Keresés

Részletes keresés

szilvi-019 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57213
Mégsem hagy nyugodni,hogy itt a "szomszédban" ismét hegyi futás lesz.Szóval szeretném megtudni,hogy pontosan mikor lesz Egerszegen futás és,hogy milyen távokon.ISTVán írd be légyszi,ha tudod!Köszi!
SkóT Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57212
Ki beszél itt cipőben futásról? :-)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57211
Miki, jó, hogy ilyen nyitott vagy, komolyan:-) Már írtam, de még egyszer mondom: nagyon kíváncsi vagyok a kísérleted kimenetelére, mert az legalább annyira fogja befolyásolni a cipőipar további fejlődését, mint a tér-idő görbületét vizsgáló amerikai műhold a fifikát:-)

Skót, azt azért nem gondolnám, hogy a cípőgyártók eszeveszett profitéhségükben tudottan hibás konstrukciókat preferálnának, azt viszont igen, hogy igazán mély kutatásokat nemigen folytatnak, és ezért fejlődést csak az előző tapasztalok analízise/szintézise (és protézise:-) eredményez.

Előzmény: miki (57205)
aagica Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57210
Engem pedig kedden környékezett meg egy kerékpáros, azt kérdezve, hogy kérek-e mandulás marcipános mézeskalácsot. (Nem is tudom, hogy lehet ilyet kérdezni? :))
Miután megkaptam, egyből gyorsítani kezdtem, nehogy meggondolja magát és visszavegye. :)
Előzmény: Törölt nick (57206)
NVik Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57209
"Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek” :-))))
sneci Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57208
Remek....
Mondom lemegyek futni egy jót.
Elnézek Budafok felé, és iszonyú sötét felhők közelednek. Mivel kivételesen nem volt kedvem elázni, csak a lakótelep alján futkároztam...... 11 percet:(
sneci
NVik Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57207
Amióta miki terjeszti itt az igét :-), megfigyeltem hogyan is csinálom én ezt a dolgot. Úgy vettem észre, hogy talpközépre érkezem nem sarokra szóval ilyen szempotból úgy néz ki rendben volnék :-). Én egyébként is sokkal kevesebb zajt keltve megyek végig a lakáson mint az öcsém aki után remeg a föld :-). Én szeretem a légpárnás pihe-puha cipőket isten ments, hogy egy 15 éves "csattogóban" kelljen futni. A vékony talpú cipőket meghagyom a született futótehetségeknek és a 40 kilós versenyzőknek. Én óva inteném a súlyosabb kocogókat (pl. én) az ilyen cipellőktől. Én is csodálkozom ezen a nagyláb mizérián, egy barátom 44-es lábbal állandóan röhögött rajtam, hogy nekem 45.5-es van, no comment....
Előzmény: Törölt nick (57206)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57206
Tegnap futottam a ligetben es egy idos bacsi (akirol kiderult testnevelo tanar) mellem gordult (narancssarga) biciklivel es ramszolt hogy ne a sarok-talppárna gördítéses modszerrel fussak hanem igyekezzek talpkozeppel talajt fogni. Egesz osszezavarodtam.
Nekem mindig azt mondtak ugy kell. Pedig nem vagdostam oda a sarkam vagy valami.
Asszem ha lesz egy kis idom visszaolvasom ujra amiket irtal:)

Azt is mondta fussak a fuvon na azt konnyebb volt betartani. (amugy is ott futok csak pont ott ahol talalkoztunk epp nem volt fu)

Előzmény: miki (57205)
miki Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57205
"jókis régi KGST piacos tornacipők"

Bizony, bizony, bár csak lehetne még olyanokat kapni :-)

Különben a légtalp feltalálása előtt sok évvel is voltak már jó futók, sőt, a legjobbak ma sem azzal futnak.

Viccet félretéve, a cipőválasztás a stílustól kell, hogy függjön, sarok-talppárna gördítéshez a modern cipők ajánlottak.

Ma direkt kimegyek valamelyik régi cipőmben és megpróbálok sarkon futni. Talán nem is olyan szörnyű, mint képzelem :-).

Ésszerűnek tűnik, hogy ne felejtsem el ezt a módszert sem, kettő több, mint egy.

Előzmény: Hauanita (57201)
SkóT Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57203
Hát, ha én rabszolgamukával előállított cipőket baromi sok pénzért tudnék eladni, akkor eszemben sem lenne a mezítlábfutást propagálni, sőt a sok pénzből orvosokat fizetnék meg, hogy elhitessék mindenkivel, cipő nélkül élni nem lehet.
Alig 30 év alatt biztosan mindenki cipőbuzivá válna.
:-)

Megjegyzem, hogy a huszas évek elején a hosszútávfutást károsnak/életveszélyesnek tartották. Talán eljön az az idő, amikor a cipőkkel kapcsolatban is megjön az eszünk. Nemt'om.
Csak azt t'om, hogy fáj a sípcsontom...

