Lehet hogy a legújabb gépek már ilyenek, de erősen kétlem azért.
Az enyém is inverteres, 2014-es Panasonic modell, papíron minimális készenléti fogyasztással. Aztán méregettem télen hogy fogynak a kWh-k a klíma körön...
A kompresszor be van bugyolálva hőszigeteléssel, a fűtést a motor tekercselésével belülről megoldja.
Szóval szerintem fűt az mind, csak nincs benne a szabvány mérési ciklusban, ahogyan sok más sincs benne....
Szerintem a mostani gépekben ez nincs , mert a készenléti fogyasztás 0,5 - 1 Watt között kell , hogy legyen az EU-s elöírások szerint . Hamarabb bekapcsolás után az elektronika addig nem indítja a kompresszort , amíg az nem biztonságos .
Ez "Bekapcsolás előtt kell bedugni pár órára, főleg a régebbi gépeket hogy az olaj felmelegedjen" azt jelenti számomra, hogy készenléti állapotban (áram alatt a rendszer, kikapcsolva a távkapcsolóval) folyamatosan fűti és adott hőmérsékleten tartja a kompresszort a rendszer? Évek óta olvasgatom ezt a topicot, eddig ez nem tűnt fel.
Kissé hihetetlen is, ehhez jelentős teljesítmény szükséges, a szabadban, hidegben lévő kültéri esetén.
Bekapcsolás előtt kell bedugni pár órára, főleg a régebbi gépeket hogy az olaj felmelegedjen és a benne oldott hűtőközeg kipárologjon belőle. (Az olaj oldja a hűtőközeget, és ha így indul el akkor felhabosodik, és kinyomja a habot (azaz az olajat is) a kompresszorból).
Ez az idő le van írva általában a kezelési könyvben.
Egyszer-kétszer nagy gondot nem okoz, de rendszeresen nem tesz jót a gépnek.
Én se hittem el míg a második kompresszor csere után a hűtőkamránkban nem vezettük be ezt a módszert. A vezérlés nem engedi elindulni X órát miután visszajött az áram, így van idő felfűtődni. Azóta béke van
Hali, lefordítanád ezt, hogy én mint emberi halandó is megértsem? Van egy fűtőklímám, ami a szobában be van dugva egy dugaljba (azt nem tudom, hogy innen a kültéribe megy-e az áram és onnan a beltéribe, vagy fordítva, de lehet, hogy ez mindegy is.). Mit nem szabad csinálni a klímámmal? Kihúzni mielőtt gombbal kikapcsolom? Ez azért érdekes, mert majd tisztításhoz áramtalanítani szeretném tavasszal és elbacni nem szeretném, viszont szép óvatosan ki fogom tudni takarítani a kültérit jutyub videók alapján.
Ha áramtalanítva kapcsolták ki akkor valószínűleg úgy is kapcsolták be. Azaz a karterfűtés nem tudott menni, és hideg olajjal indult, akár el is hordhatta az olajat, a kompresszor meg megszorulhat.
Én ezt nagyobb problémalehetőségnek érzem mint az indítókondit.
Nem szivesen irtam ide. Biztos, hogy a felhasználóval van a gond. Mert megtudtam, hogy áramtalanították minden egyes kikapcsolás közben annak ellenére, hogy az áramtalanításkor mindig csattant egyet a kapcsoló.
A kapcsoló használatával elmondtam hogy csak kikapcsolás után használható, annak aki így használta a kapcsolót a rokona még külön mondta is hogy ezt nem szabad csinálni.
tudom hogy mérni kell de még ilyen fakezűvel nem találkoztam és jó lenne tudni hogy mi lehet a baja még leszedés előtt.
vasárnap nem találtam villanyszerelőt meg hétvégén se és ezért gondoltam megkérdezek itt valakit. - Ráadásul most decemberben senki sem akar dolgozni egyedül meg elég macerás leszedni mert hogy nem érem el a gépet. És ha ez nem lenne elég a tulajt most meg az zavarja hogy esik az eső és ki akarok menni a teraszra leszedni a gépet így abból nem lesz idén semmi.
Szerintem az indító kondenzátor az ami tönkremehetett. de egyébként még annyi hogy a tulaj azonnal akarta hogy leszedjem és reflexből még sz@rozta is a gépet. mindezt annak ellenére hogy fél évig gond nélkül tudta használni ès a s***** is kinyaltam idáig.
Ti ilyen helyzetben mit csinálnátok? A szerelő társamnak egyébként a rokona.
Én megpróbálnám áramtalanítani, várni 10 percet, aztán bekapcsolni fűtésüzemben, és várni megint vagy tíz-tizenöt percet. Ha ekkor sem lesz jó, akkor szervíz.....
A villanyszerelő fórumról küldtek ide a többiek. Van egy polar 3,5 kW os klíma ám amit állandó jelleggel áramtalanítva ki kapcsolta ki. Tehát kikapcsolás közben áramtalanítva lett. Most látszólag semmi baja nincs csak nem csinál se hideg se meleget, A távirányítóra reagál a ventilátorok elindulnak és kéne be lehet kapcsolni valamint hibakód nincs.
Az, hogy mit ajánlunk, nem turkálás a pénztárcádba. Ha jót akarsz, Daikin, Fujitsu, kifejezetten fűtő készülékek. Gree Comfort x, vagy ennek társai, Pl. Polar X. Én személy szerint Panasonicot, Samsungot, LG-t nem javaslom.
Ha jót akarsz, olyat veszel, amiben már nem kapilláris cső az adagoló egység, hanem léptető motoros eev. van. Olvass utána.
Hello! Fűtőklimat szeretnék, mit ajánlatok? 7kw körülit.
Gree Amber gondolkodom de mindenhol azt mondják hangos?
Meghallgattam,illetve egy halkabb klímát is. Sztem a gree azért volt
hangosabb mert az jóval nagyobb levegőt is nyomott...
Talán érthető csak a telefon beleszerkeszt aljasul. Kijavitom és kuldeskor megint belejavit. . Meg egy dolog látom fűtésre keresel klímát azért azt jobban körül kell járni mintha hűtés lenne a fő irány. Alacsony homerseklet esetén teljesítmény kell jegesedés a kültéri alatt annak elvezetése. Készülék kiválasztása körültekintő kell legyen.
Attol függ..... Az alaptelepitest 2-3 M rezcsoparhosszig adják meg általában ez változó 55-75e Ft között mozog jellemzően. Ha ennél hosszabb v a rezcso,egyéb munkák vannak vésni kell,vagy olyat ami eltér a cég által megadott ajánlati paraméterek től az mind + pénz. Ugyanis fenn kell tartani egy vállalkozást és ennek a koltsegeit-nem meglepő midon- annak ügyfeleink származó bevétele az alapja.
Érdeklődnék, hogy a TOSOT Venus klímát mindehol A+++ fűtésnek írják, de amit kaptam annak az energia címkén ami ide vonatkozik ott csak A+ van igaz van rajta A+++ is de az nem erre a régióra.
Bocs a hülye kérdésért, látszik, hogy nem értek hozzá, de a kültérit le lehet venni anélkül, hogy a csöveket bontanák, és a gáz ne menjen el belőle? Az ilyen mosás része az éves karbantartásnak, vagy erre ritkábban van szükség?
Nem. Természetesen le kell venni a konzolról és olyan helyen kell lemosni, letisztítani, ahol nem okozol kárt vele. Egy fehér falon az a fekete lé, ami lefolyhat a hőcserélőről, az szinte biztosan nyomot hagy.
Néztem youtubon videot klima karbantartásról. A kültérit tényleg úgy kell lemosni slaggal, hogy folyik a falon le a koszos víz? Ezt csak így lehet? Vagy a falon ez nem fog nyomot hagyni?
A teljes csőhossz 7 méter, de a kültérinél nincs semmi plussz. Majd megpróbálok képet készíteni, csak a szomszéd felöl van a kültéri és nem tudok csak úgy átmenni.
akkor majdnem hiába teszed alá mert a kifeszített rézcső átviszi a rezgést. Ezért kell lírát vagy ívet hajtani a csőből a gép mögé hogy a rezgések ne menjenek át annyira meg a minimális előírt csőhossz meglagyen ami 3 m általában a spliteknél. Konkrétabb segítséghez egy képet tegyél fel a kültériről ahol látszanak a csövek is.
Ezt én is be tudom tenni a kültéri alá vagy kell hozzá szakít hívni? A réz csövek úgy emlékszem elég feszesek, mert mikor telepítették a szerelőnek rendesen húznia kellet a csövet, hogy elérje a csatlakozót a kültérin.
Tudnátok küldeni egy linket hol tudok beszerezni klímához értelmes, jól bevált gumibakot ami csökkenti a kültéri rezgéseit? 0 fok alatt, illetve mikor olvaszt elég hangosan búg a kültéri, nem tudom, hogy a gumibak ami alatta van megfelelő-e, illetve ha kicserélném esetleg csökkenne-e ez a búgás.
Azért köszönöm a szakmailag kritikán aluli válaszodat is.
Talán nem volt elég világos, de nem a két termosztátos verzió érdekel, hanem a másik megoldás és arról nincs leírás. Ha úgy gondolod, hogy tudod miről van szó és hajlandó is vagy segíteni, akkor még beszélgethetünk, máskülönben nem sok értelmét látom.
Nekem kb. ez jutott eszembe a filmet nézve: Kap az ember egy vén, beteg lovat ajándékba. Na, ha már van lova, akkor használni is akarja valamire. Töri a fejét, mire is használhatná a lovat. Kitalálja, hogy a terményt a lóval fogja szállítani a piacra. Utánfutós autóval szokta, de most majd vontatja a lóval. De probléma adódik. Nincs vonószem az autó elején. Ezért az utánfutó végére köti az istrángot és a lóval hátrafelé vontatja a szerelvényt. Tükörből kormányoz és a ló irányításához kiépíti a gyeplő megvezetését a pedálokig. Így a gázpedál, vagy a kuplung pedál benyomásával irányítja a lovat. Közben járatja a motort, hogy legyen fűtés az autóban. De mivel felhasználta a gázpedált a ló irányítására, ezért kézigázt szerel az autóba, hogy tudja szabályozni a motor fordulatát szükség esetén. Mivel az autó eleje lett a szerelvény végpontja, ezért hátsó lámpákat szerel az autó elejére és reflektorokat a futó hátuljára. Voala. Működik. Lóval szállítja a terményt a piacra.
A fűtés része nekem elég vad, a villanyos király. Van esze, látszik hogy nem elektromos, de nagyon jó. Pár helyen a számolás ráfért volna tervezésnél pontosabb tervezéshez.
sziasztok, "örököltem" egy DAIKIN split klímát de a távirányítója nincs meg. Vettem egy univerzális távkapcsot de nem tudtam ráhangolni... :( esetleg tippetek lenne hogyan tovább? köszönöm!!!
Bár nemsokára jön rá szigetelés, de a tulaj szerint az 5 Kw-os Polar simán befűti most még a 40 négyzetmétert, ami még nincs szigetelve, tégla fal vakolattal. Inkább beállítás hiánya/probléma van.
Valamiért nem megy fel a kért hőfokig volt egy áramszünet addig a beállitott h[őfokot hozta mos nem hozza két három fokkal kevesebbet hoz .elvileg nem okozhatna semmit ugyhogy nem értem az okot
Szintén 8 cm oldalfalon melléképület 25m2 jelenleg még födém szigetelés nélkül! 25 fokot is simán tartotta -5-ben is a Daikin Comfora 3,5kw + kinyitottam az ajtót a 30m2 dupla garázs felé, ahová az átszivárgott meleg 16 fokon temperált ( tehát összesen már 55 m2 ). Napi 15kw-22kw fogyasztott. Napokon belül felteszem a 20cm gyapotot a 25m2-es mennyezetre. H-Tarifával megúszom a hidegebb hónapokban 12e körül. 30 fokra kapcsolva max. ventifokozaton 62 fokos kifújt levegő hőmérsékletet mértem lézerrel. ennyire gyenge lenne egy 5kw-os polar?
Automatán volt 22 fokra állitva két hőmérőn merjük mind a kettö 22 mutatott közben volt egy áramszünet hazaértünk 19 volt a hőfok .azota 24 -25 re van két napja állitva igy van 22 fok a lakásban .
10cm födém az alulról súrolja a minimumot. legalább 20, de inkább 30cm. Aljzat az már kb. marad örökre, a flara kellene még 10+cm-t feltenned és kész is lennél.
Szerezz be egy elektromos rásegítőt a hidegebb napokra. -5-10ben fog tudni 2kW körül a klímád, ezt megduplázhatod egy 2kW-os olajradiátorral. Nem fog rámenni a gatyád az alatt a pár nap alatt.
Segítséget/tippeket kérnék a következő problémára.
Szüleim 3db klímával fűtenek. 2db kültéri egymás mellett van a harmadik egy másik falon.
A cseppvizet a homlokzati hőszigetelés alatt vezették el. A harmadik különálló klímának kb 1m hosszú a cseppvíz csöve majd csatlakozik az ereszcsatornába. A másik kettő csöve egy T-vel van összekötve és a lábazati hungarocell felett kihozva a járdaszint felett kb 60cm.
Nos. A víz a cső végénél megfagy. Ez, hogy szokták megoldani? Gondolom fűtőkábellel. De mi vezérli? A tálcafűtéssel együtt megy? Esetleg önszabályozó kábel? Ha tudtok linket is másoljatok be. Köszi!
Az becsapott téged, aki azt mondta, hogy egy 3,5 kW-os klímával gond nélkül befűtöd a 40 nm-es helyiséget. Bizonyos esetekben ez még sikerülhet is, de nem feltétlenül. Az én nappali-étkezőm elég jó példa erre. Kb. 45 nm, szigetelés van, szigetelt ablakok vannak, szélcsendes hely. Egy 3,5 kW-os klímával éppen le tudom nyáron hűteni, de ugyanez a klíma képtelen lenne télen kifűteni. Ha ugyanis -5 °C környékén szükség lenne a 3,5 kW fűtésre, akkor azt a 3,5 kW-os klímád nem fogja tudni, mert ott már kevesebb a fűtésteljesítménye. Ezért fordul elő sok esetben, hogy a hűtésüzemre méretezett berendezés fűtésben már kevésnek bizonyul. -15°C-ra kell méretezni, akkor is, ha egész télen átlagban -1 - +1 °C fok van. Még egy készülékkel valószínű, hogy megoldódik a problémád.
Modell sdx 5.2 kw most ifell funkcion van alacsony fokozaton a taviranyito tavolabbi helyre került a klimatol dél óta megy igy 25 fokra allitva most 24 van tegnapi àramszünetig ahàny fokra volt àllitva automatàn annyit is csinàlt hivtam a klimàst fogalma nincs rola azt mondja futsek ra a kandalloval szerintem meg egy öt kw os invertes klimanak meg joval hideggebben is tudnia kellene tartania modjuk a 23 fokot nem pedig 25 re allitom akkor van 24 .nem is értem a klimàst beszerelni betudja. azt hogy fütsek vele meg talàljam ki?mivel a gyari tàjékoztatoja semmit nem magyaràz el
Sziasztok! Felszereltek hozzánk egy Rcool Prime 2r12-es(3,5KW)klímát fűtésre, elméletileg 30-40m2 amit bírnia kéne és - 25 fokig műkődik a leírás alapján, ezt javasolták, a tapasztalatom vele, hogy elég nehezen tudja tartani a 22-fokot ebben az időben, 40m2-t kellene fűteni, nappali-konyha összenyitva előszobával, folyosóval,a ház felújított vályog ház 60-as falakkal új nyílászárokkal, szigetelt padlással 10cm,és szigetelt aljzattal 10cm.Az lenne a kérdésem, hogy ettől ne is várjak többet, vagy ha rakatok fel még egyet akkor az megoldja a problémát? Köszi
Eladtam a lelkem az ördögnek, Teslára váltottam, a benzingőz a múlté :DDD Én is találkoztam egyszer vele a Shell kúton, meglepődtem hogy megint a környé(k)re került az autó. Pláne hogy szétesett a mortorja... De mióta gyári állapotban van, nekem teljesen érdektelen. Örülök, hogy akkor, abban az állapotban enyém volt pár évre! Kinek, mi ugye ;)
Windy mester valami alap 5kW Fujitsura gondolt, de majd megmondja pontosan melyik. Konkrétan ugye az 5kW alap modell tud annyit mint a fűtésre is ajánlott 3.5 kW Nocria vagy LTCA... Árban meg az jutányosabb.
