Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.10.11 0 0 112

A turmix az gáz nélkül megy le, hisz az egységes (de a gyomorban képződhet több a nyálhiány miatt). De ha a falatokat nem rágod, akkor azoknak mindenféle alakjuk van és így nem simulnak jól egymáshoz és a résekben levegő van, ami szintén lemegy. De ez nem vészes bizonyos határig és ideig, de mint mondani szokás egyszer betelik a pohár egyetlen csepptől is......

 

Na látod, hát ez klassz. Én még ráadásként a hangokkal, meg rezgésekkel bármikor, amikor az eszembe jut iszom a nyálamat. Gyakorlatilag víz nem is kell, csak terhelés után vagy közben és nagy melegben iszom vizet... A hang és nyál kombináció olyan frissességet nyújt, hogy nem is akartam elhinni. Jópár éve csináltam egy kisérletet, embertpróbáló volt, de negyonis meggyőzött. Két különböző napon mentem kb 7 órán át kint, víz nélkül, élelem nélkül, többnyire gyalog, gazban is toltam a bicajt sok helyen, kb 30km-t tettem meg mindkét napon. Az egyik nap minden levegővétel után elnyújtotan dúdoltam valamit, nehéz volt, de sikerült és rengeteg nyála ment le emiatt. A meglepetés otthon ért. Nem voltam egy cseppet se szomjas és éhes se, már sötétedett és mehettem volna még egyszer, de az asszony féltett. A másik nap (egy hét múlva) hang nélkül - alig vártam, hogy hazaérjek, marha szomjas és éhes voltam........

 

Például sokszor vittem magammal egy nagyobb sárgarépát és kb 45 percig ettem, vagyis valójában már ittam, mikor lement......

 

Hát ha fizikai szemmel nézzük, akkor a magasabb embernek alapból magasabbnak kell lennie a vérnyomásnak. A zsiráfnak például akkora, hogy az ember olyan vérnyomás mellett pár perc múlva halott lenne..... Ezért jó, ha sokat van az ilyen ember vízszintes helyzetben. Magasabb oszlop megemeléséhez nagyobb erő kell.... Én rengeteget vagyok vízszintes helyzetben, tehát sokat alszom is, meg a TV-t is fekve nézem, de akkor is gyakorlom a légzést, hangokat, finom vibrációt - tehát órákon át nap mint nap........ Frissen ébredek (nem az óra kelt, magamtól) és sehol se gyújtok villanyt, pedig a pincében vaksötét van és a folyosókon is....... 4-kor kelek hajnalban........

Előzmény: Giorgioo (110)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.11 0 0 111

..

Előzmény: ghepard (109)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.11 0 0 110

Az igaz, hogy nem percekig forgatom a számban a turmixot de azért mégsem egyből nyelem le . Még nem tapasztaltam, hogy felfúlyodtam volna vagy gázosodnék . Mindenesetre próbálom majd minél tovább forgatni, ahogy tanácsolod abból baj nem lehet. Tegnap úgy megrágtam minden kaját, hogy a rágás közben eltünt a számból és nagyon jók a tapasztalataim. Próbálom ezt az étkezési stílust megszokni mert jónak tűnik szép lapos maradt a hasam.

Szerinted a magassabb embernek az alap vérnyomása az több lehet mint egy alacsonynak, vagy nem olyan lényeges a külömbség? 

Előzmény: ghepard (109)
ghepard Creative Commons License 2013.10.11 0 0 109

Értem. Én gyakorlatilag minden nap tudni akarom a határt. Mikor melóba megyek, akkor útközben lemérem, meddig megyek 3 levegővétellel. Van egy maximumom, ahhoz sokat kellene edzenem, és úgy nap mint nap kb a 75-85%-át hozom, minden megerőltetés nélkül. Ha nem, akkor valamire keringet és próbálom kikutatni, hogy mi lehet az. A focin (minden csütörtök) meg szintén kihajtom magam, kb ugyanannyi %-re. A hétvégén (hétfőn is, mert még mindig szabin vagyok ezen a napon) meg a gerellyel feszegetem a határaimat, mert ebben javulni szeretnék még. Ott mindkét kézzel olyan 95-99%-ot tudok hozni minden hétvégén. Csak kitartás kell és meglehet még túlszárnyalhatom az idén elért legjobbamat. 

