Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

orosz1991 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 76961

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! a csomagtartóban jobb oldalán találtam egy szivacsal körül burkolt valamit :D :D jobban nem tudom leirni :D és ezt szeretném kérdezni hogy mi lehet az ??? 1996 audi a4 b5 -ös azt autóm

válaszokat előre is köszöntem

 

Audi 100 2.5 TDI Creative Commons License 2012.11.14 0 0 76960

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Két gondom lenne az autóval! Az egyik, hogy elkezdett néha dadogni! Alapjáraton is meg menet közben is kihagy néha! Az a baj, hogy nem mindig csinálja! A múltkor pl. alapjáraton mintha csak két henger menne, és szét akarna esni a motor! Menet közben pedig meg-meg torpan és nem is akar menni!

A másik gondom pedig, hogy gyorsításnál furcsa, súrlodó hangot hallok! De csak alacsony sebességnél! Lehet kuplung vagy lendkerék? Egyik sem túl olcsó, föleg ha pontosan nem is tudjuk mi a baj! 

Megkérek mindenkit, hogy aki tud légyszi segítsen, mert már ott tartok, hogy felgyújtom a gépet! 

egyszerűen nem jövünk rá a gondra! A szerelő könnyen mondja, hogy majd megadja magát, de azért nem lenne jó, ha mondjuk 100-200 km-rre otthonról tenné meg!

előre is köszi aki tud valamit mondani!

Az autó: 100 C4 2.5 tdi AAT motorkód!

gyurici Creative Commons License 2012.11.14 0 0 76959

Igazad van. De egyrészt szeretek elpöcsölni ilyenekkel, másrészt erre mifelénk az úgy megy hogy mindent be kell vinni, ott kell

hagyni 3-4 napra, aztán értemenni. Ráadásul azt hogy bevihetem egyáltalán, azt is előre időpontra le kell egyeztetni.

A kocsi szinte minden nap kell. Egy estére nekiállok, pár óra alatt kész és másnap tudom használni a kocsit.

Így lesz ez a kormány bőrözéssel is majd jövőre. De ahhoz kell egy kicsit gyakorolnom.

A váltógomb nem egy nagy valami. Bőr már meg is van hozzá, és sikerült szétszednem a gombot is 3 darabra.

Előzmény: cs!rke (76958)
cs!rke Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76958

Viszonylag fillérekért bőröznek (kb. 2-3eFt). Ennyiért biztos, hogy nem görcsölnék. Más az, ha mindenképpen magad akarod csinálni.

Előzmény: gyurici (76957)
gyurici Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76957

Üdv Néktek!

 

Ha lenne valakinek elfekvőben A4 B5-höz egy váltó gombja jó állapotban, érdekelne. Az enyémen a bőr foszlásnak indult.

Esetleg szedett már szét valaki ilyen gombot? Ha szét tudnám szedni áthúznám magam valami bőrdarabbal.

 

 

grandegabo Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76956

"Ugyanakkor itt kellene megjegyezni hogy a ha olajat tisztán tudnánk tartani akkor a szintetikusba néha csak adalékot kellene önteni és örök életű lenne"

 

Ez tévedés. Az olajat alkotó molekulák/molekula láncok a terhelés hatására "eltörnek", vagyis egy olaj sem örökéletű!

Előzmény: _matel_ (76954)
Zsolesz76 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76955

Majd akkor szétnézek! Köszi...

Előzmény: _matel_ (76952)
_matel_ Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76954

Újra átolvasva amit írtál még az is lehet hogy jó szolgálatot tett Neked az olaj azzal hogy kioldottnémi szemetet. Így nehét lenne megítélni mi volt Te láttad Te engedted le. Erre írtam hogy jó olajnál illik nézni mit most ki az adalékoknak köszönhetően és az olyan mennyiségű akkor előbb lecserélni mint ami elő van neki írva. Ugyanakkor itt kellene megjegyezni hogy a ha olajat tisztán tudnánk tartani akkor a szintetikusba néha csak adalékot kellene önteni és örök életű lenne. De mivel a való világban nem így van így a szűrőt is cserélni kell mindig. Azt eredetileg koromképződésre tervezik tehát nem ajánlott a VW régi 1,3-as benzines szűrőjét feltenni 1,9TDI-re, mert ugyan a menet megegyezik és felmegy de az olajcsere periódus felére lehet már feltelik korommal ha más koszt nem is fog meg. Itt még rosszabb a helyzet az erősen tuningolt dízelmotoroknál amik teljesítményen erősen kormolnak de gondolom aki ilyet csinál tudja ezeket és nem gyári vagy hosszabb periodust megy egy olajjal...

Előzmény: Blazs_A4ABC (76948)
zetecR Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76953

Sziasztok,

 

A4B5 1.6 benzin nyáron nem csinálta (de nem biztos, hogy az hőmérséklettel van összefüggésben...), főleg hidegindításkor csak 4-500 fordulat körnéykén forog a motor, 1x-1x le is fullad. Melegen sokkal jobb.

Nyáron még szépen felelmelte hidegen 1200 környékére, melegebben pedig a szokásos 800-ra engedte vissza.

 

Mi lehet a gond?

_matel_ Creative Commons License 2012.11.13 0 0 76952

Én a volt munkahelyemről szerzem be. Rákerestem a neten és azt tapasztaltam hogy igazad van. Aztán átnéztem a haszongépjárművekhez ajánlott olajak közé és ott megtaláltam őket. Sajnos megint jön az a jó magyar szokás hogy személyautóba elég a rosszabb szarabb olaj is pedig hosszútávon meghálálja a gondoskodást.Nem értem a megkülönböztetést és hangsúlyoznám szakmailag csak a motor müködésének módja szerint vannak megkülönböztetve mint dízel vagy benzines.

Tehát nézz körbe haszongépjárművekhez ajánlott olajak között ott biztos lesz. Sőt helyenként már a dinamikai viszkozitás is fel van tüntetve, tehát két azonos viszkozitású, SEA besorolású olaj közül eldönhető így melyik a jobb. Az ideális olaj viszkozitása 100C fokon 10-11 cSt hidegen pedig minél alacsonyabb minél közelebb van ehhez annál jobb mert a 100C fok-os üzemmeleg állapotra és az ottani kenésre tervezték a motort.

Előzmény: Zsolesz76 (76947)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76950

A felni ET számát meg tudod adni?

Előzmény: Törölt nick (76949)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76948

"Lásd a lentebbi példát a76928-as hozzászólásban. Agip SL/CF olajat öntött a - feltételezem - TDI motorba."

 

Nem kell feltételezni, nézd a nicknevet, ABC motorom van, 12V V6 benzines. Ősrégi, bevált, de nagy futásteljesítményű motor.

 

Az SL/CF olaj pedig egy kedves barátomtól volt, aki a rallyautójához használja ezt, 100 literes Agip hordóból kaptam az olajat, litere így kevesbb volt, mint bármi, amit eddig autóba tettem (korábbi autóimban volt Shell meg Rowe, félszintetikus olajnál rosszabb a 120-as skodámban sem volt XD).

 

A többieknek, akiknek van olyan ismerőse, akiknek turhát köp a motorja a Magnatec-től (de sztem itt bármi lehetne, csakhát a Magnatec az első megfizethető 'jófajta' olaj):  Ha egy olaj felszedi a prehisztorikus pakurát a motorból, az nem az olaj baja. Aki már próbákozott E85-tel, az ismeri, milyen KORÁBBI lerakódásokat tud egy kipuff kiköpni az első héten. Olyannal is találkoztam, aki szerint az olajszűrő csere csak ordas levágás (kerül is vagy 2000 forintba egy), az Ő véleményük se mérvadó szvsz... :D

 

Üdv

 

 

Előzmény: _matel_ (76946)
Zsolesz76 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76947

Szia! Csak azt szeretném kérdezni hogy találtál ilyen teljesítményszintű olajat ??? Én sajnos nem! Esetleg írhatnál pár lehetőséget! A legjobb amit találni az CF! Köszönöm!!!

Előzmény: _matel_ (76946)
_matel_ Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76946

Szívesen vitatkoznék de többet nem fogok hozzászólni a témában. Lásd a lentebbi példát a76928-as hozzászólásban. Agip SL/CF olajat öntött a - feltételezem - TDI motorba. Ez egy akár korszerű benzines motorba is megfelelő választás lett volna ahol nem hatnak akkora erők és nem kell a turbo siklócsapágyát megfelelően kenni pl 200 ezret percenkénti fordulatnál mert a személyautó turbója annyit is pöröghet anélkül hogy a gyári nyomást emelték volna rajta. Ennek az olajnak a dízel besorolása CF 90-es évek elejéről mitn a linkből kiderül. Vagyis még szívódízelhez fejlesztették - pl ezért sem jó a turbosba - és a mai kéntartalom és egyéb üzemanyag adalékossal sincs összhangban. Így hosszú folyamatos használata mellett (min 2-300 ezer km) biztosan érzékelhető lesz a motor nagyobb mértékű károsodása ezt azonban bizonyíthatóan mérni 1-2 csereperiódus alatt nem lehet. Tudni illik hogy ha a gyártó 15.000 km-es csereperiódust adott meg ezzel az olajjal akkor is már a 10.000 is sok. Ahogy lentebb olvasható ezt tapasztalták is. Ugyanakkor az Agip márka lehet hogy Agip-on belül is lett volna ugyanilyen árban CH4 vagy CI4 besorolású olaj amivel a 15.000km is elképzelhető lett volna és jobban dolgozik mindenhol.

 

Könyörgöm ne márka vagy ár alapján válasszatok olajat. Mindenki ismeri a viszkozitást amire szüksége van ezután nézze meg a teljesítménybesorolást is a flakonon és minél jobb minőségű vagyis jobb besorolású olajat vegyetek a kocsi meg fogja halálni és senki ne egy olajcsere alatt várja a javulást. Min 3-4 csereperiodus vagy több kell hozzá hogy meghálálja az autó. TDI motorba meg API CH4-nél rosszabb olajat beleönteni vétek...

 

Előzmény: diagnet (76942)
sefter Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76945

köszi, így már világos :)

Előzmény: grandegabo (76944)
grandegabo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76944

Úha, bocsáss meg, ezt rosszul irtam. A tekerőn a műanyag fedelet kell oldalra lepattintani, és alatta csavar fogja a csonkhoz.

Előzmény: sefter (76941)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76943

már ne haragudj de egy 150-200ezres motor az szelepszárszimeriges lehet bármikor. főleg ha néhányszor túlmelegítik....

ennek nem sok köze van az olajhoz

Előzmény: diagnet (76942)
diagnet Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76942

Nem a kereskedők terjesztik hanem az autó tulajdonosok akiknek pl. szelepszár szimeringes lett a motorjuk meg feltelt olajsárral a castrol magnatec és társai olajtól.

Pedig azok nem hamisítványok voltak, mert benzinkútról vették.

Gyalázat mit adnak el a marketingre alapozva.

1-2 éve annyi új név jelent meg,hogy követni sem lehet.

Texhung, eneos, stb..made in japan No.1 minőség...aztán romániában palackozzák ismeretlen alapanyagokból.

 

 

Előzmény: Törölt nick (76932)
sefter Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76941
Az első pontot nem értem...:)
Merre és mennyire tekerjem em az alátétet, mert mozgattam és nem nagyon mozdul...
Ha elfordítottam, csak lehúzom a kurblit vagy az hogy jön le?
Köszi a segítséget!
Előzmény: grandegabo (76939)
_matel_ Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76940

Quattroman

 

Köszönöm. Én is úgy néztem hogy a kampok a csomagtérelválasztó lemez bevágásaiba akadnak be, de mivel nagyon szoros addig nem akartam erőltetni még nem biztos nehogy valami más füleit törjem le mert műanyagból vannak.

 

grandegabo

Egyszerű próbálj egy konverz márkában pl SEA 0W30 API CJ-4-es olajat találni ami most a legjobb lenne egy pár éves dízel autónak. Nem fogsz mert nem készít ilyet.

Tájékoztatásul beűtöttem a google-ba a lényeget és ezt dobta ki teljesítmény szabvány besorolásnak:

http://www.oilspecifications.org/api_eolcs.php

és ezt a viszkozitás könnyebb megértéséhez:

http://re-cord.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=36

 

Olaj vásárlása előtt ajánlom mindenki figyelmébe és a dobozon meg keresni a SEA viszkozitási és az API teljesítménybesorolást. Ezeken kivül pedig cska az árral foglalkozni nem a márkával. Egy lényeges dolog még hogy a régi kopott motoroknak amik még ásványi olajra készültek azoknak is jobb a szintetikus. Az utobbi 3-4 olajcsere periodus alatt teljesen áttisztítja a motort. Ez motormosásnak is jobb mitn a kapható parafinos motormososk mert az ha hirtelen sokat kiold dugulhat is. Itt a szűrő felfogja és az első szintetikus olajcsere periodus alkalmával érdemes figyelni az olajat és ha sok olajsarat koszt oldott ki futásteljesítménytől függetlenül lecserélni.

 

ÜdVW. matel

Előzmény: grandegabo (76936)
grandegabo Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76939

A tekerő műanyag alátétjét oldalra elcsúsztatva le lehet venni a kallantyút.

Az ajtókárpit két legfelső szélén 1-1 csavart kicsavarod.

Foganytú műanyag betétjét 1 db csavar fogja ami a hátsókerék felöl tart, azt kicsavarod, a műanyag betétet lefelé kiveszed.

Aalatta két nagy csavar fogja még a kárpitot, kicsavarod.

Ha mindent jól csináltál, az ajtókárpitot felfelé tolva le tudod venni.

Előzmény: sefter (76938)
sefter Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76938
Sziasztok!

A4 B5 avant hátsó ajtó kárpitot hogy kell leszedni?
Nincs egy kép valakinek? Kurblis ablak...
Hangszórót szeretnék cserélni
MovaZo Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76937

Üdv!

 

Szeretnék tanácsot kérni, hátha valaki találkozott már a következő hibával!Van egy Audi A4 2.0 Crtdi-m. 140e km van benne!2100-2500 fordulaton rezonál az autó!Leginkább 6. sebességben érezhető, de kisebb mértékben alacsonyabb sebbességben is produkálja!nincs semmi hibakód eltárolva, nem zörög semmi, más egyéb hibajelenség nincs!Mi lehet vajon ez?

 

Előre is köszönöm a segitséget!

grandegabo Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76936

"a Márka lényegtelen. Rossz márkában nem fogsz jó olajat találni"

 

Most ez hogy van?

Előzmény: _matel_ (76933)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76935

felfelé nyomd meg a támlát, emlékeim szerint a limo kampóval akad rá a válaszfalra felülről.

(nekem Avant van )

Előzmény: _matel_ (76933)
- V8 - Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76934
_matel_ Creative Commons License 2012.11.11 0 0 76933

AMIT AZ OLAJAKRÓL TUDNI KELL:

Mivel sokkal több típusú olaj van mint gyártósor, így gyakran különböző márkák azonos teljesítményszintű olajait ugyanazon a soron ugyanazokkal az adalékokkal készítik vagyis különbség kettő között csak árban és matricázásban van. De akkor hogyan találjuk meg a megfelelőt. Két dologra kell ügyelni a választásnál a teljesítményszabvány szerinti besorolása és a viszkozitása az olajnak. a Márka lényegtelen. Rossz márkában nem fogsz jó olajat találni. Teljesítményszabványszerint Európában az amerikai autógyártók által felállított szabványt az API-t használjuk. Ez két betűből áll pl: API-CF. Az első betű lehet S mint benzinmotorhoz való olaj és C minden dízelmotorhoz való olaj. A második betű a szabvány megjelenés évét jelöli. A CF valami 90-es évek közepén megjelent. A félmilliót futott 1Z 1,9TDI-mbe nem önteném bele még akkor sem ha a VW 5005.00 gyártó szabványnak megfelel. Az utóbbit mindig akkor adják meg mikro a kocsi a piacra kerül. Azóta biztos lettek jobb olajak, amikkel jobb lenne a motor de már a gyártó részéről ez nincs frissítve hiszen az teszteket stb követelne neki már nem érdeke ez a dolog. Szóval ha valaki olajat választ akkor az első betű a müködés módjából jön a második a pénztárcájából. Érdemes vásárlás előtt a neten ránézni melyik szabvány mikor készült és miben szigorúbb az előzőhöz képest. Általánosságban annyi elmondható hogy API-CH-nál rosszabb minőségű olajat TDI-be beletenni vétek. Főleg hogy ezek ma már olcsó tömegcikkek.

Másik probléma a viszkozitás kiválasztása. Pl 15W40 ahol az első szám a 15 a hidegoldali viszkozitást adja meg. Ez minél kisebb annál könnyebben szivattyúzható az olaj hidegen amikor is a motorok kopásának a 90%-a keletkezik. Vagyis a 0W40 a legjobb 40-es olaj. Itt a választás megint pénztárca függvénye lesz. Igazából Magyarországon a telet figyelembe véve 10W40 már jó ha vki garázsba áll és 5W40 ha utcán. A második szám a meleg oldali viszkozitása az olajnak vagyis hogy üzemmelegen hogyan ken. Itt a mi klímánkon kettő lehetséges verzió van 30-as vagy 40-es. A 30-ast csak azoknak ajánlom akiknek a gyártó ajánlás ezt tartalmazza long-life olaj használatára tervezték a kocsijúkat és 200 ezer alatt futott. Egyébként aki le szeretné ellenőrizni hogy megfelelő melegoldali viszkozitásiú olajat használ (második szám) annak a következőt kell tennie. Ez esetben a szabvány minden 1000rpm után 0,7BAR olajnyomás növekedést ír elő. Tehát pl meleg motornak 3000rpm-nél min 2.1BAR. Ha ez a szám kisebb (pl mert kopott a motor) akkor vastagabb olajat kell használ. Vagyis ha pl 15W40 volt akkor 15W50. Ez igazából a szoc autók illesztésénél szokott előjönni (Lásf Quattroman Ladás példáját). Ha viszont ez a szám a max fordulat 80%-ánál is sokkal nagyobb akkor érdemes lehet megpróbálni vékonyabb olajat. Pl 10W40 helyett 10W30-at. Ami kisebb surlodást és kopást hozhat így és persze hosszabb élettartalmat. Akinek van olajnyomásmérő műszer a kocsijában az most előnyt élvez ;)

Végül hozzátenném jelenleg nem vagyok érdekelt egy márka esetében sem de a gyártók gyakran szereti ka fent leírt dolgoakt asaját meglátásuk szerint találni.

 

És msot kérdeznék is egyet:

A6 (C4-ben) szeretnék hátsó ülést cserélni. Az ülőlap könnyen kijött. A háttamla esetén két csavar kitekertem de fent a fejtámla amibe bemegye cső még fogja. Hogyan tudom azt kivenni? A csomagtér felöl kell csak kipattintani vagy van más trükkje is? Nem mertem feszegetni ha vki tudja ossza meg velünk...

Előzmény: Blazs_A4ABC (76928)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76932

Én mostanában több helyről negatív visszajelzéseket hallottam a Castrol olajokról, nem tudom mennyire van alapja..

 

Semennyire.

 

Egyes kereskedők terjesztik hogy aki olcsóbban adja az "hamisítványt" árul.  Persze ez nem igaz...

Előzmény: grandegabo (76914)
Imiii Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76931

:-)))

 

Előzmény: Quattroman (76930)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76930

"A motor pedig -20-ban az első sűrített hengerbe történő befecskendezést követően azonnal robban."

 

és minden ilyen terrorakció után beleraksz egy másikat a felrobbant helyett?

 

:-DD

Előzmény: Imiii (76929)
Imiii Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76929

Én a Statoilra esküszöm (Statoil LL 5W30)...

5W30-as olajból a 310.000 km-t futott, 2003-as 130 lovas PDTDI-m kb 4 decit eszik 15 ezer km alatt. A motor pedig -20-ban az első sűrített hengerbe történő befecskendezést követően azonnal robban.

Kiváló olaj, kiváló autó!

 

Előzmény: berzsoltee (76910)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76928

Nekem vétel után először Castrol Magnatec volt a sokat látott 12V-semben, mentem vele 10 ezret, nem tudom az olajfogyásból mennyi folyott (folyik ma is) el a hf és teknő tömítéseknél (lassan olajteknő sablonnak is elmenne az olajsár réteg XD), sztem 10k alatt simán belement plusz 2 liter. Akkor teljesen patika olajat engedtünk le belőle, se sár, se reszelék nem jött. Akkor ment bele hordóból Agip SL/CF olaj, azzal végigtoltam a gyári periódus (utólag visszagondolva felelőtlenség volt ... :S), nemrég engedtem le, a kávézacc ehhez képest desztvíz volt... Nem gondoltam volna, hogy az Agip ennyi koszt fog felszedni (reszelék most sem volt), őszintén szólva nem is fogyott belőle annyi, igaz, az Agip olaj a futás nagy részét pályán, 110-130-as tempóval  tette meg. Most megint Castrol Magnatec van benne, most már jobbrészt városban fut a verda, évi 2000 km-nél nem többet. Mostantól évente megy a csere, akárhány km-t ment.

Nem tudom mennyi olaj fogyna, ha egy része nem a teknő aljára száradva végezné, de így legalább az olaj része mindig frissebb. Nekem mindegy, mennyi olaj folyik el, utánatöltöm és nem kell keresztbe tett ujjal utazni.

grandegabo Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76927

Na igen, de azt senki ne mondja hogy az előirt csereperiódus alkalmával sáros olaj jön le (jónéhány előző motorolajcsere alkalmával is ugyanaz az olaj lett beleöntve x éve), akkor az jó olaj. Vagy tényleg valami durva átb.szás.

Előzmény: Quattroman (76926)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76926

csak eljutunk oda hogy nem szar olajozunk le valamit csak azért mert fogy, cserébe viszont fogalmunk sincs róla hogy esetleg jobb siklási tulajdonságokkal, netán nagyobb hidegindítási protekcióval stb rendelkezik, hiszen ezek nem láthatóak úgy mint a szint csökkenése.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76925

"Egyáltalán nem hiba az olajfogyasztás. "

Természetesen bizonyos keretek között.....

Előzmény: Törölt nick (76924)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76924

Egyáltalán nem hiba az olajfogyasztás. A PD motorok pl. nekem kivétel nélkül ették az olajat.

