Keresés

Részletes keresés

Janimano Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1995

Hú, ebből szakember hívása lesz. :-(

 

Ezt a gázmennyiség állító csavart megpróbálom, ha megmondod, hogy hol van és hogyan érem el.

Előzmény: sjohn (1994)
sjohn Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1994

Akkor:

- szorul a tömszelence

-szorul a gázszelepemelő rúd

-lyukas a membrán

-fojtás van a rendszerben

-dugult az impulzuscső

-gyenge a szivattyú

-a gázmennyiség állító csavar letapadt, mozgasd meg...

Előzmény: Janimano (1993)
Janimano Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1993

Az említett pontokon mindenhol meg van a 230 V-t.

Előzmény: sjohn (1992)
sjohn Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1992

Lehet, hogy a szobatermosztát nem adja vissza a 230-at.

Nézd meg, hogy a panel 3-as, 4-es pontján 230 van-e?

Nézd meg, hogy a kazántermosztát két szélső lábán 230 van-e?

Mérj rá aszivattyúra, megkapja-e a 230-at?

Előzmény: Janimano (1991)
Janimano Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1991

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 22 éves C24-es cirkó. Már sok minden lett benne cserélve. Most akartam beüzemelni, de nem megy. Őrláng van, a szuvattyú ugyan forog, de csak kis teljesítménnyel, így nem tudja beindítani az egészet. Mi lehet a gond? Remélem nem a szivattyú ment tönkre, mert ahogy elnéztem annak elég húzós ára van. :-(

Előre is köszi a segítséget.

Koczkás*** Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1990

 

 

Üdv.! Nagy nehezen talán sikerült a próbafűtést megoldani, eszméletlen módon lelevegősödött a rendszer, szívtam vele.

 

Kb. milyen lángmagassággal kell üzemelnie a C-24-es cirkómnak? Ő még a régi változat, szegény 22 éves.

 

Gondolom van valamilyen kb. érték, illetve valahol olvastam valami névleges m3/óra értékről is.

 

 

 

mármindennévfoglaltvagymi Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1989

De van: azt írja, hogy : hidraulikus differenciál presszosztát kontaktus hibás. - ellenőrizze a nyomást, ami szerintem rendben van, egyébként meg hívjam a szerelőt.

 

De nem akarom a szerelőt, azért kérdem, hogy találkozott-e már valaki ezzel?

Baja nincs az biztos, inkább valami beállításféle nincs rendben. Ilyenkor kihúzom a konnektorból, egyből visszadugom és utána jó kb 24 óráig, akkor újra kiírja ezt a hibát.

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1988)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 1988

nincs hozzá gépkönyv ?

Abban benne szokott lenni.

Pontos tipus ?

Neten tipus alapján gépkönyvet keresni?

esetleg

Előzmény: mármindennévfoglaltvagymi (1987)
mármindennévfoglaltvagymi Creative Commons License 2011.10.08 0 0 1987

WESTEN gitális cirkónál tudja-e valaki, hogy mit jelent az E13 hibakód?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1986

Van valakinek tapasztalata a KW GWR 110 Termikus füstgázcsappantyúval?


http://www.ofenexperte.de/diermayerklappe-gwr-%C3%83%C2%B8-110-mm-pi-5188.html

 

A leírások szerint egész szép fogyasztáscsökkenést (megtakarítást) ígérnek a németek a használatával, főleg a modulált tartományban.

Vasing-ton Creative Commons License 2011.09.21 0 0 1985

Legfőképpen az, hogy legyen üzembiztos! Egy 16 éves Vezuv C-10-24 volt idáig, amit FÉG C-24HE-re lecseréltem, mert a Vezuv már javíhatatlan volt. A gázfogyasztást illetően nincsennek illúzióim, tudom, hogy nem lesz egetverő külömbség a két cirkó között.

Előzmény: sjohn (1984)
sjohn Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1984

remélem nem fogok benne nagyot csalódni!

 

Az függ attól, mik az elvárásaid?

Előzmény: Vasing-ton (1983)
Vasing-ton Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1983

Érdekes, hogy rengeteg fórumot átolvasva sem találtam olyant, aki őrláng nélküli FÉG cirkót vett volna, de még ajánlat ként sem nerül fel soha. Ennyire sz@rok lennének? Én ilyet vettem, remélem nem fogok benne nagyot csalódni!

nixon70 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1982

Víz-gáz-fűtésszerelő topik!

