Keresés

Részletes keresés

Fischi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1190
Na hali Babetta szakik!!!:)

Jelentem kész a moci!!!:))))

Ez volt a jó hír és most jöjjenek a tények!

Dóczi!!
Emlékszel még arra amikor írtam hogy mennyire áll ki a röpsúly lehúzó csavarod???
Na kiderült a disznóság!! Kb. 1- 2 cm hiányzik a főtengely végemből!!!:( Azt mondja a szerelő, hogy szakszerűtlenül basogatták a mocit anno, és ettől van! Mondjuk én is láttam hogy valaki qrvára hozzá nem értő baszogatta...
Csörgő hang..
Valszeg még bejáratás alatt megszorulhatott a dugó, állítólag ettől van a kissé rendszertelen alapjáratom is!

Szal a mami nagy spiller volt, de nem haragszok rá mert amúgy szép a moci, és ilyen bagó árak mellett (7 ezer egy főtengely!- ez röhejesen olcsó!) kit érdekel???
Amibe a főtengely felújításom került az ETZ- men (32 ezer) azért fullgenerált csináltatok a csöppségen!!

Szal mi is volt a hibája??!!
Ha ezt tudom én is megcsinálhattam volna!!!
Kiment a szimmering a kétfokozatú dob mögött!!!
Pedig amikor néztem nekem száraznak tűnt minden, igaz csak messziről szészedés nélkül néztem! A pofákon állt az olaj!

Most már csak azt tudnám, hogy a gyújtógyertyámat (Brisk N17C) minek cserélte le egy N15YC- re???
Na mindegy volt itthon tartalék, visszacseréltem...
Vált a motor mint állat, remélem nem 2 napig...

Fisi

U.I.: azért nagylelkű volt a szaki! Felajánlotta hogy ingyen átalakítja egysebességesre, ha esetleg valami baj lesz vele! Adja isten hogy erre soha ne kerüljön sor!!!!
Ja!! Munkadíj 4000 ft.

Dóczi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1189
Na megcsináltam a szerelési útmutatót, kint van a link az OLDALON.
Jó nagy szar, mi?
Előzmény: Dóczi (1187)
Joceee Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1188
Ja, a fékpofát el tudják baszni, és az még életveszélyes is, ugyhogy elég fontos...
A bovdenek elmennek.

Joc

Előzmény: Fischi (1186)
Dóczi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1187
Hááááát... ööööö..... még lusta voltam, pedig szünet van egész héten.)))))

A fékpofákat igenis, el tudják baszni, mert az én pofáim amiket veszek, azok olyanok, hogy ahol a rugó belemegy a pofába, ott ketté szokott törni......

Előzmény: Fischi (1186)
Fischi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1186
Hali Busznyi!!!

Na itt vagyok!!:)) Sajna itt a környékünkön nincs egy darab szerelő sem akire ezen a szakin kívül rá merném bízni!!
Ő is jól, és precízen dolgozik, csak annyit szívott ezekkel a Bóbitákkal, hogy már nem kínlódik velük tovább...
Végül is akkor azt mondta hogy ő megcsinálja hogy maradjon 2 sebességes, csak nem akarja azt hogy havonta,2 hetente vigyem a gépet hozzá.
De ha ezt akarom akkor ő nem áll ennek útjában...

A magyar kisipari cuccok tényleg nagyon szarok, bár van egy- két dolog amit fel lehet használni! Gondolok itt ilyenre hogy fékpofa, röpsúly, bowdenek stb. ami nem egy létfontosságú cucc- egy fékpofán már csak nem tudnak semmit elbaszni nem??!!

Különben azért nem érdekel különösebben a szerelési téma, mert nekem ez a moci csak munkába járni, meg ha hirtelen el kell szaladni valahova kell, igazán motorozni a 250- es Etz- mel szoktam... :)

Fisi

Dóczi!!

Mi van az oldalddal?? Kész a képes szerelési útmutató??!!!

Előzmény: BUSZNYI (1185)
BUSZNYI Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1185
Fishi!

Szerintem ne add fel csak van vidéken a közeletekben egy szaki aki kicsit lelkiismeretesebb!! Az én szakimmal szerencsém volt mert félig meddig haver is de messze földön híres arrol hogy így vagy úgy de akkor is megcsinálja ha újy motort is kell terveznie hozzá. Nekem mikor a vdiúj főtengejem megszorult (100km-t se mentem vele)mert az egyik tűgörgő eltört akkor addig járt a boltosok nyakára hogy cseréljék ki amig kicserélték.ISTEN MENTSEN AZ UTÁNGYÁRTOTT KISIPARI ALAKATRÉSZKTŐL!

Ne add föl ezért kétsebességes hogy kettőlegyen valahogy csináljátok meg! vagy vegyél egy egysebességeset!!

