Keresés

Részletes keresés

Zorka_ Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11199

Igen, tudom, de a régi avensis versokat azért még nem zúzták be, tudtommal :)) Nekem szívem csücske a verso, bár nálunk csak második autóként jöhet szóba, de úgy nagyon, erős versenyben van a qashqai2-vel.

Előzmény: Lappantyú (11198)
Lappantyú Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11198

aszondta az uram (nekünk corolla verso van), hogy most az az új izé a toyotánál, hogy nem így van, hogy avensis verso, meg corolla verso, hanem csak így verso oszt ennyi.

Előzmény: Zorka_ (11197)
Zorka_ Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11197

Szerintem Avensis Verso, kb. egy méretkategória a Sharan, Galaxy, Alhambra típusokkal, nekünk sharan van, 4 gyerek, 6 üléssel csomagtartó eléggé hümmhümm, úgyhogy hosszabb utazáshoz a maximega méretű síbox a megoldás :)

Előzmény: Fogár (11196)
Fogár Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11196

persze,ismerjük

van toyota corolla versoból is 7személyes,meg avensis versoból is

de ez a kényszer 7üléses megoldás nem lehet opció hosszú távon...ha a hátsó két ülés is nyitva,meg is szűnt a csomagtartó...utazni akkor hogyan-nameg nekem nem is nyugalom,hogy a gyerekhátsósor kb a kaszninál van már...egy apróbb kocc és nincs a gyerek mögött semmilyen tér,ami azért fogná az ütközést is-ha pl vm barom belénk száll hátulról...pl...nameg,hogy egy sporttáska,babakocsi se férjen el-ennyire nem vagyunk márkahűek na :)

 

itt az utcánkban szokott állni egy avensis verso 7személyes...múltkor belekukkoltam...hát kb semmi csomagtér

márpedig ha az ember elmegy vhová 3-4 gyerekkel,oda biztos kell csomag :D

 

Előzmény: 2hounds (11195)
2hounds Creative Commons License 2013.04.28 0 0 11195

Hali, bocs, hogy belepof, így másfél gyerekkel, meg egy apró Yarissal, de épp ma láttam egy 7 üléses Toyota Verso nevezetűt. Hogy Mo-n is lehet-e kapni, nem tudom, meg hogy megfelelne-e nektek egyáltalán árban, méretben, stb., csak gondoltam, hátha nem is tudsz róla, hogy van ilyen.

:)

Előzmény: Fogár (11194)
Fogár Creative Commons License 2013.04.28 0 0 11194

hú,az én férjemnek is nagyon tetszik a chrysler-grand voyager...mondjuk nekem is :)

mi olyan 5-6-7éveseket néztünk

ami nem volt szimpi benne,hogy csak automata váltós van :(

illetve amivel riogattak bennünket,hogy elég horror fenntartani/szervízeltetési költség...stb.

 

így egyelőre mi még a Ford Galaxy-nál tartunk elméletben,gyakorlatban meg sehol

 

ilyenje nincs vk-nek?kis tapasztalatcsere szempontból (szintén 5-6-7éves kiadásban max)

 

most toyotánk van,ha lenne 7személyes nem váltanánk márkát,mert nagyon meg vagyunk elégedve vele...

 

 

Előzmény: kicsinap (11184)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11193

ja, hát nekem sem volt opció

csak azért mutattam, hogy létezik :D

yaminka Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11192

köszi a linket! azt hiszem erről is lemondok... 380 ezerért már autót is lehet venni, igaz abba se fér bele 3 gyerkőc:D

 

Előzmény: VKOrsi (11190)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11191

Mi néztük ezeket az üléseket, még sajna kevés infot lehet összeszedni, de amit sikerült, az nem volt túl biztató. Nagyobb gyerekeknek már kényelmetlen, és a babaülés részéből meg kilógott a baba feje, nem tartotta meg rendesen. Szóval mi némi tanakodás után elvetettük, mint opciót. A picassoban télen a 3 gyerek is szűkösen fér el a kabátokban, hiába a 4-es ülés, az már tömegnyomor lenne. És nem, nem foguk őket 10 perc kedvéért fel-leöltöztetni.