Sziasztok!valaki esetleg tud tanàcsot adni?uj öt kw polar klimàt vettünk egy harmic öt négyzetméteres nappaliban van emeleten két szoba most ennèl a minusz pàr foknàl 25 fokra van àllitva ,lent ahol van a klima 22.5 fokot tud produkàlni a hàz 8cm szigeteles van müanyag ablakok,mi lehet az oka hogy ezt az also 35 négyzetmétert sem tudja 25 fokon tartani?a vàlaszt megköszönöm
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek normális jelenség, ha a 3,5KW-os Gree Amber klímám kültérije fűtésnél nem egyenletesen jegesedik? Felülről lefele csökken a jég szabályos átmenettel, alul egyáltalán nem jeges. Ma volt itt más miatt egy szerelő, Ő jegyezte meg, hogy szokatlan, de aztán el is terelődött a szó.
Most sikerült rávennem magam hogy a 2 éve megvásárolt LMCA-t felpattintsam a UGA helyett. Hát nem is értem magam miért nem tettem meg hamarabb ... nem reklámozom hogy miben más ... mert ugye nálam FTXB nél megállt az óra. :-) Te úgy is tudod mi a különbség ... Én meg nem tudom hogy felszereljem-e egyáltalán magamnak másik helységbe, mert az volt a terv az UGA-val. :-)
ON
OFF2
Ha valami tudja hogy a MCA3U-18FNXD0 tud-e működni MOU-18FN8-al és hova kell kötni azt a fránya S kábelt ne tartsa magába. eddig nekem nem sikerült olyan emberrel beszélni aki tudná miért ezt a kültérit kaptuk hozzá ... a weblapon MOUU van de arról se kapok manual-t.
Nekem is Mitsum van, és felemelve a hőmérsékletet, nekem szépen befűti a 39m2-es helyiséget, plusz a fürdőszobát, folyosót, és 25 fokra állítva 21-22 fokra felmelegíti a konyhát is. De ez normál téli fűtésre nem elég, mert egyrészt nekem kellemetlen éjjel a 25 fokos meleg, másrészt sokat fogyaszt így, harmadrészt pedig nekem a két szint össze van nyitva, ezért kellene mellé még egy klíma szerintem külön kül-beltérivel. Nekem erre a célra van gázkazánom, de tavaly télen kipróbáltuk egy hétig, amikor elég hideg volt kint is. Nem volt vele gond.
Ez egy 3,5KW-os Mitsubishi klíma egy központi helyiségben elhelyezve ami kb. 40nm. Ebből a központi helyiségből nyílik 5 db kb. 11 négyzetméteres helyiség (szobák, konyha). Eddig az enyhe novemberben végig kitudta fűteni 23 fokra állítva úgy a helyiségeket, hogy a központi helyen ahol a készülék van 24 fokot mutatott a hőmérő a többi helyiségben pedig kb. 21,6 fokot (természetesen minden ajtó nyitva van).
Számítottam rá, hogy egy darab 3,5 KW-os klímával nem fogok befűteni egy egész házat, de talán ha éjszakára is bekapcsolva hagyom, illetve fentebb veszem a hőfokot talán még bírja -1-2 fokig. Azért megerőszakolni sem akarom, ezért kérdeztem, hogy hány fokig van értelme felvenni rajta a hőfokot. De már gondolkodom azon hogyan oldjam meg a többi szoba kiegészítő fűtését mínuszokban (esetleg valami több beltéris multi klímával).
Jó kis összetett dolog megválaszolni korrekten a kérdéseidet.
Első körben a Gree-ről, bár már többször elhangoztak ezek a dolgok. A Gree jó magyarországi háttérrel rendelkező középkategóriásnak mondható. Azért "tukmálja" rád mindenki, mert ez egy üzlet, és mindenki tudja, hogy ha megkérdezel mondjuk öt céget, abból biztos, hogy lesz három vagy négy, aki a Gree-t fogja ajánlani. Ha pedig mondjuk én nem teszem be az ajánlatba a Gree-t, hanem mondjuk csak a Daikint és a Fujitsut, akkor nagy esély van rá, hogy bukom az üzletet, a megrendelést, mert jóval drágább leszek, mint az, aki a Greet, vagy még inkább, a klónjait ajánlja. Ráadásul el fog hangzani az is, hogy a Gree ugyanolyan jó, sőt jobb, mint a japán gyártók. Ez persze nem igaz, de kell a rábeszélés. Akkor ennyit a Gree tukmálásáról.
A te elvárásaid :
1., Kifejezetten fűtésre optimalizált, csendes, normális hazai háttérrel rendelkező.
Itt a Daikin és a többi japán gyártó alapmodelljei mindjárt ki is estek, és persze a kínai és a koreai gyártóké is. Ne tévesszen meg senkit egy kültéribe kendácsolt tálcafűtés, ettől még nem fűtésre optimalizált a berendezés. Szóval néhány gyártó, amiket te is említettél, azoknak a fűtésre gyártott gépei a teljesség igénye nélkül.:
Gree : Amber, U-Crown ( a U-crown szerintem jelenleg a piac egyik legjobb gépe és ez tényleg tud fűteni.)
LG : Én koreai gépet nem vennék fűtésre, és az LG halkságáról van némi különvéleményem.
Panasonic : Nordic ez kimondottan fűtésre gyártott készülék, de neked is feltűnt, hogy nem az olcsó kategória
Daikin : FTXTP/RXTP sorozat mindent tud, amit egy fűtésre optimalizált klímának kell (hangsúlyozom, az Emura és a Stilysh nagyon jó gépek, de nem fűtésre vannak kimondottan gyártva.)
A Mitsu is meg volt említve, nekik is van az MUZ-FH..VEHZ tipusszámú kültéri egységeik, amik szintén fűtésre gyártódtak.
Én még a Fujitsut is ide sorolnám, mert érdemtelenül maradna ki. Az ASYG...LTCA/AOYG...LTC, valamint a Nocria, mindkettő bitang jó gép.
Az ilyen Cascade és társai Gree klónok nem ebben a ligában játszanak, több néven is hozzá juthatsz ezekhez, Nord, Polar, C&H, Cascade, Fisher stb. Ha ilyet választasz, a legfontosabb az importőri háttér, nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszed.
A Toshiba tényleg eléggé mellékvágány, bár jó minőség, de sajnos sokkal kevésbé van jelen a magyar piacon, mint a többi, ez az importőri háttér miatt van.....
A Mitsubishit azért pár helyen meg lehet nézni, többek között nálunk is, a bemutatótermünkben az Üllői út 454 szám alatt (Mondjuk itt Gree, Panasonic, Daikin, Toshiba is van....).
A Daikin árai szerintem nem annyira magasak egy Fujitsu Nocria vagy egy Panasonic Nordic-hoz hasonlítva....Kérdés, hogy tényleg fűtésre optimalizált gépet keresel, vagy megelégszel azzal is, ha "lehet vele fűteni" Mellékesen megjegyzem, hogy a vesszőparipám az öt kW-os Fujitsu (nem fűtésre optimalizált gép) , ami már több, mint tíz éve gond nélkül fűti kizárólagos megoldásként a barátom házát kinn a Gödöllői dombságban.
Én bekapcsolva hagynám egész éjjel....de, ha téged nem zavar, hogy reggelre egy-két fokkal hűl a ház, akkor, ezzel sincs semmi gond.
Ha nem fűti fel 23 fokra állítva sem 23 fokra, akkor próbáld meg egy-két fokkal feljebb állítani, ha úgysem fűti fel, akkor a teljesítménye kevés, és állíthatod 30 fokra is, akkor sem fog tudni több teljesítményt kipréselni magából.
csak pár konzekvens véleményre lennék kíváncsi, valószínűleg járt vagy jár valaki hasonló cipőben mint mi. Régi, téglaépítésű, 100 nm-es frissen szigetelt (aljzat, födém, dryvit egyaránt) és felújított családi házba keresnék optimális megoldást, figyelembe véve hogy csak klíma fűtés lenne, semmi más az elképzelések szerint.
Szinte minden megkérdezett klímás a Gree-t vagy annak különböző fantázianevekkel ellátott klónjait akarja tukmálni... amit egyrészt megértek hiszen jó árérték aránnyal bírnak, viszont ha túl erőszakosan akarnak valamit tolni az eléggé visszás tud lenni az emberben, még akkor is ha netán igazuk van.
Az elvárások: kifejezetten fűtésre optimalizált; 2 hálószobában is lenne, így minél csendesebb annál jobb, ez beltérire és kültérire is egyformán érvényes; igényelhető rá H tarfia; lehetőleg már R32-es a hűtőközeg; van belőle kisebb és nagyobb teljesítményű ( 20, 20, 35, 25 négyzetméteresk a szobák); minél jobb SCOP érték; biztos hazai szervízháttér és alatrészutánpótlás; elfogadható, normális garancia idő
Amik bennünk felmerültek:
Panasonic Ethera XZ (semmilyen értékben nem kiemelkedő, de árérték arányban tekintve erős közép út lehet a Gree és a Daikin között félúton) Panasonic Nordic széria (leginkább fűtésre optimalizált, de semmi egyéb jelentős extra érték a sima Etherához képest, ellenben jelentős felár) LG Athena (nem tűnik túl biztosnak a szervízháttér az alkatrész utánpótlás terén, ellenben a legcsendesebb mind közül, extra szűrők és funkiói szuperek,remek SCOP érték, viszont ez még nem R32-es, a leginkább megosztót mind közül) Daikin Perfera/ Emura / Stylish (minimális eltérések laikus szemmel, mint teljesítmény mind ár tekintetében... mi alapján érdemes választani belőlük? persze a külsősgeken kívül)
Amit a klímások ajánlanak: (hivatkozva a remek szervízháttérre, alkatrész utánpótlásra, az eddigi nekik adott viszsajelzésekre, ár-érték arányra és hogy bár az értékek nem kiemelkedők, de az olcsó bekerülési áruk miatt összeségében jobbak ha psuztán anyagilag közelít az ember)
Cascade Vision Gree Amber / Comfort X Panasonic Compact
Kicsit mellékvágány, de amit a legkevésbé értek, hogy egy sokak által dícsért Mitsubishi vagy Toshiba miért nem kapható szinte sehol... 6 nagy cég bemutatótermén már túl vagyunk,de még egy darab kiállított példányt nem láttam sehol (én keresem rossz helyen vagy ilyen nehéz találni?)
Értelemszűren a Daikin a leoptimálisabb megoldás, ha kitolom a rá szánt keretet úgy hogy beleférjen, de érdekelne hogy tapasztalat alapján megéri-e a jelentős felárat a felsoroltakhoz képest? Hiszen a Daikinok másfélszeres áron vannak egy Etherához képest mondjuk, illetve két és félszeres árak egy nagyon ajánlgatott Gree-t tekintve vagy éppen a belépő szintű Panasonic.
Kezdő klímával fűtő vagyok, kb. 2 hónapja használom a klímát fűtésre. Lenne néhány kérdésem, hátha tudtok segíteni.
1, Én általában reggel 7-kor bekapcsolom 23 fokra állítva és este 22 óra környékén pedig lekapcsolom, mert éjjel hidegebb van és ilyenkor azért többet fogyaszt. Ez így helyes vagy jobb lenne, ha éjszakára is hagynám bekapcsolva? Éjszaka kb. 1 fokot hül így a ház.
2, A mostani hidegben a klíma már nem fűti fel a helyiségeket 23 fokra állítva. A kérdésem, hogy meddig érdemes felemelni rajta a hőfokot? Tudom, hogy fel lehet venni akár 29 fokra is, de gondolom ez nem túl egészséges a készüléknek, és jóval többet is fogyaszt ilyenkor.
Nem feltétlenül állítanám, hogy az hiba. Okosabb, precízebb leolvasztási programja csak a kimondottan fűtésre optimalizált gépeknek van. Azok a klímák, amik nem erre vannak kimondottan gyártva (bár tudnak fűteni) sokszor egyszerűen bizonyos időnként olvasztanak akkor is, ha kell, akkor is, ha nem. Így fordulhat elő, az, amit nálad megfigyeltél. Nem állítom, hogy így van, de ez is egy eshetőség, ezt a szerelődnek kellene megállapítani.
Köszönöm a választ,szeretném meg kérdezni ilyenkor mi a teendő mivel jótállásos a készülék, szerelőknek jeleztük a problémát. ő azt mondta hogy rövid időre kapcsoljuk hűtésre akkor majd leolvasztja. A kültéri félig zárt teraszon van se eső se hó nem éri és ezt -5 foknál csinálja.
Sziasztok. Egy kérdésem lenne , adott egy spit klima kültérije ami most fűtéskor 30 percenkén olvaszt de a hőcserélőn még deresedés sincs majd megy órákig már bent érezhető a hatásfok romlása , meg nézem és a hőcserélőn vastagon áll a jég.Vajon ilyenkor miért nem áll le és olvaszt. Válaszotokat előre is köszönöm.
Sencor 8400 WH és Boneco 2261 légtisztítók kb. 1 hónapnyi használat után.
A Sencor sokszorosan jobban teljesíttt, ég és föld a különbség. A korrektség kedvéért hozzáteszek annyit, hogy a Sencor 20%-al nagyobb hatásfokú + vadonatújan vettem (pontosabban használtan, de csak 3 X használták) a Boneco pedig sokat használt volt és nem cseréltem a szűrőit, ami ugye nagyon sokat számít. Plusz a szűrők sorrendje is más a 2 gépnél, a Sencornál a szénszűrő van elöl, a Bonecónál pedig a műanyag előszűrő, ami a legnagyobb szennyeződéseket fogja fel.
Szóval nem korrekt az összehasonlítás, nem is értékítéletet mondok a gépekről, csak a tapasztalataimat közlöm. A Boneco is egy nagyon jó régi svájci márka, új szűrőkkel valszeg az is jól működne.
Szerintem inkabb olvazsd el a hasznalati utmutatot vagy keress normalis szerelot aki ert hozza. Ne a penzel kompenzald a tudatlansagodat meg a szerelojet sem. Vehetsz japan gepet de ha azt is igy rakjatok fel szar lesz az is. Lehet hogy igazad van es hangos valszeg egy dragabb gep japan csendesebb lesz de en csak azt tudom hogy a munkahelyen van midea es borzalmasan gagyi muanyaga van es hangos is. Orulok ha neked jo.
Egyet megtanultam, bárki bármit is mond. És most ez márkafüggetlen lesz. Ha már egyszer klímafűtést tervezel egy lakásba, és az ugye hosszútávra szól, ne sajnáld a pénzt rá. Teljesen mind egy 10-15 év távlatában, hogy 750 ezer, vagy 1.2 M Legközelebb feljebb megyek egy kategóriával az tuti. És igazatok van! Egy 30 m2 es "szoba", ahol van egy nagyon nagy ablak, meg egy kicsi , ez kevés. De 3 klímás is ezt mondta, és akkor még ennek nem is kicsi a teljesítménye ( 3.8 ) . A szobákban tudod "akármilyen" meleget csinálni a két 2.5 kw ossal, ( 6 és 15m2 ) . De a nappaliban 22foknál nél nem tudom feljebb verni ( kint -8-10 ) Mondjuk nem is annyira kell. A ház kisméretű tégla szigetelés nuku, Harmadik emelet. Legfelső. Plafon szigetelve 10 centivel. . Az meg hogy mi halk, vagy csendes, mérés alapján mondtam. A mérés alapja pedig mindig összehasonlítás. Ami a fejem fölött van most autómatán fűt, és halkabb mint a nappaliban lévő, ami 8 méterre van, és nem látom. És itt nem annyira számít a csőhossz, meg az elhelyezés. Ilyen hangos neki a ventilátora. Alattam a szomszédnak is ilyen van. Mondom neki: Nekem hangos egy kicsit. Neki nem mondja. Kérdezem, hogy mihez képest? És néz rám bután. Neki az az egy van, neki az a hang a normál, azt szokta meg.