Előzmény: inoxcrom (1981)
inoxcrom Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1981

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 15-éves Fég 18-as cirkónk.Festéskor leszereltük, szertném kitakarítani,de a kazántest lamellái között nagyon sokhelyen valami zöld színű kristály van berakodva. Tudná valaki,hogy ezt mivellehet eltávolítani?

A segítséget előreis köszönöm!

Tade15 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1980

Megint egy kis segítségre lenne szükségem.Kitakarítottam a cirkót,feltöltöttem a rendszert,járattam vagy 20 percig utána kikapcsoltam.egy fél óra múlva megnyitottam a meleg vizet,és elindult a szivattyú,meg füt teljes erőből.a vizet 2 perc alatt felforralja.A termosztát le van tekerve,még a vezetéket is ki vettem belőle.A meleg vízre dolgozik mint állat,és fel is főzi.Asszem Junkers KD-20W a tipusa.Valami ötlet?

Tade15 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1979

Köszi!

Előzmény: sjohn (1978)
sjohn Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1978

0,9-1 bar.

Előzmény: Tade15 (1977)
Tade15 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1977

Üdv uraim.Van egy Junkers kombi cirkóm,holnap kitakarítanám de nem emlékszem mennyire kell felfújni a légtartájt.Valaki segítene?

SolnesMM Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1976

 Neked szólt  !

Előzmény: M63FUN (1974)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1975

 

 Bezony mennyire igazad van !!

 

 "viszont nagyon figyelj erre, mert ha ez a készülék nincs bent a lakásban, akkor szeretik rádsózni a központi (távhő) fűtést is meg a házközpontit is !!! azoktól óvakodj, mert hiába van egyéni mérés, ott az üzemeltetés van lezsírozva, és ugyanaz mintha panelt vennél.  a konvektorosok nem szoktak próbálkozni"

 

 M.o.-no a ház központi fűtés talán meg a panelnél is rossszabb.

 

 Hogy miért ?

 

 Hát mint a kolléga említette, le van zsirozva azon nagyot szeretnek kaszálni valakik!!

 Aztán ott van az un. nemfizető lakó/tulajtárs !!

 egy  30 -40 lakásos társashaázban, ha egy vagy kettő esetleg három nemfizető van azt még elcipeli valahogy a közösség, nehéz, de nincs mit tenni.

 na de ha hatan 12 -en gondolják úgy hogy ők pedig nem fizetnek, akkor jön a csőd a kikapcsolás !

 Mán pedig ilyenek akadnak.

 Úgyhogy az ilyen házakat mint a rühes kutyát, kerülni kell !!

 

Magyarországon élünk ahol a kilakoltatás még mindig tabú.

 De aki így vélekedik fogadja a lakásába  az ilyeneket és ne a száját tépje !!

M63FUN Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1974

nah akkor a kérdés második felére is írnék. tehát ha már megvan a tutira cirkós lakás (vagyis sikerült a falon tekergetős cuccról eldönteni hogy a lakásban van e kazán) akkor jön 1-2 tény amit eldöntesz mennyire tetszik. a lakás hőigényét nem a fűtés módja adja meg hanem a szigetelés, nyílászárók, illetve hány falad határos a szomszédokkal (ott nyilván kevésbé hül a lakás)

én azt tudfom mondani hogy új nyílászárókkal 50 nm-t fűtök ki egy 50 éves házban 20 c-ra havi kb 17 000 ft-ból télen kombicirkóval. ebben a heti2-3 főzés és a melegvíz is benne van.nyáron általában kb 1800 ft a gázszámla (tus + főzés) ez persze nem jelenti azt hogy nálad is ennyi lesz, de támpont. szóval sem cirkóban, sem konvektorral nem számítanék 20 000 feletti számlára. de pl haveromnál 35 nm nem főz és villanybojler meg konvektor van havi 6000 ft gázszámlája (igaz télen-nyáron)

másik haver 32 nm nappal melózak (lecsavarják a konvektort) nem főz csak 2n fürdenek (ők gázzal melegítik a vizet) és nála is kb havi 5500 a gázszámla/hó

a távhőhöz képest egy felüdülés lesz, és a tulajtól kérd el a tavaly téli csekkeket. nem kell szégyenlősködni. egyébként 40 nm-en szinte mind1 hogy cirkó van vagy konvektor.

szabályzás pedig valóban úgy megy hogy amelyik szobát nem akarod fűteni ott lecsavarod a radiátorszelepet. 1 dolog fontos: ahol a tekerős izé (termosztát) van ott nem nagyon tudsz csavarni mert a rendszer azon a ponton méri a lakás hőmérsékletét (vagy akkor máshol lesz melegebb és persze nagyobb gázszámla..........

