Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.09.06 0 0 865

A westen kazánnak a MINIMÁLIS teljesitménye 9.3 kW, azaz több mint a duplája az egész lakásod -15 fokra számitott MAXIMÁLIS hőigényének.

Azaz nagyon durván túlméretezett a kazán, és egész szezon alatt kapcsolgatni fog, ami többletfogyasztást eredményez, és a kazán élettartamát is röviditi.

 

Olyan kazánt nézz, ami 3 kW-ra (vagy alább is) le tud modulálni. Tökmindegy, hogy kondenzációs vagy turbós, itt a kazán által leadott minimális teljesitmény a lényeg.

Előzmény: zotyo81 (863)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.06 0 0 864

Én is sokat gondolkoztam ezen, igaz nekünk 50 alatti a terület. Kb. havi 2ezer forintot spórolnánk a kondenzációssal, így inkább gazdaságosak voltunk és vettnk 140körül egy kombi turbósat. A maradék 110 elég volt legalább másra.

 

 

Előzmény: zotyo81 (863)
zotyo81 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 863

Sziasztok!

 

 

 

Segítséget szeretnék kérni kombi gázkazán vásárlásához. Most lesz kiépítve nálunk a gázfűtés, tömbfűtés helyett és ajánlottak Baxi kondenzációs gázkazánt 250.000-ért. A lakás 57 négyzetméter, a befűtéshez kb 4500W kell.

Megéri-e kondenzációs kazánt vennem vagy elég lenne egy pl westen quasar D24 turbós kombi fali kazán, vagy mindenképpen maradjak a kondenzációsnál? Nem ismerem őket, nem tudom, melyik mennyire strapabíró, valamint az alkatrészellátottság milyen.

 

Ha egy-két típust ajánlanátok, azt megköszönném. A keret rá max 250e.

 

 

 

sünbogár Creative Commons License 2012.08.31 0 0 862

Én is ilyet vettem most nyáron. Fűteni ugye még nem kellett, csak a melegviz funkciójáról tudok nyilatkozni, ami szuper (hasonlítani csak a korábbi iszonyat kazánomhoz tudom). Végre, úgy 10 év után (!), lehet zuhanyozni, mosogatásnál nem kapkodom a kezemet. Az első 1 perc alatt kicsit melegebb a víz, utána viszont folyamatosan ugyanazt a hőfokot kapom. Eddig bevált :-)

Saját modulációs termosztáttal vettem; az üzembehelyezés ugyan már megtörtént, de nem tudták a fűtésre beprogramozni a termosztátot, mert nálam láttak ilyet először. Szezon előtt visszajönnek, addig ismerkednek a jószággal :-)

Előzmény: Meganeman1.9dci (860)
reliance Creative Commons License 2012.08.31 0 0 861

@kisferenc1960

 

Jo kis arak. :)

 

Argep.hu

Ariston Clas B Premium 24 FF                         419 999 Ft

Bosch Condens 7000 WT ZWSB 22/28- 3 A      465 999 Ft

 

.

.

.

es igy tovabb. Szoval erdemes kicsit korulnezni, nem csak az arokasassal lehet keresni :)

Előzmény: kissferenc1960 (854)
Meganeman1.9dci Creative Commons License 2012.08.31 0 0 860

Sziasztok,kazánvásárlás elott vagyok.A házam hoszukséglete 8kw.Fal és padlófutés.

Személy szerint nekem a Baxi luna dou tech 24 kombi tetszik,mert 3,4kw ig le tud modulálni,és átmeneti idoszakban nem egy hátrány,ha nem kapcsolgat ki be állandóan.

A kérdésem az lenne,tud e valaki információval,gyakorlati tapasztalattal szolgálni errol a márkáról,mert azon kivul amit a prospektusokban látok,semmi egyebet nem tudok.

És még egy dolog,kell iszapleválasztót rakni falfutés esetén is,vagy ez csak a radiátoros rendszerekre vonatkozik.

Elore is koszi

Tom

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 859

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

Csak meg akartam győzödni, hogy nem azér mond ekkora összeget, mert legombolhatónak vél minket.

Nincs viszonyítási alapom, csak visszaosztottam a munkaórákat, így 10000 Ft felett van az órabér... És még azt mondják, hogy válságban van az építőipar:) A gyerkőcöt iparosnak küldöm majd, az hétszentség!:)

Gázterv van, persze.

A lényeg, hogy legyünk már túl az egészen szakszerűen, utána jön még a kéményes, aztán jöhet a MEO.