De ezzel is csak óvatosan. Pl. az esetemben durván mellélőttél ( 85837 ) Mivel azóta 2 millióért tettem fel 4 Daikin klímát így még azt sem kell bizonygatnom, hogy nem vagyok Gree ügynök :)
Igaz, hogy nem voltam maximálisan elégedett a kültérik hangjával, de vállalható kategória. Rá kellett jönnöm, hogy csodák nincsenek és a gázfűtés komfortját és legfőképpen a halk üzemmódját semmi nem tudja garantálni ( talán egy 3 millás ) hőszivattyú. Viszont ha már ennyire számít ki mikor reggelt ide, akkor bizony érdemes és hasznos lenne megosztani azt is, hogy a Mitshu kültérik hogyan teljesítenek fűtés üzemmódban, mert a cégnél megnéztem kettőt és azok csendesen jártak. Az én szempontból igaz már tök mindegy... Még mielőtt elfelejtem Mitsubishi ügynök sem vagyok :D
Ha egy Fujitsuhoz, vagy egy Daikinhoz hasonlítod, akkor nagyjából igazad lehet, azok általában csendesebben működnek, mint a Gree. De mivel nem egy kategória, nem ahhoz kell hasonlítani. Ha van gagyi "műanyag doboz", akkor az a Midea kasztnija, valamint a régebbi Panasonicok is rémes beltéri egységgel voltak gyártva (a legújabbakkal még nem nagyon találkoztam szervízelés kapcsán). Én nem járok telepíteni, évek óta szinte kizárólag szervízelek, és az én tapasztalatom, hogy tényleg hangosabb a Gree, mint az átlag japán gépek, de a kínaiak közül azért az egyik legcsendesebb. Ez általában a klónjaira is érvényes. A Mideákra meg jellemző, hogy nem is újkorában hangos, hanem két-három év múlva kezd el a kültéri is és a beltéri is zajossá válni, ami 6-7 éves korára már nagyon zavaróvá tud válni. Ez a japán gyártókra egyáltalán nem jellemző, azok 8-10 év után is csendben működnek.
Én nagyon japán párti vagyok klímában, otthon az is van, baromi elégedett vagyok velük, viszont a kínai gépek sem rosszak.
A mostani irodában Fischer klíma van, egy másikban Gree. Mindegyikkel fűtünk és hűtünk is. A Fischer nagyon dizájnos, a beállított hőfokot korrekt módon 1 fokon belül tartja, nagyon halk. Egyedüli negatívum, hogy télen mikor átvált leolvasztásra akkor recseg, ropog elég hangosan. A Gree 1-1,5 fokon belül tartja a hőfokot, hangosabb mint a Fischer, de egyáltalán nem zavaró napközben. Viszont egyáltalán nem recseg leolvasztásnál. Állítólag 4 éve szerelték fel őket, azóta szinte folyamatosan mennek, mi 1 éve használjuk őket és elégedettek vagyunk. Szóval a kínai gépek is teljesen megbízhatóan muzsikálnak eddig.
Szerintem ott valami nem jó... nálam megy a gree gwh12qc soha nem néz így ki... semmi hangja nincsen, lehet aludni mellette. Az asszonynál meg gree amber megy most már 4. éve soha nincsen kikapcsolva nyáron hűt télen fűt és ezzel van fűtve a kis ház is ... soha nem volt vele ilyen megy szépen azóta is. A midea klímáról nem halottam valami túl jókat valaki itt a fórumon is panaszkodott rá hogy nem valami túl jók. De örülök hogy neked beváltak. Hívd vissza a szerelőt szerintem valami gond lesz azzal.
Nem tudom, de nekem mindig iszonyú gyanús, ha valaki beregisztrál egy fórumba, csak azért, hogy lefröccsögjön egy márkát. Ráadásul homlokegyenest mást ír, mint úgy általában a kapcsolódó eddigi tapasztalatok.
Nekem is van Gree Amber-om . Igaz idáig csak hütésre használtam , majd a nagyobb hidegben akarom tesztelni ( -5°C alatt , amikor a másikat leállítom ) . Az egész házamat hütötte 3-as ventifokozaton ,63nm a hasznos terület . Nálam a konyha falán van szembe a nagyszoba ajtajával , de közöttük ott van még az elöszoba . Hármas fokozaton a szoba túloldalán is érezhetö volt a légmozgás . Azért megnézném ugyan ilyen távolságra elfújó klíma mennyire csendes . A konyhában viszont nem zavart a venti hangja . Mondjuk én és a párom már megszoktuk a monoton búgást a valamikori munkahelyeinken :) A klímám amivel jelenleg fütök az a maximum ventifokozaton dolgozik és az sem zavar . Éjjel meg a távolság és a 90°-os kanyar a nagyszoba és háló között , valamint a bútorok , kárpitok , függöny , anyira csendessé teszik , hogy a hálóban szinte fülelned kell , hogy hald müködik-e .
Amúgy az utántöltés hiánya is tud szép galibákat okozni ( jegesedés ) . Kérdezd a szakikat !
14 méterrel azért csökken a hatásfoka, ha még van benne pár kanyar is..
El van baszva. 10 méterre írja a maximum csőhosszt a gyári doksi.
A 14 elég sok, majd felével több. Hogy ki cseszte el, a szerelő nem mondta, vagy nem figyeltél rá, nem tudhatom. Ha meg nem volt rátöltve a csőhossz által kért mennyiség, akkor kevés a hűtőközeg benne.
Működik rendesen. Nem ezzel van gond. Csak ha valaki szeretne egy csendeset, és pontosat ( 3-4 tized fokon belül) akkor ne a GREE-t válassza. Gree mindegy mit és hova töltöttek. Sima FAN ban a legalacsonyabb ventilátor fokozaton is jobban halható a másik szobában, mint a midea normál autómatán a fejem fölött. Én ezt ezt a kettőt hasonlítom össze, mert ezeket használom. Tehát MIDEA vs GREE akkor magasan a Midea.
Szereléskor rátöltöttek a hütöközegre ? Ha igen , mennyit ?
Hálószobába én egyáltalán nem szereltetnék klímát . Igyekeznék napközben a többi klímával annyira nyáron lehüteni , télen meg felfüteni , hogy elfogadható legyen az éjszaka folyamán . A képen én maximum 5cm-re saccolom a szigetelést , ha az egyáltalán . Viszont az sem mindegy , hogy melyik világrész felé vannak az egyes szobák . Hatalmas eltérések lehetnek ugyanolyan nagyságú , de más tájolású szobák esetében . Elég , ha egy szeles oldalon van , az is sokat számít , ugyanúgy egy egész nap benapozott szoba esetében is . Esetleg egy legfelsö lakás .:(
Mikor olvaszt le? Ha 200 métere van, vagy ha 1 re? :) Amúgy 14. méterre.
Ez volt olcsóbban 3.8 as teljesítményben amit hoztak. Nem ismertem egyiket sem előtte. De aki most akar venni, gondolja meg nagyon. Ha hálóban lenne, ma vetetném le.
Ha csak 1 hónapja fütesz klímával , akkor csak annyit . Tanulj meg vele optimálisan füteni . Ez olyan mint biciklizni tanulni . Lassan egyedül is megtanulsz , de ha van segítség gyorsabban megy . Miért nem választottad a harmadikat is ugyanattól a gyártótól ?
Nyitva vannak az ajtók, hogy a két midea segítsen be annak a szerencsétlen gree nek. Még ezt is megértem amit írtál. De miért nem olvaszt le a gree? Igen jegesednek a MIDEA-k is. kipróbáltam. Maxon nyomattam mindet. A Midea megáll, 1-2 percet olvaszt, és folytatja a fűtést. Tessék a két gép működés közben maxon. Alul a gree 3.8 as ami egy 30 m2 es szobában van, felül egy MIDEA 2.5 ös ami a 15 m2 es ben van, és mindkettő 30 fokra téve. Ajtók nyitva a lakásban ha ez fontos az olvasztás miatt. Ja! És ülök egy 6m2 es szobában, és nem a MIDEA-t hallom ami a fejem fölött van, ha nem a GREE-t ami egy másik szobában tőlem 8 méterre. Akár hogy is, leszedetem ezt a sz.r greet, aztán majd beteszem valahova, vagy anyámnak leviszem, hátha jó legalább hűteni.bában és nem a MIDEA-t hallom ami a fejem fölött van, ha nem a GREE-t ami egy másik szobában tőlem 8 méterre.
A greenél van 3 alap variáció: Autómata, 5 választott fokozat, és a csendes üzemmód. A csendes üzemmódot úgy oldották meg, hogy az a legkisebb fokozat, tehát csak egy gagyi"csendes" fokozat. A MIDEA fokozata állítható %- ban is. 1-100 között, habár az 1 nek sok értelme nincs, az egy lehelés. :) De autómatán nagyon csendes. Ha meg már 20% on van, akkor szinte hangtalan. 10 nél észre sem veszed hogy van. Engem igazábol az zavar, hogy tömbé van fagyva most is a gree kültérije. Azt olvastam, hogy -5 foktól van autómata leolvasztás. Addig meg van egy rossz hatásfokó géped?!.
Fűtő teljesítmény : 3,8 30 m2 hez ez nem kevés. Meg ha nem is bírja el, miért nem olvaszt le úgy, mint a MIDEA-k? Tettem fel képet, hogy hogy néznek ki a gépek. A MIDEAK mindig tiszták. Még plusz -5 fogban is végeznek időnként leolvasztást párás időben. Meg a két gép közt hangban hatalmas az eltérés. Mint írtam, ha a hálóba tettem volna a a GREE-t, már levertem volna fejszével. Mert itt volt egy ilyen kérdés is.
A gree 3.-ös kb 30 m2 ert fűt egy nagy térben. Az egyik midea 2.5 ös egy 15m2 es hálót. a másik meg egy 6m 2 es szobát. Zárni nappal nem zárunk ajtót. Éjjelre a háló van behajtva résnyire.
Így már tisztán látható az egész elhelyezés . Ha lehet még egy kérdés . Mekkora területeket fütenek a klímák . Gondolom zárt ajtók vannak nálad a lakásban .
Hálóba, ha igazán csöndeset akarsz, akkor LG, Daikin, Hitachi, Mitsubishi. Persze ezek nem a 100.000 forintos Whirlpool kategóriák, de minőségben sem.
A Gree szerintem nem túl csendes, de persze minden relatív. Van akinek nem zavaró, van aki megszokta, és van aki lecserélteti. A hőfokot is van amelyik tartja, van amelyik 3-4 fokot is ingadozik. Ez szerintem részben telepítési hiba lesz, túl közel a mennyezethez, például.
Neeeeeee! Nem tartja a hőt, és hangos. Nekem a nappaliban van . A hálóban Midea. De ez csak úgy véletlen, de hála istennek így lett. Ha a hálóba lett volna, már nem lenne. De így sem lesz sokáig. Mihelyt tehetem, vagy kell valahova valakinek, megy akár féláron is a háztól. A midea 3-4 tizeden belül tartja a fokot. A Gree meg ugrál össze vissza. Hol így, hol úgy. A gree lefagy, és akkor olvaszt, amikor eszébe jut. A Midea meg azonnal mihelyt pici jeget észlel. Hatásfok miatt nem hinném hogy ez jó.
Nekem 3 klíma van fűtésre. 1 GREE és 2 Midea. Én csak a kettőt tudom összehasonlítani. Íme: 1 hónapos GREE 3.5 ös klíma féláron eladó! :) Na de komolyan: Isteni szerencse, hogy nem a hálóba került az a sz.r. A legalacsonyabb fokozaton működik úgy, mint a Mideák a legnagyobban. Autómata leolvasztás 4-5 fog mínusznál. De ködös nulla fokban tiszta fagy az egész. Hatásfok ilyenkor gondolom nagyon jó lehet. A Mideák olvasztanak plusz fokban is ha egy pisi zuzmót érzékelnek. GREE-t ne vegyél!!!
A syen Tosot Gree gyártás és sok OEM is van. TCL gyárt, a HD split Chigo, szakembernek is nehéz tájékozódni. Az Ozone Changhong gyártás volt anno ma már nem gyárt.
Jó. Pest megye: a vevő Daikinnal kezd, mert az van az ismerőseinél. Majd kiderül, fűteni is kell, de amikor rákérdeztem, még nem kellett. Jó, kap tálcafűtést. De az már drága, van olcsóbb? Gree. Biztos? Igen, legyen az.
Amikor kint a készülék, és kibontva, akkor jön rá, hogy mégis Daikin kellett volna. De hogy abban nincs tálcafűtés gyárilag, mégse. Jó ez. Na a felrakás alatt ez még 5x előjött.
A japán istenítve, kínai gagyizva?
Sarkosíthatod, de japán nem lesz kinai monőség, és fordítva. Csak a helyén kell kezelni, mint a kínait is. Sien, Tosot, Tcl, Hcl és hasonló nevesincs olcsó klímákat, Greet, koreaiakat, és a japánokat is. És azt te is elismered, hogy a japánok jobbak a kínaiaknál. Csendesebb, minőségi alkatrészei vannak, nem nyikorog, pattog a műanyag.
Ezeket nem tudják a kínai gépek. Gyere el, hallgasd meg fűtésben a HD kínait, dorombol mint a macska. És Gree is jó, és a klónjai között is van csöndes, de ne mond már, hogy japán minőséget hoz. Mert köze nincs hozzá. Ahogy egy HEC sem fog elmenni fűtéssel 10 évet.
Persze kivétel mindig akad, ahogy 17 éves LG is és 19 éves kínai is volt idén is. Ahogy 2 éves olcsó kinai is, LGre cserélve.
Érti ő....csak a kínai hívőknek kb. állandó érvük, hogy istenítjük a japán gyártókat, és általánosan gagyizzuk a kínait. Pedig egyik sem igaz, de olyan jó ezt mantrázni. Holott ezerszer elhangzott már, hogy ami számít leginkább az az importőri háttér, a support. Ha egy gyártónak a berendezései hozzák az elvárható minimumot minőségben (Gree) és kiváló a szervíz, alkatrész, garanciális ügyintézés, stb., akkor azt általában érdemes választani. A tíz éve állandóan felemlegetett Ozone klímák ezzel szemben nem hozták az elvárható minőséget (gyakorlatilag az összesnél meghibásodtak a vezérlőpanelek és javítani kellett vagy cserélni) nem volt szervíze egyáltalán, a garanciális ügyintézés egy idő után kimerült abban, hogy széttárták a kezüket és hónapokig kellett várni a cserealkatrészre, vagy egyáltalán nem tudtak adni már hozzá. Napi gyakorisággal találkozom olyan esettel, hogy a 6-7 éves olcsó kategóriás áruházi meg egyéb helyeken vásárolt klímákhoz képtelenség alkatrészt beszerezni. Ezzel szemben számtalan tíz-tizenöt évnél régebbi japán készülékhez ez viszonylag zökkenőmentesen megoldható. Volt már, hogy húsz évnél régebbi Mitsubishihez is pár hét alatt megérkezett a tönkrement elektronika cseredarabja. Nem lenne nehéz felfogni, hogy amikor mi, akik ezzel foglalkozunk ajánlunk valamit, akkor ezeket a szempontokat is figyelembe vesszük, mert ha nyilvánosan ajánlunk valamit, az felelősség. Ezzel szemben mindig jön a mantra, hogy istenítjük a japán gépeket. Nem istenítjük, csak egyszerűen összességében a minőség, a support, az ár-érték arány mellettük szól (meg még egy-két gyártó mellett) és azért nem fogok senkinek Daewoot, Whirlpoolt meg Tosot-ot ajánlani, mert az átverés lenne.
Általában nem szokták legagyizni, sem isteníteni őket.
A lényeg, hogy helyén kell kezelni.
Pont Windy írta le tegnap, hogy mióta a japán gyártók lejöttek az áraikkal azóta nincs gyakorlati különbség.
Amíg régen volt 80ezerért kínai és 160ezerért japán alja és mindezt felszerelték 20 ezerért addig nagyon nagy volt a kontraszt. Mára összeértek nagyjából.
