Keresés

Részletes keresés

ertal Creative Commons License 2006.07.24 0 0 125

A nagyok pont belenöttek egy kis biciklizésbe, meg mi is szerettünk volna mindig ilyesmit. Úgyhogy beruháztunk Petinek egy utánfutót (ebay, 60 euro) meg egy bébiülést (Baden, 80 euro). Badacsonytomajban laktunk, a vízparti camping egy faházában (elég drága), és csillagtúráztunk: 1. Szt. György hegyig egy óra kerékpáron, 6 óra túra a tanösvényen, vissza, 2. Szigligetig bringával, vár, kastélypark, tanösvény, vissza, 3. autós nap: Mindszentkálla, Szentbékkálla, Tapolca, 4. Badacsony (Szegedi Róza-ház, tanösvény, Egry József ház), 5. Salföld, Kékkút, Kövágóörs, Révfülöp, haza, 6. kiköltözés, autóval Sümeg, egészen haza.

Az egészet én terveztem; szidtak is, hogy kidöglöttek! Tényleg lehetett volna egy pihenönap... Peti reggel és este tornászhatott, ill. ha nagynéha strandoltunk. A kirándulásokon a kenguruban én vittem. Az utánfutót sem szerette kevésbé, mint az autósülést. Többször megálltunk a kedvéért. Tejem volt elég. Éjjel köztünk aludt. A kánikula szerencsére csak a 3. napon kezdödött. Jól bírtuk. Viszont sok volt a szúnyog! Peti is kapott 4-5 csípést. Ha valaki kérné a cuccot kölcsönbe, szóljon!

 

Úgy vettem észre, Peti könnyen elalszik esténként a nagyok meséjén. Úgyhogy újabban gyakran altatom a kiságyban (végre nem kenguruval), úgy, hogy hason fektetve ringatom a popsijánál fogva (á la shaish), és közben mesélek neki. Pl. a Kóró és a kismadarat. (Na, most persze éppen nem müködik a dolog)

Előzmény: ertal (122)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.24 0 0 124
Ez nagyon kiru.

(lassan megsülünk, dörög egy órája, de nem akar jönni az áldás :(((((( )
Előzmény: ertal (122)
shaish Creative Commons License 2006.07.24 0 0 123
Úgy látom jól bírta Peti!:)
Előzmény: ertal (122)
ertal Creative Commons License 2006.07.24 0 0 122

Köszi a linket, MyBaby, akkor betáplálom favoritnak.

Balatoni biciklitúrán voltunk, majd mesélek. Talisoknak moondtaam!

Ízelítönek:

 

 

 

Maci, kocsiügyben nem vagyok tudós, de majd nézem.

shaish Creative Commons License 2006.07.24 0 0 121

Sziasztok,

 

Képek nagyon tutik:).

 

Egészen jól sikerült a hazaút kutyástul, gyerestül:). Konkrétan végigaludták:) csak én nyomorogtam köztük kicsit. Anyósék imádják a kutyát, nagyon örültek neki. Csuda helyes kis jószág.

 

Csabi otthon végig vigyorgott, körbe is ugrálták rendesen:). Persze éjszaka 2szer is felébredt:( remélem ebből nem lesz rendzser....

A meleget mi sem bírjuk, annnnyira elegem van már abból h folyton csak izzadunk......

 

Fogár, perszehogy kell szoptatni ht elkezdése után, én így is tervezem, kb olyan 9-10 hós koráig _utána_ jöhet a kistesó:). De addigra már szépen fog enni (remélem) és majd kap mellé tápszert.

 

Kismica, Matyi nagyon ügyes:), átalvásra irigy-irigy:)).