Előzmény: hatton (1971)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1973

megpróbálok nem bántóan és nagyon egyszerűen fogalmazni, remélem sikerül ! :-))

szóval legkönnyebben úgy ismered fel a különbséget (nem mindíg van így de 85%-ban azért igen) hogy a gázkonvektor kb 50 cm széles  kb25 mély 60 centi magas doboz. és megy minden darabhoz gázcső !!  (ezt ugye a gázórától könnyen le tudod követni)

esetleg a régebbi típusoknál ha elétérdelsz akkor az alsó negyedénél van kis ablak a külsö lyugatott palást mögött amin lehet nézni az őrlángot.(nyilván most nem mert le van kapcsolva) másik ismertetője: vagy megy ki belőle egy hagyományos alu vagy fehérre festett kémény felfelé, vagy ha nem akkor az ablak/folyosó túloldalán lesz egy kis rácsos furcsa fém doboz (ez a parapet) ezt pont a készülék mögött megy be a falba és a fal túloldálán (általában ablak alatt) jön ki. valami ilyet kell keresni:

 :http://www.google.hu/imgres?q=parapet+kivezet%C3%A9s&hl=hu&biw=1280&bih=896&tbm=isch&tbnid=g2orXGctqF9mRM:&imgrefurl=http://amol.mediacenter.hu/%3Fcat%3D625&docid=vYKQODJYY9p9OM&w=470&h=328&ei=rNVfToQHhKTgBISLsSA&zoom=1&iact=hc&vpx=970&vpy=196&dur=493&hovh=187&hovw=269&tx=179&ty=122&page=1&tbnh=135&tbnw=166&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,r:17,s:0

 

ha cirkó van akkor sima radiátor van, ezt könynen megismered. fehér, és olyan mint azokban a panelokban ahol a tulaj már kicserélte. szinte mindíg fehérek, nem megy mögötte be semmi a falba, 2 cső megy hozzá, és gázcső nem megy egyikhez sem !! és igen ez az amikor termosztátot tekersz a falon. DE

 

most jön a csavar. ez még önmagában nem feltétlenül cirkófűtés, tehát ami fontos: a lakásban bent kell lennie (ált fürdőben , konyhában) egy gázkazánnak, ezt kb úgy képzeld el mint a sima vízmelegítő gázkazánt. kb. 80*45*30 cm (sacc / kb)

viszont nagyon figyelj erre, mert ha ez a készülék nincs bent a lakásban, akkor szeretik rádsózni a központi (távhő) fűtést is meg a házközpontit is !!! azoktól óvakodj, mert hiába van egyéni mérés, ott az üzemeltetés van lezsírozva, és ugyanaz mintha panelt vennél.  a konvektorosok nem szoktak próbálkozni, ott nagyot tévedni nem tudsz. a cirkónál meg kell kérdezni mi adja a melegvizet (ugye általában a cirkó) és megkérni a tulaj hogy akkor kapcsolja le a kazánt. és elvben akkor hideg víznek kell jönni.

persze ebben is van csavar ha van melegvíztároló tartály. de a legkönyebb lefotózni azt a készüléket ami a meleget készíti. ha ezt neked nem tudják a lakáson belül megmutatni akkor fuss...........  :-))

remélem segített.

Előzmény: hatton (1971)
venuto Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1972

Kedves  félg-meddig közösség . Ha  van  ilyen .

Tavaly  végigolvastam  a  kezdetektől  2010-ig ezen  rovatot . Akkor  azt  szűrtem  le  sok--sok  innen  való  jegyzetelgetés  után , hogy  Vara-Fég  24-est  fogok  venni . Buta  weblapjukra  most  fölmentem , de  azt  láttam , hogy  az  őrlángos  dolgot  preferáltatják , de  én , ha  jól  emléxem , akkor  arra  az  elgondolásra  jutottam , hogy jobb  az  őrlángtalan . 

Ki  szerint  mellik  a  jobb(ik...  ) ? 

Aztán . 