Ráadásul a szerelési díjak is annyira megnőttek, hogy jelentős(ebb) részt adják, ami megint csak a biztosabb felé tereli a vásárlót.
Mint egy párszor már megírtuk, a klímások nagy része azért erőlteti a Gree-t, mert azon keres arányaiban a legjobban. Kérj több cégtől is ajánlatot és akkor színesebb lesz a kép.
Sziasztok. Kérdezni szeretnék ha megengeditek. Klímát szeretnék telepíteni fűtés céljából és a mester minden áron a Gree -t javasolta. Egyik hálóba lenne. Kérdésem. Mennyire hangos , Milyen pontosan tudja tartani a beállított hőfokot?
Nekem kb 3- hete tettek fel egy LG silence 3,5-est, igaz,még nem ment, de a próbaüzemnél a szerelő is mondta hogy nem nagyon van hangja. A meleget viszont valami kegyetlenül tolta.
Az egészben ami mindíg kiüti nálam a biztosítékot a kínai termék általánosított gagyizása . A japán meg istenítve . Szerintem bízzuk a vevöre , miután elmondtuk az ö elvárásainak ismeretével , hogy melyik mit tud , ha lehet elfogulatlanul . Aztán döntsön a vevö . Minden gyártósoron gyártott terméknél van hibás széria , ami akár a tervezök akár a gyártás okán nem megbízható és hibásodik .
Nézd meg oldalról és előről vízszintben van-. Sajnos a hajlított lemezkonzolok egy része nem túl jó így nincs vízszintben a kültéri és a tálcában áll meg a lé...
ja mégegy apróság.. 11 év alatt csak addig volt kikapcsolva amíg javítottam( a venti csapágyazás) vagy lekarbantartottam. Most is szépen teszi a dolgát fűt. Nyilván egy japán sokkal jobb vagy egy mostani kínai is. De üzemel. a 4 elhalálozott gépből egyébiránt 2 szerveren húzta 8 évezt akkor pusztult meg. 2 db meg 1 éves kor körül. Kompresszorhibás egy sem volt. Érdekesség, hogy egy másik márkanéven is létezett azoknak a fele megadta magát ugyanazon procedúra után mint amin ezek is átestek. Hajszálra azonosak voltak pedig mi nem tudtunk különbséget találni. Ez is hozzátartozik az igazsághoz
5 db Ozone volta házamon éveken keresztül fűtöttünk vele abból már csak 1 maradt mert cseréltem őket mert volt rá lehetőségem. Mára 1 maradt . Mind a 4 új tulajjal tartom a kapcsolatot abból 2 helyen megy egész évben a fűtés ezzel a géppel és nincs baja. De mind Z 5 A MAI NAPIG ÜZEMEL GOND NÉLKÜL, VOLT A BESZERZETT KB 60 GÉPBŐL 4 ROSSZ. Eddig. Nyilván a mostani gépek takarékosabbak. Én kedveltem ezt a szériát sokan szutyoknak tartották . Mindenkinek igaza van ki mit tapasztalt vele. Én kedveltem és kedvelem. I feel ionizátor és jó megírt program ami jellemzi. A beltéri venti motor volt csapágyas 11 ébv üzem után 2 db 601-es skf csapágy megoldotta a bajt. De ki ne törjön a harc ezen itt senkivel! Mindenkinek az lehet a véleménye amit jónak tart:)
Írtam neked , hogy az jó úgy nálad , mert ha a hömérséklet -2°C , az csak az egyik feltétel . Látom nem magyarázták el neked ezt a részét a dolognak :( A második feltétel ahhoz , hogy induljon a fütökábel által a melegítés , az a klíma elektronikán múlik . Ha a klíma úgy értékeli ki az üzemi állapotot , hogy enyhe ráfagyás van , de képes ellátni a feladatát , akkor nem áll ki olvasztásra . Viszont , ha beállna az az állapot , amikor nem tudná optimálisan végezni a dolgát , akkor leáll , a négyutas szelepet átállítja leolvasztás módba ( nyáron ez a hütés mód ). Ilyenkor a házból kivett hö segítségével kezdi füteni a kinti höcserélöt . Az azon rögzített termosztát kapiláris része kezd melegedni , így a termosztát bekapcsolja a fütökábelt . Ez volt a második feltétel , hogy menjen a fütés a cseptálcádon . Miután leolvasztott , az elektronika megint visszaváltja a négyutas szelepet fütésmódba . Így lehül a kültéri höcserélöje , a termosztát lekapcsol . A másik viszont csak akkor kapcsol le , ha a kinti hömérséklet megemelkedik +2°C fölé , a nálad beállított érték fölé .
Az veletek a baj , hogy csak nyomjátok a betanult szöveget . Az , hogy a hülyének szerencséje van , meg tartsd meg magadnak , még ha viccesnek is szántad . Érdekes Dejódió is jelezte , hogy nála is biztosan kivételes az Ozone , mert müködik . Tudni kell jól használni , optimálisan , akkor kényelmesen müködik minden berendezés , nem csak a klíma , hanem bármi más is . Persze fö feltétel , hogy Ti " mesterek " értsetek a felszereléshez és a rendes üzembehelyezéshez .
Ebben a -2 fokban biztos, hogy nem fagyott bele a csepptálcába a víz. Az, hogy nem folyt belőle, vagy nem vetted észre, az azért lehet, mert lehet, hogy le sem olvasztott. Ahogy néztem a termosztátok beállítása jó, tehát szerintem nem kell nyugtalankodnod. Esetleg azt, ami 20 fokra van állítva, lejjebb tekerheted kb. 10 fokra, hogy hamarabb kapcsoljon.
Tegnap este -2C volt kint 18 órától 23 óráig, de kb semmi víz nem jött a kültériből. Ekkor lekapcsoltam a klímát, mert nem tudtam, hogy befagyott vagy miért nem jön a víz belőle. Azóta sem kapcsoltam vissza, de a kültériből ma kb.1 deci víz kifolyt ahogy pluszba ment odakint a hőmérséklet. Ebből azt gondolom, hogy a fűtőszál nem kapcsolt be tegnap este, mert akkor ennek a víznek este kellett volna kifolynia. Ennyiből rossz, hogy a szomszédban van a kültéri, nem tudom megnézni, hogy jegesedik-e vagy sem.
Hát a munkadíjat azért ki kellene fizetni gondolom az az anyagdíjat is tartalmazza.... az hogy 3 hűtőkört tesznek egymás mellé az értelemszerűen a körönkénti anyag és munkadíj. ha párhazamosan teszik a 3 csőpárt egy szakaszon az miért nem munka annyiszor? Nem logikus a kérdésed. ha az anyagdíjat elismered akkor a munkát miért nem? Azt sem a kis manók teszik oda.... A forrasztott kötés teljesen szabályos ha keményforrasszall készült megfelelő technikával és anyaggal. Kis forrasztók is vannak amik alkalmasak rá pl a Bernzomatic/irwing 2 komponbensű ilyen terméke az eyik legjobb de van Rothenbergerben és kínaiban is hasonló. oxigén-pb vagy oxigén disszu jobb de ez is megtesz illetve létezik még ellenállás hevítéssel dolgozó trafós gép is.
Azért ha az enyém megállna ( 11-ik szezont kezdte füteni és 87000 volt az ára ) , akkor biztosan nem gondolkodnák javításon , mert ennyi idö alatt nagyon sokat fejlödött a tehnika , így morálisan is elöregedett a klíma . Érdemesebb ilyenkor egy másik modernabb után nézni :)
Szereltem pár LG-t, volt aki csak azt akart. Brutálisan csöndes, van ahol a hálószobában az ágy felett van, és nem fáznak meg tőle. Szóval üti ez összes kínait, ilyen szempontból.
A kültéri 3,5 kw-os 1 méterre nem hallható, és egy csendes kertvárosi utcában van. Teljes terhelésen, 16 fokra levéve. De amikor a vele egyidős Gree fog üzemelni, ez tuti már nem bírja. Az Lg szerviz sem olyan, Mint a Gree, Cascade, Polar támogatása, hogy a jobbakból párat említsek. Gondolom azért, mert nem csak klíma technikával foglalkoznak.
ugye te sem gondolod komolyan a 3+7 évet? Amikor 6.7 éves gépekhez már alkatrész sincxs? Mi legalábbis nem tudunk rendelni vagy ha van horror árú.pl 7 éves art cool invertereshez egy kültéri őpanel 100e ft magassága...
Az Lg 3év teljes +7év kompresszor garija volt ami megtetszett. Illetve a Gree hangosnak bélyegezte több hozzászólás.
Ha a Gree jobb választás akkor maradok annál. Arra is gondoltam, hogy egy ilyen egy olyan.
Pl mi lenne ha a kisszoba ablaka mellé a nagyszoba ajtajával szemben lenne felrakva az egyik? A nagyszoba lenne a háló. De ha a kicsiben lenne a klíma akkor lehet nem lenne zavaró a hálóban. Kérdés, hogy befűti e?
A másik pedig a spájz ajtaja felé kerülne.
Rosszul gondolom?
Más:
A 5kw ha jól emlékszem 320e ajánlatot kaptam szerelve (Orosháza) .
Igen, van tapasztalat velük. Gyenge közepes minőség, szerintem a Gree simán fölülmúlja. Ar-érték arányban semmiképpen nem nyerő. Érdemes tudni az LG-vel kapcsolatban, hogy a 2000-es években gyakorlatilag minden klímás cég forgalmazta, mert akkor a japán gépek még nagyon magasra voltak árazva, így a viszonylag jó minőségű LG az alacsonyabb árával jó alternatíva volt. Ráadásul az LG-nek mindig is volt magyarországi képviselete, így a support biztosított volt, ami mind a vásárlóknak, mind a forgalmazóknak biztonságot jelentett. Mára az LG minden piacon jelentősen visszaesett, ez alól a magyar piac sem kivétel. Előretört a Gree, ami a minőségével és a piacpolitikájával kikanyarított egy jó nagy szeletet a lakossági klímapiacból, és a japán gyártók is jelentős piacot foglaltak el az áraik csökkenésével. Ezáltal a koreai gyártók , így a Samsung és az LG is ugencsak háttérbe szorultak, és azok az innovációk, amik jellemzőek voltak a koreaiakra, és vonzóvá tették a termékeiket, azok is elkoptak. Most a piaci tortából a részesedésük töredéke a 15 évvel ezelőttinek. Ha nekem, mint forgalmazónak érvelnem kellene mellette, nem nagyon tudnék mit felhozni, hogy rábírjak valakit arra, hogy az LG válassza.
Közeli klímás amber és standard típusokat kínál 240e-ért beszerelve. Illetve pár Midea típust. Előbb említett 2 gyártó termékét jobbnak találtam. Valószínűleg 2db fog kelleni az egész házra. Így féken kell tartani a költségeket.
Tcl és más olcsóbb kínaiak nem játszanak. Ha kínai akkor inkább Gree. De mi a helyzet az Lg modellekkel?
Lg standard gépet néztem ki fűtésre. Viszont ez -10 fokig irja a fűtést. Ilyenkor leáll (valami védelem aktiválódik) vagy csak a hatásfok romlik. Másik alternativa Gree amber. De azt nem szeretném a hálóba tenni.
Szép estét! Olyan kérdésem lenne hogy van egy fagyasztó kamránk és a napokban elkezdett jegesedni a kompresszor. Mi lehet az oka? Előre is köszönöm a válaszokat
Valószínű, hogy ez is a számtalan Gree klón egyike. Nem tudom, hogy milyen az importőri háttér, de szerintem vegyél inkább Gree-t, ha meg igazán jót akarsz, akkor Daikin-t Mitsubishit, vagy Fujitsut. Nem lesz sokkkal drágább, és biztos, hogy jó, ha meg bármi probléma van vele, akkor van normális importőri háttér, suppert, szervíz, alkatrész, stb.
Ne vedd készpénznek az általam írt hömérsékleteket ! Én csak abból indultam ki , hogy általában már +5°C alatt párás idöben lehet jegesedés a höcserélön . Valamint a höcserélön ha már eléri a kinti +5°C alatt a felület a +10°C -t , akkor biztosan leolvasztás folyamata van .
Nálunk így van beállítva, ti telepítették még szeptemberben. Ránéznél, hogy ez így megfelelő-e. Eddig +2C alatt még nem igen használtam, remélem rendesen fog működni mínuszokban is, mert a szomszéd felől van és nem igazán tudom ellenőrizgetni, hogy mennyire jegesedik. Köszönöm.
Az egyik figyeli a kinti hömérsékletet +5°C-tól lefelé kapcsol , a másik pedig a kültéri höcserélö felületi hömérsékletét +10°C-tól magasabb hömérsékleténél kapcsol . Ha mindkét feltétel adott ( sorbakötve ) , akkor kapcsolják a fütökábelt ( fütötestet ) .
Az összes szobát befűti, annyit mozog a levegő nyitott ajtóknál. Egy klíma a nappaliban van, a másik kb. az étkezőasztal fölött. A nappali előszoba felé eső falát oszloposra csináltam, hogy többet mozogjon a levegő. A fürdőszobában (előszobában is) van elektromos padlófűtés + a hőszivattyús szárítógép is fűti kétnaponta.
Képen a hálószoba (gardrób) most. Reggelig zárt ajtónál megy le 24-re, nagy hidegben 23-ra, pedig minden válaszfal gk. 10cm szigeteléssel.
Egyébkén féltem a klímás fűtéstől, mert nem ismertem előtte, de nálunk nagyon bevált.
Külön tápot érdemes neki adni, a vezérlésére pedig az egyik bevált megoldás a két termosztátos kapcsolás. Egyik termosztát figyel a külső hőmérsékletet, a másik a kondenzátor hőmérsékletét.
Nálunk 2db 5kW-os Mitsu MUZ-HJ50VA/MSZ-HJ50VA fűti a lakást (23c°) br. 120nm-en 2 éve. (windy-ék szerelték) Családi ház emeleti szint, földszintet még nem lakják, ezért fűtés sincs. 15cm külsőfal szigetelés, padláson 30cm, aljzaton 4cm, 3 rétegű ablakok. Havi villanyszámla nappali+éjszakai éves szinten januártól-januárig 21000 Ft. Gáz nincs, kémény sincs. Minden villannyal üzemel, tűzhely, meleg víz, hidegburkolat padlófűtés. Hálószobákban fali villany fűtőtestek, ha nagy hidegben zárt ajtónál esetleg lehűlne 22°-ra.
Ez jó szerintem nagyon. Persze Asszonypajti vérszemet kapott és már 24°-on járatja őket. :)
Ez alapján jól gondolod, 8-10 méterre már kell rátöltés. Gyári dokumentációban benne, hogy mennyi csőhöz elég, és utána méterenként mennyit kell rátölteni.
Kérdeznék egy olyat a szakértőktől, hogy most egy hónapja szereltek fel két darab fűtésre optimalizált klímát. Az egyik kiválóan működik aminek a kültérije egyből a fal túloldalán van ami azt jelenti, hogy kb egy méter a csőhossza, a másikkal van egy kis gond aminek a csőhossza kb 8-10 méter, mind a két klíma teljen ugyanaz a típus és vadonatúj, a rövidebb csőhossznál a klíma 21 fokra állítva fújja a meleget rendesen, a másik, a hosszabb csőhosszú szintén 21 fokra állítva jelentősen érezhetően hűvösebbet fúj, a két helység amit fűt kb ugyanolyan alapterületű. Kérdeztem a szerelőt és azt mondta, hogy a csőhossz különbség miatt van. Nem lehetne ezen valahogy segíteni, pl plusz gáz betöltésével?
Nálam is szerencsés az elrendezés. Sorház, száz nm, jobbról, balról fűtött ház, falon tíz cm hab, födémben negyven cm üveggyapot. 1 db Fujitsu klímával kifűtöm, amíg plusz van, mínuszban megy csak a padlófűtés. Egy kb hatvan nm-es nappali konyhám van, abban van a klíma és a többi helyiségbe szépen elvándorol a meleg. kb 2 hónapot fűtök klímával, az áramot napelem temeli. Nagyon elégedett vagyok ezzel, 5 éve, mikor épíkeztünk, még gondolkodtam kandallón, hál istennek letettem róla. Zöld árammal megy a klímám, szerintem jó választás volt, nem bántam meg. Ebben a fórumban aki szenet, fát emleget, biztos troll, de én úgy gondolom, máshol is (akinek van lehetősége mással fűteni, vétek tovább szennyezni égetéssel ennek a rossz levegőjű országnak a légkörét). Nyilván a mélyszegénységben élők más tészta. Be kéne tiltani szerintem a fa-, olaj- és széntüzelést és valahogyan értelmesen támogatni az egyéb fűtési módokat. A rossz levegőbe mindenki beledöglik a pénztárcája vastagságától függetlenül.
