Keresés

Részletes keresés

emyl Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14078

"Azontúl makróban szép hangyás, virágos, szitakötős képeket csináltam vele. Mindezt csak azért mondom, mert hosszú vacilállás után eladó lett:"

 

így érthető :P

Előzmény: naposcetli (14077)
naposcetli Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14077

Szevasz,

Többen lebeszélnek, többen rábeszélnek a 70 - 300 -as obira. Én csak a saját tapasztalatom alapján tudok nyilatkozni. Sokáig használtam és sikerült vele lőni nagyon szép vaddisznós és őzes képeket is. ( a srand fotók is jók lettek ) Azontúl makróban szép hangyás, virágos, szitakötős képeket csináltam vele. Mindezt csak azért mondom, mert hosszú vacilállás után eladó lett:

SZIGMA 70 - 300 1:4-5,6 APO DG / Makró obim. Újszerű állapotban ( bár már nem garanciáls ) Ha érdekel, összefuthatunk ( Bp-en ) és kipróbálhatod.

Ára: 30.000.- Ft

Előzmény: Bankó Misi (14061)
bbm.75 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14076

Sajnos a Tamron 70-300 VC-ből nincs Pentax verzió. Ha lenne...

Előzmény: Tab (14066)
emyl Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14075

"ez egy makro obi!"

 

MUHAHA

helyesebben makro _feliratú_ obi :)

szék rövidebb lába alatt remekül funkcionál

Előzmény: gelsystem (14071)
Venyerin Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14074

"ez egy makro obi! "

 

Én meg vagyok a májkeldzseXon, bizony mondom néktek.

Előzmény: gelsystem (14071)
estvan11 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14073

Sigmából mindenképpen a 17-70 2,8-4,0 hsm os macrót venném. Stabija jobb mint a vázé.

Előzmény: Bankó Misi (14061)
Davidon Creative Commons License 2013.01.15 0 0 14072

Ha megvan a poén: Harcikutya a tököm!

Előzmény: gelsystem (14071)
gelsystem Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14071

azé ne essünk túlzásokba...

ez egy makro obi! 70-200-ig hibátlan, 200-300-ig CSAK makró! 1ébb felhasználásra 200-300 között: foschpunnepa

Előzmény: emyl (14068)
Bankó Misi Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14070
Szeretném kihangsúlyozni, hogy én a sigma 70-300 dg os-re gondoltam. Az egy árban van kb a Pentax objektívvel, ha nem drágább, de gondolom ti is arra gondoltok.

Másik kérdés: hétvégén megpróbálkoztam a fókuszbefogással, de nem sikerült. Manuális m42-es obival próbálkoztam, amit rendesen fel is ismert. Fókuszbefogás bekapcs, fókuszmód beállít, autofokkusz állás, de hiába volt életlen a kép, exponált a gép minden esetben. Az expógombot nyomva tartottam. Nincs valakinek ezzel tapasztalata?
Előzmény: ateszm (14069)
ateszm Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14069
+1. (tapasztalat) inkább gyűjts rá,hidd el megèri,nem fogsz benne csalódni. :-)
Előzmény: Tab (14066)
emyl Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14068

55-300 kell, stigma 70-300 felejtős.

Előzmény: Bankó Misi (14065)
Paulus_159 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14067

Nekem ilyen volt: http://pixinfo.com/cikkek/sigma_70-300mm_f4-56_apo_dg_macro

 

De villámgyorsan lecseréltem egy Pentax 55-300-ra. Szerintem egyik Sigma-tól se várj túl sokat.

Előzmény: Bankó Misi (14065)
Tab Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14066

Elérhető áron az 55-300-nak szerintem nincs alternatívája.

Előzmény: Bankó Misi (14065)
Bankó Misi Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14065
Köszi a választ, csak nem derült ki számomra, hogy melyik 70-300-astól ne várjak csodát. A régitő (dl) vagy az újtól (dg os, éy nem a makrós) Tele kellene, jobben mint alap, mert 18-55-ös kitobim van, azzal elvagyok, de szeretek telefotózni, az meg egyáltalán nincs. Szerinted a Pentax 55-300 DA jobb, vagy nagy telére mit javasolsz. Más véleményére is kíváncsi vagyok.
Előzmény: j4ck (14062)
BUSZNYI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14064

lehet felszámolom a használati utasítás gyüjteményem majd szólok ha gondolod váltó valuta Tmax 400 ;-)

Előzmény: Rollei (14059)
Pumpkineater Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14063

Sziasztok!

