Keresés

Részletes keresés

think_pad Creative Commons License 2010.04.27 0 0 356
Sajnállak is meg gratulálok is. :)

(értsd jól!)
Előzmény: youlcsi (355)
youlcsi Creative Commons License 2010.04.27 0 0 355
velem nem tudni.
éppen indultam volna neki a következő biopsziának, de közben kiderült, hogy babám lesz :)
így most amíg nincs gond, hanyagolom a gasztróst.

amúgy voltam már kikiáltva ibs-esnek, crohnosnak, refluxosnak... most éppen a nem fertőzéses k.m.n. (kedvenc rövidítésem :) - külön megnevezés nélkül) gastroenteritisnél tartunk, ami nagyon általános dolog... (a biopszia mikroszkópos colitisre lett volna... majd legközelebb :))
Előzmény: think_pad (354)
think_pad Creative Commons License 2010.04.27 0 0 354

Szedek mellette nyugtatót is, Helex SR retard 1 mg-t. A placebo hatás igaz lehet, csak ... De ha az ember nem akarja elhinni, hogy használ, akkor (szerintem) az egy időtartam is kevés...

Biztos, hogy a psziché az oka, ezt tudom... Csak hát a mai világban ha van egy munkahelyed, akkor nehezen fogadják el, hogy pánikrohamok miatt nem mégy dolgozni másfél hete.

 

Veled mi a helyzet?

Előzmény: youlcsi (353)
youlcsi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 353
az ibs funkcionális betegség... ez lehet akár a stressztől is...
az antidepresszánsok hatóideje általában inkább 1 hónap... szóval annyi ideig tuti szedni kell, hogy mondhasd: használt... de így, h 5 nap után használ... sztem totál placebó a dolog, azaz engem máris meggyőzött, hogy ezt csakis a pszichéd csinálja veled.

hogy megszűnik-e teljesen ez a rossz érzés? nem tudom. nincs ibs-em... azaz nem ibs-em van.
Előzmény: think_pad (352)
think_pad Creative Commons License 2010.04.26 0 0 352
Nagyon köszönöm a választ!

Én egy Citapram nevű antidepresszánst kaptam, és öt napja szedem. Erre írtam, hogy úgy érzem használ, tehát el merem hagyni a lakásomat. De maga az érzés megvan most is. Csak a pánikroham nem kap el. Azt mondod, ha tovább szedem az érzés is elmarad?

Tudom, hogy az antidepresszánsok csak 1-2 hét múlva hatnak igazán...

Azért diagnosztizáltam saját magamon az IBS-t, mert (a nevéből kiindulva) úgy érzem, valami irritálja a vastagbelemet. Tehát azt érzem, hogy ismét WC-re kell mennem, aminek persze nincs eredménye.
Előzmény: youlcsi (351)
youlcsi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 351
szia!
az ibs éppen az a betegség, amire a gyógyszert kaptad :)
tipikusan erre a betegségre (is) használt antidepresszáns a coaxil pl.
probiotikumot sztem felesleges szedni... bár nem árthat.

de nem értem: azt írod, h használt a gyógyszer... akkor mi a gond?
Előzmény: think_pad (350)
think_pad Creative Commons License 2010.04.26 0 0 350
SOS segítsetek!

Régóta olyan problémám van, hogy gyakran előfordul, hogy normál állagú és mennyiségű széklet után is úgy érzem, "nem ürült" ki a tartalom. Ez olykor igaz, olykor nem. Ahhoz hasonlítanám, mintha hasmenésem lenne. Eddig ezt tudtam tolerálni, hiszen szerencsére nincsenek széklettartási problémáim.

Egy turistaút során viszont valóban hasmenésem lett, amit komoly idegfeszültség árán tudtam úgy (egy busz teljes közönsége társaságában) tartani, hogy nem "ért szégyen".