Mindenesetre én egy olyan motornál ami nem eszi az olajat (vagy csak minimálisat) és olajcsere/olajváltás után elkezdené enni, én biztos visszatérnék a korábbi olajamra, annak ellenére, hogy esetleg semmi hibát nem okozna az új "evős" olaj..

Előzmény: Quattroman (76920)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76923

az viszont elgondolkodtató hogy az angliából behozott járgányok motorja belül aranysárga és patikatiszta....

Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76922

mint írtam egyáltalán nem favorizálom a márkát.

de egy sokat futott motorról a legöregebb próféta sem fogja megmondani hogy az a most éppen benne lévő olajtól ment tönkre....

az olajsárról,

lehet hogy az előző olaj által leülepedett üledéket oldja fel, gyűjti magába a következő...

 

hetvenes években a felvágósak  melldöngetve vették a kagylósok szuperolaját a zsiguliba. aztán csodálkoztak mert orrán-száján mászott ki a motorból, a lerakódásokat mindenhonnan kipucolta és folytak-szivárogtak a tömítések.

aztán vannak ilyen elkényeztetett motorok is:

 

Előzmény: grandegabo (76921)
grandegabo Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76921

 

Pl, olajcsere alkalmával erősen olajsaras a fáradtolaj.

Volt példa tönkrement motorra is ismerősi körben, de azt nem lehet egyértelműen a Castrol olajra fogni de ott is erősen gyanús volt. Sok évig hibátlanul müködött (hirtelen rossz lett a kompresszió, főtengely és hajtókar csapágyas lett).

Hallottam a hamisitást, épp ezért veszek régóta inkább más fajtát..

Előzmény: Quattroman (76916)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76920

most már csak azt kéne tisztázni miért hiba az olajfogyasztás.

minden gyártó megad egy értéket amin belül elfogadható, és adódhat konstrukciós okokból is.

ettől függetlenül az olaj még elláthatja a feladatát, tekinthető "járulékos veszteségnek"

Előzmény: Törölt nick (76919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76919

Amennyiben utána egy másik gyártó olajával utána nem eszi, akkor az olaj hibája.

(természetesen belevaló olajokra gondolok). A GM olajokról hallottam olyat, hogy fogyasztják a motorok akkor is, ha belevaló.

Előzmény: Quattroman (76918)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76918

és ha megnőtt az olajfogyasztás az biztos az olaj hibája?

esetleg nem lehetséges hogy kopott a motor vagy  nem belevaló a cucc ami belekerült? (de hát a haverok ezt ajánlották/ez volt jó árban) stb...

 

egyébként az olajnak nem az a feladata hogy ne bírja a motor megenni hanem kenje, hűtse a motort.

Előzmény: Törölt nick (76917)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76917

Pl. olajfogyasztás??

Nem mintha nekem lenne ilyen tapasztalatom (sőt), de ez is egy visszajelzés lehet.

 

Előzmény: Quattroman (76916)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76916

"negatív visszajelzéseket hallottam a Castrol olajokról"

 

az milyen? miben merült ki a visszajelzés alapja?

csapágyas lett a motor? vagy hogy? miként mérhető hogy elkopott tőle valamely alkatrész ha nem ezzel a márkával üzemelt több százezer km óta?

előrebocsájtom nem vagyok oda az említett márkáért, sőt hallottam olyat is hogy hamisítják. (gondolom valami olcsóbbal helyettesítik az eredeti vagy ahhoz hasonló csomagolásban)

de érdekelne hogy lehet szignifikánsan megállapítani egyszerű júzerként hogy nem jó olaj.

Előzmény: grandegabo (76914)
berzsoltee Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76915

Igen, pont erre gondoltam, vagyis az olajfogyasztásra. Az előző tulaj ~5000km-el előtte cserélt olajat (castrol 5w-40 pd tdi), állítása szerint nem töltött utána, én további 2000-et tettem hozzá eddig. Fogyás alig volt, a min. jelzés fölött kicsivel van a szint, ezért gondoltam én is Castrolra

grandegabo Creative Commons License 2012.11.10 0 0 76914

Én mostanában több helyről negatív visszajelzéseket hallottam a Castrol olajokról, nem tudom mennyire van alapja..

Előzmény: berzsoltee (76912)
cs!rke Creative Commons License 2012.11.09 0 0 76913

Mit jelent, hogy 'nem jön be'? Nem lesz jó a kenése a motornak? Ha ezután váltasz, akkor mi lesz?

Nem is lényeg. Az olaj a motor által megkövetelt szabványt teljesíti? Ha igen, akkor hazsnáld! ;)

Kopott, sokat futott motoroknál lehet olyan, hogy egyik gyártóét csipegeti, a másikat meg nem, de ez nagyon egyedi dolog, erre nehéz lesz online tippet adni.

Előzmény: berzsoltee (76912)
berzsoltee Creative Commons License 2012.11.09 0 0 76912

OK, köszi! Az előző autómnál bevált. Meglátom mik a tapasztalatok, ha nem jön be, legközelebb megpróbálok mást

Quattroman Creative Commons License 2012.11.09 0 0 76911

Castrol Magnatec 5W40 PDTDI

 

ha ragaszkodsz a castrolhoz

Előzmény: berzsoltee (76910)
berzsoltee Creative Commons License 2012.11.09 0 0 76910

Sziasztok!

 

Olajat akarok cserélni (A4 2004 1.9 pd tdi quattro). 2féle castrol olajat találtam: Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, de van sima Castrol 5W-40 Diesel is. Mindkettőnek VW  505 01 minősítése is van. Ti melyiket ajánlanátok?

rocky777 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76909

bocsi 2001es évjárat

Előzmény: rocky777 (76908)
rocky777 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76908

Sziasztok ! 200 es évjáratú a6  börkárpitos automban elkezdett lötyögni mozogni a fejtámla,és még kátyukban hangot is ad ki,öritö egy dolog,letudom valahogy kárpitozni hogy megnézzem mi a gond benne? nem tudja valki a trükjét? elöre is köszi

grandegabo Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76907

Majd ha legyorsultalak :-)

Előzmény: mekfly (76905)
-Korn- Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76906

Ha kompletten megveszed középkonzollal akkor még faragni se kell, csak legózni..:) (legalábbis ha a mostanid is faceliftes)

Bár én ha vennék ilyet csak RNS-E-t vennék, ahhoz legalább M.o. térkép is létezik (+tud mp3-at..)

Előzmény: grandegabo (76904)
mekfly Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76905

A tiedbe befaragod?:-)

Előzmény: grandegabo (76904)
grandegabo Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76904

Na ez igen, ezért már érdemes két dinesre fabrikálni :-)

Előzmény: mekfly (76902)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76903

Audi 100 (88-93) Audi 80 (87-95) tempomatos irányjelzőkarja van valakinek?

 

mekfly Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76902

lemaradt...

mekfly Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76901

Eladó egy komplett szett A4 B5 autókhoz.

Navigáció / rádió fejegység eredeti németország térkép cd vel. 2 din kerettel ülésfűtéses klímavezérlővel...

Árajánlatokat E-mailben kérek ha valaikit esetleg érdekel.

 

Üdv...

mekfly kukac freemail pont hu

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.08 0 0 76900

Atnézem a kapcsirajzot, hogy az óracsoporthoz  hol kapcsolódik, de a 80-as ágon elég gyanús, hogy ott sok pin-es csatlakozóba fut be.

 

Majd megírom, amint lesz időm alaposabban megnézni.

 

Üdv

Előzmény: Kuznyec3 (76899)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76899

Így már átláthatóbb.

Viszotn most a gyujtáskapcsoló az a 80-as? Vagy melyik? Illetve a kontroll lámpát hol jelöli?




Előzmény: Blazs_A4ABC (76898)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76898

Kapcsolási rajz:

 

http://www.isham-research.co.uk/quattro/wiring/TypB4/index.html

 

Itt a generátor bekötése

 

 

A 22-es ág (ai a 80-asban folytatódik) megy a gyújtáskapcsolóba. Mint látod, az akksit a 20-as oszlopból induló madzag tölti, a 21-es a föld, ehhez oda is írták, hogy a motorblokon keresztül megy.

 

Kontrollámpa akkor villágít, ha vagy a B+, vagy a D+ megszakad.

 

 

Előzmény: Kuznyec3 (76893)
gxr.daniel Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76897

Hellooo!
A4 B5 avanthoz kersek jobbos hátsó lámpát, de párban is megvásárolnám !  

las vegas Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76896

Ez még ok is de a riasztóval ilyenkor mit lehet csinálni ha kulcsal nyitom akkor megszólal így van?Ezek szerint engedi indítani akkor a riasztás  is abbamarad?

Előzmény: Quattroman (76895)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76895

indításhoz/immohoz nincs köze az elemnek, a kulcsban lévő transzponder nem arról működik.

az indítsgátlás és a centrálzár két teljesen külön dolog, ha manuálisan nyitod az autót akkor is indít a saját kulcsával.

Előzmény: las vegas (76894)
las vegas Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76894

Az autó egy Audi a4 2004 es B6 os,Lenne egy gyakorlati meg egy elméleti kérdésem, Kicseréltem az egyik kulcsban az elemet mert lemerült,az új elemmel sem működik,ennek a kalibrálásához gép kell mindenképp?

A másik mi van akkor ha bezárom az autót gyári riasztó semmi extra,és mondjuk reggel nyitnám de mondjuk abban is lemerül az elem ilyenkor kulcsal ki tudom nyitni de mit tudok csinálni a riasztóval ill betudom-e indítani?? A kulcsban ha merül az elem azt észreveszem időben van egyszer jó másodszor meg nem?

Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76893

Értem, majd meg is keresem Sajnos kapcslási rajzom nincs. Marad a tapogatózás :)

Köszönöm a segítségedet.

Előzmény: Blazs_A4ABC (76890)
buyer2 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76892

A vezetekelest nezve, ha meg a helye sincs a hangszoronak, akkor valoszinuleg a vezetekek sem lesznek behuzva.

Előzmény: mandris83 (76888)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76891

Eladó kereszt-és hosszirányú beépítésű 1.9 PD-TDI motorhoz (EDC15 és EDC16) tuning-box.

Gyors, egyszerű bekötés, szakértelmet alig igényel (csak a gyári kör alakú hengerfejnél található csatlakozók közé kell beiktatni a tuningdobozon található kábelköteg csatlakozóit, ezen kívül egy test és egy állandó pozitív kell hozzá).

Garantált motorteljesítmény-emelkedés!

A tuning-box jelenleg egy 105 LE-s Skoda Oktávia II. DSG-váltós kivitelbe van beépítve.

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76890

Kicsit ránagyítottam a képedre, ott B+ s D+ van, így gerjesztésileg Neked a D+ az érdekes, erre van kötve a töltésellenrőző lámpa. Kezdetben áll a generátor, így nincs öngerjesztése, a gerjesztőtekercs kb. a földön van, a lámpa meg gyújtáson van, így a két pont között kb. akksifesz van, amitől a lápma világít (elég nagy a fesz, hogy világítson). Áram is folyik a lámpából a D+ kivezetésen át a gerjesztő tekercsbe (sorba kötve a lámpával), így a (háromfázisú szinkron)gépnek van esélye, hogy a forgatásra feszültséget is tudjon csinálni. Amikor a gép felpörög, a D+-on lévő feszültség emelkedni fog, így a lámpára jutó feszültség sokkal kisebb lesz. Annyival, hogy már nem fog világítani.

 

Kapcsirajz kéne a kocsiról...

 

Üdv

 

Balázs

Előzmény: Kuznyec3 (76883)
gyurici Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76889

Egy ilyesmi adapter van nekem az A4-hez.

http://autohifi.addel.hu/detailproduct.php?productid=181732

 

 

Ez leszűkiti az előlap helyét pont akkorára mint a normál méretű rádiók.

A többi minden méret passzol az 1 DIN-es rádiókhoz.

 

A csatlakozó rendszer nekem ISO-s, így azzal semmit nem kell csinálni, legfeljebb elvágni a K-BUS-hoz menő vezetéket.

Volt olyan gondom régebben, amikor nem gyári rádió volt benne, hogy semmilyen hibakód olvasó nem működött, csak ha kivettem

a rádiót. Aztán meguntam, elvágtam a K-BUS vezetéket és utána nem kellett kiszerelnem a rádiót.

 

De össze csatlakozás előtt le lehet ellenőrízni mindent. Az új rádióhoz is lesz csatlakozó kiosztás, a Concert-en is ott van a

rajz a fedő lapon. Össze kell hasonlítani. Esetleg olyan előfordulhat hogy az állandó + és a kapcsolt + fel van cserélve néhány rádió típuson, de ez egyre ritkább.

Előzmény: soosjanos88 (76887)
mandris83 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76888

Sziasztok! 

 

98-as Avantom van, mekkora hangszóró van az első ajtókban, mert az egyik elnémúlt. Miz ajánlotok milyenre cseréljem illetve kell-e valamilyen beépítő keret vagy egyéb okosság hozzá? 

A hátsó ajtóimban viszont gyárilag nincsenek hangszórók, még a helyük sem. A kérdésem az lenne, hogy bevezetékelve be van-e, vagy azt is be kell húznom, ha tenni szeretnék oda valamit?

 

 

Andris

 

 

soosjanos88 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 76887

Pontosan így van befáradt a hangerőszabályzás, itthol szeretett magyarhonban még a használtat is picit drágálom, gyárira gondolok.

MEnnyire macerás egy ilyet belepakolni a gyári helyére?
Gondolom kell hozzá átalakitó mivel ez ISO-s .... 

Előzmény: gyurici (76886)
gyurici Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76886

Én biztosan nem építeném át a komplett közép műszerfalat 2 DIN-re. (A4 B5)

Jól szól a Blaupunkt Chorus, Concert rádió, de mindben előbb-utóbb megdöglik a proci

hangerő szabályzása.

 

Én már kinéztem egy jó kis 1 DIN-es JVC mechanika nélküli fejegységet. Szerintem csodásan

passzolna az A4 műszerfalához, a kijelzőő és gombsor színe változtatható, akár szép pirosra is.

USB és Aux van benne, valamint bluetooth kihangositás és zene lejátszás telefonról.

 

Árban olcsóbb mint amennyiért veszel egy ilyen 2 DIN-es kütyüt.

 

 

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=3&AKAT=95&TID=13440&TN=JVC%20KD-X50BT,%20KDX50BT,%20KD%20X50BTE,%20KDX%2050BTE%20Mechanika%20nelkuli%20autoradio%20-%20Autoradio%20fejegyseg

Előzmény: soosjanos88 (76873)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76885

Eladó hangvezérlésre beállított 4 éves RNS-E navi 2012-es lemezekkel A6-os Audiba. Újonnan vásároltam, végig nálam volt. Ezenkívül eladó gyári bluetooth telefonkihangosító mikrofonnal. Van multikormányom is fekete légzsákkal, de azt nem feltétlenül adnám el. Árajánlatokat várok magánban.

soosjanos88 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76884

Azt már megnéztem én is. Ha két dines keretet rakok bele akkor igen lejebb megy minden de csak annyival hogy a hamutartó alatt a hely fele akkora lesz.

-meg külföldi fórumon annyit irtak hogy a 2dines fejegységre simán rá lehet dugni a kábelt.

Előzmény: cs!rke (76878)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76883

ÉS ez a DF zsinór ez megy biztosítékra? Vagy közvetlen az óracsoporthoz megy?? (Csak hogy a másik végét hol keressem)

 

Egyébként ennek gyors csatlakozónak(képen) mia szerepe?? Ezzel nem lehet gond?

Előzmény: Blazs_A4ABC (76882)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76882

Ok, közben én is írtam... :D. Lényeg, hogy a DF zsinórt kéne csekkolni.

Előzmény: Kuznyec3 (76880)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76881

Ez az 'új' generátorod? :O

 

Quattro-nak igaza van, minden csatlakozást pucpucc (a generátor felfogatását IS!), illetve én mérnék a DF (Neked a B+ melleti közel lévő másik kivezetés) és a töltésellenőrző lámpához menő vezeték között egy ellenállást, esetleg mozgathatod is közben, hogy változik-e. Ha minden generátor és minden akksi ugyanzat a hibát csinálja, akkor csak a közöttük lévő vezeték körül forgohat a történet.

 

 

Előzmény: Kuznyec3 (76877)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76880

Jelenleg nem ez a generátor van fent, de igen van meg lett csiszolva. Egyébként a felfogatásnál ez is tiszta fémes felületű.

Előzmény: Quattroman (76879)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76879

van rendesen test ennek a generátornak a házán?

Előzmény: Kuznyec3 (76877)
cs!rke Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76878

Én is gondolkodtam ilyen cserén, de valami olyasmi rémlik, hogy a klímapanel is cserés, mert a kétdinesnél lejjebb kerül? Nem kell rá mérget venni, de azért nézd meg ezt is!

Előzmény: soosjanos88 (76873)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76877

A

Előzmény: Blazs_A4ABC (76874)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76876

Képek.

Előzmény: Kuznyec3 (76875)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76875

Szia, hát nemtudom egy másik audis oldalon azt mondták hogy az Audi A4-nek van iylen töltés reléje...Én igazából nemtudom.

 

Mellékeltem a képet. Van ugye a generátorom. Ezen van a nagy csavarra csatlakozó saru ez az Akku + kivezetésére megy egyből. Van alatta a kissebb csavar amira szintén megy egy saru az jön fel egy csatlakozóba(ezt is fényképeztem) De ebbe a csatlakozóba még jön egy az önindítótól vagy a rajta levő bendixről nem látni cska ha lebontok ott mindent. ÉS a csatlakozó másik két vezetéke pedig megy be az utastérbe.  Ezeken a vezeték szakaszokon nincs sérülés a kötéseket pedig megcsiszoltam van kontakt. Ez a piros kis csatlakózó pedig nemtudom mire jó mert csak egy toldás. (saruval csatlakoznak a vezetékek a továbbmenőhöz) De ez se mkontaktos mert ez zárt fix úton járó csatlakozó. ÉS másik generátor van fent, másik akkuval is kilett próbálva de ugyan az. Mostanában ha beindítom akkor sincs töltésem, csak ritkán.. 

 

 

 

 

Előzmény: Blazs_A4ABC (76874)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76874

Töltésnek reléje van-e, az a kapcsolási rajzból kiderül, de én még személyautóban nem láttam (kivéve, ahol két akkumulátor van és van leválasztó relé).

 

Gyújtáskapcsolóval ha gondod lenne (és peregne a gyújtás), akkor minden villódzna és rángatna, az sztem észrevennéd.

 

Generátortól szépen elindulnék a kábelek mentén, mert különösen a kisebbek, mint pl. a töltésellenőrző lámpáé, meg tudnak törni pl. kábelbilincs felfogatásoknál.

 

Ha nemcsak szemes saru, hanem csatalkozó is van a generátoron (esetleg dobj egy képet róla ide vagy privátba), akkor én megnézném az érintkezőket, hogy a lengő oldalon (mama) nem csúszott-e be az egyik inzert. Bosch csatiknál, küólönösen ha már nem újak, előfordul ilyesmi... :S.

Előzmény: Kuznyec3 (76858)
soosjanos88 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76873

grandegabo

Így is sok macera lenne vele ha e helyett:

 

 

egy ilyet raknék bele?

 

Azon kivül hogy kell egy 2dines keret meg  a fejegység? 

Előzmény: grandegabo (76864)
Donibcsi Creative Commons License 2012.11.06 0 0 76872
Barmelyik ertelmes autosboltban kapsz ina-t. A tobbi csak haszontalan vasdarab....plane a meyle, ajusa.
Előzmény: afntdi (76868)
w124D Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76871

Előzmény: w124D (76870)
w124D Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76870

Közben taltáltam, na de ennyiért inkább hámozok:-) http://www.ecstuning.com/ES357877/PriceAlert/

Van még valami: a gyári kupak nem megy rá az új gátló. Gyári gátló volt benne, aminek a kupaknál 45 mm az átmérő a belevaló monroe-nak ugyanott 50 mm.

Előzmény: Quattroman (76866)
JosefG. Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76869

ATE!!!

Én csak azt nem értem h ilyen hamar deformálódik egy tárcsa... mentem vele kb. 600-800km-t és kuka.

Előzmény: Donibcsi (76857)
afntdi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76868

Gyári kellene,de ha van olyan utángyártott amit nyugodtan beletehetek akkor jó az is. INA-t hol lehet kapni?

Meyle,Febi,Ruville,Ajusa felejtős?

Köszi.

Előzmény: Donibcsi (76856)
w124D Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76867

A gyári is INA lesz- szerintem.

Előzmény: afntdi (76854)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76866

tudom milyen, nekem is C4 van:)

egyáltalán nem gond fazonra alakitani, egy félkemény poliuretánhab, snitzerpenge tökéletesen vágja, kb mintha krumplit hámoznál.

semmi nem rörténik ha nem lesz tökéletes gömbpalást, bele fog feküdni a fészkébe kicsit szögletes faragással de flexel legyezőlapos csiszolótárcsával olyanra formázható amilyenre akarod.

ez nem nasa teknika és nem is agysebészet, egy egyszerű puffergumi.

Előzmény: w124D (76865)
w124D Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76865

Szia! Felül egy kb. 50 mm-es átmérőjű homorú alátéthez ütközik. Az lenne az igazi, ha félbe vágva elég magas lenne, mert ottani görbülete menne az alátét homorúságához . Ha fentebb kell elvágni, akkor még a tetejét domborúra is kéne faragni.

Előzmény: Quattroman (76847)
grandegabo Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76864

Can busz leginkább, vagy egy can adapter.

Előzmény: soosjanos88 (76855)
buyer2 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76863

Ok, azért köszönöm.

Előzmény: Quattroman (76862)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76862

sajnos nem, a nyolcas kívül esik az érdeklődési körömön. csak általánosságokat tudnák mondani. Donibcsi a Te embered...

Előzmény: buyer2 (76860)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76861

ki lett vele próbálva de nem lett jó.(88Ah-s banner akkuval) Ezzel is ugyan azt csinálja, hol van hol nincs.

Előzmény: Quattroman (76859)
buyer2 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76860

Hello Quattroman,

 

Egy kérdés, az audi a8 tapasztalatok topicot nem szoktad nézni? kiváncsi volnék a véleményedre....ott posztoltam egy problémám.