 

Nos szerintem még a turmixot sem elég nyállal tolod le. Mondjuk az adag 10 harapásnak megfelelő nagyságú. Kisérletek szerint, hogy egy harapást legalább 22-szer meg kell rágni, tehát kb ennyiszer összenyomni a fogakkal és mozgatni így úgy a szájban. Tíznél ez már 220 minimum, ez meg jó percekbe is beletelik. Eddig iszod a turmixot és kb ennyi mozgásnak megfelelő keverést csinálsz? Ha meg nem kellően rágod és pépesíted a falatokat, akkor így rengeteg levegőt is lenyomsz a gyomorba. Plusz még hiányzik a nyál is, ami segíteni hivatott az emésztés - a gyomorban ennél fogva csak még több gáz fog képződni. Így több jut a belekbe is, ami nem tud igen lejjebb menni, mivel a gáz sokkal  könnyebb a löttynél és így sok helyen megakadhat. Persze ezen is lehet segíteni, ha segítségül hívod a gravitációt.........

 

Hát 1979-ben kezdtem a magam útját ezen a téren. Az orvosok és a sok gyógyszer sehova se vezetett, csak gyengültem - el is volt meszesítve a tüdőm. Akkoriban a fordított légzés sokat segített nekem, pedig akkor nem tudtam, hogy pontosan miért. Egy fuldoklógörcs közben jöt a gondolat, hogy mi lesz ha nem befelé fogom erőltetni a levegőt, hanem kifelé. 2002 végén, 2003 elején pedig kezdtem el aztán véletenül foglalkozni a hangokkal meg a rezgésekkel és ennek kapcsán a légzéssel is, hogy segítsek magamon, mert akkoriban nem voltam valami jó formában, ez az a kor, amikor változások mennek végbe a testben....... 

 

Ezekkel a dolgokkal úgy szórakozásképp foglalkozom. Az volt a célom, hogy ki lehet e kezelni a bajokat (gyulladásokat stb) mindenféle cucc nélkül, pusztán az energiák segítségével (gravitáció, rezgések, vibrárások, hangok, elektromágneses erő, hideg, meleg, sötét, világos stb) meg a saját testben található és képződő anyagok segítségével........ Mert egész más cuccok képződnek az emberben, mikor szed gyógyszert és mikor nem szed.......... Egyébként fizikus lennék, geofizikus - Földünk fizikájával foglalkozó intézetben dolgozom......

Előzmény: Giorgioo (104)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 108

Már az előbb próbáltam leírni a helyzetet, így már érted miért tettem be a pontokat (egyre még emlékezett délelőttről egy másik topikban tettem ugyanezt........

Előzmény: Giorgioo (106)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 107

Már vagy 3 hete ezt csinálja a szerver. Sokszor az első hsz nem megy el, akkor nem szükséges még egyszer ugyanazt, elég egy pontot küldeni a másodikban és megjelenik mindkettő. Ha kiírja, hogy már olyat tettél, akkor tegyél két pontot. Úgy vesem észre, ha van egy bizonyosnál nagyobb különbség két hsz között, akkor beáll ez a hiba. MOst is látom, hogy írtál valamit már vagy 90 perce, de nem látni - akkor tettem pontot és megjelent. Majd holnap írok, most megyek zuhanyra a foci után és irány a vonat.......

Előzmény: Giorgioo (104)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 106

ezt nem értem

Előzmény: ghepard (105)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 105

..

Előzmény: ghepard (103)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 104

Őszintén szólva nem szoktam a testem határaimat feszegetni nem nagyon van rá igényem. Azért hetente meghajtom kicsit, hogy a pulzus kicsit felmenjen . A zöldturmixot mielőtt lenyelem szoktam forgatni a számben egydarabig így szoktam meg szerintem azért keveredik hozzá nyál rendesen.. 