 

Olyan (nem TTL-es) vakupapucs adaptert keresek, amin van (asszem 2.5-ös) jack és PC csatlakozó is az alsó-felső érintkezőkön kívül és az alján található tekerős rögzítő. Létezik itthon ilyen?

j4ck Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14062

Nekem mindkettő van, k10-el használtam, szinte kizárólag a 17-70-et, meg fix 50-est az utóbbi időben. Szerintem ár/érték arányban a 17-70 nagyon jó obi. A 70-300-at viszont nem sok mindenre vetettem be. A kitobis telénél nyilván jobb, de csodát nem kell várni. amúgy ha a tele nem annyira fontos, akkor szerintem azt inkább ne is vedd meg, vagy ha fontos, akkor vegyél egy komolyabbat :)

Előzmény: Bankó Misi (14061)
Bankó Misi Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14061
Sziasztok!

Nemrégiben hozzájutottam egy Pentax k-x géphez és most objektíveket keresek hozzá. Keret van, de véges. Alapobinak a sigma 17-70-esre gondoltam, teleobjektívnek meg sigma 70-300-asra. Érdekel mindkét típusról a véleményetek, de a tele fontosabb lenne. A 70-300-asok közül a régebbi dl verzió jöhet szóba vagy annak az utóda a dg os. Árban (használtan) elég nagy különbség van a kettő között, meg képstabi sem kell, ha már van a vázban. Csakhát a dl '98-as kiadású. Valaki közületek használt már ilyen obit? Frontlencse forog, autofokusz tűrhető? Megoszlanak róla a vélemények. A pentaxforums-on elég jól értékelik, de pl a dyxumon már kevésbé.

Belinkelem az egyértelműség kedvéért:
http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-70-300mm-f4-5-6-dg-os.html
http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-70-300mm-f4-5-6-dl-macro.html

És az alapobi:
http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-17-70mm-f2-8-4-5-dc-macro.html
gabor01 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14060

Ilyened van már?

 

 

Előzmény: Rollei (14059)
Rollei Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14059

Hát együtt tudok élni ezzel a tudattal. Edddig nagyjából mindent sikerült beszereznem, amit akartam, már persze az apróságok, tartozékok kategóriában. Meg a filmes vázakban. Majdcsak lesz ilyen döbözöm is egyszer... :-)

 

Előzmény: viricsi (14057)
gabor01 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14058

Zöld tasakot is gyűjtök ...:-)

Előzmény: viricsi (14057)
viricsi Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14057

Mint látod "családon" belül maradt a vaku, de mint sejted, tőle aztán nem fogsz dobozhoz jutni. :-)

Előzmény: Rollei (14054)
viricsi Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14056

Kérem, kérem!

Előzmény: gabor01 (14053)
Rollei Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14055

Ebből is éppen kettő van, bár az egyik kicsit viseltes, mert gimis koromban sokat nézegettem. Szerintem a pad alatt is.

 

Előzmény: gabor01 (14053)
Rollei Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14054

A 280T-ből van kettő is, ezért nem volt nehéz döntés a harmadik meg nem vétele. Csak éppen gyári dobozom nincs hozzájuk, egyedől ez késztetett némi gondolkodásra.

 

 

Előzmény: gabor01 (14052)
gabor01 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14053

Ha már könyv...

Vettem a börzén egy:

"Szilágyi Gábor: A fotóművészet története / A fényrajztól a holográfiáig" könyvet. Kiderült, hogy már megvolt itthon.

Így eladó.

Irányár :  100.000.-

Kinek mennyit ér?

Előzmény: Rollei (14051)
gabor01 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14052

Köszönöm szépen :-)

Nem volt szívem magára hagyni, ahogy te se nagyon :-)

(Megy be dobozostul a többi doboz mellé...)

Előzmény: Rollei (14050)
Rollei Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14051

AíSoósnál gyakorta felbukkan, bár mostanság éppen nem láttam belőle egyet sem.

 

Előzmény: black-e (14039)
Rollei Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14050

T. Kartácsok!

 

Úgy látom, hogy elkelt a Ricsi AF 280T vakuja. Először is gratulálok annak, aki megvette, nagyon jó kis cájg. Másodsorban: ha az illetőnek nincs szüksége a dobozára, illetve a gyári leírására, akkor szívesen elbizniszelném némi sörök ellenében.

 

Köszi!

 

 

Előzmény: viricsi (14043)
Robertt8 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 14049

Eladó: AUTO REVUENON MC 1:1,7/50mm 

   - első hátsó lencsevédővel 

9000 HUF. Tel: 0630 489 22 57

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!