Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -1 1 89

Haha, ez vicces.

 

De most engem támasztottál alá. Az, hogy a nők nem fognak az első füttyszóra szexelni, a férfiaknak meg egy szép nő láttán elmegy az eszük inkább arra bizonyíték, hogy a férfiak döntéseit óvatosan kezeljük.

Előzmény: nyman (81)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 1 88

Egy szóval sem mondtam, hogy a nő értékesebb a férfinél, csak azt mondtam, hogy a hagyományok miatti háttérbe szorulásán kellene segíteni. És minden kis csoport fontos, csak ugye minden kis csoporton belül vannak férfiak és nők - tehát ez a probléma mindenhol jelentkezik. Persze, vannak, akik hamozottan hátrányosak, pl. idősebb nők, cigány nők stb.

 

Hát pont jártam Svédországabn és az USA-ban, igaz, nővel nem keveredtem afférba, mert egyelőre heteró vagyok, de volt munkakapcsolatom emberekkel, és nagyon jó tapasztalatom van. Náluk az embernek több értéke van, mint nálunk.

 

Miért lenne egy nő a parlamentben férfiellenes?? Ez honnét jött? Azért mert valaki nő, már mindjárt férfiellenes? Valamit félerértesz, mert a feministák ponthogy az egyenlőségért küzdenek. 

Előzmény: MrJones512 (70)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 1 87

Megnyugodtam, hogy nem a tájékozatlanságom a gond :D

Előzmény: hayalilo (69)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 1 86

Na de várj, az antifeminista szellemharcosokkal Dunát lehet rekeszteni, ott hemzsegnek idegesen mindenhol, miközben egy szál hatalomra törő ultrafeminista meg sehol. Ez olyan, mint a sorosozás? Valami homályos ellenségről beszélünk, aki ellen jó hergelni a népeket?

Előzmény: 0.5bit (68)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -1 1 85

Mint sok más demokratikus kezdeményezés, ugye?

Előzmény: Törölt nick (67)
baculum Creative Commons License 2017.10.11 0 0 84

:-)))

pali voltam, megnéztem... az első végén van a lényeg :-))))

amikor bevágja, hogy a filmeznek ...:-)

;-)

 

Előzmény: nyman (81)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 0 0 83

Dehogy. Vannak a születéstől adott tulajdonságok és vannak azok amiért tettünk. Ha az utóbbiból hiány van akkor felértékelődik az előbbi.

A választás is normálisan egy állásinterjú ahol az életrajzi adatok számítanak, iskolák, munkahelyek.

Előzmény: nyman (82)
nyman Creative Commons License 2017.10.11 0 1 82

ez igy csusztatas oszesmosas.

Előzmény: Törölt nick (79)
nyman Creative Commons License 2017.10.11 0 0 81

Na majd akkor lesz itt egyenjogusag, ha pl. ezek a kerdesek ugyanolyan arannyal jarnak

 

https://www.youtube.com/watch?v=gxyySRgrYsU

https://www.youtube.com/watch?v=5JJFBtHcBnM

 

baculum Creative Commons License 2017.10.11 0 0 80

mér, dugnak cigánnyal, vagy prolival?

nem, na látod

 

:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 0 1 79

Az a vicces, hogy ebben a kérdésben mindenki felvilágosult és azt mondja, hogy ilyen születéstől adott tulajdonság alapján nem kellene embereket megkülönböztetni. Más tulajdonságok esetén pedig nincs ilyen kiforgása, cigányok bőrszín alapján, menekültek származás alapján, választójog életkor alapján. A különbség, hogy mekkora kedvezményezett csoportba sorolja magát.

Előzmény: 0.5bit (74)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 0 78

Dehogynem, hacsak össze nem törted az összes tükrödet.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 1 77

Közös femináci ismérv... alapja az a hazugság, hogy a nők el vannak nyomva.

Előzmény: ásítósmacska (35)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 -2 1 76

Nem, mert az összes állításod igazoltan hamis, vagyis hazugság.

Előzmény: Törölt nick (12)
MrJones512 Creative Commons License 2017.10.11 0 4 75

"A másik fából vaskarika a az úgynevezett "pozitív diszkrimináció". Amikor mekülönböztetés van az nem pc, de ha pozitív akkor meg igen, pedig igazából ugyan az a kettő, pl.: mint a numerus clausus:

negatív diszkrimináció: az oktatásban maximum 6% a izreliták aránya

pozitív diszkrimináció: az oktatásban minimum 94% a keresztények aránya"

 

No igen... ilyen alapon méga rasszista fajirtás is PC-vé tehető, elvégre Hitler is mondhatta volna, hogy mindenkit gázkamrába... kivéve a németeket - és akkor ő most tökjó, PC-arc lehetne, mert hát ő is csak pozitíve diszkriminálta a tisztafajú árjákat, nem negatíve mindenki mást. És ő is "csak" egy zsidómentes övezetet akart létrehozni (épp úgy, mint ahogy férfimenteset a svéd "bulikázók").

