Keresés

Részletes keresés

MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 185
Van ennél primitívebb módja a kép kicsinyítésnek.
Paint programod gondolom van. Dokumentumikból Windos XP esetén jobb egérgombbal szerkesztést választod automatikusan a képet Paintben nyitja meg.
Ott a felső menüsórból kiválasztod a "kép" opciót és azon belül a a nyújtás döntést.
A 100as érték helyére beírod az 50et magyarul a felére veszed vagy 25 el a negyedére a képet. Utána mentés másként és van egy kisebb képed.
Most jó megmondtam....
Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 184
Te figyu, ha mégeccer beírod, hogy este kilenctől reggel tízig..... :PPPPPPPPPPPPP
Mi ha kelünk éjjel, akkor is már fent kukorékol hatkor.....
Előzmény: MyBaby (174)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 183
Sziasztok.
Shaish, nálunk már volt olyan, hogy Sárkánylányunk átaludta az éjszakát, vszeg most ezért vagyok ennyire ki, hogy többször kelni kel. Sári meg éhenkórász, akkor is eszik, ha pl. azért kel fel, mert beakadt.... vagy mégis éhes??? NEM TUDOM.... De jó lenne ismét 8 órát egyben aludni :P


shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 182
Igen:), úgy 19 lehettem...de akkor már kb 2.5 éve voltunk együtt.
Előzmény: Fogár (180)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 181
Akkor ezzel megvárjuk apát :(
Előzmény: Fogár (180)
Fogár Creative Commons License 2006.07.26 0 0 180

sima photeditorral le tudod kicsinyíteni a méretet...és úgy :)

 

hú shaish, akkor ti jó fiatalon összeköltöztetek :))

Előzmény: ezam (179)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 179
Jól éreztük magunkat az aklimatizálódás után. Képet hogy tesztek fel? mindig azt írja, hogy nagy.
Előzmény: shaish (177)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 178

Hankának annyi különböző arca van

A kis drága!

 

és köszi a linket

Előzmény: MyBaby (176)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 177

Albérlet, ne is mondjátok, mi is öt évig albiban laktunk, két éve költöztünk sajátba.

 

Ezam, jó hallani rólatok! Ennyire nem tetszett a változás a kislányodnak? Azért remélem jól éreztétek magatokat!

 

MyBaby, édes ez a kis grimasztündér:)), így tovább Hanka, ügyes vagy!

 

Fiam is tud érdekes arcot vágni:

 

 

Csabi

És így is:

 

Csabi
MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 176
Amúgy gyakorolunk a Grimaszművészeti Főiskolára...
Ez a meglepett Bagoly huhogása c. jelenet egyik részlete
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 175

Mostanában nem jártam erre, mert két hetet nyaraltunk a nagyinál. Azt gondoltam, milyen jól elleszünk. Hát az első négy napban az én gyerekem mindentől félt(hangok, hirtelen mozdulatok, sok ember egyszerre beszél stb.)Be kellett bújnunk egy hűvös szobába, ahonnan csak fokozatosan merészkedtünk elő. Aztán megszokta a kakast is:) Szétaludta a fejét nap közben, viszont éjfélkor szopiztatni kellett. Megállapították, hogy többet kéne idegen helyre hurcolásznom.

 

Hazajöttünk. Egy nap takarítás nekem. egy nap vígasztalhatatlan bömbölés neki. (Ilyen még nem volt. Nem evett, nem aludt. a végén már én is bőgtem. Ilyen se volt még.) Úgy látszik visszafelé is meg kell szoknia a változást, és ilyenkor apa és anya egyszerre kell, hogy mellette legyen. Oltás elhalasztva másnapra. Másnap bőgés szuri miatt. Majd jött az ütvefúró a házunk előtt. A UPC kábelt fektet. Hurrá.

Aztán hétvégén grillparti, ahol legnagyobb meglepetésemre nem adott ki egy hangot sem!!!!!csak nézelődött. Valószínű kiütötte a meleg. Most két napja nyugi van, helyreállt az élet rendje, és az ütvefúró hangja már csak távolról sejlik fel :))))

 

Élménybeszámolóm itt véget ér.

 

MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 174
sziasztok,

most van egy kis időm írni, mert HankaBobi alszik.
Nekünk 70*140-es az ágyunk a gyerek az első hetekben elveszett benne. Most is elférne még egy kölök benne ,de annyira aktív mozgásokat végez, hogy hétvégén lejebb rakjuk a matracot.
180fokokat mozdul, néha dörgölöm a szemem a sötétben, hogy merre is van a feje éppen???? A rács mentén körbe van barikádozva, szivaccsal , plüsslényekkel és egy nagy párnával. A nagy párna én vagyok neki...azt öleli és nyálazza vagy cumizik hozzábújva.

