Keresés

Részletes keresés

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 986

Igen. 19 millióról 18 millióra lealkudtam, de az értékbecsló a banktól csak 15,2-re becsülte. ése ennek a 90%-át azaz 13,2 hitelt adtak volna.

Szóval a 44 nm lakás és 15 nm teraszt (a terasz félbe számolva) azaz 51 nm így 303.000,-Ft nm árra lett becsülve. Eredeti árban ezek szerint 372.000,-Ftra tartják. Ha nem félbe számolják a terszt akkor már beljebb vagyok. De így bukta. Pedig csókos értékbecslőt hívattunk. Nagyon ledöbbentem az eredményen. Felülbiráltathatnám, de sejnos kicsúsznék a feb.26 határidőből amikor is már 10% helyett, 20% kell minimum és drágább forint alaput kapnék. De mondták, hogy akkora az eltérés a 18 milióhoz is, hogy nem fog menni.

Ja és javítok, mert nem 6 hanem 4 millióval becsülték alá. A felvehető hitelhez képest 6 millióval. HBÉ érték.

Ez nagyon durva!

Pedig szerintem is többet és. A Mentha parkban a 29 nm-es 15 millió. Akkor azt mennyire becsülték volna fel. :-( 

Ledöbbentem. Nagyon.

Előzmény: Lakó_001 (983)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 985
Szia!
Én is így voltam vele, féltem idejönni, de csak addig amíg egyszer meg nem néztek a lakást! Én eddig a Blahán laktam, azt hittem ez rosszabb mert beljebb van, de nem. Én általában a Barossról járok, de szoktam a Blaháról is hajnalban is és semmivel nem akadtam össze. Azért is járnak ide kevesen mert ugye az utca egyik oldala a villamosoké, így ennyivel kevesebb emberke. De én bátran ajánlom, én nem bántam meg sőt. A Mátyás téren foglaltunk le egyet először, de jobb hogy meggondoltuk, ez össze se hasonlítható vele.
Előzmény: Lucapanda (979)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 984
EZ a bajom, hogy az összeset nem tudom és nem is akarom egy összegben kifizetni! És ez idegesít hogy a közös képviselőt hívhatom ezerszer csak ígérget és telnek a hónapok! A lakásban sok változtatás még nem történt bár kanapét megrendeltük, és majd március közepén tudok többet költeni kiegészítőkre. Ígérem ha van mit mutogatnom már akkor átmegyünk és te is átnézhetsz. A vizsgáim sikerültek, jó volt itt tanulni mert csend van általában. ( kivéve a pár szomszéd aki az ajtó csendes becsukását nem ismeri)
Előzmény: Roan1 (981)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 983
Mármint a pikkolós vételára tegyük fel 17MFt, te pedig megnézetted értékbecslővel, aki 11-et mondott rá?
:-o
Előzmény: A.6.0.1. flat (982)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 982
Sajnos nagyon vételár alá becsülték alakást. Több mint 6 millióval kevesebbre becsülték. :-(
Előzmény: A.6.0.1. flat (978)
Roan1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 981

Szia!

 

Ne aggódj, a dolgok majd szépen sorjában megoldódnak. A számlát előbb-utóbb meg fogod kapni, a baj az, hogy egyszerre az összeset, ami nem egy nagy élmény...

 

A kapucsengő passz, azt valami hozzáértő emberrel kell megnézetni.

 

A vizságkkal, lakással hogy állsz? Csak mert ha ráérsz, nyugodtan nézzetek át valamikor, csak szólj, hogy mikor lenne jó.

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (977)
Roan1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 980

Szia!

 

A környékkel nekem semmi bajom, bár, én férfi vagyok, nőként lehet, hogy máshogy gondolnám. Alapvetően nem sok embert szoktam látni az utcában, remélem, nem azért, mert hátbabicskázzák őket:)

 

Amúgy csendes a ház, kevés a lakó,  a belső udvarról nem sok zaj szűrődik be. Pár apró, bosszantó dolog azért akad - mint mindenütt - nem működő lift, etc. de szvsz ezek kezelhetők.

 

üdv

 

R

Előzmény: Lucapanda (979)
Lucapanda Creative Commons License 2010.02.11 0 0 979

Sziasztok!

 

Még csak szemezek a házzal, de nagyon tetszik:) Milyen ott lakni, mik a tapasztalataitok? A környék tényleg gázos? sokan le akarnak beszélni, hogy ne költözzek oda a környék miatt:(

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 978

Ma megtörtént az értékbecslés.