Nem pedig egy elmebeteg, náci barom.

Előzmény: 0.5bit (74)
0.5bit Creative Commons License 2017.10.11 0 3 74

"Mert még nem jártál pl. Svédországban ..."

 

Épp mai hír: Csak nők léphetnek fel nők előtt egy svéd fesztiválon.

 

Most képzeljük el mi történne, ha egy kicsit más irányban szelnénk két részre az embereket, pl.: "Októberfest - belépés csak németeknek!".

 

Vagy hazai "forró krumpli" a szegregált oktatás elleni fellépés kérdésköre, amelyben az egyik csoport előnyt szerez, addig a másik meg épp hátrányt (ezt nem vitatja senki, max a mértékét, hogy nem olyan nagy mértékben húzza vissza őket).

 

Szóval egyrészről bármilyen alapon megkülönböztetni embereket nem pc, kivéve nemi alapon, ha az nem hátrányos a nőkre.

A másik fából vaskarika a az úgynevezett "pozitív diszkrimináció". Amikor mekülönböztetés van az nem pc, de ha pozitív akkor meg igen, pedig igazából ugyan az a kettő, pl.: mint a numerus clausus:

negatív diszkrimináció: az oktatásban maximum 6% a izreliták aránya

pozitív diszkrimináció: az oktatásban minimum 94% a keresztények aránya

 

Előzmény: MrJones512 (70)
MrJones512 Creative Commons License 2017.10.10 0 2 73

"Ami érv lehet mellette, hogy jót tesz a munkahelyi légkörnek, ha kiegyenlített a nemek aránya."

 

Hát, ha mindenki a párjával dolgozik ugyanannál a cégnél, akkor esetleg.

Minden egyéb esetben a munka el lesz khmm... kefélve (vagy pletykázva). Lásd még: Sörgyári capriccio.

Kérdés, hogy mit szólna ehhez a kapitalizmus? :)

Előzmény: F1 Hierro (61)
hayalilo Creative Commons License 2017.10.10 -3 1 72

ennek evidenciának kellene lennie..

Előzmény: Törölt nick (42)
hayalilo Creative Commons License 2017.10.10 -3 0 71

Pontosan!

Előzmény: F1 Hierro (61)
MrJones512 Creative Commons License 2017.10.10 0 3 70

"A nemek szerinti felosztás minden más kis csoportosításon áthúzódik, emiatt fontosabb a többinél."

 

És akkor már a többit el lehet hanyagolni? Mitől fontosabb egy nő, mint mondjuk egy férfi? Vagy egy gyerek? Vagy egy bérből és fizetésből élő (ha annyira "átívelő" ÉS nagy csoportot akarsz). Miért értékeled többre azt, aki pontosan ugyanannyit ér, mint bármilyen-bárkimás?

 

"Ez a férfiellenes nőuralom valami mumus lehet, mert még nem találkoztam férfiellenes nőuralomra törő emberekkel."

 

Mert még nem jártál pl. Svédországban, Spanyolországban, vagy Amerikában (és nem keveredtél ott afférba nővel)..., illetve nem találkoztál "politikai" feministával.

És hát nem veszed észre, hogy téged pontosan a férfiúi ösztöneiden keresztül hekkelnek meg.

 

Ahogy az imént Robo is pedzegette: a férfiak alapból szem előtt tartják a nők érdekeit. Ezért van nekik egy rahedli pozitív diszkriminációjuk most is.

Nna, ugyanezt a szem előtt tartásra szerinted hajlandó egy feminista (kifejezetten csak a nők jogaival foglalkozó, nők jogait érvényesíteni akaró) szervezet?

NEM.

 

A "kvótásdi" ebben a "javasolt" felállásban annyit eredményezne, hogy volna a Parlamentben x/2 nőjogokért szavazgató/küzdő képviselő és volna mellette x/2 darab a választópolgárok (vegyesen férfiak és nők) jogaiért szavazó képviselő.

Azaz a nőjogok választói alapon 75% vs. 25% arányban lennének képviselve. Másfelől viszont a Parlament 50%-a nettó férfiellenes, 50% pedig ab ovo nőpreferáló (a jelenlegi képviselők ugye... alapból a nőket preferálják) lenne. Hol volna ott tisztán a férfiak képviselete?

