Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8512

Igen, megkapod az anyagot (egy filmnyi jpg, ált. 500....800 kép) és excel táblázatba viszed fel az adatokat.

Előzmény: Atomantiii (8511)
Atomantiii Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8511

De úgy értem, hogy ez hogy működik? Valaki elküldi bescannelve a dokumentumot amiről be kell vinni az adatokat vagy hogy?

Előzmény: Törölt nick (8510)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8510

Kezdetnek már az is jó, ha az ember naponta, 10...30 házasságot be tud gépelni (hat név), időbeli megkötés nincs, csak célszerű akkor elvállalni, ha haladni is tudsz vele lassan, de biztosan.

Előzmény: Atomantiii (8509)
Atomantiii Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8509

Az adott linkre mutató oldal nem teljesen akar bejönni. Mondjuk akár még érdekelne is a dolog, attól függ milyen feltételekkel. Mármint értem ezalatt, hogy előre semmit se tudok elvállalni, mert elég változatos, hogy mikor végzek melóban. De írhatsz bátran mailt aztán megbeszéljük.

Előzmény: Törölt nick (8504)
vaclav Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8508

A GenoPro-nál a nem összekuszált nézet alatt azt értettem, hogy nem metszik egymást az egyes leszármazási ágak vonalai. Szinte minden program tud olyan chartot készíteni amin diszkrét szinteken jelennek meg az egys generációk tagjai, de ezek idővel már olyan bonyolultak lesznek, hogy nem lehet őket áttekinteni. Pl. a teljes rokonságom az Ages nevű programmal ábrázolva gy néz ki:

 

A Gramps-ben a gráfos nézetben így:

 

 

Ugyanez az Agelong-ban így:

De persze ha kiválasztok egy embert, és csak az egyensági felmenőit akarom látni, akkor jelentősen egyszerűsödik a helyzet:

Vagy ha valakinek a lemenőit akarom látni, akkor is áttekinthető a dolog:

 

Gyakorlatilag ha a egy idben szeretnéd látni a párhuzamos oldalágakat és a hozzájuk tartozó ősöket, akkor minenképp kaotikus ábrát kapsz eredményül.

Üdv,

Előzmény: karancsijudit (8506)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8507

Sziasztok!

Még négy éve gerard-nak volt egy jó ötlete (#5350). Hogy ne kelljen sokat lapozgatni vissza, bemásoltam:

"sziasztok
 
Elég sokat kutatgatok a családfám után.
Eközben ezerszám találkozom különleges nevekkel!!!!
 
Gondolom sokan vannak így ezzel
 
Megtennétek, hogy a következp tematikában írtok egy-egy bejegyzést fejenként:
 
Hol kutatok
Adott településen-környéken mely külölegesebb családnevek érdekelnek
Ezzel elérhetjük, hogy ezen a néhány beírási területen mindíg megtaláljuk ha érdekesebb névre bukkanunk, de nem emlékszünk a sokezer beírásból hol olvastuk"

Én erre reagálva írok most a saját terülteimről. Szerintem jó ötlet, aki gondolja kövessen.
Ahogy olvasgattam visszafelé, érdekes dolgokat találtam. Néhány éve adatbázis összeállítását tervezték, amiben aki gondolta, elküldhette a saját maga által kutatott településeket és családneveket. Ezt egy listán akarták közölni a neten, hogy egymás segítségére lehessünk. Szerintem kíváló ötlet, a véleményetekre vagyok kívnáncsi. Én vállalni tudom a netes megjelenítést és annak szerkesztését, csupán rátok lenne szükség.
Ha hülyeségnek vagy feleslegesnek találjátok, netalán fontoskodásnak, kérem írjátok meg!

Köszönöm!

Hol kutatok:
Elsősorban: Tárnok, Sóskút. Másodsorban: Vésztő, Diósd, Budapest-Tabán, Pusztazámor, Biharugra.
Tárnok, Sóskút:
Ábel, Borovszky, Csernyák, Cserveni, Eskulics, Frank, Hibits, Hornyák, Hula, Huslitska, Istókovics, Jahoda, Jauernek, Jurák, Korenik, Kummer, Kussa, Langerman, Marczinkovics, Melicher, Mészáros, Mikulásik, Mikusits, Moravek, Muskovics, Novotni, Pátrovits, Petrov-Petró, Pilár, Pintér, Pluhár, Póder, Poszmik, Reiner, Repka, Rihó, Rozbora, Schneider, Skornyák, Sutovszki, Szimandli, Szklenár, Vaskó, Veszeli, Viczing, Zombori, Zsvahó.
Vésztő és környéke:
Budai, Csete, Deák, Fehér, Nagy, Sallai, Tót.

karancsijudit Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8506

Vaclav, excelben nagyon jól kijönnek a rokonsági fokok, akár egyszerűsítve, mint itt...

