Keresés

Részletes keresés

stevemegane Creative Commons License 2017.11.20 0 0 202

Sziasztok!

 

Térkövezésben szeretnék egy kis tanácsot kérni.

 

A letömörített zúzottkő rétegre nem tudom, hogy milyen magasra kell kiszintezni az ágyazó réteget, hogy a gumikalapácsos beágyazás és a bevibrálás után síkba kerüljön a térkő a szegéllyel.

 

Próbaként úgy állítottam be az ágyazó réteget, hogy a ráhelyezett rékő teteje kb. 0,5 cm-rel magasabbra került, mint a szegélykő szintje. Ez túl kevésnek tűnik, mert már a gumikalapácsos beállítás során tú alacsonyra süllyedt.

 

Tudtok segíteni, hogy milyen magasságot kell beállítnai az ágyzóréteggel?

 

 

Köszönöm..

pajaci Creative Commons License 2017.10.30 0 0 201

Én nyugodt szívvel ráraknám.

Előzmény: Tibor Szvoboda (200)
Tibor Szvoboda Creative Commons License 2017.10.30 0 0 200

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy pincegarázs, és még egy pince helyiség. Ezt szeretném letérkövezni. A pince alja ( és az egész területé is) színtiszta száraz homok. 
Kell-e ebben az esetben valamilyen ágyazás-, avagy elég lenne ezt szinte síkba húzni, és egyszerűen rátenni a követ ?

Soha nem fog autó állni benne, csak tárolásra, és esetleg műhelyként lenne használva.

bicskeyd Creative Commons License 2017.10.07 0 0 199

Szia! Én most vettem 3 raklappal az őszilomb térkőből. Még nem bontottam szét, remélem nem szívok vele.

Előzmény: stevemegane (181)
zhari Creative Commons License 2017.09.11 0 0 198

Normál körülmények között 1 m3 földnedves betonból hány méter térkő szegélyt lehet letenni? (alá 10 cm+ két oldalról megtámogatva)

misimókus73 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 197

Sziasztok!

 

Ágyazó rétegnek 0,4-es tört kavicsot rakok. Mekkora a tömörödése a homokhoz képest? Tudna valaki segíteni?

misimókus73 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 196

Sziasztok!

 

Hátha valaki .........

 

Kiegyenlítő rétegnek apró zúzott kavicsot tervezek. (jobban elvezeti a térkő alól a vizet)

 

Vagy jobb a 0-4-es ágyazó homok?

 

Ha valakinek van tapasztalata, megköszönném ha megírná.

 

További szép napot!

pajaci Creative Commons License 2017.08.14 0 0 195

Ha nem megy rá nagy teherautó, akkor biztos hogy semmi gond nem lesz vele.

Előzmény: lum610 (194)
lum610 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 194

Sziasztok!

 

Jó ajánlatot kaptam 5cm-es térkőre, amit viszont autó alá nem ajánlanak.

Mi történne mégis, ha a kocsibeállót ezzel burkolnám le? Az útalap már kész van, és 2 éve tömörödik (bontott beton és darált beton keveréke)

 

kertészember Creative Commons License 2017.08.08 0 0 193

Az előző hozzászólásomban lemaradt a kép, ez lenne:

kertészember Creative Commons License 2017.08.08 0 0 192

Sziasztok!

 

Szeptember végén szeretnék egy 6 méter x 4 méteres téglalap alakú területet térkövezni. 5cm-es, sárga-piros Barabás térkövet használnék és körbe, piros szegélykővel fogatnám meg. Azt találtam ki, hogy a köveket halszálka stílusban raknám le, kivéve 1 sort, a legelsőt, mert azt barnás Barabáskővel, a fektetett lapjával raknám le. Hogy könnyebben érthető legyen, csatoltam egy képet az elrendezésről.

Szeretném magam, házilag elkészíteni.

Le tudnátok írni lépésről-lépésre, hogy kell ezt csinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

TTKali Creative Commons License 2017.07.09 0 0 191

Na, leraktam földbe. Ásni nem lehetett, csak csákány, kapával meg egyenesre és mértre faragtam.