Előzmény: Quattroman (76859)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76859

cseréld ki az akksidat.

Előzmény: Kuznyec3 (76858)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76858

Szia, Említett helyeken nincs kontakt hiba, illetve nem is melegszenek. Indítás előtt 12.5V idítás után 13.8V amikor elmegy a töltéserm 12.2 V körül van. ÉS ha nincs töltés ez esik le érezhető többszöri indítás után.. Nemtudom hogy milyen módszerű a töltés ellenörző lámpa, de amikor felvillvan akkor valójában nincs töltés. A kötéseket átnéztem nincs kontakt hiba, illetve nincs hatással az autó mozgása a töltés abba hagyásával mert van amikor egyhelybe van töltésem és egsszer csak elmegy. Gyujtáskapcsoló nem okozhatja ezt a problémát? illetve a töltésnek nincs reléje? Köszönöm.

Előzmény: Blazs_A4ABC (76851)
Donibcsi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76857
Nemertem..gyari, vagy ATE?
A tarcsak meg ilyenek. Mi issokat kuldunk vissza, a gyari is tonkremegy.
Előzmény: JosefG. (76852)
Donibcsi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76856
Most akkor gyari kell, vagy nem?
Amugy nem tennem bele dragan, vegyel INA-t. A sem olcso, de legalabb jo.
Előzmény: afntdi (76854)
soosjanos88 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76855

Mi szükséges hozzá? hogy ennyire problémás?

 

Előzmény: grandegabo (76853)
afntdi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76854

Valakinek nincs elfekvőben 8db új hidrotőkéje 1.9TDi-be?Csakis gyári érdekel. 1z,AFN,AHU,AFF asszem ezek jók nekem.

Esetleg mennyire "jók" a Meyle és társai?

grandegabo Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76853

Hali, hát nem fehér-fekete a helyzet mert a concert 2-t  3 féle előlappal is gyártották. (A2, A4 és az A6-ba való) ezek közül az A6-osba valóé stimmel 1-az 1-ben de ez ránézésre látszik. (Ha csak a fizikai méretbeli egyezés a fontos, a kábelezésben pedig sajnos már nagyobb a probléma)

Előzmény: soosjanos88 (76850)
JosefG. Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76852

Helló Urak!

 

Kiderült miért üt a tárcsám. Múlt héten feltették padra és ott derült ki h szar, és még 3 szilent is cserés. A kerérösszetartás illetve a futómű egyéb részei rendben vannak mer mikor cserélték a rugókat be lett állítva( kb. 6 hónapja). A tárcsa csere kb másfél hónapja volt és abból 2-3hetet mentem vele úgy hogy nem jött elő a probléma, pedig nem közlekedtem állat módon. Az a vicc az egészben hogy gyári ATE a tárcsa és a betét is.

Így kénytelen vagyok visszaküldeni a tárcsát mindenféle bizbasz papírral együtt a feladónak, ugyan cseréljék ki garanciában. Viszont fennáll annak a lehetősége hogy elküldik vizsgálatra ergo nincs autóm egy darabig és csere alkatrészt se kapok.

Járt már valaki hasonló cipőben???

A szerelmőm azt mondta, hogy a 3 szilent annyira nem rángathat be, hogy üssön a tárcsa viszont ha nem cseréltetem ki a tárcsákat akkor hamar szétb...sza a futóművet.

Ha valami folytán nem cserélik ki a tárcsát gariba akkor megoldás lehet az ha felmarattatom a tárcsákat és cseréltetek szilentet, vagy ez is csak ideig-óráig lenne megoldás.

Ha tudok épkézláb tanácsot adni ne tartsátok magatokban.

 

Előre is köszi!!!

 

Üdv: josef

 

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76851

Töltőkábel vagy testkábel kontakthiba? Nem melegszik a generátoron vagy az akksisarun (+ v. -) a kábel? Ha csatlakozásnál van érintkezési hibád, hidegindításkor, kikapcsolt fogyasztókkal van jó feszültség és ahogy kapcsolod be a dolgokat ill. telik az idő, fokozatosan esik a fesz (ha nem feszmérős az óracsoportod, nem fogod látni/érezni, hogy esik), és 13 V alatt már az akksit fogja zabálni (rádió+venti+fényszóró elég, hogy lezabálja). Töltésellenőrző lámpa nem fog 7-8V akksifesz fölött kivillanni (92-est nem ismerem, de feltételezem, hogy a régimódi csillagpontról kivezetett töltés ellenőrző lámpa, nem a valódi feszültség mérésen alapul), csak, ha a töltővezeték nem tényleg érintkezik az akksival.

Előzmény: Kuznyec3 (76848)
soosjanos88 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76850

Sziasztok!

Kérdésem egyszerű és a következő:

A Concert 1 és Concert 2 gyári fejegység méretileg egy forma?

Kazettás helyére szeretnék egy újat. 

grandegabo Creative Commons License 2012.11.05 0 0 76849

Nagyon sok évig hozzájuk hordtam:

DIVERTENTE-RS6 Kft.  (Cziráki u 26-32).

Ha a hely a fontos.. Szerintem találsz a fórumozók között ennél jobbat is, ha nem csak a helyet nézed.

Előzmény: Tetovált (76844)
Kuznyec3 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76848

Sziasztok,

 

van Egy Audi 80-asom 1.9TDI (1992) és oylan problémám van hogy hol van töltésem hol nincs. A jelenség az hogy megyek az autóval és véletlenszerűen felvillan a töltés hiányát jelző lámpa és nincs is töltésem. Leállítopm az autót, beindítom és minden rendben van, van töltés. Megyek vele és véletlenszerűen 1-2 perc múlva megint eljátsza. Van amikor egész nap jó este megint elmegy a töltésem.

 

A generátor fel lett újjítva de nem változott a probléma így vettem bele egy újjat. Azzal sem javult a probléma így biztos hogy nem a generátor a ludas. A töltsé lámpa nem kontaktos mert amikor felvillan nincs töltés(mérhető). Nincs sehol vezeték sérüés, se kontakt hiba mert végig lett nézve és van amikor egyhelybe áll az autó és alapjáratnál elmegy a töltés. Újj akkumlátorral si ki lett próbálva és az sem segített.

 

 

Így az lenne a kérdésem hogy mi befolyásolhatja a töltésemet, vagy mi lehet a hiba forrása?!

 

Előre is köszönöm.

Quattroman Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76847

simán levágható a hossza egy éles snitzerrel a megfelelő méretűre....

Előzmény: w124D (76846)
w124D Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76846

Tiszteletem az Uraknak! Az első képen lévő felütközésgátló volt hátul a kocsimban (4A,C4) quattro. A rajta lévő gyári szám 443 512 131 B. Sehol sem találok ilyent, a márkaszervíz szerint már nem létezik ez a cikkszám. A katalógus a 443 512 129 B számút írja hozzá, ami azonos a monroe PK094-gyel (2. kép). Ez utóbbi magassága érdekelne- nekem nagyobbnak tűnik. Ha van valakinek vagy cserélt ilyent és a régit még nem messzire dobta el legyenszíves mérje már meg.

Levee1 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76845

Sziasztok

Aki tud segíteni legyen szives írja meg hogy a blb motorkódu A6 4f-nél mit kell kicserélni hogy ne menyjen tönkre a motor olajpumpát vagy csak a feszítőt láncot lánckereket?

Tetovált Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76844

Sziasztok,

 

Megbízható, jó Audi szerelőt keresek Bp-en, XIV.ker-ben ill a környékén, közelebbi kerületekben.

 

Köszönöm a segítségeteket!

 

üdv,

T

Templomegere W123/220D Creative Commons License 2012.11.04 0 0 76843

üdv! 

 

Most az történik az audival hogy  amikor bekapcsolom a világítást  meghülyül a  cd tár  , vagy a fejegység , nem tom .   

 

világítás bakapcs után kuss minden  a fejegység kijelzője  meghülyül  minden féle karakter  villog rajta , majd olyan 30-40 másodperc után helyreáll a rend , de ha baröffentem a refit akkor néha az is ugyan ezt  okozza . 

 

 

mi lehet  ?    Tápellátással lehet  valami gondja ..? 

 

 

A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76842

Őszintén szólva tegnap vezetékeltem egy 94-es évjáratú T4-est, amiben egy Sharan PD-TDI motort építettek be. Annak saját műszerfalánál kötöttem be Bord-ot és tempomatot. Annak is állandóan világított a olajszintszenzora, VAS5054-gyel vezetett funkcióban a műszerfalnál ki tudtam kapcsolni, de miután rájöttem ami miatt felírta a hibát, inkább megjavítottam a köteget, azóta funkcionálisan működik.

 

Előzmény: cs!rke (76841)
cs!rke Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76841

Múltkor találtam egy linket (amit persze azóta sem), amin írták, hogy az olajcsere intervallum kódolása talán, amivel el lehetne tüntetni, de...

Holnap, ha nem felejtem el, rádcsörgök, de addig is: mit kéne megnéznem? Mitől függ?

Előzmény: A62.5TDIQ (76839)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76840

Eladó a 4.2-ből 2 db alig 3 ekm-t futott minőségi utángyártott katalizátor. A katalizátorok januárban lettek beszerelve, újonnan 120 eFt volt a kettő.Természetesen nem ennyiért eladó, de korrekt áron szívesen megválnék tőle. Csere-bere is érdekel, várom a felajánlásokat.

A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76839

Meg kell nézni a kódolását a műszerfalnak, van, amit át lehet kódolni.

Előzmény: cs!rke (76833)
jakyka Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76838

Köszönöm az értékes hozzászólásokat a kilóméteróra csere ügyében. BLAZS A4ABC köszi a linket (cs!rkének meg az ajánlást)!! A62.5TDIQ küldtem mailt, mert az adatlapodon csak ezt az elérhetőséget láttam. Előre is köszönöm a segítséget.

4 karika Creative Commons License 2012.11.02 0 0 76837

hali

 a szett postával 8000 ft volt

 

4 kicsi 2 nagy volt benne teljesen stimmel

cs!rke Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76836

Mennyibe fájt, és milyen minőségű?

Előzmény: 4 karika (76835)
4 karika Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76835

Hali

 én  a vateran vettem egy sráctol

 itt az e-mail cime

próbáld meg ,egy biztos h nagyot dob amüszerfalon a krómgyürü

l.peter6@gmail.com

Előzmény: cs!rke (76833)
afntdi Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76834

Üdv mindenkinek.

Generátor szabadonfutóból 2 féle van 1 márkán belül,ami méretileg 1,5mm különbséget jelent árban kb. 10ezerFt-ot.

Miben különböznekegymástól tudjavalaki?? 1.9TDI AFN lenne az alany.

Köszönöm.

cs!rke Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76833

Nekem csak krómkarikák hiányoznak belőle. Az nincs külön? :D

 

A másik, hogy azóta nincs valami módszer az olajoskanna törlésére? Tudom, hogy az olajszenzor, meg a hozzá való olajdekni beszerzése lenne az igazi, és így lenne olajhőmérsékletkijelzés is, de ...

Előzmény: A62.5TDIQ (76832)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76832

Meg tudom oldani, az alkatrész beszerzésben is tudok segíteni. Keress meg az ismert elérhetőségeimen, a többit megbeszéljük magánban...

Előzmény: cs!rke (76825)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76831

akkor eddig sem volt fűtésed mert ki volt kötve. gondolom oka volt, talán folyt a radiátor. mostmeg összeült benne az iszap és megkötött.

 

légtelenítésre a B4 egyik gumicsövén már csak egy 5mm lukat csináltak amit a bilincs meglazítása után annyira lehúztál hogy a nyílás szabaddá vált és kiszökött a levegő. utána visszatol és megbilincsel, ennek hiányában húzd le annyira a csonkról a csövet hogy kicsit elnyíljon és ereszd ki a levegőt....

Előzmény: Királyka!!!! (76829)
Királyka!!!! Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76830

Nincs légtelenítési lehetőségem !!

Előzmény: Quattroman (76828)
Királyka!!!! Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76829

Ami bemegy a radiátorba és ami kijön a radiátorból. Kb az elosztófedél mögött volt ez összekötve egy megtört csővel.

Előzmény: Quattroman (76828)
Quattroman Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76828

elég zavaros ez a leírás.

ha rajt van a radiátoron mindkettő és nincs fűtésed akkor vagy levegős még, (az egyik tetején kell lenni egy műanyag légtelenítőnek) vagy el van dugulva a radiátorod.

 

amúgy mi volt összekötve mivel? nincs egy képed?

Előzmény: Királyka!!!! (76827)
Királyka!!!! Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76827

Sziasztok !

 

Kérdésem lenne felétek: 80 B3 1,8e van. Lecseréltem a fagyállót rendszerben, ugye két cső megy be a fűtő radiátoromba ezt a két csövet összekötötték régebben egycsővel ami elvolt lapítva szóval nem ment át rajta a víz. Így én szembe fordítottam a két nyílást és összekötöttem egy gumicsővel most átfolyik rajta a víz. De most jött az a baj h nincs rendes fűtésem. Az a pláne h ez a két cső nagyon forró, de mégsem jó a fűtés :(

 

Mi lehet a baj???  

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76826
Előzmény: jakyka (76824)
cs!rke Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76825

Keresd meg A62.5TDIQ topictársat! Nekem ő csinálta, és még helyileg is jó lesz Neked.

Előzmény: jakyka (76824)
jakyka Creative Commons License 2012.11.01 0 0 76824

Üdvözletem!

 

Korábban mintha olvastam volna, de nem találom azokat a bejegyzéseket, amik kilóméteróra kijelző cseréről szólnak. Így megkérdezem hátha valaki tud segíteni. 1999. 1.8T A6 (motorkód APU) autóról lenne szó. Ebbe szeretném kicseréltetni a kilóméterórát olyanra, amelyik lcd kijelzős (kicsi vagy nagy az mindegy) Tehát kérdéseim a következőek:

 

1. Egyáltalán megoldható-e?

2. Ha igen, mire lenne szükség (kijelző, bajuszkapcsoló és.....?)

3. Vállal-e valaki ilyen cserét? (Miskolc és környéke esetleg Debrecen vagy Budapest kb. árral)

4. Van-e valakinek ehhez a művelethez elfekvő alkatrésze? (kb. árral) 

 

Előre is köszönöm!

 

.MitoGábor. Creative Commons License 2012.10.31 0 0 76823

Audi, Seat, Volkswagen 16"-os lemezfelni ELADÓ ! Szép, megkímélt állapotúak, 5×112, 6,5J×16H2, ET42 ! Ár: 6.000 Ft/db ! A 13. kerületben átvehetőek ! Tel.: 06-70-385-0717

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.31 0 0 76822

Kezd 5V-tal (kérj kölcsön egy állítható tápegységet) és számíts ra, hogy PWM jellel kell hajtani, vagyis még ha 5V egyenfesszel támadsz rá, akkor sem maradhat rajta a fesz pár másodpercnél tovább. Nehogy elégjen a tekercs. Vagy: kapcsolási rajzon kikeresed az EGR csatiját és ha nem egyértelmű a feszültség, akkor még mindig széthúzhatod és márhetsz a csatiban multiméterrel (ha jól értem, a hibakód már úgyis bent van, tehát a diagot úgysem kerülöd el).

 

Üdv

Előzmény: berzsoltee (76820)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76821

nosza.

azért előtte informálódj

Előzmény: berzsoltee (76820)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76820

Tudom, nem ugyanaz a kategória, de az előző Astrámnál is az ECU kapcsolgatta, és ott kiszedtem, rákötöttem 12V-ot a két szélső csatlakozó felületre és tudtam nyitni-zárni tisztításhoz

Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76819

nem feltétlen.

mivel az ECU kapcsolgatja esélyes hogy 5Volttal működik....

Előzmény: berzsoltee (76818)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76818

Ha kiszedem, és rákötöm direktbe akksira, ki tudom nyitni? Gondolom ez is mágnes szelepes működésű...

grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76817

pl. lekormolódott/működésképtelen EGR

Előzmény: berzsoltee (76816)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76816

"Tegyük fel egy pillanatra, hogy fingunk sincs, milyen típusod/motorod van... ;)"

 

2004-es A4 1.9 pd tdi. Csak tényleg az érdekelne, hogy akinél előjött már ez a kipufogó-rendellenesség hibajel, nagyjából mire lehet számítani

grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76815

Ha egy 100Ft-os lithium elemmel 5 évig jó, mi értelme lenne drágítani és bonyolítani a dolgot?

Előzmény: las vegas (76813)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76814

felesleges. kibírható a pár évenkénti elem csere. az enyémben konkrétan 8éves az elem és még működik.

Előzmény: las vegas (76813)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76813

na mostmár tényleg kiokosodtam :))  CR2032 3v elem van benne. azért van mit tanulnia az audinak is megcsinálhatták volna akkusra is egyszerűbb lenne az élet az elméletem szerint  :)

Előzmény: Quattroman (76812)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76812

az a másik darabjában lesz a kulcsnak, azt ne szedd szét

benne van, hisz indításkor elfogadta a kulcsot

Előzmény: las vegas (76811)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76811

érdekes mert nem látom a transpordert kicsi kapszulát de a működö kulcsban sem? elem van két fekete chip fekete x1 felirat.

Előzmény: Quattroman (76805)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76810

ezeket nem vágom, meg kell próbálni.

Előzmény: grandegabo (76809)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76809

A4-nél nem lehet úgy ahogy a Passat-nál?

 

(https://www.youtube.com/watch?v=83Co22N70Gw)

Előzmény: Quattroman (76807)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76808

https://www.youtube.com/watch?v=o_DrT8W-_uQ

Előzmény: las vegas (76806)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76807

diag kell hozzá

Előzmény: las vegas (76806)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76806

OK köszi megvan az elem a taníttatásról tudsz egy jó leírást vagy ha bemásolsz egy jó webcímet azt is megköszönném.

Előzmény: Quattroman (76805)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76805

a transzpondert (kicsi kapszula)  el ne szórd mert indítani sem fog többé

Előzmény: las vegas (76804)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76804

Nyertél szétkaptam egy határozott mozdulattal :)

Előzmény: Quattroman (76799)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76803

nem nem fog feltöltődni. működtetni sem fogja csak összetanítás után.

a tiedből lehet hogy hiányzik az elem? nem tudom a típusát milyen kell bele, nézd meg a használatiban.

Előzmény: las vegas (76800)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76802

Akkor tényleg rosszul indítottam,sorry milyen elem való bele? széthúztam de nem látok elemet?

Előzmény: Quattroman (76799)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76801

Előzmény: las vegas (76798)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76800

Ilyen a kulcs széthúztam ez akksis akkor ha használom feltöltődik és jó lesz most csak indítja a kocsit ,nyitni nem nyitja az ajtót?

Illetve ha vennék hozzá a kopott kulcshoz ilyet persze a 4 eshez valót akkor csak összedugom az én kulcsfejemhez és működni fog?

http://bolthely.hu/obddiag/id/16554_AKRM1_Audi_3_gombos_taviranyito

Előzmény: las vegas (76798)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76799

teljesen rosz az irány. az autók nem töltik a kulcsot:-)

tegyél bele egy új elemet és úgy próbáld ki.

Előzmény: las vegas (76798)
las vegas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76798

autóm A4 2004 es B6 megvan mindkét gyári bicskakulcsom a bajom az,hogy eddig csak az egyiket használtam a másik zsír új olyan téren,hogy nem volt használva 1.5 éve vettem az autót az előző tulaj sem használta,mondom ma megpróbálom de nem is nyitotta az autót,viszont indíttani tudtam vele keveset mentem vele pár percig utána leállítottam és nem zárta.Kérdésem ebben a kulcsban akksi van? használnom kéne többet és akkor töltené amikor bent a gyújtáskapcsolóban és megy az autó?Jó az elméletem vagy rosz irányban indultam el?

4 karika Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76797

Hali

tempomat bekötési rajz kellene nekem  egy vw polo 98 as 1.9 tdi 90le az alany

afntdi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76796

Üdv.

Olyan kérdésem volna hogy generátor szabadonfutóból,hosszbordás szíjfeszítőböl mennyire "alja" a Ruville,Meyle és társai?

Szíjfeszítőmben nincs még meg a kellő kilóméter és már ferdén áll a szíjtárcsa meg a hidegindítás is elég zajos.(Hanspries....akkor nagyon esküdtek rá)

Szabadonfutót még nem cseréltem mióta megvan az autó,de időszerű lett. ("97 A4 1.9TDI)

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76795

Kétévente ha megcsinálod akkor nyugodt lehetsz. Ne felejtsd el a fékfolyadék cseréjét sem, mert az összeszedi a nedvességet a levegőből.

Üzemanyagszűrő 50-60000km után, levegő és pollenszűrő évente az olajcsere alkalmával.

Előzmény: NARKA (76787)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76794

Nyugodtan ki lehet cserélni, minden fog működni. ..sőt, kicseréled az ablaktörlőkart komputeresre, és fedélzeti comp.-ot is tudod használni (némi plusz kábelezést igényel a művelet).

Előzmény: madapapa (76791)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76793

én amikor kéri az ügyfél:-)

Előzmény: NARKA (76784)
sefter Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76792
Nekem ugyan ilyen autón a nyári szett 17-es a téli 16-os.
A nagyobb jobban mutat a kisebb viszont hosszú távon gazdaságosabb (futómű)
Előzmény: mandris83 (76776)
madapapa Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76791
99-es A4 csak nekem meg a regebbi oracsoport van bent es lattam mar olyat is 99-es A4-ben ami mar digit kijelzos meg olajhofokmeros.
Előzmény: grandegabo (76782)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76790

Végül is mindegy, mert ha leálláskor koppanó hangra azt mered tippelni, hogy DMF, akkor az a rész jön, hogy aham, az mennyibe kerül. 2-300 ezer plusz munkadíj. Jaaa, akkor az biztos nem romolhatott el, mert ebben garantált 150 ezer km van... És akkor addig kérdezgeti az illető a tippeket (esetleg az xxx. sz. hsz-re valaki??? jellegű témafelmelegítésekkel :D), amíg a gyanított hiba  nem válik elhanyagolhatóvá, vagy kb. 5 ezer forintból elhárítható semmiséggé...

