Keresés

Részletes keresés

tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 221
odaát? Az igazság odaát van, a nemrégiben ott forgatott magyar film (nemtom a címét a cigánylány grillus dorka) keltett éppen elég viszhangot, gondolom a Titánia forgatása nem lett volna problémamentes a 80 as években :-)

Azért amikor a karácsonyfa alá lőttétek a Főnökötf, akkor nem mindneki sajnálatból könnyezte meg!
Míg a Tanún nem tudtam könnyezni, ezen igen. Mindig is jó volt a román szinházkultúra!
Előzmény: Mumu (220)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 220

Hehe..

A Tanut lattam egyik ittletemkor,nagyon jo film volt de probaltak volna odaat egy hasonlo filmet csinalni ...

Imadom ha nincs eselyem.Az izgalmas.

Előzmény: tEKErcs (219)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 219
nono, azért itt rendeztek egy Tanu-t is. Az sem volt gyenge, kezdetben csak jogi egytemista haverjaimtól hallottam róla, nem is hittem el. Akkor még éppen a gimnáziumot kezdtem. Sok év telt el amíg megnézhettem.

A Titániát meg sem néztem....

Jelzem túlzó várakozásaid vannak, esélyed annyi mint trójai falónak az epsoni derbyn.
Előzmény: Mumu (218)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 218

Te csak ne nevessel a Bodrogin.Konnyu volt itt egy vicces filmet csinalni rola.Elobb kivarni aztan nevetni...

Miutan olvastam,utana nezek.Eselyem 1:50-hez de nagyon ki fogom elvezni ha megtalalom.

Minden termeszettudomanyos folenyed mellett.

:)

Előzmény: tEKErcs (214)
e_dora Creative Commons License 2005.03.27 0 0 217

egy vallásról vagy egyházról a tanaik alapján lehet ilyet mondani, de az, hogy "a keresztény hívők" az egy kicsit túl nagy kategória, hogy általánosítani lehessen

Előzmény: Törölt nick (215)
e_dora Creative Commons License 2005.03.27 0 0 216

milyen érdekes, hogy az emberiség éppen 2005 március 27-ére készült el a teljes univerzum fizikai és egyéb természettudományos leírásávan és megértésével! :)

ennek fényében azt hiszem, a fizikus, matematikus és orvos meg más tudományos kutatásokat abba is kell hagyni, és az ezzel foglalkozókat ki kell rúgni, mert most már mehetnek havat lapátolni, nincs rájuk szükség!!! :)

Előzmény: tEKErcs (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 215
Pedig a katolicizmus esetében ez jogos. A ktolikus vallás erősen központosított, és az volt mindig is. Nincsenek dogmatikai kihágások. Mindenki a hivatalos tanításokat vallja.
Előzmény: e_dora (194)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 214
Szerintem MUMUT visszakéne engedni akkor is ha nem talál a marsi kiskertjében metánt.
Szerintetek? vagy csak akkor jöhet ha hozza azt?
(Mumu! A metán a marssal annyiban van kapcsolatban hogy a légkörében a vártnál nagyobb koncventrációja mérhető ami egyes tudósok szerint ott élő mikroorganizmusok által rtermelődik, mert ha nem lenne utánpótlása kkor meg kellett volna szöknie. A Titán az amire gondolhattál, Nem Ceausescu mert az meg a Titánia...)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 213
á, nehidd!

Nyugodtan kijelnthetjük hogy Érsek Dóra téved! Hizsen az összes fizikai törvényt ismerjük.

(ha akarná könnyen megcáfolhatná, hoz pl. egy eddig ismeretlen fizikia törvényt. Én addig tudok várni. Ha hozza? Nos akkor szarban leszünk! Különösen én!)
Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 212
Akkor statisztikailag igen nagy szarban vagyunk.
Előzmény: tEKErcs (211)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 211
ahhoz, hogy tudjuk, hogy jelenleg a fizikai törvények hány százalékát ismerjük tudnunk kell azt is hogy mennyi fizikai törvény létezik. Mi van ha a fizikai törvények száma nem véges?
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 210
ha megtalálod az nagy tudományos szenzáció lesz :-)
Előzmény: Mumu (208)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 209
Jó.
Előzmény: Mumu (208)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 208

Hat ezt megcafolom.Megkeresem az adatokat a metanfolyamok letezeserol a Marson.

-:)

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 207
Valahogy úgy.
Előzmény: e_dora (206)
e_dora Creative Commons License 2005.03.27 0 0 206

És a világegyetem minden részén ugyanazok a fizikai-kémiai törvények uralkodnak, mint itt.

Igen, és ezeknek talán az egytizedéd már ismerjük is...

