Keresés

Részletes keresés

Rhéman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10110

Hogy van az, hogy, ha elkezd két férfi beszélgetni előbb, utóbb a nőkhöz jutnak? Inkább előbb. :)

 

Öreg barátom mindig azt mondta, hogy „Minden nőt nem lehet megkapni, de azért törekedni kell rá!”

 

Te is lecseréled a Lugas F1-et a Scott lugasra.:)

 

De félretéve a viccet, Baby-lonnak van igaza, nem egy a célunk.  Azért is nagyszerű növény a paradicsom, mert mindenki megtalálhatja benne az örömét. Te a Tiedét, mi a miénkét.

 

Sajnos kezdődnek a dolgos hétköznapok. Kevesebb fórum, több meló :(

Előzmény: gergerg (10102)
Iszka Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10109

Valakinek biztosan hasznos lesz magfogáshoz!

 

http://zoldsziget.blog.hu/2013/07/09/paradicsom_magfogas

 

 

gfoto Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10108

Köszi, igen, ez van nekem. Holnap nézek szert hozzá.

 

Előzmény: alfi13 (10106)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10107

Lehet, hogy csak nem akart vinni abból a kevésből, ami nektek van, hiszen befőzni sem tudsz :)

Előzmény: Törölt nick (10105)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10106

A Növényvédelmi topikba épp most tette be egy társunk az általad keresett rovart

 

http://agronaplo.hu/hirek/a-hazai-paradicsomultetvenyek-uj-kartevoje-lehet-a-vandorpoloska-nezara-viridula-l/

 

Előzmény: gfoto (10103)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10105

Összesen vagy 45-50 tő paradicsomom van, de úgy tűnik nem jut befőzésre. Igaz, hogy csak ketten vagyunk, de kapnak a gyerekek-unokák is és egyéb rokonok is rendszeresen. Meg hát a lecsóba is saját paradicsom megy, és a tepsiben is szárad folyamatosan.

3 féle SM-et ültettem, az egyik késői, de hihetetlenül bőtermő. MA próbáltam róla magot fogni, de mindegyik úszott a víz tetején. Majd próbálok hagyni túlérni pár szemet, hátha jobb lesz. Talán lesz időm lefotózni is.

A Marmande mind kipusztult.

Hihetetlen, az emberek egy része mennyire nem figyel az ennivaló minőségére. Férjem unokaöccse volt tegnap segíteni a nagyanyja körül, mert el kellett utaznunk. Este ajánlottam, hogy szedek neki friss paradicsomot, gyümölcsöt. Köszi, de neki nem kell, vesznek ők a sparban. Szavam elakadt, nem is forszíroztam tovább.

baby-lon Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10104

Jópofa hasonlat ez, csak nem állja meg a helyét itt... A paradicsom esetében nincs jelentősége a hűségnek... Szerintem felesleges erről győzködnünk egymást, mert nem egy a célunk. Én például a közel 100 tő egyharmadát befőzőnek ültettem (Mobil, Kecskeméti 407, Korall, SM), egyharmadát biztonságinak (Manó, Lugas F1), egyharmadát (különlegességeket) friss fogyasztásra. Utóbbiak nélkül nem is tudnám élvezni igazán. Nekünk így jó, másnak meg máshogy...

 

Ja, és a korallt imádjuk enni, és Brandywine-t és Ökörszívet, meg Rosalies Large Paste-t főztünk ma be, szentségtörés mi?

gfoto Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10103

Egy kérdés. Ma látom, hogy meglepte ez a bogár a parijaimat. Mi ez, és mivel lehet elűzni?

Teljesen tönkrevágja. Köszönöm.

 

gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10102

Olyasmi ez mint a párválasztás, mikor nősültem, felmértem az elérhető kínálatot, és kiválasztottam a számomra leg megfelelőbbet. Lehet hogy van tőle szebb, lehet hogy van aki jobban főz, de nekem nincs kedvem kipróbálni a világ összes nőjét ha vele is tökéletesen boldog vagyok. Egyszerűen nem érzem azt hogy tudnám fokozni a dolgot.

Előzmény: gergerg (10100)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10101

Ez azért nagyon durva! :-)

Előzmény: zoldseg60 (10099)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10100

Lugas F1 (ezt cserélem jövő évtől Scott lugasra, a próbaév megvolt), Ökörszív, Mobil, Korall, Manó, Zömök, Mini sárga, Piros körte, San marzano, Kecskeméti jubileum. Ezek állandók, de egyszerre nincs mindegyik, amik szinte azonosak, azokból azt vetem amiből előbb kapok magot. Ezeken felül mindig van egy-kettő új, és kb a dupláját próbálltam, de nálam ezek bizonyultak beválltnak, és a visszajelzések is jók. Bár az ökörszívvel jól ráfáztam idén, de már megírtam a panaszlevelet, remélem valami vetőmagár kedvezményt ki tudok csikarni belőlük kártérítés gyanánt.

