Keresés

Részletes keresés

attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45930

Mondjuk szerintem az már a hatásfokkal beszorzott tényleges hőterhelés lesz

Előzmény: Sony Black (45928)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45929

ez a gyanúm nekem is. kíváncsiságképp meglesem a 200W-t, hogy ott mi van, és lehet, hogy írok nekik, hogy tegyenek rendet abban az irodában...

Előzmény: Sony Black (45928)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45928

Érdekes, mert a termék adatlapon meg csak a 10,1kW szerepel...

Nem értem egy fűtő kazán hogy mehet fel 17,5 kW-ra... szerintem el van írva amúgy. :)

Előzmény: attila0325 (45923)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45927

Én valahogy nem igazodtam el hirtelen a Viessmann honlapján... :)

 

Megnéztem, ez annyi amennyi, de érdekes :)

Ha jó ismerősöd a gáztervező, akkor én hozzácsapnám azt a tervet a dologhoz. Kicsit több adminisztráció, meg amennyit kér...

 

De meg lehet próbálni hogy a gázszerelő bevállalja e EKCS-be így. 

Én mondjuk csak a fűtési üzemet nézem, mert az én olvasatomban a folyamatos üzem az csak a fűtés, és ezáltal csak a fűtésnek írom be a hőterheléstét.

Előzmény: attila0325 (45923)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45926

Köszönöm megpróbálom.. 

Előzmény: kormi07 (45922)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45925

Köszönöm a segítséged...

DE ez sajnos nem ugyan az az "évjárat"...  :-( 

Mondjuk én sem írtam, hogy melyik lenne az..
Az enyém még az eredeti "angol" kivitel 2006 -2008 ig. gyártották..
Ez a kinézetű..
https://www.fokabt.hu/saunier_duval_Ecosy_F_AS_28_E_alkatresz,2

köszi még1x a fáradozásod..

Előzmény: attila0325 (45916)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45924

Az tetszik leginkább a viessmann-ban, hogy dokumentáció mindenhez is van:

https://vibooks.viessmann.com/hu/hu

 

A hőcserélőjéről meg a matrix égőfejről kár is tovább beszélni :-D

A 200W tetszene nagyon, de ember nem ad annyi pénzt egy kazánra, bőven jó már az a 3.2 kW minimum is. Mondanám, hogy teszek fel egy aristont, de az is 380 000-nél kezdődik,

meg ahogy írtam korábban, annak ellenére nem venném meg újra én sem, hogy nálam hibátlanul megy.

Hiába jó a kazán hardveresen, és hiába sokkal jobb a kijelzője, az a panelhiba nagyon benne van a vérében. Remélem, nem futok bele. Kár, hogy ez a 100W akkor még nem létezett, mikor az aristont vettem.

Mondjuk pont emiatt ezzel sincs még 5+ év tapasztalat, de egy viessmann az legyen má' jó!

attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45923

Köszönöm szépen! Ezért is kérdeztem, mert annyi rémlett csak, hogy volt valami változás, de ugye én csak lelkes amatőrként messziről ugatom a témát.

 

Energiafelhasználásra vonatkozó termékadatlap

https://static.viessmann.com/resources/technical_documents/HU/hu/VEP/6169656VEP00002_1.pdf?#pagemode=bookmarks&zoom=page-fit&view=Fit

 

 

Műszaki adatlap:

https://static.viessmann.com/resources/technical_documents/HU/hu/VDP/6175819VDP00003_1.pdf?#pagemode=bookmarks&zoom=page-fit&view=Fit

 

 

 

 

Emitten a táblázat a műszaki adatlap pdf-ből:

 

 

 

 

Ha lesz kedved/időd, ránézel esetleg a két PDF-re?

 

Előzmény: Sony Black (45921)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45922

Amikor kifelé mozdulna, próbálj meg kézzel rásegíteni, túlhúzta az orsó menetén a tengelyt, nem kap vissza.

