Keresés

Részletes keresés

Ordas Creative Commons License 2018.05.13 0 0 477

Köszi... jelenség volt az Öreg. Bizonyos dolgokat miattam szívtatok meg, mást meg én miattatok :)

Előzmény: pepe_pepe (476)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 476

Ja,visszaolvastam. Most már emlékszem hogy írtad :-( Részvétem.

Előzmény: pepe_pepe (475)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 475

Ne haragudj, nem olvastam vissza, Te a rokona vagy, ugye ?

Előzmény: Ordas (465)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 474

Házi nem volt nála, csak TKKGY. Tanoran kivuli kotelezo gyakorlat

Előzmény: cucu (470)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 473

Kedvenc idézetem tőle: "se nem szép, se nem okos, s mégis van benne valami visszataszajtó" :-)

Előzmény: cucu (470)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 472

Most ő a góré.

Előzmény: Alexfux (468)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 471

Valamit jatszadozott, ja :-)

Előzmény: Vajk (469)
cucu Creative Commons License 2018.05.13 0 0 470

Mint azt annak idején Fodor tanár úr szokta mondani: szigorú volt, de igazságtalan...

Előzmény: Alexfux (467)
Vajk Creative Commons License 2018.05.13 0 0 469

Pikács csinált valami szakkört a Primo gépekkel, nem?

:)

Előzmény: pepe_pepe (464)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.13 0 0 468

A Heller meg a főnököm volt a Távírdán, '85-től, ha jól emlékszem. De vannak itt sorstársak, majd kijavítanak.

Előzmény: Synchronized (447)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.13 0 0 467

Nekem osztályfőnököm volt Alapiné. Ha jól emlékszem, mi még Ecseri Évának ismertük, később lett Alapiné. Persze a viccesebbek rögtön szóvicceket gyártottak a nevéből.

"Rémtörténetek" nem jutnak az eszembe Vele kapcsolatban, de szigorú volt, az biztos.

Előzmény: Synchronized (447)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.13 0 0 466

De. Bocs.

A Farkas Gabor a "majdnem szomszedom"

Előzmény: Ordas (465)
Ordas Creative Commons License 2018.05.12 0 0 465

Farkas Gábor

 

Nem István? :)

Előzmény: pepe_pepe (449)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 464

Az első "számítástechnika" versenyt én nyertem a suliban. Volt egy Pikács nevű csóka, az hirdette magáról, hogy ő a nagy "számítástechnikus" (akkor még nem hívták informatikának, aztán csak nézett ki a fejéből, hogy jobb lettem nála. Asszem ez '86-ban volt.

 

Te hányban végeztél ?

Előzmény: Synchronized (463)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 463

Nyugi, átérzem a helyzetedet! :)

 

Én is szoftveres vagyok, 100%-ig. Sokáig vaciláltam, hogy inkább a hardver réteg érdekel-e vagy a induljak el inkább feljebb az alkalmazási réteg felé, de az 5. évfolyamra már egyértelmű lett, hogy az utóbbi. 

 

Én nem lettem amúgy 2-es elektróból, annál biztos jobban sikerült. Szerintem még az is lehet, hogy végül 5-össel zártam, de a 4-est tuti összehoztam. De ott tényleg éreztem, hogy az nem az én világom. Előtte az elektrotechnikával nem volt semmi gondom, az valahogy természetesebb volt. 

