Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 29933

Igen, nekem is úgy tűnik, hogy IV. 41.c értelmében, a te esetedben nem akadályozzák az ingatlanod megközelítését, csak megnehezítik/ problémásabbá tetszik. Erre viszont nem látok szabályt.

Előzmény: bizarrboy (29926)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.21 0 0 29932

Örülnék egy méretarányosabb rajznak, vagy esetleg fotónak vagy szatellitképnek. Azt gyanítom, hogy a rajz finoman szólva nem méretarányos.

Jól értem, hogy személygépkocsival hajtanál be vagy ki?

Egy vagy kétirányú az utca?

Van bármi egyéb közúti jelzés a környéken?

Előzmény: bizarrboy (29926)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 29931

Btk., Ptk., Ztk., Jtk. ;)

Előzmény: Mr Reacher (29930)
Mr Reacher Creative Commons License 2021.02.21 0 1 29930

A kiállás akadályozását ráadásul nemcsak a KRESZ rendeli büntetni.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29928)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 29929

Elébe megyek ÁS kartársnak: az Önkorminál kellene kezdeményezned egy Forgalom elől elzárt terület (vagy Várakozni tilos! tábla) kihelyeztetését, a szabad mozgásodhoz szükséges területen. Hajrá! :)

Előzmény: bizarrboy (29926)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.21 0 0 29928

A szabályok szerint, ha - egyéb okból - nem tilos ott a parkolás/várakozás és te (még ha nehezen is), de ki-/'s/be tudsz hajtani, akkor sajnos marad a "szívás" meg a tili-toli; "Így jártál". Ha viszont egyáltalán nem lehet be- és főleg ki-állni a kapuból (és ráadásul kiírtad, hogy "AUTÓ KIJÁRAT!"), akkor hívhatsz akár rendőrt is, hogy akadályoznak a mozgásban. A mi garázs-sorunkon volt rá példa: büntetett is a rendőr a garázs elé állásért. Ez szerintem analóg(ia), bár a beállást nehezebb megmagyarázni, mintha kihajtani nem tudnál.

Előzmény: bizarrboy (29926)
Mr Reacher Creative Commons License 2021.02.21 0 0 29927

Tolass vissza. Anélkül, hogy veszélyeztetnéd, kis mértékben akadályozhatod a forgalmat.

Előzmény: bizarrboy (29926)
bizarrboy Creative Commons License 2021.02.20 0 0 29926

Sziasztok

Egy parkolási dologban kérnem a tanácsotok!

 

 

Ott jövök én ,és be szeretnék állni az udvaromra .

A kapum előtti útszakaszba nem parkolnak (még!) ,de ráfordulni a jobb sávból a bal oladi kapumra ,hátszóval...

A kérdés hogy az 1-es és a 3-as kocsinak nem kellene ráfordulási helyet hagynia ? Vagy akár még kettő közé is állhatnának?

A KRESZ ír valamit erről? Ingatlanra való behajtással  részletesen?

Köszönöm a válaszokat !

 

Byk001 Creative Commons License 2021.02.16 0 2 29925

Egyirányú utcából balra akar az előtted lévő kifordulni. "Természetesen" 10-ből nyolcan - helytelenül a jobb szélről. Odaérsz te is, ugyanazt szeretnéd (balra kikanyarodni). Mellé sorolsz, a helyes bal szélre vagy nem? Ráadás kérdés: kikanyarodsz-e előbb, mint ő?

 

Persze, hogy mellé sorolok. Miért kellene nekem szabálytalanul állnom mögötte csak azért, mert ő nem ismeri a KRESZ-t? Legfeljebb nem állok annyira mellé, hogy ne lásson tőlem balra. Jobban zavarna a dolog, ha én jobbra akarnék fordulni, és miatta nem tudnék.

Mellesleg volt olyan, hogy útfelújítás miatt a párhuzamos utcákba terelték a forgalmat a környékünkön, és egyirányúsították őket. Az utca elég széles volt, hogy két autó bőven elférjen egymás mellett, de a jobb oldalon állta a sor, én meg szépen előre mentem a bal oldalon, és beálltam előre, mert balra akartam kanyarodni (mint egyébként a sorban állók kb. 80%-a is). Úgy voltam vele, hogy nem tudok mit kezdeni azzal, hogy az emberek nem ismerik a KRESZ-t, és nem tudják alkalmazni.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (29919)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29924

Még egy megjegyzés. Ami engem kiakaszt, az a mit nekünk FMSZ meg KRESZ-alapfogalmak, kit érdekel, megoldjuk occsón okosba c. közútkezelői hozzáállás.