Előzmény: vaclav (8490)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8505

Vaclac, nekem a genopro sem tudja kuszálódás nélkül rendezni a felmenőket. Vagy én csinálok vmit rosszul? Ha ki tudod nagyítani a mellékletet, látod, hogy más most is egymásba érnek az unokatestvéri fokon rokonok (ezért is nem csináltam még tovább, nem szeretnék feleslegesen dolgozni). Van ötleted?

Előzmény: vaclav (8490)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8504

Igen, önkéntesek csinálják, és örülünk minden segítséget, ezért ha lenne kedved besegíteni, szólj. A budapesti anyakönyveket dolgozzuk fel. Ezen az oldalon látható a már feldolgozott anyakönyvek kereshető adatbázisa.

Előzmény: Atomantiii (8503)
Atomantiii Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8503

Ezt hogy érted? Önkéntesként végeznek ilyesmit, hogy régi dokumentumok adatait viszik be PC-re?

Előzmény: Törölt nick (8502)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 8502

A nevek begépelését.

Előzmény: Atomantiii (8496)
entonio92 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8501

Alul "Kép feltöltése sajátgépről" mellett klikk a "Kiválasztom a képet" utána pedig rá kell kattintani a "beillesztés"-re, mert enélkül nem fog megjelnni a kép, utána itt, ahova szöveg lehet írni, megjelenik a kép.

Előzmény: karancsijudit (8500)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8500

most csak nekem nem akarja csatolni? az előbb sikerült...

Előzmény: karancsijudit (8499)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8499

... a kép...

Előzmény: karancsijudit (8498)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8498

Vaclav, excelben nagyon jól kijönnek a rokonsági fokok, akár egyszerűsítve, mint itt...

Előzmény: vaclav (8490)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8497

Vaclac, nekem a genopro sem tudja kuszálódás nélkül rendezni a felmenőket. Vagy én csinálok vmit rosszul? Ha ki tudod nagyítani a mellékletet, látod, hogy más most is egymásba érnek az unokatestvéri fokon rokonok (ezért is nem csináltam még tovább, nem szeretnék feleslegesen dolgozni). Van ötleted?

Előzmény: vaclav (8490)
Atomantiii Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8496

Bocsi, de mit jelent az indexelés ez esetben?

Előzmény: Törölt nick (8489)
entonio92 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8495

Én is erre gondoltam, csak nem voltam benne 100%. Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (8494)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8494

Heva = Éva

Előzmény: entonio92 (8493)
entonio92 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8493

A kép lemaradt


entonio92 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8492

Azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen keresztnév lehet?

skoumi Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8491

Kedves Judit,

 

sorry... én nem ma írtam nekik, hanem elég régen, vagy 2-3 éve, akkor még működött...

Marad a telefon (vagy kérj telefonon emailcímet)

 

Üdv:

Krisztián

Előzmény: karancsijudit (8477)
vaclav Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8490

Hahó!

 

Én is ugyenezzel a problémával találkoztam, kipróbáltam elég sok programot, de csak kettőt találtam, ami megjeleníti az összes felvitt rokont egy ábrán oldalágakkal és nem vér szerinti rokonokkal egyetemben: Az egyik a GenoPro, ami nagyon profinak tűnik, de nekem kicsit áttekinthetetlen volt, a másik az Agelong Tree, ami eddig egész tetszetős. A GenoPro nem rendezi generációk szerint a felmenőket, de így meg tudja oldalni, hogy ne keresztezzék egymást a származási vonalak, az Agelong szépen lépcsőnként felfelé összerendezi a generációkat, de így sokszor elég kusza, egymást metsző vonalakat és egymástól távolra rajzolt rokonokat rajzol. Nagy előnye visziont, hogy a megjelenítésből egy-egy kattintással ki és bekapcsolható egy-egy felmenő ág, így mindig csak azt kell bekapcsolnod, amivel éppen foglakozol, de megvan a lehetőség a teljes rokonság megjelenítésére is és persze a klaszikus felmenő vagy lemenő fa ábrázolására.

Egyébként meg ha oldalágakat és felmenőket is szeretnél ábrázolni, már csak a helyzet bonyolultságából adódóan is kusza lesz az ábrád. Talán még az ingyenes Gramps nevő program készíti a legáttekinthetőbb gráfos ábrát, de ha sok a rokon, az is nagy lesz és kevéssé átlátható. Nálam így 300 körül már szinte sehogy sem lehet mindenkit áttekinthetően ábrázolni.

Használ még valaki egyébknét Agelong-ot? A helyekkel kapcsolatban van valami amit nem értek...

Üdv,

Előzmény: karancsijudit (8484)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8489

Páran a budapestit csináljuk, jól halad már az is.