 

De ha már a szoftverről van szó, Laci bácsinál keményen nyomtuk a Z80 assembly-t. Hiába volt már akkor is több évtizedes cucc, nekem nagyon tetszett. Nála már ZH-kat írtunk, mindegyiket simán bevettem max pont közelében, szinte tanulnom se kellett rá. Na az például kész felüdülés volt, nagyrészt élveztem az óráit, pedig neki is volt egy stílusa:)

 

Amitől nekem herótom volt, az a Materny-féle rádiótechnika labor. Még az elmélet csak-csak, bár ott is volt pár dolog, ami az elektrohoz hasonlóan nem mindig állt össze (tápvonalak és társaik, hullámterjedés). De a laborba néha csak "legózni" mentünk be, össze-vissza dugdosgattuk az oszcilloszkópot meg a mindenféle berendezést. Néha fogalmam sem volt, hogy tulajdonképpen mit is csinálunk :D Valaki azzal ütötte el az időt, hogy a 12 vagy 24V-os tápegységeket kötött sorba, és a banándugókat mások kezéhez odaérintette, hogy megrázza őket. Ha volt gyakorlati tevékenység, amit teljesen haszontalannak éreztem, akkor az az volt. Szerencsére az öreg Materny se stresszelte túl a dolgot:)

Előzmény: pepe_pepe (462)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 462

Azt hiszem nem véletlenül lettem kettes nála.

Gyomorgörcs fogott el - az egyébként élvezetes - beszámolód alapján.

Tranzisztor munkapont, MOSFET ... brrrr., a hideg is kiráz.

 

Nem véletlenül lettem szoftveres.

Előzmény: Synchronized (461)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 461

Én is nagyon bírtam Nagy Józsefet. Nekünk elektronikát tanított, bár a tárgyat talán pont akkoriban nevezték át, de ez mindegy. A lényeg, hogy a szokásos  menü volt: bipoláris tranzisztorok, FET-ek, MOSFET-ek. Meg persze ezekből mindenféle kapcsolások, számítások.

 

Engem érdekelt a tranzisztortechnológia, de az osztály nagyon hamar megutálta az egész tárgyat. Szerepet játszott az is, hogy az elektrotechnikánál egy fokkal bonyolultabb volt, de az is, hogy néhány dolgot nem tudott átadni. Ő nyilván értette, hogy miről van szó, de néha már fogalmi szinten elakadtunk, hogy mi az értelme annak, amit számolunk meg amiről szó van.

 

Egy dologra nagyon konkrétan emlékszem: amikor szó volt a tranzisztor munkapont beállításáról, egyszerűen nem fogtam fel, hogy az micsoda, minek kell, mi az értelme. De nem csak én, nagyjából senki. Az az érdekesség, hogy volt egy ismerősöm, aki egy egy másik műszaki szakközépiskolában (Puskásnál egyértelműen gyengébb :)) ugyanúgy tranyókról tanult és ő sem értette, hogy ez mi... Aztán beszereztem a könyvtárból elektronikai könyveket, össze-vissza lapozgattam, néztem ábrákat, és egyszer csak megvilágosodtam. Pedig tényleg nem bonyolult, ennek ellenére nagyon nem ment át. Viszont utána ő is látta, hogy szenvedünk, és újra nekikezdett (akárcsak Alapiné), és másodjára már érthető volt. Az egyetlen gond, hogy ekkor már túl késő volt, és a legtöbben csak valahogy túl akartak lenni az egészen.

 

A többi osztálynak Prusi tartotta ezt a tárgyat, és egyszer valahogy úgy hozta a sors, hogy az AudMax-ban összeült az egész évfolyam. Már nem tudom miért, de a lényeg, hogy ő is érzékelte, hogy ez a tranzisztor téma sok embernek nem megy. És elkezdte a kályhától. Szinte a nulláról kezdte az egészet és valami elképesztő érthetően elmondta a műkédésnek az alapjait. Nem emlékszem már, meddig jutottunk, de ott érződött, hogy igen, ezt valahogy így kéne előadni... :)

 

Mindenettől függetlenül én nagyon bírtam az öreget, sőt, szűkebb körben rendszeresen parodizáltam is :D Sokszor látszott rajta, hogy nem veszi túl komolyan magát és nagyon jó beszólásokat eresztett el :) Az elektro füzetembe hátuljára el is kezdtem felírni, több oldalnyi Nagy József aranyköpés jött össze (hmm, lehet, hogy valahonnan elő kéne kaparni, hátha megvan). Rajta kívül egy tanár volt még, akinél beszólásgyűjteményt vezettem. Szóval a szórakozás az adott volt, ha már a tranzisztorokat gyűlöltük :D Na jó, én nem gyűlöltem, nem is buktam meg belőle, de ott nagyjából látszott, hogy az elektro iránynál magasabb szinte kell váltanom, szóval inkább elkezdtem a programozás, informatika felé menni.

