Keresés

Részletes keresés

Bohanon Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4424
Mehetsz vízbe nem gond. Legfeljebb kend be a makkod borvazelinnel, vagy vazelinnel
Előzmény: lafaty1 (4423)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4423

Hát, szomorúan olvasom a soraidat. 2 kisgyerekkel élmény lesz. apa majd integet a medence széléről...:( Szerencsétlenek egész évben erre várnak. Dehát tudom, hogy nem kívánságműsor....

Előzmény: Ricciardo (4422)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4422

Szerintem ne menj bele, de ez csak az én véleményem. Sportolni meg nyugodtan sportolj, mert a mozgás jót tesz a prosztatának.

Előzmény: lafaty1 (4421)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4421

Motorozni kb 1000 km-t szoktam egy évben, az talán nem olyan rettenetesen sok. A szobabicikli meg azért volna jó, mert akkora a súlyom, aminek a  kimondása 18+ kategória:(

A fürdőzéssel kapcsolatban mi a javaslatod? Olvastam olyat, hogy gatyacsere miután kijöttem a vízből. ez elég lehet vajon, vagy bele se menjek a vízbe? 

Előzmény: Ricciardo (4420)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4420

Szerintem tapasztald ki mindkettőt, és ha nem leszel tőle rosszabbul, akkor csinálhatod. Én sosem voltam rosszabbul ami mozgással kapcsolatos. Sőt! Én mozgás közben, és utána egy darabig tünetmentes vagyok. A fürdőzéskor összeszedhetsz olyan bacikat, amelyeket normál esetben kivéd a szervezeted, de ilyenkor nem.

Előzmény: lafaty1 (4419)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4419

A motorozást több helyen is írják, hogy ellenjavalt, azért kérdem, hogy ti hogyan látjátok. A bicikli úgy jön szóba, hogy fogynom kéne, és ebben a közelmúltban sokat segített a szobabicikli. De így most nem merek ráülni. 30 perceket szoktam csak amúgy tekerni, ez idén történt, nekem nem lett tőle rosszabb. A fürdést meg nyárra vonatkozóan kérdem, mikor "végre nyaral a család".

Előzmény: Ricciardo (4418)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4418

A tenyésztés abból áll hogy belevered egy tubusba (otthon vagy a rendelő WC-ben), odaadod a dokinak. Vagy te is elviheted az ottani laborba. Ott megnézik milyen baktériumod van, és milyen gyógyszertől pusztulnak el. És aszerint írnak fel gyógyszert. A motorozás szerintem nem árt, biciklizni nem szoktam, de a itt a fórumon írták hogy a biciklizéstől rosszabb lett nekik. A fürdőzést ilyenkor én mellőzném. Magánrendelésre én sosem jártam, de itt sokan több százezer forintot már otthagytak.

Előzmény: lafaty1 (4417)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 4417

Hát, így jár az, aki full laikus:(

Maga  a tenyésztés egyébként pontosan miből áll? Mert a pr masszázstól nem kicsit cidrizek. Bár lehet, hogy maga a tenyésztés szó egy sztkban úri huncutságnak tűnik.

Más kérdés: motorozni, biciklizni, fürdőkben vizes gatyát fennhagyni mennyire ellenjavalt?

Megint más: Amennyiben magánrendelésre megyek, milyen költségekre készüljek? Ha nem vagytok szégyenlősek, leírhatnátok, hogy nektek mennyivel könnyítette meg a tárcátokat ez a nyavalya . köszi, üdv:lafaty1

Előzmény: Ricciardo (4414)
t.zsolti Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4416

csalán vagy csalángyökér?

a gyökér teát csak rövid ideig szabad inni , max 3 hét( én ittam 2-3 hónapig , a végén már néha csillagokat láttam nappal is ,szédültem időnként )

Előzmény: Antonius Pius (4413)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4415

Így van, a te eseted is alátámasztja, hogy a Tamsol számunkra nagyon veszélyes, kétszer is meg kell gondolni mit ajánlunk a másiknak a fórumon...