 

Az ásást egyébként azért vállaltam be, hogy ezért ne kelljen fizetni (igaz felültem a szopórollerra, mivel sok nagy gyökérrel találkoztam + találtam egy objektumot is a föld alatt, amit ki kellett kerülni - a gázterv részlegesen emiatt is módosult).

 

Mondjuk nem tudom, hogy az ásás napi árfolyama hogyan alakul méterenként, így nem tudom, hogy mennyit spóroltam:)

 

 

Előzmény: SolnesMM (858)
SolnesMM Creative Commons License 2012.08.28 0 0 858

  

"A mester helyett kiástam már az árkot,"

 

 

Miért helyette ? Megállapodtatok ??

Az ár amúgy nagyjából reális, mint már írták.

Tervek vannak ? Gázszereléshez kell az is !!

De vissza erre a kiásásra. Én kétszer is belefutottam ebbe. Az egyik kb. 10 éve volt, a másik meg az idén tavasszal.

 

 

Az első eset : egy mosogató áthelyezése volt napirenden egy ajtó egyik feléről a másikra. Itt csak úgy volt lehetséges ha a z ajtó előtt visszük a nyomóvezetéket a padozatban Sok ajánlkozó nem volt. Az elsőt már a telefonon ejtettem, a második egy szimpatikus fiatalembernek tünt. Kijött 10 perc alatt megadta a nagyon előnyösnek tűnő ajánlatot. Majd mondá, van még egy probléma, a munka árok kiásása. Az megdrágítja a dolgot. Kérdem mennyire - hát pont a duplája lenne. Na ne. mondom nem problem mire jő az árok készen lesz ( 30 cm mély , 1 m hosszú és 25 cm széles ). De nem és nem, azt ő szeretné. Nos nem egyeztünk meg, mert ismertem a padozat szerkezetét, az egy 5cm valami szar beton, elő a nagysamút és 15 perc alatt készen volt. Két taliga sitt félre téve. Ennyi.

Aztán egy másik szerelő, aki az egészet reális árért elkészítette. Fél nap munka volt, természetesen helyreállítás nélkül.

A másik a tavaszi eset . Szintén egy vizesmunka, ami azért bonyolódott mivel egy lépcső alatt kellett bejönni.

Itt is egy elfogadható árat mondott az első, de kiemelte a lépcsőt el kell bontani és az külön 120 eft lenne. Nyilván gondolkodik az ember - megéri nem éri meg. Mondtam ezt az ajánlatott még meggondolom. Egy másik szerelőnél már nem volt feltétel a lépcső bontás. Igaz az aláásás nem volt egyszerű, de én vállatam. Először én is vacilláltam, de végűl 3 x 3 óra alatt meglett sk.

Tehát az első azon bukott, hogy a bontást csinálta volna 120 eft -ért ( az új meg lett volna vagy 250 eft).

Így 9 órai munkával kerestem 370 eft -ot.

Ha mind a kettő vállakozó egy árban adja meg az ajánlatot tán, még bele is megyek, de így pont azzal nem lettek nyerők, mivel egy olyanon akartak nagyon keresni, amit én is el tudok végezni.

Ja az első esetre nem adtam árakat. Nem mivel az 10 éve volt.

Előzmény: Törölt nick (856)
nixon70 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 857

Hali!

Mondd meg meki,hogy csinálja meg egy hét alatt,mert szerinted ez így reális.:-)))))

Amúgy reális az ár.

Előzmény: Törölt nick (856)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 856

Szia!

Egy kérdésem van, tudom, hogy nem egyszerű rá válaszolni. Egy kazáncsere+új gázórától lesz a bekötés.

Van egy ház, kb. a gázcsonktól 8 méterre, a házfaltól kb. megint 8 méter kb. ahol a gáz be fog menni a lakásba.

A mester helyett kiástam már az árkot, megvetette a szükséges csöveket, idomokat, gázszekrényt stb.

A gázszerelésre 90 E Ft-ot gondolt, a kazán le- és felszerelésére további 10-et, a gáz- és vízrendszerre bekötést meg további 35-ért (a fűtésrendszer már megvan, arra kötne rá, minden állás a kazán alatt már megvan). Kicsit meghűltem, amikor mondja a másfél napos szerelésére a 135 ezret.

Lehet szarrágó vagyok, de sokallom.

Ez reális ár?

 

Előzmény: SolnesMM (850)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 855

Nincs neked f@szod, hogy azzal játssz ?

Előzmény: kissferenc1960 (854)
kissferenc1960 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 854

Sziasztok!