(léptetőmotor, régebbi injektoros autókon hasonló alapjárati motor van)

Ha be van szerelve, bekapcsolásnál végigjáratja a két végállás között szerintem, de ott a váltószelep határozza meg a végeket.

Ha sikerül kicsalogatni, akármilyen állással rakd össze, be fogja állítani magát.

Előzmény: joevagyok68 (45914)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45921

Amit belinkeltél az a régi!

 

Az új az a 1/2020 kormány rendelet: 

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a2000001.kor

 

4. A gázfogyasztó készülékek egyszerűsített eljárásban történő cseréje

7. § (1) Meglévő gázfogyasztó készülékek cseréje egyszerűsített eljárással az alábbi feltételek, valamint a (2) és (3) bekezdésben az adott esetkörre vonatkozó feltételek egyidejű fennállása esetén végezhető:

a) az új gázfogyasztó készülék vagy gázfogyasztó készülékek felszerelése nem jár a gázmérőhelyen felszerelt névleges méréshatárú fogyasztásmérő cseréjével,

b) a készülékcsere nem jár a fogyasztói vezeték cseréjével vagy átalakításával, kivéve annak a cserélendő gázfogyasztó készülék kizárására szolgáló elzáró szerelvény és az új gázfogyasztó készülék csatlakozási pontja közötti legfeljebb 1,5 m hosszú szakaszát,

c) az új gázfogyasztó készülék nem gyűjtőrendszerű, és nem több helyiségből igénybe vett égéstermék-elvezetőhöz csatlakozik, és

d) az égéstermék-elvezetőhöz csatlakozó új gázfogyasztó készülék hőterhelése nem nagyobb a meglévő gázfogyasztó készülék hőterhelésénél.

(2) Ha az új gázfogyasztó készülék besorolása megegyezik a meglévő gázfogyasztó készülék tanúsított típusa szerinti besorolásával, akkor a gázfogyasztó készülék elhelyezésének változatlanul meg kell felelnie a létesítéskori vagy a hatályos műszaki biztonsági feltételeknek.

(3) Ha az új gázfogyasztó készülék besorolása eltér a meglévő gázfogyasztó készülék tanúsított típusa szerinti besorolásától, akkor a gázfogyasztó készülék elhelyezésének meg kell felelnie a hatályos műszaki biztonsági feltételeknek.

(4) A felhasználó a meglévő gázfogyasztó készülék egyszerűsített eljárással történő cseréjét az illetékes földgázelosztó, telephelyi szolgáltató, telephelyi engedélyes, PB-gáz-fogyasztó készülékek esetében a vezetékes PB-gáz-szolgáltató, PB-gáz-forgalmazó minőségirányítási rendszerében előírtak alapján feljogosított és műszaki-biztonsági felülvizsgáló szakképesítéssel rendelkező gázszerelővel végezteti el.

(5) Az elvégzett egyszerűsített készülékcserét a feljogosított gázszerelő a csere elvégzését követő 2 munkanapon belül a szerelési nyilatkozat és a bejelentőlap átadásával bejelenti az illetékes földgázelosztónak, a telephelyi engedélyesnek, a telephelyi szolgáltatónak, vezetékes PB-gáz-szolgáltatónak, PB-gáz-forgalmazónak.

 

"Na ez itt nekem a fő kérdés. 

A meglévő kazán hőterhelése Qn =13.3 kW mind fűtés, mind HMV módban (Qnw)

A kiszemelt új kazán egy Vitodens 100W-B1HF, 11 kW, csak fűtő. Nem csinál melegvizet, csak fűt, DE.

A Viessmann esetében ez a két érték eltérő, fűtés üzemben Qn=10.3 kW, viszont HMV üzemben Qnw=17.8 kW"

 


A 3/2020 ITM rendelet szerint a Hőterhelés definíciója: Hőterhelés: az az energiaáram, amely a gázfogyasztó készülék folyamatos üzeme során a készülékbe áramlik (kW)

Véleményem szerint a HMV termelés nem folyamatos üzem hanem szakaszos, mert az csak akkor van amikor az ember megnyitja a melegvíz csapot.