A szilárd kaját már kevésbé rágom és forgatom és szerintem itt a hiba, de majd mostantól odafigyelek.  Te egyébbként csak mint műkedvelő foglalkozol ezekkel a témákkal vagy ezzel is foglalkozol?

 

Most elküldöm másodszor is mert előbb nem jelent megint. Ezért van duplán egy pár válaszom!

Előzmény: ghepard (103)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 103

Jó, hogy így leírtad. Ebből már jobban látszik egy két dolog számomra, de még sok mindent nem tudok rólad..... Hát nekem úgy nem is volna élmény, ha nem rágcsálom rendesen, pláne a reggelit. Ha valamit iszol, akkor rengeteg anyag bele megy a gyomrodba, de gyakorlatilag nulla nyál. A nyál nagyon fontos, rengeteg ellenanyag van benne (a saját ellenanyagaid), sejtnövekedést serkentő anyagok meg sok minden egyéb. A nyál nagyon fontos a gyomornak is, mert előkészíti a táplálékot, mintegy előemészti és sok bacival is végezni tud. Ha lekerülnek a gyomrodba, ott a savas közegben nagyon jól szaporodnak és sok kárt csinálhatnak idővel a szervezetben. A beleknek is fontos ez a nyál. A táplálékbevitelnél több száz miniseb képződik a emésztőcsatornákban, szájban stb, ha van elég nyál és elég idő a két evés között, akkor regenerálódhatnak. Mert például a bélsejtek tudnak a leggyorsabban, 1 nap alatt is az elhalt, megsérült helyén új lesz, a gyomorban 4 nap alatt stb..... 

 

Hát úgy lehet a legegyszerűbben fokozni, ha sokat rágod a kaját. De két étkezés között is sok nyálat lehet lenyelni, ami sok mindent fokozatosan helyrerakhat benned. A hangot is megemlíteném, mert az is fokozza, mély halk hangot kiadva elnyújtani a légzést. Vagy egy jó kis dal egy sorát mélyen halkan dúdolni. Vagy elég a citromra gondolni és máris lesz többlet. Vagy csak úgy gyorsan megmozgatni kicsi kilengésekkel az állkapcsot (nem összeütni a fogakat)........

 

A saját termelés mindig jobb, mint műdolgokkal helyettesíteni. Minden ember egyedi, így a nyála is egyedi........ Akkor nincs is olyan terhelésed, amivel a test határait feszegeted?

Előzmény: Giorgioo (102)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 102

Ötvenöt éves vagyok és férfi ahogy dondoltad. Reggelire zöldturmix-ot iszom (pl. spenot-alma-citrpm-banán+víz) és mást semmit immáron 7 éve így kezdem a napot. A lényeg, hogy legyen valami zöld színű zöldség a turmixban minél zöldebb annál jobb.Rendesen ebédelek kb.500-600 Kcal de ez változó inkább lefelé. Nem veszek magamhoz semmit amiben tej vagy tejcukor van és sajtot és túrót sem fogyasztok. Uzsonnára gyümölcsöt pl. almárt szőlőt azt rendszeresen eszem. Hat körül még egy kis valamit aztán befejeztem.Tehát este hatkor eszem utoljára. Most a napi bevitelem kb 1300 Kcal (régebben jóval több volt) mivel próbálok megszabadulni kb. 7 kg túlsújtól. Mindennap 7 kilómétert gyalogolok gyors tempóban. Nagyjából ennyi. Most próbálkozom a Kreon nevezetű enzim készítménnyel hátha segít az emésztésben de nem sok sikerrel egyelőre. Próbálok lassan enni, hogy ne nyeljek sok levegőt evés közben de ez sem túl hatásos. Kíváncsian várom a tanácsodat a nyáltermeléssel kapcsolatban, lehet, hogy a nyálból praktikusabb volna felvenni az enzimeket mint kapszulából.