Előzmény: Antonius Pius (4413)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4414

Érthetetlen hogy hogyan dolgozhatnak még olyan orvosok, akik tenyésztés nélkül AB-t írnak fel... Én a helyedben nem szedném be, és csináltatnék tenyésztést.

Előzmény: lafaty1 (4410)
Antonius Pius Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4413

Nálam pont ez lett, a lazító omnic tocas után retrográd magömlésem lett és ezt követően sokkal rosszabbak lettek a tünetek, mint addig. Egyik doki mondta is, hogy bakteriális gyuszinál nagyon kockázatos szedni, mert lefertőződhet az egész rendszer, akinél viszont nincsen kórokozó, annál jótékony lehet. Nekem a napi 2x fél liter csalán tea használt a legtöbbet, semmilyen gyógyszer vagy táplálékkiegészítő nem segített, a csalán tea érezhetően pozitív hatással volt a keményebb szakaszban.

Előzmény: Ricciardo (4402)
Antonius Pius Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4412

Nekem is ezzel baszták el legelőször, semmi tenyésztést nem csináltak sem ondóból sem vizeletből, hanem találomra írtak valamit, amit aztán elfedte az igazi kórokozót és az ezt követő tenyésztések már negatívak lettek az antibiotikum miatt, évek múlva az std szűrés mutatta ki az ureaplazmát, de addig mindenre kezeltek, csak arra nem, de az sem urológusnál derült ki persze....mindenképpen csináltass szűrővizsgálatokat és tenyésztést, akkor célzott kezelést kaphatsz és talán nem fajul el a dolog!

Előzmény: lafaty1 (4399)
t.zsolti Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4411

én is jártam egyszer így , mintha oktatás lett volna, 4-5en áltak hátrább, áljak oda,hajoljak egy kicsit előre, hupszi szem kiguvad.

a legutóbbi vizsgálat igazán csak kellemetlen volt, nem volt egyértelmű jele a proszti gyuszinak , kérdi a doki mi van, mondom semmi,erre megnyomta egy kicsit a prosztit és azt mondja égő érzés van a húgycsőben, mondom igen , proszti gy. van akkor,és antibiotikum lett.

Előzmény: lafaty1 (4410)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4410

Hogy miért nem vizsgáltak mást, azt nem tudom. most voltam először urológusnál, élménynek bőben sok volt, hogy 3 nővérke mellett letoltam a gatyámat, a doki megmogyorózott, meg felnyúlt a seggembe, amitől úgy visítottam, mint a kismalac.  Két eset lehetséges. Az egyik, hogy ezek majd csak ezután következnek, a másik, hogy futószalagon mentünk, lehet, hogy mivel nem magánrendelésen voltam, nagy ívben tojtak rám. A prost.chr névről nem is hallottam idáig. amiket a doki leírt a papírra, attól megdöbbentem, amit mondott ("nem tudunk csinálni sok mindent"), attól mégjobban, amiket meg ti írtok, arra meg kapkodom a levegőt. Ez történt idáig.

Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4409

Ezek a dolgok lehet hogy kapcsolatban vannak a prosztatagyulladással. Ha merevedési gondjaid vannak, akkor jó rég óta fennállhat neked a gyulladás. Navon szokott rá panaszkodni itt, akinek 30 éve van gyulladása. De lehet lelki eredetű is. Én egy időben nem is tudtam gumival, mert már ha csak hozzá ért az óvszerhez, már lankadt is. De mihelyt megszoktam/elfogadtam, már ment azzal is. Nekem sem áll annyiszor már mint a betegség előtt, és a libidóm is csökkent. Ez ezzel jár...

Előzmény: lafaty1 (4407)
t.zsolti Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4408

és miért nem csinálnak tenyésztést ,vizelet/ondó?

ha nem tudni milyen bacid van csak vaktában eszed az antibogyót?vagy jó lesz vagy nem?

menj vissza ( mondani könnyű ) és ha lehet javasolni a dokinak  ( finoman megpróbálni beadagolni ) a vizsgálatokat.

