzaferheto legyen a kanadai TD bankszamlan?
Angliabol utalnek haza, otthoni szamlaszamomra... de akkor gondolom, ebben az esetben is be kell lepnem az angol bankom netes felületére és onnan kezdemenyezni az utalást a TW fele, igaz?
De akkor az első utalásnál miért nem így kellett? Biztosn emlékszem, hogy akkor nem kellett belépnem csak a TW oldalára, megadtam honnan hova, es 2 nap alatt mar meg is volt a pénz...
- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?
Ha ugyanarrol a szamlarol utalsz akkor csak az elso. Ha tobb szamlad van, akkor talan lehet igy trukkozni.
- -amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?
Ha Magyarorszagrol utalsz, akkor elvileg mindig be kell lepned a sajat bankod feluletere, mert a TW szamlaszamara at kell utalnod az osszeget.
Nekem két kérdésem is lenne, ha valaki tud, kérném, segítsen:
- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?
-amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?
kérdésem az lenne hogyan ill hol tudom beállítani hogy akinek küldöm a pénzt az az én nevemet lássa ne csak azt hogy transferwise?Küldtem már párszor és mindig csak ez jelent meg nem a nevem.
Most készülök életem első transferwise utalására a K&H Bank internetes felületén keresztül, de némely kérdésben bizonytalan vagyok, gondoltam hozzátok fordulnék egy kis segítségért.
Mikor utalnám a TW által megadott Raiffeisen-es számlára az összeget az internet bankon keresztül, akkor a 'Kedvezményezett neve' mezőbe a fogadó fél neve kerül vagy csak annyi, hogy 'Transferwise' ?
Továbbá a kapott TW referencia számot a 'Megjegyzés' mezőbe kell írnom ugye ?
Remélem érthetően írtam le mindent, köszönök előre is minden segítséget! :)
SEPA: kvázi egy nemzetközi (SEPA tagországokon belüli, amiben mindegyik EU tagállam benne van) eurós átutalás nem lehet egy helyi eurós átutalás drágább.
Görögország, igen ha nem lépnek ki az euróövezetből :)
A TransferWise a legjobb, ha külföldre kell pénzt utalnod.Mindig deviza középárfolyamon váltanak,általában 1 munkanapon belül odaér a pénz a külföldi címzetthez.
De azon számol. Az átutalás végrehajtásáról kaptál egy visszaigazoló emailt, amiben van egy PDF a részletekkel. Ott látod hogy mennyit kellett fizetni, illetve milyen árfolyamot használtak.
transferwise állitolag középárfolyamon számol ,szerintem nem! németbe utaltam/forintból-EURÓ/ eladási árfolyamon számolta a váltást nagyjából 320FT-al váltott a rendszer közép 315 körül van most. Vagy én nem értelmezem jól a rendszert.
Van egy olyan kevésbé ismert feature a TransferWiseban, hogy az átutalásoknál meg tudod nézni, hogy kikkel váltották a pénzt. (Valsz valami magyar expat van a túloldalt mikor forintot váltasz fontra.) Ha elég sok emberrel sikerült ez a csere, akkor néha egy-egy ingyenes utalással jutalmaznak.
Elnézést, hogy csak most válaszolok (lehet már nem is aktuális részedről a kérdés). Én pár hónappal ezelőtt azért fordultam a tagokhoz, mert lányomnak kellett pénzt küldeni Angliába. Itt tanácsoltál a T...W...-t. ;) Meg is fogadtam a tanácsot és azóta már néhányszor használtam is őket. Eddig csak jó, pozitívat tudok elmondani róluk. Magyar számlaszámra utaltam az összeget, lányom angol számlaszámról kapta meg a pénzt, tehát semmilyen rejtett költsége nem volt sehol (nem volt külföldre történő utalási ktg stb stb). Minimális kezelési költséget számoltak fel és középárfolyamon történt az átváltás is. És gyors volt! Én este 18 óra környékén utaltam a megadott magyar számlaszámra és másnap délelőtt 11-12 között már lányom számláján volt az összeg. Az interneten simán követni lehet, hogy most éppen "hol tart" az utalás.
Szóval a jövőben ha ismét küldenem kell, akkor csakis őket fogom használni.
Ja, és én nem nekik dolgozok, nem kapok jutalékot, részesedést, semmit! Nem küldtem meghívót senkinek, nem tettem ki linket sem sehova.
Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, hátha tudok másoknak ezzel segíteni.