Hát sehol.

Nno, ez a fajta kvótás hatalommegosztási "egyenlőség" vezetett Svédországban, Amerikában, vagy éppen Spanyolországban oda, ahova.

 

Gondold át mégegyszer, hogy megszavaznád-e a dolgot.

 

(Én speciel egyedül abban az esetben tudnék bármiféle nőkvótát támogatni, ha mellé ugyanannyi férfikvóta is lenne - és itt most nem általában a képviselők nemét értem ez alatt, hanem pontosan annyira férfijoggal foglalkozó, kizárólag férfijogot érvényesíteni akaró képviselőt, mint amilyen a fent említett "feminista/nőjogi képviselő". És bármilyen "nemi" jellegű kérdésben a többieknek kustyi.)

Előzmény: Törölt nick (63)
hayalilo Creative Commons License 2017.10.10 -3 1 69

Ez a férfiellenes nőuralom valami mumus lehet, mert még nem találkoztam férfiellenes nőuralomra törő emberekkel.

Csatlakozom! Ennek a jelenségnek a szigorúan szabatos és tudományos meghatározása az "Eccer láttam a Mátyás király fehér lovát: a'sse a'vvót"

 

Hozzáteszem: nemhogy "férfiellenes" nőuralomra, de sima, extrák nélküli alsó kategóriás nőuralomra törőkkel se találkoztam soha. Látom, nem csak én vagyok ilyen peches:-DDD

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (63)
0.5bit Creative Commons License 2017.10.10 0 3 68

"A nemek szerinti felosztás minden más kis csoportosításon áthúzódik, emiatt fontosabb a többinél."

 

A nemek szerinti felosztás minden más kis csoportosításon áthúzodik, ezért lényegtelen a többinél.

 

"Ez a férfiellenes nőuralom valami mumus lehet, mert még nem találkoztam férfiellenes nőuralomra törő emberekkel."

 

Én nem találkoztam társadalmi osztályon, faji, vagy vallási  alapon uralomra törő emberekkel, de ez nem jelenti azt, hogy pl.: kommunisták, dzsiadisták vagy Ku Klux Klan nem létezne.

Továbbá pestises embert sem láttam, de elhiszem, hogy Madagaszkáron van ilyen.

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 67

Plusz egy.

 

Amúgy Sándor Klára és Agyarbálint agyréme, mehet utánuk az ötlet is a (politikai) süllyesztőbe.

Előzmény: Abszolút Igazság (3)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 66

"tragikomikus azért, amikor öregecskedő, szakállas látszatkeresztények filozofálnak az abortuszról, terhességről, meg nyilatkoznak akkora sötét parasztságokat nőügyekben"

 

- egyetértek

 

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -2 0 65

Köszönöm!

Előzmény: hayalilo (18)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 64

Mér, zsírszilárd az férfi?

 

Legyen jóképűpasi kvóta, és hulljon ki mindenki, aki nem felel meg a pontozáson.

Előzmény: nyman (55)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 63

Nem a parlamenttől kellene megkérdezni, hanem a szavazóktól.

 

A nemek szerinti felosztás minden más kis csoportosításon áthúzódik, emiatt fontosabb a többinél.

 

Igen, itt a fórumozók körében valóban nincs nagy bázisa a női kvóta eszméjének, 18 hozzászólóból, ha jól látom, velem együtt kb. hárman támogatnánk, az 16,6%. Remélhetőleg más helyeken ennél nagyobb arányban támogatják.

 

Ez a férfiellenes nőuralom valami mumus lehet, mert még nem találkoztam férfiellenes nőuralomra törő emberekkel.

Előzmény: MrJones512 (57)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -1 2 62

Úgy látom, még a 3. világban is több nő jut be a parlamentbe, mint itt, a "civilizált" országunkban.

Előzmény: nyman (50)
F1 Hierro Creative Commons License 2017.10.10 0 2 61

Ami érv lehet mellette, hogy jót tesz a munkahelyi légkörnek, ha kiegyenlített a nemek aránya.

 

Ez nemcsak a férfitúlsúllyal, hanem a nők túlsúlyával szemben is igaz.

robopassmeet Creative Commons License 2017.10.10 -2 2 60

Ezt nyíltan meg is mondják: azért kellenek nők a parlamentbe, mert a nők érdekeit képviselnék. Nem is tűnik fel nekik, hogy mennyi mindent árulnak el magukról: valójában olyan (nőnemű) képviselőket akarnak, akik csak a társadalom egyik felének a nőknek az érdekeit képviselnék, neaggyisten, pont a társadalom másik felével (férfiak) szemben.

Előzmény: MrJones512 (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!