Előzmény: lafaty1 (4399)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4407

Óvszert használd...:)

Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel 42 évesen, de mire felszerencsétlenkedem, már megszűnik az erekció. Egyébként a merevedési gondok is olyan 2-3 éve jelentkeztek először. Azóta nem rosszabbodtak, és nem olyan mértékűek, hogy beleszólna a dolgokba. Ezért bátorkodom azt gondolni, hogy a szórványosan fellépő végbéltáji fájdalom, meg a merevedési gondok kapcsolatban lehetnek a "Prost.chr"-rel. 

Előzmény: Ricciardo (4405)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4406

Saballot és a Prostamol Unot. Mindegy melyiket veszed, mivel ugyanaz a hatóanyag van bennük. A Saballo olcsóbb.

Előzmény: Jroux1 (4404)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4405

Az óvszert használd. Egyrészt a te érdekedben, mivel ilyenkor lecsökken az alsó-immunrendszered hatékonysága, és megeshet hogy a normál hüvelyflórából származó baktériumokat nem tudja kivédeni a szervezeted. Másrészt a partnered érdekében, mert a fertőzésedet könnyen átadhatod neki.

Előzmény: lafaty1 (4399)
Jroux1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4404

Gentos, Prostamol, Saballo: melyiket használtad? Nálam ugyanis időskori baj esete forog fenn.

Előzmény: Ricciardo (4395)
Jroux1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4403

Lehetséges, hogy az Omnic az 1-es fokozat, a Tamsol pedig a 2-es? Olvastam a neten, hogy van olyan gyógyszer is, ami csökkenti a prosztata méretét. Vajon melyik?

Előzmény: bar,ll (4400)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4402

A tamsolnak viszont van egy kellemetlen mellékhatása. Épp ezért szoktam írni hogy többet árt mint használ. A retrográd ejakulációkor az ondó visszalövell a húgyhólyagba. Ez alapesetben nem lenne baj, de nekünk prosztatagyulladásosoknak baktérium kerülhet az ondófolyadékba, és a húgyhólyagba került baktérium megfertőzheti a húgyhólyagot, majd az újból a prosztatát. És szép kis körforgás lesz.

Előzmény: bar,ll (4400)
bar,ll Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4401

Hát ez jó kérdés. Vannak ismerőseim, akik szintén régóta pr guylladással küzdenek, de minimális panaszokkal. Őket sem zavarja. Náluk még nem volt kálvária. De ezt csak 3-4 évre tudom mondani. Vagy aztóa van nekik, vagy azóta ismerem őket. Nem vagyok benne biztos, de ha leparázod, akkor rosszabb elsz. 

Előzmény: lafaty1 (4396)
bar,ll Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4400

Tamsol nagyon jó bph, ra, vizelésre. Azt kell íratni. Valamint tökmagolaj vagy cink. Rezgetés felejtő. Valamint műtét, TUIP, vagy TURP. Más prosztatával kapcsolatos vizelésre hatástalan. Bárki bármit is mond. 

Előzmény: Jroux1 (4394)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4399

Nem tudom milyen fajta baktériumod van...

 

Ezt sajnos én sem. még nagyon az elején vagyok. Egyszer voltam dokinál hétfőn. végignézett uh-val, megtapogatta a pr-t. Ennyi. Nem tudom milyen a doki, ő az első urológus, akit látok. Sztk rendelésen voltam, 3 doboz ab-t írt fel. az 21 nap. Kissé kevésnek tűnhet a ti 8 hónapos kúráitokhoz képest. A herémen lévő duzzanat miatt mentem, el, ki alartam zárni a daganatot. A többi panasz nem zavar. A végbélfájadalom (most éjjel is szívatott a köcsög) leagább két éve tart. Buta vagyok, mert elfelejtettem neki mondani. 1 hónap múlva kell mennem uroflow-ra. Sok folyadékot írt elő, medencetornát, meg óvszert első körben. Itt most az a kérdés, hogy vajon ha ezt elhanyagolom, akkor mi lehet a következménye.... Ja,és még: Veszprém vagy Szfvár környékén tudtok jó dokit? köszi,üdv:lafaty1