Gyerek egész jókat alszik, este 9-től reggel 10hig nyomta, :-P és most megint alszik. Most szerintem nem fog olyan sokat, max 45 percet.
ki szerettem volna vinni sétálni, de most pont dél van, a legmelegebb.
Jaaaj és szétrobban a fejem....
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 173

Halihó!!

Ti aztán jól leléptetek a másik helyról! Na de itt vagyunk mi is már!!

 

A felsikítás fogzást jelez? Én eddig a hascsikarásnál tapasztaltam. Meg úgy tűnt mostanában, hogy a szülők idomítására való :))))))))))))) Ugyanis erre biztosan azonnal reagálnak.

Előzmény: tasha (159)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 172

Ismerős az érzés.. ráadásul az önerőnk csak a sajátunk volt, nincs nagyi háza nyaralója, szülői tőke, de tavaly ideköltözünk 6 év albi után... Mi végül nem mentünk kertes házba, mert pici baba mellett elég a lakással végezni, ha még gondoznivaló kert is volna.. jajj.. persze a fíling más, de így is jó..

 

ertal, anyósom 57 körül van.

Előzmény: Fogár (171)
Fogár Creative Commons License 2006.07.26 0 0 171

hát sajnálom,h így vagytok a lakással...nem lehet egyszerű így elviselni,h más zsebét tömitek...

mi is albérletben lakunk, de mondjuk nekünk nincs lakásunk...bár lakhatnánk olyanban ahol nem kéne fizetni (nagyanyámé...de arról inkább nem beszélnék még1...jó kis családi balhé volt,h ne lakjunk ott)

mi úgy tervezzük,h kb 4év múlva tudunk sajátot szerezni...bár mi (főleg én) olyat szeretnénk amihez van vm kis saját kert...inkább vm külváros,v nem is bp...és sorhá szerű,v vm olyan családi, amibe látunk fantáziát,h kikupálható folyamatosan. addig meg tömjük a főbérlőnk zsebét...ez van...csak bosszantó,h évi majd 1millától így szabadulunk meg,ahelyett,h azt sajátra pakolnánk...mind1.

Előzmény: kismica (148)
Fogár Creative Commons License 2006.07.26 0 0 170

sziasztok!

 

itt vagyunk ám mi is :)

vsz szombaton megyünk le Balcsira...eredetileg úgy volt,h kedd este, de ahogy néztem a 10napos előrejelzést...csütörtöktől hűvöset és esőt is jeleznek...úgy meg semmi kedvem lemenni...aztán szerdán vagy csütörtökön jövünk haza kicsit, majd hvégén telek...szóval jó lesz követni itt mik törpénnek :)

 

ja már nem emlékszem ki várta a hűvösebbet...jövő héten elvileg jön :)))

 

velünk nem sok újdonság történik.

Janka teljesen jól beállt egy napirendre, pedig sokan azt mondták hogy mire beáll, addigra úgyis elkezd átállni...nálunk szerencsére jelenleg stagnál a napirend jóideje...

reggel 8-f9 (sőt ma 9)ig alvás...reggeli...stb...napközben 3óránként kaja...és este 9kor alvás szépen. Napközben az utóbbi egy hétben beiktatott egy nagyalvást olyan 2körültől...tegnap 3órát aludt, azelőtt 2,5et...kicsit aggódtam,h hogy lesz ebből esti alvás, de semmi gond nem volt. Azt hiszem Janka apukája alvókáját örökölte...ahogy itt olvasom kinek, mennyit alszik a babája...hát Janka hozzájuk képest egy mormota. :)

 

shaish: nem lehet,h Csabi csak inkább szomjas éjjel? próbáld meg először,h elfogadja e a vizet. Janka ma éjjel 3kor felkelt...nyafogott, adtam neki vizet, hörpintgetett majd szépen visszaaludt. Ennyi volt a baja.

 

 

MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 169
www.abc-design.de
Előzmény: toria78 (165)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 168

Akkor Csabi éhes, mert éjszaka/hajnalban jobban eszik mint napközben (akkor nézelődik, forog, néha elég nagy kihívás megetetni...pedig sötét szoba, csend stb..)

