Keresés

Részletes keresés

tomator Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56904
Last minute futóverseny!

Mégpedig a XXX. KOMÁRNO - KOMÁROM NEMZETKÖZI UTCAI FUTÓVERSENY. Évente váltakozva van a rajt a szlovák illetve a magyar oldalról, most éppen tőlünk indul és a Duna túlpartján van a cél. Lányok illetve a fiúk külön indulnak, a lányok 5, a fiúk 10 km-en. A rendezők által adott rajtszámos pólóban kell indulni. Kiírás.

12-en neveztünk egy pár hete (a topikon előforduló futók közül ganki, Robogó) és 2 hely mindenféle okok miatt felszabadult, egy női és egy férfi indulás.(800 Ft a nevezési díj) Akinek esetleg van kedve jönni és beugrani erre két helyre az írjon az itteni címemre.

tapirka1014 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56903
066,
szia, te új vagy itt? :-)
Jó újra látni a hangodat!
Előzmény: nullahatvanhat (56892)
FUTURE Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56902
Ráadásul tegnap rögtön le is buktatott Aagica, amikor suttyomban kimentem a Szigetre kicsit -de tényleg csak egy icipicit- résztávozni. Zsugával futottam. Jól ment neki (3 db kétezer és 2 db ezer volt a penzum, ha jól emlékszem. Márpedig jól kell, hogy emlékezzek, hisz én írtam ki Nekik az edzést :-))).

Éppen tántorogtunk befelé, amikor mellémpattogott Balázs, mint aki éppen egy gyógylabdán ugrál. Megkérdezte, hogy megyek-e a hegyre, ahogy terveztem. Mondtam (duzzogva), hogy nem, mivel lemondtátok Hiverrel a futást. Erre megvonta a vállát, és elfutott -azaz tovapattogott- a hegy irányába... :-)
Szóval, nem úgy volt, ahogy ő mondja... :-)

Előzmény: IV.kercsaj (56867)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56901
F1: vuvuka szerintem kingA (Fishtax barátnője).
Előzmény: Tibet (56900)
Tibet Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56900
Kanga !
A hatodikat én sem ismerem fel emilcím alapján vuvuka. (Szeretnék 5-ként futni, mert a cégnél ,megszereztem a 2-kat)
Előzmény: Kanga M. (56878)
maydayray Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56899
Egy alternatív tipp: irány a konditerem, egy 20 kilós rúdra rárakod a testsúlyodnak megfelelő további korongokat, aztán 5x15 teljes guggolás (sarokra üléssel), majd csökkenteni a súlyt a teljes teher 20%-val, és kifáradásig ismétlések, de legalább 30... ha ettől sem, akkor írj ide:
terminator4@starring.com :-)
Előzmény: Viktorino (56898)
Viktorino Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56898
Nagy-nagy izomláz recept mindenkinek!

Rövid maxerős gyakorlatok, lehetőleg bemelegítés nélkül. Pl. teljes erős, 50-100 méteres sprintek, esetleg emelkedőn felfelé. Mondjuk 20x, fél perces pihenőkkel. Talán pótsúllyal még izomszakadásig fokozható az eredmény...
Szerintem ez az igazi! :-))

Előzmény: amat (56897)
amat Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56897
balázs ! Köszönöm az információkat. Kaptam több segítő ajánlatot, így valszeg ott leszek a rajtnál.

Sárvár: itt egy cím ahol láthattok néhány fotót-
http://web.axelero.hu/futogep/
Az én képeim közül sokatoknak küldtem e-mailben képeket, viszont van egy-két cím ahová nem érkeztek meg valami hiba miatt, pl.: tapirka1014, saliko.

Eddig a napig én is csak bicajoztam, de holnap már futni fogok és remélem szombaton versenyezni.
Írok egy nagyképű dolgot: Nem tudom mennyit kéne futnom, hogy legyen újara nagy-nagy izomlázam, sajnos a Kaiser's és Győr-óta nem éltem át azt a jóleső óriási, nehezen tudok mozogni helyzetet. Persze ez biztosan azért van, mert a 60 km utáni cselekvést már inkább csak döcögésnek lehet nevezni, nem futásnak.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56896
Veszélytelen fickó, a bátyját sem tudta eltenni láb alól egy maratonnal.
Előzmény: Hauanita (56893)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56895
Üdv.! :))
Nocsak, haza teccettek jönni a "nyaralásból"? :))))
Előzmény: nullahatvanhat (56892)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56894
Mint említettem harcolni nem szeretnék, végülis annyira nem fontos. Lényeg, hogy idén ott lehetek.
Skót! Nem lehet elég korán elkezdeni a felkészülést!!! :)
Előzmény: amatőr (56876)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56893
Tökjófej!!!! :) Hajrá! Én ismerek olyat, akinek ez az 5-ször 1 perces módszer bevált. :) Azért sztem maratont mégse akarj anyukáddal futtatni :)))
Előzmény: -balazs- (56883)
nullahatvanhat Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56892
Üdv Mindenkinek! :)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.29 0 0 56891
-balazs-, ha Te a mamádtól örökölted a teheccségedet, akkor ideje lesz kicsit összekapnod magad:-)))
Előzmény: -balazs- (56883)
Hiver Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56890
Őszintén szólva halvány lilám sincs, hogy én a 3 v. a 4 órás kategóriába tartozom jelenleg. Síkon simán a 3, de mittomén milyen a terep. Mit jelent az óvatos tempó - mondjuk olyan pulzussal futni végig, mintha síkon 5 percesben mennénk? Csak az emelkedőkkel meg főleg a lejtőkkel állok hadilábon, a többi meg kincs ami nincs, vagy nem? Meg ugye az edzettségem is mélyponton, heti 30-40 kilivel, ma se futottam :o( Mindenesetre egy kemény edzésnek szánom, bár nem hiszem, hogy Neked problémáid lennének most a tempómmal. De még mindig remélem, hogy a többiek is inkább az útvonal memorizálását és nem egymás megszakítását tűzték ki célul. Amúgy nekem semmi bajom az egybefüggő zöld masszákkal, futó vagyok (voltam?!), nem turista :o) Szóval ha az "emberi" szekcijjó állat módjára akar keresztülcsörtetni a távon, én is az "óvatos" szekciózást támogatom, de még inkább azt, hogy menjünk mind együtt!

