Keresés

Részletes keresés

perverz KirályLány-vagyok Creative Commons License 2009.08.06 0 0 7721

Jó Szerencsét!

 

Nemrég fejeztem be Szilvási Lajos Bujkál a hold és Egyszer-volt szerelem című könyveinek olvasását, és szeretnék segítséget kérni, hogy hasonló, Sopronban játszódó regény létezik-e még? Vagy bármilyen kevésbé közismert selmeci témájú könyv írója, címe is érdekelne.

 

Előre is köszönöm.

 

Jó Szerencsét!

 

Gurdon Bernadett a.: perverz KirályLány-vagyok

Antenna Creative Commons License 2009.07.03 0 0 7720
Jó szerencsét!

Neked egyenruha, téged sért. Neki egy kellék, egy ruha darab amit ráadtak.

Szerintem.

Antenna
Előzmény: ZE (7718)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.28 0 0 7719
Jó Szerencsét!

Jól látom, hogy egy ipari auf van rajta? 19 éves, akkor ez hogy van? Nem csak végzett mérnökök hordhatják?
ZE Creative Commons License 2009.06.27 0 0 7718
Jó szerencsét!

Igen, szép, aranyos, de az egyenruhát -legalábbis minket még úgy tanítottak- tisztelni kell, amit és ahogy visel a hölgyemény, az minden, csak nem az egyenruha tisztelete.

Zeller
Előzmény: Snakeins (7717)
Snakeins Creative Commons License 2009.06.27 0 0 7717
Miért durva?
Szerintem meglehetősen jó képek, és nagyon helyes a kislány.
Előzmény: ZE (7716)
ZE Creative Commons License 2009.06.27 0 0 7716
Jó Szerencsét!

Ez már azért nagyon durva...: Barbi (A fotók...)

Zeller



Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.26 0 0 7715
Jó Szerencsét!

83. képen ott van a szomszédom. Valami részeg elkezdett kiabálni Patkó beszéde közben, alig bírták leállítani. Hát van akit nem tanítanak meg öltözködni. Picsaszoknyát a diszkóba.
ZE Creative Commons License 2009.06.26 0 0 7714
Jó Szerencsét!

Cikk a miskolci szalamanderről, sok képpel. Sajnálom, hogy néhányan nem tudják, mit illik, és mit nem... (Pl. se@@ig érő szoknya az egyenruhához nem...)

Zeller
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.14 0 0 7713
Jó Szerencsét!

Antenna köszönöm szépen a daloskönyveket, igazán nagy kincs ez két olyan embernek, mint én meg a Firmám. Remélem, hogy mihamarabb találkozunk szakesten, vagy bármilyen egyéb rendezvényen.
karrier Creative Commons License 2009.06.11 0 0 7712
Ideiglenes és nem tudom meddig tart.

Múzeumok éjszakája programot pedig majd hétfőn rakok fel, ha lesz időm.

Jó szerencsét!

Karrier
Előzmény: Tőr a Szívbe (7711)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.11 0 0 7711
Látod milyen szolidárisak vagyunk, hogy ki ne maradj semmiből inkább nem is írunk a fórumra. Ha lesz egy kis időd, akkor megköszönném ha írnál egy rövid élménybeszámolót, ha már itt szívok a vizsgaidőszakkal. Tényleg a Selmec város kiállítás, az csak idényleges, vagy innentől bármikor megtekinthető?
Előzmény: karrier (7710)
karrier Creative Commons License 2009.06.03 0 0 7710
Sokkal többet én sem tudok a dologról. Az biztos, hogy nem "újkeletű", azaz az intézményesülés óta van ott hagyományőrzés. Volt korábban is már. És igen, a himnuszuk a Mindnyájan... . Ez van. :)
Mélyebben már egyszer belekontárkodtam, de már elmúlt, szóval elfelejtettem, hogy mikők-kikők és miért csinálják. És most elég sok meló van júniusra, jó ha olvasva követlek majd benneteket.

Jó szerencsét!

Karrier

És programajánló:
Előzmény: Tőr a Szívbe (7709)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7709
Jó Szerencsét!