Remélem jó értéket állapitank meg és hamar betudok költözni.

 

Jó a szembe lévő szelektiv hulladékgyüjtő. Nem kell messzire menni.

 

Manolya7 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 977
Tudom hogy működik a kapucsengő, eddig működött. Kipróbáltam én is, csörög csörög lenn aztán vár és semmi, fenn meg semmi hangot nem ad. Ez kb. egy hete lehet így.
Előzmény: Lakó_001 (975)
Éva0313 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 976
Kedves Mindenki!

Balázs Éva vagyok, én vettem át Szűcs Dórától az értékesítést.
Két dolog miatt írok:
1. Már igencsak aktuális lenne a társasház KÖZGYŰLÉSÉT megtartani, és Számvizsgáló Bizottsági tagokat is kell választani a lakók közül, 2 főre lenne szükség. Ez nagyon fontos!!!
2. Tavasszal meg kell tartanunk az 1. éves garanciális bejárást is. Kérek mindenkit, akinek valamilyen problémája van a lakásában, küldje el nekünk faxon (269-7889) vagy e-mailben (sales@hay-group.hu) a "Garanciális javítási igényt bejelentőlap"-ot kitöltve.
Előre is köszönjük!
Lakó_001 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 975
A kapucsengőn csak a felirat hibás, mivel a hívott szám kiválasztása után még a kulcs gombot is meg kell nyomni.
Előzmény: Manolya7 (974)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 974
Sziasztok!
Nekem már a kapucsengőm se működik, nem tudom mi az oka, de vonzom ezeket a dolgokat. A közös képviselővel már 5ször beszéltem a számla ügyében mindig ígérgeti hogy a héten meg másnap megkapom, de még mindig nem kaptam meg október óta. Csak én vagyok ilyen szerencsétlen a házban?
Roan1 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 973

Szia!

 

Hó közepén, 15-e körül, én már pár napja megkaptam.

 

R

Előzmény: Manolya7 (972)
Manolya7 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 972
Sziasztok!

Ti mikor kapjátok a havi elszámolást a közös képviselőtől? Ebben a hónapban kaptatok már?
Előzmény: Lakó_001 (971)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 971
Szia!

Tudnál adni valami elérhetőséget az ügyvédhez?
Vagy egyszerűen hívjam az Orbán András ügyvédi irodát, és tudni fogják, miről van szó?
Előzmény: B703 (953)
megyerizs Creative Commons License 2010.01.19 0 0 970
Szia,
Akkor félre értettük egymást, mert nálunk nem a kilincs résznél van a probléma, hanem a másik oldalon. Kintről megnéztük, teljesen el van deformálódva az ajtó.
Kitöltöttem egy garanciális javításhoz szükséges űrlapot és elküldtem a Maya-nak.
Meglátjuk mi lesz.
Előzmény: Lakó_001 (967)
Manolya7 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 969
Én is a héten egyszer zárva találtam.
Ti mikor kapjátok a havi elszámolásokat a közös képviselőtől?
Előzmény: petlak (968)
petlak Creative Commons License 2010.01.19 0 0 968
Sziasztok!

Minden este én is megnézem a kukatároló ajtaját és a múlt héten háromszor a héten pedig egyszer nyitva volt! Nem tudom kinek nehézkes bejönni a bejárati ajtón, mert csak kívülről lehet nyitni a "bejárati ajtó kulcsával".
Kérek mindenkit aki látja, hogy nyitva van zárja be!
Köszönöm!
Lakó_001 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 967
Szia!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de rég jártam erre.
Én a teraszajtón így állítottam: ha sarkig kinyitod az ajtót, akkor hozzáférsz azokhoz a bütykökhöz, amikkel záródik az ajtó, amiket mozgat le-fel a kilincs, ezeket kell elforgatni imbuszkulccsal. Ha megnézed, látszik rajta, hogy asszimetrikus, nem a közepe körül fordul el, így egy keveset lehet vele ki-be csalni, viszont most hogy még hidegebb van kint, újra jön be a hideg nálunk is, ezt a hőtágulási hézagot már nem tudom kivédeni én sem.
Nálunk szerencsére még sehol sem penészedik semmi, mi minden nap kétszer szellőztetünk, hogy kimenjen a pára. Az ablakokon található szellőzőt se lenne hülyeség egész napra nyitva hagyni, hadd szellőzzön a lakás.
Előzmény: megyerizs (948)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.01.19 0 0 966
Hali,