Előzmény: Hauanita (57201)
zakka Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57202
Aagica
Hááát, már nem is emlékszem, milyen érzés futni, de egy hónap múlvára egyébként is formában kell lennem duplán is (nemDreher, és most már Hendi is... :-)
Előzmény: aagica (57181)
Hauanita Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57201
Miki!
Ez most nem mondod komolyan, ugye? Reggel poénból be akartam szólni, hogy bizti azért, hogy az olyan kis kisnövésűek, mint én, magasabbnak látsszanak, csak aztán nem mertem, hogy ne nézzetek hülyének :))

De amúgy érdekes módon azok a jókis régi KGST piacos tornacipők, na azok aztán nem magassarkúak, viszont, asszem, mégsem nagyon ajánlják futáshoz. Vagy csak aszfaltra nem? Mondjuk én jelenleg kiválóan elvagyok a jó kis légpárnás cipőimmel, csak elgondolkodtatott a kérdés...

Előzmény: miki (57179)
aagica Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57200
Csepel sziget esetleg? :)
Előzmény: Törölt nick (57197)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57199
A nexus szervere vagy 2 hete nem muxik. :-(
Előzmény: Kanga M. (57164)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57198
Tegnap rájöttem, hogy talán mégsem kell abbahagynom a futást, lehet, hogy látszik az alagút vége :-)
Délután kimentem a szigetre, és jólesően kellemes tempóban elkezdtem futni.
Stoppert nem indítottam el, egyrészt azért, hogy kényelmes, óra nélküli futás legyen, másrészt azért, mert a sárvári részidőket még mindig nem jegyzeteltem ki.
1 km után ránéztem az órámra, és lám, 4:24. Gondoltam lassítani kellene, a kör vége azonban így is 22:00 lett. Gondoltam, akkor nyomok még egy kört ebben a tempóban, most már figyelve az órámat. A 10 km vége így 43:50 lett, ami 4:23-as átlagot jelent.
Kezd visszatérni az önbizalmam, újra elhiszem, hogy menni fog a K100. Pedig tegnap már hívtak is a szokott Békéscsaba-Arad-os társaságba, mert hallották, hogy nem megyek K100-ra :-)
Még nem tudom. Legkorábban a jövő hét végéig kell kipihennem teljesen Sárvárt, hogy elinduljak Szárligetre :-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57197
Köszönet a motivációs problémámhoz való hozzászólásokért. Végül nem gyűrtem le a 21-et (milyen meglepő! :)), de nyomós okaim voltak az újabb felezésre. Egyrészt rájöttem, hogy a héten nem akarok 40 kilinél többet futni, és ha megcsináltam volna a 21-et, akkor már csak 9 kilométerem maradt volna, amiből a 13 km-es verseny mellett még egy 3 kilis átmozgatást is ki kellett volna gazdálkodnom. Ez túl nagy intellektuális kihívásnak tűnt. :) A másik ok hasonlóan fontos volt: aznap délután birtokomba került egy olyan könyv, amire rég vágytam már, és rohantam haza azt olvasni. :)

Különben ez a körözés érdekes dolog. Úgy tűnik, nálam kb. 4 km az a határ, ami felett már nem mindig annyira jó érzés belegondolni, hogy még egy kör következik. Például Sárváron (meg tavaly a szigeti harmincason) nagyszerűen elkörözgettem, mert amikor nehéz szakaszban voltam, simán mondhattam magamnak, hogy várjunk a megállással még egy kört. A nagyon nagy körök (pl. a ljubljanai 21 km-esek) meg azért jók, mert ritkábban kell eldönteni, hogy elkezdjem-e a következőt. Micsoda pech, hogy a szigetkör pont kívül esik a számomra optimális (4km-nél rövidebb vagy 20-nál hosszabb) tartományon! Valamit tennem kell ezügyben :)

Obor, azzal, hogy "Kötelet viszek,h a Turulhoz fel tudjalak húzni:-)", ugye nem azt mondod, hogy _csak_ emelkedők vannak a pályán?? És hol a rajt, a vasútállomásról hogy lehet oda jutni?