Előzmény: ghepard (101)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 101

Hát akkor innen is indulhatunk. Tehát ha világos, hogy ettől (is) megy fel a vérnyomás, akkor nem a vérnyomásra kell koncentrálni, először erre kéne kitalálni valamit. Tejet én sem iszom már 1979 óta, pont azóta ki sem voltam írva, tehát egy napot se hiányoztam a melóból. A felnőtt emberek csak kb 3%-a emészti teljesen jól a tejet, kb 17-18% úgy ahogy és kb 79% nem tudja rendesen megemészteni. Onnantól, hogy elhagytam, jobb lett több szempontból is. De sajtot, túrót eszek szép számban.

 

Ha szabad kérdeznem, hány éves vagy? Gondolom férfi vagy (a nick).... És hogy szoksz enni, sokszor keveset, vagy kevesebbszer de valamivel többet? Mikor eszel utoljára? Nem tudom, mozogsz e eleget - vagyis el is égeted, amit megeszel/iszol és nem rakja valahova a test.... Az emésztésen is sokat lehet javítani természetes úton, a nyálban nagy lehetősegek vannak. Ha fokozni tudod a nyáltermelésedet (ennek egyszerű módja van), sok baj elkerülhet... 

Előzmény: Giorgioo (100)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 100

A napokban komplet vizsgálatokon estem át amiben  volt minden finomság.

Szemfenék vizsgálat akkor dopler az erek vizsgálata továbbá ultrahangos szervvizsgálat plussz vérvizsgálat vizelettel és EKG. Összegezve minden rendben volt az orvos csak vakargatta a fejét nem erre számított. Talán csak a szem vizsgálatnál volt egy ilyen, hogy "poz. Salus-Gunn tünetek" amire a szemorvos azt mondta, hogy nem komoly egyk sok Lutein-t. 

Fogaim jók nyeléssel sincs problémám. Viszont az emésztésemmel vannak gondok. Azzal kezdeném, hogy tejfehérje érzékeny vagyok. Gyakorlatilag minden tejes dolgot elkerülők így nem fogyasztok semmi olyat amit az élelmiszeripar kínál. Viszont időnként puffadok és arra jöttem rá, hogy a szénhidrát emésztésével vannak gondjaim. Ez olyan szintű, hogy az egekbe nyomja a vérnyomásmom akár 200 fölé és napokig tart mire megnyugszik a szervezetem és normális értékeket mérek megint.  Szerinted?

Előzmény: ghepard (99)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 99

Hát, mint írtam is - az emésztőrendszer. Ott nincs probléma? Fogak, torok, nyelőcső, gyomor, emésztés, vékonybél, vastagbél, vese, máj, vizelet stb..... Mert ennek a rendszernek a nem jól működése is már szinte népbetegség....... 

Előzmény: Giorgioo (98)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 98

Pontosan nemtudom mi volna az a másik rendszer ha néhány mondatban elmondanád.

Előzmény: ghepard (97)
ghepard Creative Commons License 2013.10.10 0 0 97

Hát vannak jópáran, akik keresik az alternatív megoldásokat, én is - mindig jó érzés fog el, mikor aztán valahol meg is találom, hogy az pontosan úgy működik, ahogy én is észrevettem és lefigyeltem minden műszer nélkül. Perszehogy írd meg, hogy hogyan haldsz majd az úton. Egyébként a másik rendszer hogy működik Nálad? Az emésztőrendszer, melybe beletartozik a fogaktól kezdve egész a végbélig minden, ami a táplálék (folyadék is) feldolgozásával és ürítésével foglalkozik.....

Előzmény: Giorgioo (96)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.09 0 0 96

Valóban úgy tűnik, hogy ez a program a Te koncepciód alapján készűlt :) Most elkezdtem rendszeresen használni napi több alkalommal és később majd beszámolok a tapasztalataimról ha érdekel.

Üdv! 