 

 

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2006.07.24 0 0 120
sziasztok, mi is voltunk a balcsin, gyerkőc fürdött is... vagyis az túlzás, de megmártottuk, tök jó volt. most itt sikítozik a játszószőnyegen.
Toria, gratula, h túlélted az anyóst, meg nagyon helyes a gyerek... sajnálom, h már nem tudsz szoptatni, de ha ez van, akkor ez van. Én ma egy hete nem mérem, h mennyiket eszik a fiam, csak ha úgy látom, h még éhes szoptatás után, akkor megkínálom táppal. szóval mint a normális anyukák. :) és azt is eldöntöttem, h most pár napig nem fogok parázni, h mennyit eszik - eddig azért mindig próbáltam adni még neki, ha úgy láttam, h túl keveset - aztán majd meglátjuk.
ja, a négy hós adatokat elfelejtettem eddig, beírnád a táblába? 6700g és 64 centi.
a kamillatea pedig valóban hashajtó, úgyhogy csak óvatosan - nálunk is előfordul mostanában, ami Zsuzsá89éknél, szóval h több napig semmi, és a doki mondta, h ha nem akarok kúpozni, akkor kamillateát adjak neki (50 grammot két evés között egyben).
Fogár Creative Commons License 2006.07.23 0 0 119

:))

én ma pl ettem grillcsirkét...meg kb egy kilo sárgabarackot és most vacsira görögdinnyét fogok enni :)))

én is a hideget és inkább folyékonyabb dolgokat kívánom :))---pl folyékony kenyér :)) na csak viccelek ám

Előzmény: Zsuzsa89 (118)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 118

köszi Miya. Meg fogom tanulni.

 

Réka szerencsére egész nap láztalan volt. Párom szerintem egész héten itthon lesz, mert nincs jól. :( Holnap megy dokihoz...

 

Ma lázmérés közben rájöttem, hogy miért nem sikerült nekem a hőmérőzés, amikor kakiltatni kellett volna... Azt senki sem mondta, és nem is olvastam sehol, hogy mennyi ideig kell benyomni a lázmérőt ahhoz, hogy legyen eredmény... hát ma megtudtam :)  egy lázmérésnyi idő pont elég, de korábban csak bedugtam, kihúztam, azt hittem, ennyi elég a kakilási ingert kiváltani. hát tévedtem :)  no mindegy, most már tudom, többet akkor nem kell kúpot használni, beválik a hőmérő is.

 

ma egész nap éhes vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy mihez van kedvem, mert a rendes kaja nem kellett valahogy :(   ti mit esztek egész nap ebben a hőségben?

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Miya (117)
Miya Creative Commons License 2006.07.23 0 0 117

Zsuzsa!

itt vannak a rajzok)

ez egyben szaporító fejési tech.is

Előzmény: Zsuzsa89 (106)
Fogár Creative Commons License 2006.07.23 0 0 116
oooh nálunk is...ölgyerek ma :)
Előzmény: maci18 (115)
maci18 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 115
parton az annahoz kozel

ma nalunk nyuglodes van :(
Előzmény: Samu mama (113)
Fogár Creative Commons License 2006.07.23 0 0 114

sziasztok!

 

megvagyok én csak éppen tegnap délelőtt leléptünk, anyunál leparkoltuk Jankát, mi meg elmentünk strandolni egy tóra :))

szupi volt!!! kicsit barnultam is :)

aztán vasárnap(azaz ma) meg anyóséknál voltunk telken...ott meg medence van...és nem rég áértünk haza...csak ugye kipakoltam, kitakarítottam...stb...stb

 

aki nyaral annak nagyon jó pihenést kívánok, mi is megyünk 1.-2 héten belül...pontosat még nem tudok.

nem bírom a meleget, mindenhol csöpögök már, Janka is folyton izzad szegénykém

 

aztán....hirtelen nem is tudok mit írni...majd összeszedem a gondolataim, most elmegyek hűsítőfürdőzni, szerencsére Janka elszunyált nagy kínkeservesen ma először.

Samu mama Creative Commons License 2006.07.23 0 0 113
Füreden merre mentek?
Előzmény: maci18 (110)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.23 0 0 112
Sztem elég egy sima olcsó esernyős kocsi, aminek naptetője is van, könnyebb is szállítani, meg talán szellősebb is. No és biztos hasznát veszed még. Van olyan, ami több fokozatban dönthető, nem?
Előzmény: toria78 (108)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 111
köszi :)
Előzmény: maci18 (110)
maci18 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 110
zsuzsa :))
37.5 popsiban az ugy 37 fokl, ami kicsiknel a normal. szoval, no para. 38 alatt semmi dolgod. kb 3 orankent nezz ra lazilag. szerintem semmi, de ha veletlenul elrene a 38at popsiba, az meg csak 37.5 ergo fel kup eleg, az 30perc alatt leviszi a lazat