Előzmény: Kolibri1803 (8483)
szepter Creative Commons License 2012.01.02 0 0 8488

Sikerült egy pár rekordot felvinnem a Szabolcsi polgári anyakönyvek adatbázisába. Elég nehezen jutottam ide, mert először Arkansas születési anyakönyveit ajánlotta fel a Batch. Később kerestem a lehetőségek között, és megtaláltam Szabolcsot. A képen nagyon sok adat van, de a beviteli mezők csak néhány alapadatot kértek be, nem kérdezték meg például a helység nevét sem, de lehet, hogy ez adódik a kötegből. Hihetetlen durva írásmódok voltak, és még hihetetlenebb név variációk. Nem értem, hogy engem miért engedtek arkansasi adatokat feltölteni, és el sem tudom képzelni, hogy mit kezd egy spanyol anyanyelvű a magyar anyakönyvekkel. Illetve van némi fogalmam, mert most már kezdem érteni, hogy az üknagyanyám miért szerepel Bodzsár, Edzsár, Bodzsaki és Kovács néven a gyerekei születési adatainál.

Előzmény: Kolibri1803 (8483)
MacAshinna Creative Commons License 2012.01.02 0 0 8487

Kedves Kutatók!


Szeretnék érdeklődni, hogy valaki ismer-e olyan (osztrák) netes adatbázist, amiben a századforduló körüli halálozási anyakönyvi kivonatokat lehet megtekinteni? Ükapám a bécs-alservorstadti közkórházban húnyt el, ezt a születési helyén feljegyzett halálozási anyakönyv másodpéldányából tudom. Elég felületes és rövid ez a másodpéldány, úgyhogy abban bízom, hogy az eredetiben több adatotot találok, persze erre sincs semmilyen garancia. A szülei neve érdekelne igazából, de az már a házassági anyakönyvi kivonatban is elég hiányosan szerepel (csak az édesanya férjezett neve olvasható), a szül. anyakönyvi kivonatát pedig sem személyes utánajárás, sem pedig a familysearch adatbázisban nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget! 

4904 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 8486

Kedves Andor

 

Hatvany István vagyok . Évek óta kutatom a családom történetét, ami a régi Biharvármegye területéhez kötődik. Az apám is Váradon született 1916-ban. Sajnos a Romániához került települések anyakönyvei és a Levéltári források Magyarországon nem elérhetőek. Régen szeretnék kapcsolatba lépni egy nagyváradi, vagy szatmárnémeti családkutatóval de eddig még nem sikerült.

 

Évek óta foglalkoztat a Nagyváradon élő, élt Hatvani családok esetleges kapcsolata a debreceni Hatvany István professzor családjával, amire halvány utalások vannak.

 

A Hatvanyakon kívül kutatásaim fő iránya micskei Miskolczyak, piskárkosi-királydaróci Szilágyiak

telegdi Miskolczyak, és a velük rokon családok. Ezek a családok Nagyváradhoz és környékéhez kapcsolódnak.

Segítségedér cserébe Budapesten végezhető kutatást tudok felajánlani.

 

Várom válaszod

István

hatvany.i@invitel.hu

 

Előzmény: andor49 (8212)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.01 0 0 8485

OK, várom a leveledet.

Előzmény: Törölt nick (8479)
karancsijudit Creative Commons License 2012.01.01 0 0 8484

Igen, én is programra gondoltam, nem internetes oldalra, ugyanis elég nagymennyiségű információról van szó. Nem csupán a saját családfámat készítem, hanem más rokonokét is, oldalágakkal egyetemben. Ezért is szeretem látni vizuálisan, ki kinek a kicsodája, és ehhez kell egy "faformátum". Ezért használom az excelt, mert bár kezdetleges, de mégis látható a rokonsági fok ránézésre is, ami elég fontos egy 80éves nagyotlátó nagynéninek pl. Most próbálom a genopro-t, de ott pont ennél akadtam el: ha nem csupán egyenesági felmenőket viszek be a rendszerbe, nem tudja jól kezelni, teljesen széthúzza a "fát". Ezt hogyan lehet kiküszöbölni?

Előzmény: rkyra (8480)
Kolibri1803 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 8483

Tisztelt Kutatók!

Szeretnék érdeklődni, hogy más is csinálja-e a Szabolcsi polgári anyakönyvek (1895-1970) indexelését a FamilySearch Indexing programmal, mivel már hónapok óta lehetséges az indexelés, de akárhányszor belépek mindig a következő évi anyakönyveket küldi el a program indexelésre (ami azt jelenti, hogy kevesen végzik). Úgy gondolom, hogy mindenki számára hasznos, ha minél több polgári/egyházi anyakönyv érhető el kereshető adatbázis formájában. Nem feltétlenül a szabolcsi anyakönyvek, hanem más megyék anyakönyvei is, amiket azután lehet majd nagy valószínűség szerint feldolgozni, miután ez a projekt befejeződött. Jelenleg az indexelés Nyírvasvári községnél tart.
Ezúton kérem azokat, akiknek ideje engedi, hogy segítsék a projekt előmenetelét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!