Többféleképpen meg lehetett volna oldani kultúráltan a dolgot. Még egy példa a jelenlegi telephely bejárat helyére csinálnak egy kis zsákutcácskát ami a telephely kicsit odébtett bejáratában végződik.

Akkor a jelenlegi kapu útkereszteződéssé avanzsált volna, és a kb 10 méteres utcaszakasz szilárd burkolatú lenne a KRESZ alkalmazásában is.

 

A jelenlegi elfusizott forgalmi rendben kódolva vannak legalábbis a koccanásos balesetek.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29923

Amúgy azt nem értem, miért nem aszfaltoznak le még bő 40 métert a Törökkő keleti szakaszából. Akkor korreltül jobbkezes lenne a kereszteződés.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29922

A helyismeretnek is vannak szintjei.

Mint említettem, a Törökkő keleti szakaszáról (főleg korlátozott látási viszonyok közt) nem látszik, hogy pár telek közös bejárata-e csupán.

 

Jóval nagyobb ludas az, aki a jobbkezet akarja kikényszeríteni miközben földútról érkezik (a KRESZ alkalmazásában akkor is, ha a telephelyről kihajtva végig szilárd burkolaton hajtott).

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (29917)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29921

Irányjelez balra? ha nem (vagy kiégett bal hátul) akkor honnan találjam ki, hogy mit akar? Ha időben irányjelez balra, akkor nem próbálok meg elmenni mellette.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (29919)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29920

dudálva de elengedném :)

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (29918)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29919

Mondhatnám, hogy akkor meg pláne! Napi szinten adok egy csomó olyan helyen elsőbbséget (pont a helyismeret miatt), ahol a KRESZ szerint bőven nekem lenne, csak tudom, hogy ezt 100-ból 98-an máshogy gondolják. És még a tábla (vagy annak hiánya) is "velem van".

 

Picit más kérdés, de nem véletlenül jutott eszembe:

 

Egyirányú utcából balra akar az előtted lévő kifordulni. "Természetesen" 10-ből nyolcan - helytelenül a jobb szélről. Odaérsz te is, ugyanazt szeretnéd (balra kikanyarodni). Mellé sorolsz, a helyes bal szélre vagy nem? Ráadás kérdés: kikanyarodsz-e előbb, mint ő?

Előzmény: ÁsítóSárkány (29916)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29918

Na, akkor most már elő a farbával: Te, ott a Csillaghegyin érkezve, találkozván egy jobbról érkező busszal ADNÁL ELSŐBBSÉGET, VAGY NEM? Y/N 

Előzmény: ÁsítóSárkány (29916)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29917

Lehet, hogy én túlságosan nagy bizalommal vagyok a hatóságok irányába', de ha látok egy táblát, ami arról tájékoztat, hogy a következő kereszteződés (egyáltalán létezik +) jobbkezes, akkor biztos, hogy nem kezdem el "okosítani" a szabályt, hogy ezt elrontotta a hatóság, xarok rá. Nem bírálom felül/ én legalább is.  Nem kreálok meséket, hogy lopott a tábla, stb.

Nem szeretnék olyan sírfeliratot, hogy

 

"pedig rutin szintjén tisztában volt a KRESZ alapfogalmaival" vagy, hogy

"nem adta meg a jogtalanul kicsikart elsőbbséget"

Levelezgetni lehet erről, de ott elsőbbséget nem megadni NEM!

 

Ugyan ezt gondolom  "Rendőrségi" parkolóról: el tudom képzelni, (sőt remélem is) hogy jogtalan, meg "a j. q. anyjukat!", de nem állok oda, mert rá van írva a táblára, hogy ne tegyem. Persze: tartok a büntetéstől, nomeg attól is, ha jobbról belém jön egy busz a Törökkő utcából.

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (29913)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29916

Lehet helyismerete is a Csillaghegyin érkezőnek...

