Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45367

Magyaros szűzérméket csinálok addig, amíg még elviselhető a hőség, azaz most.

Boszorka Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45366

Holnap sűlt csirkecomb, krumpli és saláta, holnapután borjupörkolt, galuska és uborkasaláta.  Aztán 3 napig jönnek a maradékok.:-

Boszorka Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45365

Sokszor jobb ha nem tudunk semmit. Mióta valaki elmagyarázta nekem az eper fejtrágyázását, nem eszem epret és a méhekről szóló dokumentum film óta a mézet is száműztem az életemből. Igaz a mézet soha nem szerettem különösebben.

Előzmény: homerx (45363)
H_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45364

"a gluten csak utolag tud belole kikerulni"

 

Nem az a jellemző módja a gluténmentes liszthez jutásnak, hogy a búzából kivonnák a glutént. Néhányban szerepel az összetevők között a "gluténmentes búzakeményítő", de sokkal gyakoribb, hogy eleve gluténmentes növényekből készülnek: rizs, kukorica, burgonya, tápióka. És egy búzával/rozzsal foglalkozó malomban a legkevésbé fogod megtudni, hogyan, mert azoktól helyileg elkülönülve kell csinálni, csak úgy biztonságos.

 

http://www.fajltube.com/receptek/kenyer/Nehany-ismertebb-glutenmentes-15271.php

Előzmény: homerx (45363)
homerx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45363

pedig idonkent erdemes odafigyelni olyanokra is, akik nem mondanak hulyesegeket (lasd bh), hanem atlatnak a szitan, hogy stilszeru legyek. :) egy idoben rengeteget jartam az orszag nagy malmaiba kulonbozo okokbol kifolyolag, lattam a technologiat. az biztos, hogy nem veletlenul valasztjak el az ocsut a lenyegtol. egy malomban tiszta, mechanikus valogatas tortenik. a gluten csak utolag tud belole kikerulni, de hogy hogy, arrol talan nem szeretnek tudni. lattunk mar epetfoldre kiontott szippantos cuccost. kb ide sorolnam.

Előzmény: szkati (45361)
ketyo61 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45362

Hamburger, garlic fries, gorogdinnye.

szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45361

Bocsi,, de érdekes módon nem gondoltam végig semmiféle folyamatot,( ilyen témában laikus vagyok), de egyéb egészségi problémám miatt egy gasztroenterológussal, valamint egy nagyon jónak tartott diatetikussal  értekeztem a gondjaimról. Elfogadtam a tanácsaikat, és próbálok ezek szerint élni. Ennyi!

Előzmény: Boarhunter (45352)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45360

Rántotthús, rizs, krumplisaláta, dinnye.

Vasárnap marhapörkölt, tarhonya, uborkasaláta.

 

 

Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45359

Ja, elég szűkszavú. "Miután benne van a só, a citrom és a hagyma, az olajat apránként kevergetve"

Az olaj előtt és minél apróbbra vágva.

Anno volt egy erdélyi barátnőm, Ő így csinálta. Amikor a kollégiumban a rezsón sütöttük a padlizsánt, majd' ránk hívták a tűzoltókat. Tejföllel még nem hallottam.

Előzmény: H_G (45358)
H_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45358

Ez a recept kicsit indiszponált, mert elfelejtette megírni, mikor és milyen állapotban teszi bele a vöröshagymát.

 

Amúgy tényleg sok változat van, én fokhagymát teszek bele, nem vöröset, és tejfölt.

 

Előzmény: Boarhunter (45356)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45357

...Muszáj bele a majonéz? Vagy ha csak az ízesítés miatti kis mennyiséget teszek bele, az nem nehezíti el?...

Nem muszáj, elég ha jó minőségű olajat dolgozol bele - a végeredményt nevezhetjük akár padlizsánmajonéznek is. :)

Előzmény: bessera (45355)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45356

Egyáltalán nem kell bele majonéz. Viszont az olajat úgy adagolod hozzá mintha majonézt csinálnál.