Azóta viszont mindig pánik fog el, hogy nem merek elindulni otthonról. Ez olyan szintet öltött, hogy pszichiáterhez kellett fordulnom, aki pánikbetegséget diagnosztizálva gyógyszert adott. Először nyugtatókat, majd egy antidepresszánst.

Közben más okból megvizsgáltak kolonoszkópiás műszerrel is, nem találtak semmit.

A gyógyszer használ, a pánikroham talán már nem jön, de ez akkor sem normális dolog.

Mit tanácsoltok:
ProGastro 825-öt szedem pár napja, de nem nagyon érzek változást.
Hasfogóra (pl. Lopedium) nincs szükségem, mert nincs valós hasmenésem.
Olvastam egy IBS (Irritális Bél Szindróma) jelenségről, de nem tudom, mi az ellenszere.

Ha valaki egy magánorvost ajánl, azt is köszönöm.
biga66 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 349

 

Kedves Foto Brassai!

A panaszaidra ajánlom az FLP táplálékkiegészítőit.Propolisz tabletta,Garlic Tyme,Natur Gél.Rajtam ezek segítettek.

Ha még nem ismered őket, akkor ajánlom honlapomat:

www.aloeplaza.hupont.hu

Igaz még szerkesztés alatt áll, de némi gondolatébresztést talán tud adni.

 

 

Bíbor39 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 347
De pl Pannónia sajtot,az tuti laktóz mentes
Előzmény: Törölt nick (346)
borbala99 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 345
kevesen kezdik ezzel, sokkal inkább már hosszú panaszok után jönnek rá, hogy a problémák mögött ételérzékenység is állhat, amit pl. ki lehet mutatni kizárásos diétával, vagy akár gyorsteszttel is http://food-detective.hu/ ha nem is olcsón
youlcsi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 344
Előzmény: Törölt nick (343)
youlcsi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 342
üdv!

protexin... vagy progastro -bármelyik mehet, hasmenés mellett is. tudom, mert szedem :D

és ne a cu-s topicba menj, hanem a crohnosba (Crohn betegeket keresek). ott vannak colitisesek is... és nem ibd-sek is, mint én... de hasmenés-ügyben jó tanácsokkal szolgálnak mindenkinek :)
Előzmény: Törölt nick (341)
gombóc63 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 340
A barátnőmtől tudom, hogy sajna pénzéhes:-((((
Előzmény: Csillaa0018 (339)
Csillaa0018 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 339
Sziasztok!

Engem érdekelne Dr.Tamássy Klára?
Volt már valaki nála??Milyen orvos?
Köszönöm!
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 337

Köszönöm az infót, de ha van még infód azt is köszönöm előre is.

Gábriel

Előzmény: youlcsi (335)
jverocska Creative Commons License 2009.09.15 0 0 336
Tudnátok jó gasztroenterologust ajánlani Pesten vagy a Dunántúlon bárhol?
youlcsi Creative Commons License 2009.09.11 0 0 335
Sajnálom... akkor tényleg csak az marad, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszel.
talán próbálkozz a házipatikán... de mintha a hoxán láttam volna laktóz-intorelanciás fórumot... de nem tuti.
Előzmény: Gabriel2008 (334)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 334

Szia, ismerem, sőt van is, de ha önkéntelen tévedés van az étkezésben, akkor lesz probléma, ekkor már nem segít.

Amúgy a tapasztalat is negatív, mert még egy fagyi elötti bevételel után is lehet probléma....:-(

Gábriel

Előzmény: youlcsi (333)
youlcsi Creative Commons License 2009.09.08 0 0 333
szia!
nem vagyok otthon a témában, nem vagyok laktór-érzékeny... így a legtöbb, amit javasolni tudnék, az a google... de gondolom, ezen már túl vagy.
annyit tudok, hogy a tünetek enyhítésére (megszüntetésére?) létezik az un. lactase rágótabletta... amivel ha olyat eszel, amit nem szabadna, lényegében kívülről pótlod a hiáynzó emésztő-enzimet...
Előzmény: Gabriel2008 (332)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 332

