Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3966

Szia!

határátkelőket megtalálod az oldalamon fotókkal:

https://www.nctohungary.com/kerdesek-es-valaszok/

 

Üdv: Csabi

Előzmény: llaci10 (3965)
llaci10 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3965

Lehet, hogy én vagyok a béna, de azon sem látom a határátkelő helyeket bejelölve.

 

Előzmény: szilisofor (3964)
szilisofor Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3964

Google Earth....

 

Mi a Yesilirmaki és Beyarmudui határátkelőket használtuk. Nagyon hamar átértünk mindkettőn.

Előzmény: llaci10 (3963)
llaci10 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3963

Hol lehet olyan térképet megnézni, amelyik mutatja az aktuális működő határátkelőket?

szilisofor Creative Commons License 2018.09.27 0 0 3962

Szia!

 

Az első kérdésedre a válasz. Igen van átkelő, 3 napja jártuk meg.

A második kérdésedre a válasz, van rengeteg kölcsönző az északi részen.

A harmadikra, az időjárás nem kiszámítható, keress előrejelzést.

Előzmény: molnar.bela (3961)
molnar.bela Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3961

Sziasztok. 

 

Kérdésem hogy Ayia Napa környékéről at lehet e jutni Famagustaba, úgy hogy ne kelljen Nicosiaba visszamenni?

A másik kérdés,hogy az északi részen lehet e autót bérelni, a jobb időkihasználás miatt?

Október 11-18 között leszünk kint, milyen időjárás várható és  lehet e még fürdeni a tengerben?

 

Köszi

  😀

jurita Creative Commons License 2018.09.05 0 0 3960

Sziasztok, az őszi szünetben megyünk a Kaya Artemis Resortba, véleményeket szívesen fogadnék! :)

csaba08 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 3959

Teljeskörű Transfer és Taxi szolgáltatás CIPRUSON!

CYPRUSTAXI.NET 

Discount cupon CODE: HUN08 (5%-k kedvezményhez)


Üdv: Csaba

Dóó87 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 3956

Szia,

ti melyik kölcsönzőtől béreltetek autót? Mi is hasonlót tervezünk, Larnacai bérlés majd át az északi oldalra négy napra. Én a stevens-t néztem, meg is kérdeztem ők átengedik az autójukat a másik oldalra. Nem tudom eldönteni, merjünk-e ott azzal közlekedni, lehet-e baja... viszont jó lenne ott is pár helyet megnézni. Ha jól olvasom nektek biztosításotok akkor az északi részre nem is volt?

Előzmény: Barbesz 79 (3953)
Dóó87 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 3955

Sziasztok!

 

szeptember végén indulunk Ciprusra, és egyelőre úgy néz ki, hogy 4-4 éjszakát leszünk északon illetve délen. Larnacában fogunk leszállni. Akinek van tapasztala, mit javasol hogy egyszerűbb? Ott bérelni autót és átmenni vele északra, és három napig ott lenni azzal, vagy pedig el lehet jutni egyszerűbben tömegközlekedéssel a hotelhez és ott kellene bérelni arra az időre, majd pedig szintén tömegközeledéssel visszajönni és a déli olalon külön bérelni? Sokat olvastam erről, de mindenfélét írnak. 

Köszi előre is:)

csaba08 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 3954

Szia!

Köszönöm a beszámolót!
Örülök, hogy tetszett!
És hogy pozitív csalódás volt.
Biztos maradt ki jó pár rész északon, amit nem láttatok, gyertek vissza bátran máskor is!

Üdv: Csaba
NCTO Hunagary

Előzmény: Barbesz 79 (3953)
Barbesz 79 Creative Commons License 2018.07.31 0 2 3953

Sziasztok!

Megosztanék néhány tapasztalatot észak-ciprusról..1hete jöttünk haza,öszintén szólva félve utaztam..elég sok oldalt elolvastam és azok alapján azért nem voltam teljesen nyugodt..de azt kell mondjam kellemesen csalódtam,sőt igazából nem tudok negatívuüot felhozni..The Olive tree hotelban laktunk Keryniában,kb.8 perc a tenger autóval a szállástól.Larnacaban szálltunk le,autót béreltünk..a kölcsönzőnél érdemes utána érdeklődni,hogy a görög oldalról átendedik e az autójukat az északi oldalra,illetve tisztázni a biztositás részét,mert ha kötsz az autora,az csak a görög oldalon érvényes,a törökön már nem.mi az Uniontol béreltük,nem volt gond ezzel.a görög-török "határon" semmi gond nem volt. Átlépéskor (a török oldalra) be kell fizetni 35 eurót (nem tudom,hogyan ez mennyi időre érvényes,mi 10napra béreltük az autót,de azt hiszem 1 hónapra ennyi),ez "adó" és nem biztositás..mi éjfélkor léptük át a "határt",kicsit várnunk kellett,mire ennek a papirozása megtörtént..ha bármikor átmész a görög oldalra,majd vissza a törökre ezt kérik a határon.

