Keresés

Részletes keresés

Kham Creative Commons License 2002.12.20 0 0 29
update: A csajszit úgy hívják hogy Laurana. A halott meg nem paladin lovag, hanem solamnia-i lovag, aki Fényeskardú Sturm néven fut.
Előzmény: Kham (28)
Kham Creative Commons License 2002.12.20 0 0 28
Ez a Dragonlance könyvsorozat Téli éj sárkányai c. regényének egy jelenete. A halott csákó egy paladin lovag (nem emlékszem a nevére). Éppen egy várat védenek a gonosz sereg ellen. A pasi kiállt a torony tetejire, hogy megölje a gonosz sereg főnökét. A gonosz sereg főnöke sárkányháton lovagol, ezért kellett felmenni a torony tetőre. A gonosz főnök persze jól lebökte a lovagot, de most már hazarepült ezért nincs a képen. A lovag miután által lett döfödve, lezuhant a toronyból az udvarra (ezért véres a feje, és lyukas a mellkasa) mondjuk elég fegyelmezett testtartásban van, de ez így hősies.
A szőke nőci egy tünde, neki sem emlékszem a nevére, aki csak baráti kapcsolatban van a lovaggal. A cucca nem szakadt, hanem harcviselt (Ez azt jelenti hogy elszakad miközben harcolnak, de így jobban hangzik). A nőci azért néz ilyen fura fej- és testtartással, mert szomorú hogy meghalt a hős lovag, de emiatt nem sírdogál meg hisztériázik, mint egy átlagember válsághelyzetben, hanem hősies főszereplőket megillető módon megacélozódik abbéli elhatározásában, hogy a végsőkig fog küzdeni. Az a hosszúnyelű dolog nem azért van a csajszi kezében, hogy ne legyen üres a kép bal felső sarka, hanem az egy Sárkánydárda (Dragonlance). A sárkánydárda arra való hogy le lehessen mészárolni vele a gonosz sárkányokat, miután felültél egy jó sárkányra. A dárdán azért nincs vér, mert a jó sárkányok még sok fejezet múlva érkeznek meg.
goldfinger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 27
Még szép, hogy szabad, sőt!
Már ha úgy értetted, hogy Te tudod.

De ezt már csak délután fogom megtudni.:-)

Sziasztok!

Előzmény: Kham (26)
Kham Creative Commons License 2002.12.20 0 0 26
Szabad elárulni miről szól a kép?
goldfinger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 25
A sokáig tartó szemlélődés alatt én is arra jutottam, hogy egy hirtelen esemény okozhatta a halálát (pl. egy rejtőző őr belevágott egy lándzsát, vagy ilyesmi), dehát azt csak fel lenne tüntetve valahol a képen...
Előzmény: ioio (23)
ioio Creative Commons License 2002.12.20 0 0 24
nem tudom megítélni, hogy egy ilyen részletgazdag képnél a festő vajon milyen alapossággal gondolta át, játszotta le előtte magában a megfestett jelenetet, de csodálkoznék ha pont ezen spórolt volna.
Előzmény: goldfinger (22)
ioio Creative Commons License 2002.12.20 0 0 23
továbbá, bár a férfi vállán a páncél sérült, a lyukat a mellkasán leszámítva teljes és rendezett a ruházata. Ebből is arra következtetek, hogy vmi nagy és kivédhetetlan túlerő vagy egy meglepett pillanat végzett vele. A sisak viszont vagy korábban lekerült a fejéről vagy utólag vették le, mert szvsz az esés következtében nem oda került volna. Ráadásul bele van mélyedve a hóba, tehát nem csak elgurult.
Előzmény: goldfinger (-)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 22
:-)))

Nem baj, szerintem ezen a képen úgyis van olyan dolog, ami a festő rovására megy a következetességgel szemben.
De a következetlenségek legalább a művésziességet szolgálják.

Megyek aludni, kellemes éjszakát kívánok az olvasóknak!