 

Mindenesetre érdekes ez az eltérő hőterhelés, mert fűtő kazán esetében ez egy ugyanaz adat szokott lenni. Kombi kazánnál szokott ilyen eltérés lenni, mert átfolyósba nagyobb a teljesítmény.

 

Ha valóban ez az adat (én nem találtam hozzá gyári leírást) Akkor igen, gáztervet kell csináltatni. De ez csak egy formalitás. A tervezői készülékcsere minden másban ugyan az mint az egyszerűsített.

 

Előzmény: attila0325 (45920)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45920

@Sony Black / Unicalfan!

 

Be tudnátok linkelni nekem a jelenleg hatályos, egyszerűsített kazáncserére vonatkozó pontos előírásokat, vagy meg tudnátok erősíteni, hogy az alábbi még aktuális-e?

Kedvenc gáztervezőmet egy hónapja nem tudom elérni, hogy kifaggassam.

 

Ezt találtam:

 

11/2013. (III. 21.) NGM rendelet 6.§ -a szabályozza az egyszerűsített, azaz tervhez nem kötött készülékcserét, az alábbiak szerint:

  1. § (1) Meglévő gázfogyasztó készülék cseréje egyszerűsített eljárással az alábbi feltételek egyidejű fennállása esetén végezhető:
  • a) az új készülék legfeljebb 36 kW hőterhelésű,
  • b) az új készülék hőterhelése nem nagyobb a meglévő készülék hőterhelésénél,
  • c) a készülékcsere nem jár a fogyasztói gázvezeték cseréjével, átalakításával,
  • d) az új készülék besorolása:
  • da) megegyezik a meglévő készülék besorolásával, a készülék elhelyezése a létesítéskor érvényes műszaki biztonsági feltételeknek változatlanul megfelel, továbbá kéménybe kötött készülék esetében az új gázfogyasztó készülék csak olyan egyedi, önálló égéstermék elvezető berendezésbe csatlakozik, ami megfelel az új gázfogyasztó készülék gyártója által előírt követelményeknek; a kéményseprő-ipari közszolgáltató megfelelő minősítésű nyilatkozata rendelkezésre áll arról az égéstermék-elvezető rendszerről, amelyhez az új készülék csatlakozik, vagy
  • db) ha az új készüléket kizárólag a készülék részeként tanúsított égéstermék-elvezető és égési levegő hozzávezető rendszer elemeivel, a készülék gyártójának utasítása alapján szerelik, és a helyiséglevegőtől független üzemmódban helyezik üzembe.

(2) Az egyszerűsített gázkészülék cserét kizárólag az illetékes földgázelosztó, pébégáz fogyasztó készülékek esetében a pébégáz forgalmazó  minőségirányítási rendszerében előírtak alapján feljogosított gázszerelő végezheti.

 

 

 

Tavasszal szüleimnél lehet, hogy készülékcsere lesz.

 

- Legfeljebb 36 kW teljesítmény - pipa

- Készülékkel együtt tanúsított füstgázelvezető rendszer, helyiség levegőtől független üzemmód - pipa

- Egyszerűsített készülékcserére jogosult gázszerelő - pipa

- Fogyasztói gázvezetéken nem történik semmilyen módosítás - pipa

- Új készülék hőterhelése nem nagyobb a meglévő készülék hőterhelésénél.

 

Na ez itt nekem a fő kérdés. 

A meglévő kazán hőterhelése Qn =13.3 kW mind fűtés, mind HMV módban (Qnw)

A kiszemelt új kazán egy Vitodens 100W-B1HF, 11 kW, csak fűtő. Nem csinál melegvizet, csak fűt, DE.

