Keresés

Részletes keresés

Orso-borso Creative Commons License 2004.10.12 0 0 517
Igen, ezt ugyanis csak viszonteladóknak adja el, nyilván egyedi árban. Partnerei között ott van a kreativ hobby, de katalogusukban nem találtam teás dobozt.
Előzmény: ke_p (515)
Tóthika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 516
Hát, a jakvajas tea lehet, hogy csalódást okozna. :-) Nekem Tibetben az orrom elé tették, többször próbáltam is beleinni, de a szaga mindannyiszor visszatántorított. Mivel ilyen mécseseket égetnek, a templomokban, utcákon mindent átitatott az avas jakvaj, számomra gyomorforgató hatással bírt.
Előzmény: forwhom (508)
ke_p Creative Commons License 2004.10.12 0 0 515

forwhom

Úgy értettem, hogy vannak teák 800 Ft-ért és 1300 Ft-ért/100g.

Azt nem állítom biztosan, hogy a Katona József utcai öregúr a legolcsóbb, de nála még csak drágábbal találkoztam. Pl. határozottan drágább a Vörös Oroszlán a Jókai téren. drágább volt a Fehérhajó utcai teás, de az megszűnt és kicsit drágább az a bolt, ami a Szalay utca környékén van, már nem emlékszem, hol.

 

Orso-borso

Ott van az és ami a legérdekesebb: az ára 0 Ft áfával és postaköltséggel együtt.

Orso-borso Creative Commons License 2004.10.12 0 0 514
Bocsánat, nem az Egyéb, hanem a Hobbi termékek között ott van.
Előzmény: Orso-borso (513)
Orso-borso Creative Commons License 2004.10.12 0 0 513

Épp most néztem, de nem találtam ott semmiféle teás dobozt, csak mindenféle boros kiegészítőt.

Előzmény: petep (509)
forwhom Creative Commons License 2004.10.12 0 0 512
Hm. Nos ebben a boltban 50g Assam Moran FBOP 690, 100g-os kiszerelés pedig 1260. Úgy tűnik nem az olcsóbbik bolt ez itt:) Vagy tévedek? Mire értetted hogy van 800, és 1300 is? Nem értettem pontosan. Valahol annyiért adják, vagy valami különbség van? Ezt nagyon nem hiszem.
ke_p Creative Commons License 2004.10.11 0 0 511

kedvenc boltomban, a Katona József utcában 900 Ft körül van 100g.

Van ami 800 és van 1300 is.

Előzmény: forwhom (510)
forwhom Creative Commons License 2004.10.11 0 0 510
Na voltam a boltba... Mit mondjak, nagyon jo kis pofas bolt. Sok tea van nagyon. Feketeribizliset vettem, meg is kostoltuk, es nagyon izletes. Nagyon jo volt. Ti mennyiert szoktatok venni 50g teat? Mondjuk legyen Assam Moran FBOP, mert kivancsi vagyok mashol mennyit kostal az ara.
petep Creative Commons License 2004.10.11 0 0 509
Fadoboz én a fadoboz.hu-ról vettem, az egyéb termékek között volt. A rekeszek kivehetőek, így fű és filters teára is jó. 875 volt.
Előzmény: Mortisia (504)
forwhom Creative Commons License 2004.10.11 0 0 508
Koszi szepen:) Azota talaltam egyet a neten itt Miskolcon, majd lehet meg ma elmegyek es szetnezek. Pest se gondd, megfordulok arra is, Baratnomnek mondtam is hogy majd nezzen szet O is:) Tesomek meg Pesten laknak, igy ok. Egyebkent nem miskolci vagyok, de felenk nem divat a teazosdi, boltok teren... Az igazat megvallva, otthon is ilyen teafozoset iszok, de valahogy nem igazan jon be az a modi. Jobban szeretem a filteresben is ami egy bogre egy filter:) Erosen jo:) Na szoval ez van. Remelem ha most megtalalom itt Miskolcon azt amit lattam, akkor kis kiszerelesben "kostolot" lehet venni. Ma estere megkivantam egy rendes teat, nem filtereset...:) Egyebkent Ti hogy szoktatok kesziteni a teat? Nemregen olvastam ki egy Leslie L. Lawrence konyvet, a Csod-ot, az ilyen szerzeteseknel jatszodik a Himalaja teren, meg budhizmus stb ha jol emlekszem, es a konyvben mindig jakvas teat emleget, nah kiprobalnam egyszer az ilyen teakat is. Mert nalam vagy siman cukor nelkul, vagy cukorral lehet elkepzelni.
ylang-ylang Creative Commons License 2004.10.11 0 0 507