 

Azt meg Te is tudod, hogy mindegy, hány tipped van, amíg nincs szétszedve, egy tipp is csak tipp.

Előzmény: wastegate (76783)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76789

Ahol a  csati színe egyezik és mechnikusan csereszabatos, ott a műszercsoport is csereszabatos. Kivéve, ha a műszercsoporthoz rendeltek immó kódot (újabbaknál).

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/405961-Understanding-differences-between-Audi-A4-clusters-and-the-compatibility-issues

Előzmény: madapapa (76781)
mica-r Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76788

Értem ám!

Gyártói előírás szerint! (kivéve ha a tulaj máshogy gondolja)

Előzmény: NARKA (76787)
NARKA Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76787

ehh, autónkként lebontva gondoltam :-)

 

Tudodmit? Fogalmazok máshogy.

Mennyi időnként cseréljek fagyállót és szervoolajat?

De akkor kiegészítem az üzemanyagszűrővel is és pollenszűrővel is :-) Ez utóbbi kettő is az olajcserével együtt cserélendő?

Előzmény: mica-r (76785)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76786

Az a gyári erősítő (Nokia?!) -ami nekem is volt az avantban- az kb. annyit tud mint egy 4 csatornás autórádió (ugyanolyan integrált végfok IC-s vacak). max 4x20W-ra saccolom.

2 csatorna a hátsó ajtóhangszóróké, 2 pedig a mélyhangszóróé (duplatekercses).

 

Az első két hangszórót a fejegység hajtja. A hátsó ajtóhangszórók nagyobbak, valami 16cm-es 2 utas ovál van benne.

 

Azt kell hogy mondjam, kár hozzányúlni. Nem egy komoly rendszer, de nem szól rosszul. Ha hozzányúlsz, nagy eséllyel nem lesz jobb :-)

Előzmény: Blazs_A4ABC (76774)
mica-r Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76785

Én hetente, vagy néha többször is :)

Előzmény: NARKA (76784)
NARKA Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76784

Ti milyen sűrűn cserélitek a fagyállót és a szervoolajat?

 

 

 

 

 

wastegate Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76783

Meg ha lenne akkor is csak találgatni tudnánk ... :O)))

Előzmény: Blazs_A4ABC (76778)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76782

Milyen kocsiról van szó? Évjárat?

 

Előzmény: madapapa (76781)
madapapa Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76781
szia! nekem a régebbi műszeregységem van bent ami még nem digit kijelzős és nincs benne olajhőfokmérő sem. kell valamit átkötni, vagy egyáltalán ugyanolyan-e a csatlakozója az újja b műszeregységnek? köszi!
Előzmény: grandegabo (76762)
AudiA6 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76780

Sziasztok!

V6 3.0 TDI-hez nincs valakinek generátora 180Ah?

Köszi

A6V630 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76779

SZép szép, elhiszem hogy rendbe van mert szerelő vagy stb....

De azéé nem SOK ez az ár érte egy kicssiiitt...... ????
(bocs a belepofátlankodásért) XD

Előzmény: Donibcsi (76731)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76778

Tegyük fel egy pillanatra, hogy fingunk sincs, milyen típusod/motorod van... ;)

Előzmény: berzsoltee (76777)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76777

Sziasztok!

 

Ma menet közben bevillant a "Kipufogógáz-ellenőrző rendszer" lámpa (előtte be is rángatott az autó), azóta se tűnik el. Holnap viszem szakihoz. Szerintetek ez mi lehet?

mandris83 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76776

Sziasztok!

 

Nyárra szeretnék alufelnit az autómra (A4 1.9Tdi 1998-as kombi). 16 és 17" között gondolkodom, hogy melyik lenne a jobb. Szeretném ha mondanátok érveket és ellenérveket mindkét mérethez, hogy segítsetek a választásban!

 

Andris

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76775

"Tehát melegen megfelelő a kenés."

 

Vigyázz, a kenéshez olajnyomás is kell. :)

Előzmény: NARKA (76771)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.30 0 0 76774

Kombim van és az ajtókban vannak a hangszórók. Az erőlködőt meg kell nézzem a csomiban, írtak-e rá valamit :D.

 

Előzmény: grandegabo (76753)
NARKA Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76773

:-)

Előzmény: Quattroman (76772)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76772

válasszuk szét a dolgot a hídegindítás és a relatíve hideg, vagyis alacsony olajhőmérséklet két teljesen külön ügy.

a hidegindításkor az olajfilm kismértékben van jelen (különösen hosszú állás után) a kenendő helyeken, kis idő kell míg az olajnyomás odaér. ilyenkor van fokozottabban kitéve kopásnak a motor.

ezért vannak a többfokozatú olajok a 0W már -35°C hőmérsékleten eljuttatható a kenendő helyekre

a 30-40° hőmérsékletű olaj tökéletesen eltudja látni a feladatát, és  mint mondtam max a közegellenállása miatt nem képes könnyen kiforogni magát a motor. (persze ez csak egy olyan dolog amit csak kifinomult mérésekkel lehet kimutatni, utcai használatnál nem érzékelhető.

 

és igen, tőlem ne vegyél autót mert én bizony rúgom rögtön:)) 

de ezt tudjuk be két dolognak, egyrészt sosem fogom levetni a versenyzői vénát, másrészt ha szétrúgom nem kell szerelőhöz vinnem:D

Előzmény: NARKA (76771)
NARKA Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76771

Én úgy tudom, hogy a motor kopása hidegindításkor a legnagyobb, mégpedig azért, mert a hideg (nem üzemmeleg) olaj nem biztosít megfelelő kenést.

 

Tehát melegen megfelelő a kenés.

 

Vagy te úgy használod hidegen is, mint melegen?

Előzmény: Quattroman (76770)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76770

"a hideg olaj nem biztosít megfelelő kenést."

 

pedig de.

ezért van a hidegoldali jelzőszámuk ami a szivattyúzhatósági határértéküket jelöli.

kenési feladatukat ellátják hidegen is csak nagyobb nyíróeró kell a molekulák egymáson elmozdulásához.

magyarul ken, de lassítja picit a motort (bár ezt észre nem veszed).

Előzmény: NARKA (76769)
NARKA Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76769
Szerintem van értelme ennek a műszernek is.
Abban azért egyet értünk, hogy a hideg olaj nem biztosít megfelelő kenést. A vízhőmérő hiába áll már 90-en, én addig hidegként kezelem a motort, amíg az olajhőmérséklet nem éri el a megfelelő tartományt.

Előzmény: grandegabo (76762)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76768

Attól hogy xenon, még ugyanolyan foncsora van, csak a fényforrás más.

Előzmény: Magus-A6V6TDI (76766)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76767

xenonnak is van foncsora (vetítőtükör) igazából a fémgőzölt bevonatot nevezik foncsornak.

csak nem egy nagy nyitott mint a mezei hanem egy kicsi vetítőlencsés (projektoros)

Előzmény: Magus-A6V6TDI (76766)
Magus-A6V6TDI Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76766

Nem foncsoros, xenon van benne. Ahol az égő van, ott homályos, egyre gyengébb a fénye, ott kellene kitisztítani.

Előzmény: grandegabo (76764)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76765

kiszedhetők a tükrök, 4db kis M5 anya rögzíti a sarkain. én ilyen tükröket tettem a C4 fényszóróiba a műanyag szarok helyett

Előzmény: grandegabo (76764)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76764

Ha ki tudod szedni a tükröket, olcsón megúszhatod:

http://www.foncsorozas.hu/

Előzmény: Magus-A6V6TDI (76763)
Magus-A6V6TDI Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76763

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Nagyon gyengék lettek a xenon lámpák az autómon. Úgy tudom ezeket szét lehet szedni és kitisztítani a projektor részt, jól tudom? Tud valaki ajánlani egy helyet BP-n ahol meg tudják csinálni? Nem a külső búra matt, az rendben van, hanem belül van beszürkülve. 2004-es 4F. Előre is köszi.

grandegabo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76762

Én először amikor betettem az olajhőfokmérős műszeregységet, azt hittem hogy rosszul mér. Mindíg keveset mutatott 70-80˙, csak akkor ment a 100 közelébe ha nagyon meghajtottam.

Nem sok értelme van ennek a műszernek, jobb lett volna egy turbónyomásmérő (a tuningosok örömére) :-)

Előzmény: Törölt nick (76761)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76761

Ne foglalkozz ilyenekkel. A motorolaj úgy van kifejlesztve hogy jóval 100 °C  alatt is kellően teszi a dolgát.  Jól néznénk ki ha addig nem lenne elégséges a kenés amíg el nem éri a 100 °C-t. Én ma megnéztem, országúton 90Km/h-val 70 °C-os volt az olaj.

Előzmény: NARKA (76760)
NARKA Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76760

A gondolatmenetem onnan indult el, hogy valaki belinkelt 1-2 hónapja (vagy kicsit több) egy olajos cikket, amiben ha jól emlékszem a motorolaj üzemi hőmérsékletének 100 °C volt megadva, ha ennél hidegebb, akkor sűrűbb a kelleténél. Az enyém meg nem éri el a 100 fokot.

 

De lehet, hogy ez szőrszálhasogatás :-)

Előzmény: Törölt nick (76732)
NARKA Creative Commons License 2012.10.29 0 0 76759

Ez RS6 felni??? Jajjjjjj, de szééééép...

 

Nekem is volt :((((

De eladtam. Azóta egyik szemem sír, a másik meg hol sír, hol nevet. (A6 C5 Avant) Gyönyörű volt vele a kocsi.

Előzmény: Donibcsi (76731)
kerkyra Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76758

Te tudod:) Én biztos a fiatalabb autót venném meg, mégha   nem is annyira felszerelt.....

Előzmény: Donibcsi (76757)
Donibcsi Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76757
Ez egyedi gyártás, a vételkor rendelhető összes extrával, tetőablak nélkül. Csak az veszi, aki értékeli.
A kuriózum meg többe kerül mindenhol a prosztónál.
Előzmény: kerkyra (76736)
cs!rke Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76756

Persze ez sem igaz! :D

 

Ha egyszer túlhúzod, akkor már akármit csinálhatsz vele. Ha viszont minden olajcserénél megtiszteled új puhafém tömítőkarikával, és érzéssel húzod meg (neadjisten előírt nyomatékkal), akkor sokáig nem kell aggódni a menet miatt. A mostani saját autón kb. a 20. olajcserém volt pár hete, és semmi baja a menetnek. De idegen autóból sem sikerült még sosem kitépni a menetet, ha előtte még nem volt kitépve.

Előzmény: Törölt nick (76751)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76755

az M15 pedig nem járatos méret, nem is fogsz hozzá se menetfúrót se csavart találni

ha ugyis leveszed előtte keress egy olyan műhelyt akinek van HeliCoil menetfúrója M14 betéthez. onnantól kezdve örök élet...

amúgy simán a helyén is javítható csak pár tized sűritett levegőt kell a művelet alatt a motorba ereszteni és kifelé fújja a forgácsot...

 

Előzmény: grandegabo (76750)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76754

Köszönöm a tanácsot, utánanézek ennek.

Előzmény: Törölt nick (76752)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76753

Mid van neked, kombi vagy sedan? Hol van benne gyárilag hangszóró és milyen fajta a gyári erősítő?

Előzmény: Blazs_A4ABC (76742)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76752

Ha mehnézted a linket, akkor ott volt rajta hogy HANSAFLEX. Ott kapható, de szerintem bármelyik hidraulika szaküzletbe bemész megkapod, vagy meg tudják rendelni neked.

Azt írtad hogy kezdődő menetmegszakadásról van szó. Akkor nem kell leszedned és fúrkálnod semmit. Nekem is ez volt a gond. Vedd meg azt a szelepet, tegyél rá egy új alu tömítőgyűrűt, és ragszd be menettömítővel beépítéskor. Finoman érzéssel meghúzod, és többé nem lesz gondod vele. Hidd el ez a legolcsóbb, és leggyorsabb megoldás. Persze ha akarod vehetsz szerszámokat, meg fúrkálhatod.

 

Előzmény: grandegabo (76750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76751

Persze hogy nem, azért kopik szarrá az összes alu menet.

Előzmény: cs!rke (76749)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76750

Azt terveztem eredetileg, hogy leszedem a teknőt és egy mérettel nagyobb menetet vágok bele (M15x1,5).

http://www.profiszerszam.hu/webshop/product/olajteknocsavar_javitokeszlet_2799

 

Ez a BOE készlet hol kapható? Az M14-es már nem lesz jó, a 16-os meg nem tudom elférne-e..

Előzmény: Törölt nick (76744)
cs!rke Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76749

"Bármilyen előírt nyomatékkel is lenne meghúzva, a puha alut az acél nyírja."

 

Ez persze nem igaz.

Előzmény: Törölt nick (76748)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76748

Ehhez senki nem vesz elő nyomatékkulcsot. A menetek meg csak mennek tönkre. Egyébként ahogy írtam az aluba fúrt meneteknek előbb-utóbb úgyis ez a sorsa.  Azért egy autón sokszor meg kell húzni azt a csavart, évente legalább egyszer, de általában kétszer. Bármilyen előírt nyomatékkel is lenne meghúzva, a puha alut az acél nyírja. Ráadásul ahogy néztem csak néhány mm (kb 8mm) a menet hossza a teknőben.

Előzmény: Quattroman (76747)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76747

ehhez én sem veszem elő a nyomatékkulcsot:-)

igaz, már negyven éve hogy szakmunkásvizsgáztam:D

Előzmény: Törölt nick (76746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76746

Igen a sok "kézinyomatékos" szerelő is gond. Én még nem láttam olyan szerelőt aki nyomatékkulccsal húzta volna meg. :-( Olyan szerelő viszont volt akire rá kellett szólnom hogy ne szakítsa már meg a menetet...

Előzmény: Quattroman (76745)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76745

nem az a gond hogy acélcsavar van az aluban.

ott a gond, hogy nem megfelelő nyomatékkal húzzák meg mert legtöbbször nem cserélnek tömítőkarikát.

 

lehet javítani Heli-Coil, Baer-Coil betéttel de a hozzávaló menetvágó/behajtó szerszámok kb 15ezer forintba kerülnek.

a másik megoldás egy dimenzióval nagyobb menet M16x1,5 ehhez a menetfúró kb 5 ropi spec.csavar a szögkernél 400Huf

Előzmény: Törölt nick (76744)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76744

Szia!

 

M14x1,5

 

Én betettem egy olajleeresztő szelepet (BOE14-1,5) a csavar helyére és nincs többé csavartekergetés, menetkoptatás/megszakítás. Ráadásul az olajcsere is sokkal "tisztábban" zajlik (BOE ABLASS 90 segítségével).

 

A gond az, hogy aluminium teknőbe acél csavar... Ez eleve egy szar megoldás, bármit csinálsz vele sosem lesz jó. Egyébként mit tervezel javításként?

 

 

http://cat.hansa-flex.com/hu/product/902373

 

http://cat.hansa-flex.com/hu/product/902371

 

 

Előzmény: grandegabo (76738)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76743

"2006-os 3.0 TDI-ben 95AH aksi van, bele tehetem a 110AH-at?"

 

Nyugodtan teheted.

 

Üdv

 

Balázs

Előzmény: AudiA6 (76735)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76742

"Hogyne lehetne kapni jobbat, csak pénz kérdése. Bár hogy kinek mi a "jobb" az igen relatív.

A kérdés az, melyik típusú a füled, vájt vagy inkább bot :-)"

 

 

Kién? Konkrétan halláskárosult vagyok, de azt meghallom, ha egy hangszóró a mélyek helyett inkább klaffog. Jó nekem a kicsi hangszóró, gyanítom a gyári bentlévő hangszórók max kétutasak, gondoltam ma már beférhet helyette valami olyan, ami ugyanakkora impedancián közepes hangerő mellett is le tudja adni szép szinuszos baszusokat meg a közepet (az se baj, ha van egy kis magas, de abból én sajna csak masszív equ beálítással hallok valamit :S). Ha csak annyit tud a cucc, mint a mostaniak, csak még a gyári állapotukban, az is bőven elég lenne nekem.

 

Azt esetleg meg tudod nekem saccolni, hogy a gyári hangszórók az erősítős verziókban milyen teljesítményt adnak le?

 

Köszi! :D

 

Üdv

Balázs

Előzmény: grandegabo (76699)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76741

Köszönöm!

Előzmény: Quattroman (76739)
- V8 - Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76740
Quattroman Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76739

M14x1,5

Előzmény: grandegabo (76738)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76738

Urak, az 1.9 PD (AWX) olajleeresztő csavarjának tudja valaki fejből milyen méretű/emelkedésű a menete?

Kezdődő stádiumú menetszakadás van a teknő menetén, a következő olajcserénél szeretném javítani csak jó lenne ha nem kéne előbb csak ezért kiszednem hogy megnézzem..

LOSCHRIS Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76737

Üdv.!

 

Nekem lenne két db hátsó rugóm.Ha érdekel a 06306109870 számon elérsz.

 

 

Krisz

Előzmény: S8 Daisy (76366)
kerkyra Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76736

Kicsit túláraztad azt az autót szerintem.... 2010-es autó van ennél olcsóbban...

Előzmény: Donibcsi (76731)
AudiA6 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76735

2006-os 3.0 TDI-ben 95AH aksi van, bele tehetem a 110AH-at?

Köszi

wastegate Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76734

Tessen szebb képeket csatolni a gépsárkányhoz ... nem mutat eléggé.

 

w

Előzmény: Donibcsi (76731)
Imiii Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76733

Igazán szép, komoly, és biztosan rendben van az autód! Én azonban 3 millió ft körül nézelődök!

Azért kössz!

 

Előzmény: Donibcsi (76731)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76732

Szerintem ez a hőfok normálisnak mondható. Autópályán 110-el nem terheled nagyon a motort. Nyílván ha "haladósabban" mész, nagyobb a terhelés, több hő keletkezik, magasabb lesz az olajhőmérsékleted.

Előzmény: NARKA (76727)
Donibcsi Creative Commons License 2012.10.28 0 0 76731
Nezd az enyémet. Ezzel gondod nem lesz.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a4/audi_a4_avant_3.0_v6_tdi_dpf_quattro_tiptronic_s-line_dtm_limited-6256385
Előzmény: Imiii (76724)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76730

90 fokon kell állnia, mintha odaszögelték volna. Cserélj termosztátot, jön a hideg, még nehezebben fog melegedni

Előzmény: mandris83 (76726)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76729

mivel ezekben van hőcserélő a motorolajra, nem illik neki 10-20%nál jobban meghaladni a vízhőfokot

Előzmény: NARKA (76727)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76728

lehet hogy 76°C termosztát van benne nem 82

Előzmény: mandris83 (76726)
NARKA Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76727

Sziasztok!

 

Engem is hőfok érdekelne.

Az normális, hogy a motorolaj hőfok nem megy 100 Cfok fölé 200 km autópálya alatt? Igaz, hogy 110-el és eléggé óvatosan jöttünk végig.

 

Ha haladósan megyünk (nem feltétlenül pályán), akkor felmegy 110 fok fölé is.

2002-es A6 1.9 PD AVF

mandris83 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76726

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy akinek AFN-es 110Le-s TDi-je van, hány foknál szokott állni a vízhőfok mutatója?

Nekem ugyanis 70-80 között áll. Lehet hogy nyitva van a termosztát állandóan??? Egyébként ezeknél merre van a termosztát?

 

Andris

 

Imiii Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76725

Ja, bocs a 205 lovast nézegetem autómata és kézi váltósat is!

 

Előzmény: Imiii (76724)
Imiii Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76724

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye a B7-es A4 3.0 TDI Quattroról 2005-2006-os évjáratban? Gondolkodom a cserén. Érdekelne, hogy annak a motornak, váltónak, hajtásláncnak nincs-e híres rosszasága?

Kössz a válaszokat előre is!

 

madapapa Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76723
általában szélvédő cserénél amikor vágják ki az üveget akkor húzzák meg a tetőperemét, nah és ott elkezd dolgozni minden :) amúgymeg lehet ködölni úgy, hogy még a legesleghozzáértőbb fényező semondja meg..:)
dozol Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76722

Nekem beázott a felső ragasztásnál az üveg, ki kellett szedni, hogy újra ragasszák. Azt mondták, hogy ha nem sérült az üveg akkor 99%, hogy nem törik el a csere során. Nem is tört el, 10 000Ft volt a művelet.

Előzmény: macccy (76718)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76721

Az egyik közeli rokonom részére keresnék megbízható állapotú autót. A keret, ami rendelkezésre áll az átíratással stb. stb. 450 eFt. Ha valakinek van 5lete, kérem jelezze az ismert elérhetőségeim valamelyikén. Előre is köszönöm.

A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76720

Nincs valakinek véletlenül 1.9 TDI Audi 80 IC-hez légterelője?

Quattroman Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76719

"Erről a szélvédő "kivágásról" mit tudsz? Ezt ki tudják úgy kapni és vissza, hogy frankón nem sérül az üveg? Ezek körben ragasztva vannak, mi?"

 

nemsokat:)

több mint négy évig voltam munkafelvevő/műhelyvezető a Delta-Glassnál:D

 

egyébként igen, de ha kavicsnyomos akkor felelősségvállalás nélkül...

Előzmény: macccy (76718)
macccy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 76718

"és mennyivel olcsóbb a beleködölés összepolírozás mint ha telibe lakkozzák?"

Látod ezt nem tudom, de nem is ez a lényeg, az a műhely vállalta volna és az öreg személyesen mondta, hogy ilyen részben fényezős módszerrel, ezért mondtam ezt.

 

"a tetőél rozsdásodás lehet egy elb@xott szélvédőcsere miatt is, ahhoz hogy most rendesen lefényezzék viszont ki kellene vágni a szélvédőt és fényezés után újraragasztani..."

A tetőél kavicsok miatt rozsdásodik, ahogy a motorháztető is. Sógorok sóderon meg havon autóznak felső ausztriában.

 

Amúgy ... Erről a szélvédő "kivágásról" mit tudsz? Ezt ki tudják úgy kapni és vissza, hogy frankón nem sérül az üveg? Ezek körben ragasztva vannak, mi?

Előzmény: Quattroman (76714)
dozol Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76717

Hihetetlen, hogy ez a cég a 2. világháború óta létezik... Nem sok ilyen lehet még... Egyébként a bowdenszervizük már javította az autóm ablakemelő szerkezetét és tök korrektek voltak. 

