Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2022.05.30 -1 1 94812

Igyekszem. :)

Az az igazság, hogy magam elé képzelem Baki Lászlót Rákosi Mátyást Orbán Viktort, amint lesújt a plakátokon is látható, irtózatos pénzügyi manipulációk és harácsolás réven extraprofitot realizáló, az igaz magyar hazaffyjak vérét szívó, speciális arcberendezésű egyénekre.

Előzmény: joskabacsi (94809)
loading Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94811

https://444.hu/2022/05/30/miseborszallitmannyal-tamogatja-magyarorszag-ukrajnat

 

Én érzek némi összefüggést a két hír között.

Előzmény: lazaridi (94810)
lazaridi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94810

A Kormány 1278/2022. (V. 27.) Korm. határozata
a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztos kinevezéséről és feladatairól
1. A Kormány a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Kit.) 12. § (1) bekezdésében
meghatározott feladatkörében eljárva
Wáberer Györgyöt e kormányhatározat hatálybalépésétől a Kit. 219. §
(3) bekezdése szerinti időtartamra a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztossá (a továbbiakban:
kormánybiztos) nevezi ki


joskabacsi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94809

Ennél szofisztikáltabb zsidózással még nem találkoztam ;) 

 

Előzmény: Hepci (94807)
joskabacsi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94808

Szerintem egyre jobban ír:

"Az egres, bodzás, füves, kandúrhúgyos fajtaindulót hibátlanul fújja."

:D :D :D

 

http://muveltalkoholista.com/2022/05/sauvignonom-a-sezlonyon-kortyolom/#more-5540

 

Előzmény: Hepci (94807)
Hepci Creative Commons License 2022.05.29 0 0 94807

J. Csaba valamit félreérthetett az angol árképzéssel kapcsolatban, mert ez még a Viktorunk lázálmaiban elképzelt "extraprofit" nevű valamiként (amit speciális orrformájú egyének állítanak elő saját üdvükre) is túlzás lenne. :D

Előzmény: amimaki (94805)
loading Creative Commons License 2022.05.29 0 0 94806

Valaki volt az idei Gourmet Fesztiválon? Volt valami kiemelkedő? Családi okok miatt nem sikerült eljutnom.

amimaki Creative Commons License 2022.05.28 0 0 94805

http://muveltalkoholista.com/2022/05/az-igazi-bor-a-pharos-hipotezis/#more-5535

 

Egy érdekes mondat: 

"A brit viszonyokból kiindulva azt mondja, hogy a polcon 6 fontos palackban olyan bor van, amiért 35 pennyt fizettek a borászatnak, és ez nem lehet igazi bor," Illetve német példát is állit.

 

Akkor itthon kánaán vna a borászoknak? :)

Hepci Creative Commons License 2022.05.25 -1 0 94804

Csordás-Fodor Nagy-Somlói Juhfark 2019

Ettől a pincétől még nem kóstoltam semmit, a 2019-es borokkal kapcsolatban pedig általában nincsenek jó tapasztalataim. Ennek ellenére pozitív meglepetés ért: igen korrekt cucc, szép aranysárga színnel és tisztes koncentrációval, szubminimális maradékcukorral és jó savakkal. Egy Thököly úti étteremben találtam a borlapon.

6 pont, 1300 Ft/1,5 dl (Szaletly)

 

lazaridi Creative Commons License 2022.05.22 0 0 94803

 

Lisszabon, Time out market borszaküzlet. Régi borok olcsón, merthogy mondják, kockázatos...

Elgondolkodtató nem?

joskabacsi Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94802

Szintén Toplec, szintén 18 - ha jól emlékszem ...

 

Előzmény: Hepci (94800)
csalapet Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94801

Norbinál nekem pont a Rány tetszett jobban, a Toplec kevésbé. Balassa Szent Tamás nagyon szép volt ahogy a Gizella 16-os furmintja is. Holdvölgy szintén, Pelle is. A többi átlagos illetve savbomba. Nekem a helyszín abszolút nem jött be, 5 körül a mádi teremben irtózatos hőség fogadott.  