Előzmény: Ricciardo (4397)
Bohanon Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4398

Szia,

 

később az egész folyamatot bármi beindithatja. Nekem egy influenza és az erre kapott antibiotikum kombinációja óta vagyok rosszul. Mégtöbb ab megszarabbul lettem. Mindenkinél más. Nekem fenék melegedés + az üléskor keletkező fájdalmam van. újabban az ágyékom felé is sugárzik. (3 éve először) Elvileg tapasztalt urológus meg tudja mondani, hogy régi-e a dolog. Szerintem a 20 ml nem számít

Előzmény: lafaty1 (4396)
Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4397

Nem tudom milyen fajta baktériumod van, de vannak olyan típusok, amik kevesebb gennyet keltenek. A csíraszám is sokat számít, mert több baktérium gyorsabban tudd szaporodni. Ha nem mutatott neked ki semmit a labor, akkor biztosan kicsi a csíraszámod. Mi itt nagyrészt Enteroval küzdünk, szerintem nem hiába, ugyanis ez a legmakacsabb, legelviselhetetlenebb baktérium. Ha kevés tüneted van, akkor biztosan jó az immunrendszered, vagy nagyon enyhe a fertőzésed. Ha most rendesen kezelteted magad és NEM UTOLSÓ SORBAN jó orvosod van, akkor jó esélyed van a teljes gyógyulásra. A végbéltájra sugárzó fájdalom lehet prosztatagyulladás tünete, de ritka esetben van ilyen. Nekem szoktak gáttáji fájdalmaim lenni, de nekem nem a fenekem (bár ott is van gátizom) hanem inkább a lágyék hajlatban.

Előzmény: lafaty1 (4396)
lafaty1 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4396

Sziasztok. Szerintetek egy urológus meg tudja mondani, hogy egy krónikus pr gyulladás mióta tart? Mint alant írtam, "hálistennek" (kopp-kopp-kopp) engem nem bántanak annyira a tünetek, mint itt sok embert, csak nyilván be vagyok tojva, hogy ez változni fog. Elképzelhető, hogy én úgy "hordom ki" a gyulladást, hogy nem árnyékolja be annyira a napjaimat, vagy mindenképpen fel kell készülnöm a kálváriára záros határidőn belül? Dokihoz is csak azért mentem el, mert éreztem az egyik herémen egy duzzanatot,de nem fájt. Nálam végbéltáji fájdalom jelentkezik havi kb egyszer, és ennyi. A sűrű vizelést nem is nagyon figyeltem, mert nem zavart. 20 ml volt nálam a residuum az uh-n. Ez mennyinek számít? üdv.

Ricciardo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 4395

Nekem is sokszor van hogy sűrűn megyek WC-re és akkor is keveset és nehezen tudok pisilni. Egy év alatt kitapasztaltam hogy mi segít számomra. Ami nekem a legjobban bevált, az a mozgás. Amikor sokat dolgozom és ugrálni kell, akkor a gyulladás nekem alábbhagy, és vizelni mindig tudok. Igaz hogy a gyakori vizelést nem csökkenti, de olyankor a sugár rendben van. Sokan írják hogy a Gentos, prostamol, saballo meg ezek nem gyulladásra vannak, hanem időskori bajokra. De nekem valahogy segít a vizelésben, és amikor abbahagyom, már megint gyenge sugárban jön. Alfa blokkolókat is sokan szednek erre, de szerintem többet árt mint használ, mert sokaknak retrográd ejakulációt okoz. Amikor antibiotikumot szedek, akkor is minden rendben van vizeléskor, de ha vitaminokat szedek, az ugyanúgy segít.  Tőzegáfonyára és kisvirágú füzike teára is sokan esküsznek. A rezgéses módszerrel kapcsolatban írottakat szerintem felejtsd el mert baromság, biztosan Ghepard írhatta.

Előzmény: Jroux1 (4394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!