Előzmény: Rhéman (10098)
zoldseg60 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10099

40.000 körül van pillanatnyilag a heirloomok és op-k száma

1500 fajtám van , ami mind más 15 év kellett hozzá és 400 cserepartner a világból

egyszerre nem tudom mind ültetni, csak a legrégebbit és az újakat.A parimag 10 év után is kikel

 

Előzmény: gergerg (10097)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10098

Teljesen logikus amit csinálsz. Milyen palántákat szoktál üzleti célból tartani? Van amit én is vásárolok.

 

Én, mondjuk úgy, hogy szórakozásból csinálom. A célom, hogy a rendelkezésre álló területen, minél kevesebb munkával, a lehető legkevesebb vegyszerrel, a maximális mennyiséget termeljem olyan dolgokból, amit szeret a család, és nem kapom meg a ABC-ben, akárhogy írják a nevét. 

 

A régi rómaiakkal vallom, hogy a változatosság gyönyörködtet. 

 

 

Előzmény: gergerg (10096)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10097

Az 1500 ugye valami elírás? Van egyáltalán 1500 fajta a világon? Vagy 1500 tő mellett amik között több fajta is van, tartod a feketét? Csak mert így már barátságosabb a dolog. Persze ezt sem becsülném le, előfordulnak nálam is néha ilyesmi számok, tudom mekkora meló. Szerencsére idén úgy elvitték a palántákat hogy a végén úgy kellett a magam párszáz darabját megmentenem.

Előzmény: zoldseg60 (10094)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10096

Na hazaértem. Én a szegényes fajtaválasztékokat elsősorban gazdasági alapon állítottam össze. Mivel én eladásra is termelek palántát, nekem az a gazdaságos, amiért a vásárló visszajön. Tehát elégedettnek kell lennie, és a piaci igényt is figyelembe kell venni.

 Alapvető szempontok: legyen bőtermő, ne legyen különösebben érzékeny, ne legyen nagyon csicsás neve (azt nem szeretik), legyen jó ízű (ez negyon ízlés kérdése),  legyen korai, legyen kései, legyen keményhúsú, legyen leveses, legyen sárga, legyn koktél, legyen nagy, legyen determinált, legyen folytonnövő.

  A vásárlók 90%-ka úgy jön hogy kéne neki befőző paradicsom, meg fehérpaprika. Az összes többire elenyésző az igény. Nekem a maradék van mindig elültetve, én mindet szeretem, a családom is, és annyira mások hogy aki ezek között nem talál kedvére valót, az már ne nállam vásátoljon, nekem nem érdemes 50 fajta magot vetnem. Pláne ha hibridekben gondolkodunk, és a nyakamon marad 100db mindegyikből. A magár elvinne minden hasznot. Paprikánál is ez a helyzet, az elefántormány vagy a greygo nem egy nagy szám, de szinte ajándékba adogattam a készletet mert senkinek nem kellett.

 Régebben próbálgattam több félét, ma is van olyan ami csak azért van hogy a gyerekeknek érdekes legyen, de egyébként semmi haszna. Én nem vagyok gyüjtő, nem hoz lázba a sok fajta. Gyümölcsfákból is sokat próbálok, körtéből is kb 15 körül tartok, de csak azért hogy tudjam melyik lesz az a 4, amivel majd foglalkozok nagyobb menyiségben. Már tudom melyikek. Cseresznyéből is azt hiszem 9 fajtánál tartok, kajsziból is kb, de egyik gyümölcsből sem fogom az összes fajtát megtartani. Viszont csak így figyelhetem meg a talajhoz, alanyhoz, időjáráshoz való viszonyát, növekedési erélyét, termését, stb. A paprikánál és paradicsomnál már túlestem a válogatáson, kialakult a kör.

Előzmény: Rhéman (10053)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10095

1500??  Az már igen!!! Megsüvegelem! Gratula Van még hova fejlődnöm a magam 40 körüli kollekciójával! :))))

Nem váltottunk mi nemrég mailt? :)

Sajnos nekem mindegyik olyan pirosas-barna lesz amire megérik. Egyik sem fekete, de még csak nem is lila.

2-2 tő van mindegyikből.

Na, majd veszek tőled eredetit, mert lehet, hogy az enyém valami elfajzott, de attól függetlenül nagyon finom.

 

Szeretem a fekete parikat és a dárgák közül a goldkrone-t és az Amana Oranget. A Strawberryt még nem kóstoltam, mert nem érik.

 

Az biztos, hogy a standard, konyhára, befőzésre szánt pirosak mellett (SM, Schott, Oxheart, Roma, Erdélyi Berta és paprika alakú) mellett mindig lesznek vetve az alábbi "fekete" fajták, mert ízlenek. A férjem rájuk se bír nézni:

BBWine,

JBTrifele,

Bprince

Bkrim

Osu

Helsing

és ha lesz indigo rose.