Ismerősnél tavaly ősszel raktak fel családi kalákában egy 3,5 kw-os, 100e-res whirpoolt. 2 méter csövezés, meg tartó volt még plusz 7e forint. Simán rászisszentették. Nappaliba rakatta, onnan fűt egy konyhát, 2 szobát és a fürdőszobát, kb. 2-3 fokos eltéréssel. Mondjuk az elrendezés is szerencsés ehhez. Elkérte tavaly is a mérőmet, idén is, tavaly novemberben 22-24 fokos beállítással, tavaly 19, idén 22e ft-ra jött ki a fűtés költsége. Ha tartósan -5 környékén van, akkor rásegít mikor otthon van fával, illetve napközben se hűl ki a ház, januárban is 20 környékére jött ki emiatt.
Előtte évben nem úszta meg fával a fűtést, elmondása szerint 200e ft alatt évente, ha kéz alól is vette a fát. Tavaly ez a klíma mellett 50e ft-ra jött ki. Cserébe nincs vele dolga se 90%-ban.
Átsiklottam az on-off felett, boccs. Mellesleg műszer-automatika szakos vok és analitikai nagyműszeres szervíz a becsületes 40 évnyi múltam. A bölcsészet nálam perverzió, a vegyész meg fogyóeszköz... :)
Látom itt is megy a marmande ámokfutás, mint a Mazda 6-os meg számos más topikban. Szegényem egy troll, hagyjátok hadd vergődjön, nem érdemes egy kérdésén sem túrázni.
hatásfok 50%-nál nem tud jobb lenni az említett esetben.
Tehát 2kWh/kg ami jut.
3000ft-os fa az jó vizes, -30%, a fuvaros is átver.
Tehát tartunk kb 1kWh/kg-nál.
1kg fa pedig 30Ft. Tehát 1kWh kerül 30FTba fából. Ha hozzávesszük a munkát, szemetelést, stb, máris sokkal inkább megéri a 37Ft-os árammal és 5eFt-os hősugárzóval fűteni.
Egy klíma az említett esetben (átmeneti időszak) futkos min. COP4-el.
Tehát 1KWh kerül 9,25Ftba.
30Ft vs 9,25Ft.
A fentit tudó klíma pedig árban ugyanott van, mint egy olcsó fáskályha kéménnyel, sőt attól még az 50% hatásfok is kétséges.
Alföldön lakom, kisvárosban. Van gázos központi fűtésem és egy komolyabb kandalló kályám is, ami képes fűteni az egész lakást. Én szenet nem teszek bele, annak a vaskályha a megfelelő.
Kb. 100 négyzetmétert kell fűtenem.
Felszereltettem egy 5,3-as és egy 3,6-os klímát, H tarifára kötve. A H óra alapján október 15-től tegnapig elfogyott 470 kilowatt áram, ami 10.800 Ft. 23 fokra állítva használjuk.
Tehát a 10.800 Ft-ért kaptam volna kb. 3 mázsa fát. De ez sem igaz, mert csak a bolond teszi a fát vizesen a kályhába, azt hagyni kell száradni legalább 18 hónapig. Na, akkorra ez a 3 mázsa már csak 2,2 lesz. Ezt meg 3 hét alatt még ilyen időben is simán eltüzelem.
Hiszen a kályhán a hőfokot nem lehet pontosan szabályozni. Vagy teszel a tűzre, vagy nem. Legfeljebb mennyi levegőt adsz neki, de a fának akkor is égnie, izzania, parazsolnia kell. A fa nem kérdezi meg a kályhától, hogy 22 celsius, elég lesz?
S a kényelem.
Eleget szívtam már a fával. Hasigatás, helyrepakolás, eladó kocsiját méricskélni lepakolás előtt és után, mivel fő a bizalom, de ha csak 2-5 mázsával vernek át kocsinként, az már nem vicces, stb.
Már nem emlékszem. De a kertünk is tele van fákkal. Enyhébb időszakban (mint pl. az egész idei november volt és valszeg a december is lesz) elég napi 1 vödör vacak barna szén vagy 5-6 rönk fa és máris langyos lesz. 17-24 fok szobától függően. Több nem is kell.
Szervízmérnök vagyok, szarok az évi tizenvalahány-ezres karbantartásokra mert különbül kiganyézom a saját klímámat mint a szervíz fizetségért egy idegenét. Természetesen ebben az esetben ugrik az egy év kötelező garancián túl minden. Papír nélkül viszont az is elveszne, márpedig 80-90 százalékban az első évben jön ki a meghibásodás - ha egyáltalán kijön. 1%-on belül van például a minőségi klímáknál a meghibásodás, olyanok amik nem az elkoszolódás miatt jönnek ki ami úgysem garos.
Én is megvettem egy ár/érték arányban kitűnőnek tűnő klímát, azután minden felhívott klímás cégnél azt mondták hogy nem tudják vállalni a beszerelést. Amikor végre találtam egy rendes szerelőt, az megmondta hogy a megszigorított szabályok miatt csak azt éri meg nekik beszerelni amit maguk forgalmaznak. Szerencse hogy a klíma még úton volt, vissza lehetett fordítani és úgy elállni a vásárlástól. Azután a rendes cégtől rendeltem meg egy 3,5 kW-os inverteres Fishert beszereléssel együtt.
Ha keményforrasztással csinálták, akkor azzal nincs semmi baj, ha rendesen meg van csinálva és nincs szivárgás. Ezt érdemes egy 24 órás nitrogénes 30 bar körüli nyomáspróbával leellenőriztetni.
A csőhosszakkal nem lesz valószínű probléma, ha a leírtak stimmelnek. Figyelni kell a méterenkénti szükséges plusz gáztöltésre, e nélkül nem fog jól működni a rendszer. Ezt minden gyártó pontosan megadja, hogy hány méterig elég a gyári töltet, és e felett méterenként mennyire van pluszban szükség.
A keményforrasztás szakmailag alátámasztott, tehát e miatt nincs okod újra csináltatni a csövezést.
ugyan nem a kérdésemre válaszoltál, de azért köszönöm :)
1. Szerintem a forrasztással nincs gond, azt gondolom szakszerűen végezték. NEm voltam ott abban a pillanatban, de elmondásuk szerinti hővel kitágítják és egy kb 25 cm magas palackos eszközzel összeforrasztották. Ez a lágyforrasztás?
A körök hossza: 2 db 18,5 m-es és egy 15 m-es kör, összesen 52m. A kültéri egység hivatalosan körönként 25 m-t tud, és összesen 60 m-t. Ezen értékeken belül vagyunk. Nem akartam három kültérit felrakatni a házra, megbíztam a létező triálos megoldásban és annak műszaki adataiban és azt is tudtam, hogy drága a triálos gép és a kiépítés is.
VAn a triálosban tapasztalatod, hogy semmit nem ér a gyári megadott érték és ez így nagyon nem fog működni? A triálos gépet még nem vettem meg....
2. Ezek szerint az összesen 50 métert tudó kültérit nem érdemes megvenni
3. Elfogadott a telepítésnél a toldás, vagy ilyen esetekben előre lemérik és megfelelő hosszú csővel kezdik meg a szerelést, hogy ne fogyjon el és a maradék szövet pedig elviszik a panel lakásba szereléshez?
Még nem fizettem ki a munkadíjat, kérhetem az újrahúzását annak a körnek. Nekem furcsa, hogy ahol a három cső egymás mellett megy 12 m hosszan, ott 3*kifizeted az egy méter telepítési költséget, míg munkadíj csak 1* van, az anyagnak van 3* ára csak (de az fele sincs a telepítési költségnek). Ez így - ha értitek ahogy leírtam - extrapénz....de nem extra minőség.
Klíma technikánál a forrasztás nem jó, lágy forrasztásról van szó?
Csak kemény forrasztás a megengedett, nitrogén védelemmel. Nélküle oxidáció lesz a csőben, illetve lágy forrasztás széttörik, nem bírja a nyomást.
körönként 25 méterrel a hatásfoka a béka popsi alatt lesz, a kanyarok még csökkentenek rajta. Kanyaronként ~fél méter a veszteség, amit le kell vonni.
Ez így összességében tetemes teljesítményveszteséget fog hozni. 3x~400 gramm rátöltés azért nem semmi, én nem tenném fel ilyen paraméterekkel a klímát.
25 éves családi házunkat felújítjuk és a beépített tetőtérbe légkondícionálót szereltetünk alapvetően a hűtés miatt a három hálószobába. A választás egy triál szettre esett (1 kültéri és 3 beltéri). A készülékeket majd a felújítás végén vásároljuk meg, most csak kiépíttettem a hűtőköröket.
A nyomvonal: a 2 tetőtéri szobából felmegy a hűtőköri vezeték a padlástérbe, ott átmegy a gerendák mellett a ház másik oldalára, onnan az emeleti ferdefalon lejön a szarufák között, majd sok méter hosszan a három vezetékpár vízszintesen végigmegy falon kívül a széles ereszdeszkázatban egy pontig, ahol a külső falsíkra kijön a kültéri egységhez.
1. Első kérdésem, hogy nem okoz gondot/teljesítmény csökkenést (és mekkorát?) a nyári meleg a padláson és az ereszdeszkázatban vezetett szigetelt csöveknek összesen 53 méter hosszan? Előírás szerint/praktikus okból épületen belül a belső válaszfalba, épületen kívül pedig szintén a külső falsíkba vésve kellett volna vezetni? Jelenleg már leszigetelték a külső falsíkot, így erre nem lett volna már mód.
A teljességhez hozzátartozik, hogy a tetőtérben nem mennek túl hosszan a hűtőkörök és felette (gerendák felett) még jelentős szigetelés lesz. A ferdefal pedig most lesz újra leszigetelve, itt a csöveket a párazáró fólia miatt kötelezően tartandó 3 cm-es légrésben vezették el, mely lehetőség szerint átszellőzik. Az ereszdeszkázatban vezetést pedig már nem tudjuk a hőszigetelés elvégzése miatt a külső tégla falsíkba bevésni és arra rászigetelni.
Az ereszdeszkázatban síncsatornába tetettem a csöveket, a ferdefalban és a padláson nem kapott védelmet.
Szóval ezen már nagyjából túl vagyunk, csak utólag kíváncsi vagyok mit lehetett volna másképp, érdemes-e védeni a szigetelt csöveket.
2. A második kérdésem, hogy az kb. 53 méter hűtőköri vezeték miatt javasolt olyan triál készüléket csatlakoztatni, ahol csak 50 m a javasolt vízszintes hossz? Az egyes körök esetében 25 m lehet maximum, ezt nem lépjük túl sehol.
3. A harmadik kérdésem, hogy a kültéri egység közelében az utolsó 5 méteres szakaszon elfogyott az egyik rézcső hossza, a másik kettő teljesen végigért (ezt a kört nem teljes 25 m-es bontatlan csővel kezdték szerelni). Ezt egy viszonylag jól hozzáférhető helyen forrasztóval megtoldották. Korábban jelezte a kivitelező, hogy nem szokták telepítéskor toldozgatni, most mégis megtette. A műszaki ellenőr szerint ez nem jó és tisztességes pénzt csak tisztességes munkáért adnak.
Kérném szépen a véleményt, csináltassam újra azt a kört? Még nem fizettem ki, de ugye ez nem 3 mono klima szerelési költsége, annál jóval több.
A megoldást értettem, a felesleges autóval ennyi-annyit nem. Helyette tök jó látni laikusnént az érveket-ellenérveket. Mostmár értem miért működik a kocsma üzemmódban.
Semmi nem megy tönkre. Az elektromos bekötést/váltást hűtésről fagyasztásra ne részletezzük, az hozzáértést igényel. A működésnél egy hagyományos, folyadékos-patronos frigótermosztátot feltételezve 5 fokos beállítás körül tán olyan 4-6 fok között fog kapcsolgatni. Mivel a benti csövezés polcszerű, a hűtés indításakor a pára ráfagy (mint fagyasztáskor), kikapcsoláskor leolvad és a víz elvezetés híján alul összegyűlik. Újra bekapcsoláskor dettó, úgyhogy a fagyasztó leolvasztásakor hasonló vízfolyás állandósul csak szolídabb mértékben. Ez lesz a legfőbb probléma.
Teljesen értelmetlenek ezek az autós hasonlatok. Inkább leírnátok hogy mi fog történni ha 5fokra beállított termosztátot szerel be. Mi fog tönkremenni és miért?
Kocsmákban faluhelyen sok helyen látni átalakított 3-400l-es fagyasztóládákat sörhűtésre. Azok hogy működnek?
Ha jól értem az olvtársat, inkább Mercivel akar menni 20-szal, ami már nem is annyira irreális elképzelés.
Bizony gyakran jól jönne egy ilyen üzemmódváltó gomb, különösen nagyobb családi összejöveteleknél.
Mármint a kiürült fagyasztó normál hűtőként üzemelne.
De egyébként is hasznos ötletnek tartom (még ha a megvalósítása nehézségekbe ütközik vagy totál lehetetlen), mert rengeteg kombihűtő van forgalomban, miközben a fagyasztó része gyakran kong az ürességtől, egyre kevésbé van szükség rá, hisz mindent megkapsz frissen is.
Tegyél be +10 fokig állítható termosztátot, ha már a hűtőkörhöz nem akarsz nyúlni. Például Prodigy -30 -0- +30 fokig. De az eredmény hogyismondjamhogyérthetőlegyen.....
OFF: több mint 25 év értékesítésben (vezetői is) szerzett tapasztalattal, 15 év klímás fórumos hobbival keresek valami stabil klímás értékesítői, képviselői munkát!
Akár azonnal munkába tudok állni!
Jelenleg egy szigeteléstechnikai gyártó kisker üzletében vagyok (rendszer) értékesítő, árajánlat adó, kivitelező partnerekkel kapcsolattartó. Csak már gyomoridegem van és nem a pult túlsó felétől, hanem innen.
A fagyasztónak más a belső csőrendszere. A kétkompresszoros hűtők hűtőrészében általában nincs fagyasztó, ezért időszakos fagyasztóhasználathoz szerezni kéne valamit. Az átalakítás ára legalább a fele egy 180/210 lityis középkategóriájú új hűtőnek, ami mellesleg A++ kategóriában cca. 3 év alatt behozza az árát a régi és az új fogyasztásának a különbségével.
Hűtéstechnikai témában kérném a véleményeteket, szaktanácsotokat.
Egy régi Lehel gyártmányú két kompresszoros kombinált hűtőszekrény fagyasztó részét szeretném átalakítani normál hűtővé. Akár véglegesen, akár egy üzemmódváltó kapcsolóval megtartva a fagyasztóként való működtetés lehetőségét is.
/A fagyasztót csak a ritkán, a nyári időszakokban használjuk, akkor is csak eseti jelleggel. A család gyarapodása miatt viszont a hűtőrész nem ártana, ha nagyobb lenne.
A berendezés jó állapotban van. 25 év alatt egyszer kellett javíttatni, mert elment a hűtőkörből a gáz; és az ajtógumikat kellett lecserélni. Nem szeretnénk megválni tőle./
Laikusként úgy gondolnám, hogy a fagyasztókör nagyobb méretű (és vélhetően nagyobb teljesítményű) kompresszora el tudná látni egy ugyanakkora tér hűtését.
Gázcsere kellene? A fagyasztórendszer nyomását kellene megváltoztatni? A vezérlés/szabályozás átalakításával?
Lehet, hogy hamvában született az ötletem, de érdekelne a véleményetek. Legalább elvi síkon, pro és kontra érvekkel.
Előre is köszönet érte, ha valaki elgondolkodik a megvalósíthatóságon.