Egyelőre még nem utaztunk amúgy hatosban, de a nagyok élvezik a nagy autót, váltogatják, hogy ki hová ül.:-)

Előzmény: VKOrsi (11190)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11190

de van tripla sőt 4es is - horror áron -

http://www.multimac.co.uk/4_child_car_seat

Előzmény: yaminka (11189)
yaminka Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11189

"b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;"

 

vagyis az én értelmezésemben az öv felsőszára ne a nyakánál legyen, mert az még egy közepes fékezésnél is komoly sérülést okozhat...

 

Nekünk ezzel lesz nagy gond... autócsere szóba se jöhet, abba bízok hogy a hordozó és a gyerekülés közé még benyomható egy ülésmagasító középre, amivel meg simán megvan a 135+ cm. Vagy hátul két ülés elől egy én meg hátra benyomom magam valahogy...

nincs dupla/tripla gyerekülés? de jó is lenne! kisebb helyet foglalna, mint ha kettőt egymás mellé teszek, és ha a hátsó 3ból 2 övet lefoglal még akkor is befér egy felnőtt és be is tudja magát kötni...

Előzmény: jazmine35 (11186)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11188

Az ülése kb. örökké jó lesz, de min. 5 évig :)

Erre jutottam én is, mert  hiába vannak légzsákok, a két másik üléstől nem védik, oldalról (nyak, csípő) meg főleg semmi... Az öccse meg súlyban nőtte ki a belsőöves részét, szóval valami cserebere már lehet.

Előzmény: VKOrsi (11187)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11187

hátul 135cm a határ, de amíg jó a gyerekülés én biztosan ki nem venném alóla, sokkal-sokkal biztonságosabb úgy neki.

Előzmény: jazmine35 (11186)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11186

Ma voltunk a gyerekorvosnál, mivel mindet vittem, volt időm mindet megmérni: a nagyobb fiam 135 cm. Tényleg nem kell már neki gyerekülés, ha a hátsó sorban ül?? Most futottam ebbe bele, én a 150 cm-re emlékeztem, rendes háttámlás ülése van, alapvetően elvagyunk vele (ha épp nem gyilkolják egymást ;)).

jazmine35 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11185

Mikor kocsit kerestünk, akkor eleinte kimondottan tolóajtóst akartam, de pl. a tiétektől a mérete rettentett el :) Van nálunk pl. az egyik bevközpontnak a teremgarázsa, amibe a miénkkel egész jól elnavigálok, de egy hosszabb kocsival már cipőkanál kell a rámpás kanyarokhoz.

A kedvencem meg a tesco-parkoló, ahol ha tök szabályosan, egyenesen (és vonaltól vonalig) parkolok és mellém áll hasonló szélességű kocsi, akkor csak a másik oldaláról tudunk beszállni...  Egyedül a családi parkolóhelyek ok, de azok többnyire foglaltak (nagyrészt 0 gyerekülésű autókkal).

Néztem még a Mzda MPV-ket, de azokból meg jó automata volt kevés, végül letettünk a tolóajtóról, meg bejött a cm3 határ is, de örökké hálás leszek a férjemnek automata váltóhoz való ragaszkodásáért.

Előzmény: kicsinap (11184)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11184

Ááá.:-) Nem, dehogy. Amúgy még csak a héten kezdte el használni a férjem is, mert egy kollégája előtte átnézte, és ezt-azt lecseréltek benne. 9 éves a járgány.

A terv az, hogy a korábbi autónkat, a Picassot kellene nekem vezetni, de nem jutok el odáig, hogy a férjemmel kettesben kipróbáljuk, a gyerekeket meg ugye nem tudjuk betenni. EZek rendes, kézi váltósok, nekem meg ugye automata volt.

 

Nálunk jelentem nem veszekednek.:-)

Előzmény: jazmine35 (11180)
Zorka_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 11183

Erről én is, csak nem plexi, hanem tömör bármi, ne is lássak hátra :D

Előzmény: jazmine35 (11180)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11182

Aha, nálunk is csak 2 (igen, az egyik a lányom), de, sajnos még, nem tudom úgy rendezni az üléseket, hogy ez a két gyerekem ne egymás mellett legyen. Vagy 2 év múlva nem lesz gond, mert Matyi ülhet elől :D Addig vagy kihúzom (vagy kiteszem őket valahol), vagy lecserélem az üléseket...