A kazán választást alaposan át kell gondolni, múlt hónapban estünk át rajta mi is! Nehéz votl megtalálni az árát és minőségét teintve a legjobb választást. A következő linket ajánlom mindenkinek aki kazán vásárlás előtt áll: http://kazanpont.hu/

lakos001 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 852
Segitsegre volna szuksegem. Van egy kb 10-15 eves kombi Junkers gaz falikazan a lakasban amihez most a felujitas soran vettunk egy siemens rev200s termosztatot. Elvileg a kazant eddig karbantarto szakember szerint a ketto kompatibilis egymassal, valamiert azonban a termosztat nem vezerli a kazant. A szakember is tanacstalan volt. A termsztat jo, az sem hibas. Valami otlete van valakinek miert nem mukodik/hova fordulhatok? Koszonom!
szajberpiraty Creative Commons License 2012.08.22 0 0 851

Köszönöm szépen!

Előzmény: SolnesMM (850)
SolnesMM Creative Commons License 2012.08.21 0 0 850

 Mehet,  ha a feltételeket teljesíted !!

 

 Amik a következők : 

1.csináltatsz egy gáztervet,  azt a tervező jóváhagyatja a szolgáltatóval .

2.kibélelteted a kéményt zárt égésterű kazához,

3.kiépíteted a kazán és a kémény közötti fűstcső rendszert,

4. a kéményseprőkkel megvizsgátatod,

 5. kiépítetsz egy EPH rendszert és egy Fi relés áramkört egy villanyszerelővel, aki tud adni EPH jegyzőkönyvet is.

6. szerelővel bekötteted a kazánt a gáz és vízrendszerbe,

7. a szerelő a munkáját lemeoztatja a szolgáltatóval,

8.  a működő kazánodat az üzembehelyező üzembehelyezi, lepecsételi a  garancia levelet

 

 

 a 2. és 3. -at bélelő végzi úgy hogy ő intézi a  4. pont alatti vizsgálatot is.

 Hogy hogyan lehet a  meglévő rendszerbe illeszteni ?

 Hát azt egy jó fűtésszerelő megmondja és meg is csinálja.

 

 Azon egyébként mit értesz, hogy' rendes gázkémény '?

 Az valószinű egy gravitációs kémény,  vagy van béleleve vagy sem,  lényegtelen,   a "túrbós" kazánodhoz úgyis más kell !!

 És amikor veszed a kazánt arra is ügyelj, hogy az elektromos védettsége megfelő legyen. Hogy milyen,  ahhoz buvárkodj egy kicsit, de a kerekedők is  simán megmondják , hogy milyen védettségű kell.

 Sőt a tervező is !!

Előzmény: szajberpiraty (849)
szajberpiraty Creative Commons License 2012.08.20 0 0 849

Sziasztok!

 

Egy kombi kazán vásárlását tervezem, amellyel a jelenlegi elöregedett gázkazán, és az átfolyós vízmelegítő cseréjét szeretném megoldani. A vízmelegítő helyére gondoltam a turbó kazánt (ez a fürdőszoba).

A vízmelegítő rendes gázkéménybe van kötve, abba mehet a kombi is?

A fűtési rendszer nyitott, (régi, 2"-os előremenő csövekkel) amyelyben egy vegyes tüzelésű kazán is üzemel. Hogyan lehetne beilleszteni ebbe a rendszerbe a kombi kazánt. Bele lehet egyáltalán?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

1078 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 848

Szia Tib!

Írj nekem egy e-mail címet légyszíves. Írnék neked privátban. Köszönöm.

Előzmény: hg5tib (209)
SATA2 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 847

Sziasztok!

Turbós kazán vásárlás előtt állunk, szükségem volna pár jó tanácsra.

Elsősorban kiegészítő fűtéshez kellene, ritkán menne csak, ezért nem szeretnék drágát venni. Többször ajánlottátok már itt a fórumon az Ariston Clas 24 FF-et, ami árban még elfogadható talán.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha van bojler, a távoli jövőben meg tervben van egy indirekt tároló, akkor érdemes-e kombit venni? Csak tartalék vízmelegítő megoldásnak, hogyha elromlik a bojler.

Pontosan az a kérdésem, hogy ha nem használjuk sokáig a vízmelegítő részét egy kombi kazánnak, az baj-e? Elég-e 1-2 havonta megjáratni kicsit?

És még esetleg valami más olcsóbb, de jobb típust tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

reliance Creative Commons License 2012.07.29 0 0 846

Udvozlet Mindenkinek!

 

Meg egyet talaltam:

Junkers CERACLASS ACU ZWSE 28-5 MFA

Ez ugy latom lenyegeben a Bosch elodje, de most olcsobban adjak.