Jó, hát keljen ha éhes....kap enni:). Kismica leírása nagyon tetszett, annyira szeretném ha egyszercsak Csabi is átaludná az éjszakát:):

Előzmény: tasha (167)
tasha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 167
a kajamennyiség annyiban befolyásolja, hogy ha megeszik napközben annyit, amennyire szuksége van, akkor nem az éhség miatt kel éjjel, hanem más okkal. Szóval ilyenkor nem a cici a megoldás feltétlenul, ebbe nagyon bele lehet szaladni. Nekem Domi nagyon eszik hajnalban, emiatt nem is eroltetem a leszokást. Martinnal 7 hónaposan akkor kezdtunk bele, mikor sokat kelt de csak nyammogott, szóval nem az éhség volt az oka.
Előzmény: shaish (164)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 166
Legyen igazad!:)
Előzmény: toria78 (165)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 165

shaish, egyszer csak úgy kelsz, hogy kihagytál egy ébredést :-)) ne aggódj, utol fog érni!

 

Bááár van ismerősöm aki a 3 éves lánya mellé a mai napig felkel :-(

 

Segítség: mi az abc termékek (kocsi ágy)honlapja? nem találok egy értelmes oldalt sem.. nincs?? Mybaby nem tudod véletlenül?

A nyaralásos babakocsin filózok, lehet h kinézek az outletbe a soroksárira, vannak olcsón járgányok, csak nem tudom, mennyire kicsire hajthatóak.

Előzmény: shaish (163)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 164

Ha a kajamennyiség nem is, de talán a minőség (gyomorban töltött idő:)) befolyásolhatja....remélem.

Etetések nappal ugyanígy, éjszaka 1-2.......

 

Helyes Roli a kocsiban! Kár h ilyen magas az 1es...nade nemsokára úgyis ülhet, addig meg nézelődik fekve.

 

 

Előzmény: toria78 (161)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 163
Köszi, kitartok:). Mi most éppen a "huu de nehezen szokom meg" időszaknál tartunk. Előtte már csak 1 kelés volt...remélem a folytatás is olyan lesz mint nálatok. (bár számomra totál elképzelhetetlen, hogy átaludja az éjszakát..)
Előzmény: kismica (162)
kismica Creative Commons License 2006.07.26 0 0 162

Samu mama, volt egy idő, amikor Matyi is elakadt a 60 cm széles ágyban (akkor volt kb. 64 cm hosszú), aztán eleinte álmában fordult meg, később ébren is; szerintem sem segít a nagyobb ágy, csak elodázza a gondot...

 

Shaish, kitartás! Nálunk úgy alakult, hogy egyszer csak 1x kelt éjjel egy ideig, aztán "visszaesett" a 2-3xra (huu, azt milyen nehezen szoktam meg...). Aztán megint 1x. Már feladtam, hogy lesz átalvás egyhamar, sokan írják, hogy 1 éves gyerekük is kel, mondtam is embernek, hogy szerencslre nem kell reggel mennem dolgozni, napközben a délutáni alvásnál aludtam én is. Aztán 5 hónapos korában kezdte átaludni az éjszakát. Volt néhány kósza ébredés, most nincs, de lehet még :) Néha próbáltam a visszaaltatást kaja nélkül, hát ennél a bélpoklosnál nem ment, csak magamat ébresztettem fel teljesen :( De ez is teljesen babafüggő, mint annyi minden a gyereknevelésben ;)

Matyi múlt héten volt 8.75. Azért mértem meg, mert visszaállt nappal 2 óránkénti kajálásra és féltem, hogy nem hízik; de csak tejet szaporíthatott, mert most ismét 3 órázunk és ő a 3 hós ugrást is 2,5 hónaposan csinálta, akkor sírtam tele a topikot, hogy jaaajjjj világgá ment a tejem, ami tartott 1 hétig, Matyi evett 1,5 (!) óránként, aztán pontosan 3 hónapos korától 3 óránként.

Előzmény: shaish (156)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 161

Alvástanítás nekem nem megy, ma fél 6kor kelt a szentem.. Na de végül is aza fél óra már nem számít sokat, legalább én éjszaka egyben alszom..

Fogár is írta, meg olvastam is, hogy tkp a kajamennyiség nincs kihatással az alvás hosszára. Azért leírom, hogy normális napon az etetés 7 11 15 18 20.30-kor van, azaz a végén sűrűsödik, akár ha úgy esik, 7kor etetem 3 órára ez előzőhöz képest, mert a fürdés csak éhes sírásba esne át. Viszont fürdés után ugyanúgy legurul a 210 240 ml..

 

Az ágyban mi 70*140-est vettünk, ebben keresztben még éppen elfér, még szerencse, mert mostanában max 5 perc és keresztben van... Hosszában még kábé 4-5 évig elég, bár addig úgyis átadja a helyét a tesónak ugyebár :-)

Egyeztettünk a férjemmel a következő vállalásáról, tartjuk az eredeti menetrendet.