Olyat nem tudok, de ismerek valakit, aki nagyon tuti teazot+boltot tervez nyitni Miskolcon, ugyhogy kerdezd meg ugyanezt par honap mulva. :)

 

Addig udv itt a forumon, es ha Pesten jarsz, itt szivesen boltbaigazitunk. :) Az en kedvencem a Katona Jozsef utcai, a teazok kozul pedig az AntiMateria az orokifju slager...

Előzmény: forwhom (505)
CChelios Creative Commons License 2004.10.11 0 0 506
Légy üdvözölve ebben a pörgős topicban :-)
Előzmény: forwhom (505)
forwhom Creative Commons License 2004.10.11 0 0 505

Sziasztok!

 

Most találtam rá erre a topicra, és örülök, hogy nem halt ki...

Magamról csak annyit, hogy most előjött bennem megint a régi teaszenvedélyem, mióta megláttam egy könyvesboltban egy Tea könyvet, azt hiszem ez is volt a címe:) Nagyon megtetszett a könyv, mellette volt egy Tea enciklopédia vagy valami ilyesmi. Régen rengeteg teát ittam otthon. Az igazat megvallva, csak ilyen hagyományos bolti teákat ittam, meg néha extra gyümölcsös stb stb, amik nem filteresek voltak. Talán 3 olyan teaféle volt idáig, amit nem sorolnék a "közönséges" fajták mellé. Ebbe talán egy nagyon finom Angol származék lehetett, az illata már magában olyan citromos jellegű volt, de az íze valmai fergeteges, aztán kaptam talán Horvátországból szármaó epres teát, ami szintén fini volt, és talán egy éve, kettő éve Oroszból való teát. Nah az igen erős:) Zöld tea is megfordult már bennem, igazán ízlettek.

 

Szóval így nagy hírtelen ennyi. Egy kérdésem lenne, esetleg ha van itt Miskolc környéki is, akkor megtudná nekem mondani, hogy a városban hol találnék nagy teaválasztékkal rendelkező boltot? Szivesen szétnéznék.

Köszi!

 

Sziasztok!

Mortisia Creative Commons License 2004.10.08 0 0 504
Itt láttam dobozt is, amit lentebb írtam.:)
Előzmény: kozak1 (503)
kozak1 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 503
Többféle teát akarok ajándékba adni. Hol lehet ehhez fa vagy egyéb díszdobozt kapni?
Mortisia Creative Commons License 2004.10.03 0 0 502

Nem vettem, mert mást vettem.:) Másmilyen teát. A legújabb Milfordokat.

Az árát nem néztem, de nem lesz valami olcsó. Egy 800-900 Ft-ra bizti, hogy számíthatsz. Majd írd meg, hogy végülis mennyi volt.

A kiszerelés súlyát sem néztem meg bocsi.:)

Sok sikert!!!!!!!!!!

tis

Előzmény: CChelios (501)
CChelios Creative Commons License 2004.10.02 0 0 501

Húazannya'!!!

Ez nagyon jó hír! Köszi hogy szóltál!

Mekkora és mennyibe kerül?

Te vettél?

Előzmény: Mortisia (500)
Mortisia Creative Commons License 2004.10.01 0 0 500

Sziasztok!

 

Találtam PG tip szálas teát!!!!!!!!

Gondoltam megosztom veletek.

Megtalálható: A nagyvásárcsarnok (Fővám tér)  alagsorában az Ázsiai élelmiszerboltban.

