Keresés

Részletes keresés

Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 299
299.
Előzmény: Dóczi (298)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 298
298.
Gazuzem Creative Commons License 2003.08.21 0 0 297
Hat a hasonlosag nem veletlen, mert a vaz ugyanaz, Rigaban gyartottak. Hivatalosan Babetta 134-nek hivtak a gutai verziot, de mindenki csak Stellanak hivta. A Letteknek szukseguk volt egy jo motorra, mert az ovek szar volt, a gutaiaknak pedig egy versenykepesebb vazra. Es a barteruzletbol megszuletett a Babetta-motoros Stella.
Meg egyszer mindenkinek ajanlom a

http://www.jawamoped.com/html/history.html

cimen talalhato irast. Le kellene forditani magyarra, csak hat nincs idom ra.

Előzmény: Rxdns (295)
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 296
Rxdns!
Köszi az ötleteket!! De sajna csak hétfőn tudok menni. De mindenképpen megkeresem! A beszámoló persze amint vissza jöttem megy teljes részletességgel!!!
Előzmény: Rxdns (295)
Rxdns Creative Commons License 2003.08.21 0 0 295
Gazuzem! Hoppá! Stella néven erre hasonlító Rigát is gyártottak. A riga.ini.hu -n talalsz címet, ahol keresgélhetsz ezután, egy hosszuú angol cikk az orosz mopedgyártásról. Szal van Riga Stella, és hasonlít is erre a kütyüre. JÉZUS!!! :)))

BUSZNYI! Sajnos én se tudom, hogy jutsz oda BKV-val, sose voltam ott, nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy van ott valahol bontó. Én mondjuk úgy mennék oda, hogy a 3as metróról leszállnék az ecseri úton, és onnét busszal. Van ott egy buszvégállomás, kedves bkv-s kollegáktól érdeklődj, hogy hogy jutsz oda. Sok sikert, és ha sikerült, kérek beszámolót, mert engem is érdekel a hely! :)

Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 294
Valaki itt nem tudja-e hogy van-e a környékemen bontó? Nem akarok semmit venni, csak úgy... De úgysincs itt DK-en a parasztoknál csak Pesten:(
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 293
Rxdns meg mondanád hoy BKV-vel hogyan kell oda kijutni mert sajna hülyeségem akkra hogy nem tudom!!??
Köszi!

Van bontó, a Nagykőrösi úton, a 150es házszám környékén, a Fővárosi Autópiac mellett. Vnnak ott Rigák, akkor tuti vannak Babik is. ott van az Ecseri piac is, ott is érdemes kincsek után keresgélni

Előzmény: Rxdns (272)
Gazuzem Creative Commons License 2003.08.21 0 0 292
Nem vagyok benne teljesen biztos, de ha jol emlekszem, akkor ez a modell Stella neven futott, es nem tul sokat gyartottak belole. Gutan sem nagyon latni ilyet. A motorblokk az Babettas ketsebesseges, a vaz meg valami ukran design a KGST jegyeben. Nekem amugy nagyon tetszett, bar amikor eloszor lattam, kicsit komikusnak tunt a pici kerekeivel....
ez irtam volna, ha nem neztem volna korul a google-on. Talaltam egy nagyon erdekes cikket, ami sajnos angolul van, de nagyon sokat megtudtam a markarol, a gyarrol.

http://www.jawamoped.com/html/history.html
(a legjobban az faj, hogy a csajos-babettas plakat nehany hete festeskor lekerult a sogorom szobajanak a falarol, es valoszinu, hogy a kukaban vegezte.

Kezd engem is nagyon erdekelni a dolog, megprobalom kideriteni, hogy a fenti cikk mennyire fedi a valosagot. Az ex-igazgato jelenleg valahol Erdely utjain zotykolodik, de ha visszater, akkor majd talan megtudok tole valamit.
A kepre visszaterve, a vaz az nem ukran, hanem "lett" termek.

Előzmény: Dóczi (284)
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 291
Hi!
Ezt találtam a cégről!

BABETTA HUNGÁRIA KFT. Babetta Vezérképviselet, H 2040 BUDAÖRS Károly Király
út 145. Telefon: 23 430-616 Telefax: 23 430-616

Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 290
Valami nyikorog az első kerekemben! A km spirál nem lehet. Beolajoztam. Csapáy egybe. Fék nem szorul. Mi lehet a baj?
A gáz nem mey vissza. Basszameg aki megtervezte. Pont úgy van a karbi tetejénél mindenhogy csak bazinagy töréésel lehessen elvezetni
Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 289
És az első teleszkóp is tuningos! szerintem
Előzmény: Rxdns (287)
Rxdns Creative Commons License 2003.08.21 0 0 288
Jéé, csak most tűnt fel hogy a pedált kicserélték egy berugóval...
Előzmény: Rxdns (287)
Rxdns Creative Commons License 2003.08.21 0 0 287
Áááá, ez sufni!! Lényegében kapott új kerekeket, a régi tankot cserélték ki nagyon ügyesen (ez viszont gyönyörű munka), és kapott egy levágott végű Simson ülést. Ennyi. Nameg csillogvillog a motorja, de aluminiumot nem is nehéz polírozni, akinek van hozzá szerszáma meg pasztája. :)
A karbi nem tűnik eredetinek, a léxűrő mindenesetre tuti tuning.

Összességében igen igényes darab, de nem sorozatgyártott modellt láthatunk.

Most nézem, hogy talán a lámpája is Simsoné?.. Meg miontha megfaragták volna a hátulját, úgy értem a vázat... meg ha megnézem jobban, akkor a Simson ülésről is hiányzik pár varrás, ott ahol elvágták...