Mi szállodák strandjait kerestük fel a török oldalon,családonként 6-10.000 ft volt a "belépő" (gyerekekre nem kell fizetni),ezért cserébe napágyat,napernyőt kaptál amennyit szeretnél,tiszta mosdót,wc-t,illetve minden esetben volt medence (több is,akár csúszdás is)és saját kiépített igényes tengerpartja..az árak az itthoniak..pl.5csillagos szállodában pizzát ettünk 30 török lira (kb.2000 Ft,kebab 2000 Ft,mojito 1700 Ft).boltokban a víz,étel ugyanannyi,mint itthon.A szállodánkban az étel kifogástalan volt és szinte mindenhol beszélnek angolul. 1alkalommal mentünk át a görög oldalra,Nissi beach-re.Tényleg nagyon szép,de tömegnyomor volt és az árak másfélszeresek az itthon és a török oldalhoz képest,ételben és italban is és pl.az üzemanyag görög részen 400 Ft,török részen 200Ft/liter. Bátran ajánlom mindenkinek Észak-Ciprust:-) 

Kód 001 Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 3952

No, új info: idéntöl műxik a telefon É Cipruson ( engem már hívtak otthonról) 

wranglerg Creative Commons License 2018.07.24 0 0 3951

Köszönöm a tippet szilisofor!Már írtam is nekik, nagy nehezen megtaláltam a kölcsönzőt a neten. A Ryanair-en keresztül a chat-es kommunikáció nem működött.Mert a voucher a légitársaságon keresztül jött.

Előzmény: szilisofor (3950)
szilisofor Creative Commons License 2018.07.24 0 0 3950

Két lehetőséget tudok hírtelen ajánlani. Az egyik, hogy vedd fel a kapcsolatot a céggel és kérdezd meg a lehetőségeid. Az se biztos, hogy átengedik a Török részre az autót. A másik pedig, hogy helyben kifizeted a full biztosítást. Ilyen esetekben általában nem kérnek depositot. Ezt is megkérdezheted a cégtől....

Előzmény: wranglerg (3949)
wranglerg Creative Commons License 2018.07.24 0 0 3949

Sziasztok!

Gàbor vagyok.2015-ben volt szerencsèm màr egyszer a török rèszen nyaralni.Szervezett utazàs formàlyàban.Az idegenvezető àltal sikerült autòt bèrelni ès a görög rèszre is eljutottunk minden gond nèlkül, a napi biztosìtàs kötèse mellett.Most egyènileg intèztem a nyaralàst a booking-on keresztül ès a Ryanair segìtsègevel, Paphos reptèren landolunk augusztus 2.-àn.A Ryanair oldalàn bèreltem is gyorsan egy autòt a csalàd rèszère, amivel Famagustai szàllàsunkra szeretnèk eljutni.Most jön a problèma, amikor màr kibèreltem az autòt es kifizettem mindent, akkor szembesültem egy hatalmas problèmàval.Minden online autòbèrlő hitel kàrtyàt kèr ès fogad csak el a deposit vèget.Nekem csak dombornyomott debit Mastercardom van.Eddig bàrhol nyaraltam deposit ès hitelkàrtya nèlkül tudtam szemèlyesen bèrelni autòt.Transfert sem talàltam a reptèr ès a szàllàs között, ami nem csillagàszati àrban lenne.Ha valaki tudna ebben a problèmaban SOS-ben segìteni, azt nagyon megköszönnèm!

llaci10 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 3948

Köszönöm!

Előzmény: kirnerzsuzsa (3946)
Kód 001 Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 3947

Érdekel....

 

Jun 29 én érkezünk. Előtte még itthonról felhívnálak, néhány info miatt.