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 205
Kovács Táltos András biztosan pánikba esne, ha látná azt a talajvizet, és rádparancsolna, hogy sürgősen költözz el, különben 3 éven belül rákos leszel, majd átnyújtaná a 30e forintról szóló számlát, és angolosan távozna.
Előzmény: tEKErcs (201)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 204

A Mars tök száraz a sarkok kivételével, és ott is vízjég van.

És a világegyetem minden részén ugyanazok a fizikai-kémiai törvények uralkodnak, mint itt.

Előzmény: Mumu (202)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 203

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Dehülye.

Egyébként erről még nem hallottam, hogy a Fekete-tenger a történelmi korokban töltődött volna fel. Úgyhogy nem tudok mit mondani.

Előzmény: tEKErcs (201)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 202

Haat az en termeszettudomanyi ismereteim valobban nagyon korlatozottak,de azert magyarazzd meg miert ?

Aztan valoszinuleg nem a termeszettudomany mai ismeretei fognak minket tovabb segiteni a vilag megerteseben hanem egy kreativ sok teruletben konszolidalt  kollektiv ismeret teszi lehetove majd a magyarazatokat.Nem en leszek az mar bizonyos.Einstein sem volt termeszettudos ..

Előzmény: tEKErcs (199)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 201
na, most már csak attól félek hogy tényekkel fogsz megcáfolni :-)

(Nem lenn baj ha elfogadnád, mert gyorsan le tudnánk vezetni hogy Noé ősmagyar volt, és Ffa Nándor a reinkarnációja, van is itthon egy ingám ami pont ennek igazolására való, pont árnyékot vet egy trnaszcendens de nem deviáns vízérre, amire a búvárszivattyúmat is alapoztam...
(egyébiránt nálam most olyan magasan van a talajvíz hogyha leszúrnám az ásot felfakadna, nem tudom a vízérkutatók mit detektálnának :-)
Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 200
Jaaaaaaa, már értem.
Előzmény: tEKErcs (198)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 199
MUMU!
pusztán ez az egyetlen kiragadott tétel is erősen megkérdőjelezi természettudományos ismereteid hitelét:

"iszen mar a Marson ismert ellemek mas szerepet jatszanak (metan folyik a medrekben) mint a foldon,hat meg tolunk meszebbre levo kozmoszokban."

ugye nem kell részleteznem.
Előzmény: Mumu (197)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 198
az elméletem szerint a Feketetenger medencéjében csakhogy a jelenlegi régészeti módszerek nem tudják ezt leletanyaggal megalapozni! Igaz megcáfolni sem :-)
Előzmény: Törölt nick (196)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 197

Teljesen igaznak talalom meglatasodat.En visszont ugy ertelmezem mint  a mnagyarazatokkal nem megelegedett emberek kereseset a mi kapacitasunkal nem lehetseges magyarazatoknak .

A mi  vilagunkat,ameddig eler a kutatas es szemlelodes meg magyarazhato tokeletesen a materialista eszkozevel.

De mindnyajan tudjuk mar hogy a vilag nem csak belolunk all es hogy az egesz kozmoszra vakmero kiterjeszteni  azt amit mi tudunk,hiszen mar a Marson ismert  ellemek mas szerepet jatszanak (metan folyik a medrekben) mint a foldon,hat meg tolunk meszebbre levo kozmoszokban.

Mi nem tudjuk felfogni  a kezdetet a dolgoknak csak ugy mint egy dogmat vagy ugy mint a vegtelent.Logikank megszokta hogy kovetkezteteseinknek  van egy premiza-ja  es van egy conclusio-ja (ha akarod egy ok es okozatja) igy tovabb keresuk azt,amire a mi vilagunk ismerveje nem ad megnyugtato es demonstralhato valaszt.

Előzmény: e_dora (190)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 196
És az hol volt? Szerinted.
Előzmény: tEKErcs (195)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 195
á, ez 1szerű: őshaza!
Előzmény: Törölt nick (193)
e_dora Creative Commons License 2005.03.27 0 0 194
hát szerintem az is baromi sematikus, ha valaki egy gondolkodásmódot általánosítva rásüt sokmillió emberre, az általánosítás ugyanis éppenséggel a sémák durva használata...
Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 193
Ez felvet egy újabb kérdést: a Fekete-tenger medencéjébe hogy (honnan) kerültünk?
Előzmény: tEKErcs (186)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 192
A sematikus gondolkodás szerintem inkább a keresztény hívőkre jellemző, a sémákat pedig a katolikus egyház szolgáltatja. Nálad ezen kívül még olyan panelek is bejátszanak, mint a karma, a radiesztézia és a varázsvessző. Mondjuk nem tudom, hogy a karma és Jézus hogy egyeztethető össze, de ez most nem ide tartozik.
Előzmény: tivadar (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!