 

 

reliance Creative Commons License 2012.07.28 0 0 845

Udvozlet Mindenkinek!

 

Beleolvastam a Forumba es ugy latom, vannak itt szakemberek, akik segiteni tudnanak a dontesben.

 

Sorhazi, 100 nm-es lakasban egy 20 eves Junkers gazkazant szeretnek lecserelni kondenzacios, viztaroloval ellatott keszulekre. A keszulek a lakasban van, kemenybe kotve.

Ugy gondolom, hogy a viztaroloval is lehet energiat es vizet megtakaritani, mivel nem kell kivarni, amig a gaz felmelegiti a vizet, ezen kivul talan fixen beallithato csaptelepet is fel lehetne szerelni.

 

A kovetkezo kazanokat neztem ki:

 

Vaillant ecoTEC pro VUW 236/3-5 E

Saunier Duval Isotwin Condens F30-A

Bosch Condens 7000 WT ZWSB 22/28-3A

 

Kivancsi vagyok a velemenyetekre, mi szol mellettuk illetve ellenuk? Az aruk es parametereik nagyjabol azonosak, ahogy latom.

 

Elore koszonom a segitseget!

 

Beepites is erdekel.

Mancsyyyy Creative Commons License 2012.07.16 0 0 844

Sziasztok!

 

Egy 24 kilowattos Ocean fali kéményes, kombi gázkazánt tervezünk lecserélni, ami 13 éves (a ház nyolcvaniksz négyzetméter, fűtéshez, melegvízhez, minden extra nélkül, a cél, hogy a régi le, az új fel). Az egyik jelölt egy Bosch volt, amit itt többször nem ajánlottatok, így azt le is húztuk. A másik kiszemelt a Vaillant atmoTEC VUW 240/3-3 XE Pro. Erről mondana valaki véleményt? Jó választás lenne? Ugyanezt nézegettük még, a 3-5 XE típust (tetszett pl. a rozsdamentes égőfej), de az már 300 körül van, ami túl sok.

vizgazfutes Creative Commons License 2012.07.06 0 0 843

Amennyiben van pénzed vegyél Vaillantot, ha nincs (annyi) akkor Vaillantot...

 

A kondenzációs készülék az általam már említett indok miatt valószínűleg működne, csak alapból elég sok vizet kellene felmelegítsen...

 

A fás kazán vs gázkészülék kötését eléggé bonyolult lenne itt leírni és rajzolnom is kellene :)

Előzmény: Gábor987 (837)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.07.06 0 0 842

"Kinek kell jóváhagynia ?

 és főleg miért ?"

 

Pl. a Főkétüsznak vagy az adott kéményseprő vállalatnak.

 

Amiért a gázszerelők munkáját a gázszolgáltatók hagyják jóvá :) Meg mert pár 10-est ezzel is le lehet gombolni az emberekről....

Előzmény: SolnesMM (839)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.07.06 0 0 841

A készülékedben valószínű, hogy a váltószelep tapadt le. Burkolat le, kalapáccsal megkocogtatás, ha ez nem hatásos, akkor szét kell szedni a váltószelepet, hátha javítható. Amennyiben nem, akkor váltószelep csere (nem tudom, hogy az említett gyártóhoz lehet-e kapni alkatrészt.)

 

Radiátoros rendszerre is nyugodtan lehet kondenzációs készüléket tenni! Aki azt mondja, hogy csak felületfűtésre jó a kondenzációs készülék az egy....

 

Mint már írtam, 50 fok alatti visszatérő vízhőmérsékletnél megindul a kondenzáció... Igaz, minél alacsonyabb a visszatérő vízhőmérséklet annál nagyobb a kondenzáció mértéke, de egy 90/70-re méretezett rendszer esetében is 85% fölött tud "kondenzációs módban" dolgozni a készüléked a teljes fűtési időszakot tekintve...

Előzmény: mtoma73 (836)
SolnesMM Creative Commons License 2012.07.06 0 0 840

 Hát ez sokmindentől függ. Elsősorban a kémény magasságától.

 De tényleg a kérdés, hogy  miért akarod béleltetni ?

 meglévő kazán meglévő kéményét béleltetnéd vagy új kazánhoz béleltetsz ? mivel az új kazán már csak nagy valószinűséggel zárt égésterű lehet,  oda teljesen más kémény kell, más béleléssel..