Jól  látom , hogy  sok  termékük  eltűnt ?  Mi  van  velük az  uccsó  évben  szerintetek  ? 

Köszönettel  :  venuto

hatton Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1971

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni,mert én nem értek a témához sajna.

 

Lakást nézegetek,egyik fő szempont a fűtés.

2 típussal találkozom.

Az egyik a gáz konvektor,a másik neve cirkó(?).

 

Na itt a baj.Egy olyan lenne most,h gáz fűtéses,a falon az egyik szobában van egy kis szerkezet,és azt kell tekergetni hány fokot akarok.Ez a cirkó?

Rendes radiátorok vannak felszerelve,mint a távfűtéses lakásokban.

A kérdésem az lenne,hogy ezzel a típussal jól járnék?Nyáron ha nem megy,akkor csak annyi gázszámlát fizetek,amit a főzéshez használok?Vagy ez melegíti fel a vizet is?Télen hogy tudok trükközni?2 szoba van.Letekerem az egyik radiátort?Vagy kevés,kb 20 fokra állítom állandóra?A szigetelése a háznak nem egy nagy szám.

Félek a téltől,és nem tudom egy 40m2-es lakásnál mi lenne a fogyasztás.A tűzhely napi kb 1 órát menne,a fűtésnél meg mondjuk csak egy szoba,de az sem kakaón,mert nincs meleg igényem.Sajnos eddig csak távfűtéssel volt dolgom,a tulaj meg mondhat ugye bármit.

Tehát a télre lennék kíváncsi elsőorban,de ha valaki levezetné mégis ez hogyan működik,vagy hogyan számoljak,azt megköszönném.

Mert a nagymuter féle trükközést,hogy jól befűtök,az ablak meg zárva egész télen,azt sem szertém.Ennek fényében még mindíg jobb döntés mint a távfűtés?

 

Előre is köszi a válaszokat,ennek fényében folytatnám a keresgélést!

SolnesN Creative Commons License 2011.08.25 0 0 1970

 Mégszerencse , hogy a mosógép ami a kád mellett van, abba senki sem szól bele !!

 

 Viszont egy cirkótelepítésnél nagyon sok a bába !!

 Nálam pl. egy légbeszivónál akar olyan belepofázni akinek ahhoz semmi köze !!

 Hogy mi legyen a végén, mert szerinte ugyan már nem a madarak, de a méhek még belerepülhetnek.

 

 hogy aggódnak értünk !!

Előzmény: ANONYMOUS (1969)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1969

Én sem vagyok az,de azt olvastam már a 4es is mehet kád fölé.

Persze lezuhanyozni nem kell:-)

Előzmény: netnet11 (1968)
netnet11 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1968

Sajnos nem vagyok gépész, nem tudom. A cirkó a kád pereme fölé be fog lógni, és ez már olyan közel van, hogy csak IPX5D jöhet számításba a tervező szerint.

 

Előzmény: icrup (1966)
icrup Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1967

200ezer alatt tudnátok mondani kombi turbos kazánt amit érdemes megvenni?

köszi

 

Nézegettem már,de nem nagyon tudok különbséget tenni.

 

pl itt van a  Junkers OW 23-1 AE amit 180ért adnak,de ugyan ez a készülék a

Bosch Gaz 3000 W OW 23 145 ezerért(mivel,hogy a junkers márkanév megzünt)

Baxi FOURTECH 24F 147000
Baxi ECOFOUR 24F   190000

Ariston Clas 24 FF  140000

Immergas Eolo Star 24 KW  150000
Immergas Eolo Mini 24 KW  183000

Saunier Duval SEMIA F24 E  140000
Saunier Duval THEMA Classic F 25 E  190000 de inkább több

 

Vaillant turboTEC pro VUW 242/   205000

 

viessmann vitopend 100w   200000

 

Tudom,hogy az olcsobbakra azt mondjátok,hogy ha van rá mod ne azok közül, viszont nem tudom,hogy a 200ezresek és a 150esek között van-e akkora különbség.

Meg a nevesebb gyártoknál ha van valami gond a szervizelés is sokkal drágább,nem? Persze erre az lesz a válasz,hogy azokhoz nem kell nyulni 10évig sem:-)

icrup Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1966

Az IPX4D is mehet kád közelébe,nem?

 

Probáld meg itt is.

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9054448&la=112300641

Előzmény: netnet11 (1964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!