Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2017.11.30 0 0 29261

Mini DVt felismeri, viszont annak nincs saját meghajtója csak az USBs cuccnak és azt lehet ezért nem ismerte fel a Win. 1394es mini DV teljesen jól megy, nézd meg a kamera típusát.

Előzmény: Nyulontul (29260)
Nyulontul Creative Commons License 2017.11.30 0 0 29260

Ha ez még mini DV kamera, akkor nem lesz egyszerű dolgod, mert a Windows 7 már nem ismeri fel. A Win Xp alatt a gép megtalálta alapból mindenféle külön program nélkül, és a szokásos módon a saját fotó-videoimportálójával le lehetett szedni az anyagot (meghajtóként látta a kamerát). Mivel a gép látta a kamerát, nyilván a videószerkesztő program is látta (gondolom ilyet fogsz használni a videó szerkesztésénél), így semmi gond nem volt. Tehát a lényeg, ha összedugod a kamerát a géppel és felismeri, akkor semmi gond, simán importálható, ha viszont nem ismeri fel, akkor a programok sem fogják. Próbáld másik gépen, hátha. Windows 10-en még nem próbáltam. Esetleg virtuális Xp telepítése, de nem próbáltam. 

Előzmény: Váczy57 (29257)
Váczy57 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 29259

Köszi Jahno!!

Jahno Creative Commons License 2017.11.28 0 0 29258

Bár nem vaku/lámpa, de ez a cucc kell:

 

http://windv.mourek.cz/

 

WinDV, telepíteni sem kell, gép felismeri a kamerát és egyszerű kezelni is, vagy snittenként darabol, vagy adott időre, ahogy beállítod. 1 óra kb. 14 gigabyte lesz.

Előzmény: Váczy57 (29257)
Váczy57 Creative Commons License 2017.11.28 -2 0 29257

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Sony DCR-HC23E kamerám.

Számítógépre szeretnék felvenni, de semmit nem adtak annak idején hozzá. 

Tudom, hogy kell hozzá egy i.LINK kábel (vétele folyamatban), de valamilyen telepítő program is kéne a számítógépemre, természetesen ezt sem kaptam annak idején.

Win. 7. program fut a gépemen. Tud valaki segíteni hogyan tudom a kamerán lévő filmet a számítógépemre átvenni??

Köszi.

Jahno Creative Commons License 2017.11.23 0 0 29256

Kisvakuim kb. 10-12ezer pénzbe kerültek, azok is "megszolgáltak". Kölcsönadtam, sárba esett, közös csoportos fotózásra úgy vittem hajtani, hogy kiadtam 4-8 kioldót és nyomtuk sorban, had szokja. Egyik megdöglött és kioldóval nem villan, csak fényre, kettőnek meg letört a talpa mikor nagyot esett állványostól és befeszült. Szerintem éves átlagban azzal is jól vagyok. 1-1 darab újat már azért tartok a polcon, mert valami haver úgyis meg akarja venni egy sör mellett :-D

Előzmény: Canoff (29255)
Canoff Creative Commons License 2017.11.23 0 0 29255

Teljesen igaz! :-) Ilyen árak mellett kár ezt túlaggódni.

Ezek kiválóak arra, hogy ember megtanulja használni őket!

Köszi!

Előzmény: Jahno (29254)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29254

Amúgy aki a 180as Godoxot írta az ilyenre gondolt:

 

https://www.aliexpress.com/item/Inno-150Ws-Godox-Photo-Studio-Mini-Strobe-Flash-Monolight-220V-studio-flash-light-photography-equipment/32822933011.html

 

Ebből kettő, 2 darab állvány 2x5ezer, kioldó kb. 2500, esernyő 2x3000, oszt kezdősnek jó is, kb. 50ezer pénz.

Előzmény: Canoff (29252)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29253

Mikrosat is megjavítja bármit, legfeljebb nem lesz gazdaságos. Kár erre gyúrni, főleg ha egy Canon vaku árán több másikat is tudsz venni. Persze, elromolhat, mondasz majd csúnya szavakat, de ennyi pénzért én a manuális vakuból is vettem 5 darabot és kész, majd elfogy :-D

Előzmény: Canoff (29252)
Canoff Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29252

Köszi az infót!

 

És mi történik, ha egy Kínából rendelt Godox vaku elromlik? Gondolom pár dolgot pl. a Mikrosat is meg tud javítani, de van, amit esetleg csak a Godox.