Előzmény: VKOrsi (11181)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11181

:D :D :D

gyilkolják

pontosabban csak Máté és Lili

más variációban nincs gond, de ha ők egymás mellett ülnek, akkor folyamatos a vinnyogás

Előzmény: jazmine35 (11180)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11180

És te is vezeted?

Néha én is elgondolkodom egy 7 személyesen, amiben szét tudnám ültetni a jelenleg full hátsó soromat :DD, akiknek 3 kiskorkülösötök van: nálatok is gyilkolják egymást a kocsiban?

Bár szoktam arról is ábrándozni, hogy elég lenne egy felhúzható, hangszitelt plexi is ;)

Előzmény: kicsinap (11172)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11179

én is azzal szemezek már egy ideje :)

Előzmény: kicsinap (11172)
Nemlajos Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11178

igen, nálunk is így, Döme, a legnagyobb, hihetetlenül rutinosan fogadta a legkisebbet:)

Előzmény: vikiviki (11175)
Nemlajos Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11177

hah, na ilyet mi csak nézni fogunk, venni nem, az tuti:)))

Előzmény: kicsinap (11172)
Nemlajos Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11176

na hát igen...

dízelest szeretne a Zuram, és 1.8M-ig kb. Szóval így azért szűkül a kör... :)
Lehet, gyűjtünk még hozzá, valamivel többért már tényleg jóval nagyobb a választék. Most meg akkor egy évre kell valami, amibe befér a 3 gyerek hátra, mert jelenleg autótlanok vagyunk.

 

Köszi a topikfellendülést!:)

Előzmény: Törölt nick (11170)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11175

Állítólag mindig az aktuális legkisebbet érinti legnehezebben, hogy "új" kisbaba jön. Nálunk ez abszolút bejött: a nagyobb tök lazán kezelte, a kisebb féltékeny volt a legkisebbre. Viszont jóval kevesebb volt a stressz, mint mikor az egyke lett nagytestvér: a "nagy" már átélte a helyzetet, valamint az ő pozíciója nem változott, a középső viszont eddig is megszokta, hogy nem egyetlen gyerek.... Legalábbis nálunk. 

Előzmény: yaminka (11174)
yaminka Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11174

Sziasztok!

 

Nálunk még csak 'érkezőben' van a harmadik baba. Szeretném tőletek kérdezni, hogy nálatok hogy ment a kistesó bejelentés, várás, érkezés? Úgynéz ki a 2,5 éves lányom még kicsi, hogy bármit megértsen (ami azért érdekes, mert a fiam másfél volt amikor vártuk a kicsit és tudta, érezte hogy kistesó jön!), de a fiam most annyira anyás lett, hogy még a hugit is 'túrja'. Mi lesz ha megszületik a harmadik?

Nem agresszívak, nem féltékenyek, nagyon jó természetű gyerekek, attól nem tartok, hogy bárminemű atrocitás érné a babát, de szeretném ha a lehető legzökkenőmentesebben járnánk végig ezt az utat.

 

Orsi

ARic Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11173

Lancia Phedra

 

 

Előzmény: Nemlajos (11168)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11172

Mi 1 hónapja vettünk Crysler GRand Voyagert, nem mai csirke már, de a férjem autóiparban dolgozik, így bízom benne, hogy még jó sokáig elszolgál nekünk.

Amúgy tényleg nincs nagyon sok belőlük. A férjem ment boltba, és egy autókereskedés van az úton arrafelé, és ott látta meg kívülről, másnap visszament már célirányosan oda megnézni. Azért így használtan, nem fiatalon is elég húzós árban vannak...

Előzmény: Nemlajos (11168)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11171

Nekünk olyan van:) Volt belőle másfél éve választék dögivel, csak 2.0 benzinesből volt kevés.

(nekünk Toyota Corolla Verso) lett volna a másik esélyes.)

Előzmény: Nemlajos (11168)
Nemlajos Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11168

Sziasztok!
Hétszemélyes autót keresnénk, jót, olcsón :)
A Zuram Renault Grand Scenicet nézett ki, de egyelőre alig találni. Meg úgy általában alig találni hétszemélyeset.
Tudtok valami jó praktikát? (a használtautó.hu-n néztük eddig)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!