Előzmény: ioio (21)
ioio Creative Commons License 2002.12.20 0 0 21
ennek ellénére picit elbizonytalanít, hogy a vér frissnek látszik. megpróbálok visszagondolni, a téli disznóvágásokra, hogy mennyi ideig volt piros a vér a hóban. (de nem megy :)
Előzmény: goldfinger (20)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 20
És ott a pont, ez a kihűlt arc nagyon érdekes, eddig nem is gondoltam rá!:-)))
Előzmény: ioio (19)
ioio Creative Commons License 2002.12.20 0 0 19
A dárda hegye nem véres, pedig ilyen sebtől szerintem annak kellene lennie. Továbbá a hóban nem nagyon van a dulakodásnak nyoma, ez a nő nem egy könnyen döfte volna le a férfit. A férfi arca fehér, rég kihűlt már, (bár a vér színe még friss) a nő arca elszántságot és célkereést mutat nem pedig elégedettséget, amit győzelem után kellene látni. A férfit más ölte meg egy tőle sokkal erősebb, vagy ügyesebb ember, a nő nemrég érkezett a tett helyszínére, mint látjuk későn.
Előzmény: goldfinger (-)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 18
És nem a hasán van az a seb, hanem a mellkasa alsó részén! Hmm, lehet, hogy egy szíven szúrt vámpírral van dolgunk???

Jajj, ez egészen más aspektusba helyezné a dolgokat...:-)))

Előzmény: Felagund (15)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 17
Tehát, fejtsük csak tovább a képet!

A dárda hegyén egy csepp vér sincs (ezt én akartam lelőni, menj a francba...)
Azt viszont senki nem figyelte meg, hogy a nő valószínűleg nyugodt léptekkel haladt a férfi felé, mivel aki fut, az nem vonszolja a földön egyenes vonalban a dárdáját...

Azaz nem futott, hanem szépen odasétált.

A másik, nem elhanyagolható tény, amit most vizsgáltam meg tüzetesebben, hogy a férfiúnak egy henger alakú tárgytól származó sebe van... (Pl. egy kihegyezett bot.) Mivel a nő dárdájának hegye "levélforma" és vér sincs rajta, valamint nyugodtan közeledett, a havon pedig nincsenek dulakodásra utaló nyomok, így, azt hiszem, kijelenthetjük, hogy a nő ártatlan a megvizsgált személy meggyilkolásában... Még ha első látásra teljesen más is jön le a szemlélőnek.

Mr. Columbo

goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 16
Csak azt felejtetted el megemlíteni, hogy a férfi erre beledőlt egy fegyverbe (erre mindjárt kitérek):-))
Előzmény: Felagund (14)
Felagund Creative Commons License 2002.12.19 0 0 15
Hoppá!

Azt hiszem, korrigálnom kell az előbbi bejegyzésemen, egy apróság elkerülte ugyanis a figyelmem:
A férfi hasán van egy lyuk. Ezt nyilvánvalóan a sisak "szarvas" része okozhatta, amikor a magasból ráesett férfi hasára.
Hogy miért fekszik egy egészséges férfi hanyatt a hideg hóban? Hát az a csaj elég csinosnak tűnik, és mint tudjuk, a kalandozók igencsak forró vérűek és kedvelik az extrém helyzeteket...

:-)

Előzmény: Felagund (14)
Felagund Creative Commons License 2002.12.19 0 0 14
Üdv!

Vizsgáljuk meg a képen látható információkból megállapítható tényeket és vonjuk le a logikus következtetést!

1. A nő szemmel láthatóan él, a pasi minden valószínűség szerint elhalálozott (vagy eszméletlen állapotban fekve éppen felfázik a hideg havon)
2. A nő lándzsájának sem a hegyén, sem a nyelén nincs nyoma vérnek, tehát valószínűtlen, hogy a nő ölte volna meg a pasit (hacsak nincs másik - látható - fegyvere, amelyet használt, vagy a győzelem mámorának elmúltával azon nyomban - jó háziasszony módra - meg nem tisztította Domestos-szal a lándzsát)
3. Dulakodásnak csakugyan nincs nyoma a hóban (a ruházat szakadtsága, rossz állapota semmit nem jelent, hisz köztudott, hogy a kalandozók többsége a létminimum környékén tengődik, életkörülményeik rendkívül rosszak)
4. A pasi feje mellett egy sisak található

Következtetés:

A nő és a pasi együtt sétálgatott a -20 fokos hidegben, egy várban (á la "Farkasok szövetsége").
Egyszercsak - ki tudja honnan - csak úgy hipp-hopp a pasi fejére esett egy 3 kilós harci sisak. (A sisak jellegét tekintve egyébként úgy tűnik, hogy az korábban a harcos páncélzatához tartozott, és számunkra ismeretlen körülmények között kikerült a birtokából.) A 30-35 év körüli férfi koponyájának hátsó részét a nehéz tárgy beszakította, és a férfi az ütés következtében beállott trauma miatt a földre rogyva elterült a hóban. Pokoli balszerencse...