en is sportkocsit keresek, es ertal kerdeztem is, csak hat eltunt, hogy hol lehet maclaren kocsit kapni becsben, mert itthon nnics volo tipus, ami csak 3.8kg


hankuci nagyon edes, de ezt mar irtam

mi holnap hajnalban elmegyunk furedre es csak penteken jovunk
hurrrrra nyaralas!
tehat jo pihenest mindenkinek, aszalodjatok a lakasban, mert kint befott hangulat van
penetekn jovok
Előzmény: Zsuzsa89 (109)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 109

Sziasztok!

Párom beteg, reggeli láza 38,5 :(

Rögtön beparáztam, meg is mértem a Réka lázát... 37,5 végbélben...  mikortól kell aggódnom?  neten mindig mást olvasok...

toria78 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 108

köszi megnézem, de azért még a kölcsön is érdekel

 

Itatás: még jó h shaish szólt, azóta árgus szemmel nézem a címkéket. Úgy láttam, hogy a teák és ivólevek terén a Nestlének van a legtöbb cukormentes terméke. Ti mit tapasztaltatok?

Egyébként meg vettem csipkebogyót 100 g 150 Ft, azt áztatom és adom a gyereknek. Egyelőre semmi baja tőle. Majd kap kamillát is ha ezzel vártam 3-5 napot (az hajthat hasat, ugye? remélem virágporallergiája nem lesz)

Előzmény: MyBaby (107)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.22 0 0 107
szia Tória,

a babaszobán van egy két márkás kocsi felrakva. Pl. PP Aria.
Szerintem elég jó áron, az még késöbb is jól jöhet. Biztos lehet alkudni is.
Legfeljebb ha beválik veszel egy újat belőle.

Maci, Fogár, Shaish és főleg Ertal, merre vagytok????

Ertalék elutaztak?
Előzmény: toria78 (105)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 106
Miya: engem érdekelnének ezek a rajzok a neten... tudjátok még, hol van? Köszi!
Előzmény: Miya (100)
toria78 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 105

Hanka csúcs-csinos.

 

Ezen gondolkodom: szeptember első heteire (kb 2-11) keresek kölcsönbe (akár kaucióért, bérleti díjért) könnyű babakocsit akkor 5,5 hós fiamnak. Nyaraláshoz nem vinnénk a nagyot, de egyelőre nem akarok venni icipici könnyűt sem, max jövőre.

Vagy elég egy 5e Ft-os esernyőkocsi??

Előzmény: MyBaby (88)
Miya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 104

nemrég jöttünk meg a sétáról, dugig volt a park,játszótér, sok-sok pici babával. Azt hittem, csak mi nem alszunk még :-)

 

kismica: üdv itt is:) babaszobán nézted a járókát? egy e.hintán mi is gondolkodunk, bár lassan etetőszék is kellene.

 

ht: az utóbbi pár napban hihetetlenül belejöttünk:-) gyönyörűen eszik kanállal (persze még nem 1ül), és az első falatoknál is csak néha fintorog :-)

Elhagytuk a 7kilót...

 

kismica Creative Commons License 2006.07.22 0 0 103

Én is idetaláltam :)

 

Épp járókát keresek gőzerővel, mert Matyi már egész jól kúszik, így amikor fent van kvázi semmit sem tudok csinálni... Az persze jó, hogy ügyes :)

 

Kihízta a pihenőszékét, eladtam, kapott egy elektromos hintát, no azt még szokjuk, mert ülni még nem tud és néha előrebillen és akkor hamar lilul a lába...

 

Próbálkozunk a csőröspohárral (eddig kudarc: halál lelkesen rágcsálja), pohárból valamennyire tud inni, ha mellé megy, az sem tragédia víznél :) (De iszik kicsit, úgyis csak azt akartam, hogy szokja a víz ízét.)