Akármilyen jó kis vaku, talán mégis okosabb csak adót és vevőt venni tőlük és a meglevő Canon vakukkal használni, amihez van itthoni szervizhálózat is.

Mi a véleményed?

Előzmény: nemethla (29240)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29251

Sokan sulis tablós csoportképet is ennyivel csinálják.

Előzmény: arnyekxxx (29250)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29250

én 2x180Ws vaku+ernyő szettel csináltam már családi fotózást nem egyet

Előzmény: Catman (29248)
Jahno Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29249

Van gyakorlati. Mindenkinek más :-D

Előzmény: Catman (29248)
Catman Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29248

Keresgélek, tájékozódok közben, csak gondoltam, hátha van itt valakinek gyakorlati tapasztalata...

Előzmény: Jahno (29244)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29247

az lesz a következő kör ha valaki nem futott még bele ugyanebbe a hibába és nem tud instant homemade megoldás.

 

 

garis már régen volt, lassan olyan évtizedes lesz :)

Előzmény: 1facsavar (29246)
1facsavar Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29246

Én először a Zolit kérdezném, főleg ha garis!

Előzmény: arnyekxxx (29245)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29245

Üdv!

 

Volna egy olyan porblémám, hogy van egy futoz féle SS-150F vakum ami elveszítette az üzemszerű elvillanási képességét (se a beépített szenzorral se a rádugott kioldóval nem villan) viszont a tesztgombbal szépen működik (villan, szabályozás üzemel). Van valakinek tippje mi mehetett benne tönkre?

Jahno Creative Commons License 2017.11.19 0 0 29244

Még kisvakuval is határeset teljesíthető, inkább az, hogy kb. 300asnál kezdődik a bajonett, amire értelmes fényformálót lehet tenni.

 

De tényleg, youtube, "small group photography" és 12 egy tucat lesz, megnézed ki mivel mekkorával miként csinálja, ezekről órákat lehet beszélni, nem lehet 2 sorban idelökni, mert minden válasz 2 új kérdést szül:

 

https://www.youtube.com/watch?v=M9JYvlq3xhk

Előzmény: Catman (29243)
Catman Creative Commons License 2017.11.19 0 0 29243

Valóban elég meleg már az 500 wattos is... Stúdióvakuból mi a minimum a lentebb leírt feltételekhez? 2-3-400 Ws?

Előzmény: Jahno (29241)
Jahno Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29242

De ha Újpest útbaesik és meghívsz egy sörre, akkor megnézheted a hasonlókat, van kompaktom, LEDesem, halogénem (utóbbiból 2-4 kilowattos is :-D). Van ami hobbi kategóriás, van ami komolyabb cucc, van ami házibarkács kínai :-P

Előzmény: Catman (29239)
Jahno Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29241

Azt nézd meg, hogy az 500 wattos mennyire meleg, zavarja a szemed és mégis mennyire nincs záridőd.

 

Én LEDesből ennek a hideg verzióját használom ilyen közepes megoldásnak, 3-4 darabot téve a box vagy esernyő mögé: http://www.bestbyte.hu/E27/Phenom-40203W-E27-12W-1100-lumen-meleg-feher-LED-izzo-p114999.html

 

4 tagú család egész alakosához vaku. Ahhoz akkora tér kell, hogy nagyon. Cucc meg okta kérdése, ha háttér is kell, akkor a legtöbb YT videóban úgy láthatod, hogy magát a hátteret 2-2 kisvakuval is megvilágítják, családot meg ízlés kérdése, de még 3 vakuval simán megküldik.

Előzmény: Catman (29239)
nemethla Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29240

Igen, a Godoxok elég jók, én jobbnak tartom és találom, mint a yongnuokat. Teljesen csereszabatosak a Canonokkal, cserébe a yn -kal szemben nem érdekli őket, mikori vázad van..

Előzmény: Canoff (29235)
Catman Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29239

Köszi, akkor ezt a halogént hanyagolom. Amúgy van itthon 500wattos barkácsáruhzas reflektorom, már annak is elég jó erős a fénye. Az izzója valami spéci, de úgy láttam, annyira nem vészesen drága. Megpróbálok akkor valami ledeset nézni.

 

Illetve elgondolkozok a stúdióvakun is. Milyen teljesítményű kellene, ami mondjuk elég egy 4 tagú család egész alakos bevilágításához?