Legnagyobb, 3-as fokozatra kapcsoltam a Bonecot. Fennt erősen fújja ki a levegőt, oldalt és elől pedig szívja be, gyertyával ellenőriztem.
Igaz a szívás ereje nem olyan nagy, mint a kifújásé, de ez a Sencornál is így van. Meg hét a szívás 4 helyen történik (bal és jobb oldalt + elöl 2 vékony csíkban) a kifújás pedig csak 1 helyen, felül, így összeadódik az erősség.
Szóval látszólag minden oké, így nem tudok mit tenni, veszek egy új Hepa szűrőt. A szénszűrő épp most jött meg, 3 négyzetmétert vettem belőle.
Ha a szűrőcsere után sem fog jól működni, akkor az említett fals levegő/gyári hiba dolog lesz és megjavíttatom, ha olcsón megcsinálják.
Az nem lehet, hogy a korábbi tulaj valamit elcseszett a szűrőkkel? Talán kimosta őket vagy kifújatta őket magasnyomású levegővel, ami tönkretette őket, még akkor is, ha kívülről nem látszik.
Köszönöm a sömör tippet, van már rá 2 bevált krémem, egy szteroidos és egy szalicilsavas hámlasztó. De ezek is csak karbantartják.
Szeged külvárosában élek, ami teljesen olyan, mint egy falu. A városi szmog nem érzékelhető, a kert tele van fákkal. Ennek ellenére rengeteg a por, talán mert sok a régebbi ágy, kanapé, szék, tehát kárpit mindenhol. Régebben padlószőnyeg volt, azt szerencsére már lecseréltük laminált padlóra, így legalább a bűz csökkent. De por az rengeteg, naponta kell porszívózni. Ha egy napot kihagyok, az már érződik. 4 macska is van. Szőnyeg nincs sehol az előszobán kívül, mert iszonyatos porfogók. Az ágyneműt minden nap kirázom, mert tele van lehullott bőrdarabokkal (mindenkinek hullik X mennyiség naponta, nekem pedig még enyhébb fajta pikkelysömöröm is van) + persze az összes macska az ágyakon döglik éjjel-nappal.
Kezd megtelni? Egy telítődő szűrő még finomabban szűr az áramlás rovására, legfeljebb az átkeringetés ideje nő. Az pedejglen mérhető és meghatározható egy tapasztalati élettartam. A gyártók ajánlatai pedig... :) Teremészetesen ez a klímákra nem vonatkozik, ott egészen más a szűrés lényege.
Ja. És a gyárban milyen időt is mérnek? Egy kínosan tiszta lakásba vagy egy kovácsműhelybe valót?
Ezért hereberéltem én meg a RFID (rádiófrekvenciás) matricás légtisztítóm. A dög elektronikája úgy 180 naponta letiltana és új szűrőt követelne. Kapott egy alufóliás árnyékolást, most rabláncon dógozik ameddig én akarom. :)
Ebből a leírásból ki lehet indulni. Bár 1 fontos rész kimaradt, merre laksz, mennyit szellőztetsz?
Ha tiszták, akkor nem kell cserélni, használd.
A porosodás, szennyeződés mértéke helyenként: mint a szennyezőforrás mennyisége változó.
Nem írtad, hol laksz, de tuti nem büdöspest belső kerületeiben. Ott lehet 2-4 hét alatt látható fekete por-korom réteget összeszedni.Margit körúton például, 3 hónap alatt 1 centi por - korom a klíma tartalma.
Pest külső kerületeiben ez már csak pár milliméter, de a klíma szűrője már teljes felületen el van tömődve, érezhető és mérhető légáramban, harmadával kevesebb.
az 42% ... jó nem paks ... de majdnem ... semmiképp nem napelem ... sajna csak az előző postomnál vettem észre hogy van friss VER kiadvány ... ez csak a hazai termelés, és kb. 33% jött kintről ha jól rémlik ... holnap megnézem.
(Majd ha a napelem gyárnak nem lesz villamos betápja akkor verjük a mellünket ... XXI.századi tudósok/mérnökök/politikusok.)
Végül is, csak 50%-ban adja az atomerőmű a villamos energiát. Olyat cáfolsz, ami nem hangzott el, cserébe viszont magadat sem sikerül megfelelően alátámasztani.
Vagy napenergiával. De a magyarországi elektromos árammal fűtve 1kWh hőenergia kevesebb CO2 termeléssel jár, mint ugyanez az 1kWh gázfűtéssel. Abban a villanyban benne van Paks és a sok napelem is.
Már csak az a kérdés, hogy a lakossági, vagy az ipari fogyasztás nőtt-e. Na és milyen energiahordozó mekkora részben?
Természetesen megnéztem a videót. A géphez nem kaptam használati utasítást, doboza sem volt, csak egy távirányító volt ráragasztva szikszalaggal.
Belenéztem, a megfelelő szűrők vannak benne a megfelelő sorrendben. Nagyon szép tiszták! Lehet, hogy keveset használta őket a volt tulaj vagy csak kiporszívózta őket.
Remekül működik a gép, ezzel nincs gond, de hiába megy már 1 hete éjjel-nappal, nem látok semmi port és egyéb szennyeződést a szűrőkön. Pedig van 4 macskám is.
Senki sem mondta, hogy 6 évesek a szűrők, ezt nem tudom honnan vetted! 2013-ban kezdték el gyártani a gépet, de több évig árulták. Bármilyen korúak lehetnek a szűrők, az viszont biztos, hogy szép tiszták, gyakorlatilag vadiúj állapotúak! Épp ezért nem értem miért nem fogják fel a port.
A gép egyébként csak 45 wattos, a másik légtisztítóm 55. szóval annál 20%-al gyengébb, de attól még jónak kell lennie ennek is.
Ha csak a villamos energiáról, akkor csalóka a kép, mert egyre többen elektromos árammal fűtenek gáz/fa/szén helyett. Aztán az elektromos közlekedés is egyre több áramot igényel, és elvileg a benzin/dízel üzemet váltják.
Ha valaki átáll gázfűtésről hőszivattyúsra, akkor az áramfelhasználása nő, de tisztábban fűt. Ugyanígy villanyautónál is. Az már most látszik, hogy a villamosenergiafelhasználás nőni fog.
Én nem gondolkodom ilyenben, de néha felmerül egyesekben. Ha meglévő vizes rendszer bedöglött kazánját kellene cserélni pl. Amúgy azt sem tudom, hogy az árai mennyiben vannak pariban a többi gyártóéval. És mennyi az igazságtartalma a leírtaknak.
Ilyen osztott lakást 1 klímával kifűteni szinte lehetetlen. Ha fatüzelés van akkor talán nem új épület és ha hőszigetelés nincs akkor szívás is lehet a vége. Sajnos a meleg teljesen másképp terjed keveredik mint a hűtött levegő. 3 db 3,5 kw nagyobb légszállítású gép ami halkabb alacsony venti fordulaton így komfortosabb. Igazi a padló console beltéri lenne. Sokféle verzió lehetséges. Nagyobbat nem érdemes szerintem. a 3,5 és 2,6 közt alig van árkülönbség. és Geo vagy H tarifa.
Persze ettől még lehet jó, de a háttér ha szervíz kell nem lesz erős. És ezért az árért pana T-cap vagy Fujitsu Waterstage is van az biztosan azt tudja amit a dokumentáció tartalmaz.
-30C-ig.... a panasonicnál a Fujitsunál és a Daikinnál Hitachinál stb mind csekély képességűek a fejlesztők:) Sőt a Mitsubishinél is. Vagyis a nagy jó kutatási háttérrel rendelkező valódi gyártók eztt nem tudják ez a gép meg igen. Én a helyedben gyanakodnék.
Mit szenvedsz már össze ezen, a "páraevők" (légszárító) egy nagyon pici "kvázi mobilklímát" tartalmaznak, ahol egymás után van a két hőcserélő, magyarul a hideg hőcserélőn lecsapódik egy kis pára a levegőből, majd a meleg hőcserélő a már valamivel szárazabb levegőt visszamelegíti.
Ezek csak erős korlátok közt, zárt helyiségben működnek, tehát nem az van, hogy beszív 70% páratatalmú levegőt, és 10%-osat fúj ki....hanem ugynaz a levegő jár körbe körbe, és lassan szárítja. Egy pontig, mert utánna már alig van kicsapódás.
A mobilkíma ugyanez, csak nagyobb, nagyobb zaj, nagyobb huzat, többet jár a levegő körbekörbe, hisz az egyik hőcserélő fűti, a másik hűti, összességében a nagyobb hőcserélők miatt elméletben több vizet tudhat kivonni, de ez csak az elmélet.
Valójában ha pl vizes a fal, tehát a vízek folyamatos utánpótlása van, lehet semmi többet nem tud, mint a kicsi légszárító, töredék zajjal, hideggel, meleggel, huzattal.
Jobb modern splitek szintén tudnak légszárító üzemmódot, ott cserélgeti, hogy hol hűt hol fűt, így néha kipumpálja a hőt a kültérbe (hűt) odabent a pára lecsaódik, majd megfordítja, és visszamelegíti a levegőt.
Fűtés üzemmódban egyéként mind szintén szárít egy kicsit, pont ezért, mert ott is cserélgeti,hogy hol hűt hol fűt, ugyanis ha kint csak hűtene, (hogy bent egyfolytában hűtsön), ilyen 5 fokos ködös esős párás időben egy jégkocka lenne a kültéri fél óra alatt.
Egy használt kis légszárító, aminek sok baja nem tud lenni, és igazából aki nem akar szárítani, sokra nem jó neki,(felesleges lom) néha hidetési oldalakon használtan 10-15 ezer ft körül van.
A penészes szobádba a falat egyszerre kell melegíteni (hogy a víz jobban párologjon) és szárítani, erre a légszárító (korátokkal) megfelelő lehet. Vagy a mobiklíma is, a fenti hátrányokkal.
Sajnos a vizes fal ugyebár nem attól vizes, mert slaggal meglocsolta a szomszéd, hanem felszívja a talajból a nedvességet, aminek az utánpótlása kvázi végtelen ,így bármiféle szárítás legfeljebb tüneti kezelés.
De ha a fal felületét szárazabban tartjuk, akkor a penészedés csökken vagy megszűnik, sajnos ez így folyamatos kiadást, energiabefektetést igényel.
Split klímával ha nem csúcsmodell gondolom nem jó párátlanítani mert akkor hűt is egyben.
Mobilklímával ugyanúgy a szobába vezetett csővel elvileg működőképes.
De szerintetek egy mobil klíma az 1kWh -os kompresszorával jobban tud párátlanítani mint egy direkt erre a célra gyártott csakis párátlanító de csak 300W-os?
Bár hosszútávon túl sokat fogyaszt így azt elfelejteném..
De vannak 100W-os teljesítményű gépek is a piacon.
Az jutott eszembe hogy bedugok egy kisméretű kb 40 literes lehel fagyasztót de nyitott ajtóval. Mikor megtelik jéggel kirakom a szabadba, leolvad, aztán vissza.
Így lesz egy 100W-os párátlanító gépem, és nem kellett érte 50+ ezreket kiadni.
Illetve egy fűtetlen szoba penészedik. Ha a fűtetlen szobába nyomatnám a hideg de száraz levegőt a klímából, a csövön meg a lakásba a meleget akkor úgy javítanék vagy rontanák a helyzeten?
A Fisher megbízható ugyan, de sajnos nem japán gyártó, a típuskódban BE végződésű készülékeit már a Gree gyártja, míg az AE végződésű készülékek még Midea gyártásúak.
Hűtés üzemmódban használni . A meleg levegőt a nedves fal felé irányítani . Amíg gyorsan megtelik a tartály vízzel , addig folyamatos üzem . Majd amikor már csak lassan telik meg , akkor vagy időzíted éjjeli menetre , vagy egy páratartalom érzékelövel vezérelni .
FTXB-C a R-410a-s nekem most jött 2019-09 gyártású ... régi ... illetve FTXF-A az utódja az már R32 ... az nincs nekem. Az FTXS az a profi sorozat R410A-sa asszem nem gyártják, annak FTXM az utódja R32-vel
A kis szobában 1 radiátort hagysz nyitva, fél nap múlva mennyire lesz komfortos, befűtött a többi helyiség?
Kb ennyit ér egy split klíma, gondolom azt szeretnél.
Van megoldás 1 klímára, ami az egész házat befűti, de az egy nullával drágább lesz.
Ennyiért kapsz egy olcsó klímát, ami egy szobát fűt-hűt, de a többibe érdemben nem fogod érezni. Ekkor 100%-on fog menni, és az élettartama egy mobiltelefonhoz lesz mérhető.
Ha szigetelt a ház, akkor 5-7 kW kell hozzá, ha nem, akkor inkább 10 kW felé hajlik.
Adott a képen látható ház amit klímával szeretnék fűteni (jelenleg vegyestüzeléses radiátoros megoldás van).
Jó lenne 1 db megoldani ktg miatt. Esetleg ha a kisszoba ablak melletti falra (szemben a nagyszobával) némi légterelés használatával megoldható lenne, hogy befűtse az egészet?
1 klimás szerint 5kw igen. Másik szerint ha a kisszobába eléri a hőfokot visszaszabályoz majd ki be kapcsolgat....
meg lehet úszni azért 200 környékén is, kérdés, mennyire vagy kalandvágyó és bízol a szerencsédben.
szerbiából egy 80e környéki on-off gree klíma beszerez, jófogáson 90e -ért hozzá lehet jutni. ismerős, akinek van némi érzéke, vagy csinált már ilyet. felrakni a kültérit, beltérit, csövek, peremezés, megnézni habbal jó-e, klímából egy adag gázt kiszisszenteni előtte, 2 mp, ujjak összefűzve.
garid nem lesz rá, alkatrészed nem lesz. ha szerencséd van, akkor nem is lesz szükséged rá, akár 7-8 évig.
ismerek pár occó klímát, amit így raktak fel, köszönik szépen, van amelyik 4-5 éve megy úgy volt vele a srác, hogy ennél komolyabb dolgokat is megcsinált meg szétszedett már. kockáztat, és vesz olcsó klímát kintről, felrakja. ha szerencséje van, akkor spórolt 100e ft-ot, ha nem, akkor bukott.
a házban ahol lesz a beltéri, lesz 20 fok, máshol 24. megy mondjuk nyaranta napi szinten menni fog 5-6 órát legalább, ez mondjuk napi szinten 500-600 ft. attól függ, mennyit vagy otthon, meg mikor. olyan 20-30e ft-al megdobja a számlát évi szinten.
Valóban meg lehet adni több készüléket és abból állapítják meg a szükséges bővítés mértékét.
Viszont van egy limit amit a kisfeszültségű hálózat és a mérőhely közötti kábelezés állapota határoz meg.
Itt régi típusú fa oszlopon van a mérőhely több mint 30m légkábellel csatlakoztatva. Oszlop csere nélkül nem szerelhetnek fel nehezebb kábelt és mivel a távolság nagyobb mint 30m a kivitelezés költséget sem állja az eon. A foldkabelre áttérés mérőhely athelyezest és útburkolat bontást igényelne. Szintén hasonló költség. +10A-ért cserébe erősen deficites lenne a beruházás.
A szigetelés jóval 1 millió felett lenne. Ráadásul így utólag sokkal nehezebb. Sok a redőny, bejárat előtt lépcső, felette kis tetőcske, egyik oldalt egybe van építve a ház a garázzsal, a másik oldalon a szomszéd kerítése ér a házhoz, a mi oldalon a mi kerítésünk, gázóra stb. Mind kerülgetni vagy bontani kellene. A férjem 70 éves, veseátültetett, egész nap dolgozik, késő délután hulla fáradtan ér haza. Nincs ideje, ereje. Munkaerőt fizetni pedig drága. Lehet 2 millióba is belekerülne mindenestől.
Pénz még lenne rá, de akkor nem maradna egy fillér tartalékunk se. És fűteni szigetelés mellett is kellene, legfeljebb kicsit kevesebbet.
30 évvel ezelőtt, építkezéskor jó lett volna megcsinálni, de akkor is szűkében voltunk a pénznek, mindenből a legolcsóbbat vettük. És nem is volt divat akkor az ilyen fajta szigetelés. '87 és '89 között épült a ház.