Ez a recept nagyjából az eredeti: http://www.nosalty.hu/recept/vinete-erdelyiesen-padlizsankrem-9

Persze a fakéses játszadozás már a múlté, az még a rozsdamentes evőeszközök előtti időkből származik.

Előzmény: bessera (45355)
bessera Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45355

sziasztok,

soha nem csináltam még padlizsánkrémet, de a múltkor egy beülős helyen nagyon finom "habos" verziót ettünk - megtetszett. Sajnos elfelejtettem megkérdezni a receptet - ha egyáltalán elárulták volna...

 

Van valakinek tuti receptje? Muszáj bele a majonéz? Vagy ha csak az ízesítés miatti kis mennyiséget teszek bele, az nem nehezíti el?

Köszönöm előre is. :)

 

Sobri Józska Creative Commons License 2018.08.03 -1 0 45354

Sziasztok!

OFF

A kóserről egy érdekes történet...

Jó régen az ismerősöm bárányokat adott el a zsidóknak, hajnali vágás, kelet felé, kóser módra... a harmadikat vágta le a zsidó és csóválta a fejét, hogy ez nem kóser...majd félrevonulás, kenőpénz és láss csodát, azok lettek. :)

ON

 

Hétvégén

Hideg szilvaleves (ha nem figyelnek egy kis bor is kerül bele/belém)

Tárcsán malacságok, cukkini, hagyma, gomba, paprika + saláta és krumplipüré

Párom tortát a gyerköcöknek (szülinap)

Előzmény: Mazsola0070 (45329)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45353

Én most látom itt először. Azért gondoltam, hogy egy helló nem olyan nagy dolog:))

 

2003-ban írtam először ebbe a topicba. Aztán amikor tavaly volt néhány hozzászólásom(veled is váltottunk pár szót) akkor is "először láttál itt". Meg most is.

Előzmény: szkati (45349)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 -1 1 45352

Csak kíváncsiságból. Mit értesz az "agyonfinomított" liszt alatt?

Ne haragudj, de ezek csak jelszavak. Ahelyett, hogy bedőlsz a marketingrizsának, gondold át egy kicsit, mitől lesz hirtelen káros a liszt ha a búzaszemről eltávolítjuk a külső rétegeket? Minél beljebb hatolsz a szembe, annál tisztább, annál kevesebb szermaradvány, gombatoxin stb. van benne. Ez lenne káros? A rizsnél ugyanez. Ha szőröstől, bőröstől megeszed a rizsszemet az hurrá, ha megtisztítod akkor hirtelen egészségkárosító lesz?

Valami marketingzseni kitalálta, hogy az addig zömmel állati takarmányozásra használt korpát meg lehet etetni a jónéppál, ráadásul jó drágán adva, körítettek hozzá egy mesét és azóta ezt szajkózza mindenki...

A "fehér cukrot" ne keverjük ide, az egy vegyi folyamat eredménye, a rizs hántolása, a búzaszem koptatása pedig nem az. A "finomliszt" az szemcseméret, nem kémia. A lisztek adalékolását a sütőipar végzi, nem a malmok.

A gluténmentes liszt viszont, hogy valamelyest be tudja tölteni a normál liszt szerepét, hogy valamennyire hozza azokat a tulajdonságokat amiket sütésnél elvárna az ember, tele van adalékokkal, nézz csak utána.

És végül, én nem az étkezési szokásaidat tituláltam "butaságnak" hanem az indoklásukat.

Előzmény: szkati (45350)
szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45351

Holnap le szeretnénk menni az Alleval szemben lévő vietnámi levesezőbe. Csak reménykedni tudok, hogy nem lesznek sokan!

Előzmény: nagypapi51 (45342)
szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45350

Elkanyarodtál! Nem a teljes kiőrlésű cuccokról volt szó, hanem a gluténmentesről, amivel szembe állítottam a fehér lisztet. Az agyonfinomított dolog sose egészséges. Se a fehér cukor, se a fehér búzaliszt, se a fehér rizs( pedig mindkettőt fogyasztjuk, csak mértékkel.) Viszont mindenkinek saját akarata, hogy mit fogyaszt, kritizálni butaság:)) Te úgy eszel, ahogy akarsz, na meg én is.