Előzmény: Fischi (1184)
Fischi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1184
Hello Busznyi!De igazad van,nagyon kenyelmes a koma! De nem tudok mit kezdeni vele, a tobbi buzi szerelo meg el sem akarta vallalni mert 210- es! Nem gyonge mi?! Nekem meg sajna id szerszamom, se tehetsegem a tovabbiakhoz! Azert nem semmi, hogy itt nem a megrendelo parancsol,nem?:(De nem biztos hogy nem csinalja meg,csak felkeszitett a legrosszabbra!:) Kulonben mar nem is erdekel kulonosebben...Fisi
Előzmény: BUSZNYI (1180)
Dóczi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1183
Heló!!

Nem lehet, hogy az a baj, hogy túl sok benzint kap?

Előzmény: Bencúr (1182)
Bencúr Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1182
Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra és máris szeretnék kérdezni!
Van egy nagyszerű egysebességes hagyományos Babettám, aminél az a tünet, hogy emelkedőn, illetve sok használat után (2-3km nem is olyan sok) kezd elgyengülni a motor és elhagyja az ereje.:-( Főleg emelkedőn kezd füstölni és túlmelegszik, majd várhatok rá míg lehül aztán ugyan olyan jó, mint a legelején.(bár a lehülés az egy egész napot vesz igénybe) Kicseréltem a kuplungot és még mindig csinálja. Az hittem, hogy az lehet elkopva, de nem változott töle semmi! Még egy adalék: magasságomnál fogva majdnem elérném a 100kg, és mivel van túlsúlyom is, így pár kilóval túl is haladom azt!:-(
A leírtakból már kiderül a kérdésem: Mi lehet a gond? Van-e rája megódás?
Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Benc!

Dóczi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1181
Különösebb leírást nem tudok adni, úgy csináltam mint ahogy a Simson tuningolás topicban le van írva. Fogtam a benzint, beleöntöttem, valaminek nekitámasztottam begyújtottam és kész. Mondjuk a tompítós része nem nagyon akart égni. De a könyökrész nagyon szépen kiégett, egy kicsit még kaparnyásztam belőle, és ki is jött rengeteg korom. Kb ennyi.
Előzmény: BUSZNYI (1180)
BUSZNYI Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1180
Dóczi!!

Sziasztok!!
Itt voltam minden nap de ebben a vagy szabadon futózásban és reszelgetésben győztem kapkodni a fejem.

Egy kis technikai leírás kipufogó pcolásra????!!!
Nesajnáld a billantyűzetet!!

Fishi!

Az én szerelő haverom azt mondta hogy ojan nincs hogy nem lehet megcsinálni! Egy b 10 éve a garázsban álló 210-est rakott össze úgy hogy a fele hiány zott és mégis megy!! Szerintem kicsit kényelmes a szaki nem??

Előzmény: Dóczi (1177)
Dóczi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1179
Az már mellékes dolog:)
Előzmény: Joceee (1178)
Joceee Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1178
Már csak a házatok helyén maradt hamut kell összesöpörni, meg egy uj házat épiteni;))))

Joc

Előzmény: Dóczi (1177)
Dóczi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1177
Ma kipucoltam a babi kipuffját és most úgy megy mint állat:)))) Még 40-nél is brtális gyorsulásra képes:)))) Most nagyon örülök a fejemnek:)))
Rxdns Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1176
Doczi! Megint nézzél ferr-chatre! Megint üzi.. :)) Csomag sikeresen feladva, sztem holnaputánra biztos odaér!
Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1175
Hát az egyspeedesben sincs váltó, mégis kell bele hajtóműolaj! A fogaskerekek nem mozoghatnak szárazon:P Végülis Alföldön nem nagy gáz a dolog.

Előzmény: Fischi (1174)
Fischi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1174
Alfoldi gyerek vagyok,itt aztan nem aggatnak az emelkedok! De akkor se legyen gyonge persze!Allitolag nem kell bele olaj a valtoba mert akkor mar az nem csinal semmit!? De en sem ertem hogy van ez az egesz!Fisi
Előzmény: Joceee (1173)
Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1173
Hajtóműolaj hogy ne kéne bele? Attól még kelleni fog.
Hol laksz? Dombos, hegyes vidéken, vagy alföldön?
Nekem 1speedes volt, igaz, hogy annak a motorja is gyengébb, mint a 210-esnek, hát az ugy, ahogy van, gyárilag elég lomha jószág, meg nem bírja az emelkedőt! Ezért is tuningoltam, utána már elég fürge lett, meg az emelkedőt is elég jól bírta, de azért néha szar volt hallgatni, hogy küszködik felfele az emelkedőn, de már nem fordult elő olyan, mint a gyári 207-eseknél, hogy tekerni kelljen emelkedőn felfelé. (elég nevetséges..)

Joc

Előzmény: Fischi (1172)
Fischi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1172
Végül is majd megmondom jövő héten!! Nem tudom, nem mondott konkrétat a szerelő!

Ha 1 speedes lesz az sem érdekel!
Azt mondja a mester, hogy állítólag az új Babetták, amik én is tudom hogy gyárilag már 1 sebességesek- már a "szabadonfutó" része tök üres belül!!!!
Ezek már ugyanúgy direktben hajtanak mint a régi Babik!!!