Ilyet nem lehet mondani. De amit 1valaki írt kb számolásra OK.
Startmenü/programok/számológép.
Láttunk már annyira pocsék házat is hatalmas déli üvegekkel mai télen pusztulat hideg nyáron meg pusztulat fűti a házat, hogy csak na, de a tulaj ragaszkodik hozzá, mert szereti. De van olyan ház is amit fák árnyékolnak normálisan árnyékolja az eresz az ablakokat. Nem túltolt hőszigeteléssel nekem 3-4eFt a nyári hűtésem kb 80nm-t hűtve, és még van egy durva 10+nm üvegfelületem is délre nézve nem túl jól árnyékolva.
De én sima hűtő klímára gondoltam, nem kombira. De írták, hogy csak kombi van. Szóval akkor min. 500-600 ezer....
És a havi áramfogyasztást ez durván mennyivel dobná meg?
Jelenleg 13 ezer a havi áramszámla. 1 nagy hűtő, 1 nagy fagyasztó, 2 TV, 2 számítógép, 1 laptop, 2 porszívó, 1 villanysütő, 1 mikró + az összes többi szirszar, ami nem jut eszembe.
"Csak érdeklődésképpen kérdezem, hogy mennyibe kerülne egy kizárólag hűtési klíma egy kétszintes, 130 nm-es házba?"
Szerintem ilyet nem is kapsz már, mindegyik tud fűteni. A beszerelés típusfüggetlen, legalább 60eFt / db. A készülék pedig 100e-200e Ft között van (van feljebb is, ez a minimum). De szerintem 180e alá nem szabad menni, az már aminőség rovására megy.
"Elég lenne egy erősebb gép a lépcsőházba téve?"
Valószínű nem, az egyes helységek közt nem "terül" jól a levegő. De ez nagyon függ az épület felépítésétől, mennyire kapja a napot stb.
Csak érdeklődésképpen kérdezem, hogy mennyibe kerülne egy kizárólag hűtési klíma egy kétszintes, 130 nm-es házba?
Szintenként elég lenne 50 nm-t hűteni nyáron, az összesen 100 nm. Elég lenne egy erősebb gép a lépcsőházba téve? Így akkor mindkét szintet hűtené. Nekem már az is elég lenne, ha csak 3-4 fokot hűtene kánikula idején.
Fontos az alacsony ár, de azért ne legyen gagyi se. Ez kb. a lehetetlen kategória, azt hiszem :)
Van egy ilyen régebbi, 12-15 év körüli Artel páraelszívóm, ami kifogástalanul működik, de kívülről látszik, hogy nagyon poros már a szűrője. Kívülről fülpiszkálóval kitakarítottam kicsit és rengeteg por kijött belőle, de szerintem a nagy része benne maradt.
Érdemes szétszedni a gépet és kicsit kitakarítani belülről?
Esetleg szűrőt cserélni benne? Fogalmam sincs milyen szűrő van benne, sosem volt cserélve. A boltban annak idején nem mondták, hogy cserélni kellene.
Semmilyen infót nem találtam a gépről, már rég nem gyártják.
Nekem más típus van, kicsit túrtam a netet, rendeltem vagy 4-5 nm szénszűrőt egy-két ezer forintért, méretre kell vágni annyi vele a macera, pár évig elég lesz.
Ha nem vezeted ki a meleget, akkor fűteni fog. Persze nem 1 kW-ot, de a meleg levegőt a penészes fal felé vezetve segít. A legjobb lenne ha a kijövő páramentesített levegőt vezetnéd a kondenzátorra, hogy azt melegítse, mert akkor száraz meleg levegőt tolna ki.
A sima hűtéshez képest, az a különbség, hogy a maximumon megy a kompresszor, míg a ventilátor minimumon.
Mobilklímát párátlanításra mennyire éri meg használni?
Egy csöves mobil klíma, van külön párátlanító funkciója is. Bár az a funkció fogalmam sincs hogy mit takar, mivel több mint a sima hűtés. Max annyi hogy nem kapcsol ki hidegben sem, bár még nem próbáltam.
1kWh teljesítményfelvétel és 2kWh hűtést tud elvileg.
Egy 15 fokos helyiségben akarom használni dohosság és penész ellen. De esetleg ruhaszárításra is. :-)
A kérdésem az hogy mennyivel jobb vagy rosszabb mint egy gyári csak erre a célra gyártott készülék?
Bár áramfogyasztásban biztos rosszabbul járok.
De én úgy gondolom hogy tudom a fizikát. Tehát ha 1kWh-át forgat a villanyórán akkor annyit is fog fűteni a helyiségben mert ugye a csövét nem fogom kidugni.
Tehát elöl kifúj 2kWh hideget, hátul 3kWh meleget mert a kompresszor fogyasztása végülis hővé alakul. ami hulladékhőt szintén hátul tolja ki.
Már csak abban nem vagyok biztos hogy a penészes sarokra vagy a ruhaszárítóra a már szárított hideg vagy a még szárítatlan de meleg levegőt érdemesebb rátolni a géppel? Ennyire azért mégsem meg a fizika. :-)
Mert " csak " gyerekszoba méretüekbe jársz :) Ahol dolgozgattam , ott elöl a belépö oldalon 19°C-os levegö a padlóból , hátul meg a kifújásnál 50°C . Egy teremben több száz darab rack . 8 ilyen helyiség . Na , ott mekkora lehetett a klíma ? :))
Itt megúszod féláron, de ennyi az alja. Annyit tehetsz, hogy kicsit ritkábban cseréled a szűrőket, a HEPA-n látszik azért, hogy mennyire használódott el és az a drágább. De ez egy ilyen cucc. Jó lett volna, ha előre megnézed, mennyi a filter bele. Majd legközelebb.
Nem Google méretű szerverszobákban jártam eddig. A mostani az 2x27kW tápegység és volt 4x6,8kW VRF oldalfali klíma ... na az 26°C alá nem igen ment ... olajvisszavezetéskor meg 30+°C is volt - bekerült 2x40kW légcsatornás egy gép tartalék. Még elbírja az egy gép mert nem vagyunk agyon terhelve, sajnos központi szünetmentes van nem tudjuk mennyi a szerverek valós fogyasztása.
Egyébként nagyon meglepő, de rengeteg embernek komoly gondot okoznak az efféle egyszerű fizikai alaptételek megértése.
Mikor látom, hogy végképp mindegy akkor azt szoktam mondani, hogy még a szádból kijövő hangzavarból is hő lesz a szemközti falba csapódva. Na ezt értse meg. :))
Számítógép terem szintén ... nem a befolyt áram*feszültséggel számolunk hanem különböző táblázatokkal amik megadják menni a processzor mennyi a venti mennyi a táp ... a végén meg meleg van ...
Off topik és tudom nagyon béna vagyok, de nem találom hol lehet kapni filtert az Electrolux Eap300 légtisztítóhoz. Kerestem az Electrolux oldalán is, de nem találtam.
Ez kezd olyan lenni mint ... az izzó hatásfoka 5% a fénycső 40% a LED 90% és nem a teljes villamos fogyasztással számolunk hűtésnél csak a veszteséggel ... mert az 5-40-90% fény az mivé alakul mikor sötét lesz? Számítógép terem szintén ... nem a befolyt áram*feszültséggel számolunk hanem különböző táblázatokkal amik megadják menni a processzor mennyi a venti mennyi a táp ... a végén meg meleg van ...
Szintén E.on területen intéztem 3 hónapja és már nem olyan adakozóak. 3x10-ről bővítettem 3x25-re és a H-Tarifa "csak" 2x16+1x20-ra adták meg. A két 16-os kapott 1-1 gépet, a 20-as elosztva kettőt. 3,5kw-os gépnek max. 6,5A esetén is bőven elég a 10A.
Tapasztalat: egy kis ( gyermek fürdetés előtti 25-26 fok ) melegre vágyom. 3 klíma x 39 Ft x 1kw x 2 óra = 234 Ft normál díj esetén.
1 m3 gáz kell a rendszerem felfűtéshez, további 1 már a falakat is hő tárolja. Árban ugyanaz, komfortban ég és föld.
Mert itt 2014-ben az eonosok kikötötték, hogy ennél több nem lesz. 1 gépet írhatok rá. Örüljek, hogy klímára megkapom. Regisztrált szerelő intézte. 4 hónapot vártam az órára.
A környékbeli ismerősök ugyanígy jártak. Jövő héten az ügyfélszolgálaton kezdek, addig is köszi a felvilágosítást.
DÉMÁSZ terület, nem kérdeztek semmit.
Beadtam a gép adatait és melléírtam hogy 3x20A-t szeretnék, megadták.
Egyidejűleg bővítettem a nappalit is, lehet ezért voltak engedékenyek.
Nekem nem volt semmi rossz tapasztalatom ezzel a H bekötéssel.
De visszatérve, arról volt szó hogy max 3 klíma lehet a max B10 miatt.
Mifelénk 32A-ig ingyenes a nappali, és ugyanennyi H-t kaphatsz, nincs 3 klímás korlátozás. Felírod szépen az összes gépet (akár 6 klímát) és összeadod az amperjeit.
Lakossági felhasználásra? Érdekes környéken lehetsz. Én anno egy hónapig küzdöttem a 10A-ért is. Azzal indokolták, hogy túl nagy rá az igény és nem terhelhetik túl a kisfeszültségű hálózatot. A bekötő felső vezetéket saját költségre kellett cseréltetnem, mert régi típusú(alu?)volt. Még B tarifa sincs, csak 1x20A. Gyms megyében akkor mindenkinek ez volt a max.
"Továbbá egyik villanyszerelő sem fog hivatalosan bekötni kettő, vagy három 6A névleges, 7-8A max. áramfelvételű eszközt B10-es megszakítóra."
Felár nélkül kérhetsz annyi H tarifás ampert amennyi a normál tarifán van. Nekem 3x20A lett a H tarifán, pedig csak egy 3kW teljesítményfelvételű hőszivattyú van rajta.
"Húúúha, mesélj még. Ugyan mivé alakul a lakáson belül a ventik energiája?"
Főként a levegő közegellenállásának leküzdésére. Azaz a levegő továbbítására. Ezt nagy felületű lapátokkal, vagy lamellákkal érik el, amiket elektromágneses indukció által mozgatnak.
Ezek igen magas hatásfokú, minimális hőtermelésű motorok, tehát aki azzal nyugtatja magát, hogy a beltéri mókuskereke, vagy a kompresszor energiája 100%-ban hasznosul, tévedésben él.
100% az amikor a fűtőtest külső energiabevitel nélkül átadja a hőt a környezetének. Csak ugye ezt hőszivattyúnál nem várhatod meg, mert mínuszba menne a COP-od.
"Tehát azért nem lehet rákötni 3nál többet, mert a csúcsfelvételük egyidőben leveri a megszakítót."
750W közel sem csúcsfelvétel. Ha megnézed a klímádat az olyan 1100-1500W.
H tarifa igénylőlapon fel kell tűntetni a max + névleges teljesítményt és a gyártó által ajánlott megszakító méretét.
Ha oda is a 150-200W-os 10 fokos napsütésben szórakozós állapotot írod nem lesz H tarifád.
Továbbá egyik villanyszerelő sem fog hivatalosan bekötni kettő, vagy három 6A névleges, 7-8A max. áramfelvételű eszközt B10-es megszakítóra.
Szétfagyott ház sem kell, elég ha valaki felnyomja 28 fokra az egyiket vagy a leolvasztás után kettő egyszerre indul el. Áramszünet esetén szintén szinkronba kerülnek.
Akkor annyit megsúgok, hogy 9,4kWh tudsz kicsalogatni 1m3 gázból.
Ha vadi új kondenzációs kazánod van tutin kivitelezett szereléssel és precízen beállítva és a lakáson belül megy minden cső és a kazán is ott van akkor számolhatsz ezzel az értékkel, 100% hatásfokkal. Nekem az a véleményem, hogy ez ritka, mint a fehér holló.
Hát ha már általános iskolai példákkal áltatjátok magatok, akkor vegyétek hozzá a mozgási energiát is. Ugyanis a ventik és a kompresszor vesztesége nem pusztán hővé alakul.
Húúúha, mesélj még. Ugyan mivé alakul a lakáson belül a ventik energiája?
Azért csak hármat, mert a Te csoda géped kivételével a többi azért kihasználja a működési tartományát. Ez itt 2db 3.5kw-os teljesítmény felvétele az indulás utáni 15 percben. Külső hőmérséklet 7fok. Belső offset +3 fok. Tudok prezentálni 3 klímával is, de csak 0 fokig, mert alatta induláskor lenyomják a megszakítót. Mindig meg kell várni amíg kettő leszabályoz.
Hát ha már általános iskolai példákkal áltatjátok magatok, akkor vegyétek hozzá a mozgási energiát is. Ugyanis a ventik és a kompresszor vesztesége nem pusztán hővé alakul. Különben 2 hét alatt tönkremennének. Ha villamos energia felhasználásával mozgatjuk a levegőt a gravitáció helyett és ha 6db kompresszorral dolgoztunk 1db helyett, akkor e két modell esetében nem lesz egyenes arányban a kivehető hőenergia a felvett villamos teljesítménnyel.
Scop ide vagy oda, a villanyszámlában benne lesz a 12db venti és a 6db kompresszor+elektronika fogyasztása.
Hőszivattyú esetén az egyetlen bevitt "megtérülő" energia a gáz összenyomásához használt erő.
Tálcafűtéshez nem szólnék hozzá, mert az 90%-ban helyszínfüggő.
A két véglet az alsó lemezről a szabadba folyatás és a csövekben elvezetés több méterre.
Első esetben szerintme ritka az amikor kellene a másodikban sem a tálcát fűteném, hanem az elvezető csöveket. Tálca még annyira közel van, hogy nem hiszem, hogy sűrűn befagyna ha normális az elvezetés.
Nekem simán elfolyatással megy, soha, semmilyen hidegben nem volt még 10-20cm-es jégcsapoknál nagyobb jég.
Okosan használva max. 3 gépet tud H tarifára kötni, a többit nappalival fizeti... Ha 0 fok alatt igen optimálisan klímánkent 400w-al számolunk, az napi 57Kw. Ez jónak számít?
Miért csak 3-mat?
Szép kis gép az ami napi 24órában 400W-al pörög, de főleg szép kis ház az amibe kell ebből a brutál teljesítményből 6db.
A jónak számít kérdésed értlemezhetetlen a nélkül, hogy megadnád, hogy ez egy 60nm-es szigetelt lakásban vagy egy szellős tornacsarnokban van elhelyezve.
Kicsit várok még, hogy pörgesd ezeket az irreális marhaságokat aztán majd beteszem pl. a tavalyi fogyasztási adataimat havi bontásban. Mert az valóságos.
A kompresszor vesztesége fűtés üzemben nyereség ... ezt már tudom biztosan.
A beltéri ventilátor motor vesztesége fűtés üzemben nyereség ... ezt már tudom biztosan.
A kültéri ventilátor motor vesztesége fűtés üzemben sajnos veszteség mert nem fordul meg az iránya a levegőnek ugye ezek hűtésre lettek kitalálva anno ... ha fordulna a lég áramlat akkor az is nyereség lenne.
A kültéri inverter elektronika vesztesége fűtés üzemben sajnos veszteség mert nem fordul meg az iránya a levegőnek ugye ezek hűtésre lettek kitalálva anno ... ha fordulna a lég áramlat akkor az is nyereség lenne.
Tálca fűtés az veszteség ha valakinek csak az a megoldás hogy elvezeti kondenzátumot ... nem sokan áldoznak rá.
Külső venti 30W. Belső 20w. Kompresszor közegellenállás nélkül legalacsonyabb fordulaton kb. 50W. Elektronika 15W. És akkor még 1W hőenergiát sem termeltél, csak a rendszert tartod működésben.
Erre jönnek a leolvasztások, tálcafűtés ha van.
Hőszivattyús rendszernél ezek az aktív működtető elemek csak visznek, ha növeled a számukat csak rontod a hatásfokot.
On-offos klíma nincs már vagy 5 éve. A 2019-es alap gree home R32-es és wifis. Scop4-el ugyanazt nyújtja mint a többi lowend modell, plusz hangos mint egy fűnyíró.