A Viessmann esetében ez a két érték eltérő, fűtés üzemben Qn=10.3 kW, viszont HMV üzemben Qnw=17.8 kW

 

Ebben az esetben a fűtési hőterhelés a mérvadó, vagy mindig a magasabb érték, hiába nem is fog HMV-t csinálni? A kérdés innentől egyszerű: kell új gáztervet csináltatnom, vagy nem?

Legjobb tudomásom szerint ha nem férek bele emiatt az egyszerűsített készülékcserébe, akkor elég egy új gáztervet készíttetni, ami tartalmazza az új készülék pontos típusát,

hőterhelését, gázvezeték nyomvonalat, meg mindent, ami ilyenkor szokásos, csak nem kell engedélyeztetni a szolgáltatónál.

 

Jó nyomon járok, vagy hülyeség, amit írtam?

 

Köszönöm!

peterch Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45919
Előzmény: joevagyok68 (45910)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45918

"Sziasztok...berakom ide is, hátha van aki a vízgátfűtést nem olvassa.... meg ott most valami ajtót HŐszigetelnek...."

 

Hát ezen sírtam a röhögéstől!!! :DDDDDD 

 

A kérdésedre a válasz, hogy 2 fajta létezik. Az egyik 24V-os a másik 230V-os.

Itt ez szerintem az előbbi, mert kicsi a tekercs...

Előzmény: joevagyok68 (45910)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45917

1éven belül kell lennie. Ha a szerelő nem ér oda, akkor vissza dátumoz:)

Előzmény: kormos* (45911)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45916

attila0325 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45915

Talán ez nem akkora tragédia

 

https://elektrotanya.com/saunier_duval_ecosy_f28e_as_kondenzacios_kazan_kezikonyv.pdf/download.html

 

Itt megtalálod, hogy lehet bemenni a szerviz menübe, és itt elvileg lehet vezérelni is ezt a motort.

28. oldal a menübe lépés, COD. 20 a légtelenítés.

 

Nem ismerem ezt a kazánt, de ez egy próbát megérhet. Ha valamennyire kijön a tengely, akkor a művelet párszor megismételve akár eredményes is lehet.

Előzmény: joevagyok68 (45914)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45914

Köszönöm..

Röviden  SAUNIER DUVAL F28EAS ECOSY kazán váltószelepén van ilyen.

Nyár végére letapadt a váltószelep.... majd szétszedés/megmozgatás után néha kiállt hibára a kazán...( lehet a motor sem volt már százas...)

Ezért ......

Vettem egy kazánt donornak ( ami a megbízható tulaj szerint teljesen fel lett újítva...egy másik kazán gyári új panelje lett belerakva, meg ki lett tisztítva a hőcserélője stb..  )  és kiszerettem volna próbálni, hogy jó-e...

 ezért levéve a váltószelepről magát a motort bekapcsoltam a kazánt. ( mármint főkapcsoló  ON...)  AZ olyankor "megjáratja" a motort....  akkor a tengely kiment teljes hosszban, majd visszament teljesen.... És jelenleg úgy van...nem úgy mint a képen !

Újra bekapcsolva, csak kerreg a motor 1-2 másodpercig ( olyan mintha először visszafele szeretné húzni a tengelyet...ami logikus is, hisz a váltószelep alapból a HMV felé van nyitva, és onnan kell el/visszafelé mozgatnia....)  és csak kb 1mm-t jön előre, majd vissza...és így ebben a helyzetben,már nem lehet rárakni a váltószelepre, mert nem éri el azt... :-(

Most pipa vagyok, mert lehet elbactam egy jó motort.......

Ezért kérdeztem, hogy valahogy ki lehet-e bűvészkedni a tengelyt...

Röviden ennyi a kerettörténet....  :-) 

Vagyis hosszan....

 

a képet csak azért raktam be, hogy látszódjon, hogy azon hogy van a tengely..... és el lehessen képzelni, hogy az enyém milyen...

 

Köszi még1x...