Elég régi szaki már a koma, és úgy mondta hogy anno csak ide hozzánk hoztak ilyeneket, mire németbe stb. vitték volna addig kiderült hogy nem jó a cucc, és oda már csak 1 sebességesek jutottak!!
Csak addig ide eladtak egy pár ezer darabot!:(
Ha átalakítja akkor nem lesz már vele soha sem ilyen baj, állítólag csak tankolni kell bel és kész! És persze a váltóba sem kell olaj stb. hiszen már nem funkcionál.

De hát azért csak olyan érzésem van ettől mintha vettem volna egy 21 speedes montit, és ezentúl csak 1 fokozatot használhatnék belőle!
Oda a feeling!:(

De azt mondta egyébként hogy megpróbálja megjavítani, hátha...

Fisi

Előzmény: Rxdns (1170)
Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1171
Na de a gyári nem lehet annyira nagy rakás szar, mert azért azzal sok évig elmennek a babetták!

Előzmény: Fischi (1169)
Rxdns Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1170
Most 1 speedes lesz vagy utángyártott rugóval 2 speed?
Előzmény: Fischi (1169)
Fischi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1169
Hát állítólag a gyári is nagy rakás szar!!!
De érdekességképp elmondta a szerelő haver, hogy van Kalocsán egy öreg papa- akinek a gépe erősíti a szabályt!!!!:)

Neki már szintén több mint 10 éve jó a váltója!!
Na kíváncsi leszek, az enyémmel mi a hézag- jövő héten kész lesz!!!

Fisi

Előzmény: Joceee (1168)
Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1168
És csak utángyártott rugó van hozzá? Érdekes, a gyári rugó kibirja tizenöt évig, az utángyártott meg egy hónapig. Mondjuk ezért nem a jawat kell szidni, hogy nincs hozzá normális alkatrész...

Busznyi, hol vagy?

Előzmény: Fischi (1165)
Rxdns Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1167
Dóczi! Ma mindenképp nézz be ferr-chatre, ha nem is leszek ott, a bot kézbesít egy üzenetet!!
Előzmény: Dóczi (1166)
Dóczi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1166
De az hogy lehet, hogy nekem ilyen bajom nincs?? Nekem csak a fos utángyártott cuccok miatt fos folyton a váltó:(
Előzmény: Fischi (1165)
Fischi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1165
Hali!!!!

Joceee!!!

Sajnos amennyi babetta sebváltót láttam ott dobozban állni (kb. Kalocsa összes 210- ének 3/4- e ott lehet) kezdem tényleg elhinni hogy egy nagy rakás sz..ok ezek a váltók!!
Egyébként egy kib@szott banális problémája van a váltójuknak!!!
Mutatta a szerelő!

A kettes fogaskeréksorban a fogaskerekek belsejében van egy 3 görgöből álló menesztő szerűség. Ezek a gögők feszülnek be a kettes fokozat hajtásához.
Na ezeket egy rugó tartja a megfelelő pozícióban, hogy ki tudjanak emelődni.
Ezek törnek el és ilyenkor kampo- basszo!!
Mondom neki- csak ennyi??!!- egy nyavajás rugó????!!!

Igen, de hiába cseréled ki egy hónap múlva megint eltörik!!!:(
Na ez nem meglepő a Jawa -tól, lásd- 350- es Jawa, az is ugyan ilyen szar...

Fisi

Előzmény: Joceee (1164)
Joceee Creative Commons License 2004.01.31 0 0 1164
Fischi!

Szerintem ne engedd neki, hogy visszaalakitsa 1speedesre! Ha már csinál valamit, akkor csinálja meg ezt rendesen, és akkor nem lesz vele baj egy darabig. Bevallom, nem értek a 2speedeshez, mert nekem 1speedes volt. De majd mond el, hogy mit csinált rajta!

Joc

Előzmény: Fischi (1161)
Rxdns Creative Commons License 2004.01.31 0 0 1163
Huuu, kábelt a fékbowdenen kell vezetni!!!!! nekem ahhoz rövid volt, de megtoldottam, forrasztottam még bele. Másképp nem szabad!!!! Bowden köré kell csavarni.
Előzmény: Dóczi (1162)
Dóczi Creative Commons License 2004.01.31 0 0 1162
Én is vettem digitális, bicaj km-órát, csak az a baj, hogy a teleszkóp miatt elég nagy kókányolással lehet csak felrakni:(
Előzmény: Fischi (1161)
Fischi Creative Commons License 2004.01.31 0 0 1161
Hát a sebmérőt megúszhatod úgy olcsóbban, hogy veszel egy digitálisat rá, olyat amilyeneket a biciklikre szoktak rakni!!!

Ez már kb. 2500 ft- ból kijön!!!! És nagyon pontosan mér!
A gyárit szerintem nem úszod meg olcsóbban!?

Fijjug!!!

Dóczi, joceee!!!

Ma vittem el a mocót a szerelőhöz jövő héten kész lesz!:)

Azt mondta, hogy semmi köze a röpsúlyokhoz ennek a jelenségnek, valszeg a váltó lesz a szar!!:(((
Ha szerncsém van akkor marad 2 sebességes, de van nagy esélyem a váltó kiiktatására is!!!:(((
Ez van!!

Fisi

Előzmény: Sum (1160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!