Keresés

Részletes keresés

SuedBahn Creative Commons License 2006.06.05 0 0 324
Varom! Epp most olvastam a fotopicban a beirasod, a 2007-es hataridorol. Hat szep lenne, ha arra kesz lenne.... Vegeztek / Vegeznek manapsag barmilyen kapavagast Bagod es Boba kozt? Hogy lesz ebbol 120-as palya villannyal masfel ev alatt? Ez nekem rejtely!
Előzmény: radio100jozsi (323)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 323
Jó kérdés, még én sem tudok semmi pontosat, de a friss Sínek Világa pont erről a Zalalövő-Boba átépítésről ír több cikkben is elég tartalmasan, abban biztos lesz erről is említés, és majd beírom.
Előzmény: SuedBahn (322)
SuedBahn Creative Commons License 2006.06.03 0 0 322
80 meter feletti ossznyilasu hid a Zalara ZEG kornyeken???? MINEK??? (Tudom, hogy igy lesz, hisz a mostani deltan is 150 meteres hid van, de ...) Na szoval ez megint fenyuzes a kirakattargy keszites!!! Nevetseges, hisz a Zala maga 3 meternel nem szelesebb ott, de rendben, legyen 5 inkabb. Ehhez a gatak meg hozzaadnak, igy max. 20 meter. Hogy lesz ebbol 80 es plane hogy lesz ebbol 150 (mai delta)? Hat vegul is az alFoldon is lehet buzatablara akar 3 km-es hidat is csinalni, a talajtol 1 meter magassagban, es az akkor mar valoban hid/viaduct ....
Előzmény: radio100jozsi (217)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 321
Még az is tényleg, nagyon el vagyok még mindennel havazva már, de hát az élet hosszú még.
Előzmény: Zolcsi67 (320)
Zolcsi67 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 320
És a Rákosrendező-túránk? :-)
Előzmény: radio100jozsi (319)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 319

Akkor hídinfók:

 

Az Északi-Összekötő nem épülget még idén sem, nem csak anyagi okokból, hanem tán tervekben is kell javítgatni valamit. A híd 1 vágányú lesz, nem 2, mint egyes sajtóorgánumokban félreérhetően volt megírva.

 

A vasvári Rába ártéri szerkezet épülget, és 17-én este lenne egy vágányzár, ha jól értettem, nem új híd lesz, hanem új tartópillérek. Na de erről nekem mint laikusnak így látatlanban nehéz beszélni.

 

Az Indóházban a hidas sorozat szeptemberben és októberben lenne idén, a Rába-Zala, és a Kapos-Sió hídjai kerülne bemutatásra 6-6 oldalon.

 

Így a Vasvár-Püspökmolnári közötti vonalbejárás, és a 21-es vonalon a Pinka híd Horvátnádaljánál, is a szentgotthárdi Lapincs folyó hídja csak szeptemberben kerül sorra.

A Rábához még a 14-es vasútvonalon található szerkezet hiányzik. Itt vonalbejárást tervezek június közepén (ha jobb idő lesz) Szany-Rábaszentandrás-Marcaltő között 4,4 km-en, benne a 3 híddal (ha jól tudom, mert nem jártam még erre.)

 

 

radio100jozsi Creative Commons License 2006.05.14 0 0 318

Lipacs hídja Szentgotthárd előtt.

 

Helyesen Lapincs folyó hídja.

 

A Vasvár-Püspökmolnári közötti szakaszról találtam egy vázlatrajzot, tán a II. világháború utáni átépítésről. Tehát jól emlékeztem, hogy 4 híd van ezen szakaszon. Az említett Rába ártéri hídról pedig a 2003-ban megjelent Sínek Világa folyóirat 1. különszámában ezt találtam:

 

"Jövő évi (-2004-ben akkor?-) kezdéssel tervezzük a vasvári Rába-ártéri híd átépítését. A jelenlegi hídszerkezet támaszai megsüllyedtek, és a süllyedés mértéke a felszerkezet állékonyságát veszélyezteti. Az új hídszerkezet bár a mai hídnál rövidebb, de az egynyílású rácsos felszerkezettel a megfelelő átfolyási szelvény biztosítható. Az új hídfők kialakítása miatt jelentős forgalomkorlátozással kell számolni, aminek zökkenőmentes lebonyolítása a forgalmi szolgálattal közös feladatunk."