Más:
Van viszont egy jó hírem (elsősorban magamnak :o): úgy tűnik, hogy megjavult az index, és így újra tudom követni az eseményeket a topikon. Ez is plusz motiváció!

Előzmény: ultrafutó (56868)
szilvi-019 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56889
Sziasztok!OFF:Ma nagyon pocsék napom volt.Totál kibukva ültem le a fórumot olvasni.ON:fél óra múlva már hangosan röhögtem.(Tuti (FUTO)bolond vagyok).Mellesleg 3 napja nem futottam,helyette bringáztam:-( Egyszer elindultam futni,de fájt mindenem,úgyhogy adtam magamnak pár napot a regenerálódásra.Ma azért a szokásos futó-útvonalamon tekertem nosztalgiából.Pénteken azért újra próbálkozom,szerintem már nagyobb sikerrel,ugyanis ma már sikerült úgy közlekednem a lépcsőn,hogy be tudtam hajlítani a lábam és nem nyögtem hangosan.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56888
Igen, most tényleg helyreállt a hangulat.

Nem is meséltem még a múlt pénteki élményemet. Álltam reggel a dugóban az autóval (miközben ültem az autóban), s néztem egy távoli toronyházat. Tíz percen belül el kellene érnem odáig, hogy legyen valami esélyem beérni a melóba. Nem valószínű. És akkor hirtelen végigfutott rajtam, hogy futva tutira ott lennék. :-))

Előzmény: krisz_ (56887)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56887
Ha még nem mondták volna elegen: tökjó olvasni a topikot, csak győzzük... :))) Az összes hétvégi beszámoló nagyon teccik, nekem - úgy érzem - átjött a versenyek hangulata. Most már csak azt sajnálhatom, hogy nem voltam ott. (Viszont helyette itthon jókat és hosszúkat tudtam edzeni.)

Maratonváltó: idén (se) tudok rajta részt venni, mert előtte lévő napon triatlonversenyen leszek, és utána bonyolult lenne először hazacuccolni bringát+egyebeket és utána utazni. Csak rohanás lenne az egészből, és én ehhez már úgy érzem öreg vagyok. Ja, és mielőtt valaki kötekedne :)), kijelentem, hogy azé'nem akarok Bp-ig bringával menni! :))

Kanga M. Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56886
Rezsuta Ibolya még teljesítménytúrázik?
Húú, hosszú a történet, ő már biztos nem emlékszik rám, de én nagyon jól emlékszem a nevére körülbelül tizenöt évvel ezelőttről.
:)))
Előzmény: ispi70 (56885)
ispi70 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56885
FUTURE!
Amit Andrisnak mondtam, az mindenkire áll, tehát nyugodtan jöhet velem bárki, aki ezt szeretné, az mindig nagy buli. Persze, azt nem tudom garantálni, hogy a depóskocsiba befér mindenki cucca, mivel egész kis stáb van kialakulóban, akik nemcsak oda, de a visszafelé úton is segítenek majd. Így aztán arra kérek mindenkit, a depózását valahogyan oldja meg (ez persze nem azt jelenti, hogy szükség esetén nem segítünk, de a mi kocsink tele lesz mindennel...).
Nekem az mindig nagy élmény, ha másokkal futhatok, s a Kinizsin sem az lesz a cél, hogy megszaggasuk egymást, hanem a minél jobb (és főként SIKERES) teljesítés. Ez persze sok mindentől függ, ha nagy meleg van, ne számíts 8h 45-ös iramra...
Amúgy meg, aki velem jön, az valamivel többet alhat szombaton, mivel 8 óra körül indulunk Csillaghegyről!