Igen, használok egyet hétvégi ház tetőterében ahol a 3.5kw az említett okok miatt sok volt. Ebből a 2.5kwos 115 volt, de a tavalyi r410 változata olcsóbb.
Ennyi pénzből más választása nem lesz.
Azért gazdaságtalan mert 6 gépben pörög a külső-belső venti,elektronika és a kompresszor egy helyett. Mindegyik alkatrésznek van teljesítmény felvétele és hatásfoka. Benne van a szerviz doksiban. Adogasd össze, szorozd meg hattal és ki fog jönni többszáz Watt ami nem hőenergia letrehozására megy el.
Okosan használva max. 3 gépet tud H tarifára kötni, a többit nappalival fizeti...
Ha 0 fok alatt igen optimálisan klímánkent 400w-al számolunk, az napi 57Kw.
Ez jónak számít?
Tegnapi fogyasztásom 5kWh 70nm-re egész napra. Tegnap már elég jó hideg volt.
Szerinte ennyi csak a veszteség egy klímán. Csak azért nem mosolygok rajta, mert ez valamennyire egy félig szakmai topic és még valaki ilyen adatokból vonna le következtetést.
"klímánként keletkezik 100-200W mechanikus veszteség.(ventik,kompresszor), ami 6db-nál már nem kis tétel."
Vagy 100 vagy 200 vagy annak az átlaga, tehát klímánként 150 Watt veszteség mechanikusan. Ez csak a súrlódásból keletkezhet. És mivel 6 db. a készülék, akkor az 900 Watt.
Hogy könnyű legyen a számítás, meghát pihenni is akar az ilyen klímás is, 20 órát mennek a készülékei, azaz 20 x 900 Watt az 18 000 Wattóra, hogy egyérteműbb legyen a veszteség naponta 18 kWóra. biztos így van ha állítja valaki !
De hová lesz ?
Mondjuk fele bent, fele kint, már ahogy én képzelem az ilyen klímás rendszert. Ok. ami kint keletkezik az tényleg elveszik, ami bent , na vajon mi lesz vele ?
Tehát naponta 9 kWóra hő a súrlódásból megy a kégli fűtésére.
Sokan reagáltak m....m.... 79 kétszíntes házának klímával való fűtésére.
Elég jól.
Viszont a kérdező eddig valószínüleg nem foglalkozott se fűtéssel, se annak az árával, se épületfizikával. Megtették ezt helyette mások. Pl. a felmenők.
Anno régen egyik családtagom is hosszasan bizonygatta, hogy a villanybojleres fürdőszobába külön fűtést elhelyezni felesleges fűt az a bojler..... aztán a fizika mást produkált.
Vmilyen szinten fűtené. De nem komfortos. (ahol van, az túlfűtött, a többiben meg egyszerűen hideg lesz) Elvégre radiátor is kerül minden szobába. Nem véletlenül.
Kétszintes házba a tetőtéri szobákba felesleges 3.5KW. Kicsi a légtér és csak kapcsolgatni fog. Alulról felszivárog a meleg. Jófogáson tud venni alap gree-t 90-ért. 6-8 évet az is fel fog menni.
Ennyi klímával elméletben elég jól lehet növelni a komfort érzetet, viszont klímánként keletkezik 100-200W mechanikus veszteség.(ventik,kompresszor), ami 6db-nál már nem kis tétel.
Klímával fűtés volt a téma, és arra írta a hozzászóló, hogy
"Nem is jöhetett szóba olyan klíma amiben van csepptálcafűtés. Direkt kerültem. Én mindig azt mondtam és azt is mondom a mai klímákba a csepptálcafűtés már nem erény hanem hátrány."
Én nem értek hozzá, ezért kérdeztem, de ahogy te is írtad, mindenképpen szükséges a csepptálca fűtés.
A slag nem hozza le a környezeti mocskot, de még a port sem. Büdöspest belvárosában a kültérikről (de még a perem kerületekben is) fekete retek jön le. Ha van konyha, kifőzde a közelben, még az olajgőz, stb. is lerakódik, nem általános tisztítószer hozza csak le. Például Deepclean, Frionett hab, ami bevált.
Kompresszor meg egy vicc, por javát leszedi.
Nagynyomásúból 100 Baros talán túl jó a kültérire, de rendes tisztítószerrel Karcher kis mosója is elboldogul. Az csak 3-5 Bárt tud, a Parkside csak 3 Bárt, de felhúzva 8 bár nyomásra egész jó. A lényeg a szórófejben van, meg a tisztítószerben.
Saját tapasztalatom szerint a sűrített levegő szart se ér. A lamellákon lerakódik a por, a levegőből mindenféle aeroszolos szennyeződés (a beltérin pedig a zsír), azaz valami rendes erre való tisztítószer + slag a minimum.
Én le szoktam venni a tetejét, kipiszkálni a darázsfészket, egyebet is, utána mosni. Mondjuk az enyémhez könnyű hozzáférni.
Nekem azt tanácsolta a telepítő, hogy ne slagoljam, hanem majd ők megoldják a tisztítást sűrített levegővel. Nem értettem mivel ez egy kültéri egység. Elvileg terveztek párával, vízzel, viharral stb.
Nem szabad a hűtésből szerzett tapasztalatokból kiindulni fűtés esetén! Míg sokszor egy klímával egész jól behűthető egy szint (mert a hideg levegő szépen vándorol az ajtónyílásokon, a meleg levegő közel sem vándorol olyan jól, mert felfelé száll és megreked.
Nálunk megjött a reggeli fagy. Pont el is kaptam hajnalban egy olvasztást és szépen látszik ahogy a nyári port tolja lefelé magáról a kültéri. Azt hiszem még tavasszal volt egy slagolás rajta és azóta gyűjti.
Szerintem 2-3 olvasztáson lehet túl és már csak alul vannak foltok amik láthatóan porosak. Szerintem 1-2 nap és fényesen tiszta lesz az egész külső hőcserélő.
Persze megy már a fűtés hetek óta, de csak ilyen napi 0-1,5-3kWh áramok fogytak és nem volt olvasztás, a csepegő, taknyoló víz igazából semmit nem mosott a hőcserélőn.
Reggel 3-4 fok esetén már beprogramoztam a gázt 24 fokra otthon a lányoknak kb. 6-11-ig megy a legalacsonyabb moduláción.
Az esti fürdés előtt viszont a Sensirával csinálunk egy kis meleget. Amerre fúj, abban a sávban, sőt még a központi folyosón is kellemes meleg van, de korlátos a légcsere az egész alsó szinten. Tapasztalataim alapján 100m2-nek kb. 50-60%-át fűti be egyenletesen+felfelé csorgó meleg. Erre is számítottam.
Erre már én is annyiszor kíváncsi voltam, hogy mennyivel nagyobbak, mások a kimondottan fűtős gépek hőcserélői.
Windy már régebben kifejtette, hogy szerkezetileg jobbak erősebbek picit a csövek, forrasztások, stb., de a hőéeadásnál azér tcsak kell egy kicsit nagyobb felület egy kicsit a nagyobb légáramhoz méretezett bordázat, de még nem láttam soha a különbséget.
Nekem pl. az alap daikinnal semmi baj 1-2-3. ventifokozatban, de a 4-5. már azért hangos és érezhetően nem az az igazi terepe gépnek. Attól függetlenül, hogy az év 90%-áőban megoldja 1-2-3. fokozatban is a dolgát.
Az a helyzet, hogy az alatt a pár év alatt amióta gondolkodtál a szigetelésen már pont a szigetelés árát kifizetted a gázszolgáltatódnak, ha vegyessel nyomod akkor a dupláját a fakerekedőnek, ha villanyos hősugárzóval akkor a tripláját a villanyműveknek.
Nagy csodák nincsenek. Hőszigetelés nélkül bármibe belefogni butaság.
Padlásra leteríteni 20-30cm gyapotot kb. az első télen visszahozza a gyapot árát, ha van 2 kezed és 2 lábad akkor munkadíj is "0".
Beburkolni a lapokkal a házat már kicsit utánatanulósabb és fél napnál több meló, de aki el tudta végezni a 8 általánost annak menni fog. Csak akarás kérdése.
Persze lehet csináltatni is, akár aranyporos színezéssel is, de akkor azt ki kell fizetni.
Még most sem késő elkezdeni, a fehér lapoknak sem lesz semmi bajuk csupaszon tavaszig, addig meg kiolvasod az internetet.
A 1/3 gázszámlának a nejed is fog örülni, a nagyságrenddel kellemesebb hőérzetnek (nem sugározza a hideget a fal) meg még ennél is jobban.
Aztán jövőre felteszel 1db normális klímát (lesz rá pénzed a spórolásból bőven) és tapasztalatot gyűjtesz, ahol kell hajtod a mostani fűtésed.
Jól gondolod, nem úszod meg annyiból, SZOBÁNKÉNT. Nem akarom elvenni a kedved, de 200.000 forintért kapsz egy klímát fűteni, ami a szigeteletlen házban 20-40 négyzetmétert fog hűteni, fűteni meg 20-at. A klímával fűtést a leghidegebb időszakra kell méretezni, és mai szemmel szigeteletlen a házad. A klíma minél hidegebb van, annál kevesebb hőt tud kivonni a kinti levegőből, ergo csökken a teljesítménye. -15 fokban a névleges teljesítménye ~ felét tudja csak.
Ennek a háznak a fűtéséhez a 6 helyiségbe kellene tenni 3,5 kw-os klímát, ami téli fűtésre felkészítve is ~250.000 - 300.000 Ft alaphangon/darab. A 100.000 Forintos klíma tuti nem fog elmenni 1-3 évnél többet fűtés-hűtés módban.
Én 1.200.000 és 1.500.000 Ft közé lőném be az árat, de felméréskor lehetne pontosítani. Én a helyedben 1 szobával kezdeném, és ahogy van keret, mennék tovább. Helyileg merre laksz?
Ha lenne rajta 15 centi gyapot, vagy grafitos hungarocell, a padláson 40 centi gyapot, vagy szórt purhab, felére csökkenne a fűtési költség, H tarifával meg azon is lehetne spórolni.
" A klímatechnika a fizikai törvényszerűségek elvei mentén működik. A kültéri csepptálcába rakott fűtőszál önmagában még nem igazi téliesítés (mi több, meg merem kockáztatni, hogy sok esetben nem is igazán hasznos), a fűtésre optimalizált, az meg megint egy más fogalomkör. Csak úgy képletek nélkül elégedjünk meg annyival, hogy a fűtésre optimalizált gépek esetében a csak hűtésre tervezett gépekhez képest nagyobb a beltéri egység hőcserélőjének a hőleadó képessége."
A válasz rá a következő volt:
"Egyetértek. Nem is jöhetett szóba olyan klíma amiben van csepptálcafűtés. Direkt kerültem. Én mindig azt mondtam és azt is mondom a mai klímákba a csepptálcafűtés már nem erény hanem hátrány."
És mi lenne, ha az alsó szint egyik szobájába tennék egyet és az emelet egyik szobájába is egyet. Nem fűtené be a szomszédos szobákat, ha nyitva hagyom az ajtókat?
A ház 1989-ben épült és nincs beburkolva azokkal a hungarocel jellegű lapokkal. Pár évvel ezelőtt gondolkodtunk rajta, de egyrészt túl drága, másrészt túl macerás lett volna. Szóval a lyukacsos belsejű téglán csak sima kőporos vakolat van.
Az alsó szinten 2 szoba és a konyha van, a felsőn 3 szoba. Az összesen 6 helyiség + a lépcső, ami összeköti a két szintet. Ezeken kívül van 2 fürdőszoba, 2 WC és egy előszoba, de azokat nem kell fűteni.
Fűteni és hűteni is kellene, mert nyáron borzasztó a meleg.
Valami nagyon durva, kb. árat tudnál mondani?
Jó lenne megúszni 200 ezerből, de szerintem nem fog menni.
Csak tájékozódás miatt kérdezem, hogy egy 2 szintes, kb. 130 nm-es házba milyen klímát ajánlanátok? Fontos, hogy ne legyen nagyon drága, de azért ne legyen használhatatlan gagyi se.
Rég írtam, szereztem a tapasztalatot :) Mindig japánpárti voltam műszaki cikkek terén (itthon minden Sony), 6 éve kizárólag 1 klímával fűtök 50nm, Panasonic RE12qke, tökéletesen kifűt,, pedig osztott, semmi gond vele soha, naggyon halk is, most nyáron telepítettük a híres daikin sensirát, másik házba, mert jó áron volt, szerintem a Panasonic sokkal halkabb, miközben több levegőt mozgat.., miközben ilyeneket hallani fórumon, hogy csapágyas lesz 1 Daikin? Panasonicnál nem hallok ilyenről. Nem kattog stb.. Pedig sokat forgott 6 szezon alatt.. Takarítva nincs soha, csak óvni kell a portól ennyi. Teszt folyt köv.. Most jön a java. Ui.: kis fordulaton járatom a beltérit, 1es-2es fokozat max.., persze ha beáll a hideg akkor mindig on, nem ki-be.. Ja, a lényeg, fűtésre klíma beltéri 1m magasságba, mert fentről pörgetni kellene, hogy a láb is meleg legyen :) M3Hellrot lefejjel :) Tetszik a próbálkozás. Fejlesszünk mi, "szak"emberek csesznek el mindent..
I. A kültéri oldala balról ( a lapát felől nézve ) 12 cm-re van a faltól. Lett volna hely bőven ( hogy mi a tökömnek rakták ilyen közel nem tudom). Kértem arra a falra az 5 cm mellé +10 cm extra szigetelést. A gép mellett keveslem a megmaradt 2 cm-ert, ezért oda 5 cm-es grafitra gondoltam. Elegendő a bal oldalon a 8 cm? A gép háta mögött kb. 10-12 cm marad. Jobb oldala a levehető oldalfallal és csatlakozási pontokkal teljesen hozzáférhető marad. A bal oldalon található két csavar szerencsére kombi ( csavarfej+villáskulcsos ).
II. Leolvasztásról szinte semmit nem találtam a leírásokból. Esetleg valaki érdekességképpen le tudná írni melyik milyen?
Nekem nem csak az évi 50e Ft spórolás miatt volt szimpi a H-Tarifa, hanem a külön óra-külön biztosíték miatt felszabaduló plusz teljesítmény a normál hálózatomon. Plusz ha leold a normál hálózat FI relé, akkor a klímák nem indulgatnak folyamatosan vagy éppen durrannak le működés közben. Annyit "veszítettem" vele, hogy a direktbe kötés miatt már nem tudom "kézzel" méregetni a fogyasztást, csak az app-al. Bár úgy vagyok vele már, mint Te. Rohadtul nem érdekel se az áram/se a gázfogyasztás. Párom ne fázzon, ha folyamatos 24 fok kell, akkor legyen. Ha zavar a susogás, akkor gáz. Kifizetjük azt kabát.
Inkább kényelmi szempontokat szolgál az "intelligens" leolvasztás. Annyi történt, hogy széthúzták az öndiagnosztikai hibahatár és a szélsőséges működési állapot közötti távolságot. A tapasztalat azt mutatja, hogy jeges hőcserélővel 20-30%-ot is visszaeshet a hatásfok. A klíma nem tudja, hogy éppen havazik és ha nincs túl hideg kitolja a leolvasztást. Reggelre eláll a havazás, a hidegebb hőcserélőre még rá van fagyva a jég, de kint már olvad. Miért jó ez?
Szerintem a beltérin adott kompresszor és belső ventillátor teljesítménnyel produkált hőmérséklet emelkedést (vagy csak a kimeőt) mérik, és összehasonlítják táblázatban szereplő mért értékekkel. Ha lefagyott a kütéri, és nem tudja onnan már felvenni a szükséges hőmennyiséget, akkor jelentősen csökken a beltérbe pumpálható hő. Ez megmutatkozik a kifújt levegő hőmérsékletcsökkenésében. Vagy figyelik a kültéri venit áramfelvételét, ami csökkenni fog ha lefagynak a kinti lamellák + kinti hőmérsékletszenzor adatai ... Nem tűnik megoldhatatlannak, sőt megoldották ;)