Azt nem vitattam egy percig sem hogy akár 4,5 milliót lehet sporólni. (Bár a bank a hirdetményt változtathatja és így nővekedhet a törlesztő is. )
Az is kiderült, hogy aki fél éve késedelembe esett annak nem annyira ez jó a konstrukció.
És az még mindig nem tudható, hogy a sok költséget honnan teremti elő az ügyfél a kiváltáshoz?
És most írod, hogy valamiféle hozam is keletkezik. Ha fundamenta/ltp akkor egyetértek és javaslom is. HA viszont életbíztosítással kombinált, vagy valami részvénnyel akkor óva intek mindenkit tölle.

Ezektől függetlenül Én is javaslok egy kalkulációt, hátha....
Előzmény: B703 (964)
megyerizs Creative Commons License 2010.01.18 0 0 965
Sziasztok!
Mi nagyot csalódtunk a "Fosbankban".
A párom hitelkeretet szeretett volna kérni a számlájához, amire megy a nem kevés
fizetése havonta, (a hitelkeret amit kér ennél kevesebb lett volna) azzal a céllal, hogy ha esetleg később jön a fizu a törlesztést le tudják róla szedni.
Hát nem kapta meg. Teljesen ledöbbentünk, hogy minden minimál bérre bejelentett embernek adnak, de Neki nem.
Nála itt szakadt el a cérna, és nagyon tervezi, hogy vagy elviszi a hitelt más bankhoz, vagy a fizuját más számlára fogja utaltani és szigorúan havonta csak a törlesztési összeg lesz rajta.
Nem elég, hogy a hitel kalkulációnál 80-85eFt-os havi törlesztést mondtak, pedig a kiutalás 192Ft/CHF-en volt, ennek ellenére most 105000Ft-ot fizetünk, még saját magukkal csesznek ki. Nagyon durva!
Hát ez van!Dübörög a gazdaság!!!
B703 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 964

Kedves A 601 lakótárs,

 

A hitel lezárásának díja, az a bizonyos 2-3% tényleg beépíthető a a kiváltott hitel tőkéjébe, ezt nem kell kp-ban kifizetni. Persze március 1 után ez is megszűnik....

 

A közjegyzői díjat egy 10 milliós hitelre írtam kb-re, ezt persze lehet több és kevesebb is. Kiszámoltam, hogy az új konstrukcióval összesen 4,5 millióval fogok kevesebbet fisszafizetni a banknak, ezek után nekem nem kérdés, hogy az egyszeri átlépés költségeit megéri-e :)

 

A titok 2 dologban rejlik:

1. a tőkét folyamatosan lehet fizetni úgy, hogy még hozamokat is hoz a törlesztési idő alatt

2. illetve ha már látszódik, hogy valaki fél éve fizeti a hitelét mint a kisangyal, akkor sokkal kedvezőbb kamatozást lehet elérni, mert a bank kevesebb kockázatot vállal...

 

Kedves Sirpg, küldöm a kalkulációt! :) Remélem tetszeni fog!

Előzmény: A.6.0.1. flat (962)
sirpg Creative Commons License 2010.01.18 0 0 963
Sziasztok,

Döbbenet!!!!
Én azt hittem, hogy csak vicc ez az ajtó nyitva dolog. De aztán elkezdtem én is figyelni.
Múlt héten még zárva volt mikor hazaértem, kb 17-20 között.
De ma például fél hét magasságában NYITVA !!!!
Nekem már elvitték a kétkerekűmet, addig nem tanul belőle az ember, amíg a sajátját el nem veszíti??? Zárjuk mán bee noo!
Nem is értem, hogy a takarítónőn kívül kinek van még hozzá kulcsa?
Ha meg nyitva marad és eltűnik "neadisten" valami, akkor követelhetem a takarítónőtől a kártérítést???????

más:
Légyszi majd nézdd meg a mailed B704, mert küldtem egy kalkuláció kérést. Most már kiváncsivá tettetek pro és kontra... (Ha valami kell még, akkor jelezd!)

üdv

Előzmény: Manolya7 (958)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.01.17 0 0 962

Az érdekelne, hogy miért csak 50-100.000,-Ft volt az egész, hiszen ha kiváltod, akkor a bank kér végtörlesztésit is. ezt nem tudod az újba beépíteni, max az ottani banki költségeket, kivév a közjegyzőit.