Előzmény: Quattroman (76709)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76716

olyankor minden feszül...

Előzmény: Audi 1,9 TDI 1Z (76715)
Audi 1,9 TDI 1Z Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76715

Szevasztok!

 

Olyan gondom van (nem tudom ez hiba e), hogy ha kitekerem a kormányt teljesen bármelyik irányba, akkor pattog az autó eleje, mintha feszülnének a gumik.

Két független futóműves szerint is tökéletes a beállítás, a gumik egyformán kopnak.

 

Mitől lehet ez?

 

Köszi

Quattroman Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76714

és mennyivel olcsóbb a beleködölés összepolírozás mint ha telibe lakkozzák? (szerintem semmivel)

csak hogy tudd az új és a régi Bázis (ezüst) között mindig ott lesz a fedőlakk réteg és a ködölés szélénél lesz egy árnyvonal, bizonyos szögekből/fényviszonyok mellett.

 

a tetőél rozsdásodás lehet egy elb@xott szélvédőcsere miatt is, ahhoz hogy most rendesen lefényezzék viszont ki kellene vágni a szélvédőt és fényezés után újraragasztani...

Előzmény: macccy (76686)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76713
Akkor mit turaztatod itt a nepet ???
Hajra,csinaltasd !!
Előzmény: macccy (76686)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76712

akkor ezt a motorolaj gázolajosodást korai stádiumban miről lehet felismerni?

 

Van aki szerint arról, hogy a motorod PDTDI. :-) 

Előzmény: grandegabo (76710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76711

Az olajfogyasztásból nem következik egyértelműen, hogy gázolaj jut a motorolajba.

 

Ezt mások állítják, nem én. Én nem mondom hogy nem volt még olyan hogy gázolaj került a motorolajba, én azt mondtam hogy nálam nem hinném hogy ez történne. Nekem nem csökken és nem is nő az olajszintem.

Előzmény: cs!rke (76708)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76710

..akkor ezt a motorolaj gázolajosodást korai stádiumban miről lehet felismerni? Gyakran nézem az olajszintet mert említették hogy ha nő az olajszint akkor már nagy baj van..

Előzmény: cs!rke (76708)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76709

a többit rendesen számolja? sebességet jól mutatja?

 

vedd ki a műszert és vidd el ide: http://www.automuszer.eu/

Előzmény: Királyka!!!! (76707)
cs!rke Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76708

Az olajfogyasztásból nem következik egyértelműen, hogy gázolaj jut a motorolajba.

Azt meg senki nem mondta, hogy a gázolajos motorolajból nem volt még probléma. Hajaj, dehogynem. Sokan tudnának mesélni...

Előzmény: Törölt nick (76704)
Királyka!!!! Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76707

Sziasztok !!

 

Tudna valaki segíteni?? : 1987-es Audi 80-m van, a napi számlálója 100m-en belül 500 métert azámol körübelül, néha megáll néha elindul és így számol. Valaki tud tippet adni h mit nézzek akkor köszönöm !! 

wastegate Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76706
Előzmény: wastegate (76705)
wastegate Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76705

Előzmény: 100 Quattro 1,9PDTDI (76702)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76704

Azokanak akiknek utántöltögeni kell miért nem pótolja az autó az olajveszteséget üzemanyaggal?  Ha ez így van, hogy nem okozott az utóbbi 11 évben problémát hogy a motorolaj közel harmada valójában csak gázolaj?

Fura ez nekem...

Előzmény: Quattroman (76700)
gyurici Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76703

Állítólag ŐK jót árulnak!

Előzmény: 100 Quattro 1,9PDTDI (76702)
100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76702

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet ajánlani, ahol méretpontos szőnyeget lehet venni jó minőségben? '95 A6 (C4)

Quattroman Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76700

". Most vagy nem eszi az olajat, vagy valaki éjjelenként mindig titokban utántölti. :-)"

 

O sajat maganak, es nem ejjelenkent hanem amikor mukodik.

elegetlen uzemanyaggal potolja....

Előzmény: Törölt nick (76689)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76699

Hogyne lehetne kapni jobbat, csak pénz kérdése. Bár hogy kinek mi a "jobb" az igen relatív.

A kérdés az, melyik típusú a füled, vájt vagy inkább bot :-)

 

A 16"-ossal sokkal jobban lehetne járni, olcsóbban lehetne jobbat venni, nagyobb lenne a választék,de mivel a méret korlátozott igy meg van kötve a kéz.

 

Előzmény: Blazs_A4ABC (76688)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76698

1 litert észreveszel a nívópálcán, 1-2 decit nem. Nekem nincs nívópálcán látható olajfogyásom.

Előzmény: Törölt nick (76692)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76697

Na igen, ez a következő "logikus" magyarázat.  Éppen pont annyi gázolaj kerül a megevett olaj helyére, hogy olajszintváltozást ne okozzon. Okos autó ez. :-)

 

Az enyém is AWX.

Előzmény: grandegabo (76694)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76696

Már nem megyek sokat városban mert napi ingázásra használom az autót, de évek voltak amikor csak bevásárlásra használtam. Akkor sem ette, és most sem eszi. Azt is írtam, hogy nem lehet fogyást észrevenni, tehát nem arról van szó hogy mát megette az olajat csak én nem töltök utána. Valamennyi olajat gondolom minden motor elfogyaszt, de azt a max 1-2 decit a nívópálcán nem veszed észre.

Előzmény: Törölt nick (76690)
kerkyra Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76695

Érdekes az enyém se eszi, pedig van benne 280ezer!!!  igaz  én 10ezrenként  , vagy előbb cserélem, de  mindig annyi jön le belőle  mint amennyit beletöltök cserékor...... 1.9 AVF..

Előzmény: grandegabo (76694)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76694

Vagy gázolajjal pótolja :-) Amúgy az enyém (AWX) sem fogyasztja abszolút..

Előzmény: Törölt nick (76689)
A6V630 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76693

Elnézést a szentségtörésért de,

 

Eladóvá vált egy szép, megkímélt állapotú Valós Kilométer állásal rendelkező 2004-es 525 Touring BMW.

Ritka barna bőr, panorámatető!

 

Az autóban 220-ezer VALÓS KM van, és vezetett szervízkönyves.

Nem csak használva volt, karbantartva is!

Típushibája a motorba beeső lapkák a szívotoroktól CSERÉLVE kb 170 ezernél.

A gumi felfogatású ékszíjtárcsa cserélve(tipushiba), csak gyári BMW premium olajat kapott. Váltója hibátlan és rántásmentes.

Nem összehasonlítható a hasonló korú lelakott, kopaszfejű bőrnyakú fuxos tulajdonosos példányokkal :)

 

Egyéb információk a használtauto.hu-n

INFÓK , KÉPEK, ELÉRHETŐSÉG

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76692

Az általam ismert legkisebb olajfogyasztású PD 15000-nél kér ~1 liter olajat.

Előzmény: Törölt nick (76691)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76691

Na most a nem kellett olajat utántöltenem, meg a nem eszi között azért lehet kb. 1 liter különbség!!

Előzmény: Törölt nick (76689)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76690

Sokat mész városban?

Előzmény: Törölt nick (76689)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76689

Én nyugodtan  a szívemre tehetem a kezem, és kijelenthetem hogy a 15000Km alatt nekem nem kell olajat utántöltenem. Kb minden megtett 1000km után kihúzom a nívópálcát, és nem látok változást az olajszinten. Most vagy nem eszi az olajat, vagy valaki éjjelenként mindig titokban utántölti. :-)

Előzmény: Törölt nick (76683)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76688

A témában nekem is felmerült egy kérdésem, tudom Te vagy az emberem:

 

Beépített erősítő esetén kapok olyan hangszórókat pl. 13 centiset, ami bemegy a gyári helyére (kerettel) és legalább olyan jól szól? Azt vélelmezném, hogy a technika a B5-ös óta annyit azért fejlődött, hogy méretben a régi helyére találok legalább olyan teljesítményű, de nem klaffogó hangszórókat, amik szebben szólnak.

 

Köszi előre is!

 

Üdv

Előzmény: grandegabo (76674)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76687

És ugye kb. mindenki kifogta azt a - legyen -  5%-nyi autót, ami nem futott. :-)

Ja..

Előzmény: H__G (76684)
macccy Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76686
Na most ha azt mondom, hogy egy szakműhely amit a TC is ajánlott pár éve, azt mondta vállalja a tető elejét plusz össze"ködölés" akkor újat mondok tényleg? Azért az ezüst metál nem űrkutatás és nem is flop gyöngyház pimp fény. Mindössze az a bajom, hogy szélvédővel gondjuk van ... De mindegy is.
Előzmény: kiss_atti (76670)
H__G Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76685

a német prémium tiró

= TRIÓ (Audi, Bmw, Merci)

Előzmény: H__G (76684)
H__G Creative Commons License 2012.10.26 0 0 76684

A németek dízelt nem vesznek évi 40000 alatt..

 

Azért pontosítsuk annyiban, hogy a német prémium tiró elmúlt 8-12 évének újautós árképzése, a dízelmotorok fejlődése, no meg a dicső katalógus adatok (...) miatt sok esetben az az ember is dízelt vett újként, aki amúgy nem megy sokat.

 

Inkább úgy szegmentáljunk, hogy aki 40-50e eurot ad egy új autóért, az kint sem egy átlagos (pl.) tanárember, így általában nem megy keveset.

 

Tehát nehéz lesz évi 20-25e km-t futott akármilyen Audit is kinálni. Dízelben 95% ment ennél érdemben többet, benzinben csak 85% :-) :-(

 

Találkoztam én már V8-as benzines BMW X5-tel bőven 300e km fölött 6 évesen.

Gazdag ember, nem érdekli, hogy 10 vagy 20 liter, ő nem akart dízelkerregést, az amoritzáción meg így is - úgy is kb egy kis lakást elbukik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (76660)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76683
Semennyit?
Most akkor tedd a szívedre a kezed. :-)
Előzmény: Törölt nick (76682)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76682

És tényleg az összes PD-m ette nekem is.

 

Igaz nekem csak egy PD-m volt/van, de az nem eszi az olajat. Garantált 220000km után sem. Lehet nekem szerencsém van.

Előzmény: Törölt nick (76680)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76681
A 3,0-s CR-em szintén csipegeti, valahol az 1.9/2.0 PD és a 2,0 CR közötti mennyiségben.
És itt is mindkettő 3,0 CR a családban ugyanúgy csipegeti.
Előzmény: Törölt nick (76680)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76680
Mind az összes ugye?
Mert mind a 200 autó gazdája gyilkolja,
Amikor meg CR-re váltottak hirtelen elkezdte mindenki kímélni, mert azok meg nem ették.
Nem én mondom, én csak szintén tapasztaltam. És tényleg az összes PD-m ette nekem is.
A CR-ek meg ~nem.
Előzmény: kiss_atti (76678)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76679

Vw Sharan 1,9PD 11 hónapos 187000km.
Szintén kb. 100000-ből 1.

-

Nem, mert én is láttam 10 hónapos Passat 2.0 PD-t, 182k km-rel... éppen hengerfejet síkoltak..

:-)))

Előzmény: Törölt nick (76676)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76678

A céges autó persze, hogy eszi az olajat..

Ha a sajátjuk lenne, nem enné... csaxólok...

:-)

Előzmény: Törölt nick (76675)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76677

Szerintem még lehet benne 10-12k km is...

:-)))

OK, csak hülyülök, de sajnos benne van a pakliban egy hamarvást megjelenő váltóhalál...

Előzmény: dozol (76672)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76676
Jó példa.
100000-ből 1.

Nekem meg van egy másik:
Vw Sharan 1,9PD 11 hónapos 187000km.
Szintén kb. 100000-ből 1.
Előzmény: kiss_atti (76669)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76675
Tudod-e azt, hogy Magyarország legnagyobb cége évente hány autót biztosít a közép és felsővezetői számára?
Úgy látom nem...
Előzmény: kiss_atti (76667)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76674

Már a 13-as is csak bővítőkerettel fér bele, nagyobbat oda biztosan nem tudsz panel nélkül. ..meg nem is érdemes, mert nem birná az az ajtókárpit.

Előzmény: gyurici (76671)
mica-r Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76673

Kb igen...

Előzmény: dozol (76672)
dozol Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76672

Ha feltesszük, hogy a 165 000km, ami az autóban most van valós adat, várható egy váltó felújítás? Ennyit bírna a cucc? :(

Előzmény: kiss_atti (76668)
gyurici Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76671

Sziasztok!

 

Van köztünk autóhifista megszállott, akinek van tapasztalata B5-ös A4-essel? 98-as évjárat.

 

Kérdés a következő. Be lehet paszírozni az első ajtókba valamilyen módon egy 16cm-es hangszóró szettet?

Persze mindenféle átalakított ajtópanel nélkül, vagyis gyári kinézete legyen továbbra is az ajtónak.

Vagy csak 13cm-esekben gondolkodhatok?

 

Hátsó ajtóba a hangszóró kábelek el vannak-e vezetve ha nincs benne gyárilag hangszóró?

Rádiónál biztos nincs a csatlakozóban kábel, gondolom akkor a hátsó ajtókra sem pocsékolták feleslegesen a vezetéket.

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76670

A tető elejét senki nem fogja bevállalni ezüstből.

( Aki igen, attól menekülj el azonnal!)

:-)))

 

Komplett tető már esélyesebb, összepolírozva a többi elemmel....

Előzmény: macccy (76658)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76669

Most hoztam

egy 131k km-t futott, 1993.03.26.-i offtopic 525 TDS-t első gazdától, szervizkönyvvel, összes szervizszámlával, összes TÜV-vel, eredeti megrendelő papírral...

1992. október 28.-án rendelte meg az akkor 68 éves Dall'Armi úr...

:-)))

 

Nyilván kivétel, de ott sem mindenki utazó porszívóügynök, aki naponta megy egy München-Hamburgot.

Előzmény: Törölt nick (76660)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76668

Amennyire ellene voltam, most annyira megszerettem.

--

Nem szívesen mondom, de várható egy 4-600k közötti felújítás.

Előzmény: dozol (76657)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76667

Semmi baj a mintáddal.

Ebben az esetben Te kitoltad a szemét. Ekkor valóban eszi - inkább ekkor is csak csipegeti -, de mondjuk úgy, hogy az átlagosnál dinamikusabb használat kell hozzá.

500 autó volt a kollegális/ismerősi körben,

persze..

:-))))

Előzmény: Törölt nick (76655)
wastegate Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76666

Nem lessz egyszerű mester embert találni erre a melóra ...

 

w

Előzmény: macccy (76658)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76665
Sajnos én nem hiszek a csodákban, pedig biztos vannak olyanok is.

Pláne azok után amiket láttam, tapasztaltam, látok, tapasztalok.

Ma engem már nagyon nehéz meggyőzni.

Hozzáteszem nekem is van dízelem 5 évesen 50000 km-rel. És van egy másik is 4 hónaposan 40000-rel.
Előzmény: Törölt nick (76664)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76664

A németek dízelt nem vesznek évi 40000 alatt..

 

Ez sztereotipiának nagyon jó, de nem igaz.

 

Bizony vannak kivételek, és nem is kevés. Ott is nagy arányban vannak "dieselpárti" tulajdonosok akik évi 5000km mellett is csak dieselt vennének. Nem mindenki gazdasági alapon választ autót.

Előzmény: Törölt nick (76660)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76663
Realizmus.. :-)
Előzmény: dozol (76661)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76662

kiegyenlítőben nincs nagy keringetés tehát lassan lesz meleg.

hűtőd azért hideg félig mert zárt termosztátnál nem forgatja a hűtőkörben a vizet csak a fűtésben és a motor belsőkörén.

 

örülj hogy ilyen, jó a termosztátod és hamar fog fűteni is....

Előzmény: Tomeee89 (76649)
dozol Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76661

Azért ti nem viszitek túlzásba az optimizmust... :D

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76660

Lehet, hogy túl is van..

 

2004-es német dízel... A németek dízelt nem vesznek évi 40000 alatt.. Persze mindig vannak kivételek, de én nem hiszek a csodákban.

Előzmény: Donibcsi (76659)
Donibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76659

Ha több lenne benne, túl lenne egy multitronik halálon.....

Előzmény: Törölt nick (76643)
macccy Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76658
X. Kerületben tudtok ajánlani egy szakértő fényező műhelyt aki garanciát is vállal az elvégzett munkára? A tetőt, pontosabban a tető elejét kellene fényezni a szélvédő fölött közvetlenül (kavics) kb. két 20 forintos és egy apróbb leverődés miatt. A kocsi ezüstmetál és nem szeretném ha csúnyán fényeznék, ahogy azt sem ha az utólagos javításnál korrodálni kezdene majd!
(jelen állapotában a leütött fényezés ellenére is 7 éve kitart a védett lemez egy darab rozsda nélkül!)
dozol Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76657

Akárhogy is, 13 000 km-t tettem meg két olajcsere között, de ezalatt semmi olaj sem fogyott. Menet közben még nem néztük computerrel az autót, de akkor majd megpróbálom. Én valamiféle tökéletlen üzemanyag égésre gondolok az alapjárati bűz kapcsán, vagy túl sok az üzemanyag, vagy kevés a levegő, vagy esetleg a befecskendező rendszer hibás, nem tudom. Hibakód nincs.

 

Az automata váltótól nagyon féltem, mert ha meghibásodik a legkisebb probléma is egy vagyonba kerül, de még gond nem volt vele és hibára utaló jelek sincsenek. Időközben nagyon megszerettem. Teljesen fokozatmentes, visszafogott közlekedés mellett sebességtől függetlenül stabilan áll a fordulatszámjelző 1500 és 2000 fordulatszám közt. Dugóban pedig mindig hálát adok érte! :) Amennyire ellene voltam, most annyira megszerettem. Baromi jó dolog.

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76656

"Meg hogy a hűtő egyikfele langyos a másikfele forró ez normális?"

 

A hűtő dolga, hogy hűtse a vizet, nem igaz? :)

 

Ha a kimenő is forró, vagy a bemenő nem melegszik, akkor ráérsz stresszelni rajta ;D.

Előzmény: Tomeee89 (76649)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76655

Személy szerint 8 ilyen motorú autóm volt (mind vadiújonnan került hozzám), amelyekkel összesen 400000 km-t mentem, emellett még kb. 500 autó volt a kollegális/ismerősi körben, amelyek mindegyike csipegette az olajat.

 

Eldöntheted, hogy elég nagy-e a mintám !?

 

 

Előzmény: kiss_atti (76652)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76654

Ez legyen a legnagyobb problémád, amig stabilan 90 fok a víz höfok addig ilyesmivel nem kell foglalkozni..

Előzmény: Tomeee89 (76649)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76653

bocsi, a második rész már dozolnak szólt..

 

:-))

Előzmény: kiss_atti (76652)
kiss_atti Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76652

Ez az a motor, ami egy gramm olajat nem eszik a két olajcsere között...

A multitronic már lehet szívás, de nem attól büdös.:-)

A fogyi nekem nem tűnik soknak, nem fog városban 6,5 l-rel járni..

Dugjatok rá menet közben egy computert, sok minden meg fog világosodni..

Előzmény: Törölt nick (76648)
madapapa Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76651
köszi! fasza lett :D
Előzmény: dosjoe (76641)
madapapa Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76650
egyik motornak sem illik csipegetni az olajat :)
Előzmény: Törölt nick (76648)
Tomeee89 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 76649

Sziasztok!

Audi A4 1995 B5 1.8-as

 

Motorkód:ADR 

 

A fennt említetkocsival lenne nekem egykis problémám!

A kocsi 10perc alapjáraton járatás után felmelegszik a víz 90fokra és amikor leveszem a kiegyenlitő tartály tetejét és belenyúlok a vizbe akkor a tartályban lévő víz még mindig hideg!

 

Jah és a hütö egyikfele forró a másikfele pedig langyos!

 

Az lenne a kérdésem,hogy az normális ha a kiegyenlitő tartályban a víz hideg?

 

Meg hogy a hűtő egyikfele langyos a másikfele forró ez normális?

 

A választ elöre is  köszönöm!:D

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76648
Meg ugye ennek a motornak "illene" egy kicsit csipegetnie az olajat, tudtommal pont a turbónál.
Előzmény: dozol (76646)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76647

Mintha túl sok üzemanyagot kapna.

 

vagy kevés levegőt, attól higy kitisztítottátok a turbót még nem biztos hogy tol eleget.

 

méress turbónyomást (terhelésen!)

Előzmény: dozol (76646)
dozol Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76646

Nem. Legnagyobb hidegben is rögtön indul, EGR és a turbó ki lett tisztítva. Már másfél éve használom, baj még nem volt vele, csak ez az alapjárati bűz szerintem nem normális. Mintha túl sok üzemanyagot kapna. Lehet, hogy nem kéne vele foglalkozni, de zavar.

Előzmény: Törölt nick (76645)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76645
Pedig szinte semmi bizodalom nem lehet ott sem.

Hibatároló nem mutat semmit?
Előzmény: dozol (76644)
dozol Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76644

Németországban nagyobb bizadalmam van az óratekergetéssel kapcsolatban, nem ezt az autót néztük ki, de a tulajdonossal nagyon jó viszonyba kerültünk, így nem voltam olyan szkeptikus. De lehet, hogy igazad van. :)

Előzmény: Törölt nick (76643)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76643
150000 km...

Ez volt a nap vicce. :-)
Előzmény: dozol (76642)
dozol Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76642

Sziasztok!