miki Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57196
6:08-at ad 100 km-re, ami világcsúcs :-)!
Előzmény: -balazs- (57194)
maydayray Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57195
főleg nekem :-))
Előzmény: -balazs- (57191)
-balazs- Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57194
Nem, sajnos. 19 évesen futottam utoljára mérföldet, akkor 4:12-t mentem, onnantól 400 és 1000 között mozogtam. De ha sneci futóidő tervezőjébe beírom a 800-as időmet, 3:56 jön ki. :))
Előzmény: Butch Cassidy (57192)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57193
Sokáig volt Sub4 márkájú nacim. És sokáig-sokáig azt hittem, hogy ez 4 perc alatti kilométereket jelent:-DDD Persze, azért azok se ollan rosszak;-)
Előzmény: -balazs- (57191)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57192
Neked megvolt? (Vagy ez hülye kérdés?)
Előzmény: -balazs- (57191)
-balazs- Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57191
Most megpróbálok ünnepi hangot megütni. Khm khm. Barátaim, nagy nap ez a mai. Talán a futótörténelem legnagyobb mérföldkövét ünnepeljük. Ma ötven éve, egy borús, szeles napon, egy oxfordi salkpályán Roger Bannister áttört egy álomhatárt.

Sokan próbálkoztak addig a négy percen belüli mérfölddel de elsőnek Bannisternek sikerült. Ma ötven éve, 3 perc 59.4 másodperc alatt futott négy kört Oxfordban. A rekord, Bannister egyetlen világrekordja, csupán hat hétig élt de ha csak egy óráig is élt volna, már az is elég. Ma a mérföld világcsúcsa 3:43.19. A külömbség ég és föld. Mégis, a 4 perces álomhatár ma is álomhatár és ma is egy nagy állomás minden atléta életében.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57190
Csak nem te vagy Manager Miki utóda? Tényleg, mi van vele, hogy úgy eltűnt?
Előzmény: tapirka1014 (57189)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57189
Lányok, Fiúk,

Aki az Apentánál kicsit komolyabb megmérettetésre vágyik, de mégsem jön a K100-ra, annak itt a lehetőség a május 22-23-i hétvégére:
Békéscsaba-Arad-Békéscsaba Szupermaraton, váltóban, egész hétvégés program, de csak ajánlani tudom. Én eddig háromszor vettem rajta részt, de idén győzött a K100.
Mindkét nap 20-25 km között, teljesen sík terep, kevés induló, óriási hangulat.
Egy lánycsapatba kellene kettő ember, valamint egy fiúcsapatba egy fő.
A fiúcsapatba olyan emberkét keresnek, aki mindkét nap tudná legalább az 5 perces tempót tartani. Nem a helyezés a céljuk, csak egyforma futókat szeretnének a csapatba.
Akit érdekel, dobjon egy mélt a címemre, de a freemailesre!
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57188
Aagica, köszönöm :) Akkor szombaton erre is sort kerítek. Tegnap is voltam körözni (gyalog), egy kis geocache-sel egybekötve, persze nacit nem vittem (a hüle fejem), így már megint farmerben gyalogoltam, ami végül is kényelmes, csak hülyén néz ki :) a zsákom meg nagyobb volt, mint hétfőn, azt hittem, leszakad a vállam. Szombaton viszont szeretnék némi futást is belerakni, és hát egy ekkora zsákkal nem menne. (ez most olyan, mint ha anélkül igen :)) ) Szóval köszi.
Előzmény: aagica (57186)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57187
VÁMpír, én se vagyok puding-párti, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy barátom boldog vele: aszongya, hogy azon futva nincs térdfájása (az utóbbi 1 hónapban; előtte viszont 1 évig nem futott mellékes dolgok miatt). Egyébként a hét elején futtam rajta, de kilométerjelzést nem láttam (igaz, lekoptak róla egyéb bohókás jelek is;-)
Előzmény: VÁMpír (57174)
aagica Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57186
Decsakigen, az a MAC. 350 Ft egy alkalom, 1800 egy hónap, kapsz szekrényt, kulcsot, zuhanyozhatsz, használhatod a rekortánt, leülhetsz a székre az előtérben, szóval nagyon megéri.:))
Előzmény: Törölt nick (57185)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57185
Hahó!

Elnézést a zavarásért, csak érdeklődni szeretnék, hogy ha az ember lánya kimegy a Szigetre futni/gyalogolni (még csak ez megy), akkor tényleg van ott valamilyen hely, ahová le lehet tenni cuccot? Az Alakformálóknál már szóbajött, és állítólag van valamilyen klub, de nem sikerült felfedeznem. Hacsak nem a MAC az, bár még azt is csak kívülről láttam :)

maczy.nagyonkezdődeigyekszik.húúú

maydayray Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57184
hogy ne essek hanyatt :-)
Előzmény: SkóT (57177)
maydayray Creative Commons License 2004.05.06 0 0 57183
vagy a puding melletti kavicson :-)
Előzmény: tomator (57182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!