Tényleg érdekel. Olvasgattam egy kicsit a témában. Úgy tűnt, hogy a kar története100-150 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Érdekesség,hogy Gazdásznóták címmel kiadtak 1935-ben egy nótagyűjteményt, amelyben a Gazdásznóta is fellelhető, most ez a kar himnusza is. A dal a mindnyájan jártunk egyszer az akadémián-nal kezdődik és a te vagy az oka mindennekkel végződik, tehát a selmeci nóta itt is szárnyrakélt és folklorizálódott. Ugye ilyenek a csak "ballagási dalokként" ismertek és még jónéhány. Például az öregem ismeri a Bummfalvát és a Krampampulit is, pedig soha nem járt egyik utódintézménybe se.
A gazdászok pár hagyományokat átvették, de azokat a saját arculatukra formálták. Van balekokítás, balekkeresztelő és egyéb szakestélyek. A valétálás végén egy fát ültetnek a Wittmann parkba. A neten van fenn több videó is a "szalamanderjükről". Fáklyás felvonulás, vigyorgó, nevetgélő emberekkel, elől egy harmónikás fószer közlekedik.
Van saját egyenruhájuk a gazdászöltöny. Így, hogy nem vagyok szabó csak az öt bocskai kötés tűnik fel, ami alapján beazonosítható lenne, a ruha egyébként szürke színű.
Van rendszeresen megrendezett dalárdájuk is. A videómegosztókon található pár videó a himnuszukról, amit szerintem szelíd bográcsozás, iszogatás után jókedvből elő is adnak. Én ennek a hallgatása után éreztem azt, hogy komoly különbségek vannak közöttünk. Nem véletlenül nem mondjuk őket utódintézménynek. Mondom tehát, amilyen megmozdulást látok tőlük, annak köze van Selmechez, de mégsem olyan, mint nálunk, más töltete van az egésznek. Tehát a létező selmeci mintát követő eseményeik, a minta alapján működnek, de mégis a lényegi belső tartalmát én egészen másnak látom. Az dalgyűjteményeikről a Selmeci Társaság honlapja szolgált információval, ami sajnos régóta nem frissül.

Ha valakinek van valami új információja, akkor legyen olyan kedves ossza meg velünk!
Antenna Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7708
Jó szerencsét!

Szerintem nincs nekik. Csak jogilag tartoznak a NYMEhez.


Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7704)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7707

Jó szerencsét!

 

Nem is tudtam, hogy Mosonmagyaróváron is "űzik ezt a sportot".

Engem is érdekel.

Gondolom Karrier hamarosan tájékoztat minket.

 

Remélem, hogy nem ironizáltál és valóban erre vagy kíváncsi!

 

Szacsa

Előzmény: Tőr a Szívbe (7704)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7706
Igen a Mályi Ászokra gondoltam. Itt van tőlünk 500 méterre, szalonnázáshoz, bográcsoláshoz biztosan ezt fogok venni ezentúl. Eddig is ismertem, csak nem tudatosult bennem, hogy ez mennyire jó dolog, hogy a közelben ilyen jó áron, ilyen finom házisört csapolnak. Egy korsó ára pedig valóban 100 forintból jön ki, ennyiből csak valami ótvar sörre futná a Lidl-ből, azzal meg szerintem össze sem hasonlítható. Hihetetlen hogy 100 éve még rengeteg helyen az emberek maguknak sütötték a kenyeret és maguknak főzték a sört. Emiatt is érzem azt, hogy nekem legalább 100 évvel korábban kellett volna megszületnem.:D
Erdélyi_kopó Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7705
Jó szerencsét!

Bizony bizony Tőr, azok nagyon jó sörök. Ha jól sejtem akkor a Mályi Ászokra gondoltál.
Az a sör volt csapolva a SDN-on, fogyott is rendesen. Csak az első nap (érkezéskor) fogyott el 13 hordóval a világosból. Összesen 37 hordó cspolt sör (Mályi Ászok) és 400 üveges és 240 dobozos Borsodi fogyott el csütörtök délutántól vasárnap reggelig. Ez szép mennyiség. A sörre nem volt panasz, sőt, sokan dícsérték. Árban is azt hiszem, hogy barátságos volt a 100 forintos korsóár.

Üdv B.F.
Előzmény: Tőr a Szívbe (7702)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7704
A Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar hagyományőrzése érdekelne.
öntőszacsa Creative Commons License 2009.06.02 0 0 7703

Jó szerencsét!

 

Melyik szakról?