 

Egy 2004-es évjáratú, Audi A4 1.9 TDI (96 KW, multitronik) boldog tulajdonosa vagyok, de van számomra egy aggasztó probléma, megosztom veletek, hátha van ilyen irányú tapasztalatotok:

Bár az autó alapjáraton egyáltalán nem füstöl, de de viszont rendkívül büdös, olyan, mintha egy rakodó IFA mellett állna az ember. Ha megérkezek valahova az autóval és kiszállok, akkor is érzem azt a jellegzetes büdös dízel szagot. Vezetőként nehéz érzékelni, de menet közben nagyobb gázadáskor a füst is megjelenik, ezt leginkább sötétben látom, mikor a mögöttem jövő világítása elhalványul a füstfelhőtől. Az autót egy éve vásároltuk Németországban 150 000km-rel. Az autó teljesítményét nem tudom igazán meghatározni, mivel már így vásároltam, de úgy érzem nincs meg az a húzóerő, ami talán elvárható volna, bár az automata váltó sokak véleménye szerint ront a teljesítményen. A fogyasztásával sem vagyok megelégedve, bár sajnos sokat kényszerülünk rövid távokon, hideg motorral használni az autót, azért a 7-8 literes átlagfogyasztást ennél a motornál soknak találom. Ja és olajat egyáltalán nem fogyaszt, olajcserék közt még sosem kellett utántöltenem. Esetleg tudtok tippeket adni, hogy mire kell ilyen esetben gondolni? Előre is thx!

dosjoe Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76641

"OIL" figyelmeztetés nullázása:

 

- az óracsoporton jobb gomb benyom

- gyújtás ráad - az "OIL" felirat megjelenik a kijelzőn

- gomb felenged

- bal gomb kihúz kb. 2 másodpercig - a kijelzőről eltűnik a felirat

- gyújtás levesz

 

 

"INSP" figyelmeztetés nullázása:

 

- az óracsoporton jobb gomb benyom

- gyújtás ráad - az "OIL" felirat megjelenik a kijelzőn

- gomb felenged

- ismét megnyom és felenged ugyanez a gomb - az "INSP" felirat jelenik meg a kijelzőn

- bal gomb kihúz kb. 2 másodpercig - a kijelzőről eltűnik a felirat

- gyújtás levesz

Előzmény: madapapa (76640)
madapapa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76640
az ugy nemjó, mert az óra állítót benyomni nem lehet csak kihúzni arra meg nem reagál semmit, ha megnyomom a napiszámlálót akkor azt írja ki hogy; OEL majd három csík bejön, ha mégegyszer megnyomom akkor meg FAIL
Előzmény: grandegabo (76639)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76639

Napi számlálót benyomod (nyomva tartod), ráadod a gyújtást, felengeded, óraállító gombot megnyomod. Kész.

Előzmény: madapapa (76635)
kukukkk Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76638

Köszi, holnap kipróbálom!

Előzmény: grandegabo (76637)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76637

Lehet hogy sok a lerakódás az érzékelő villán. A tartály stekkerét lehúzod, és rövidrezárod a 2 érintkezőt, következő reggel kiderül hogy az-e a baja.

Előzmény: kukukkk (76636)
kukukkk Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76636

Sziasztok!

 

Egy hete vagyok boldog tulaja egy '98-as 1.9 TDI A4-esnek! Reggel hideg indításkor mindig felgyullad a hűtővíz visszajelzője és csak akkor alszik el miután átfordult a víz a kiegyenlítőn!  A víz 90 fok fölé soha nem mengy, a víz természetesen min és max között van és csak hidegindításkor csinálja, napközben már nem! Én a kiegyenlítő érzékelőjére gyanakszom! Esetleg valami másik érzékelő lehet rossz, vagy esetleg egész más lehet a probléma oka ? Esetleg tudna  valaki ezügyben tanácsot adni ?

madapapa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76635
jaja persze a rádió az okés. csak meglett a szervíz az autóra és most nemtudom, hogyan lehet eltüntetni a service feliratot. nemvolt diag.
Előzmény: Blazs_A4ABC (76634)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76634

Jaa... De akkor a rádió más műxik, ugye?

 

Diag mit olvasott ki?

Előzmény: madapapa (76633)
madapapa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76633
ez már nem a rádió, hanem a műszerfalon megjelenő service felirat!
Előzmény: Blazs_A4ABC (76632)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76632

"bead egy 4 db 0-át oda most milyen számot kell beírni, mert bármit beírok a FAIL feliratot kapom.."

 

A helyes kódot írd be, ne mást. Megvan vagy nincs? Más elrontani a kódot és más nem ismerni.

 

(A kocsi használati útmutatójában kéne lennie a rádió kódjának)

 

Üdv

 

Balázs

Előzmény: madapapa (76631)
madapapa Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76631
Köszönöm! Esetleg azt megtudod nekem mondani, hogy amikor a szervíz feliratot törölni akarom akkor bead egy 4 db 0-át oda most milyen számot kell beírni, mert bármit beírok a FAIL feliratot kapom..
Előzmény: Quattroman (76630)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76630

hagyd bekapcsolva gyújtás alatt, és attól függően hogy hányszor rontottad el, egy bizonyos idő után újra engedi majd a beírást

Előzmény: madapapa (76629)
madapapa Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76629
sziasztok! audi chorus rádióm kódját sikerült rosszul be írnom, így most nem enged kódot beírni.. ilyenkor mi a teendő?
cs!rke Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76628

:D:D

Meg maflást...

Előzmény: Quattroman (76627)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76627

szoktam mondani: kapni csak betegséget lehet.

venni, vásárolni stb,,,

 

 

 

kerkyra Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76626

Unix, Bárdi, Lángautó, ezeknél mind kapható még.....

Előzmény: paler (76622)
cs!rke Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76625

Mindenhol lehet kapni, mivel ez gyakran törik. Valamelyik 'howto' azt említi, hogy minden olajcserénél cseréljük. Ez egy kicsit, vagy nem is kicsit túlzás, de tény, hogy sokszor törik, ráadásul szinte szilánkosra tud törni.

Előzmény: paler (76624)
paler Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76624

Köszi :) a nívópálca vezető szó, mint alternatíva eszembe sem jutott. De az az érdekes hogy az autószerelő sem tudott hozzá szerezni, azért is gondoltam, hogy ez ilyen kuriózum.  

 

Előzmény: Quattroman (76623)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76623
Előzmény: paler (76622)
paler Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76622

Sziasztok !

 

Szükségem lenne egy olajszintmérő pálca tokjára (sárga műanyag) az autómhoz, mivel sikerült eltörnöm. Ha valakinek lenne egy eladó, vagy tudna egy olyan boltot ajánlani ahonét be lehetne szerezni az kérem jelezze nekem. 

 

Tipus: Audi A4, 1,6 Benzines, 1998 évjárat

Motorkód: AHL

 

Email: paler@freemail.hu

 

Köszönöm előre is a segítséget.

wastegate Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76621

Milyen színű a micsoda ...?

 

w

Előzmény: berzsoltee (76617)
Levee1 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76620

Sziasztok !

Egy A6 3.0TDI quattro tiptronic autót készülök .

Megosztanátok velem a tapasztalataitokat ? Milyen problémák szoktak lenni ezzel a konfigurációval ?

Válaszokat előre is köszönöm !

grandegabo Creative Commons License 2012.10.23 0 0 76619

90 fokon kell állnia, mint a szög. Mielőtt nekiállsz bármit cserélgetni, géppel kellene nézni motorhőmérsékletet. Egyébként leginkább esélyes a termosztát..

Előzmény: berzsoltee (76617)
H__G Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76618

Az kevés, nem hiszem, hogy valójában megvan a 90, és csak a mérő hibás, inkább termosztát, hőgomba, stb.

Általában nem vészes tétel (kivéve ha rossz helyen van az adott konstrukcióban)

 

 

Előzmény: berzsoltee (76617)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76617

Üzemmeleg motornál nálatok mennyi a vízhőfok? Leírás szerint középen kell állnia a mutatónak, ami ugye 90°C, de nekem 80°C fölé nem megy. Ez normális? Vagy tetessem rá gépre, hátha csak az analóg mérés hibás?

soosjanos88 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76616

atiTDI  küldtem egy mailt, vezérműszett ügyben

Quattroman Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76615

ehhez elég a kocsiemelő....

Előzmény: macccy (76614)
macccy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76614

Igaz. Gondolhattam volna ... De ennyit szerintem a gyalogsági aknáról még kerék levétel nélkül is meg tudok nézni.

 

Az a baj, hogy nem kaptam műhely kulcsot, szóval azért elméletezek a net előtt, ahelyett hogy forgatnám már :) De még a héten lesz Vorsprung

Előzmény: Quattroman (76613)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76613

betolod teljesen hogy hozzáérjen, és onnan icipicit visszahúzod, közben folyamatosan elenőrzöd a féktárcsa ovatos forgatásával

Előzmény: macccy (76612)
macccy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76612

Oké, értem. Fék leszedés. Gondolkodtam kicsit, tuti mi idéztük elő amúgy amikor még 2 éve féket cseréltünk hátul. Pontosan azóta zizeg be néha.

 

Mr. mica-r,  Mr. Quattroman:  És azt honnan lehet tudni - ha a jeladót "löktük" odébb - hogy hogyan kell állni a jeladónak? Van azon valami jelölés meddig kell ki vagy be tolni a helyén?

Előzmény: mica-r (76610)
a61978 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76611

Adagoló turbó STBMint minden a 150gebés kocsin,de tuti lesz most....

Előzmény: cs!rke (76607)
mica-r Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76610

Kis elmozdulásra nem fog leesni a gyűrű. Kb pár tized mm elmozdítással a helyére kerül valószínűleg. Inkább vedd le a féket, nem nagy munka.

Előzmény: macccy (76603)
mica-r Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76609

Ez igaz, némi tapasztalattal szokott sikerülni nekem, aki nem nagyon érzi jobb ha leveszi a féktárcsát.

Előzmény: Quattroman (76602)
wastegate Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76608

Persze lefelé kocogtatva egyre közelebb kerül a szenzorhoz ... aztán átmegy darálóba.

 

w

Előzmény: macccy (76603)
cs!rke Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76607

Szóval nem hiába ajánlottam. ;)

Mi volt most a gond? És végre tökéletes a gép?

Előzmény: a61978 (76598)
4 karika Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76606

értem

köszönöm a segítségedet

Előzmény: Imiii (76605)
Imiii Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76605

Sajnos cikkszám alapján más van a b6-ban, illetve úgy mondom, hogy nincs olyan B6, amelyikben ilyen cikkszámú kormánymű van. Attól még lehet szerintem jó, de ezt előre nem lehet tudni.

 

Előzmény: 4 karika (76604)
4 karika Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76604

Hali 

az elsönek felírt cikkszám van rajta

Előzmény: Imiii (76599)
macccy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76603

Beljebb? Öööö ... Rosszul emlékszem, hogy a hátsó tárcsa belső felén, a benyúló agyrészre van rákocogtatva az ABS korona? Ha én a kerékcsavar lyukakon keresztül bekocogtatok, akkor inkább leütöm a helyéről, nem? Így szedtük le annak idején, kocogtatva.

 

Ehh, mivel hülye fasz vagyok és a rendes fej fölé emelőhöz legközelebb két hét múlva férhetnék hozzá, ezért arra gondoltam, inkább havernál ráállok az aknára, fogok egy krokit és felemelem a jobb hátulját kicsit, kerék levesz ... Aztán lemegyek hű Petzl fejlámpámmal az aknába és meglátom mit tehetek. Ha jól emlékszem, az érzékelő a lengőkar fölött van bedugva ...

Ha végképp nem megy máshogy, akkor veszem csak le a tárcsát, mert nagyon nincs hozzá kedvem.

Előzmény: mica-r (76601)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.22 0 0 76602

ez nem túl jó ötlet. elpattanhat a gyűrű ha ferdén feszül, vagy megbillenve áll meg és nem egyenletesen fut a jeladó előtt stb....

Előzmény: mica-r (76601)
mica-r Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76601

Lehet hogy a hátsó tárcsa belsejére csak fel van ütve szoros illesztéssel az abs gyűrű és elég kicsit közelebb ütögetni a jeladóhoz. A kerékcsavarok kivétele után a csavarlyukon keresztül beljebb tudod ütögetni.

Előzmény: macccy (76600)
macccy Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76600

Meg fogom nézni a gyűrű állapotát, az esetleges szennyeződését és a jeladó helyét is persze holnap, ha megkapom az aknát egy fél órára. Köszönöm!

 

 

Na, hogy ne csak kapjak, hanem tegyek is hozzá egy picikét az Audis topichoz, nos találtam egy rakás ilyen DIY (Do It Yourself - Csináld Magad) leírást:

 

http://www.audiworld.com/tech/content_int.shtml


http://www.audidiy.com/b5a4.html


http://www.carbasics.co.uk/audi_a4_B5_diy_articles.htm

 

 

Bár a nagyrésze ezeknek B5 A4, de lehet választani más típust is fentebb! Angol-Magyar fordítani nem szeretnék ekkora szövegeket, de ha a translate.google.hu nem segítene, egy kicsit talán tudok ... :)  Jó böngészést!

Előzmény: Quattroman (76594)
Imiii Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76599

Cikkszáma vagy 8D1422052, vagy 8D1422053BX

Holnap megnézem van-e olyan B6, aminek ezen cikkszámok valamelyike egyezik annak kormányművével...

 

Előzmény: 4 karika (76597)
a61978 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76598

Sziasztok! Magyarország legjobb,és legbecsületesebb audi szerelője Turi Sándor barátom Gyöngyösön akkire mindig számithatok,és ajánlom mindenkinek akinek problémája van az audi-ával! Mindent kösszönök Sanyi! Föleg a türeles kitartó munkád,és a többit és a többit és a többit És mindenkinek csak ájánlani tudom,korekt audi SZAKEMBER.....

4 karika Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76597

A4 B5  1.9 tdi 2000.09 havi

 AHH 054546

Előzmény: Imiii (76595)
4 karika Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76596

HALI ami biztos h

 koyo made in france

a cikkszámot még le kell olvasni

hátha a B6 korm müben kevesebb km van mint az eleve idösebb B5 ben lehet 

kösz a segitséged

Előzmény: Imiii (76595)
Imiii Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76595

Konkrét évjárat motorszám kellene a B5-ből és a B6-ból is, mert úgy tudok cikkszámot nézni, de zerintem nem ugyanaz, mert elég sokféle létezik mindegyiken belül..., Zf, vagy Koyo gyártmány...

 

Előzmény: 4 karika (76584)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76594

ez a jelenség akkor is előfordulhat ha lóg a kerékcsapágy, vagy rozsda akadt a gyűrű fogai közé, esetleg repedt a jeladó gyűrű

Előzmény: macccy (76590)
4 karika Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76593

Hali

v kinek van 5 lete az A4 kormánymúves

hsz hoz?

macccy Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76592

Húhh te aztán alapos vagy! Felhasználtad a zinternet erejét is! =)
Köszönöm a tippet, meg fogom próbálni, végülis amint mondtam azóta ilyen a fék, mióta cseréltük a hátsó tárcsát, lehet elmozdítottuk.

Előzmény: grandegabo (76591)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76591

 

a "légrés" a kritikus, amiről beszéltünk.. Beljebb kocogtatod és valószínűelg jó lesz, csak vigyázz ne érjen az ABS gyűrűbe az érzékelő.

Előzmény: macccy (76590)
macccy Creative Commons License 2012.10.21 0 0 76590

Szépjóestét, jóéjszakát mindenkinek!

 

Tünet:  majdnem állóra fékezéskor a vége 10-20 próbálkozásból egyszer egy halk "BZZZZZ", vagy "BRRRR", némi rezgés a pedálon
Gyanú:  ABS aktívkodik néha, pedig távolról sem indokolt
Folytatás:  VAG-COM  ABS tesztelés, sebesség értékek a négy kerékre kiírat, gurul és fékez, újra és újra ... (ABS ilyenkor le van tiltva?)
Eredmény:  amíg minden jeladó egyenes futásnál szépen együtt mér, együtt változik, addig a renitens Jobb Hátsó késik kicsit, mintha lustábban változna a km/h érték, emiatt eltérés mutatkozik persze, lehet emiatt kapcsol néha megállásnál

 

Kérdés:  kosz, szennyeződés? ... szakadás, kábel probléma? vagy ne higgyek abban hogy javítható és sajnos szenzor probléma? (25-30 ezer $) 

 

kerkyra Creative Commons License 2012.10.20 0 0 76589

Kiderült  nem a kormányszervóm a ludas.. A generátor szabadonfutója krepált  be, azt kellett cserélni.... Az miatt csuszott meg a szij....

Előzmény: wastegate (76559)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.20 0 0 76588

Sziasztok! :)

 

Nekiláttam a legújabb hobbi-foskupacom csinosítgatásának ('00 Seat Cordoba 1.6) és amíg nem volt utasom, nem  tűnt fel, hogy az utasoldali biztonsági öve nem mozdul. Fel volt csévélve, se előre se hátra... Volt egy kis időm kárpitot bontani, rá is törtem az övfeszítő kis lelkére. :D Van benne övfeszítő patron-féleség, a csévélő rugós részéből nő ki felfelé, a mechanikus csati lehúzva volt róla, benne a fogasív kinyílt és kiékelte az övet... Gondolom azzal van összefüggésben, hogy az autó lámpaszemei csak úgy ragyognak, belül viszont nincs keresztben két párhuzamos vonalba eső tartó... :D

 

Jól gondolom, hogy ez a vészfeszítő elpukkant?

 

Megállapítható egyértelműen? A fémborításán van egy kis lyuk, ha belenézek, belül pirosság van a lyukban.

 

Egyelőre levettem a feszítő tetejéről ezt a piró-bigyót (kiakasztottam a drótkötelet belőle), beraktam a pótkerékhez. Így legalább az övet lehet használni (ha már az autó maga nem :D).

 

Üdv

 

Balázs

Quattroman Creative Commons License 2012.10.20 0 0 76587

Kayaba

rengeteg helyen gyári beszállító

 

esetleg Sachs

Előzmény: Törölt nick (76585)
AudiA6 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 76586
bilstein
Előzmény: Törölt nick (76585)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 76585

Üdv mindenkinek!

 

A6 4B-be milyen márkájú lengéscsillapítót érdemes belerakatni? Normális ár-értékre gondolok.

 

Válszokat előre is köszönöm!

4 karika Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76584

Hali

A4 B5 be kompatibilis-e a B6 A4 kormánymuve ? tudja-e v ki

kösz

atiTDI Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76583

Ezt szívd vissza, sértő!:)

Előzmény: Donibcsi (76582)
Donibcsi Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76582

....néha csak összekeverlek a Szilárddal:)

bááár...embert barátjáról:D

Előzmény: atiTDI (76580)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76581

"emlékeim szerint 1-1,5 óra alatt megvan nem?"

 

igen, akkor ha csak felszórják észnélkül.

 

utána meg csodálkozol hogy sikít, szorul, remeg, üt stb.

 

van amit nem árt eltisztítani, (pl dugattyúpalástot visszanyomás előtt), rozsdátlanítani (kerékagy felfekvőfelület, fékbetét fészke a nyeregben) stb...

Előzmény: sefter (76574)
atiTDI Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76580

A te ebédidőd nem mérvadó! Elég magasról kell leérnie a kajának, annyi nem fér bele..:D

Előzmény: Donibcsi (76576)
wastegate Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76579

Másrészről pedig Én már nem csodálkozom semmin ... tegnap felhívott xy, hogy adjak kölcsön szerszámokat az olajcseréhez :O/

wastegate Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76578

Nem írtad sem azt, hogy milyen lovacska és azt sem, hogy a tiéd ... 

Nem úgy ismerlek ... :O) csak "béna" volt a kérdés így ahogy van.

 

w

Előzmény: sefter (76577)
sefter Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76577

úgy ismersz, mint aki sajnálja a szerelőtől a pénzt....?

csak az időt furcsállom, ezért kérdeztem, hogy reális-e....ha azt mondjátok (TI AKIK RENDSZERSEN CSINÁLTOK ILYET) hogy reális akkor elfogadom.

Előzmény: wastegate (76575)
Donibcsi Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76576

atitdi-nél megvan 15 perc alatt:D

Előzmény: wastegate (76575)
wastegate Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76575

Sok vagy kevés ... ????

 

Kerék agyat feldrótkorongozni, eltakarítani a betét állványt, csúszkák tisztít-ken, eleje összerak.

 

Hátsó lehet agyas tárcsa amiben csapágyak csere is szükséges, ha nem akkor kerékagy felfekvő felület tisztít, betét tartó állvány tisztít, munkahenger visszateker, összerak. Kézi ellenörzés ... stb.

 

Az sem mindegy vitted e az anyagot ...!

 

Genya szerelők pénzt kérnek a munkáért ... pfuj :O)

 

w

 

 

 

 

Előzmény: sefter (76569)
sefter Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76574

én is így gondoltam, emlékeim szerint 1-1,5 óra alatt megvan nem?

Előzmény: atiTDI (76570)
dozol Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76573

Sziasztok!

 

Audi A4 H&R Fix Magasságú Tuning Sport Futómű szettemet szeretném eladni. (H&R 31042-2)

Családi okok miatt, a beszerelés óta gyerkőcök születtek, így az autó futóművét újra komfort fokozatúvá szeretném alakítani.
A sport futóművet 2011.03.22-én, Németországban szerelték be, melyről tanusítványokkal és TÜV engedéllyel rendelkezem.
Az eltelt időszak alatt 1 évet közlekedett Magyarországon az autó. Kép csatolva!

 

Ár: 99 000Ft.

 



Tulajdonságok:

Audi A4
Tipuskód: Typ 8E (B6/B7)/QB6, 2WD, Első tengely terhelés kg-ig: 1050 kg beleértve Facelift is 2004/2005
Évjárat: 2000/11-től
Ültetés mértéke Elöl: 50mm, Hátul: 40mm
A szett tartalma: 4db lengéscsillapító és 4db ültetőrugó
Cikkszáma: 31042-2

 

Ha érdekel titeket, légyszíves írjatok a dozolee(kukac)gmail.com-ra!

 

Zoli

 


 


A6V630 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76572

Illetve... levegő....  XD

Előzmény: A6V630 (76571)
A6V630 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76571

Nekem anno akkor volt ilyen amikor úgy meghalt a turbó hogy a lapátok beálltak és nem forogtak.

Elindult a kocsi de azonnal vissza is fullasztotta magát mert nem ment át a kiufogógáz.

Előzmény: PedroBenito (76500)
atiTDI Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76570

Ha közben meg is ebédel, akkor igen.:)

Előzmény: sefter (76569)
sefter Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76569

sziasztok!