 

Most hirtelen eszembe jutott egy nagyon tipikus NJ megnyilvánulás: "[...] Hőmérsékleti feszültség, magyarul temperatúra potenciál". Magyarul :))) Lehet, hogy előkeresem azt a füzetet...

pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 460

Ugy ertem a 2-est, hogy felevi, vagy evvegi ...

Bar lehet hogy oroszbol is voltam kettesre lezarva egyszer, erre mar nem emlekszem

Előzmény: pepe_pepe (458)
cucu Creative Commons License 2018.05.12 0 0 459

Igen, mi is kedveltük!

Fantom volt a beceneve... remélem nem haragszik meg amiért elmondtam...

Örülök, hogy meg van és hogy jól van!

Előzmény: pepe_pepe (454)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 458

Egész Puskás alatt az egyetlen 2-es osztályzatom fűződik hozzá, de nem miatta, hanem mert rühelltem az átviteltechnikát meg a mittudomén milyen elektronikát tanított ...

Előzmény: Synchronized (455)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 457

NJ Tanár Úr, 2 éve a talin egy osztálytársammal.

 

 

"Szabó ismertesd az átviteli mrtk fogalmát!" :-)

Előzmény: Synchronized (455)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 456

Kurinyecz is focizott.

Ő már elment ha jólt tudom, meg Fodor Gyuszi is :-(

Előzmény: pepe_pepe (449)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 455

Hűűű, még él Józsi bá'?! Nem mondod!

 

Most lassan indulok el itthonról, de szerintem róla is írok ide valamit, mert az osztályunkra ő is nagy hatást gyakorolt... :D Egyike azoknak, akire nagyon jó szívvel gondolok vissza, még akkor is, ha voltak meleg pillanatok.

Előzmény: pepe_pepe (454)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 454

Igen.

Vele találkoztunk 2 éve a 30 éves érettségi találkán.

Szigorú, de nagyon jó fej volt

Előzmény: Synchronized (453)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 453

Engem is tanított Nagy Józsefné :)

 

Vele viszont ilyen nem fordult elő. A kémia egyébként sosem volt a kedvencem, már általánosban sem szerettem, egyszerűen nem állt rá az agyam. Vele túl lehetett élni azt a 2 évet, amíg tanultuk. 

 

Jól tudom, hogy az elektronikát tanító Nagy József a férje volt, igaz? Mert az a faszi se volt semmi :D

Előzmény: pepe_pepe (452)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 452

Izé ... őőőő ... rosszul emlékeztem, ez nem fizikából volt, hanem Nagy Józsefnénél, kémiából ...

mind1

Előzmény: Synchronized (450)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 451

Bocsánat, ez itt félreérthető:

"ha az utolsó témából 5-öst írok"

Itt javító dolgozatra gondoltam. Tehát ha megint megírom, és 5-ös, akkor meglesz az év végi 5-ös is.

Synchronized Creative Commons License 2018.05.12 0 0 450

Na ja, a hiányzó házi feladatokat a mi időnkben sem tolerálta, az biztos. Most, hogy ezt leírtad, az is beugrott, hogy valaki egy órán szedett össze két 1-est. Az egyik hiányzó házi feladat volt, a másik "órai munka", ami már nem tudom pontosan, hogy mit jelentett, de gondolom beszélgetés, nemfigyelés, feltett kérdésekre nem válaszolás (tudás hiányában) lehettek a kiváltó okok. Vagy csak simán beszólt neki és felidegesítette :) Persze osztálytársamat sem kellett félteni, ő is foglalkozott ám mindennel, csak a tantárggyal nem. Szóval igen, tényleg tudott keményen büntetni és példát statuálni. 