Hamu Creative Commons License 2004.09.11 0 0 499

Voltam Pécsett egy remek teaházban.Ha arra jártok,menjetek be.

És Bancha rulez.

És kezdődik az igazi teaszezon:)))))

nagy mosoly

ke_p Creative Commons License 2004.09.09 0 0 498
Épp most töltöm az arcomba a reggeli teámat, annyira nem volt hangulatom reggel a válogatáshoz, hogy egy egyszerű Pickwick reggeli teáról van szó.  Remélem a napom ilyen lesz! ;o)))
Előzmény: ke_p (497)
ke_p Creative Commons License 2004.09.09 0 0 497

A narancsos Lipton az szerintem Jaipur.

Olyanom van, nem egy túl nagy dobás.

Előzmény: CChelios (495)
Mortisia Creative Commons License 2004.09.09 0 0 496
Nem olyan régen voltam a Lurdy háznak a szupermarketében, és nagyon jó teaválasztékot találtam. Még Dilham-jük is volt. ("Angliai tea")
CChelios Creative Commons License 2004.09.09 0 0 495
És már nem volt a Golden Ceylon (narancs dobozban)?
Előzmény: ke_p (494)
ke_p Creative Commons License 2004.09.08 0 0 494

Megnéztem.

Ott volt a pénztárnál akciósan, 99 Ft/doboz,

az akciós táblára ez volt felírva:

Lipton Ceyloni Zöldtea

de nem ceyloni zöldtea volt a dobozban, hanem

lipton zöld jázmintea, Kínából!

 

Kihagytam, olyan rossz emlékeim vannak a jázminteáról, hogy nagy ívben kerülöm.

Előzmény: ke_p (493)
ke_p Creative Commons License 2004.09.06 0 0 493
Kösz aranyos vagy, nekem az Udvar sokkal közelebb van, ma is jártam arrafelé, megnézem, maradt-e még. ;o)))
Előzmény: CChelios (492)
CChelios Creative Commons License 2004.09.06 0 0 492
Szia ke_p,
Pedig még lehet ott kapni, csak jól eldugták, nehogy megtaláld. :) Szombaton vettem még 2 dobozzal. Az utolsó pénztár előtt vannak egy nagy kosárban, de leálcázták a tetjét.
Nekem most van fölösleges, ha akarod odaadom az egyiket. Nap közben dél Budán tartózkodom.
Előzmény: ke_p (491)
ke_p Creative Commons License 2004.08.30 0 0 491

Ma végre bejutottam az óbudai Új Udvar CBA-jába.

A csalódásom leírhatatlan, nem hogy hegyekben nem állt a ceylon, hanem egy sem volt, továbbá a Maresi ezt jelölte a lista élén, ahol a teljes TWININGS választék kapható.

Hát egy nagy túróst kapható, ugyanaz van mint mindenütt+két olyan zöldtea, ami nem érdekel.

Vennék Darjeelinget, English Breakfast papírdobozos, szálas utántöltőt, hogy csak kettőt említsek.

És a nyálam csorog, amikor a honlapjukat nézem.

twinings.com
Előzmény: CChelios (486)
Mortisia Creative Commons License 2004.08.23 0 0 490

Nagyon ritkán fogod megtalálni.Érdemes kérdezgetni őket folyamatosan.

Kitartás!:)))

Előzmény: ke_p (489)
ke_p Creative Commons License 2004.08.21 0 0 489
Ma a budaőrsi TESCO-ban hiába kerestem a PG teát és a Lipton Ceylont is.
Előzmény: ke_p (488)
ke_p Creative Commons License 2004.08.20 0 0 488

Jártam az óbudai Új Udvarban, amilyen sötét vagyok, tegnap.

Hegyekben álltak az emberek a pénztárak előtt.

Elfelejtettem, hogy ünnepek előtt még mindig éhenhalási pánik van, így majd valami csendesebb napon visszanézek, de azért kösz a tippet.

 

Kipróbáltam az Orange Jaipurt.

Azt hiszem, több ilyet nem veszek! ;o)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!