 

Megjött az első menszim is és tralala gyógyszer nélkül bírtam a görcsöket :)) Remélem, így marad. (Matyit nem érdekelte a dolog, szopizott rendesen, sőt rendesebben, gondolom a meleg miatt (2-3 óránként). Viszont majd 3 hete átalussza az éjszakát :))))

 

A meleg mondjon le, itt folyunk szét :(

MyBaby Creative Commons License 2006.07.22 0 0 102
Remek helye van a Rolinak!
Jók ezek az egyentetkók bal vállon....
Miya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 101
Roland már most igazi pasi!:-)
Előzmény: toria78 (99)
Miya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 100
Az első két hétben naponta többször "vágtam a sarokba" az Avent-kézit. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy kell és azóta nincs gond. Az első két hétben viszont így szuperul megtanultam kézi-fejni (védőnővel + párom talált nagyon jó rajzokat a neten, azokkal sikerült igazán). Most a kettőt kombinálom, és írtó hamar megvagyok a dologgal (nekem főleg hajnalban kell, + szaporató - ha épp szükséges)
Előzmény: toria78 (99)
toria78 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 99

Nem tudsz kölcsönkérni elektromosat esetleg? Én kaptam Avent kézit, de egyáltalán nem tudtam vele fejni, nem volt vákum. Egy szintén kölcsön üveg+pumpa volt csak hatásos. Aztán vettem elektromosat, azzal simán jött, töb mint 100 miliket fejtem azzal. Aztán visszatértem egyszer a kézire, és akkor már ment, ráéreztem a vákumcsinálásra. No meg a türelemre, hogy tényleg kellhet pár perc, amíg beindul.

 

Nekem is van itthon 2 csomag laktoherb, most már megiszom hogy fogyjon el, mert nálunk is hasfájás lett belőle.

Napi 2x 60at tudok fejni, szopni már nem szoptatok :-(

 

Anyós elment. Világítás égve marad a fürdőben, gügyögés selypítés megvan, popsikrémezés nincs, fül nyak kuki koszos fürdés után, tápszer nyitva. Már nem szóltam érte, úgysem használt.

Viszont jó hangulatban ment el.

 

A kis hasrafordulósom. Szerencsére már megtalálta a könyökét és az alkarját, mert ideges volt h kézfejen támaszkodva nem tud játszani. 7400g 67 cm 4hósan.

 

Előzmény: Böbi baba (96)
maci18 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 98
sziasztok!

hanka tunemenyes talpig rozsaszinben

nalunk meg megvan a racsvedo, neha noa is beakad.

noa mar alig szopizik, es tejem is alig volt. tegnap elmentunk bulizni, megittam 3 doboz sort....reggelre feszult a mellem a sok tejtol. kar, hogy az egesz ment a lefolyoba fejes utan, mert hat ilyen alkoholos izet ne adok neki.

szerintem koltozzon csak le janka, mert ez a 30+ iszonyat, plane a teton
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.22 0 0 97
dreams can come true...
Böbi baba Creative Commons License 2006.07.22 0 0 96

Kedves Mindenki!

 

Nagyon köszönöm a segítségeket megint sok újat hallottam.Pl.: én laktoherb teát iszomés nem is gondoltam volna, hogy ettől hasfájós lehet a baba.Mondjuk az feltűnt, hogy olyan tüneteket produkál mintha hasfájós lenne, ugyan pukizik rendesen, de hajnali 3 felé elég rendesen küzködik.Azt olvastam, hogy amelyik hasfájós lesz az általában a 2. héttől kezdődhet.Hát én elejétől fogva nem is, de talán a 2. héttől kezdtem el inni a teát, de most lehet, hogy leállok és megnézem, hogy megvannak-e ugyanazok a tünetek.Alapjában olyan csendes baba, mert mindíg csendben küzködik csak nyőgicsél.Megnézem illetve köszi a tanácsot átmásolom a másik topikba a levelem.

Avent kézi mellszívóm van, de azt is hiába próbáltam, de próbálni fogom mostantól folyamatosan hátha lesz eredménye.Direkt nem is idegeskedem.Még szerencse, hogy napközben van elég tej.Olvastam a bogyókról is, azt is kifogom próbálni.

 

Köszi mégegyszer minden segítséget megyek gyakorolni.

 

Sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!