 Egy zárt égésterű kazánhoz 250 -300 eft körüli a bélelési költség cuzamen, ami tartalmazza az un. 'engedélyezési' költséget is, ami a valóságban egy hevenyézet szakvélemény, de alényeg rajta van ez meg az, hogy megfelel.

 Csak olyen kivitelezővel tárgyalj aki ezt a papír beszerzését is vállaja. !!

 Ha viszont egy meglévő készüléket van ami nyilt égésterű, akkor meggondolandó a béleltetés ha a kazán már az életciklusa végén van.

 Előbb tisztázni kell az új kazán milyenségét, hogy az zárt lesz e vagy ugyanolyan mint a mostani csak új.

 Elviekben szabad - igaz ezt sokféleképen értelmezik, de ha megfelenek a feltételnek miért ne.

 

 ha megfeleő a lég ellátás, ha megfelelő a kémény ha megfelelő helyen van a kazán akkor miért ne.

Persze a kéményseprők sokmindenre rávágják főleg szóban, hogy nem felel meg.

 Üdv.   SMM

Előzmény: Luca_41 (831)
SolnesMM Creative Commons License 2012.07.06 0 0 839

 Kinek kell jóváhagynia ?

 és főleg miért ?

 Egy bélelő a munkájáért felelőséget vállal, felelőséget kell vállalnia, ezért adja az un. kivitelezői nyilatkozatot .

 Ez a papír tartalamazza   a felhasznált anyagok minőségét, a munka szabályoz előírásoknak megfelelőségét, ezt a kivitelező pecsétjével és aláírásával igazolja, erről nyilatkozik, ha máskép lenne csalna !

 és természetesen jóváhagyja a megrendelő azzal, hogy a számlát kifizeti.

 kinek kéne még ,

 A római pápának is ??

 Értem én, az fontoskodó kéményseperők akarnak itt is kaszálni.

 De akkor mire van az un. sor ellenőrzés ??

 És gondolom  azért a meglévő kémény paraméterei nem változtatják meg értem ez alatt a szelvényt és a magaságot.

 Amúgy    az esetleges balesetekért mindig a használó felel elsődlegesen.

Előzmény: vizgazfutes (835)
erniefromh Creative Commons License 2012.07.05 0 0 838

A GMBSZ-t hol olvastad?

Nem találok rá.

Előzmény: Törölt nick (456)
Gábor987 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 837

Igen, még aktuális a kérdés!

Előzmény: vizgazfutes (833)
mtoma73 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 836

Sziasztok!

 

4 éve a házzal együtt vettünk egy olasz gyártmányú Sime Murelle 8/20 MS tipusú kombi cirko kazánt (gondolom úgy senkinek nem ismerős tipus). Tavaly nyáron vettük észre, hogy nyáron melegednek a radiátorok, a kihivot szerelő azt mondta, hogy valami szelep rossz, ami a fűtés és a csapokon jövő meleg víz között kapcsol. Úgy emlékszem, hogy azt mondta a szerelő, hogy ezt már nem érdemes javítani, csak nyáron zárjuk el a kazánból kijövő egyik fűtőviz csapját. Az igaz, hogy ez használt, de nem tudom tényleg nem javítható egy ilyen hiba, vagy ilyen drága lenne, és nem éri meg? 

Esetleg nem ismer valaki egy gázkazán szerelőt, aki képes lenne megjavitani a kazánunkat, hogy még pár évig jól működjön?

 

Most azon gondolkozunk, hogy lehet, hogy inkább le kellene cserélni, de több embertől azt hallottam, hogy kondenzációs kazán padlófűtéshez ajánlott, azt nekünk nem érné meg, elég egy turbós kazán is. A szakértőket kérdezném, hogy ez igaz?

A ház sorház (mindkét oldalunkon van ház), van egy földszint, egy emelet és egy kis padlás rész, de az nincs fűtve. A mostani kazánra az van irva többek között, hogy a névleges hőterhelése: 27 kW.

Az utóbbi időben a csapokból jövő meleg viz is nagyon ingadozik, elég nehéz beállitani, hogy adott hőmérsékletű meleg viz jöjjön. Ez is lehet ennek a szelepnek a hibája?

Remélem valaki tud segiteni.

Köszi előre is.

vizgazfutes Creative Commons License 2012.07.03 0 0 835

Ez attól függ...

 

Ha egyáltalán el lehet oda helyezni a nyílt égésterűt, ahova Te szeretnéd, akkor 40.000.-Ft/5 méter, 60.000.-Ft/10méter és afeletti hossznál pedig megegyezés alapján. Erre jön még az anyagköltség, a jóváhagyás, stb., stb.

Előzmény: Luca_41 (831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!