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (29915)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29915

Nanana! Azért az a kérdéses rész olyan "nagyon" nem néz ki földútnak, egy kicsit vacakabb látási viszonyok között meg egyáltalán nem. Pont ebben áll a kérdés nehézsége. Ne várjuk már el, hogy jobbra (pl. a nem is oly ritka esti sötétségben :)) betekintve, valaki lézer-szemekkel felmérje, hogy "jujj b+, nincs az aszfalt 50 méter, csak 20"... Szóval ez azért nem az a helyzet. Emlékeim szerint pl. a Balaton menti települések tele vannak ilyen fele-murvás/ fele-aszfalt utcácskákkal. (Nyilván máshol is vannak.)

Előzmény: ÁsítóSárkány (29913)
Byk001 Creative Commons License 2021.02.15 0 1 29914

A "Rendőrségi gk." a rendőrség szolgálati gépkocsijai. Ez azonban nem csak a "csíkos" autó lehet, hanem nagyon sok jelzés nélküli autó is van ilyen. Ezek jó része valamelyik vezetőnek van kiadva úgy, hogy saját használatra is engedélyezve van, de sok olyan is van, ami egy-egy szervnél van, mint "ügyintézői gépjármű". Ez pl. olyan, hogy Kazincbarcikáról a városi kapitányság műszaki dolgozója, akinek sokszor nincs is engedélye csíkos autót vezetni, bemegy az MRFK-ra, mert el kell intéznie valamit. Ezekből te csak azt látod, hogy civil autó áll a ház előtt, és nem derül ki számodra, hogy az nem "Kiss Géza" saját autója, hanem rendőrségi autó. 

A kitáblázás meg (elvileg) nem úgy történik, hogy kijön a rendőr egy táblával, és szépen felcsavarozza az oszlopra, mert a főkapitány ezt adta utasításba, hanem ez a közút kezelője/polgármesteri hivatal engedélyezi (legtöbbször valamiféle hivatalos díjazás ellenében).

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29890)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29913

Ami a defenzív vezetés népszerűsítését illeti, egyetértek.

 

"Te csak akkor gondolhatod azt, hogy ott neked van elsőbbséged, ha alaposan kielemezted a kereszteződést és felismerted a hibás kitáblázást."
Nem igaz. elég a rutin szintjén tisztában lenni a KRESZ alapfogalmaival :) ami nagyon sajnos sokaknál nincs meg. A magam részéről inkább itt látom a problémát.

 

Az meg egészen ijesztő, ha a félhülyeség elvárttá válik, és bárki erre alapozva akar elsőbbséget kicsikarni, miközben legalábbis neki is van elsőbbségadási kötelezettsége.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29905)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.15 0 0 29912

amúgy egyenrangú tábla nélkül lazán KRESZ vizsga kérdést kellene belőle csinálni... azt tesztelné kicsit apróbetűbe kérdezős módon, hogy tisztában van-e a vizsgázó az alapfogalmakkal.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29911

Amúgy meg ki kellene kérni a közútkezelőtől, milyen táblák szereplnek a nyilvántartásukban a környéken. Ebből kiderül, ha partizánakció volt a táblacsere.

Nem hinném, mert a Google street view is mutatja az egyenrangú utak kereszteződése táblát 2019. júniusi képen, szóval már észlelnbiük kellett volna...

Partizánakció esetén közúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény alapos gyanúja, ismeretlen tettes ellen...

 

Előzmény: masterflash (29904)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29910

Aki a Csillaghegyi úton érkezett, az hivatkozzon a KRESZ 28. § (2) c)-re (földútról érkező elsőbbséget ad a szilárd burkolatról érkezőnek. Mindig!) és a Függelék I. sz) pontra, ami alapján a Törökkő keleti szakasz kétséget kizáróan földút a KRESZ alkalmazásában.

Másodszor is, ha a másik fél nem ismeri el a felelősségét. hivatkozzon a 20/1984 (XII. 21.) KM rendelet 7. §-ra és az FMSZ 15.1 pontra és kérje a közútkezelő felelősségének vizsgálatát.

 

Itt elsősorban a két sofőr a két fő érdekelt, a biztosítók persze beszállhatnak a buliba a saját érdekeik mentén.

Vita esetén bíróság fog dönteni.

 

Előzmény: masterflash (29902)
masterflash Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29909

Nincs semmi probléma, és nem a te álláspontod okozza a csattanást, azok csak úgy történnek ott.