Lehet, hogy mégis gyári?? :) na, nagyon okos vagyok. Leírom, hogy sufni, erre msot rájövök, hogy vagy kurvajól csinálták meg, vagy gyári. :)))

Alapjaiban Babetta, az tuti!!!!!!!! :DDD

Előzmény: Dóczi (284)
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 286
A gyár története érdekelne engem is!
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 285
Hi Rxdns!
köszi az infót megfogom nezni!
üdv Busznyi
Előzmény: Rxdns (272)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 284
Ilyet: nem láttál még? Vagy csak ez egy házi tuning?
Előzmény: Gazuzem (278)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 283
Azt mondod?:)
Előzmény: Joceee (281)
Joceee Creative Commons License 2003.08.20 0 0 282
Egy pár éve még volt babetta, asszem puch blokk volt benne +stb. Szóval már nem a régi volt. Meg volt egy babetta hungária nevű cég is. De hogy most mi van, azt nem tudom...
Joc
Előzmény: Gazuzem (278)
Joceee Creative Commons License 2003.08.20 0 0 281
Egy nagyon rövid kihúzatástól nem fog meghalni:)
Előzmény: Dóczi (279)
Rxdns Creative Commons License 2003.08.20 0 0 280
Engem is érdekelne, hogy s mint arrafele...
Előzmény: Gazuzem (278)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.20 0 0 279
De jó ár 104 km-ert blepakoltam a mociba. A fogyasztása most jó olyan 2,5 l körül van. Húú de nagyon kipróbálnam hogy mennyit visz:)
Üdv.:kisDóczi
Gazuzem Creative Commons License 2003.08.20 0 0 278
Na, végre valaki szóbaál velem.
De bizony most vagyok gondban, mert nem tősgyökeres Gútaiként nem nagyon tudom, hogy mi a helyzet a gyárral. Mondjuk ez nem mentség, főleg akkor, ha elárulom, hogy a feleségem egyik nagyon közeli rokona a gyár igazgatója volt, amíg meg nem fúrták a privatizátorok. Nem sokkal utána tönkre ment a cég, és ha jól tudom 1994-95-től már nem gyártanak kétsebességes Babettákat. Talán a festőműhely még működik, és azt hiszem, hogy néhány pótalkatrészt is gyártanak.
Most már én is kiváncsi lettem a részletekre, majd megpróbálok nyomozni a családban.
Előzmény: Joceee (254)
Gazuzem Creative Commons License 2003.08.20 0 0 277
Nekem (vagyis a szüleimnek)a "Lindás" rózsaszinű egysebességes Babettám van. Sajnos ma már keveset járok vele, mert elköltöztem Gútára, leginkább nyugdíjas édesanyám használja. Van egy hatalmas nagy kosár a hátulján, amibe szinte minden belefér, ami a kiskertünkben terem. Egyszer az akkor kétéves unokaöcsémet is vittem benne (ma már nem merném, kicsit veszélyes volt).
Előzmény: Dóczi (255)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.20 0 0 276
Értem.
Olyan szar ez a bejáratás max. 25-el menni. Jajjj. És tegnap csak 35 km-t hajtottam bele
Joceee Creative Commons License 2003.08.20 0 0 275
Hátigen...az erő veled van:)))
Bevallom, amit én bejáratás címén műveltem, az nem volt igazi bejáratás, de én előtte becsiszoltam a dugót. Először nagyon melegedett, aztán szétszedtem, becsiszoltam. Utána nem mentem vele gyorsan, de rövd szakaszokon kihúzattam, hogy lássam, mit tud a kicsike:)
Joc
Előzmény: Dóczi (273)
Joceee Creative Commons License 2003.08.20 0 0 274
Mintha párszor elmondtam volna...A simson.hu-n van egy jó cikk a bejáratásról. Még össerakás előtt el kellett volna olvasnod. De olvasd el most, és tartsd be, ami benne van. pl. most bejáratás alatt több benzint kell neki adni...
Joc
Előzmény: Dóczi (269)
Dóczi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 273
Na kipróáltam a gépet. A hangja elég furcsa. Azon csodálkozom hogy nagyon kis gáz elég ahoz hogy 25-el menjek. Észre se veszem de már 30-al megy. Ez természetes?
Rxdns Creative Commons License 2003.08.19 0 0 272
Van bontó, a Nagykőrösi úton, a 150es házszám környékén, a Fővárosi Autópiac mellett. Vnnak ott Rigák, akkor tuti vannak Babik is. ott van az Ecseri piac is, ott is érdemes kincsek után keresgélni.
Dóczi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 271
Összeraktuk a gépet. Beindul. Ha tekerem a lendkereket fémes hangot ad ki. Ez baj?
BUSZNYI Creative Commons License 2003.08.19 0 0 270
Jocee!
Én meg pesten gályázom mostanában (a gép nem itt van) tehát ha tudtok valami bntót,roncstelepet MÉH telepet légyszi osszátok meg velem!

Dóczi!
1:25 nél hígabal a bejáratás alatt szerintem nem nagyon kellen próbálkozni. Én is azzal hajtom a vasat. Nekem mondjuk a szerelő haver azt mndta hogy ha nincs sok lerakódás akkor nyugodtan mehetek a bejratás után is ezzel mert az olaj nem árt a gépnek a füst meg zaverja azt aki mögöttem megy. A sebességről annyit hogy nekem 207-esem van ami ugye 30Km/h nál csucsra ritkán megy többet tehát a bejáratás ideje alatt 3/4-ed gáz maximum!

üdv Buszyni

Előzmény: Dóczi (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!