Próbáltam kirugdalni a szegélyt, nem mozdult.

Átmentem rajta párszor autóval, nem mozdult.

Olyan, mint ha betonban lenne ...

Előzmény: Gyurco78 (187)
FunTom74656 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 190

Bocsánat, mind a 6 centit ki kell kompenzálni.

Előzmény: FunTom74656 (189)
FunTom74656 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 189

Sziasztok! Meglévő betonra szeretnék 2-3 centi homokba térkövet tenni. Viszont van egy rész ahol 2 betonsík találkozásánál él képződik. (A járda sík, a kocsibeálló lejtős) Arra gondoltam sóderral kidolgoznám a különbséget, arra tenném a homokot és rá a térkövet. Így jó lehet? A maximális eltérés kb 6 centi, tehát a homok alá kb még annyi sóder kellene. A minimális eltérés pedig 0 a másik végén.

misimókus73 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 188

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni?

 

Térkő alá 15-20 cm tömörített fagyvédő réteget tervezek rakni, nem igazán tudom eldönteni, hogy zúzott mészkövet vagy durva szemcséjű tört kavicsot tegyek.

 

Melyiknek mi az előnye és a hátránya?

Melyiket ajánlanátok?

 

Kiegyenlítő rétegnek apró zúzott kavicsot tervezek. ( álítólag az egyenletesebb szemcse méret miatt könnyebb vele dolgozni. )

 

Minden észrevételt és javaslatot, előre is megköszönök!

Gyurco78 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 187

De ha kiástál egy sávot, ott már nem kemény. Meg hát ki kell, hogy álljon a nagyrésze, nem olyan mély a sáv, mint amilyen magas a szegély, különben mi értelme? És ha már kiáll, akkor mellé lehet tenni két oldalról egy-két lapát betont, legalább megtámasztásként.

Előzmény: TTKali (186)
TTKali Creative Commons License 2017.06.21 0 0 186

Úgy össze van tömörödve ott a talaj, ahova menne, hogy csákánnyal kell egy keskeny sávot kaparni neki.

Abba lenne beleállítva/bedöngölve.

Előzmény: Gyurco78 (185)
Gyurco78 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 185

Szerintem kidől, miközben mellette kapirgálsz. De legalábbis csálé lesz a sor.

Előzmény: TTKali (184)
TTKali Creative Commons License 2017.06.21 0 0 184

Sziasztok!

 

A méter hosszú térkőszegély (Leier) lerakható beton nélkül, simán a földbe?

Nem térkő mellé megy, hanem 5-10 cm vastag kavicságyat választ el majd füves területtől.

Tehát mindkét oldala magasan földben fog állni (jól tömöríthető talajon), rálépve nem lesz.

madottati Creative Commons License 2017.06.15 0 0 183

Sziasztok!

Most készülünk térkövet venni járdához és kocsilejáróhoz. Eddig a kavicsbetonnál néztünk ki valamit, de az 7cm vastag és járdához elég lenne vékonyabb is, meg gondolom árban az kedvezőbb is lenne. 14-20cm körüli kocka térkövet keresgélek, ilyen antikolt kivitelben és az is fontos, hogy teljesen homogén szürke legyen (amennyire persze lehet) és ne a szürke ötven árnyalata. :)

A kérdésem az, hogy esetleg van közöttetek valaki, akinek hasonló paraméterekkel rendelkező köve van, vagy tudna ajánlani gyártót? Nem sokat ismerek: Leier, Barabás, KK, Semmelrock.

A másik, hogy olyan 20m hosszú 10-20% -os garázslejáróhoz a térkő alá mit érdemes tenni, hogy jól elvezesse a vizet. A kőműves valami cementes keveréket szeretne alá tenni, gondolom ez a ckt, de nem tudom ez mennyire vezetné el a vizet. Nem szeretném ha az összes víz csak a garázs felé zúdulna le.

 

Köszi! 

jázmin29 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 182

sziasztok,térkőmosót amit sterimora szerelek  tudnátok jót ajánlani?

stevemegane Creative Commons License 2017.05.31 0 0 181

Sziasztok!

 

Egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek.