Ha 40 évesen 12 év kihagyással simán vissza lehetne menni dolgozni, és közben biztosan elég volna az egy kereset+gyes, asszem bevállalnék 3 gyereket egyhuzamban.  De az élet nem ilyen.

 

Tegnap megvolt az első igazi kádas fürdés, nagyon élvezte, mi is.

 

Muffint sütöttem, mákos meggyeset, nagyon jó lett. Ma valami sajtos tejfölössel próbálkozom majd. 

 

Tegnap felülettem a kocsiban csak a próba kedvéért.. túl magas az első fokozat :-(

 

Előzmény: shaish (160)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 160

De örülök, hogy ilyen jól megvannak a tesók!:)

 

Na, azt hiszem apáját én is megdumálom, hogy próbálja ő visszaaltatni....

Én is úgy gondolom, hogy neki már sokkal többet ki kellene bírnia egy evéssel...nappal szinte óramű pontosan 4 óránkén eszik...az a baj, hogy éjszaka is majdnem ezt tartja....:(

 

Előzmény: tasha (159)
tasha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 159
nálunk éjfél körul van az utolsó etetés és ezután fél 5-kor ébred, atom pontosan. Ha közte is kel, akkor csak vizet/cumit kap. Az eszemmel tudom, hogy még ennél is többet ki kellene bírnia egyben egy ilyen nagy sulyu babának, de tényleg éhes éjjel. Szvsz nappal nem elég a tejem, de éjjel meg van, úh nem akarom leszoktatni-még. Ha elkezdjuk a ht, tolni fogom a kajákat, az éjfélt elorébb. Suttogós módszer, hát nem tudom, nekunk Martinnal az muködött annak idején, hogy 2-3 éjjel az apja ment hozzá és visszaringatta kaja nélkul, most is így lesz, csak még nem most. Na és kínosan ugyelek arra, hogy Dominik tudjon egyedul elaludni és ne csak cicin, ez megy is neki szépen, elég a sötét szobában letenni az ágyába.

Domi és Martin szuperul, köszi, összeköltöztettuk oket és imádják :) Már egyre többet "játszanak" napközben is, M. hulyéskedik D-nek aki nagyokat kacag.
Fog: csak sejtem, mert felsikítós a sírás, ami tipikus. De még nem látszik semmi.

t.
Előzmény: shaish (158)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 158

Köszi, nem is tudom mit válasszak...:)

Hát, eddig az etetés van műsoron, de ezt csak akkor tartanám meg így tovább, ha van remény hogy ht után javul, mert mondjuk úgy bekajál este.....meg az sem lenne jó ha csak így tudna elaludni....szerencsére napközben nincs gond, álmos->alszik.

Alvástanítás hogyan? Suttogó szerint?

Te hogyan csinálod?

Dominak jön a foga?:) Gratula, remélem nem kínozza meg őt!

Jól megvannak Martinnal?

Előzmény: tasha (157)
tasha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 157
shaish, nálunk ugyanez van, én a fogára fogom, meg arra, hogy ezeknek az átlagtól nagyobb babáknak kezd az anyatej kevés kcal lenni/nap. Ebben a korban elég jellemzo ez a sok ébredés, 2 lehetoség van: alvástanítás v minden alkalommal etetés.

t.
Előzmény: shaish (156)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 156

Samu mama, ha Sári is ilyen tempóban nő még egy darabig, hamar 70 cm lesz (vagy mégtöbb) és ugyanúgy elakad. De megértelek, nálunk is nap műsor a beakadás:(.

 

Valaki HELP! Egyszerűen megbolondult a fiam alvókája:(. Mármint az éjszakai. 4 napja a következő van: lefekszik 9kor (előtte eszik) majd még vmivel 10 előtt! felébred (sírva:() újra cicizik (máshogy nem lehet megnyugtatni, igazából őt eddig nem is nagyon kellett nyugtatgatni, mert alig sírt) és belealszik. Lerakom, majd felkel 3-4-5 körül, újra kaja (ez eddig is volt, nem tudom a kis etióp éhezőm meddig fog ragaszkodni az éjszakai evéshez, bár ebben a melegben ez ivásnak is jó..) és reggel fél7kor újra fent van, nézelődik/dumál egy órát (ez pont elég arra hogy kiverje az álmot a szememből) majd visszaalszik.

Eddig ez volt: leteszem 9kor, alszik, felkel 4kor, eszik, majd 8ig alszik. Ez olyan jóóóó volt, hogyan lehetne visszacsiálni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!