Ami szerinted  a helyes eljárás ilyen esetben, azon nincs mit vitatni. :)

 

Úgy tenném fel akkor a kérdést, hogy akik ott karamboloztak, azok közül kinek a biztosítója fizetett kinek? %-os megoszlás a felelősségben?

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29905)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29908

az az

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29907)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29907

Azért említettem a ködöt, meg a sötétséget, mert ott (helyismeret nélkül) kizárt, hogy felismerd (azt, amivel érvelsz), hogy az az egyenrangú útkereszteződés egyik alkotója valójában nem minősül útnak.

Előzmény: masterflash (29904)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29906

elengednek= elengednem

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29905)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29905

Én nem akartam sem "félrevinni a kérdést", sem vitatkozni. Nem is értem, hogy miért lenne "csatt" az általam képviselt álláspont alapján...

 

 

Igen, - ha úgy tetszik,  - a táblát azért érzem "erősebbnek", jobban mondva irányadónak, mert a rendelkezésre álló rövid mérlegelési idő alatt ennek az "igaza" / jogalkotói szándéka derülhet ki a közlekedők számára, - akkor is, ha ez helytelen. Akkor pedig az van, hogy jössz a belinkelt úton, a helytelen (de mégiscsak kint lévő) tábla felől. Odaérsz egy jobbkezeshez és megadod az elsőbbséget. Tudod, hogy nem kellene, mert lófax a sejhajukba, de "ez van" alapon. Te csak akkor csattanhatsz, ha jó sok időt töltöttél a környék tanulmányozásával, ismered a murva-aszfalt arányokat + kibeszélgetted magad itt a fórumon; És ezek alapján juszt sem adsz ott elsőbbséget, mert rövid az aszfalt, meg szerinted (helyesen!) az ott nem is kereszteződés...

Igazad lesz, csak ez - szerintem - mégiscsak hülyeség. Ha bíró lennék ugyanígy érvelnék.*

 

Voltál katona? Ott volt az a mondás, hogy "a parancs nem azért van, hogy baxogassuk, mert csak szaporodik". Tehát ne keresd az értelmét, hanem tégy úgy, mintha értelmes lenne/ mintha igazuk lenne. Én is ezt teszem az említett kerékpár útnál, a gyalogosokkal. Minden egyes alkalommal "anyázok" és elmondom, hogy miért nem kellene elengednek őket (gyerekeim már unják nagyon), de mégis elsőbbséget adok a hülyéknek. 

 

*Te csak akkor gondolhatod azt, hogy ott neked van elsőbbséged, ha alaposan kielemezted a kereszteződést és felismerted a hibás kitáblázást. Akkor viszont pont ezek alapján - fel kell ismerned/ számítanod is kell arra, hogy nem fognak elsőbbséget adni. Izmozni lehet, csak nem érdemes. Okos enged....

Előzmény: masterflash (29904)
masterflash Creative Commons License 2021.02.14 0 0 29904

Lehet, nem voltam egyértelmű, az akkor volt még, amikor volt macisajt a Csillaghegyi út végén és e miatt is kerülhetett le és került ki ez az egyenrangú utak kereszteződése tábla.

 

Félreviszed a kérdést, nem érdekes a vezetéstechnikai része, a dolognak, hogy mi van ha köd van, mi van, ha sötét van, vagy nem ismeri a helyszínt. Ha bizonytalan vagyok egy ismeretlen helyen a szituációban, akkor lassítok, és mindenkinek elsőbbséget adok.

 

De itt nem erről szól a kérdés. Két autó csattan a kereszteződésben. Ki nyer a bíróságon?

 

Meg az adott szituációban én azt gondolom, hogy a csillaghegyi úton közlekedve nekem van elsőbbségem, és ha a telephelyről kirongyoló dudán tenyerelő szociopata elviszi a kocsim hátulját, mert rá már nem tudok felkészülni vészüzemmódban, mert gyorsabban ott van, mint ahogyan én észlelhetném, hogy nem fog elsőbbséget adni és nekem kell elkerülnöm a balesetet, hanem belém jön a kanyarodás közben.

Akkor mit fog mondani a kiérkező rendőr?

 

Előzmény: Hattori Hanzo69 (29903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!