 

2,5 óra munkaidő reális komplett fék cserére? (4 tárcsa + betétek)

Donibcsi Creative Commons License 2012.10.19 0 0 76568
Turbo geometria megszorul, vag y a turboszabalyzo elektonika a hibas.
Előzmény: czippi (76561)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76567

Nnnaaa, ma túladtam az Astrámon, és el is hoztam az A4-et:-) A kérdésem csak annyi, hogy másnak is könnyen elakad a váltó, mikor 3-asba akarok kapcsolni (2004 1.9 pd tdi quattro)? Mintha ott könnyen félre lehetne kapcsolni és időnként beakad. Vagy csak szoknom kell?

100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76566

Aki esetleg először gondolkodik, és van ötlete. Javaslata. Szakértelme. Tapasztalata.

Lehet, hogy ez Neked fura. Problémáról beszélni, és megoldást találni.

Amúgy brilliáns a hsz., nekem nagyon bejön a humorod.

Előzmény: mit tuDomain (76560)
100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76565

Ezt sajnos nem értem... A múltkor írták, és attól sem lett baja, csak hangosabb lett. Állítólag csapágyas, mert még a régi fajta.

Előzmény: sefter (76563)
100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76564

A székletminta maga az autó :-( A múltkor is volt egy kis problémám, és mindenhonnan elhajtottak, hogy régi a csatlakozóm (1995-ös C4), nem tudják olvasni. Ahol meg sikerült, ott meg nem tudták megmondani, mi a probléma, miért gyenge az autó, és miért füstöl. Ebből kiindulva gondoltam, hogy inkább tanácsot kérek, hátha van valami jó ötlet.

Előzmény: Törölt nick (76562)
sefter Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76563
A hibakód kiolvasás nem tesz kárt a csippedben... Nem írják csak olvassák...
Előzmény: 100 Quattro 1,9PDTDI (76558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76562

"aki nem a computerből szeretné megmondani a hibát"

 

Vigyél egy székletmintát, hátha abból is meg tudják mondani mi baja az autódnak.  :-) 

 

Mi baj azzal ha a számítógép kiírja hogy pl. tönkre ment a motorhőfok jeladód. Ez küldi a jelet a számítógépnek (is) és ha azt érzékeli hogy hideg a motor több üzeenyagot ad a motornak ami alapjárat emelkedés formájában mutatkozik meg. Koránt sem biztos hogy a Te autdnak is ez a baja, (de ha igen a computer megmondja) nálam ez volt a hiba.

Előzmény: 100 Quattro 1,9PDTDI (76558)
czippi Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76561

Hello.Volna pár kérdésem.Van egy audi 3.0tdi a6 225le 2004-es.Csinál olyat a turbom hogy leszabályoz,volt gépe többször is de semmi konkrét válasz.A nagy melegekbe csinálta üzemmelegen változatlan sebeségnél bejön a mororhiba kod és letilt.Megállok kulcs ki vissza,megy tovább egy darabig és ujra letilt.Hangsulyozom csak mikor nagyon meleg volt.Ha valakinek van tapasztalata vagy tudása hogy segitsen azt megköszöném.

mit tuDomain Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76560

"aki nem a computerből szeretné megmondani a hibát,"

 

hanem miből? kártyát vet, vagy tenyérjóslás?

Előzmény: 100 Quattro 1,9PDTDI (76558)
wastegate Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76559
Előzmény: kerkyra (76556)
100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76558

Sziasztok!

Segítséget kérnék... AVF motrkód, 1,9 PDTDI pár hónapja elkezdte felemelni pici időszakokra kb 300-400-zal magasabbra az alapjáratot. Sajna mostanra szinte állandósult a jelenség, és elég zavaró váltsoknál is, hiszen felpörög a motor, nem beszélve arról, hogy többet is fogyaszt a vas. Van valakinek ötlete, mi lehet a gond? Esetleg tud valaki egy megbízható szerelőt pesten, aki nem a computerből szeretné megmondani a hibát, mert meg van csippelve az autó, és GT1756-os turbó van rajta.

Előre is köszi

Templomegere W123/220D Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76557

Én szedtem szét ..........   bör 98'-as a6   első ülést , építettem is át .  És próbáltam cserélni az ülés fűtést mert nem ment ....  vettem is hozzá  eredeti audit , amire azt mondták tuti hogy bele való  .... na ezekhez a sport? ülésekhez köze nem volt , ráadásúl  az enyémben a combtámasz is fűtött , az ülőlap pedig ugye keresztbe több helyen varrott csíkokban , a gyári  fűtés ragasztva van , nem lehet roncs mentesen kiszedni , amit vettem betétet nem lehetett betenni .  Így maradt a javítás , hála égnek megtaláltam mitől nem ment a fűtés  , megforrasztottam a sok apró leszekadt átkötő vezetékekekt , és azóta jó . 

 

 

Előzmény: macccy (76554)
kerkyra Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76556

Srácok!!   Mi a jele ha  haldoklik a  kormányszervó szivattyúm??? Érdekes  surlódó  hangokat hallok előröl , néha abba hadja  néha  szól... az alany  egy a4 1.9 pd 2003..

afntdi Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76555

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

 

macccy Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76554

Na? Senki se szedett még szét ülést és kárpitot, tényleg?   :))     #76539

 

 


macccy Creative Commons License 2012.10.18 0 0 76553

"A főtengely tárcsát kizárnám mert összejelöltem és nem ment el a jelölés"

Én nem is beszélek semmilyen jelölésről ... nem is biztos, hogy értem mire célzol ezzel az összejelöléssel ... Hogy nem csúszik el rajta a szíj? Ha félrefut, akkor mindegy. Amikor nekem felaprózta a bizonyos 'CSETT' -nél a szíjat, az sem kopott el, meg is voltam lepődve rendesen. Csak amikor már elég éles lett a főtengelytárcsa akkor felcsíkozta mint a spagettit.

 

Nem ijesztgetni akarlak, mert az nem segítség. De ebben az esetben saját példából azt tanácsolom iktass be egy szíj levétel / szabadonfutó és feszítő ellenőrzést / cserét mielőbb! Nálam csak a szerencsén múlt, hogy a "spagetti" csupán 2 foggal dobta odébb a vezérműszíjat, mikor aláfutott!  :|

 

 

Quattroman
"azért áll (nem csak) látszólag ferdén mert a perselye kikopott és a rugó félrefeszíti.

a szíj ettől nem fog félrekopni"
A szíj nem, de a főtengely tárcsa igen, mondom! Nálam megtörtént, meg lehet nézni, elhoztam a régi tárcsát amikor cserélték. Olyanok lettek a V ékek rajta, mint a Gillette reklámban a pengék! :(

 

Előzmény: afntdi (76551)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76552

"A hosszbor.sz.feszítő felül nézetből olyan mintha nem állna egyenesen a többi tárcsához képest."

 

azért áll (nem csak) látszólag ferdén mert a perselye kikopott és a rugó félrefeszíti.

a szíj ettől nem fog félrekopni

Előzmény: afntdi (76551)
afntdi Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76551

A hosszbor.sz.feszítő felül nézetből olyan mintha nem állna egyenesen a többi tárcsához képest.De a régi szíj is meg a mostani sem kopig látszólag ferdén.

A főtengely tárcsát kizárnám mert összejelöltem és nem ment el a jelölés.

Ja és érdekesség a szabadonfutóra: már többször bikáztam be más autóját és mikor a másik fél indítózott ugyanaz a "csörgő" hang jött mint ami hidegen szokott lenni,és ilyenkor a generátor igénybe van véve rendesen így nekem gyanús a szabadonfutó. Remélem jó a teóriám.

A CSETTet nem akarom megvárni. :D

Előzmény: macccy (76550)
macccy Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76550

Akkor AZOK lesznek! :)

Amúgy ha nagyon szar a szabadonfutó, akkor látható is szemmel a kar rángatása, nálam látszott ... Bár én is előbb hallottam!

 

A főtengely szíjtárcsával kapcsolatban még annyit, hogy ha elkalapálja a feszítőt így a szabadonfutó és hetekig-hónapokig csetteg rajta, akkor KOMOLYAN érdemes szemrevételezni!!!

Én úgy jártam, hogy a "ferde" kar félrevezette a hosszbordás szíjat egy kicsit és ennek az lett a vége, hogy a nevetségesen vajpuha főtengelytárcsán a 'V' éleket felköszörülte a szíj, majd az éle elvágta azt!  *CSETT*

 

Előzmény: afntdi (76549)
afntdi Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76549

Az összejelölős megoldáson túl vagyok már,ennek alapján nem mászik el a főtengelytárcsa.

Szinte már csak a hosszbordás szíj feszítőt és a szabadonfutót nem ellenőriztük ill. cseréltük. :/

 

Előzmény: Quattroman (76548)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76548

inkább csak hallani.

a generátor szabadonfutó valóban sokat segít a dolgon de 15- 20 ropiba fájhat.

főtengely szíjtárcsa rendben van?

Előzmény: afntdi (76547)
afntdi Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76547

Érdekes hogy a hidegek jöttével csinálja reggelente,minden évben előjött,azóta már volt komplett vezérlés csere is szóval tutira nem szíj baja van.

Viszont mostanság később hagyja abba...és már nyugtalanít.

Kilazított szíjnál le lehet ellenőrizni a szabadonfutót? Vagy ezt a szíjcsapkodást lehet jól látni?

Köszi!!

Előzmény: Quattroman (76537)
Liviati Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76546

Én feszítőrugónak ismertem, nekem is a kar kopott el anno. Tudtommal csak gyáriba létezik. A szabadonfutó meg ha jól emlékszek a Mercedes Sprinteré került fel.

Előzmény: Quattroman (76544)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76545

Bármelyik autósboltban ha megrendeled másnap reggelre ott van. Vagy rendeld meg neten.

Előzmény: Gyurix78 (76543)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76544
Az a rugocucc ami a feszitokar vegen van. Szinten patronnak nevezik

Matel,

Neha eleg a tengely csere,csunyan bekopik a perselynel...
Előzmény: Liviati (76541)
Gyurix78 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76543

Sziasztok

 

Egy kérés,kérdésem lenne.Audi a4 2003/12 hó B6 kellene nekem új

fajta ablaktörlő lapát (széles kivitel).

Hol találhatnék ilyet?

 

köszi

_matel_ Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76542

Mondjuk inkább 6 bordásnak úgy érthetőbb és igen a generátorszíjról van szó. Asszem még a klímakompresszor főtengely és a feszítő görgő van ezen a szíjon. Ha jól néztem a kar amire a görgő van rögzítve az felelős a feszítésért. De annak a feszítőnek a cseréjéhez generátort klímakompresszorral együtt a közös tartókonzoljukon le kell venni mert másképp nem férek hozzá. Vagy van valami trükkje?

A szabadonfutós átalakításnak hol tudok utánaolvasni? Esetleg egy link lenne?

Előzmény: Liviati (76541)
Liviati Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76541

Alakíttasd át szabadonfutósra a generátor görgőjét. (Feltételezem a 6PK a generátorszíjra gondoltál és nem a vezérműszíjra, csak nem tudom, hogy jön ide a patron)

Előzmény: _matel_ (76540)
_matel_ Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76540

Quattroman

köszönöm, tavaly is Te segítettél nekem és másoknak is önzetlenül ahogy most is tetted.

Lenne még egy szíjas kérdésem nekem is. 6Pk-sról (1Z) beszélünk. Hidegindítás után 10-15mp-ig remeg a szíj majd végleg elmúlik. Mivel a feszítőpatron cseréje macerásnak tűnt egyenlőre csak szíjat és görgőt vettem. Elég lesz vagy még nincs patron felesleges nekiállni cserélni?

Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Quattroman (76532)
macccy Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76539
Tisztelt Urak!
Aki szedett már szét normál Audi ülést (vagy bármilyet) az tudna pár mondatban segíteni, súgni hogyan kell? Betennék egy WAECO ülésfűtést, de ha lehet, nem mennék neki úgy mint a drogkereső kutya! Kéne néhány tipp! (tudom, gyújtsam fel)

Az ülés háta műanyag lapos (A4 avant 99'), az lehet talán extra nehezítés ...
Mire érdemes hát figyelni?

A segítséget a fázós hátsóm, valamint utasom nevében is előre Köszönöm!
macccy Creative Commons License 2012.10.17 0 0 76538
Ugyanakkor LEHET kerékcsapágy is, egy tapasztalt szerelőtől tudom és hiszek neki. A héten fogjuk az enyémen is alaposabban megnézni, új (150km) tárcsák de megmaradt apró vibrálás, futás közben "lüktető" zúgó hang a kerék felől és rendre hamar görbült az utolsó két tárcsa. Ráadásul most már a féknyereg úszó részei is kaptak felújító készletet és az első futóműben is alig van 15ezer km!

De a szilent persze szintén nem kizárt!!
Előzmény: JosefG. (76533)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76537

tud. nem is akármilyet.

csapkodja a szíjat

Előzmény: afntdi (76536)
afntdi Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76536

Sziasztok.

Olyan kérdésem volna hozzátok hogy a generátor szabadonfutója tud "fémes" csörgő hangot kiadni?

Valamint milyen jellemzői vannak ha a hosszbordás szíj feszítője kezd fáradni?

Köszi.

Az alany: A4 1.9TDI 110LE

- V8 - Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76535
Quattroman Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76534

féket nem lehet "beállítani".

"rángatást" okozhatja a fáradt/ellágyult szilent a futóműben, ez fékezésre változtatja a geometriáját a futóműnek.

érdemes lenne ellenőrizni a kerékösszetartást

 

Előzmény: JosefG. (76533)
JosefG. Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76533

Estét Urak!

 

Első tárcsa-betét(gyári) cserén vagyok túl, viszont még mindig azt tapasztalom hogy nagy sebességnél rángat a kormány illetve fékezésnél berángat. Lehet a kerékcsapágy elfáradt??? vagy a fék nincs beállítva??? 

Ha tudtok segíteni, írjatok!!!

 

Köszi!!!

Quattroman Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76532

a szélvédő alatt a csatornában a kormányfelőli oldalon van egy szervomotor a fűtésbox oldalán egy kis fedél alatt, az szokott beállni. óvatosan! mert a motorhoz kapcsolódó műa. kar/rúd konnyen törik

Előzmény: _matel_ (76531)
_matel_ Creative Commons License 2012.10.16 0 0 76531

Sziasztok,

A6(C4) automata klímás esetén olyan hibajelenséggel találkoztam hogy hiába növelem a befújást én kézzel vagy akár az automata ha leállítom a motort hallom hogy a ventilátor jobban pörög de a befújás méréke nem vagy csak nagyon picit éppen érezhetően növekszik. Pollenszűrőt cseréltem a szívó részt dugulásra átnéztem illetve a kormány alatti tároló levételével ellenőriztem hogy nincsenek-e valahol szétcsúszva a csövek. Hibát sehol sem találtam gondolom lesz valami fojtószelep amit motor mozgatna. Emlékeim szerint valaki így tavaly ősszel belinkelt erről egy PDF leírást ő 100-ast és A6-ot is javított ilyen hibával automata klímával. Talán valami eltörik?! Nem emléxem pontosan akkor nem tűnt ez annyira fontosnak. Most viszont reggelente a pára miatt kellene a jobb befuvás. Valaki be tudná linkelni vagy van 5lete merre folytassam a hibakeresést?

köszi,

ÜdVW. matel

hajtós Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76530

Köszönöm szépen a gyors segitséget!Volt különben hibakod kiolvasás ott állitolag bal elsöt irtak remélem meg is oldodik a probláma mert nem sokat láttam az éjszakában igy.Mégegyszer köszi szépen a segitséget!!

rage. Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76529

Úgy néz ki eltört a motortartóbakom.(A6 1.9tdi afn) Mennyire számít,hogy hidrócsapágy legyen(vagy mi) vagy jó a sima is.

Milyen különbség van a kető között?

 

Quattroman Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76528

4B0 907 503 Niveausensor

 

a bal első kerék mögött van. (nincs mindkét oldalon) viszont van hátul is egy, aminek ugyanez a cikkszáma....

Előzmény: hajtós (76527)
hajtós Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76527

Sziasztok!!Lenne nekem is egy kérdésem az alany A6 2001 4B xenon lámpás.Az elsö lámpál lefelé világitanak csak néha emeli fel magát.Voltam vele villamosság szerelönél azt mondja a balkeréknél levö szenzor a hibás és cserés.tudna nekem valaki mondani cikk számot erre az alkatrészre vagy mi lehet a neve németül ugyanis már németben vagyok.Ebay-en kerestük ha minden igaz niveausensor neve de nekem nem világos létezik belöle jobbos balos vagy nem ugyan is nem látok jobb oldalon ilyet.Ha valaki kisegitene azt nagyon meg köszönném.

madapapa Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76526
Sziasztok! valakinek van elado Concert cd-s radioja vagy esetleg cd tar?
Misu000 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76525

Az ára ugyanannyi mint nyári gumiabronccsal. (99e)

A szerelést állom.

Forráskúton van.

Előzmény: sefter (76524)
sefter Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76524

Mennyit kérsz érte?

Helyileg hol van?

Előzmény: Misu000 (76523)
Misu000 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76523

Szia!

 

Megoldható ilyen változatban  is.

Előzmény: sefter (76522)
sefter Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76522

szia!

 

Az A4 felnit nem lehet a másik gumikkal (téli) elhozni?

Előzmény: Misu000 (76520)
2005GTS Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76521

Szervusztok,

Segítségetek kérném.

Egy barátomnak a 2005-ös A4-ében van egy RNS-E navi.

fejet cseréltem benne, de sajnos nincs neki gyári lemeze, csak valami másolt, amire mindig azt írja, hogy rossz DVD.

Ő próbálta egy MMI DVD-vel, ott azt írta, hogy hibás adat. CD lemezt gond nélkül lejátszik.

Az lenne a kérésem, kérdésem, ha valaki tudna segíteni akár egy régi már elavult gyári DVD-vel, egy próba erejéig, vagy valami egyéb "okossággal" azt megköszönnénk.

üdv&thx

zsolt

Misu000 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 76520

Sziasztok!

 

Lenne 2 garnitúra alufelnim eladó.

Az egyik garnitúra gyári A4 (2008) felni. Én A6 - on (4F) használtam.

 

http://www.expressz.hu/auto/alkatresz/szemelyauto/gumi/hirdetes-32951664/

dorozs1 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76519

Sajnos nem találtam olcsóbb megoldást.

Előzmény: grandegabo (76434)
A4S4 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76518

 Van 98-as kompresszorom, ha vkinek kell...(meg 1-2 (AFN) moci alaktrészem) :D

mica-r Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76517

Ezt a klímés a TE KOMPRESSZORODRA mondta, nem mindegyikre. Van állandó és kuplunggal kapcsolt hajtás is.

Előzmény: Törölt nick (76512)
macccy Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76516

Nézd csak mit találtam: http://www.youtube.com/watch?v=XyyYA3n4MSc

 

Ha ennek hiszel, akkor a szerelőd hülyeséget beszélt és nem forog amikor a kuplung ki van kapcsolva (hisz ezért kuplung)  :)

03:40  -nél kezdődik a kompresszoros rész, de a többi is jó.

Előzmény: Törölt nick (76512)
macccy Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76515

Minden jószándékod ellenére:  "Érd vagy Nagytétény környékén ..."

De köszönöm! :)

Előzmény: Liviati (76513)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76514

Érd és Nagytétény nem éppen Baja szomszédjában van... :-))

Előzmény: Liviati (76513)
Liviati Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76513

Ha nem vagy messze Bajától tudok egyet.

Előzmény: macccy (76511)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76512

A klímának folyamatos hajtása van, tehát a kompresszor mindig forog. Van egy szelep ami ha bekapcsolod a klímát átvált, így a rendszerbe pumpálja a gázt. Ezt a klímaszerelő mondta aki az én klímámat javította. A kupplungban a műanyag betét sarkát szokta ledarálni, kb 35000Ft-ból úszod meg a javítást ha valóban csak kupplung+csapágy csere.

 

Szerelőt nem tudok...

Előzmény: macccy (76511)
macccy Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76511

:(

 

Nem hangzik jól, kár érte ... De legyünk unicum pozitívak és maradjunk annál, hogy egy szerelő kéne :)

 

Amúgy nem megállt mint a szög, hanem felforrósodott. Volt némi nyikorgása előtte, persze hónapokig, de "gondos" tulajként tettem rá ... Csak amikor már szaga lett a tárcsának akkor vágtam le róla a szíjat. A kuplung meg amúgy is szét volt kapcsolva, nyáron se nagyon klímázok, szóval elvileg csak magában forgott a szerencsétlen ...

Előzmény: Törölt nick (76510)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76510

Ha csak a mágneskuplung cserés csapággyal együtt az még elmegy, de gyakran a kompresszor tengelyén a bordázat is tönkremegy (ledarálja a kupplung) az nagy gáz... Nekem kompresszorcsere lett belőle.

Előzmény: macccy (76509)
macccy Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76509

Üdvözlet mindenkinek!

 

Érd vagy Nagytétény környékén tudna valaki mondani egy olyan klímás szerelőt, akivel már van/volt pozitív tapasztalata?

 

Feltehetően szíjtárcsa csapágy, mágneskuplung (?) csere (erős a gyanúm, hogy a tárcsa csapágya megkockult és megállt) ... remélem a kompresszorhoz pluszba nem kell hozzányúlni ... Gáz lefejtés, feltöltés, olaj. Ez lenne a projekt.

 

Az infót előre is nagyon KÖSZÖNÖM!  :)

 

 


( |O(  . \===CCCO===// .  )O| )

PedroBenito Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76508

gyári 170 Le

 

Előzmény: Törölt nick (76507)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76507

A 170 LE az gyári, vagy tuning?

Előzmény: PedroBenito (76502)
NARKA Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76506

Megkérdezhetem, hogy mennyi kilómétert mentek el a PD elemek?

Előzmény: PedroBenito (76504)
wastegate Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76505

Főtengő forgás szenzor is esélyes ebben az olvasatban ...

 

w

Előzmény: PedroBenito (76504)
PedroBenito Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76504

egy éve volt kicserélve benne az összes !!
Én gyanitom hogy nem az !! de majd kiderül !!  

Előzmény: atiTDI (76503)
atiTDI Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76503

Valszeg porlasztócsúcsot kéne cserélni. 95/db áron tudom adni a gyári újat.

Előzmény: PedroBenito (76502)
PedroBenito Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76502

2.0 disel pd tdi 170 Le 
részeltesebben hiába inditom rendesen tekeri csak az a pici hiányzik h beinduljon !!
hát mit tennék csak legyen legalább valami kiindulo pontom h hová merre vigyem vagy lehet isten adja kisebb gond !!

Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76501

Kicsit tudnád részletezni? :D

 

Pl. benzines vagy dízel? Motor típusa, neadjisten a kódja???

 

Mit vársz a választól, ha tudnád, pontosan mi a baja, m tennél?

Előzmény: PedroBenito (76500)
PedroBenito Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76500

Sziasztok !!Van egy Audi A4-es avant autom 2006-os 
a problémám az lenne vele ki álltam vele az udvarol és egyszer csak a fordulatszám leesett és megállt ! 
Aztán még egyszer beindult de a fordulatszám leesett megint és megállt azóta pedig nem indul be !! Mi lehet az oka ?Válaszokat előre is köszönöm !!

Motata Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76499

rendben akkor leveszem mert igazábol nem gond...köszi azért a segitséget

Előzmény: wastegate (76498)
wastegate Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76498

Nincs probléma az akku töltéssel beszerelt állapotban ... inteligens töltő, gyújtás kulcs kivesz, polaritásra figyel.

Ha nem okoz gondot a  saru levétel akkor az a biztos.

 

w

Előzmény: Motata (76495)
wastegate Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76497

Yeeessss ...

Előzmény: macccy (76492)
psc191 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 76496

Hello
Azt szeretném kérdezni, hogy az mitől lehet, hogy sötétben épphogy pislákol a műszerfal világítás, a klímán és a többi gömbön megfelelő a fényerősség csak a műszeregységen gyenge. Audi A4 B5 1997-es. Eddig világított rendesen most lett ilyen. Előre is köszönöm Üdv

Motata Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76495

hali!

ha akksit akarok tölteni le kell venni a sarukat vagy lehet tölteni ugy is hogy rajta hagyom vagy akkor kárt tehet valamiben?

köszi a segitséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76494
Ha BLB a motorkódja, akkor én nem merném megvenni.
Előzmény: golfry (76490)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76493

Nemrég volt téma a 2.0 PDTDI...  Háááát nem nagyon ajánlott kategória.

Előzmény: golfry (76490)
macccy Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76492

Westi

Hogy lássad, hallgatok rád ... (bár tudom enélkül is ugyan olyan jól alszol éjjel :)) ... Bementem folkszvágenékhez (TLX) és kértem gyári, zöld színű  059 919 501 A  cikkszámú ECT szenzort!

 

És egyúttal nagy valószínűséggel rá is jöttem mi ez a kurvan*gy különbség ECT és ECT között - értsd miért van 'kocka' csatlakozós két rögzítő foggal és miért van 'félkerek' csatlakozós egy foggal a négy pólusúak közt ... Mert még ezt az egy szem motort (AFN) is képesek voltak két teljesen más hűtéssel hosszába beépíteni. A kocka csatlakozós pedig ha jól értem azokba az AFN -ekbe való, amelyeknél a hengerfej és a tűzfal között kibújó vízcső 'T' idomjába van süllyesztve az ECT szenzor! Míg a kerek csatlakozós a motor - menetirány szerint - bal oldalába, a műanyag burkolat alá lett költöztetve!

 

Állat ...

Előzmény: wastegate (76481)
Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76491

Sziasztok!

 

Nincsenek valakinek véletlenül bontásból visszamaradt csatlakozói B5-ös A4-es műszeregységhez?

 

(ezen a képen a legfelső fajta)

 

Kéne mind a három (sárga, kék, fekete), hogy asztalon meg tudjam búgatni, mert a fordulatszámmérő háttérvilágátásból néhány izzó nem világít, pedig cseréltem őket... Pl. Sose láttam még rajta olajnyomás vagy kézifékvisszajelző lámpát sem világítani :(

 

Ha már szétkapom, azt is megnézem, hogy egy kis masszírozással tudok-e javítani az LCD-m kontrasztján, mert nagyon halovány, erős napháttérrel nem olvasható.

 

Előre is köszönöm szépen!

 

A másik kérdésem az lenne, hogy nekem nem gyári a fejegységem, ezért a felső harmadban nem írja ki az LCD a rádió állomást. Van az egységnek egy három vezetékes interfésze (Clock, Data, Enable), van ehhez valakinek esetleg infója, hogy milyen formátumban történik itt a kommunikáció? Hátha ki lehetne ide valamit írni :).

 

Üdv

 

Balázs

 

 

golfry Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76490

Sziasztok.

Autóvásrlás ügyben kérem a segítségeteket.Főleg olyan szóljon hozzá akinek személyes tapasztalata van...

2005 ös A3 2.0 pd tdi-t szeretnénk venni .Kinéztünk egyet a sógoroknál 160ezer van benne full szervizes meg patika állapotú.

Na végül is a kérdés az szabad e 2 literes pd-t venni???Vagy inkább 1.9 est. 2.0 motorról nincs tapasztalatom.Mondanak róla mindent.

 

 

Csak azért írtam hogy olyyan szóljon hozzá akinek volt vagy ilyesmi mert: 2005 ben akartam venni egy passát 1.9 pd- a 131 lovasat.Mindenhol mindent írtak róla hogy 8-9litert eszik meg széthullik meg ilyesmi.Főnokömmel akkor bementünk kint a helyi kereskedés szervízébe az Orthuber ékhez és feltettük a kérdéseket hogy olajzaba,meg pd elemek hullanak mint a légy.....aztán az osztrákok úgy néztek mint ha nem értenék a kérdést.Mert hogy náluk nem sok gond van velük,egyedül a lendkerékről mondtak érdekes sztorikat.Javasolták hogy kint vegyek valami áttlátható előéletüt.És láss csodát:az enyém 7felett soha nem zabált igaz 170feltt nem használtam,olajat 10ezrenkén cseréltem (mert fostam hogy valami baja lessz), a lendkerék az a kettőstömegű az előjött mint probléma.Meg olaj az mindíg naggyából ugyanannyi jött le mint ami bele volt töltve.

Már nincs meg az ismeretségem a szervízbe ugyhogy nem tudok bemenni csak úgy kérdezgetni a szerelőktől  ezért fordulok hozzátok.

 

Tehát 2005 A3 pd tdi 2.0?Vagy tényleg felejtős???

 

A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76489

Hosszú vékonyt keresek a középső diszrács mögé a lökháratóba...

Előzmény: mica-r (76479)
wastegate Creative Commons License 2012.10.12 0 0 76488

Ha a bóótbaan kiejted a szádon a G62 néznek mint ló a tökre ...

Előzmény: Törölt nick (76485)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76487

Hát én Fejér megyében vagyok, de biztos találok itt is egy szakit hozzá. Amit kinéztem, annak hibátlan a belseje, nincs lelakva, még a kezelőszervek és gombok se kopottak. Pár kőfelverődésen az első lökhárítón, és pár karcon a felniken kívül nem találtam benne kívülről se hibát. Gyári 16-os kerekek vannak hozzá, nem is akarok rá nagyobbakat (biztos jól nézne ki, de így se rossz...). Amiket így leírtál/leírtatok, 4év alatt az Astrára is költöttem ennyit: ECU csere, trafó csere, EGR csere stb.

NARKA Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76486

Most így visszagondolva az olaj, olajszűrő, légszűrő, üzemanyagszűrő, pollenszűrő csoportot nem szabad hozzáadnom, mert az az általános karbantartás része. Így akkor inkább csak 270.000 Ft.

 

Semmi komoly nem volt, és ennek nagy részével - köszönhetően az átvizsgálásnak - tisztában is voltunk a vásárláskor. Ezért alkudni is tudtunk.

- első-hátsó féktárcsa, fékbetét 100

- motortartó bakok 40

- két kicsi lengőkar jobb elöl 45 (márciusban fogtunk egy olyan kátyút, hogy azt hittem, hogy ott maradunk, de eddig bírta, csak most kellett cserélni) (na meg 18"-os RS6 felni volt rajta. Hát gyönyörű volt. De eladtam. Azóta az egyik szemem sír, a másik nevet.)

- egyik turbócső 15

- váltóolaj, fékolaj csere kb 20

- meg pár apróság (fékcsövek, porvédő gumiharang, ablaktörlő, fényszóró polír, az ültetett sportfutóművet visszacseréltettük a gyárira (alkatrészt adta hozzá az előző gazdája), stb.)

 

Ennek nagy része kopó, elhasználódó alkatrészek, amik most megint sokezer km-ig rendben lesznek.

 

 

PD elem: azért az elgondolkodtató, hogy minden eladó A6 C5-ben kb 200.000 km van... Ennek 95%-a pörgetett, ez egy lélektani határ, és mindet ennyire teszik vissza. Eszerint a PD elemek ezekben már vagy cserélve voltak, vagy méginkább a tervezett (jobban mondva várható) élettartamuk nagy részén már túl vannak. Tehát, aki ilyen idős PD-s autót vesz, az szerintem erre is készüljön fel.

Előzmény: Törölt nick (76483)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76485

zöld kocka G2 szenzor 

 

G62 a szenzor azonosítója, és a szigetelőanyag zöld színű benne

Előzmény: macccy (76477)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76484

Szia!

 

Ha nem egy lelakott gondozatlan széthajtott szart veszel meg akkor nem kell a gatyádat is rákölteni.

3,6 liter olaj kell bele, csak PDTDI-be jóváhagyott olaj mehet bele (VW 505.01) és nem csak a viszkozitás a lényeg.

Én a négy liter Catrol Edge Turbodiesel 5W40-es olajat 8000Ft-ért szoktam venni. Szerintem ez nem vészes. Lengőkarokat azoknak kell "havonta cserélni" akik 18", 19", 20"-os kerekeket raknak fel a gyári méret helyett. Persze bizonyos fokig vezetési stílus, és útminőség kérdése is. Én gyakran megyek vele Erdélybe (ahol azért vannak nagyon  rossz utak) mégsincs semmi bajuk a lengőkaroknak.

A PD elemeknek normál minőségű üzemanyag használata mellett 300000km-t lazán el kell menniük.

Előzmény: berzsoltee (76468)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76483

Mi A6-ot vettünk, 7 hónapja van meg, eddig 300.000 Ft-nál tartunk és a vezérlés csere még hátra van, kuplungot sem kellett bántani.

 

Nem semmi...

 

Nekem öt éve van meg az A6 1.9 PDTDI, de az öt év alatt nem kellett 300000Ft-ot rákölteni. Lengőkarből összesen egy darab ment tönkre, az is a lecsúszott porvédő miatt. Eddig 100000Km-t mentem vele. 

 

Előzmény: NARKA (76470)
NARKA Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76482

Kérdezz csak bátran :-)

 

Nem vagyok az az egyikből a másikba ugrálós típus.

A következő autó esetleg egy 2012-es A6 lesz :-) Majd ha meg tudom fizetni, olyan 10 év múlva. De az is inkább második autónak, mert ezt komolyan szeretném megtartani. Sokkal jobban tetszik a beltere, mint az újabb A6-nak. Azokban nem tetszik a kormány, nem tetszik hogy a középkonzol a vezető felé van fordítva, nem tetszik az elektromos kézifék. Kívölről persze szépek, főleg az Avant. De én inkább maradok ennél a gyönyörű formájú, "öreg", faceliftes, 2002-es Avant A6-osnál, ami számunkra egy megvalósult álom :-)

 

Úgy is állunk hozzá, úgy megy a karbantartás is, hogy azt szeretném, hogy ugyanilyen szép legyen OT-s korában is :-)

Előzmény: Quattroman (76472)
wastegate Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76481

GYÁRIIIÍ ECT szenzort rakj bele ... VW bóótból ... pl harka ... 

Előzmény: macccy (76477)
NARKA Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76480

A kiszemelt autót érdemes elvinni egy Audi (de legalább VW) specialista szerelőhöz, hogy nézze át legyen szíves. Az autó árához képest belefér az az 5-10.000 Ft. Viszont a megállapított dolgok alkualapot képezhetnek. A szerlőknek szokott lenni rétegvastagság mérőjük is. (akihez én vittem, annak volt). Nagyon korrekt és lelkiismeretes szerelő, keni vágja az Audikat. Ha itt van Budapest környékén a kiszemelt kocsi, akkor elviheted hozzá. Ha akarod megadom az elérhetőségét. (Gyálon van)

Vagy ide a fórumra szokott irogatni egy másik, sokat dícsért szerelő, ő a 10. kerületben van.

Előzmény: berzsoltee (76478)
mica-r Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76479

Az melyik? A kb 20x20-as kocka, vagy a hosszú vékonyabb?

Előzmény: A62.5TDIQ (76475)
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76478

Okés, értem, köszi a válaszokat. Akkor azért utánanézek/kérdezek, hogy ebben a 200e+-os autóban ezeket cserélték-e mostanában, mert ha nem, akkor valószínűleg nekem kell hamarosan, ami az eladási árban alku tárgya lehet. Mindenképpen ezt a típust szeretném megvenni, a drágább fenntartási költséggel még megbírkózom. Astra G-ből ülök át egy A4-be, nem hiszem, hogy ezzel több baj lenne mint a mostanival:-)

macccy Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76477

*csettint*  Ez eszembe se jutott ... !  :)

 

Neeem nah, először is nem vásárolok boltban, másrészt meg szerettem volna könnyíteni a haver életét, mert ő fogja lerendelni az alkatrészeket a boltnál és ő fog elmenni érte, hogy minden ott legyen kéz alatt szombat reggel. Ha nem jó szenzort vagy gyertyát rendelünk annak ugye megvan az a hátránya, hogy A) nem cserélik ki, bár ez a kevésbé valószínű ... vagy B) nem lesz raktáron és nem tudjuk megcsinálni szombaton.

Azért gondoltam, ha a bóti' eladó meg tudja mondani mi kell bele, akkor nektek is megvan a sifonérban vagy a compúterbe a bele tartozó alkatrész száma, ami alapján kereshetek ...

 

Szóval akkor visszatérve a kérdéshez:  zöld kocka G2 szenzor és  BOSCH 0 250 202 022 -nak megfelelő típusú izzítógyertyák?

 

 

gabo te még itt hesszelsz? Te offtopic kályhás, te!  :))

Előzmény: wastegate (76467)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76476

A hibái ellenére is lehet szeretni egy autót :-)

Előzmény: Quattroman (76472)
A62.5TDIQ Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76475
Tegnap megszületett az elvi terv, hogy a Coupeban hogyan legyen megoldva a töltőlevegő-rendszer. Marad a 130-as PD-TDI szívócsöve és műanyagból készült, a motort megkerülő szívórendszere, ehhez optimálisan egy BMW 525 TDS intercoolert kellene beszereznem. Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol találok ilyet?
prst141 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76474

Köszi.

 

Tehát akkor a rendszerem nyilván mindenképp nyomás alatt lesz.Épp ezt szeretném kiküszöbölni.

Ilyen tartályt 1-2ezerért linkelhetnél nekem  mert nem találok sajnos :)

Olyan a hűtőm hogy a sapka oldalt KICSIT vastagabb ,ilyen ék szerűen táguló ,arra gondolom hogy kiegyenlítő szakasz akarna lenni ,van benne két jelölés is ,gondolom max víz meg min vízszint.

 

 

Köszönöm a válaszod!!

 

Előzmény: Quattroman (76459)
Imiii Creative Commons License 2012.10.11 0 0 76473

Így van, manapság olyan szervízkönyvet írnak amilyet akarsz... Sajnos Magyarországon 10-ből 9autónak "tekertek" az óráján. De ez a vevők miatt van. Azért, mert a magyar vevő már meg sem nézi, ha 200 e km fölött van az autóban, mert azt hiszi sz@r. Pedig egy normális autó, ha jól bántak vele elmegy 500.00-t is, de le lehet strapálni 50.000 alatt is bármit. Az én A4-emben 308 ekm van, de semmi baja. Ha cserére kerülne a sor lehet azt is vissza kellene csévéltetnem, mert egyébként meg sem néznék... Pedig nem az számít, hogy hány km van benne, hanem, hogy szép állapotú és jó legyen.

 

Előzmény: NARKA (76471)
Quattroman Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76472

"Soha nem adom el!"

 

két év múlva rákérdezünk, jó?

:-))

Előzmény: NARKA (76471)
NARKA Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76471

és a 200.000 km-t óvatosan kezeld. Amiket mi megnéztünk, 10 autóból 9-nek nem volt valós a km óra állása, pedig vezetett szervizkönyvesek voltak!!!!!!!!!!

Halkan hozzáteszem, amit végül mi megvettünk, az is tekergélt volt, de nagyon szép esztétikai állapotban volt. Első látásra szerelem. :-) Soha nem adom el!

Előzmény: berzsoltee (76468)
NARKA Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76470

Továbbra is sérelmezem, hogy az A6 1.9 PD-ből nem készült quattro... :P

 

Én A6-hoz tudok kb árakat mondani. Ha A4 eltér, akkor majd kiegészítik.

Kuplung szet (kéttömegű lendkereket is kell cserélni) kb 3-350.000 Ft, nem tudom mennyit bír. Biztos több100.000 km-t, ha normálisan használják.

PD-elem: darabja kb 120.000 Ft (van ugye 4 db). Elméletileg elmennek 3-400.000 km-t, de lehet még többet is. Vagy kevesebbet. :-) Azt szokták mondani, hogy az üzemanyag minősége befolyásolja. Azt meg ki tudja, hogy eddig ki mit tankolt bele. De a computerből kiolvasható korrekciós értékből lehet következtetni az állapotára.

Vezérlés szet kb 100-120.000 Ft.

Olaj: talán Castrol 5w40, PD-hez való!! kb 10.000 Ft a 4 liter, vagy kicsit több.

Ezen kívül van még rengeteg lengőkar, amivel kell számolni. A gyárinak darabja kb. 20-40.000 Ft attól függően, hogy melyiket nézed.

 

Mi A6-ot vettünk, 7 hónapja van meg, eddig 300.000 Ft-nál tartunk és a vezérlés csere még hátra van, kuplungot sem kellett bántani.

 

Hogy megbántam-e? NEM! Megérte? ABSZOLÚT! Újra megvenném? 1000 %... :-)

Előzmény: berzsoltee (76468)
madapapa Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76469
Sziasztok!
A4 99' óracsoport kellene nekem a műszerfalamba, az a digit kijelzős amelyik osztva van! ha van valakinek eladó, vagy tud eladót szóljon. köszönöm
berzsoltee Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76468

Sziasztok!

 

Közeljövőben tervezem következő autóm vételét, ami egy Audi A4 1.9 PD TDI quattro lenne. Amit konkrétan kinéztem, abban ~200ezer km van. Olvasgattam vissza egy keveset fórumon, de azért lenne pár kérdésem. Pl. kuplung szett csere, ez kb. milyen időközönként esedékes? Milyen olaj kell bele? PD elemek kopása/cseréje kb. mennyibe kerül?

wastegate Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76467

VW bótban nem néznek bután ... adják ami kő bele.

pl Harka

Bingó ... 

 

w

Előzmény: macccy (76464)
NARKA Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76466

Köszönöm az infókat!

 

Google eszembe sem jutott... szégyen szemre. Pedig barátok vagyunk :-)

 

Múltkor kocsimosáskor a jobb első ajtó alján egy sárga cetli lógott ki, azon volt ez a cikkszám. Csak kíváncsi voltam rá.

 

 

Még egyszer köszi

 

OOOO

Előzmény: wastegate (76463)
grandegabo Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76465

Halihó, izzitógyertyák közül sokfélét ajánlanak sok helyen, és általában nagy a keveredés. Van a sima TDI-é az 92mm hosszú, a PDTDI-é 97mm.

Ezt a cikkszámot keresd, ez való a tiedhez:

BOSCH 0 250 202 022

 

A hűtőviz jeladód ilyen, zöld szinűt vegyél ha lehet.



Előzmény: macccy (76464)
macccy Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76464

Sziasztok! Üdv Westi!

 

Nagy őszi javítgatás jön szombaton havernál ... Az izzítógyertyák az elmúlt tél végén a figyelmem középpontjába kerültek valamint a hűtőrendszer jeladó már régi játékos. Ez a kettő alkatrész a mostani körből, amiket nem tudtam egyértelműen beazonosítani a puszta katalógus alapján (többfélét is dob a cikklista, pl unix).

 

A kérdésem: miről tudnám beazonosítani egyértelműen, hogy a kocsihoz melyik típusú izzítógyertya (BERU kéne) és G2 (pl. EPS-FACET "hőgomba") szenzor kell? A szenzor csatlakozó lehúzásával persze megtudható lenne a színe, de a unix katalógus például színvak, fekete fehér képek vannak fent, kettő szenzor nagyon hasonló pl. Izzítógyertyát pedig műhely hiányában nem tekerhetek ki a napi használatban lévő autón, viszont szombat reggelre illene előrendelni az alkatrészeket, ha nem akarunk lukra futni a délelőttön ... Tipp?

 

 

(egy öreg Audi A4 B5 Avant 1.9 TDi AFN manuál 81 kW ... volt valaha ... és kismillió 361.000 km :)

wastegate Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76463

Gugli a barátod ... google-képek-bingó

Előzmény: NARKA (76460)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76462

Ez egy ablakemelő motor. 

 

(Tipp: Ha az ebay-en beírod a cikkszámot gyakran megmutatja amit keresel)

 

Előzmény: NARKA (76460)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76461

Nekem betűknek és számoknak tűnik...   :-))

Előzmény: NARKA (76460)
NARKA Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76460

Valaki rá tudna nekem pillantani, hogy ez micsoda?

 

4B0 959 802 E

 

 

Köszönöm szépen.

Quattroman Creative Commons License 2012.10.10 0 0 76459

azzal a tartállyal nem érsz semmit, viszont egy-két ezresért utánad dobnak belevaló tartályt is.

ebben az autóban vagy olyan hűtő van aminek a hűtősapkás vége jóval vastagabb ez a kiegyenlítőtartálya,

vagy a külön tartály tetejébe megy egy vékony cső a felső vízcsőből, itt forgatja ki a levegőt a hengerfejből, és a keletkezett gőz lefelé szorítja a vizet a tartályban, így nyomja tele a motort a folyadékkal.

 

rendszerfeltöltéskor a tüzfalon lévő fűtéscsőnél engedd ki a levegőt....

 

 

Előzmény: prst141 (76458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!