 

Előzmény: ghepard (95)
ghepard Creative Commons License 2013.10.09 0 0 95

Hát akkor ez pontosan egybecseng az én véleményemmel is, meg azokkal is, amiket olvastam az idevágó kisérletek kapcsán. Az oxigénfelvételt és a széndioxid leadást lehet egy kettőre szabályozni, de tartósabban befolyásolni a vérnyomást - ahhoz több idő kell. De szép lassan az is normalizálódhat.

 

Hát igen, járja az orvosokat, de mindhiába, ha saját maga nem csinálja másképp az eddigi megszokott dolgait. Pedig profi szinten sportoló volt. Bizony az óriási különbség a kezel és a gyógyít között. Nem tudtam, hogy azt a sportágat űzte fiatalkorában, amibe én kezdtem bele tavaly. Soha életemben nem dobáltam gerellyel(eltekintve 6 kisérletet a gimiben, tehát 45 évvel ezelőtt). Támadt egy olyan gondolatom, hogy azt ki kéne próbálnom, mert valahogy úgy éreztem, hogy nem is lennék benne olyan rossz. Megnéztem korosztályom országos csúcsát (amit 22 éve már nem szárnyaltak túl) és csak úgy kijelentettem itt a melóban is, hogy én azt megdobom helyből is. Na végül megtudta a fiam is, neki több se kellett - drága a gerely, de vett nekem egyet. Ez volt tavaly májusban, minden héten kimegyek és dobálok, gyakorlatilag semmi edzés. Nekem a harmónia a fontos, egy kisérlet bal kézzel és utána egy jobb kézzel. Rengeteget fejlődtem és már csak kb 40cm kell a csúcsig. Nekifutással már tavaly megdobtam, de ahogy megigértem, helyből is megpróbálom elérni. De innen már nagyon nehéz javulnom, de van esélyem jövőre. Ha annyit dobok csak, mint az idén, akkor az már több lesz, mert minden évben nagyobb számmal szorozhatom az elért eredményt......

 

Most annyit tudok helyből bal kézzel, mennyit ő tudott a legjobb éveiben, pedig van ezüstérme az Univerziádéról........

Előzmény: Giorgioo (93)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 94

Hevenyészet fordításban a következő:
A Breathing Zone applikáció egy egyszerű módja annak, hogy ellazuljon az alábbi egyszerű irányított légzés gyakorlásával.
Mindössze 5 perc alatt ellehet kezdeni, hogy élvezze az egészségügyi előnyeit a lassú terápiás légzésnek.
Ez a tudományosan kialakított légzőgyakorlat lassítani fogja a pulzusszámot, és idővel segíthet csökkenteni a magas vérnyomást.

A kollégádat sajnos elkapta az egészségügyi gépszíj, félő, hogy ha nem tud kiszabadulni ebből a halálos ölelésből súlyosabb gondjai lehetnek.
Szerintem is a gyógyszer nem megoldás mert nem gyógyít csak kezel és az nagy különbség.

 

Előzmény: ghepard (92)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 93

Hevenyészet fordításban a következő:

A Breathing Zone applikáció egy egyszerű módja annak, hogy ellazuljon az alábbi egyszerű irányított légzés gyakorlásával. 

Mindössze 5 perc alatt ellehet kezdeni, hogy élvezze az egészségügyi előnyeit alasú terápiás légzésnek.

Ez a tudományosan kialakított légzőgyakorlat lassítani  fogja a pulzusszámot, és idővel segíthet csökkenteni a magas vérnyomást.

 

A kollégádat sajnos elkapta az egészségügyi gépszíj, félő, hogy ha nem tud kiszabadulni ebből a halálos ölelésből súlyosabb gondjai lehetnek. 

Szerintem is a gyógyszer nem megoldás mert nem gyógyít csak kezel és az nagy külömbség.

Előzmény: ghepard (92)
ghepard Creative Commons License 2013.10.08 0 0 92

OK. Kb ilyesmire gondoltam, tehát, hogy ezzel a videóval lassan lecsökkentsük a légzésszámot. Van ott valamiféle tanulmány is, hogy mire jó ez. Miről írnak benne, olvastad (egy mondat is elég)? Stresszoldó hatása van, vagy a magas vérnyomás is csökkent ettől kimutathatóan?