Köszönöm, és ha lehet kérdezni, milyen tapasztalat van negetív és pozitív irányban, vagy ha van, hol lehet olvasni bővebben e témában, mert nem nagyon találtam, vagy bármi infó amit hasznosnak találsz, előre is:

Köszönöm: Gábriel

Előzmény: youlcsi (331)
youlcsi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 331
Gabriel4
ugyan nem engem kérdeztél, de amennyiben laktózérzékeny vagy, akkor azokat is kerülni kell, amik nyomokban tartalmaznak laktótz (rengeteg gyógyszerbevonat is ilyen)
Előzmény: Gabriel2008 (330)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 330

Kedves B.Eve !

Érdeklődöm, mert hasonló cípőben vagyok, de csupán féléve.
Kérdezem  az  étkezést,  mert  ugyan minden tej termék kerülve van, de
próbálva  van amit a gasztroendrológis javasol: pl kemény sajt, laktóz
mentes tej - tejföl, s tejmentes keksz.
De viszont kérdés, hogy gond e neked pl.: a hasonló termék, vagy olyan
amiben  csupán nyokomban írnak laktózt, mert rossz tapasztalatom van az
ilyen termékekkel...

Előzmény: B.Eve (329)
B.Eve Creative Commons License 2009.09.02 0 0 329

Nekem is refluxom van már kb. 10 éve, de 1 éve sikerült abbahyagyni a gyógyszert. Időnként eléggé érzem a savat.:(

1 évig kínlódtam a puffadással, orvosokhoz jártam, az egyik ráfogta az IBS-re. Aztán elkezdtem kísérletezni a kajákkal és rájöttem, hogy a tejes ételek. Laktóz érzékeny lettem. Rákérdeztem a dokinál, h lehet-e vizsgálni. Azt mondta, hogy ha gondot okoz, akkor az vagyok és nem szükséges vizsgálni. Tehát már kb. 2 éve kerülöm a laktózt.

balatoni zsolti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 327

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném gyermekgasztroeneterológust keresek Győrben, sűrgős lenne. Aki tud kérem segítsen!!

youlcsi Creative Commons License 2009.06.03 0 0 324

szia!

az ibs-t éppen úgy lehet kimutatni, hogy nem tudnak semmit kimutatni.

Előzmény: Alienita999 (322)
Alienita999 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 323
Én zöldségen, tejterméken, sovány húson élek, no nehéz magyaros kaják. Mégis mindentől, mint a lufi... :-(
Előzmény: Törölt nick (320)
Alienita999 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 322
Sziasztok!

Válogatás nélkül mindentől puffadok. Nagyon rossz, mert már alig tudok mit enni. Köménytea vagy köménymag segít, de nem lehet a zsebemben állandóan egy marokkal. Pár éve vizsgáltak, semmit nem találtak. Az IBS-t milyen vizsgálattal lehet kimutatni?
milla55 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 319
Puffadásra nekem használt a Normaflóre. Gyógyszertárban kapható
Előzmény: _Hypo_ (310)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 318
Sziasztok!

Nekem a kemotól tönkre ment a gyomrom és a kemo után egy évvel kellett antibiotikumot szedjek a fogamra Ez aztán még adott neki. Noxium sem segitett Egy ismerősöm által kipróbáltam egy gyógynövényes italt azóta fogyasztom, tök renbe lettem ,,,, nem is szedek mást gyógyszert ,egyáltalán ,,, pedig reflux is jelen volt. a sav a számon is kijött A folyamatosan ezt iszom és mindenevő lettem már a savam is megszünt Ha többet akarsz tudni irj a zsuzska48@citromail.hu-ra
puszillak
Előzmény: egyszerűnick (316)
youlcsi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 317
azért néha idetéved valaki. nyugodtan kérdezz!
legrosszabb esetben nem kapsz választ :)
Előzmény: egyszerűnick (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!