 

Üdv:

 

ZT

Előzmény: kirnerzsuzsa (3945)
kirnerzsuzsa Creative Commons License 2018.07.08 0 0 3946

A török részen is balra hajts van, bár ott nagyon sok a balkormányos autó is, amiket Törökországból hoznak át. Van olyan körforgalom, amibe mind2 irányból be lehet menni! :D 

Előzmény: llaci10 (3941)
kirnerzsuzsa Creative Commons License 2018.07.08 0 0 3945

Sziasztok! 
Újra beindulnak a magánkirándulások helyi idegenvezetővel az Észak-ciprusi szállodákból! Jelentkezni a Susanna Kirner Facebook oldalon, vagy a susannakirnerkukacgmailpontcom email címen lehet, illetve telefonon, a +35799695175-ös számon. 

 

EGÉSZNAPOS KIRÁNDULÁS KYRENIÁBA ÉS NICOSIÁBA  

Reggeli után a Bella Pais Apátság felé vesszük az irányt. Megtekintjük a gyönyörű kora-gótikus épületegyüttest, elidőzünk kicsit a körülötte lévő hangulatos falucskában, majd Kyrenia bűbájos középkori belvárosában teszünk egy sétát.  Ezután megmásszuk a Szt. Hiláron várat, aminek alapján Walt Disney megtervezte a Csipkerózsika c. film várkastélyát. A világ egyik legszebb kilátása terül itt a szemünk elé. Ezt követően Nicosiába utazunk, ami a Föld egyetlen kettéosztott fővárosa. Teszünk egy kényelmes sétát, ami által megismerjük a középkori karavánszerájt, a néhai koronázótemplomot (Ag. Sophia), a Lapidariumot, a Mevlevi Dervisek néhai monostorát (igény estén kerengő dervis program megtekintése) a török bazárt és a görög Nicosia elragadó óvárosát. Kyreniából 60 €/fő, Famagustából 65 €/fő.

Egésznapos kirándulás hajózással Agia Napába és a Nissi Beachre

Reggeli után indulunk Agia Napa városába, ahol egy körülbelül négyórás, sok-sok mókával, kacagással, fürdéssel és finom ebéddel egybekötött hajókiránduláson veszünk részt. Megtekintjük a tengeri kalózbarlangokat, a Sóhajok-hídját, a Kék-lagúna öblöt és távolról Famagusta szellemvárosát. Ezután megmártózunk Ciprus leghíresebb strandján, a Nissi Beachen, majd megtekintjük Agia Napa bűbájos városközpontját a velencei kolostorral és a bazárral. Szabadidő vásárlásra. Kyreniából és Bafrából 45 €/fő , Famagustából 40 €/fő + a hajókirándulás 35 €/fő Útiokmány szükséges!!!

Három vár kirándulás    
Ezen  a kizárólag ínyenceknek való kiránduláson megismerjük az Ötujjú-hegység 3 gyönyörű fellegvárát, a Szt. Hiláriont, a Buffaventót és a Kantara várat. A világ egyik legszebb kilátásában részesülhetünk a túra által, ámulatból ámulatba esve!  Miután lelkesen megmásztuk a várakat, boldogítva magunkat a gondolattal, hogy a szállodában bevett kalóriák egy részét sikerült ledolgoznunk, napunkat egy csodálatos napnyugta előtti fürdőzéssel tetőzzük be Famagusta aranyhomokos tengerpartján. Szükséges: edzőcipő, fürdőruha, törülköző. 60 €/fő

FAMAGUSTA
Famagusta a sziget kulturális és történelmi szempontból kiemelkedő városa. Először Salamis városának ősi maradványait tekintjük meg. Az antik világ egyik leggazdagabb városának jó állapotban fennmaradt részei a fürdő, a színház, a tornacsarnok, valamint freskó- és mozaikrészletek. Utunkat a Szent Barnabás monostornál folytatjuk, mely Ciprus legjelentősebb szentjének, az önálló ciprusi Ortodox Egyház megteremtőjének állít emléket. Itt találták meg Szent Barnabás földi maradványait és az ő kézírásával másolt Mátyás Evangéliumot. Az ikonmúzeum, a régészeti múzeum, továbbá az  apostol sírjának megtekintésével folytatjuk utunkat. Végül Famagusta óvárosának felfedezése következik, köztük az Othello Torony, a Velencei kastély maradványa, a Szent Miklós Katedrális. Szabadidő fürdőzésre Famagusta csodás tengerpartján.
Egy szomorú nevezetesség, a halott város megtekintésével fejezzük be programunkat. Kyreniából 50 €/fő, Bafrából 45 €/fő, Famagustából 35 €/fő.
Végig a déli parton, egy kis kitérővel a varázslatos Troodos-hegységbe
Korai reggeli után indulunk Limassol városába, ahol elidőzünk a bűbájos  óvárosban, megnézzük a bazárt és a piacot.  Innen fölkapaszkodunk a Troodos-hegységbe és egy bor- és édességkóstolással egybekötött sétát teszünk az elragadó Omodhos falucskában. Ezt követően Paphosba megyünk, ahol megnézzük a Dionűszosz-ház kétezer éves mozaikjait, a Szt. Pál oszlopot, meg a halászkikötőt. Visszaúton megállunk egy órácskára Afrodité sziklájánál, ahol a szépség és szerelem istennője megszületett a habokból. Itt van fürdőzési lehetőség, majd le is lehet zuhanyozni édes vízzel.
Famagustából és Bafrából 75 €/fő, Kyreniából 80 €/fő