És még egy észrevétel: meglehetősen túlbecsülsz bizonyos dolgokban. Én is ember vagyok, szoktam hibázni is jócskán, nekem is vannak rossz szerepléseim (lsd.: Sárvár, vagy az 1999-es Kinizsi, amikor a meleg ellenére nyomtam az iramot, majd Tokodnál fejreálltam...). Szóval, nem mindig látok megfelelően a kritikus pillanatokban. A tiszta fejről ne is beszéljünk... Az emelkedőkön is van még bőven fejlődnivalóm, hogy a tereptechnikát ne is említsem... Ráadásul a Kinizsit sem futottam még sokszor, ide inkább Rezsuta Ibolya neve kívánkozik!
Egyszerűen csak szeretném kihozni a legjobbat magamból. S hogy ez mire elég, azt a jövő eldönti. Azt is tudom, hogy lesz majd, aki túlszárnyal, ez így van rendjén. Én csak önmagammal versenyezhetek, a bennem levő kisördöggel, s még saját, előzőleg elért eredményeimet sem szabad hasonlítgatni, mivel minden esetben más körülmények voltak...

Előzmény: FUTURE (56871)
-balazs- Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56884
Future beetetett, hogy ma pont jól passzolna a felkészülésbe egy 20 kilis HHH kör. Monjuk az már csak a hegyen tűnt fel, hogy Future maga nem valósította meg ezt a tervet és engem kaján vigyorral indított utamra a Szigetről. A felfelé még ment de mire felértem, már olyan gyenge voltam mint a harmat. Féltávnál már alig áltam a lábamon és az ucsó 2-3 kili maga volt a szenvedés. Én barom. De Future ezt még visszakapja. :))
-balazs- Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56883
Anyukám, aki már nem fiatal leány, azt mondta vasárnap, hogy nincs mese, most már mindenki fut a családban, úgyhogy neki is ki kell próbálnia. Életében egy lépést sem futott még de most cipőt húzott, kért tőlem pár tanácsot és kiment a Hajógyári Szigetre edzeni. Az egy perc futás egy perc séta módszerrel indult és ma már ment az 5x 1 perc. Wow. Egy év múlva maraton? :) Át kell néznem Saci edzéstervét. Anyám futni akar. Nem kapok levegőt. Megáll az ész. :)))
sneci Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56882
Igen:)
sneci
Előzmény: -balazs- (56881)
-balazs- Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56881
sneci: a tatai maraton váltón változatlan csapatot tervezel? Minden tavalyi tagra számítasz? Nem lenne rossz. Öregedtem egy évet, most már tényleg nem rontom nagyon az átlagéletkort. :)

Amat: Szombaton a K100 második harmadát fogjuk bejárni.

A topikról elég sokan leszünk ott májusban (akibacsi, larzen, tapirka, miki, ultrafuto, tomator, future, ganki, gabi, skot, saliko, SK, obor, tibet és ispi. gondolom kihagytam pár nevet de majd kisegít valaki.)

A túráról nagyon sokat megtudsz a Kinizsi Százas topikból. Olvasd át a tavaly áprilisi és májusi hozzászólásokat. A túrának van saját honlapja is. Ott megtalálod az itinert és egy jó pár írást is a túráról.

Ha érdekel a dolog, érdemes elindulnod egy rövidebb túrán valahol mostanában. Túrákról mindent megtalálsz a ttt.tr.hu honlapon és a teljesítménytúra topikon.

miki Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56880
FUTURE,
Komoly kő esne le a szívemről, ha Ispivel indulnál, ugyanis, ahogy ismerem a most már második vonalba szorult túrafutó szekció tagjait, ha egy bolyban lennének veled, mennének a nagyhalálig. Így talán ez elkerülhető lesz. Ispivel viszont nagyot alkothattok.
Előzmény: FUTURE (56871)
amatőr Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56879
Skót
Jó, jó, még hátravan majd 1,5 hónap a váltóig, de tudod: a felkészülés fejben dől el! :)

ON-téma, illetve csak lennék azon, de nem megy az ON. :(
Sajnos már 3 napja nem futok a térgyemkalácsa miatt, pihentetem ezerrel.

Előzmény: SkóT (56877)
Kanga M. Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56878
És lesz a szomszéd Kerékpáros topikból is hölgyváltó.
(Gombfoci, Annmary,Messi, Tibet, Kanga,?)
Előzmény: urs (56846)
SkóT Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56877
Jól értem, hogy a több mnit egy hónap múlva megrendezendő versenyről folyik a tárgyalás?
:-)

Jól gondolom, hogy elkalkuláltam magam?
Pénteken éjszaka lesz az EU futás és nem szombaton? Jajjj....nem is tudok menni.

Olyan bizonytalan vagyok mostanság. Vagy mégsem?
Valaki igazán foghatná a kezem....
:-)

Előzmény: amatőr (56876)
amatőr Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56876
Hauanita
A rajtoló helyért tényleg Zakkával kell megküzdened, viszont ez esetben nem én foglak váltani, mivel ilyen rövid idő alatt nem tudok bemelegíteni... :)
Előzmény: Hauanita (56874)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56875
mostmár én is tudok róla, de jó ha tudtok róla, hogy én előző nap félmaratont futok.
Előzmény: -balazs- (56792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!