Előzmény: Hepci (94800)
Hepci Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94800

Tegnap a Furmint Február nevű rendezvényen jártunk a Hagyományok Házában (Budai Vigadó) Balázs barátommal, erről számolok be.

Az épületben most jártam először, jó otthona ilyen típusú rendezvénynek, sokféle tér áll rendelkezésre. Jóval kisebbnek éreztem a közönséget, mint amikor 2 éve utoljára rendeztek F. Februárt, a járvány előtt, a Vajdahunyadvárban. Talán túlzottan elszálltak már a belépők árai (nekünk a középső árfekvés jutott 15000 forintért, korábban talán 12 rugó volt, a helyszínen pedig 18), bár az utca túloldalán lévő, gastropubnak keresztelt kajáldában 6000 körül volt a főételek átlagos ára, tehát ez is relatív. Mindenesetre most mindenkinél tolongás nélkül lehetett kóstolni és akinek igénye volt rá, beszélgethetett a borásszal-tulajdonossal is.

A furmintok között kevés akadt, amitől hatalmas hátast dobtam volna, az árukat leszámítva. Cserébe igazán gyengét sem kóstoltam, bár ebben segített Balázs is, aki előttem 2 órával érkezett és előszűrte a mezőnyt.

Érkezésemre néhányan (pl. Balassa István és Gizella pince) már kifogytak a borukból, ezt egy ilyen rendezvényen este 7 óra táján furcsának gondolom. Teljes portfóliót szinte senki nem hozott, általában egy alapbort és egy dűlőst mutattak, vagy valamelyik dűlősből több évjáratot.

A legjobb bort a Holdvölgytől kóstoltam, a legrosszabbat pedig Bott Frigyestől. A Holdvölgy furmintja (Meditation 2019) volt szerintem az egyetlen, amit bármilyen komoly külföldi sorba (pl. rajnai) is be lehetett volna tenni.

Amik nem, vagy kevésbé tetszettek, azoknál jellemzően domináltak a savak a beltartalom egyéb elemeihez képest. Bott Frigyesé pedig rendkívül furcsa illat- és ízbéli aromákkal rendelkezett - kár, hogy ez a jó borász erre a (tév)útra tévedt, de ezt a gondoltatomat nem osztottam meg vele.

 

Ezek tetszettek (a kóstolás sorrendjében írom):

Holdvölgy Meditation (Király dűlő) 2019: tartályosnak mondták, mégis éreztem benne egy diszkrét vaníliás áramlatot. Viszonylag koncentrált is, de elsősorban harmóniában és a savak szépségében emelkedett a mezőny fölé.

Barta Öreg Király magnum 2019: az ízek intenzitásában maradt el nekem az előzőtől, egyébként hasonlóan elegáns.

Breitenbach Lapis Terasz magnum 2020: szép, jóízű, ásványos, ár/érték bajnok (az előző 10 rugó körüli darabokkal szemben ebből 5000-ért adnak magnumot).

Kikelet Váti 2020: szokás szerint kissé savdomináns, de szép savakkal, tetszett.

Rózsa Nyergesek 2019: ez meglepi volt, a pince nevét sem hallottam még (tállyaiak), a dűlős tétel a legjobbak közé tartozott és az alap sem volt rossz

Pálffy Olivin 2019: érezhetően nem tokaji, de méltányolható darab, az ára se annyira túlkapás (5000 körül)

Csite Toplec 2018: a meleg évjárat ellenére nem lusta, pedig van benne maradékcukor is bőven

 

Nem emelkedett ki, de nagy baj sem volt vele:

Bott Judit Csontos 2020: kissé még kusza, Balázs szerint a 2019-es sokkal szebb, de azt nem kóstoltam