 

Ebből következtetve, nem hinném, hogy a mostani 3 napos vágányzár alatt megtörtént volna a hídcsere, valszeg csak fontos állagmegóvó munkákat végezhettek el rajta.

 

Na majd megnézem 26-án.

 

Amúgy Rába-híd terén szintén nagyon rossz állapotúnak, és cserélendőnek van ítélve a Körmend-Nádasd közöti, és a 14-es vonalon a szanyi híd is. A 14-es vasútvonalon is vannak érdekeségek, mert itt a Rába-hídon kívűl van még egy ártéri, és egy másik ártéri szerkezetnek nevezett híd is.

Előzmény: radio100jozsi (317)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.05.14 0 0 317

Tegnap estére elkészültem a Nádasd-Körmend közötti pénteki hídtúra fotóim képtári feldolgozásával.

A 22-es vonal ezen szakaszát gyalog tettem meg, rajta az 5 hídon át, a Csörnöc-Herpenyő, annak ártéri hídja, a Rába-híd, majd a Pinka patak, és annak ártéri hídján át. Nagyon hangulatos a környék, mindenkinek ajánlom ezt a 3 órás gyalogtúrát.

 

A Rába-híd érdekessége számomra, hogy ha jól látom, akkor a mederhíd egy ideiglenes alátámasztást kapott, legalább is nekem annak tűnik. A hídon 20-as lassújel van jelenleg.

 

A környék bővelkedik hidakkal, Szentgotthárd menet még van Pinka patak híd Horvátnádalja mh-nél, illetve a Lipacs hídja Szentgotthárd előtt.

Még ezeket is közelebbről megnézem, fotózom majd. Valamint a Vasvár-Püspokmolnári 4 km-es távot megteszem gyalog, előreláthatólag jó idő esetén 26-án pénteken. Itt van a Csörnöc-Herpenyőnek hídja, meg tán ártéri is, aztán a Rába ártéri hídja, ami volt téma, hogy most átépítették-e, vagy csak valami megerősítési munkákat végeztek-e rajta, majd meglátom. Illetve ismét a Rába hídon megyek át.

 

A vasutihidak.hu weboldalon majd a Rába galéria mellé csinálok egy Pinka és Csörnöc-Herpenyő galériát is, de ezeket majd csak akkor, ha teljes lesz a hídállomány fotóilag ezen helyekről. A Rábánál még a 14-es vonalra kell mennem, illetve lehet Győrbe ismét viszanéznék. Valamint adatokat is megpróbálok a hidakról megtudni a MÁV tervtárból a nyár folyamán. A vasutihidak.hu oldalon a képek alá szöveges megjegyzést is megpróbálok majd beszerkeszteni, mert jelenleg csak a hídneve, fotó készítés ideje olvasható az egeret a képre rátéve.

 

Aztán jön a Kapos, talán június 2. felében.

 

A képek it érhetőek el:

 

 Körmendi hídtúra 2006.05.12.

 

vagy így: http://kep.tar.hu/radio100jozsi/50281714#2

 

Jó nézelődést!

 

 

 

Pinka patak ártéri hídja
gumidani Creative Commons License 2006.05.13 0 0 316
Tudom, hogy nem különleges, de hátha tetszik Nektek is.
radio100jozsi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 315

Gyönyörű képek!!!

 

Nagyon szépek ezek a hidak.

Előzmény: vasutTOM (314)
vasutTOM Creative Commons License 2006.05.10 0 0 314

 Karakói völgyhíd egyik oldala...

 másik oldala

 alulnézetből

 ismét egy vonattal.

 a sinkai nagy viadukt

 még ma is szép

 feltűnően ép

 a sinkai kis viadukt

 nehéz fotózni a fáktól

 szovátai kisvasút egykori hídja

 már sínek sincsenek rajta

Előzmény: vasutTOM (313)
vasutTOM Creative Commons License 2006.05.10 0 0 313

Most jutott volna időm megnézni a képeket, de semmi nincs ott?

 

Sajna ezt én is észrevettem! A tar.hu indokolatlanul törölte az egész képtáramat. Pont az után, hogy ezt a linket feltettem!

Majd rakok be ide néhány érdekes képet!

Előzmény: radio100jozsi (312)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 312

Most jutott volna időm megnézni a képeket, de semmi nincs ott?