A nő fejét büszkén felszegve ezt gondolja magában: "Végre megvan az a rohadt sisak, ami miatt napok óta kajtattunk ebben a k*** hidegben, és ami miatt kékre fagyott az összes lábujjam! Ott egye meg a fene, most már semmi szükség rá! A gyönyörű hajam csak nem fogom belegyömöszölni abba a hideg abroncsba!"

:-)

Felagund

goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13
És hogy bizonyítod ezt be, ha már olyan nyilvánvaló?:-)

Na, tényleg megyek, pápá!

Előzmény: Tujunga (7)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 12
Tényleg rögtön megyek.:-)

Jót nektek is!

Előzmény: gReg (11)
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 11
eZ az én legnagyobb problémám is jelen pillanatban :) jÓéccakát!
Előzmény: goldfinger (10)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 10
Határozottan jó ötlet!:-)

A neten, ugye, mindent meg lehet találni.:-) Más kérdés, hogy rötön 1 óra, jajjj:-(.

Előzmény: gReg (6)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 9
Nem, én is már vagy húsz perce néztem a képet, mikor úgy gondoltam, hogy ezt meg kell kérdeznem másoktól is. Ez pár napja történt.

Viszont van egy nagyon érdekes dolog!

Nézd meg az arcokat!

Úgy néz ki ez a nő, mint egy kegyetlen gyilkos? A férfi pedig, mint egy aljas kis útonálló?

Nem, a nő szemei mélyén bánat bújkál, a halott férfiúnak pedig határozottan nemes arca van, nem beszélve a gyönyörűen megmunkált páncéljáról, ami nem jut minden csóri kis mellékszereplőnek.

Na, ezt bogozd ki!:-)) Egy kicsit bebonyolítottunk...

Előzmény: gReg (5)
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 8
éN a te helyedben már ebben se lennék olyan biztos! :P
Előzmény: Tujunga (7)
Tujunga Creative Commons License 2002.12.19 0 0 7

Na,jó!! Szerintem csak simán legyilkolászta azt a pasit a tyúk,mert mittomén-valamiért.De hogy a csaj volt-ez nyilvánvaló:)))
Előzmény: goldfinger (4)
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 6
nIncs meg véletlenül ennek a pacáknak az email címe? tAlán őt kellene megkérdezni! :D
Előzmény: goldfinger (4)
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 5
éN meg már azt hittem, hogy tudod a megoldást, csak közben húzod az idegeinket, meg jókat röhögsz rajtunk! :P
Előzmény: goldfinger (4)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 4
Kedves gReg, jó fej vagy, "remélem segítesz".:-))))
Hisz épp azért hoztam létre a topicot, hogy együtt segítsünk a másikon, merthogy nem én festettem a képet.

Szerintem combvédő viszont nem feltétlenül volt a bal combján. Az tény, hogy a ruhán dulakodás jelei vannak.
És az is tény, hogy a halott férfin lándzsaütötte seb van... Viszont a havon valóban nincsenek harcra utaló jelek, de ami a legjobb, a lándzsa (vagy dárda) nyoma tisztán követhető a hóban már a távolból...
Szóval, én sem értem.:-)

Előzmény: gReg (1)
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 3
:) nA jó, de ne szívass, legalább adj valami hintet!
Előzmény: goldfinger (2)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2
Én mondtam (na jó, nem is mondtam), hogy nem lesz egyértelmű...:-)))
gReg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1
eLőször arra gondoltam, h0gy mentek egymással szemben, aztán a csajszi kezében megcsúszott a lándzsa (a mögötte lévő nyomok alapján) és p0nt ledöfte vele ezt a szerencsétlent. dE aztán rájöttem, h0gy ez nem stimmel, mert a nő egyik combvédője le van szakadva, és a ruhája is nagyon megtépázott. eNnek fényében tehát nagyon úgy tűnik, hogy ezek ketten összecsaptak egymással, és végül a nő ledöfte a pasit. áM ennek ellentmond, hogy a dulakodásnak semmi jele a havon. a Nyomok t0tál úgy festenek, mintha a nő szimplán odasétált v0lna a krapekhoz, hogy kinyírja. hÁt elég fura. rEmélem segítesz!
Előzmény: goldfinger (-)
Tujunga Creative Commons License 2002.12.19 0 0 0

Szerintem a csajszi simán leölte azt a jóképű fiút ott a fődön aki fekszik.Valami nézeteltérésük lehetett a zsákmány elosztásában-vagy valami ilyesmi:)) De lehet az is, hogy csak simán féltékenységi rohamában történt a dolog! Ahhoz éppenséggel kellően eltökélt az csaj arckifejezése:))

Más vélemény??

Előzmény: goldfinger (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!