 

 

Előzmény: zoldseg60 (10094)
zoldseg60 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10094

minden kép a sajátom.2010-óta termesztek fekete parikat és még 1500 más fajtát.

 

Izolációs gondok lehetnek, a sárgák befújják a környezetüket, a termések megjelenéséig érdemes védekezni, bár az átporzás paradicsomnál nagy mértékben nem jellemző.

A stabil feketéből ments magot, a bicolorokból is megteheted, készíts fényképet és szerencsés esetben jövőre is találsz a növényen hasonlót,legalább színre, alakra - 6-7 év alatt stabillá válhat és adhatsz az új fajtának nevet pl.: Biri's Pride

hibrideket is lehet visszafejteni stabil OP fajtának

 

Előzmény: Törölt nick (10090)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10093

Szép, egészséges tövek, guszta termések.

Grat.

 

Előzmény: Törölt nick (10068)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10092

Pár kép nem jelent meg az előbb.

 

1. Orange Strawberry érés előtt

2. Schott Lugas, a lugas

3. Schott Lugas, termés

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10091

Ha már kint jártam a csepergő esőben magfogáshoz valót szedni, lőttem egy pár képet is.

 

Nem beállított, terepen készült lugason, illetve tövön levő mai képek.

 

1. Amana orange - terepen

2. Black Brandywine - terepen

3. Paprika alakú - terepen

4. San Marzano - terepen

5. Black Krím - terepen

6. Schott Lugas, a lugas - terepen

7. Schott Lugas, közelről - terepen

8. San Marzano - júliusban hónaljhatásról gyökereztetve.

9. Orange Strawberry - érés előtt.

10. Egyelőre ismeretlen, valamelyik meglévőről tört gyökereztetett hónaljhajtásból lett tő.

11. Az egyik lakó "kertje".

 

 

 

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/lugas1.jpg

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/lugas2.jpg

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/ostraw.jpg

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10090

Szia!

 

Ezek a te saját képeid, vagy a netről vannak, mert éretten egyáltalán nem így néznek ki!

Ha tudnál feltenni sajátot, jó lenne, mert a netesek sokszor nem az eredeti színt mutatják.

 

Nekem van OSU Blue P20-am és Helsing Junctionom.

 

Így néznek ki ma, különböző érettségi fokozatban.

 

Helsing Junction:

 

 

 

 

 

 

OSU Blue P20

 

 

 

Előzmény: zoldseg60 (10081)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10089

Köszike! :)

 

Előzmény: Törölt nick (10087)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10088

A 80-as, 90-es években volt 12 év, amikor évi 4-5 alkalommal voltam az USA-ban. Az egyebeket nem számolva. A végén már nagyon untam a repkedést.

 

Nálam szintén KPE földalatti gerinc, mágnes szelepek, 8 körös Irritrol vezérlő, és kb 800 méter a felszini rész. A kert eredetileg több. mint 100 thujával volt elhatárolva a szomszédoktól, mindegyik igy kapta a vizet.

 

A konyhakerti rész folyamatosan változik. Minden évben más a kiosztás.

Előzmény: Törölt nick (10087)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10087

beetee, rozsakunyhó, sikerült töröltettnem , 2 sértő hsz  http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126623060&t=9073366

 

Rhéman: Az tényleg szép hely talán 2x ha jártam arra felé,mi csak eddig 1x repültünk

egy A320-assal Londonba az is élmény volt:)  De a Jumbo jet az más kategória.Én

a kertet (csemege Kukorica) locsolom csöpögövel 50 kpe gerinc, majd 1,70 méterenként leágazások

10 cm-enkénti csöpög  és kb 45 méter hosszú.

Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10086

Az igaz! Erre nem nagyon vannak eladó házak. Telek meg egyáltalán nincs.

Előzmény: CBNora (10085)
CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10085

Azt elhiszem! Ha egyszer lenne egy lottó ötösöm, ott szívesen keresnék magamnak házat. Ha egyáltalán lenne, aki eladja. Mondjuk a Vas Gereben utcát el tudnám képzelni, pl. a házat a két hatalmas , hajdan oszlopos kocsányos tölggyel...)

Előzmény: Rhéman (10084)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10084

Szeretünk itt lenni. Én gimibe a Rákócziba jártam. Most lesz az 55 éves találkozónk. :( 

Előzmény: CBNora (10082)
CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10083

Ez tényleg fekete. Amik eddig nekem voltak, koszos pirosak voltak.

Előzmény: zoldseg60 (10081)
CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10082

Szép hely!

(Nem messze jártam iskolába, az Aranyba. Annak is csodás kertje volt, jó nagy, egyszer újra be kellene járni. Persze lehet, hogy azóta összement.)

Előzmény: Rhéman (10080)
zoldseg60 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10081

 .

 

először kék, éretten fekete

Előzmény: CBNora (10079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!