Egy 15.000.000,-Ft hitelnek az új közjegyzői djja kb 100.000,-Ft. Már ez is megterhelő arra nézve, aki sporolni akar, akár havi 10.000,-Ft ot.

Pláne a földhívatali törlés, bejegyzés is vagy 20.000,-Ft még.

És akkor még mindig nem néztük egy 2%-os végtőrlesztési díjat ami a 15 milliónál 300.000,-Ft lehet!

 

Tehát esetünkben összesen 420.000,-Ft kell a kiváltáshoz. És a új hitel banki költsége még nőveli a fenálló hitelösszegt amire még kamatot is fizethet az ügyfél.

 

Ezért mondtam hogy érdemes átgondolni!

 

Rátok bízom.

 

Csá'

Előzmény: B703 (961)
B703 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 961

A végtörlesztés kölstégét be lehet építeni a kiváltandó hitel tőkéjébe, és így fogok a végére 4,5 millióval kevesebbet fizetni, mint amennyit a jelnlegivel. A kiváltás összes költsége 50-100 ezer Ft között van, aminek a legnagyobb része a közjegyzői díj.

 

Ha valakit érdekel, írjon a sporoljunk@upcmail.hu -ra, és szívesen küldök egy kalkulációt, hogy megéri-e kiváltásban gondolkozni.

 

A legtöbb esetben, főleg még a futamidő elején milliókat lehet spórolni egy jobb kondícióval.

Előzmény: A.6.0.1. flat (960)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.01.17 0 0 960
Pontosítás.

Március 1-től befogadottra érvényes, azaz február utolsó munkanapjáig leadottakra nem vonatkozik még, ami esetünkben 2010.0.2.26-a.

Számoljatok azzal, hogy ha hitelkiváltást kérsz, akkor a végtörlesztés igen magas lehet (fennálló tartozás 2-5%-a is). És még költségbe is kerülhet a hiteligénylés (értékbecslés, folyósítási jutalék, földhivatali törlés, bejegyzés, stb. kb 3%-a az új hitelnek).

Aki meg deviza alapon vette fel annak nagyon nem javaslom mert az eladás vétel kötözz akár 10Ft/eur,chf bukhat.

Szóval nagyon ki kell ezt számolni mielőtt lép az ember. Persze febr 26-ig van rá idő…

Szóval esetedben azt is meg kell vizsgálni, hogy az a 10.000,-Ft / hó hány év alatt térül meg  akiváltás többletköltségeivel. Ezzel IDŐBEn  hogy jössz ki?

 

Előzmény: B703 (959)
B703 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 959

 

sziasztok,

 

Lehet, hogy titeket is érint a törvény, amit még 2009 utolsó ülésén szavaztak meg:

 

2010 március 1-től a hitelfelvételeket gyönyörűen megszigorították, és a forgalmi értékhez mérten maximalizálták a bankok által adható hitel mértékét:

- forintos hitel esetében max 75% hitel felvétele megnegedett

- EUR hitel esetén max 60%

- minden más deviza (pl. CHF) max 45% finanszírozható a bankok által.

 

A legszebb, hogy ez nem csak az új hitelekre érvényes, hanem a meglévő hitelek kiváltására is. Tehát ha valaki a hitelkiváltáson gopndolkodott, annak most kell cselekednie, mert csak a március 1-ig befogadott hitelekre nem vonatkoznak a fent említettek.

 

Csak a saját példám hadd említsem:

10 millió hitelt vettem fel, és most 85 körül mozog a törlesztőm.

A kiváltás után ez kb 75-re fog csökkenni, és a hitel lejártával kb 4,5 millióval fogok kevesebbet visszafizetni a banknak.

Szóval megéri, a feltétel csak az, hogy minimum 5 hónapja fizesd a törlesztőt csúszás nélkül, és akkor nagyon kedvező feltételekkel lehet kiváltani.

 

Ha nem téged hanem egyik ismerősödet érinti a dolog, szólj neki is hogy most vegyen fel, illetve váltson ki hitelt, mert március 1 után már tényleg nehéz lesz!

 

Ha téged is érdekel, hogy csökkentsd a törlesztőd, keress nyugodtan, tudok segteni!

Köszi!

 

Manolya7 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 958
Hát mikor hogy du 4körül, meg mikor arra járok. De a héten egyszer zárva találtam.:)
Előzmény: megyerizs (957)
megyerizs Creative Commons License 2010.01.15 0 0 957
Milyen időtájban szoktad nyitva találni az ajtót?
Előzmény: Manolya7 (955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!