 

Előzmény: vasutTOM (308)
smith Creative Commons License 2006.05.10 0 0 311
Tokaj?
Előzmény: gumidani (310)
gumidani Creative Commons License 2006.05.10 0 0 310
Közelebbit tudsz-e róla?
Előzmény: MALWIN (309)
MALWIN Creative Commons License 2006.05.06 0 0 309
vasutTOM Creative Commons License 2006.05.05 0 0 308

Friss képek a Karakói és a Sinkai viaduktokról:

 

www.kep.tar.hu/vasuttom

 

 

cs_gaborka Creative Commons License 2006.05.01 0 0 307
Értem, köszönöm szépen.
Előzmény: radio100jozsi (306)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.05.01 0 0 306

Egyébként ha nincs híd, hogyan közlekednek a vonatok?

 

Elméletileg új híd épült helyére, de nem tudom, mi lehet most ott, lehet 3 nap alatt csak elbontoták a régi hidat, és egy ideiglenes provizóriumon halad jelenleg a forgalom.

Előzmény: cs_gaborka (303)
smith Creative Commons License 2006.05.01 0 0 305
Sajnos már nem.
Előzmény: gumidani (304)
gumidani Creative Commons License 2006.05.01 0 0 304
Szép az a híd. Sajnos igen kevésszer jártam rajta. Te vonatoztál még rajta?
Előzmény: smith (302)
cs_gaborka Creative Commons License 2006.05.01 0 0 303

Akkor már nem olyan biztonságos a megközelítés, bár az is igaz, gyermekkorunkban az ártéri töltésen (is) sokat játszottunk. Volt úgy, hogy már fütyült a mozdony, mert éppen vaskos faágakat dobáltunk a telefonpóznára a vezetékek szakítószilárdságát próbára téve, és nem igen figyeltünk jobbra és balra ;-) A sors fintora, néhány évvel később a szakközépiskolát elvégezve (88-ban) én is az akkor még a postához tartozó távközlésben kezdtem el dolgozni (és dolgozom mind a mai napig), és érdekes volt hallani az akkor már kollégától, hogy bizony voltak régebben szél és viharmentes időben megmagyarázhatatlan légvezeték szakadásos esetek :-))

Egyébként ha nincs híd, hogyan közlekednek a vonatok?  Elnézést a tudatlanságomért.

Előzmény: radio100jozsi (298)
smith Creative Commons License 2006.04.30 0 0 302
Más szemszögből.
Előzmény: gumidani (300)
ROCOman Creative Commons License 2006.04.30 0 0 301

Üdv Mindenkinek!

 

Hatvan-Újszász (82) vonal Jászberény állomás kezdőponti bejárati

jelzője után a Zagyva hídja:

 

 

gumidani Creative Commons License 2006.04.29 0 0 300
Dunaföldvár
gumidani Creative Commons License 2006.04.29 0 0 299
Engedelmetekkel én is hozzájárulok néhány képpel. Az utolsó képen látszik, hogy honnan készültek a képek.
Előzmény: track300 (292)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.04.28 0 0 298

Már nincs mától vágányzár. csak 3 napos volt.

 

Autóval nem tudom merről közelíthető meg, de Püspökmolnári állomástól a Rába-híd gyalog a pálya mentén könnyen elérhető.

Előzmény: cs_gaborka (297)
cs_gaborka Creative Commons License 2006.04.27 0 0 297

Nagyon szépen köszönöm az információt és a képet. Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért behozattam reggel a kollégámmal az újságot, és elolvastam rendesen a cikket, valóban csak az ártéri hídról van szó :-) Azt viszont szeretném megkérdezni, pontosan meddig lesz vágányzár, és a Rába híd honnan közelíthető meg a legkönnyebben, esetleg autóval hol lehet leg közelebb férkőzni hozzá?

Előzmény: radio100jozsi (294)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.04.27 0 0 296

Őszinte legyek, nézve a képeket, és látva a készítés valószínűsíthető idejét, rögtön én is erre gondoltam.

Én csak Pestet szűkebben jártam végig, illetve a már korábban készűlt fotókat adtam le.

 

Aminek örülök, hogy a képtáradból az álltalam be nem járt hidakról is szereztem képi információkat.

 

Előzmény: écsapa (288)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.04.27 0 0 295
Idén még biztos, az átépítés jövő nyáron lenne.
Előzmény: Törölt nick (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!