Füleky Fülöp 2019: ez furmint-hárs házasítás, afféle birtokbor, Fülöp pedig egy gólya volt, a címkén írnak róla

Csite Rány 2018: kevésbé koncentrált, mint a Toplec, de hasonló karakter

Rózsa Együtt 2020: birtokfurmint a Nyergesek dűlő kevésbé jó parcelláiból

 

Nem tetszett:

Bott Frigyes 2020: igen fura illat, de nem merném azonosítani, bárdolatlan savak, keserűség - ez 7000 Ft körül mérik a BT-nél, a dűlős még drágább. Szűretlen, derítetlen, alacsony kénnel készült, számomra szinte ihatatlan

Szent Donát Márga 2020: a vad sav (savanyúság) diszkvalifikálja

Szent Donát Márga magnum 2016: kissé szelídebb karakter az előzőnél, de ebben meg valamiféle erősen petrolos-gázolajas motívum ütötte fel a fejét és némi kénhidrogén

 

Nem károsítottam meg különösebben a borászokat, összesen kb. 4 deci bort ittam 15 ezerért. Azt nem mondanám, hogy a legjobb befektetéseim közé tartoztott.

Balázs még számos igen rossz furmintot is kóstolt - ha esetleg kedve támad hozzá, majd beszámol róluk.

 

 

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.18 0 0 94799

Heimann Kékfrankos 2017

Elfekvőben maradt palack, eredetileg biztos nem terveztem neki öt évet.

Illat: előbb édesebb, szilvás, némi szellőztetés után szeder jelenik meg.

Íz: viszonylag hosszú levegőztetés kell neki, 15-20 perc legalább, utána szépen jönnek a KF-jegyek.

summa summarum: alap-KF-től (is) szép állapot öt év után, egyúttal megerősíti a régi véleményemet, h Heimannék az évről-évre stabilan jó minőséget hozó szekszárdi pincék élvonalában vannak.

 

[[Ui.: Heimannék egyik tavalyi birtoktúrája után az öreg Heimann mesélte, hogy többek közt a kékfrankos át lett engedve ifj. Heimannak, aki már egész más felfogásban készít kékfrankost (hogy milyenben, azt nem tudom, mert abból a szériából nem próbáltam KF-t eddig). Ez a 2017-es KF volt az utolsó olyan, ami még nem "Heimann & fiai" néven futott.]]

Hepci Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94798

A saját tesztünkben első helyen végzett Váli-kéknyelű az egyik legjobb magyar fehérbor volt, amit valaha kóstoltam.

Azóta se ittam ahhoz fogható kéknyelűt, se Váli Pétertől, se mástól.

Szerintem a kéknyelű valahol a cirfandli környékén helyezkedik el potenciálban és kezelhetőségben, tehát lehet belőle nagy dobás, de igen ritkán és nem rendszerszerűen.

Földi Bálintéból veszek majd egyet, láttam pár napja a gellérthegyi delikátban.

Előzmény: Hepci (94793)
loading Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94796

Hirtelen két mondás is eszembe jut erről: Vak tyúk is talál szemet, 1 fecske nem csinál nyarat.

 

Előzmény: joskabacsi (94794)
joskabacsi Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94794

Nem voltam nagy kéknyelű fan - de márciusban a Kalózban (Kalóz Strandbisztró - Fövenyes) mutattak egyet, az bebizonyította, hogy lehet potenciál a fajtában. 2 hét múlva rákóstolok ...

 

Előzmény: Hepci (94793)
Hepci Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94793

Badacsonyban van több is ennél, illetve van nagyobb cégeknek is ilyen boruk.