Előzmény: attila0325 (45912)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45913

Vaillant cikkszám alapján léptetőmotor lesz az. Nem tudod meghajtani úgy, hogy fixen valamelyik 2 lábára villanyt adsz. Vaillant 140429

 

attila0325 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45912

Sokat segítene egy típus ismerete, vagy hogy egyáltalán mibe kell, mert ez így nem infó. Ez eleve egy kiváltó alkatrész, és használtan tuti nem adnék érte annyit, amennyibe kb. újonnan sem kerül.

 

https://www.euroboilerparts.co.uk/dv322-diverter-valve-actuator-motor-compatible-with-vaillant-140429-158-p.asp

http://slgkft.hu/shop/index.php?route=product/product&path=63_65&product_id=51

 

 

Ha esetleg valóban vaillant, akkor meg a kazán szerviz doksi lesz inkább a mérvadó. Ez lehet akár léptetőmotor is, akkor meg úgysem konstans feszültségre megy, hanem step/dir vezérlésre.

Tekercsfeszültségre egy 24V-ot megkockáztatnék, de mondom, nem innen kell elindulni. Komoly lehet az üzlet is, hogy még egy típust sem írnak oda.

Előzmény: joevagyok68 (45910)
kormos* Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45911

Garancia!

 

Kondenzációs kazán be van üzemelve 2021 december 15-én.

Az éves karbantartást mikor kell megcsináltatni, hogy megmaradjon a garancia? Egy éven belül meg kell csináltatni vagy csúszhat pár hetet?

joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45910

Sziasztok...berakom ide is, hátha van aki a vízgátfűtést nem olvassa.... meg ott most valami ajtót HŐszigetelnek....  Így lehet topikidegen ott a dolog...

:-)

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163160769&t=9054448

 

Sziasztok..
Valaki tudja esetleg, hogy az alábbi váltószelep motor 

https://temperatura.hu/termek/valtoszelep-motor-unisex-hasznalt/

"milyen" lehet ?
Mármint feszültségre, illetve a rajta lévő 4 csatlakozási pontnál, hova/melyikre kéne azt ráadni, hogy mondjuk kifele mozogjon a tengely ?

Előre is köszi..

 

Endre papa 51 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45909

Köszönöm az értékes válaszokat.

Előzmény: C20NE (45882)
s51es Creative Commons License 2022.12.06 -1 0 45908

Jók a hasonlatok, lehet még hajtani a lyukas kerekű biciklit, aminek akár mindkét kereke defektes, de megeshet hogy csak a szelepgumik öregedtek el és inkontinenssé lett.. Lehet, csak nem egy élmény így brigázni.

 

Mint az orvoslásnál is, itt is az első és legfontosabb a jó diagnosztika. Sajnos nem mindegyik doki bír ezzel. Van aki valóban, ránézésre behatárol -nyilván nem mindent- bajokat. Kicsit ilyenek a fűtésrendszerek is.

Meg lehet mókolni hibákat, de sokszor elfedve marad egy másik ami alattomosan visszaüt tipikusan a legrosszab szituációban. Rendszerben kell/érdemes gondolkozni

 

A zöld sarok azután is maradhat a virágok kedvence, ha megjavították a kört. Le is zárhatod tevőlegesen ha úgy kívánják a növények, de nem marad rohadtalma a kosárban. Nyilnán érthető miért nem jó.

Előzmény: Unicalfan (45906)
Arnold7424 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 45907

Köszönöm,este megnézem!

Előzmény: Törölt nick (45905)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.06 -1 2 45906

Kedves Anna!

Azt hiszem csak a lényeget nem sikerült megértened a dorgáló írásomból.

Senki nem kérte ,hogy legyél szakképzett kazánszerelő,senki nem mondta,hogy értsél hozzá,egész egyszerűen egy kisiskolás szintű feladadatot kértek tőletek ,amit nem tudtok megoldani.....nincs pumpa,inkább a férjem nem is nyúl hozzá,ja pumpa lehet,hogy van ,de nincs nyomásmérő...stb...Én még azt is megértem,hogy NINCS de akkor mi akadályoz meg abban,hogy becsöngess a szomszédba,neki biztos,hogy van,ha nem neki akkor a másik szomszédnak biztos,de a harmadiknak tuti hogy lesz Óbudán.  