Semmelrock citytop smart őszilomb térkővel csináltatjuk a ház körüli járdákat.

A kövek nagy része rondán össze van karcolva, mert a csomagolás során túl vékony a sorok közé rakott polifoam és a felső sorok alsó részén lévő kiálló kavicsok megnyomják az alattuk lévő kövek színes felületét.

A Semmelrock képviselője nem is problémázott, elismerte a selejtet és felajánlott plusz raklapokat, hogy így ki tudunk majd annyi hibátlant válogatni, ami nekünk kell.

Ezen felül a raklapjuk is gyenge, már a daruzás során is úgy hajlik, hogy a sorok majd lecsúsznak róla, ami tovább növeli a karcokat a dörzsölődés által.

 

Két héttel ezelőtt kellett volna a plusz raklapokat leszállítaniuk.

Pénteken a képviselő megígérte, hogy hétfőn biztosan itt lesznek. Erre kiderül, hogy nem szállítják le csak akkor, ha összejön egy teljes kamionnyi fuvar.

 

A területi képviselőnek elmondtam, hogy ha vastagabb polifoamot raknának a sorok közé és EURO raklapot használnának (amivel a betétdíj miatt nem lesz plusz költsége a gyárnak), akkor megszűnnének a sorozatos reklamációból adódó veszteségeik. Erre ő csak legyintett.

 

 

 

Ezek után elgondolkodtató, hogy szabad-e megvenni ennek a cégnek a termékeit, amely simán eltűri, hogy selejtes áru menjen ki és még a reklamációt is felületesen kezeli.

AttilaÓ Creative Commons License 2017.05.15 0 0 180

Helló mindenkinek!

Tavaj ősszel térkövezték le az udvarom,ckt betonra rakták.A probléma hogy télen felemelkedett ca.2-3 centit,és a szegély is megdölt,és tavasszal sem ment vissza (aki lerakta azt mondta ne aggódjak feleslegesen majd visszamegy eredeti állapotra).

Kérdés mit csináljak? pl felszedni és újra rakni?

 

stevemegane Creative Commons License 2017.05.08 0 0 179

Zúzottkő esetén akkor szinte nulla lejtés is elegendő lenne? 

Köszönöm a tanàcsot.

Előzmény: pajaci (178)
pajaci Creative Commons License 2017.05.07 0 0 178

Azt, hogy akkor elszivárog az eső víz a talajba, így nem kell neki lejtés.

Előzmény: stevemegane (177)
stevemegane Creative Commons License 2017.05.07 0 0 177

Zúzottkőre.

 

Ez mit befolyásol?

Előzmény: pajaci (176)
pajaci Creative Commons License 2017.05.07 0 0 176

Betonra, vagy zúzottkőre lesz rakva?

Előzmény: stevemegane (175)
stevemegane Creative Commons License 2017.05.07 0 0 175

Sziasztok!

 

Az udvar és a kocsibejáró térkövezése előtt állunk.

A kocsibejárónál 7 méter hosszon kb. 40 cm lejtése lesz a kész burkolatnak, ami bőven elegendő.

 

A lakás bejárati ajtajától az utcán lévő járdáig viszont maximum 4-5 cm lejtést tudunk adni a 4,5 méteres hosszon a gyalogos forgalomnak szánt burkolatnak. 

A szintek sajnos a meglévő adottságok miatt (utca, járda és a bejárati ajtó szintje) már nem változtathatók.

 

Elég lesz a 4,5 méteres hosszon a 4-5 cm lejtés vagy kell aggódnom miatta?

 

 

Köszönöm a tanácsokat..

pajaci Creative Commons License 2017.05.01 0 0 174

Két csavarhúzóval a szemközti oldalakon egyszerre feszegetve. Milliméterről milliméterre megy csak, de kijön.

Előzmény: László Bujdosó (173)
László Bujdosó Creative Commons License 2017.04.27 0 0 173

Sziasztok,

 

Lerakott térkőből szeretnék 1-1 kockát kiemelni.

Mivel lehet ezt megoldani a az adott viacolor kocka illetve az azt körülvevők roncsolása nélkül?

 

Az alábbi típusról lenne szó:

Laci

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!