Sok évvel ezelőtt mi is teszteltünk egyszer (vakon) 10 kéknyelűt:

 

http://gasztrojazz.blogspot.com/2011/02/keknyeluk-kenyelmi-poszt.html

 

 

Előzmény: amimaki (94792)
amimaki Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94792

Nem is gondoltam volna, hogy van egyáltalán 10 kéknyelű-termelő :)

Előzmény: Hepci (94791)
Hepci Creative Commons License 2022.05.16 0 0 94791

Kéknyelűket teszteltek a Borsmentán:

 

https://www.borsmenta.hu/iszunk/keknyelu-borok-tesztje

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.15 0 0 94790

Én pár hónapja a CF-t bontottam tőlük (2017 úgy rémlik), a csalódás hasonló volt. Az ár is, 6000 körül a pincénél. Egy savanyú, karakter nélküli bor volt, el se akartam hinni, h 6000-ért ezt kaptam.

A 2017-es Tenger nekem bejött, és akkor még nem a fenti sávba árazták (4000 körül volt).

Előzmény: Hepci (94789)
Hepci Creative Commons License 2022.05.15 0 0 94789

Villa Tolnay Tenger 2019

Egyre gyakrabban jókat mosolygok,  amikor a Villa Tolnayt a legjobb magyar fehérboros pincék között emlegetik. Ez valamikor így lehetetett (2010 előtt), de mostanában nekem csak csalódások vannak, pedig enyhén szólva nem napi gyakorlatunk a boraik a fogyasztása.

Ez a cég csúcsbora, legalábbis árban. Chardonnay-rajnai-olaszrizling-zöldveltelini házasítás. Riasztóan karakter nélküli, neutrális, enyhén savanyúba hajló cucc. Az ára feléért sem venném meg még egyszer és nem szeretném leírni, hogy konkrétan milyen magyar (olaszrizling) vagy osztrák (rajnai/veltelini) borokat lehet kapni ennyiért vagy kevesebbért, amik kenterbe verik...

4 vagy 5- pont, 6500 Ft (Bortársaság)

joskabacsi Creative Commons License 2022.05.14 0 0 94787

mint a szánkó nyáron

 

Előzmény: lazaridi (94780)
Hepci Creative Commons License 2022.05.13 0 0 94786

Bakó Ambrus Badacsony 2019

Ez egy zeusz-rajnai-kéknyelű házasítás, tavaly ilyenkor eléggé tetszett, vettem is egy kartonnal.

Mára valahogy lekonyult, ízben kiüresedett - pár hete bontottam egy palackot hosszabb szünet után, aztán tegnapelőtt egy újabbat - sajnos egyik sem hozta azt az érzetet, hogy ez egy ilyen árkategóriájú bor.

Gyengébb 5 pont, 3500 Ft (pincénél)

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94785

Btw Sopronban járván néztem be a Koffer borbárba - ez az a típusú hely a választékot és a hozzáállást tekintve, amit nagy örömmel üdvözölnék BP-n pl. a választék nagy, és decizik a “zaszlosborokat“ is (Barbár, Kopár, Cuvée 7, Kiss Gabo Code, Konyari Sessio, Villa Tolnay premium sorozata, Luka Enikő szortimentje, stb), mindezt normális áron. Van 0,75 dl is, nemcsak 1,5. 

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94784

A ferihegyi dutyfree-ben pl., Sauska is ott árulja nagy tételben az 5os küvét. :)

Előzmény: csalapet (94781)
Hepci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94783

Ez olyan lehet, mint Ráspinak volt (van?) a Máté, vagy Szepsynek az űrbe árazott aszúi.

Kiss Gábor és családja majd elfogyasztják rosszabb esetben. :)

Előzmény: csalapet (94781)
loading Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94782

Ha nem lenne, akkor nem lennének ilyen árazású borok.

Az a sejtésem, hogy az a hozzáállás: ha már nem fogynak nagy mennyiségben a borok, akkor legyenek drágák így pénzénél lesz mindenki a értékesítési láncban. Több termelő is árat emelt, főként az általa prémium szegmensűnek tartott borainál.

 

Előzmény: csalapet (94781)
csalapet Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94781

most őszintén, van igény ilyen árazású magyar borra?

Előzmény: lazaridi (94780)
lazaridi Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94780

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!