Előzmény: Jahno (29238)
Jahno Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29238

LED kevésbé megy tönkre, amúgy az ezer watt marha sok. Nincs a környékeden valami reflektor, amivel megnézhetnéd? Az egyértelműen megdöglős. Tudom, nekem vagy vagy 8 darab :-D Ráadásul ennek meg kell nézni, hogy milyen izzója van, de szinte biztos, hogy nem két végén fejelt és az elég drága, ha /üzemórában nézed.

 

Fotózásra még 2 kisvakuval is jobban jársz, meg reflex ernyő szoftbox párossal, aztán úgyis bővíted. Egy alap manuális vaku, állvány, szofbox, 30+ezer pénz körül mozog, esernyővel 30ezer alatt, + kioldó, akkupakk, jónapot. Videózósnak jó, ott sok választása nincs az embernek, de másról is szól.

Előzmény: Catman (29236)
zorko Creative Commons License 2017.11.18 0 0 29237

mennyire "kényelmetlen" a használat során egy ilyen 1000W-os hősugárzó?

Nagyon!

Semmiképp sem ajánlanám az említett célra.

Több baj is van vele, az egyik amit már te is sejtettél, a másik, hogy nem jó a modellnek, kellemetlen az erős fény. Harmadik, hogy szabályozva változik a színhőmérséklete, tehát az utómunkában korrigálhatsz folyton ha többet állítottál a fényerőn, de még rosszabb, ha nem egyforma fényerőre állítod őket, akkor vegyes színű lesz a világítás, az meg nagyon utálatos dolog.... :)

 

Ha valamiért szükséged van ilyen sok fényre, akkor stúdióvakut vegyél, beállítófénnyel, az a jó megoldás.

Ha mégis folyamatosat akarsz, akkor kisebb teljesítményűt.

 

A LED-esekkel nincs tapasztalatom, de utánanéznék teszteknek, review-knak, szerintem ez lenne a legjobb alternatíva, ha kell e folyamatos+szabályozható fény.

Előzmény: Catman (29236)
Catman Creative Commons License 2017.11.17 0 0 29236

Sziasztok,

 

Állandó fényű, szabályozható stúdiólámpát keresek (portré/model fotózásra). Max 75ezer lenne a keret állvánnyal, ernyővel/softboxszal (2 darab jöjjön ki 150ből) Találtam is egy szimpatikusat: http://hunbright.com/termekek.php?termek_id=639 Egyedül a melegedés aggaszt, mennyire "kényelmetlen" a használat során egy ilyen 1000W-os hősugárzó?

 

Próbáltam alternatívát keresni, de a ledesek, amiket láttam, jóval drágábbak, illetve gondolom, ha tönkremegy a led, kuka az egész lámpa? Tudnátok a fentinél jobbat ajánlani?

Canoff Creative Commons License 2017.11.16 0 0 29235

Helló!

 

[E-TTL-es adó-vevő]

Mostanában mi a hobbi szintre javasolt bevált, de megfizethető árú E-TTL vakuvezérlő megoldás? Honnan érdemes beszerezni őket?

 

Már régen foglalkoztam a témával, anno volt a horror árú Packet Wizard meg egy rakás vacak, amik többször működtek, mint nem.

 

Egy lentebbi hozzászólásban olvasható Godox X1 szimpatikus, de a dpreview teszten azt írták, hogy beltérben tapasztaltak egy "vakfoltot" (valami 45 fokos szögben), ahol bizonytalanul működik, de egyszer ettől függetlenül sem akart menni.

 

[Godox v860 II]

Az adott márkájú gép menüjéből ugyanúgy tudom állítani a vakut, mint a gyári vakukat?

 

[Kompatibitás]

Felmerült bennem, hogy pl. a Canon-os Godox v860-C II, külső vakuként használva kompatibilis lehet akár egy másik típusra tervezett Godox X1 transmitterrel? Az oké, hogy rendszervakuként csak a saját típusához tudom használni, de attól az adó és vevő kommunikálhatna egy ettől független szabványon. Milyen jó lenne, ha nem kellene egy másik vakut vennem a Pana-hoz!

 

Köszi!

zorko Creative Commons License 2017.11.12 0 0 29234

Írtál erre árat...?

Előzmény: hugery (29231)
zorko Creative Commons License 2017.11.12 0 0 29233

Az csak egy biztonsági előírás.... (Ne rakjál bele 250V-osnál kisebb feszültségre tervezett biztosítékot.)

Előzmény: kanoneos (29230)
1facsavar Creative Commons License 2017.11.12 0 0 29232

Ha ennyiért el is hozod , akkor OKÉ.

Előzmény: hugery (29231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!