Előzmény: Boarhunter (45336)
szkati Creative Commons License 2018.08.03 -2 0 45349

Én most látom itt először. Azért gondoltam, hogy egy helló nem olyan nagy dolog:))

Előzmény: nagypapi51 (45333)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45348

Megtaláltam a "szerző" facebook oldalát...igencsak kapkodtam a fejem. Ő egy nagyon szorgalmas hülye és szemmel láthatóan egy cseppet sem zavarja, hogy hülyeségeket ír.

A "grillezett makréla" az nála serpenyőben, olaj és vaj keverékén készül. És még meg is magyarázza... :-(

Előzmény: Caipi (45341)
ketyo61 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45347

Vettem egy darab csontnelkuli karajt, megy majd a sutobe. Van otlet hogy mivel kenjem be? Gondoltam fokhagymaolaj-bors-hoisin szoszos variaciora, de ha van otletetek ne kimeljetek. :-)

Boszorka Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45346

Életem első klímája, még az előző lakásban a konyha étkezőben volt, mert az kibirhatatlan melegben.

Előzmény: Caipi (45343)
Boszorka Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45345

Ma nagy tanácstalanságomban vettem minden félét. Volt szép sovány tarja, talán az lesz zöldbabsalátával, de vannak csirkecombok is és borjupörköltnek való is. Ma a szomszéd vendéglőben ebédeltünk, zuzapörkölt tarhonyával. Utóbbitól nem voltam lelkes, mert olyan apró sörét szerü volt a tarhonya. Volt hozzá paradicsom saláta, ahol hatalmas darabokban voltak a paradicsomok. Nekem nem gusztusos a pörköltes eszközzel vagdosni a salátában a paradicsomot. Mondtam is a leányzónak aki érdeklődött, hogy hogy izlett. Jó volt különben minden, inkább csak ilyen külalaki kifogásaim voltak. Voltuk is elegen a vendéglőben.

Előzmény: nagypapi51 (45342)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45344

Csupa multi (kulti) kaja... :)

Előzmény: Caipi (45343)
Caipi Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45343

Péntek lesz, tehát semmit. :)

Sőt, hétvégén se semmit, mert alapból, bármi bekapcsolása nélkül 30 fok van a konyhában. Szombaton Lidl-es mélyhűtött fish and chips sk. remuláddal, vasárnap Lidl-es Chili con carne konzerv natúrjoghurttal és kenyérrel. 

Előzmény: nagypapi51 (45342)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45342

Akkor ugorhatunk: a sertásváll (schulter, shoulder) mint eddig is tudtuk a lapockát takarja,

gluténmentesen meg az étkezzen, akinek kontraindikált. uff.. :Í)

Holnap mit főztök?

Caipi Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45341

Arra én is rácsodálkoztam az Index címlapon, de nem olvastam bele, ha egyszer látszott, hogy tökhülye ahhoz, amiről ír. :) 

Előzmény: Boarhunter (45337)
homerx Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45340

tudd be a _cikkiro_ pajeszanak. szegenykemek, es mennyi van beloluk. fogalmatlan nepek, de hat ok a, hogy is hivta itt valamelyik evtasa, velemenyformalok :)

Előzmény: Mazsola0070 (45329)
Caipi Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45339

Ezen a kérdésen már én is merengtem, mert (Észak-)Németo.-ban abból készül a nyers darált sertéshúsos szendvics. (Mett-Brötchen, vagy Baguette, vagy akármi) DE persze egyértelmű a válasz. 

Előzmény: nagypapi51 (45325)
Caipi Creative Commons License 2018.08.02 0 0 45338

Előbbiben egyetértek, de részemről a kukoricakeményítőt sem tömném örömmel magamba... 

Előzmény: szkati (45319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!