Egész egyszerűen a tehetetlen hozzáállással van a baj,éés  a megoldásaiddal ,amik valójában a probléma továbbgörgetése és NEM megoldása....lásd: nem működik a radiátor 2 db,mi a megoldás részetekről: virágszobát csinálsz a szobából télire a növényeknek.Nem-nem ez a megoldás,hanem,hogy megjavíttatod,de valószínűleg csak levegős a rendszer és azért nem fűtenek.Nem egy nagy történet és főleg nem költséges a tényleges megoldása.

Vagy pl nem az a megoldás a kazánodnál,hogy majd figyeled a mutatót és ha felmegy a nyomás akkor majd kikapcsolod.Ez NEM megoldás!!! 

Csak,hogy értsd: Ha pl a kocsitoknak reggelre leereszt a kereke,akkor részedről mi lesz a megoldás: felfújod ,de a következő reggelre újra leereszt a kerék, te újra felfújod....és így tovább.De nem jösz rá ,hogy mi lenne a MEGOLDÁS: elviszed a gumishoz és megjavíttatod.

Vagy ha pl van egy csónakod ami lukas egy picit.és minden nap kimész vele horgászni a tóra...és mindíg kimerd belőle a léken keresztűl befojt vizet,és ezzel megoldottad a problémát?

 

De visszatérve a tágulási tartályod problémára: 

-eleve van még egy tágulási tartályod a kazánon belűl.Tehát jelenleg 2 db van a rendszerben.Ha mind a 2 le van pukkanva(eresztve) akkor ezt a rendszert (kazánt) évek óta,de megkockáztatom a telepítése óta nem látta egy szerelő(karbantartó) sem.

_A gyári szakszervízre NE sajnáld a pénzt,mert "a mindenhez értő "futó" szerelő "kétszer annyiba fog kerülni a végére.És rengeteg a kamú szerelő akik hetente váltogatják a telefonszámukat. Ha belefutsz egy ilyenbe akkor se pénz se posztó,ha érted a közmondást...Ez tapasztalat. HIDD EL.

Üdvözletttel Unicalfan

Előzmény: Anna Örök :) (45888)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.05 0 1 45905

A sensyst tedd vissza a 1.-re.

 

(sensys --> visszanyíl+ok gomb--->234---> NET BUS beállítás--->OK--->rendszerinterfész helyi --->z1)

Ha az 1-es zónára csináltad a beállításokat.

 

Esetleg egy kazán kikapcs, majd áramtalanítás,bekapcs,  ezután megkeresi automatikusan.

Nálam legalábbis megkeresi, sőt mivel két szabályzó van, mindkettőt felismeri.

Előzmény: Arnold7424 (45901)
freyya Creative Commons License 2022.12.05 0 0 45904

Nem a fővárosban élek, itteni szerelőnk van.

Előzmény: Anna Örök :) (45895)
freyya Creative Commons License 2022.12.05 0 0 45903

A vezérlőpanelnek semmi, az teljesen új. A kazán szorult már állandóan szervizelésre, és meguntuk. Nem mertünk vele nekimenni egy újabb télnek. F2 vagy F1 hibajelzéssel volt, hogy napokig nem volt hajlandó bekapcsolni. Mindezt szombat délután kezdte, hogy hétfőig tutira lefagyjunk. 

Előzmény: kormos* (45881)
Arnold7424 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 45902

Ezt akkor írja ki ha autó módba rakom.Ha kiveszem autoból akkor jó!

Előzmény: Arnold7424 (45901)
Arnold7424 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 45901

Üdv . Ariston genus one kombi,412 hiba!2.szobai érzékelő nem elérhető. Sensys van .Mi a teendő?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!