 

Szacsa

Előzmény: Tőr a Szívbe (7696)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.06.01 0 0 7702
Itt Mályiban van egy kocsma, ahol szerintem elég jó házisör kapható, tele van a kocsma fala az ilyen-olyan díjakkal. Van világos (nekem egy kicsit jellegtelen), barna (olyan strapramenes lenne, talán egy túl édeskés), meg szűretlen búzasör, nah az viszont nagyon bejött. A többi is finom szerintem, csak mégsem kimagasló, de a búzasörük az tényleg nagyon jó. Kisebb szakestre szerintem tökéletes lehet bármelyik.
ZE Creative Commons License 2009.05.30 0 0 7701
A másnap reggeli ébredésnél való igaz, van némi Borsodi hiányosra hajazó érzete az embernek...
Előzmény: ZE (7698)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7700
A maga nemében biztos nem rossz, de én egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ez sör és ráadásul Soproni, az én hibám ez kétségtelen. :D

Mosonmagyaróváron mi folyik a mezőgazdászoknál? Azt el tudja mondani valaki? Csak mert nem igazán hallottam róluk, azt tudom, hogy az NYME alá tartoznak.
Antenna Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7699
Jó szerencsét!

Nagyából erre is találták ki... könnyed nyári szomjoltó.

Nyelvvizsgámon volt egy szöveg amiből a szövegértésem kellett bizonyítanom, no a szöveg az Németország sör fogyasztásának alakulása volt. Abban volt arról szó hogy a mai fiatalok leszokóban voltak a sörről, és az úgynevezett pop-up drinkek felé fordultak. Bacardi breezer és társai. Erre lépték meg a sör gyártók a radler vonal tovább vitelét.
Németeknél sok fura dolog van. Pl az úgynevezett Spezi. Kóla és narancsüccsi keverék. Finom bár itthon eszembe nem jutott volna.

Antenna
Előzmény: ZE (7698)
ZE Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7698
Jó Szerencsét!

Első kortyon túl vagyok, és még élek, s a vacsim sem óhajtja megtekinteni a ser csomagolását :-)

Erősen citrom, vagy méginkább lime jelleg, könnyű, híg ital, picit a citromos karamalz jut az eszembe (de csak nagyon picit). A savanykás íz dominál, szerintem a borsodi ízvilágához (már ami van neki...) nem sok köze van. Minimális, távoli kesernyés utóíz, grapefruit-tal bolondított limonádé is felvillan picit -- nyárra, szomjoltónak kellemes, azonban nem szabad telt, nehéz sörökre jellemző ízvilágot várni tőle, hiszen az összetétele messze nem a német tisztasági törvényben lefektetettek szerinti.

Picit hosszabban figyelve az utóízt érezhető a kukorica, mint alap jelenléte.

Az összhatás bár kellemes, de az alkotóelemek elolvasása nélkül is érezhetően mesterkélt, erőltetett -- sör helyett nem fogom fogyasztani, nyári szomjoltónak viszont tökéletes.

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7672)
Zsgb Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7697
Jó Szerencsét!

Nem tudja valaki, hogy az eddigi men-es cantusversenyeket kik nyerték? Főleg a 2005-ös érdekelne.
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7696
Jó Szerencsét!


Tudna valamelyikőtök mesélni az első valétaelnökről, s hogyan jött létre a valétabizottság?
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7695
Írtam a Cantusok Körének, de őket egy baráti szakestélyre hívták meg. Nem tudom, hogy melyik Baráti Társaság, csak azt hogy 13-án. Olvasom a fórumukat, aztán ha válasz érkezik, akkor majd írok ide.
karrier Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7694
Azért szólhatnál a többieknek, hogy érdemes lenne áttenni a programot!

Köszi
Előzmény: Tőr a Szívbe (7693)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7693
Fuhhh engem igazán érdekelne, de sajna még vizsgaidőszak.
karrier Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7692
Köszi mindenkinek, de ennyire nem kell túlbonyolítani a dolgot, nem is sűrgős.

Ha tudsz szólni a cantusok körének, akkor még most módosítsátok a programot, mert június 20-án van a Múzeumok Éjszakája, amikor is elég nagy haccacáré van itt, szerintem érdemesebb akkor jönni.
Egész éjjel nyitva minden múzeum rengeteg programmal, ingyenes látogatással, vezetésekkel, koncertekkel. Sör, bor, pálinka... :)

És akkor még ráadásnak:

Június 20-án 17 órakkor Író olvasó találkozó Száraz Miklós Györggyel az ezüst macska 4. kiadása apropóján. :) Teljesen véletlen. :) Az Erdészeti Múzeumban.
Utána valami Selmec város kiállítás megnyitója lesz, amit nem nagyon értettem, hogy pontosan mi de lesz.

Ha kialakult a végleges program, akkor majd úgy is beírom.

De mindenképpen tartalmasabb szórakozás lenne, ha 20-án tudnátok jönni.

Karrier
Előzmény: Tőr a Szívbe (7691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!