Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 21

Ameddig átváltható vagy valós termékre váltható addig ez működik, csak nagy a kockázata, hogy egyszer ez megszakad.

Előzmény: iamtwo (19)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 20

Nyilván több, de valós ország gazdasága. Az ECU is valós devizák átlaga volt.

Előzmény: Vajk (18)
iamtwo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 19

Nem kell, hogy átváltódjon valós pénzre, egyre több helyen lehet vele jószágért fizetni.

Az alapblogon van egy 5 részes sorozat, íme az első része: http://www.privatvagyonkezeles.hu/alapblog/60-fizikus/2879-kitoroben-a-bitcoin-laz-1-miert-van-egyaltalan-erteke

 

Előzmény: Törölt nick (16)
Vajk Creative Commons License 2013.07.31 0 0 18

Az euro mögött sem egy ország gazdasága van.

Az ecu sem volt fiktív...

Előzmény: Törölt nick (15)
W_B Creative Commons License 2013.07.31 0 0 17

Az USA dollár mögött van a FED, és az USA gazdasága.

A bitcoin mögött mi van ?

Szerintem ez egy nagy buborék.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 16

Kérdés, hogy az Bitcoin, írja le valaki. Szerintem olyan részvénykibocsátás ami mögött nincs fedezet, ez váltódik át valós pénznemre, kezdetben csábítóan nagy nyereséggel, majd a későn kilépőknek marad a sok nemkonvertibilis BTC.

Előzmény: iamtwo (12)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 15

Fiktív az a pénznem ami mögött nincs egy ország gazdasága. Fiktív az a részvény ami mögött nincs egy működő cég.

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 14

Milliókat úgy lehet keresni, ha közben valaki milliókat veszít, ilyen egyszerű, tőzsdén is, valutázásnál is, pilótajátéknál is.

Előzmény: Hobitaki (13)
Hobitaki Creative Commons License 2013.07.31 0 0 13

Így is fel lehet fogni, meg úgy is, hogy aki időben kapcsolt, az milliókat keresett vele...van aki dollárban.

Előzmény: Törölt nick (10)
iamtwo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 12

Korábban már leírta, hogy inkább pilótajátéknak tartja (csak azt nem, hogy miért)

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 11

nem létezik nulla összegű játék.

 

mi az hogy "fiktív pénznem" ?? : ))

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 10

Devizatőzsde, nem értelmetlen szóösszetétel ez? Inkább sima valutázás ez ami a tőzsde nevű nulla összegű játéknál is kockázatosabb, ráadásul fiktív pénznemről van szó, tehát még annyi stabilitás sincs mögötte mint a zimbabwei dollár mögött.

Előzmény: Hobitaki (6)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9

Tőzsdézni persze, az árfolyama valószínűleg sok-sokszorosa lesz a mostaninak, de az is valószínű hogy ehez több évnyi türelem kell.

Előzmény: Hobitaki (6)
Vajk Creative Commons License 2013.07.30 0 0 8

Nem a tőszdéről volt szó, hanem a bitcoin előállításáról.

 

Milyen értéke van/lehet a bitcoinnak?

(Nem sorrendben)

1 erősen korlátozott mennyiség

2 szabad piac(nincsenek rátelepedve a bankok)

3 nincs ellenőrzés, (bár ez a 2.pontból fakad) 

Előzmény: Hobitaki (6)
Hobitaki Creative Commons License 2013.07.30 0 0 7

Azért tettem egy próbát, hátha :)

Előzmény: Törölt nick (0)
Hobitaki Creative Commons License 2013.07.30 0 0 6

Miért gondolod, hogy nem éri meg? Mire gondolsz pontosan?

Én alig több, mint egy hónapja belekezdtem a dologba (BTC tőzsde), és ha megnézed a jelenlegi árfolyamot, láthatod, hogy nem bántam meg.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5

szerintem a farmolás a legkevésbé érdekes az egészben, és valóban, nem magyon éri már meg amennyire látom. mindenestre az egész koncepció messze tűlnő az átlag szarosprolik intellektusán, akik nagyrászt a témara gyűlnek. Bár talán most sikerült is elriasztani a barmokat, mert nincs nagy pattogó köpködés ezer nickkel. Ha már a téma: pénz fogalomkörbe tartozás egyik alapvető kritériuma, hogy legyen(ek) a dolognak valamilyen alapvető értkes tulajdonsága(i)... ami miatt önmagában érték. Szerintem ez a BC-nél megvan, most nem akarom beírni hogy szerintem mi az, mert kiváncsoi vagyok kinek mi erről a váleménye. Nos?

Előzmény: Vajk (1)
csiri bá Creative Commons License 2013.07.30 0 0 4

http://hetek.hu/hatter/201306/digitalis_arany

 

„Ami a zeneiparnak az Mp3, vagy a telekommunikációnak a VoIP, az a pénzvilágnak a Bitcoin” – állítja Blummer Tamás, egy magyar start-up, a Bits of Proof Zrt. alapító igazgatója...

 

Meg kellene tekinteni a "Ki ölte meg az elektromos autót" c. opuszt és párhuzamot vonni...

iamtwo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3

És hol véled felfedezni a párhuzamot egy pilótajátékkal?

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 2

Kérdés, hogy micsoda ez, leginkább egy pilótajáték variánsnak tűnik.

Előzmény: Hobitaki (-)
Vajk Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1

Ebben van igazság. De mégha ez is a jövő(amit én kétlek, de egy másik virtuális pénz még lehet jó), a mezei ember egyszerűen nem érti hogyan keletkezik. Már sokaktól hallottam, hogy otthon dolgoztatják a gépeiket és nem látják be, hogy mára már nagyon erős gépeknek kell nagyon sokáig futniuk, hogy megérje "farmolni".

 

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 0

Jó eséllyel ez a jövő, úgyhogy nagyon jó, és nagyon fontos téma... csak nem itt. A legtöbb fórumozó proli szinte egyáltalán nem tud angolul, magyarán a pénzügyi piaci témákról gyakorlatilag semmit se tudnak. A BC témába pedig még a piaci tumultusok iránt érdeklődő angol anyanyelvűek is többnyire durván dezinformáltak.

Előzmény: Hobitaki (-)
Hobitaki Creative Commons License 2013.07.29 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Gondoltam nyitok egy ilyen topicot, mert az Indexen nagyon pörögnek a fórumok. Talán lesznek olyanok, akiket érdekel ez a téma :)

 

Üdv,

Hobitaki 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!