 

Lejjebb említettem a kollégámat, akinek szintén magas a vérnyomása (170 felett) és szed rá gyógyszereket (nem tudom mit). Múlt héten egész izgatott volt, mert olyan alacsony lett a pulzusa, már 40 alatt. Másnap meg direkt túl gyorsan jött hozzám, sietett a lépcsőn és aztán rögvest meg is mérte - 42 volt a pulzus. Ez elképesztően alacsony a terhelés után. Hát láttam rajta, hogy szabályosan fél. Nem tudja mit csináljon. Ez a félelem csak tetézi a bajt. Kérdezett megint ezt azt, de nem egyszerű azt megcsinálni, amiket mondogatok neki, meg ide is irogatom. Minden ember félti az életét, de a sorsa a kezében van...... Nem egyszerű a dolog, míg az ember megbízik magában és pontosan tudja, hogy mi lesz ebből, figyelni kell ezerrel, hogy ne legyen nagyobb baj, mint ami van.......

Előzmény: Giorgioo (90)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 91

A lényeg az, hogy lehet állítani, hogy hogy percenként hány légzést szeretnék megcsinálni amit autómatikusan egy nagyobb számról indít és kb a félidőnél áll rá a megadott értékre. Esetemben én 5 bpm-re állitottam a célt amit indulásnál 9 bpm-ről indít amiről fokozatosan csökken majd az 5 bpm-es értékre (kb. félidőben éri el az 5 bpm-es értéket) és tart az gyakorlat végéig ami gyakorlatonként 5 perc.

 

 

 

Előzmény: ghepard (89)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 90

A programmba be lehet állítani, hogy heti hány percet akar gyakorolni az ember én heti 45 percre állítottam és mindíg mutatja, hogy hány  mennyi idő van még hátra a heti adagból. A gyakorlat 5 percig tart 9 (bpm) légzés percenkénti ütemmel indul majd a az idő felénél szépen 5 (bpm) légzés percre lassul amit ha akarom növelhetek vagy csökkenthetek ahogy nekem tetszik.  Lehet még állítani, hogy egy hang vezényelje a be és kilégzést kellemes hanghatással aláfestve. Röviden ennyi a lényeg hogy tudom a percenkénti légzésszámot (bpm) állítani.

Röviden ennyi volna. 

Előzmény: ghepard (89)
ghepard Creative Commons License 2013.10.08 0 0 89

Megnéztem, de csak a videóból arra következtetek, hogy mikor nagyobbodik a színes virágalakféle, akkor mondjuk belélegezni, mikor csökken, akkor kifújni kellene a levegőt. Ez mindenképp jó lehet, mert az ember felveszi egy kettőre a ritmust. Gondolom lassabbodhat is meg gyorsabbodhat is a videó. Hátránya az lehet, hogy ahhoz köti magát az ember, én inkább semmihez se kötöm magamat (csak magamhoz) és úgy gyakorlom a dolgokat. De fogalmam sincs mit írnak, mert nem értek angolul. Pár szavat azért ismerek, de úgy ebből nem sokat lehet megérteni.... Ha esetleg ecsetelnéd, milyen gyakorlatok pontosan, vagy milyen programról van szó - akkor talán kifejthetném véleményem....

Előzmény: Giorgioo (88)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 88

Elolvastam a topikot és az írásaidból felbuzdulva próbáltam a leírt gyakorlatokat csinálni. Eszembe jutott, hogy van egy jó kis program ami a jó légzést segíti.   http://www.breathing-zone.com

Esetleg ha megnéznéd és elmondanád a véleményed a programról az nagy segítség lenne mivel én abszolút laikus vagyok a témához.