 

Viszont nekem akkor is inkább a pozitívumok maradtak meg - ebből is eszembe jutott mégegy. Szóval volt a főiskolai/egyetemi jelentkezés, és a pontszerzésbe beleszámított az év végi fizika osztályzat. Én abból 4-esre álltam, mert 4.5-ös átlagtól adott valakinek 5-öst. Én ezt éppen nem értem el, de közel voltam. Mivel tudta, hogy ez fontos, de a saját szabályait csak emiatt nem akarta megszegni, ezért felajánlotta a javítás lehetőségét - ha az utolsó témából 5-öst írok, akkor meglesz a 4.5-ös átlag és az év végi 5-ös is. Megragadtam a lehetőséget és sikerült :) Az is többször előfordult, hogy akinek 1-2 pont hiányzott a jobb jegyhez, azt nem küldte el a fenébe, hanem tényleg próbált pontot keresni a dolgozatban, hátha -- és ha igazolható volt, akkor adott pontot és feljavította a jegyet. De pusztán szép mosollyal nem mentél semmire.

 

Szóval eléggé kemény, végsőkig kimért, határozott ember volt, de ha alkalmazkodtál és a játékszabályait betartottad (ami persze nem volt mindig könnyű egy 15-16 évesnek), akkor jóindulatú volt. Ha viszont linkeskedtél, leszartad az egészet... na akkor pokollá tudta tenni az életed.

 

A duplakarós esethez visszatérve: ebben már nagyon nem vagyok biztos, de mintha az illető nem is 2, hanem 3 (!) egyest kapott volna 45 perc alatt. Ezt se zárom ki - folyamatosan kattog az agyam, és jönnek vissza a dolgok. Mégpedig így jött össze: hiányzó házi feladat, órai munka és egy 1-es dolgozat, ami aznapra lett kijavítva. Megesküdni már nem mernék rá, de szerintem ez megtörtént:) Nem tudom, hogy ez Puskás szinten rekord-e, de egyre jobban az rémlik, hogy az egész osztály sokkolva volt ettől a "teljesítménytől" és még később is téma volt.

Előzmény: pepe_pepe (448)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 449

Akkor még nagy divat volt a tanár-diák meccs, s ezekben az években talán max. 3 vesztett meccsük volt a tanároknak, ebből 2x mi vertük őket.

Kapu: Szabó Gábor (volt ofőm 82-85-ig), Farkas Gábor, Erdi Petya, Prusinszky, talán Blastik (?), Pálinkási, ... nem is tudom ki játszottak még. Jók voltak na.

 

Akkor volt (86-ban) a Mitiők c. műsor, amikor focit is fel akarták venni, de nem érkezett meg a kameraman. El is kezdődött a meccs, meg is vertek minket a tanarak (tán 1-3), s vége lett. Erre beesett a kamerás, mondták, hogy játsszunk, hogy legyen felvétel. Persze nyertünk 2-0-ra, ez lett megörökítve, akkora dühöt a tanarak között nem láttam, mint akkor :-)

Előzmény: pepe_pepe (448)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.12 0 0 448

1983-at írunk.

 

Ecseriné nekem annó az első pár órán kiosztott két karót - nem volt leckém, majd íratott egy röpdögát 4-es.

 

Ekkor lehetett jelentkezni, hogy lehet menni valami központi fizikiaversenyre. Jelentkeztem (mert értettem, tudtam ). A következő órán megjegyezte, hogy "vannak akiknek tán nem kellene" (s közben rám nézett). Az osztályból én értem el a legtöbb pontot a versenyen, s jutottam tovább. A következő 3 dogám: 5 5 5.

 

Félévkor így 3.5-re álltam, de becsületére legyen mondva megadta az 5-öst - nyilván figyelembe vette hogy a két karó az házi miatt volt.

Előzmény: Synchronized (447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!