 

 

 

llaci10 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 3944

Köszi.

Már azt is kinéztem.

Előzmény: csaba08 (3943)
csaba08 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 3943

Szia!

Autóra a határon kötelező 20 EUR-s biztosítás 3 napra szól.
Ha a kölcsöző engedi az autó átvitelét, nyugodtan mehetsz 1 napos St.Hilarion - Kyrenia (Girne) útra. De akkor már Bellapaist ne hagyd ki ha ott vagy!

Üdv: Csabi

https://www.nctohungary.com/

https://www.booking.com

Előzmény: llaci10 (3941)
csaba08 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 3942

Szia!

Mindegyik kártyás személyit elfogadják!

Üdv: Csabi

Előzmény: baranyimik (3937)
llaci10 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 3941

Köszönöm a válaszod, bár nyelvtudás híján a google fordítót használva nem mondanám, hogy mindenben megvilágosultam.

Nem találtam benne egy, az aktualitását igazoló, a cikk születését jelző dátumot se. 

 

Talán félreérthető voltam. Igazából egy egynapos átmenetelben gondolkodom, a St Hilarion, és Girne megnézésére. Azt értem, hogy plusz biztosítási díjat számolnak fel /már amelyik kölcsönző egyáltalán engedélyezi az átmenést/, de nem világos számomra, hogy ezt egy napra számolják, vagy az egész bérlési időszakra. Volt ahol olyasmit olvastam, hogy a határon kell török biztosítást kötni. Ezért örülnék, ha olyas valaki írná le a tapasztalatait, aki ezt megcsinálta. 

Nikóziába is átmennék, de oda más alkalommal, gyalogosan. Úgy látom, ez ma már problémamentes.

 

Viszont kíváncsiság szinten továbbra is érdekel : a török oldalon is balos, vagy jobbos a közlekedés.

Előzmény: volt.bull (3940)
volt.bull Creative Commons License 2018.06.28 0 0 3940

átkelés csak gyalogosan a senkiföldjén át ( Nicosia-nál)

egyébként lehetséges elméletileg,de biztosítási okokból senki sem teszi autóval

 

itt egy link

 

 https://www.cyprusholidayadvisor.com/border-crossings.htm

 

ebben minden kérdésre választ kapsz

Előzmény: llaci10 (3939)
llaci10 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 3939

Ha előfordulsz még itt, érdekelne, hogy saját kérdéseidre mi lett a megvalósult válasz :

 

Bérelt autóval átmehetek-e? 

Török részén is baloldalon kell közlekedni?

 

Előzmény: boris73 (3926)
Chylll Creative Commons License 2018.06.28 0 0 3938

szia ha aktuális  még kérhetnék én is információkat fakultatív programmal kapcsolatban ? köszönöm

baketelka@gmail.com

És még szeretném kérdezni esetleg tudsz olyan autókölcsönzőt ahol nem kérnek kauciót ? 

köszönöm előre is

Előzmény: csaba08 (3900)
baranyimik Creative Commons License 2018.06.27 0 0 3937

Kedves Csaba08!

Észak Cipruson a régebbi(5éves) kártyás személyit is elfogadják vagy csak az új 2016 óta érvényben lévő chipes személyit?

Válaszod előre is köszönöm!

csaba08 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 3936

Én itt vagyok. :)

Előzmény: tirah (3935)
tirah Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3935

hahó meghalt ez a fórum???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!