 

 

Előzmény: ghepard (87)
ghepard Creative Commons License 2013.10.08 0 0 87

Hát én azokat a dolgokat űzöm, amiket ide (is) irogattam. Nem olyan hosszú ez a topik. Elolvastad? Most nem olvastam végig újból az egész topikot, de lehet másról is dumcsizni majd. Én hangsúlyoztam a légzés és a lélek (a stressz hatása stb) fontosságát, talán ez a két dolog hosszú távon fontosabb (már szerintem), mint a kaja meg a pia. Persze enni és inni kell, de lélegezni és lelkileg, tudatilag jól kezelni a dolgokat ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb.....

Előzmény: Giorgioo (86)
Giorgioo Creative Commons License 2013.10.08 0 0 86

Kedves ghepard!

Ha elmondanád , hogy magas vérnyomás leküzdésére mit javasolsz ill. mit kellene tenni nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszod!

ghepard Creative Commons License 2013.05.21 0 0 85

Nem tűntem el, csak egymagamban furcsa irogatnom. A szemek nagyon bonyolult szerkezetek az aggyal egybekötve. Van róla külön topikom itt az Index Fórumon, ide más okból irogatnak. Abban a topikban sok mindent leírtam, hogy hogyan látom a dolgokat, mikkel kisérletezgetek és hogy álltam/állok a látással. Itt olvashatsz ezekről a dolgokról, van ott elég sok dolog. Jópáran is benéztek már oda és irogattak is. Tehát már be vagy regisztrálva az Indexre (mert ide írtál), így ha kérdésed vagy bármi észrevételed lenne, szívesen várlak az alábbi szemekről szóló topikomban itt az Index Fórumon....

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207204&la=125201332

Előzmény: csekmet (84)
csekmet Creative Commons License 2013.05.21 0 0 84

 

Kedves ghepard!

 

Ma találtam rá a fórumon erre a topicra. A férjem magas vérnyomása okán keresgéltem, de amit a légzésről írtál felkeltette a figyelmemet, próbálom gyakorolni. Az alább idézettek a szemről engem nagyon érdekelnének. Ha nem tűntél el teljesen és van egy kis időd és kedved légyszíves írj róla. Előre is köszönöm.

 

"A szemetek is mutatja  - annak is rengeteget segít a jó légzés. Ahhoz még részletesebb magyarázatokat is tudok. Meg tudok csinálni a szemekkel egész hihetetlen dolgokat. De meg is tudom magyarázni. Nem hókuszpókusz, hanem fizika, kémia és biokémia az egész. Mindenki megcsinálhatná egy kis gyakorlás után. Én, mint írtam 9 évig hordtam szemcsit - de sikerült 3 nap alatt letenni 2009 elején - azóta sincs rajtam és továbbra is egész nap olvasok magamnak, meg irogatok a monitor mögött....."

Előzmény: ghepard (67)
ghepard Creative Commons License 2013.03.27 0 0 83

Hát ez nagyszerű. A másik részből veszélyes is, ha az autópályán teszed - én ott nagyon óvatosan csak. Mindig figyelem is, hogy nem jön e autó. De legtöbbször én ott bicajozom, ahol nem járnak autók.

Nagyon remélem, hogy nem autót vezettél. De persze autópályán a bicajvezetés se egyszerű úgy, hogy a légzést gyakorolja az ember. Nagyon remélem, hogy az autókat is figyeled azért... :)) Nos ez a dolog tényleg nyugtat, mint tapasztaltad is - ezáltal csökkenti a vérnyomást is és jobb lesz az erőnléted is. Velem párszor előfordult, hogy gyalogolok, nyomom magam mellett a bicajt és elmerülök a táj bámulásában (csak úgy tudat alatt) meg a lassú légzésben - és egyszercsak a bokor állít meg. Már vízszintes helyzetben vagyok (fekszek a bokron), de még mindig mozognak a lábaim, mintha lépkednék tovább. Pár mp is eltelik, míg észreveszem, hogy egy bokorban vagyok. Annyira ellazított (még gyaloglás közben is), hogy nem is tudtam, hogy hol vagyok, pedig nyitva voltak a szemeim....... :))

 

Tehát bicajon meg autóban (ha vezeted) óvatosan, mert annyira ellazít, hogy ébren fogsz aludni.......

Előzmény: bindera (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!